;n w Duiveland achter in voor verbetering lispunt Blauwe Keet ■paft en koster moet voor :n achter ogen hebben Onderzoek SWOB: maaltij d ver zorging Borsele in orde Scholiere Afspraak brengt vissers in twijfel Spannende topper in hoofdklas zaalvoetbal W alcher en/Be velanden Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: as Van den Berge b.v. ierenbond bijeen spreidingsplan kardenoorden Kerkconcert in Goes Bang&Olufsen Center Van Cadsand b.v. Extra aandacht voor bromfietsers in 's-Heerenhoek De Lichtbron Zeeland b.v. /miFa. Dert Video-HiFi '3 v KRIJGER NA 40 JAAR MET PENSIOEN Rondleidingen Keuze Stilligregeling ANBO houdt toneelmiddag \G 20 NOVEMBER 1987 Advertentie /mm\ GOES Lange Vorststraat 42-44, Tel. 01100-15616 IeRKERK - Rijkswaterstaat ■t plan het kruispunt 'De Blau- in Oosterland te reconstrue- kruispunt betreft de aanslui- [n rijksweg 59 met de Brede- Oud Heilige weg en het res- 'De Blauwe Keet' en het ben ton van Q-8 Petroleum. Het van burgemeester en wethou- an de gemeente Duiveland lit voornemen toe. Dit blijkt voorstel van b en w aan de ge braad. e bedoeling linksafstroken aan in, de parallelwegen om te leg- bermstroken te verleggen. Voor reding van het kruispunt is een ng van het bestemmingsplan ebied' nodig, schrijft het colle- Istelt de raad voor akkoord te et verruiming van de bestem- rerkeersdoeleinden'. De raad irt donderdag over deze kwes- ivelandse brandweerkader kan ILBURG Het gewestelijk be- ,eeland van de Protestants Ouderen Bond (PCOB) rt vandaag (vrijdag) om 14.00 het dienstencentrum van de Welzijn Ouderen in Middel de aanvang is om 14.00 uur. Het estuur bespreekt met name idingsplan voor bejaardenoor- een verhoging van de vergoedingen te gemoet zien. Het college adviseert de raad in te stemmen met de ontwerp verordening die de vergoedingen van het vrijwillige brandweerpersoneel re gelt. De gemeente Duiveland kende tot nu toe een eigen beloningssysteem. In de voorgestelde verordening wordt de vergoeding geregeld volgens de nor men van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De vereniging gaat uit van een tijdsinvestering van het brandweerkader van 150 tot 200 uur per jaar, terwijl in de huidige Dui- velandse verordening een gemiddelde van 100 uur geldt. Deze verandering betekent voor de gemeente Duiveland een verhoging van de kosten met 3000 gulden op jaarbasis. Op de agenda staat verder het verzoek van het bestuur van de reformatori sche ds J. Bogermanschool om mee te werken aan het vergroten van de ma gazijnruimte van de school. Uit onder zoek van de gemeente is gebleken dat ook het magazijn van de openbare ba sisschool 'De Oosterburcht' in Ooster land te klein is. Het college stelt voor een krediet van 6900 gulden te verle nen aan de reformatorische school, en aan de openbare school een krediet van 27.000 gulden. Het verschil in hoogte heeft te maken met de grootte van de uitbreiding. Het college wil 6700 gulden uitgeven voor de aanleg van een voetpad bij de woning van J. W. Alfrink aan de Lage- weg in Sirjansland. Omdat de heer Al frink met name bij slecht weer een voetpad node mist, lijkt het het college gerechtvaardigd over te gaan tot aan leg van een voetpad. Een moment tijdens de - verregende - paardenkeuring op de Goese Grote Markt. iAdvertentie GOES - Traditiegetrouw werd de Grote Markt in Goes de derde don derdag in november ook dit jaar ge reserveerd voor de najaarskeuring trekpaarden. Dampende paarden, doorweekte