Irene de Kok (22) weer wereldkampioene Voorman tc turnkring legt zijn functie neer Spelers kiezen voor een apart front tegen UEFA KNWU rijdt toerfietsers en fietscrossers uit het wiel PZC/ sport THEO MEIJER VERRAST MET ZILVER arenbridge Zesdaagse Maastricht in teken afscheid van Joop Zoetemelk STANDEN Sterk optreden Kloppenburg mmuranch geeft Noordkorea nég twee maanden bedenktijd BESLUIT IN ALGEMENE VERGADERING 23 lore Kapelle ESSEN (GPD) Op het wereldkampioenschap judo in de Esse- ner Grugahalle heeft de Nederlandse afvaardiging op de ope ningsdag flink meegegeten uit de ruif met een gouden, zilveren en bronzen medaille. Irene de Kok veroverde in de categorie tot 72 kilo bij de vrouwen de wereldtitel, terwijl een tweede pupil van bondscoach Karei Gietelink, Angelique Seriese (ge wichtsklasse boven de 72 kilo) brons aan de haak sloeg. kerstprogramma van Hotel Arneville T opsportmentaliteit Titel behouden Post verbitterd WCS DIENT PROTEST IN IQAG 20 NOVEMBER 1987 L'L(AFP) - Noordkorea moet voor nuari 1988 het aanbod van het In- rtionaal Olympisch Comité ac- >ren om in aanmerking te komen het co-organisatieschap van de ■rspelen in dat jaar in Seoul. Dat IOC-voorzitter Samaranch don- ag verklaard tijdens een werkbe- in de Zuidkoreaanse hoofdstad. dkorea is al geruime tijd dwars ligger bij de organisatie van de zomer spelen. De Noordkoreanen eisen dat de Spelen gelijkelijk verdeeld worden over beide Korea's. Het laatste en defi nitieve aanbod van het IOC gaat niet verder dan vijf onderdelen: tafelten nis, volleybal (dames), 100 kilometer ploegentijdrit, handboogschieten en voetbal (voorronde). Samaranch heeft goede hoop dat de Noordkoreanen hun eis zullen laten vallen en tot een akkoord met het IOC zullen komen. Als positief voorteken beschouwt de Spanjaard de deelneming - op het laat ste moment - van de Noordkoreaanse tafeltennisploeg aan het Olympisch kwalificatietoernooi in Nagasaki in Ja pan. De datum van 17 januari is niet toeval lig gekozen. Het is de dag, waarop de inschrijftermijn voor deelneming aan de Olympische Spelen sluit. Sama ranch maakte bekend dat 75 landen zich reeds aangemeld hebben voor Seoul. Daartoe behoren nog geen lan den uit het Oostblok en bondgenoten van de Oosteuropeanen elders in de wereld. Ook de Verenigde Staten heeft nog niet ingeschreven. Het Neder lands Olympisch Comité heeft zich wel als deelnemer aangemeld. LISSINGEN Ron Kapelle omt dit seizoen niet meer in ac- e voor zondag tweedeklasser liddelburg. De van Vlissingen Ikomstige verdediger kan zijn tudie rechten in Rotterdam iet langer meer combineren iet het voetbal. Het had voor mij geen zin. meer m nog door te gaan bij Middel- urg. Ik kreeg problemen met lijn studie en het voetbal ging er ok onder lijden. Ik heb het uit- tekend naar mijn zin bij Middel ing, maar als ik zo presteer als .elaatste weken, dan schiet Mid- lelburg er ook weinig mee op. lijn studie heeft nu voorrang", ldus Ron Kapelle. )e beslissing van Ron Kapelle ebeurde in goed overleg met rainerRonSchrier. „RonKapel- :was de laatste wedstrijden zo pgebrand dat hij al na twintig linuten om een wissel vroeg. De ombinatie studie en hobby is op et moment voor hem niet meer p te brengen. Hij is nu weggeval- in, maar we zullen hem niet uit iet oog verliezen, zodat we in de oekomst misschien weer een be- oep op hem kunnen doen", al- lus Schrier. IDELBURG De derde zitting de parencompetitie bridge was rDronkelaar - Visser zeer succes- Zij zagen kans om van de zesde lts op te klimmen naar de tweede. Ie eerste klas haalden de dames seeuw - Verloop de beste resulta- Daardoor