scheldeoord baarland #fiïi VOLVO 740-SGRIG: El UITVOERINGEN. ff! Verpleeghuis Zierikzee wordj modern appartementengeboi Meer duidelijkheid over gebruik wandelkerk Goes Emancipatiecommissie Goes wil ander beleid weekenddiensten OVER KANAAL BIJ WILHELMINADORP FAASE PZC streek GOES - De Goese gemeenteraad heeft donderdag definitief ingestemd met een nieuwe brug over het Goese kanaal bij Wilhelminadorp. Overname van een bestaande brug uit het Gro ningse Termunten, een alternatief dat zich pas onlangs voordeed, is daarmee van de baan. Al met al zou deze bestaande brug Goes een voordeel van 35.000 gulden opleveren boven nieuw bouw. Met uitzondering van A.A. van Oosten (ppr/psp), die pleitte voor hergebruik van waar devol materiaal, koos de raad voor nieuwbouw. Informatiemiddag ouderenbonden Detailhandel I BODEGA BIENVENU OUDERS OPGELET Restaurant -Zwemoase fP/neté SCHIETVERENIGING 'ORANJE-NASSAU' te 's-GRAVENPOLDER Korte Vorststraat 14 Goes Tel. 01100-16709 Behoudend WETHOUDER DRS R. G. HEEREBOUT: Ds. Kwakkelstein viert jubileum GESPREK MET B EN W AANGEVRAAGD Behoefte WEMELDINGE Viswedstrijd De hengel Artsen: Dierenartsen Wijkverpleging: Artsen: Tandartsen: Apotheek: Ziekenauto's: Dierenartsen: Wijkverpleging: VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 Raad Goes kiest voor nieuwe, duurdere brug Wel stelde de raad aan de Koninklijke De fracties van SGP en PvdA plaat- Maatschap De Wilhelminapolder de eis dat deze 100.000 gulden zal bijdra gen voor de aanleg van een zwaardere brug dan aanvankelijk de bedoeling was. Voor eisen die de gemeente aan de brug stelt voldoet een gewicht van 10 ton; de Wilhelminapolder, die ge baat is bij een zware brug voor het landbouwverkeer, ziet liever een ex emplaar van 30 ton. Overigens bedra gen de totale kosten bij an twee mil joen gulden. HEINKENSZAND - De Samenwer kende Ouderenbonden in de gemeente Borsele houden vrijdag 27 november een informatiemiddag in het gemeen schapscentrum de Stenge in Hein- kenszand over het onderwerp 'Weg wijs in de hulpverlening'. A. Th. van Waarden, directeur van het Lewen- dorpse bejaardenoord de Kraayert geeft een inleiding over de hulverle- ning binnen de bejaardenoorden. Na dit betoog spreken P. van Netten, wijk verpleegkundige, en M Rijk, leidster gezinszorg, over de hulp aan bejaarden thuis. M. Heyboer, hoofd van de afde ling Psycho-Geriatrie van Psychia trisch Ziekenhuis Zeeland, spreekt over de dagbehandeling van ouderen in het Psychiatrisch ziekenhuis. De bijeenkomst begint om 14 uur. sten kanttekeningen bij de beoorde ling van de Termuntense brug. ,,Het college verlaat zich op een bevooroor deelde deskundige: namelijk het bu reau dat het meest gebaat is bij de bouw van een nieuwe brug", meende SGP'er C. F. Möhlmann. Wethouder voor ruimtelijke ordening L. H. de Leeuw (PvdA) oordeelde daar anders over. „Je hebt nu eenmaal een advi seur in de arm genomen", stelde De Leeuw. „Dan moetje ook gebruik ma ken van zijn diensten". Voorts ging de raad, met de stemmen van H. J. C. van Wanrooy en M. L. 't Hart (beiden PvdA) tegen, akkoord met de verplaatsing van de detailhan del in doe-het-zelf artikelen Formido. Deze gaat van de huidige lokatie nabij de Ringbrug in Goes naar het haven industrieterrein, enkele honderden meters verderop. De tegenstemmers wilden op het havenindustrieterrein geen detailhandel toelaten. De ver plaatsing van Formido kan niet zon der een bestemmingsplanwijziging voor een deel van het havenindustrie terrein. De gemeenteraad verlangde de garantie dat op de huidige lokatie van Formido geen nieuwe winkel komt, die vergelijkbare verkeerspro blemen oplevert. Bij monde van F. A. de Kaart maakte de sociaal-democratische fractie zich GOES - De afspraken tussen de ge