sigaren en een vrolijke discodreun kenmerkten de keuring anno 1987. De allereerste keuring zo'n 50 jaar geleden moet er vast an ders hebben uitgezien. De trekpaar den bleven hetzelfde. Werden ze vroeger nog Belgisch trekpaard ge noemd, tegenwoordig spreken de boeren van het Nederlands trek paard en komen de Belgen ze hier kopen. De keuring viel letterlijk in het wa ter. De met kalk besmeurde paarden boden het schaarse publiek een trieste aanblik. Later op de dag kon ook de kalk de dieren niet meer be hoeden voor de regen. Zeelands mooisten zagen er allang niet meer flatteus uit toen zij voor het keurend oog van de jury verschenen. De ruim tachtig paarden werden bekeken op de stand van de benen, het type en een correcte gang. Wat eens een werkpaard was, wordt nu als show-model gebruikt. De paardenboer vertroetelt zijn lieve lingen. „Het is puur een hobby", ver telde een trotse bezitter. „Maar je hebt er enorm veel onderhoud aan. Het is net als een topsporter, die moet ook in een goede conditie zijn. Heeft het paard een slechte dag, dan kun je het wel vergeten". Doorgewinterde eigenaren van de koudbloeden hadden allerlei trucjes om kleine schoonheidsfoutjes enig zins te verdonkeremanen. Een holle rug werd 'opgevuld' door het in de manen gevlochten raffia of katoen door te laten lopen over de rug van hun edele dier. Ook een te lange rug werd gecamoufleerd. Een brede sin gel maakte de rug door gezichtsbe drog wellicht enkele centimeters korter. Tal van paarden zullen giste ren totaan de enkels in de slik gezet zijn, zodat vanochtend na het uit borstelen van de sokken het haar mooi wijd uitstond. De heren bezitters deden geen hand jeklap zoals op een paardenmarkt gebeurt, maar geen enkeling kon ontkennen dat er tijdens de keuring verhandeld werd. Met ruiten petten getooide heren stelden zich com pleet met pen en programmaboekje buiten de ring op als jurylid. Zij no teerden hun persoonlijke voorkeur om later óf terug te komen op een aankoop óf hun merrie door de hengst van hun keuze te laten dek ken. „Da's geen goedkope grap, hoor", vertelde een merriebezitter die op zoek was naar een dekhengst. „Tegenwoordig betaal je daar wel vijfhonderd gulden voor, ik heb het wel eens goedkoper gedaan De uitslag van de kampioenen: Hengst veulens: Carlo van Callandsend, eigen dom van A. L. C. Brooymans en zn. - Mer rieveulens: Bianca van 't Zwaanhof, eige naar A. Z. de Buck. - Eenjarige merries: Desiree uit de Bredeweg, eig. C. P. Oele. - Eenjarige hengsten: Totto van op de Dijk, eig. A. L. C. Brooymans en zn. - Tweej arige merries: Carola van Noordduin, eig. W. Maljaars. - Driejarige merries en jeugd kampioene: Regina, eig. A. de Lange. - Oudere merries: Sterra, eig. J. M. Maris. Erekampioenen: Olga de St. Pierre, eig. A. L. C. Brooymans en zn. - Merries met afstammelingen: A. Brendy van de Ha venweg, eig. C. Maurice. - Hengsten met afstammelingen: A. Gamin van Begijnen hof eig. A. Z. de Buck. - Stalgroepjong: A. L. C. Brooymans en zn. - Stalgroep oud: A. de Lange. - Fokgroep: Stal "te Zande". 'X, V r* RIKZEE - Toen de heer J. C. 