stegen ze drie plaatsen lerangüjst. lag hoofdklas: 1 v. Geel - Koopman 98,2 ronkelaar - Visser 96, 3 mevr. Bruijns - 'onje 92, 4 Lichteveld - Ramondt 83, 5 usen - Risseeuw 81, 6 mevr. Biesbroek - baert 77, 7 dms. Koek - Pel 73, 8 mevr. sen - Biesbroeck 72. deklas: 1 dms. Risseeuw - Verloop 133,2 r. v. Waterschoot - De Schrijver 120,3 v. asteel-IJsebaert 119,4 dms. v. d. Dries - drinilll,5dms. Touw - v. d. Zande 109,6 Rademakers 106, 7 Moeliker - Pel 8 Sandrini - Visser 99,9 dms. Kint - Mast OArnoldi - Bambost 88. :ede klas A: 1 echtp. Herrebout en echtp. Haan 164, 3 Simpelaar - Zwaan 153, 4 nis-Voermans 145,5 mevr. Tak - Reme- 36,6 dms. Brevet - Pieters 134, 7 mevr. tan - Dourleijn 133, 8 echtp. Aronson 9Hemelsoet-De Wever 122,10 De Block leele 118,11 echtp. Hoogenboom 119,12 s De Vries - Spierenburg 109. iede klas B: 1 De Maagt - Bisschop 223,2 longe - v. Leeuwen 205, 3 dms. Knöper - man 196, 4 echtp. Hamelink 182, 5 dms. Boer - Hillege 177, 6 mevr. Hoek - Koek 7 echtp. Kraaijenbrink 164, 8 echtp. eele 160.9 dms. v. Drosselaer - v. d. Walle 10 echtp. Juffermans 151,11 mevr. Mar- - Langedijk 146, 12 dms. Matheeuws - 'an 141, 13 echtp. Brökling 138, 14 v. d. den - Verstraeten 135. senstand hoofdklas: 1 v. Geel - Koop- '289,2 v. Dronkelaar - Visser 260,3 mevr. ibroeck - IJsebaert 256, 4 Lichteveld - nondt 255,5 Meeuwsen - Risseeuw 250,6 T. Bruijns - Bregonje 245,7 mevr. Goosen isbroeck 228, 8 dms. Koek - Pel 213. ste klas: 1 Sandrini - Visser 365, 2 v. d. 'eel - IJsebaert 360, 3 mevr. v. Water- 'ot - De Schrijver 339,4 dms. Touw - v. d. de 336, 5 dms. Risseeuw - Verloop en i- v. d. Dries - Sandrini 329, 7 Arnoldi - v. nbost 300,8 Moeliker - Pel en dms. Kint - "296,10 Atkins - Rademakers 291. 'ede klas A: 1 Simpelaar - Zwaan 488, 2 Brevet - Pieters 459, 3 Reunis - Voer- ls 138.4 mevr. Hofman - Dourleijn 436, 5 'P. Den Haan 409, 6 echtp. Herrebout 7 echtp. Aronson 385, 8 dms. Spieren- 8- De Vries 384, 9 Hemelsoet - De Wever 10 echtp. Hoogenboom 377,11 De Block neele 359,12 mevr. Tak - Remery 345. eede klas B: 1 De Jonge - v. Leeuwen ®,2Bisschop - De Maagt 179.52,3 echtp. pelink 173.34, 4 echtp. Kraaijenbrink 5 dms. Keeman - Knöper 150.00, 6 l'P- Scheele 147.62, 7 mevr. Hoek - Koek F», 8 dms. v. Drosselaer - v. d. Walle |82,9 mevr. Marteijn - Langedijk 144.17, pchtp. Juffermans 143.09, 11 dms. Den lr-Hillege 139.82, 12 dms. Zaman - Ma- pws 136.95,13 echtp. Brökling 143.82 vs, d. Heijden - Verstraten 119.76 procent. Smaakmaker in het Oranje-kamp was evenwel halfzwaargewicht (tot 95 kilo) Theo Meijer. De 22-jarige Amersfoor- ter, kegelde tot ieders verbazing de ene na de andere tegenstander van de mat, onder wie de olympisch kampioen Ha uit Korea en werd pas in de finale tot de orde geroepen door de Japanner Hi- toshi Sugai, die daarmee zijn wereldti tel prolongeerde. Een paar jaar eerder dan de insiders verwachtten heeft de talentvolle Meij er zich bij de wereldtop gemeld. De Eu ropees kampioen bij de junioren van 1985, trof het in de eerste twee jaar als senior aanvankelijk niet. Bij EK's stuitte hij immer in een vroeg stadium op het Belgische judowonder Robert van der Walle, op dit WK wegens een hernia-operatie niet van de partij. Tot overmaat van ramp sukkelde Meijer afgelopen jaar met een meniscusbles sure, die operatief ingrijpen noodzake lijk maakte. „Die vroege uitschakelingen op EK's, die knieblessure, het zijn zaken die je aan het twijfelen brengen als je de am bitie hebt om het in deze sport ver te schoppen", aldus Meijer. „Maar ik ben mentaal sterk en heb me, nadat ik her steld was van de