meente Goes en de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente over het gebruik van de Grote Kerk hebben tot nu toe een wat vrijblij vend karakter gehad. In de toekomst CV, EETCAFÉ Op zaterdag a.s. komt Sint voor onze deur aan. Zijn pieten zullen dan hier klaarstaan. Met een glasje prik en lekkernij, en een greep uit de gratis grab belton erbij. Mieke en Sergio D'Olivo Bierkade 3a, Goes, 01100-31161 Landingswegl O 01193-226^ Tl 's-Gravenpolder viert op 21 november 1987 haar 85-jarig bestaan. Een ieder is daarbij van harte welkom, en wel van 13.00 tot 17.00 uur. Onze schietbanen zijn te bezichtigen, en iedereen krijgt de gelegenheid om gratis te schieten met het geweer of pistool. Ook de jeugd is welkom van 10 t/m 16 jaar, zij kunnen schieten met de luchtbuks. Het is zeker de moeite waard om even de tijd vrij te maken voor een bezoek. Om het feestelijk te maken zal een drankje niet ontbreken. Tot ziens op 21 november a.s. op het adres Schoorkenszandweg 4 te 's-Gravenpolder, in de loods van Jac. den Dekker. BIJ ONS KUNT U ALA CARTE RIJDGN. Zoveel wensen, zoveel Volvo's. U kunt dus a la carte rijden: kiest u maar. Van de 740 GL Sedan tot de 740 Turbo Estate met Intercooler. En daartussen: de 740 Diesel met zijn onverstoorbare 6-cilinder kracht bron, de 740 GLE met zijn soepele 2,3 liter benzine-injectiemotor en de 740 Turbo Diesel, een auto met een voor een diesel ongekende prestatiedrang. Laten we bij al dit geweld niet Volvo's nieuwste in de 740-serie vergeten. De 740 WagonEen Estate zonder achterbank en daarom gerech tigd om op een 'grijs kenteken' te rijden. Belangrijker is evenwel de koppeling van com fort en praktisch nut (2120 liter laadruimte of ca. 600 kg laadvermogen). Wie een proefrit wil maken in een Volvo uit de 740-serie kan a la minuut instappen. Hij staat in starthouding voor u klaar. W HHtai Ik 4 bezorgd over naleving van de natuur functie van de Ring van Tervaten in Kloetinge. De gemeente wil daar de bestemming 'Natuurgebieden' aan ge ven. Toch zijn er, aldus De Kaart, boe ren die illegaal ploegen. Zo is er al mais geteeld in het gebied. PvdA-wethou- der De Leeuw hield zijn partijgenoot voor dat het de gemeente aan perso neel ontbreekt om dit soort dingen te controleren. „Bovendien is het al ge beurd, als we erachter komen". Op de suggestie van De Kaart om van de overtredende boeren te verlangen dat ze het terrein in de oorspronkelijke staat terugbrengen, antwoordde De Leeuw dat het grootste kwaad, name lijk het scheuren en egaliseren van de grond, dan al geschied is. „Dat is niet meer terug te draaien". Eensgezind was, de raad tenslotte in zijn instemming met een lening aan de vereniging Zeeuwind, die zich ten doel stelt met windmolens energie op te wekken. De gemeente Goes neemt voor 30.000 gulden deel. Zeeuwind zal bezien of het Goese Sas geschikt is als lokatie voor een windmolen. I >H vit ■SB»!! - i MM Het voormalige rk ziekenhuis aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee, waar na sloop appartementen komen. moet dat duidelijker. Dit antwoordde wethouder drs G. R. Heerebout (cul tuur) donderdag tijdens de gemeente raadsvergadering op vragen van PvdA, CDA en PPR/PSP. De drie fracties drongen aan op een ge sprek over de beheersvorm, nu de 'wandelkerk' al jaren wordt gebruikt voor onder meer exposities. A.A. van Oosten van de eenmansfractie PPR/ PSP stelde dat de kerk ongeschikt is als multifunctionele ruimte. „Duizend gulden huur per week is dan wel erg veel". Dit kwam aan de orde bij de behande ling van de nota Kunst en Cultuur van de Goese Culturele Raad. Hoewel alle fracties hun waardering uitten voor de nota, stonden verschillende partijen stil bij het functioneren van de Cultu rele Raad. F. A. de