'teer 40 jaar geleden begon met kosterschap van de hervormde eente in Zierikzee, haalde hij or de dienst altijd de toga van de jminee op. In een zwarte koffer I 'dit hij het kledingstuk naar de |rk. Tegenwoordig neemt de do- nee zelf zijn toga mee. En Krijger ft de afgelopen jaren wel meer veranderen. Vanaf begin vol- d jaar zal hij de kerkdiensten wonen als gemeentelid. Want op anuari stopt hij met het kosters- rk. %er heeft er dan precies 40 jaar Bitten. Het werk is in die periode hoorlijk veranderd. Zo moest hij 'eger de nacht van zaterdag op dag in de Grote Kerk doorbren- Van 10.00 uur 's avonds tot 6 uur dagmorgen. De vier grote zoge nde godingkachels stookte hij n op met cokes. Om 6 uur ging hij ar huis. Scheren, wassen, omkle- ln> een kop koffie en weer naar de :rk. om de voorbereidingen voor de inst te treffen. °it is hij tijdens de dienst in slaap wallen. Krijger vertelt smakelijk Je hij voorkwam dat vermoeidheid I® overmande: „Ik waarschuwde I J® achterbuurman altijd dat ik de lle nacht in touw was geweest. We raken af dat hij mij een por zou ge- n als ik in zou dutten. Ik zat recht genover een kachel, dus dan val je luw in slaap. Maar het is gelukkig l01t gebeurd." Jdens de dienst kon de koster zich 'en dutje veroorloven. Want hij loest ongedurige jongens tot de or- van de dienst manen. Als ze on- lst'g waren, ging Krijger tussen hen in zitten. „Dan deden ze het geen tweede keer meer. Want de ou ders zaten immers ook in de kerk", vertelt Krijger. Na de dienst ruimde de koster de kerk op en bracht hij de toga weer naar de dominee. Daarna kon ook de koster enige zondagsrust genieten. Behalve als er twee diensten waren, want dan moest hij alles nog eens doen. In 1959 kreeg hij het koster schap van de Gasthuiskerk erbij, waardoor hij het een stuk drukker kreeg. Bovendien was hij sinds 1950 werkzaam in het hervormd vereni gingsgebouw. Bij trouwpartijen, be grafenissen en andere gelegenheden zorgde hij voor koffie. 's Morgens huisden ook leerlingen van de huishoudschool in het ge bouw. „De docenten waren maar wat blij dat ik ook voor hen een kop je koffie zette", glimlacht Krijger. In de zomer is de Gasthuiskerk ge opend voor publiek. Krijger heeft altijd de rondleidingen verzorgd, maar ook met dit werk houdt hij op. Als gastheer heeft hij naar eigen zeggen 'heel wat gezellige dingen' meegemaakt. Met veel plezier ver telt Krijger het verhaal van de drie dames met zonnebril. „Ik had de da mes rondgeleid, maar wist vanwe ge de zonnebrillen niet met wie ik van doen had. Na bezichtiging van de kerk zetten ze de brillen af. Ziet u nu wie we zijn, vroegen ze. Het wa ren prinses Beatrix en Irene, met een meisje uit Haamstede. Ze wa ren op bezoek bij burgemeester Dijckmeester." De kerk zat overigens de volgende dag stampvol, weet Krijger zich te herinneren. Het burgemeestersecht paar liet zijn tweeling dopen. Zater dagavond had burgemeester Dijck meester met de prinsessen een om metje gemaakt door het monumen tenstadje. De oplettende Zierikzee- se bevolking had dit gezien, en ver moedde dat de prinsessen de Dijck- meester-tweeling naar binnen zou brengen voor de doop. Dat bleek niet het geval, want het koninklijke bezoek vertrok juist voor de aan vang van de doopdienst. Niettemin werden de kinderen onder zeer grote belangstelling gedoopt. De laatste jaren is het werk als rond leider er niet prettiger op geworden, vindt Krijger. „Je moet voor en ach ter ogen hebben, anders pikken ze alles weg". Hij verhaalt van een paar jongens, die het geldbusje voor de restauratie van de kerk meenamen. Hij erachter aan, maar Krijger kon slechts één knaap te pakken krijgen,' die hij in de kerk opsloot. Bij de ach tervolging was Krijger de politie te gengekomen, die de andere jongens meenam. Het geldbusje hadden ze verstopt