operatie, met nog meer overgave op het judo gestort. In dit WK heb ik me vooral vastgebeten, omdat ik me kon kwalificeren voor de Olympische Spelen van Seoul (het geen hij realiseerde, red). Ik was hon derd procent gemotiveerd en geeste lijk en lichamelijk topfit. Voor mijzelf was het behalen van een finaleplaats niet eens zo verrassend. Ik voelde dat ik mijn dag had. Het is alleen jammer dat het geen goud is geworden. Ik ken de die Sugai van onze trainingsstage in Japan in september. Ik heb moeite met links inkomende judoka's maar dit verlies heb ik aan mezelf te wijten. Ik draaide verkeerd mee met Sugai en toen kwam die voetveeg. Hij is te sterk om die achterstand zomaar even in te Advertentie Bel even voor het tel. 01180-38456. lopen. Hoewel ik blij ben met zilver, is de afloop van het toernooi toch enigs zins een anti-climax. Als je derde wordt, winje je laatste partij. Dan stap je met voldoening van de mat, nu niet". De bondscoach bij de mannen, Chris de Korte heeft Meijer (tweedejaars student op het CIOS) al zes jaar onder zijn hoede. „Toen ik destijds junioren- coach was bij de judobond zag ik in Meijer al de kampioen van de toe komst. Voor topsport heeft hij het ta lent en de juiste mentaliteit. Dat be wees hij in 1985 door Europees kam pioen bij de junioren te worden, het wachten was daarna op de doorbraak bij de senioren. Die zou zeker komen; daar was ik van overtuigd, temeer omdat Meijer goed te coachen is. Hij is leergierig, luistert naar advies. Al leen sta ik vebluft over de snelheid waarmee hij zijn naam heeft geves tigd in de internationale judowereld, al is het goud hem op het nippertje ontgaan. Ik heb hem een grote toe komst voorspeld, maar ik had ge dacht dat het nog een jaar of vier zou duren voordat hij op zou kunnen gaan voor goud. Het kan echter geen kwaad dat Meijer nu al als een komeet om hoog is geschoten. Hij was ondanks zijn leeftijd toe aan succes. De afgelo pen twee jaar heeft hij wat gekwak keld. Hij draaide niet lekker voor die meniscus-operatie. Het tekent zijn ka rakter dat hij ruim een jaar later een wereldtopper is". Tijdens de trainingsstage van de na tionale ploeg in Japan, die als voorbe reiding gold op het WK, proefde De Korte bij zijn halfzwaargewicht al de wil om in Essen af te rekenen met twee magere seizoenen. „Meijer heeft daar getraind als een gek. Zelfs de Japan ners waren onder de indruk.van hem", weet De Korte nog. „Er werd daar al gefluisterd: die Meijer is een kansheb ber voor een madaille. Niemand reken de natuurlijk op een coup in Essen. En alsof ik een voorgevoel had van de din gen die stonden te gebeuren.... Tijdens de vier weken Japan hebben Sugai en Meijer elkaar constant lopen beloeren. Meijer wilde daar wel de mat op met Sugai, maar ik heb het hem verboden. Ik denk dat ik deze finale onbewust heb zien aankomen". Hoewel de meeste belangstelling op de eerste dag van het WK uitging naar de verrichtingen van Theo Meijer, verdient Irene de Kok niet minder waardering voor haar gouden medail le, al had zij de mazzel dat haar ge vaarlijkste concurrenten de Japanse Tanabe en de Belgische Berghmans in de andere poule streden. De Tilburgse (evenals Meijer 22 jaar oud) stond in de eindstrijd, zoals de laatste jaren al zo vaak op grote evenementen, tegen over Ingrid Berghmans. De pupil van coach Gietelink verdedigde haar titel met verve. „Kwalitatief zijn we aan elkaar gewaagd", meent De Kok, die nu drie Europese- en twee wereldti tels op zak heeft. „Je moet dus op zoek naar kleine din gen om een WK tot een goed einde te brengen. Een nieuwe techniek invoe ren die