Kaart (pvda) vond deze raad „teveel een belangenbehar tiger voor de verenigingen". Hij pleitte voor uitbreiding van de raad met - des kundige - buitenstaanders. D. W. van der Merwe (d66) vond dat de Culturele Raad teveel vasthield aan de klassieke thema's. „Er is bijvoor beeld geen aandacht voor jazzmu ziek", oordeelde Van der Merwe. Hij vond overigens dat het college fouten teveel zocht bij de Culturele Raad; het college kan ook zichzelf verwijten ma ken, omdat het de commissies en func tionele raden te weinig beleidsruimte laat. Een soortgelijk geluid liet PvdA- er De Kaart overigens in dezelfde raadsvergadering horen met betrek king tot de commissie Handel, Am bacht en Diensten, die wordt opgehe ven om plaats te maken voor een werk groep stadseconomie. ZIERIKZEE - Met de sloop van de ou de school aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee is donderdag een begin ge maakt. Zodra het pand afgebroken is, wordt begonnen met de verbouw van het voormalige verpleeghuis van de Corneliastichting tot 34 appartemen ten. Het gebouw is eigendom van de woningbouwcorporatie Beter Wonen. Op de plaats van het oude schoolge bouw bouwt Beter Wonen, als de ver bouwing van het vroegere verpleeg huis klaar is, 12 woningen. Het geheel krijgt de naam 'de Mossele', zoals het pand ook eertijds heette. De school moet eerst worden gesloopt, zodat de aannemer ruimte heeft voor de opslag van bouwmateriaal. Hoe lang de sloop precies zal duren, is nog niet bekend. Beter Wonen verwacht dat de eerste appartementen eind 1988 klaar zijn. Het voormalig verpleeghuis wordt verbouwd tot 34 twee- en drie kamerwoningen. Ook de nieuwbouw aan de Hoge Molenstraat betreft dit type huizen. In het persbericht staat dat in 'de Mos sele' geen inwonende conciërge komt. Volgens H. Buursink, hoofd algemene dienst van Beter Wonen, is deze op merking bedoeld om het misverstand uit de wereld te helpen dat de apparte menten alleen voor oudere mensen zouden zijn. Nadrukkelijk zegt hij dat de woningen voor iedereen te huur zijn. De wachtlijst, 70 personen, be staat uit mensen van alle leeftijden. De huur zal variëren van 375 tot 775 gul den, afhankelijk van grootte en lig ging. Een deel van de woningen is aanpas baar, dat wil zeggen dat de huizen een voudig geschikt kunnen worden ge maakt voor gehandicapten. Het stre ven van de woningbouwvereniging om alle woningen aanpasbaar a ren, kan zij bij 'de Mossele'n maken. „In een oud gebornl mogelijkheden beperkt", J Buursink. „Soms moetjeeen| laten staan." HEINKENSZAND Ds. H. stein, hervormd predikant te kerk, viert woensdag zijn ambtsjubileum als predikant! Ds. Kwakkelstein werd 13 1925 geboren. Na vicaris in dam-Vreewijk te zijn geweest, in 1962 bevestigd tot predil Heinkenszand. In 1968 verwis deze gemeente voor die van sinds 22 mei 1977 staathij inzij ge gemeente Beverwijk-Heem: Ook A.A. van Oosten (ppr/psp) vond de toon van de nota wat behoudend. „In deze tijden van bezuingingen is het zaak om te houden wat je hebt, maar een groter aanbod maakt Goes aantrekkelijker als woongemeente en als toeristenplaats", meende Van Oos ten. Hij wees erop dat de Zeeuwse ge meenten veel minder uitgeven voor kunst en cultuur dan dat landelijk het geval is. De linkse fracties wilden, zo dra er ergens geld vrijkomt, meer uit trekken voor het cultuurbeleid. PvdA en PPR/PSP willen dan het solofesti val nieuw leven inblazen. De SGP, die overwegend positief oor deelde over de nota, toonde zich ook bij deze gelegenheid voorstander van censuur op het boekenbestand van de openbare bibliotheek. De WD ten slotte kon van harte instemmen met de beleidsaanbevelingen van de Cul turele Raad. GOES - Als het Goese college van bur gemeester en wethouders de adviezen van de