in de Mosselboomgaard. Gevolg van deze middag was, dat het busje nu is vastgebonden. Ook het avondmaalstel, van zwaar zilver, kan Krijger tegenwoordig niet meer met de fiets van het vereni gingsgebouw naar de kerk vervoe ren. Het zit in een kluis in de kerk. Hoewel door deze zaken het werk niet leuker is geworden, zal Koster het toch wel missen. „Maar als je doorgaat totdat je bevend met een glaasje water door de kerk loopt, deugt het ook niet." HEINKENSZAND - De klanten van de warme maaltijd-bezorging in Borsele zijn redelijk tevreden over kwaliteit, samenstelling, bezorging en prijs van de maaltijden. De stichting Welzijn voor Ouderen Borsele (SWOB) con cludeert uit een onderzoekje onder de afnemers dat de gemeente één van de duurdere voorzieningen heeft met de laagste vergoeding aan de vrijwilli gers. De SWOB vindt dat de prijs van de maaltijden niet verder mag stij gen, maar eerder moet dalen. In totaal heeft bijna negentig procent van de klanten positief gereageerd op het verzoek van de SWOB om mee te werken aan het onderzoekje. De stich ting wilde daarmee inzicht verkrijgen hoe de afnemers de maaltijdenbezor ging ervaren. De klanten in het bezor- gingsgebied Midden (Poelwijck) zijn het meest tevreden, hoewel daar rela tief gezien weinig mensen wonen. Slechts drie personen willen dat ook in het weekeinde een maaltijd wordt be zorgd. Klachten beperkten zich voor namelijk tot persoonlijke wensen, zo als meer jus of meer rauwkost. De SWOB zal met de betreffende keukens de op- en aanmerking doornemen. De stichting wil - tijdens een bestuurs vergadering op 24 november om 16 uur in het verenigingsgebouw te Borssele - de statuten wijzigen. Diverse activitei ten van de SWOB richten zich, over eenkomstig de vastgelegde regels, op mensen van 65 jaar en ouder. Door maatschappelijke ontwikkelingen is deze leeftijdsgrens in de praktijk ge- GOES De Maria Magdelenacantorij onder leiding van Kees van Eersel ver zorgt zaterdag een kerkconcert in de Grote Kerk van Goes. De baten ko men ten goede aan de nieuwe verwar ming en de herinrichting van de kerk. Alle uitvoerenden verlenen belange loos hun medewerking. Organiste is Willie Bil. Op het programma staan werken van onder anderen Sweelick, Schütz, Baermann en Mendelsohn. Het concert begint 20.00 uur. Advertentie (Slot van pagina 15) met iemand die je al kent, in het vlieg tuig te stappen. Conny de Vlieger is al haar leraren langs geweest voor het nodige huis werk. Want door haar afwezigheid van school wil ze in elk geval niet achterop komen. Overigens heeft ze nog geen notie van wat haar in Washington te wachten staat. Er zal vast wel een rondrit op het programma, neemt ze aan. Conny kijkt de laatste dagen wel wat vreemd op van alle publiciteit die over haar heen rolt. „Het jeugdjour naal van de NOS is zelfs van plan ons ook in Washington op de voet te vol- jen." Conrector Ellen Messing stelt vast dat Conny Sinterklaas misloopt. „Maar dat wordt met die unieke reis weer ruimschoots goedgemaakt." De vraag of de rijksscholengemeenschap Conny de Vlieger een vredesboodschap naar Washington zal meegeven wordt nog bekeken. „Dit heeft wel de aandacht maar anderzijds ook nog even de tijd", maakt conrector Messing duidelijk. (Advertentie) AXEL Stationsstraat 7, Te!. 01155-1530 Slot van 'pagina 15 jauw en wijting. De in beslag genomen vis wordt na die actie gelijk weer ver kocht aan de Producenten Organisa tie Urk voor minimumprijzen; wijting