op haar is afgestemd. Maar ik geloof dat ik op het mentale vlak ster ker ben dan Berghmans, die boven dien de indruk maakt over haar hoog tepunt heen te zijn. Zij voelt dat zelf ook, dat merk je aan haar. Dan sta je natuurlijk al voor als de partij nog moet beginnen". De uitslagen zijn: Dames, tot 72 kg, fmale: 1. De Kok (Ned), 2. Berghmans (Bel), 3. Classen (WD1) en Yoko Tanabe (Jap), 5. Avril Bray (GBr) en Laetitia Meignan (Fra). Dames, bo ven 72 kg, finale: Fenglian Gao (Chi) ver slaat Regina Sigmund (WDL, ippon, 1. Gao (Chi), 2. Sigmund (WD1), 3. Angelique Serie- se (Ned) en Castro Gomez (VSt), 5. Santini (Pue) en Motta (Ita). Heren, tot 95 kg: 1. Sugai (Jap), 2. Meijer (Ned), 3. Miguel (Bra) en Hyoung Joo Ha (Zkr), 5. Meiling (WD1) en Salgado (Cub). He ren, boven 95 kg, finale: Grigori Veritsjev (Sov) verslaat Mohamed Ali Rashwan (Egy beslissing, 1. Veritsjev (Sov), 2. Rashwan (Egy), 3. Plate (WD1) en Guoqing Xu (Chi), 5. Zaprianov (Bul) en Dubovsky (Hon), Joop Zoetemelk. MAASTRICHT (ANP) - De twaalf de Zesdaagse van Maastricht staat in het teken van het afscheid. Woensdagavond 16 december om middernacht komt er immers defi nitief een einde aan de afscheids- toernee van Joop Zoetemelk. Op dat moment stapt hij echt voor de laatste keer van zijn fiets in een of ficiële wedstrijd. De laatste minu ten van de carrière van Joop zullen waarschijnlijk door de NOS recht streeks worden uitgezonden na af loop van de televisie-uitzending rond de voetbalinterland Grieken land - Nederland. Tevens wordt afscheid genomen van de Eurohal, de plaats waar alle edities van de Maastrichtse Zes daagse zijn gehouden. Met ingang van het volgend jaar worden alle ac tiviteiten overgebracht naar het nieuwe expositie- en congrescen trum (MECC). Of de Zesdaagse ech ter mee verhuist moet worden be twijfeld. Dit jaar al hadden de orga nisatoren grote moeite de financiële eindjes aan elkaar te knopen en als het afscheid van Zoetemelk niet zou zijn samengevallen met deze Zes daagse, was het evenement al van de kalender geschrapt. De organisa tiekosten komen in het nieuwe MECC-complex zoveel hoger te lig gen dat ze bijna niet meer opge bracht kunnen worden. Tijdens de persconferentie donder dag viel het woord afscheid herhaal delijk, zeer tot ongenoegen van wedstrijdleider Peter Post, die ver bitterd opmerkte: „We kunnen nu wel afscheid nemen van Zoetemelk, maar Joop en René Pijnen zijn wel de Nederlandse toppers van de win- terbanen. Ik zie nog nergens een jonge renner, die in aanmerking komt voor hun opvolging. En dat heeft niet alleen iets met kwaliteit te maken. Het is vooral een kwestie van mentaliteit. Kennelijk hebben de jonge renners geld genoeg en gaan ze liever op vakantie. Het is een hele trieste toestand en ik vraag me af hoe dat in de toekomst verder moet." Het rennersveld telt bij de profs wei nig opmerkelijke namen. Het be kende veld van zesdaagse-renners is aangevuld met jonge buitenland se namen, die nauwelijks tot de ver beelding spreken. Opmerkelijke is wel de start van het Tsjechische profkoppel Theodore Scerny en Martin Pene en het Westduitse duo Roland Günther/Volker Diehl, dat vorige week in Zürich Europees koppelkampioen werd. Van 11 tot en met 16 december komen in Maastricht de volgende tien profkoppels aan de start: Joop Zoetemelk/Roman Hermann (Ned/Lie), Danny Clark/Tony Doyle (Aus/GBr), René Pijnen;Teun van Vliet (Ned), Bert Oosterbosch/Peter Pie ters (Ned), Tom Sawyer/Russel Williams (NwZ/GBr), Etiënne de Wilde/Jupp Kris- ten (Bel/WDl), Pierre Angelo Bincoletto/ Sigmund Hermann (Ita/Lie), Roland Günther/Volker