emancipatiecommissie blijft negeren gaat dat lijken op onbehoor lijk bestuur. Dit zegt voorzitter M. Blom van de Goese emancipatiecom missie, vooruitlopend op een gesprek dat de commissie heeft aangevraagd met het college. De emancipatiecom missie besloot onlangs dat het roer om moet: ze meent dat ze niet serieus wordt genomen. Aanleiding is het besluit van burge meester en wethouders om 300 gulden subsidie uit de emancipatiepot te be stemmen voor het COC. Hiermee moest een bijdrage worden geleverd in de kosten van een roze driehoek, die het COC enige tijd geleden heeft ge spannen op de Grote Markt in Goes. De driehoek moest de aandacht vesti gen op de onthulling van het homomo nument in Amsterdam. De emancipa tiecommissie had de aanvraag afgewe zen, omdat deze naar haar mening niet bij de emancipatiecommissie thuis hoort. „Dat het geld desondanks toch'van ons budget werd gehaald, was de drup pel die de emmer deed overlopen", al dus voorzitter Blom, die op eigen titel spreekt ze heeft nog geen overleg ge had met de commissie). Samen met •commissielid A. Thiele stelt ze dat b en w zich sinds het instellen van de com missie, anderhalf jaar geleden, weinig gelegen hebben laten liggen aan de mening van de commissie. Volgens de twee commissieleden kan het ook anders. „We moeten vaker en eerder worden betrokken bij beleids zaken, die ook vrouwen aangaan", meent Blom. In dat verband wijst ze op de ouderennota, die niet aan de commissie werd voorgelegd. Mevrouw Thiele meent dat de wethouders aan spreekbaar moeten zijn voor emanci patie binnen hun portefeuille. Ze stelt dat het niet aangaat om emancipatie onder te brengen bij welzijn. „Het heeft met alle facetten van het beleid te maken". Voorts vinden beide vrouwen dat de commissie gebruik moet kunnen ma ken van de haar toegezegde facilitei ten. „Zo is vastgelegd dat een commis sie werkgroepen mag instellen", ver telt mevrouw Blom. „Maar als we de positie van vrouwen willen laten on derzoeken binnen het gemeentelijk apparaat, dan geeft het college niet thuis. Je krijgt geen ambtelijke onder steuning; het blijkt zelfs niet mogelijk om een overzicht te geven van het aan tal vrouwen dat in deeltijd werkt". De twee vertegenwoordigers voelen zich ook op ander vlak misdeeld. Zo meent voorzitter Blom dat de commis sieleden 'waarschijnlijk ook een lagere vergoeding' krijgen dan de leden van andere commissies. Zekerheid hier omtrent heeft ze echter niet. „Maar als je dan ziet dat wij destijds op onze flets de emancipatienota hebben moeten verspreiden: dat zul je bij andere com missies niet aantreffen". zin bij vrouwen die al werken deren te vragen of ze behoefte| aan kinderopvang". Overigens vraagt mevrouw Thi| af of de emancipatiecommissii 'mannenmanier' moet vergl „Gaat het inderdaad alleen oi sluitvorming? Mij dunkt dat langrijker is datje de mensen» lijk overtuigt". Wethouder mevrouw M. F. vi ren-Loerakker (maatscha] zorg) erkent dat de contacten] het college en de emancipatie» sie 'niet zo soepel' verlopen. „In| mende gesprek gaan we de praten en bekijken hoe we betf nen samenwerken". Wethoudi Tooren vindt het niet verwm| dat de commissieleden er niet komen concrete zaken op te „Het zijn full-time werkende vn die de emancipatiecommissie vrije tijd moeten doen". Ze geeft| aan dat de gemeente geen ambtenaren af te vaardigen in d| missie. Ook ontbreken de financiën n ambtelijke ondersteuning van| projecten, aldus mevrouw Vai ren. „Maar op kleine puntjes val ker iets te doen". Voorts stellen Blom en Thiele dat het college de gang van zaken omdraait: „Wij moeten telkens aantonen dat vrouwen ergens behoefte aan hebben, zoals aan buitenschoolse kinderop vang", geeft mevrouw Thiele als voorbeeld. „De behoefte bestaat. Dat hoef je niet te onderzoeken. Uit erva ring met vergelijkbare zaken is duide lijk dat vrouwen bijvoorbeeld pas een baan zoeken of aan een cursus begin nen, als ze een oplossing hebben voor de kinderen. Het heeft daarom weinig vereniging "t Grondeltje' uit H dinge houdt zaterdag de laatstt strijd van de lopende competit wordt gevist vanaf de dijk bij 'i renhoek van 12.45 tot 15.45 uur. kan ook worden ingeschrevei prijsuitreiking is vanaf 17.00 uur tel Vredebest in Wemeldinge. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND 21 en 22 november 1987 ALARMNUMMER Tholen en Sint-Philipsland 0011 Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Scherpenisse: E. H. Veld man, Stavenisse, tel. 01663-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: A. van Doesburg, St.-Philips- land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. H. Padt, School straat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596. Kleine huisdieren weekendspreekuur, Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op zaterdagen 08.30-09.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter markt 10. Tholen en Sint-Philipsland: zr. tel. te bereiken via tel.nr. 01666-2318. DE BEVELANDEN 21 EN 22 NOVEMBER CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Goes-Kloetinge: vr. 19.00-zat. 19.00 uur: F. van Peer, Oostsingel 132, Goes, 01100-15306. Zat. 19.00-zon. 23.00 uur: S. Buys/H. Slager, Jac. Valckestraat 3, Goes. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00- 10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H.-Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, b.g.g. 01106-3074. Hansweert, Schore, Yerseke en Krui- ningen:vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Risseeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Krui- ningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath:vr. 19.00-zon. 22.00 uur: J. D. Ba- rendregt, Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur Bood schappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: S E. J. Wöstmann, Nieuwstraat 18a, Ovezande, tel. 01195- 450. Kapelle, Wemeldinge:vrij. 19.00-zon. 23.00 uur: de praktijk van de artsen K. J. Eckhardt, D. Vreeswijk en M. B. Rie- meijer wordt waargenomen door: M. L. van Royen, Kapelle, tel. 01102-3738 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat en Kamperland: J. A. Kersse- boom, Kortgene, tel. 01108-1319. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Wissenkerke: J. 01107-1318. Spreekuur voor 11.00-11.30 uur. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur: P. J. Akkerman, Voorstad 33a, Goes, tel. 01100-14314. Geopend voor spoedgevallen zat. van van A. van Arkel, tel. spoedgevallen van 8.30-17.30 uur en zon. van uur en van 16.00-18.00 uur. De dienst van elke apotheek van om 17.30 uur en eindigt de vrijda gen daaropvolgend. De Zeeuwse Apotheek, Grote 10, tel. 01100-15225. Centrale Post Ambulance Vervoe 01184-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: I Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-2e Goes, Heinkenszand, Noord- land: H. van Dijk, Simonswei2, kenszand, tel. 01106-1290 b.| 20656. Visites zo mogelijk aanvragen 9.00 uur. Yerseke en omgeving: (kleinehu ren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2' Goes, Kloetinge, Kattendijke:)) nacht bereikbaar voor dring hulpverlening onder tel.nr. 13310. Noord-Beveland, Wolphaarn Wilhelminadorp, 's-Heer Hen kinderen, 's-Heer Arendskerke en nacht bereikbaar voor drmS hulpverlening onder tel.nr. 0 Zak van Zuid-Beveland: Dagen bereikbaar voor dringende hulp ning onder tel.nr. 01106-1615. Oost-Zuid-Beveland: Dag en bereikbaar voor dringende hulp ning onder tel.nr. 01130-2601-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 30