voor één gulden, kabeljauw en schol voor twee gulden en tong voor tien gul den. Voor tong geldt nog geen collec tief vangstverbod, maar een aantal vissers heeft het individuele tongquo tum al opgevist. Advocaat Schieman heeft donderdagavond geprobeerd eenzelfde regeling te treffen met het openbaar ministerie in Middelburg. Hij is daarin niet geslaagd. De eigena ren van twaalf grote kotters uit Arne- muiden en Vlissingen met wie Schie man in overleg was, besloten hierop zich te houden aan de eerder overeen gekomen regeling. De individuele schipper op zee moest vervolgens beslissen de verboden vangsten overboord te zetten of op de Vlissingse mijn aan te voeren. J. Sie- reveld, kottereigenaar uit Arnemui- den, zei donderdagavond dat zijn zoon in elk geval niets meer terug wil gooien. „Hij kan het niet over z'n hart krijgen". Toch sprak Siereveld het vermoeden uit dat de meeste vis in de zee wordt gekieperd. „De gesloten overeenkomst kost de visserman al leen maar geld. Justitie is er goed mee. Wij krijgen dan ook nog een pro ces verbaal. En vorige week hadden we een redelijke besomming aan tong". De vissers uit Breskens hebben don derdagmorgen na overleg met loco burgemeester J. P. S. A. Thomaes van Oostburg evenals hun collega's op Walcheren ingestemd met de, zoals of ficier van justitie Tempel zei, 'eenzijdi ge aanzegging ter bevordering van de duidelijkheid'. Thomaes lichtte de Breskense schippers via Schevenin- gen Radio in. Alleen kottereigenaar J. A. Fenijn was ter plaatse in Breskens. Hij kon deze week niet meevaren en had z'n vervanger maandag al de op dracht gegeven alle verboden vis in zee te kieperen. De Bressiaander wil zich volgende week wel aan de regeling houden, maar niet tegen heug en meug. „Ik doe dat wanneer ik alleen een proces-verbaal krijg. De gemeen schap gaat dan maar mooi weer spelen van ons geld". Enkele vissers uit Den Oever zijn er donderdagmorgen vroeg in geslaagd 'illegale' vis over te laden, in een vrachtwagen. Zij wisten de lading langs wachtende ambtenaren van de rijkspolitie Alkmaar, de gemeentepo litie Den Helder en de algemene in spectie dienst (AID) te smokkelen. De vrachtwagen waarvan het kenteken bekend is, werd door de politie en de AID niet opgespoord. Een betrokken visser die beslist ano niem wil blijven, vertelde dat het hier om een eenvoudige truc ging. Het komt naar zijn mening steeds vaker voor dat Nederlandse vissers hun vis direct aan de vishandel leveren, buiten de visafslagen om. Voor het overladen van de vangst worden volgens de vis ser 'donkere plaatsen langs de hele Ne derlandse kust, maar ook wel gewone havens gebruikt'. Daar is vaak geen controle. Als die er wel is, zouden colle ga vissers in enkele gevallen voor geza menlijke rekening optreden als 'kat vanger' om de AID bezig te houden. El ders wordt dan de verboden vis in hoog tempo overgeladen. Overtreders van de stillig-regeling die in 1986 van kracht was, worden niet meer vervolgd. Een woordvoerster van het ministerie van landbouw en visse rij heeft dit donderdag gezegd. Officie ren van justitie hebben dit besluit al eerder genomen. Zij vinden dat ze al genoeg zaken hebben om de vissers te vervolgen. De stillig-regeling werd vo rig jaar ingevoerd om de viscapaciteit aan te passen aan de toen geldende Europese vangsthoeveelheden en om te zorgen voor een aanvoer die over het gehele jaar is gespreid. De regeling is vaak overtreden en dit jaar vervangen door de zeedagenregeling die bepaalt hoeveel dagen vissers op zee mogen zijn. 