Diehl (WD1), Theodore Scerny/Martin Penc (Tsj), Stan Tourne/ Roger Ilegems (Bel). Het deelnemersveld voor de Zesdaagse van de Toekomst ziet er als volgt uit: Hans Oomen/Mario Orgers (Ned), Danny de Bie/Alain Strouken (Bel//Ned), Leo Groenenboom/Pierre Blommerde (Ned), Tommy Post/Charles de Caluwé (Ned). Stefan Rakers/Patrick Bar (NedBeli, Jurgen Müller/Günther Schumacher (WD1), Philippe Taran tint Marc Meilleur (Fra), Michel Hansen/Michel Kaogh (Den), Willy Zelissen/Theo Pieters (Ned), Gilbert Kaes/Erwin Schoefs (Bel). VLISSINGEN - Een al enige tijd bor relend conflict binnen de Zeeuws- Brabantse turnkring (Zebra) heeft ge leid tot het opstappen van Hans van Willegen, de voorzitter van de techni sche commissie (tc). „De relaties zijn dusdanig geschaad, dat er geen weg terug meer is", aldus Van Willigen. Tijdens de onlangs gehouden vergade ring van de Zebra in Kapelle bleek dat het bestuur en de technische commis sie recht tegenover elkaar waren ko men te staan. Het Zebra-bestuur ver weet de tc zich niets aan te trekken van de prioriteiten, die door het be stuur waren aangegeven. Het grootste struikelpunt vormde de zogenaamde promotiedag, die vorig jaar in Goes werd gehouden. Tijdens de dag pre senteerde de Zebra zich met alle moge lijke vormen van turnen. Tot grote ver bazing en woede van het bestuur orga niseerde de tc dit evenement dit jaar echter niet. Ook werd geen gehoor ge geven aan de opdracht om een 'be leidskaderplan voor het jongenstur- nen' te ontwikkelen. Hans van Willigen betoogde op die be wuste vergadering in Kapelle dat alles terug te voeren was tot een tekort aan manschappen. „Doordat de tc in korte tijd drie leden was kwijtgeraakt, kon den de zes overgebleven leden ver schillende taken niet meer uitvoeren en werden er evenementen geschrapt. Dat heb ik tijdens de vergadering ge zegd, maar dit weerwoord is door het bestuur gewoon terzijde geschoven. Er werd niet op gereageerd". „Ik had verwacht dat we op die verga dering in een dialooog met elkaar nog wel tot een oplosing zouden komen, maar die dialoog is het bestuur uit de weg gegaan. Ik vind dat je dan ver keerd bezig bent en het is ook de reden waarom ik mijn functie beschikbaar heb gesteld. Het is over voor mij", al dus Van Willigen. De technische commisie bestaat nu nog uit vier leden (ook Nel van Weele heeft er inmiddels de brui aangege ven). Hoe het nu verder moet, is niet bekend. Voorzitter Pierre Janssen was gisteravond niet voor commen taar bereikbaar. Basketbal Scheldesp. 6- 6 Dms hoofdklas BC Sas 5- 4 Braggarts 6-12 Dyn. 2 6- 2 BV Souburg 6-10 Marat. 2 7- 2 Bl.Wit 6- 8 Dms. Ie klas: BC Paulus 5- 6 Scheldesp. 5-10 Marath. 6- 6 BV Soub. 2 5- 8 WSC 6- 6 Volharding 5- 8 Bl.Eagles 5- 4 Marat. 3 5- 8 Kimbria 6- 4 Sm.hoek 6- 6 Attacus 6- 4 Voorw. 5- 4 Erp 6- 4 Dynamo 5- 2 SVH 6- 4 Volharding 2 5- 2 Quo Vadis 6- 0 Voorw. 2 6- 0 Hr. Overg.klas Marathon 6-10 Meisjes hfdklas BV Soub 6-10 Condor WSC Ardito 4- 8 3- 6 5- 6 Bl.Eagles Eastw.Tig. Bladel 6-10 7-10 6- 8 J.Craps 5- 6 JRC Boxtel 6- 8 BS Souburg 6- 6 Ardito 7- 8 BC Paulus 4- 4 ELBC 7- 8 Vossenb. 5- 4 Marath. 6- 6 Dyanmo 6- 0 OBC 6- 2 Breda P. 6- 0 Flash'82 6- 2' Dms overg.klas: SVH 6- 2 Mates Agon 7-14 6-10 Springfield 7- 2 Waldric 7-10 Jongens hfd.klas: Virtus 5- 8 Nasua 6-12 ELBC 6- 6 PSV/Alm. 5- 8 Vido 5- 5 Bl.Eagles 5- 8 Vossenb. 6- 5 Virtus 6- 8 Breda P. 6- 4 Miniware 5- 6 Flash'82 4- 2 Flash'82 5- 6 Marat. 2 7- 2 ELBC 5- 6 Fortuna 7- 0 Beltistos 5- 4 Hr. Ie klas: Springfield 7- 4 BV Soub. 2 6-10 OBC 5- 3 Volhard. 5- 8 BC Paulus 5- 2 Marat. 