'S HEERENHOEK - De rijkspolitie Borsele schenkt de komende maan den extra aandacht aan het brom- fietsverkeer in en rond 's Heerenhoek. De veelal jeugdige bezoekers van de horecagelegenheden veroorzaken met hun brommers nogal wat geluid soverlast in het dorp. Ook het gedrag in het verkeer laat te wensen over. De rijkspolitie hoopt met de acties de geluidsoverlast terug te dringen en te vens te bereiken dat de jongelui ook in hun eigen belang zich op ver keersgebied beter gaan gedragen. De groep Borsele zet daarvoor in de week einden een paar extra mensen in. Zij krijgt daarbij tevens assistentie van de verkeersgroep Middelburg. Advertentie groeid naar zestig jaar en ouder. Het dagelijks bestuur stelt de vergadering voor om de statuten aan te passen. De SWOB is het niet eens met het standpunt van het college van b en w om de subsidie voor volgend jaar met 6600 gulden te verlagen. In een brief aan de gemeente schrijft de stichting dat de meningsverschillen tussen de diverse ouderenbonden tot het verle den behoren en dat een 'ambitieus' ac tiviteitenprogramma is opgesteld. Door de instelling van een wijkvoorzie- ning heeft de raad van Borsele ge meend het bezuinigde bedrag door te schuiven naar die voorziening. De SWOB meent dat het instellen van een wijkvoorziening niet ten koste mag gaan van andere activiteiten die ook de zelfstandigheid kunnen bevorde ren. lïfiiMIDDELBURG Lange Noordstraat 14, Tel. 01180-13373 BORSSELE De afdeling Borssele van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen houdt zaterdag een to neelmiddag in dorpshuis Vijverzicht. De toneelvereniging STEC uit Oost- Souburg brengt dan het blijspel 'Een beeld van een man'. De voorstelling begint om 14.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. OUD-VOSSEMEER Biljarten In de competitie van het b-team van biljartvereniging Krijt op Tijd uit Oud-Vossemeer, speelde Henk van Herpen met 2.08 het beste gemiddelde. De kortste partij was voor Wim de Leeuw 26 beurten )en de hoogste serie voor Adriaan Haver sians met 11 caramboles. De uitslagen: M. Moerland—A. Havermans 3-2; T. Kruf—Matthijs Potappel 0-2; J. Kruf— P. de Jager 0-2; F. Zweegers—W.de Leeuw 0-2; K. WesselsH. van Herpen 0-2; K. SteenpaalA. van Daalen 2-0; W. de Leeuw—K. Wessels 0-2. MIDDELBURG/GOES - Maartense Tapijt is winnaar geworden van de topper tegen Feesthuis Goes. In een spannende en snelle wedstrijd bleken de Middelburgers toch te sterk voor de Goese formatie, die respectievelijk de eerste en de tweede plaats op de ranglijst innemen. Maartense Tapijt boekte een 3-2 overwinning en staat nu vijf punten 'los' van de concurren tie. Schelde International blijft derde op de ranglijst door een 5-2 winst op Par- bo. Brammetje Dump leverde een goe de prestatie door de Sport Stijl-ploeg naar een 4-2 nederlaag te spelen. Ma rie klopte Schinkel Assurantiën met 7-4 en Grent stuurde Toma met een 5-3 nederlaag naar huis. VW Audi Poppe en Jong Ambon deelden de punten, 5- 5. De stand is: 1 Maartense Tapijt 11-22, 2 Feesthuis Goes 11-17, 3 Schelde Internatio nal 11-14, 4 Jong Ambon 11-13, 4 Jong Am- bon 11-13, 5 Marie 11-13, 6 Warme Bakker Grent 11-11, 7 Schinkel Assurantieën 11-10, 8 Brammetje Dump 11-9,9 Sport Stijl Sinke 11-8, 10 VW Audi Poppe 11-8,11 Parbo 11-4, 12 SC Toma 11-3. Feesthuis Goes - Maartense Tapijt 2-3: In de eerste helft was Maartense