3 5- 8 Dynbamo 7- 0 Een dolblije Irene de Kok na het behalen van de wereldtitel. DEN HAAG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal kiezen voor een ei gen opstelling tegenover de UEFA. lDoor Peter de Jonge UTRECHT (GPD) Zes jaar geleden adopteerde de KNWU (Wielren Unie) met veel enthousiasme twee fietsende kinderen: fietscross en toerfietsen. De relatief kleine bond zag in die liefde rijke opname een mogelijkheid om het gezin uit te breiden en daarmee naar buiten mooie sier te kunnen ma ken. Maar de kinderen groeiden min der snel dan verwacht, bleken aan passingsmoeilijkheden te hebben en werden daardoor snel lastig gevon den. Dus moesten ze opkrassen. Gis teravond -besloot de algemene verga dering van de KNWU in Utrecht dat een stuurgroep aan het werk moet om de twee afdelingen zo netjes mogelijk buiten de deur te werken. Hield de algemene vergadering een halfjaar geleden nog vast aan het prin cipe van een „ongedeelde Unie", giste ren was een meerderheid van mening veranderd. Want al deed Ton Rom- bouts, voorzitter van de stuurgroep die de nieuwe structuur van de bond moet voorbereiden, zijn uiterste best om de indruk weg te nemen dat het hier ging om een gewone schoonmaak actie, de nauwst betrokkenen waren een andere mening toegedaan. „De fietscrossers worden op straat ge schopt", reageerde de vertegenwoor diger van die sporttak. En zijn collega van de toerfietsafdeling concludeerde dat zijn afdeling „in de uitverkoop" ligt voor de NRTU, de grootste organi satie van toerfietsers in Nederland. Al een aantal jaar worstelt de KNWU met de vraag wat men nou eigenlijk aan moet met die jongste partners. Vooral aan de basis, in de districten, bleek dat de samenwerking erg gefor ceerd verliep. In een aantal gevallen, zo stelde ook Rombouts vast, leidde dat tot een verzelfstandiging op dat ni veau. Hij sloot zich aan bij een opmer king uit de vergadering dat de KNWU zich de laatste drie jaar een brevet van onvermogen heeft gegeven door deze zaak zo lang te laten doorsudderen. Voorzitter Piet van der Molen had het voorstel van de Wielren Unie echter al verdedigd met de opmerking: „beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald". Het hoofdbestuur had in maart de op dracht gekregen een model uit te werken, waarbij zelfstandige secties - met gekozen besturen - voor wielren nen, toerfietsen en fïetscrossen zou den worden gevormd met daarboven een gekozen hoofdbestuur. „Het hoofdbestuur kan in zo'n constructie geen verantwoordelijkheid nemen", zwaaide Van der Molen met de porte feuille, voor het geval de vergadering toch zou vasthouden aan dat model. „Je zou vier hondjes in de bond krij gen", was zijn vrees. Vooral de fietscrossers sputterden te gen. Waar de toerfietsers zich kunnen aansluiten bij een al bestaande en goed functionerende organisatie (de NRTU, die het ledenbestand maar al te graag wil uitbreiden met de KNWU- rijders). staat die jonge sectie op eigen benen. Omdat bovendien een groot deel van het geld van de KNWU spon sor naar die fietscrossers gaat, wil die sectie maar al te graag onder de para plu van de KNWU blijven. De wielrenners, zo liet Rombouts we ten, voelen daar niets voor. „Er is ge bleken dat er geen affiniteit bestaat tussen wielrenners en fietscrossers. Er was al een sectiebestuur in oprichting, waardoor het streven naar zelfstandig heid al was aangegeven en in de dis tricten is de scheiding al doorgevoerd. Bovendien hebben we de fietscrossers vijf jaar de gelegenheid gegeven self supporting te worden en tot nu toe moet er nog steeds geld bij". Argumenten, die de aanvankelijke bij val voor de verlaten fietscrossers de den verstommen. Met tweederde van de stemmen voor werd het voorstel van het hoofdbestuur aangenomen. Op 1 januari 1989 moet de nieuwe structuur een feit zijn. De KNWU gaat dan verder zonder toerfietsers en fiets crossers. Of zoals Rombouts het zei: „Wat mijn betreft moeten we er alles aan doen om deze zaak snel te regelen, zodat we daarna weer eens over de wie lersport kunnen vergaderen". Donderdag heeft de Vereniging van Contractspelers (WCS) namens de Oranje-selectie per telex een protest ingediend bij de commissie van be roep van de Europese voetbalunie (UEFA), die zich vandaag, vrijdag, buigt over de straf van de tuchtcom- missie voor Oranje. Vorige week werd de 8-0 overwinning tegen Cyprus om gezet in een nederlaag van 0-3. Na de beroepszaak van vrijdag kan de KNVB niet verder procederen, zo luidt de mening van de juristen van de WCS. De bond is gebonden aan de rechtspraak van de UEFA. De spelers, met hun persoonlijke belangen, kun nen echter de Europese Unie dagvaar den voor de burgerrechter in Zwitser land, waarna een procedure valt te ver- KARLSRUHE (ANP) - De Nederland se tafeltennisspeelster Mirjan Klop penburg is het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen sterk be gonnen. In Karlsruhe won ze op de eerste dag haar twee partijen. In het eerste duel uit groep 7 versloeg Klop penburg de Italiaanse Roberta Don- da, met 3-0. Met dezelfde cijfers zette ze ook de Zweedse Lotta Erlman aan de kant. Bij de heren was er voor Henk van Spanje, in groep 7, ook twee keer suc ces. Van Spanje versloeg de Zwitser Thomas Busin met 3-0. De Oostenrij ker Gottfried Bar won één game tegen de Nederlander (3-1). Paul Haldan be gon de voorronden, in groep 9, met een overwinning van 3-0 op de Griek Chris- tos Lamis. Haldan verloor zijn tweede duel echter van de Italiaan Francesco Manneschi. met 1-3. wachten die leidt tot het Europese Hof. De voetballers, die de laatste da gen hebben overlegd met Karei Jan sen van de WCS, worden, als zij de eindronde in West-Duitsland niet ha len, getroffen in hun broodwinning. Volgens het beloningssysteem van de voorronden worden de premies van de spelers verdubbeld als Nederland zich plaatst. Het maximum daarbij is 40.000 gulden. De spelers achten zich zelf volkomen onschuldig aan het voorval. De Oranje-spelers, vertegenwoordigd door doelman Hans van Breukelen en Ajacied John van 't Schip, hebben in de protest-telex gewezen op enkele as pecten van de zaak rond Nederland- Cyprus. De spelers stellen in de telex: - De schuldige aan het incident is gear resteerd en zal worden berecht. - Onomstotelijk staat vast dat de spe Iers van het nationale elftal geen enk, ie schuld treft aan het incident. - Als Nederland niet wordt geplaatsi voor de eindronde van het Europees kampioenschap 1988, worden de spe lers zeer ernstig gedupeerd in sportief en financieel opzicht. De WCS en de spelers van het Neder lands elftal zullen bij het handhaven van de straf pas na 16 december, de dag van Griekenland-Nederland, ge rechtelijk in actie komen tegen de UE FA. „Deze zaak is voer voor juristen' aldus woordvoerder Jansen. Staatssecretaris drs. Dick Dees vai WVC (welzijn, volksgezondheid en cul tuur) heeft donderdagmiddag in een telex aan voorzitter Jacques George van de Europese voetbalunie (UEFA om begrip gevraagd bij de beoordelin van het vrijdag in beroep te behande len bom-incident rond de interlan, Nederland-Cyprus. Dees achtte het van belang aan de vooravond van die zaak het standpunt van de regering naar voren te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 23