Tapijt sterker. Met twee treffers van Haro Hazelaar en één van John Tahapary werd zelfs een 3-0 voor sprong opgebouwd. Marcel de Nijs bracht nog net voor de rust de Feesthuis-ploeg te rug tot 3-1. In het tweede bedrijf draaide het beter bij de Goesenaren, die door Ron Krij ger tot 3-2 terugkwamen. Aan beide kanten werden legio kansen geschapen die overi gens niet in doelpunten werden omgezet. Het bleef 3-2 voor de koploper. Parbo - Schelde International 2-5: Schelde was te sterk voor Parbo; vooral in de eerste helft die met een 3-0 voorsprong voor Schel de werd afgesloten. Parbo leek terug te ko men' toen Roks Dahoe er 3-1 van maakte. André Smolders dacht daar anders over. Met twee treffers bracht hij een 5-1 stand op het scorebord. In de slotfase maakte Glenn Grootfaam er nog 5-2 van. Brammetje Dump - Sport Stijl Sinke 4-2: De beste partij van het seizoen, concludeerde speler/coach Wim Groenewegen van Bram metje Dump na de ontmoeting tegen Sport Stijl Sinke. De dumpers zegevierden met 4- 2. In een goede partij zaalvoetbal ging de strijd lange tijd gelijk op. Arthur Pouwelse scoorde de openingstreffer voor Brammetje Dump. Piet Baan schoot Sport Stijl Sinke langzij en John Livramento zette de Sport Stijl-ploeg vervolgens op voorsprong, 2-1. Toen kreeg Peter Groenewegen het op zijn heupen en met drie doelpunten op rij bracht hij de Dumpers met 4-2 aan de leiding. Die stand stond bij het eindsignaal ook nog op het scorebord. Een verdiende uitslag waar mee Brammetje Dump weer een plaatsje op de ranglijst stijgt. Maric - Schinkel Assurantiën 7-4: In de eer ste helft had Maric al een 5-1 voorsprong op gebouwd. Beide partijen speelden aanval lend voetbal. De Schinkel-ploeg zag kans om terug te komen tot 5-4. Toen kreeg Maric een numerieke meerderheid omdat er een Schinkel-speler naar de strafbank verhuis de. In die periode sloeg Maric toe. Met twee treffers werd het 7-4 en die stand bleef tot het eind van de partij gehandhaafd. Voor Maric scoorden Hans de Nooij er 3x), René Schreu- der (2x), en Ben Waisapy (2x). Ron Roosevelt en Jean-Pierre van Lieshout schoten ieder twee keer raak voor Schinkel. VW Audi Poppe - Jong Ambon 5-5: VW Audi Poppe zat op rozen. De 2-0 voorsprong in de eerste helft werd in het tweede bedrijf uitge bouwd tot 4-0. Een riante voorsprong waar mee echter wat slordig werd omgesprongen. Jong Ambon liep in tot 4-2 waarna de autop- loeg er eerst nog 5-2 van maakte voordat Jong Ambon het eindschot plaatste. In een fraai slotoffensief kwamen de Zuidmoluk- kers nog langszij. Ad de Rooij, Egon Kok en Huib Meerman (3x) scoorden voor Poppe. Ron Telussa (2x), Noes Tuhuleruw, Ferry Wattimena en Rein Telussa maakten de Jong Ambon-doelpunten. Warme Bakker Grent - SC Toma 5-3: Ron de Visser opende de score voor de warme bak kers. Met een goed genomen strafschop bracht Ron Tuhuleruw de balans weer in evenwicht. Grent kon met een 2-1 voor sprong aan de tweede helft beginnen toen De Visser nogmaals doeltrof. Wilco Kwekke- bpom maakte er vervolgens 3-1 van. Josef Telehala en Dout Wannee zorgden voor 3-3. De winst van Grent kwam van Albert Slin ger. die met twee doelpunten de eindstand op 5-3 bepaalde. Volgende week worden er geen wedstrijden in de hoofdklas gespeeld. Het Zeeuws zaal voetbal speelt dan in sporthal Baskensburg, aanvang 19.50 uur. Advertentie liES VLISSINGEN Nieuwendijk 35-37, Tel. 01184-12209

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 31