Vertrouwenscrisis nekt gemeentelijke apparaat Gents overslagbedrijf trok bijna 2 miljoen uit tegen stofhinder Cursus keyboard aan de muziekschool Terneuzen Bromfietster uit Oostburg lichtgewond Zaalvoetbal Oostburg ei Gemeente Hontenisse Gemeente Hontenisse Gewestelijke wedstrijden KNCGV in Axel De Vlaanderen aan kop in de bowlingleaque Pianoconcert Sammy Price in Porgy Bromfietsster bij val gewond Begin verkoop kinderzegels Overwinning voor Blue Diamonds O N Q- c a> +-» a> O c E (0 PZC streek RAPPORT ADVIESBUREAU OVER OOSTBURG Leiding Manager mmm GELEID DOOR MARC VERSCHELDEN Mogelijkheden Bazaar bracht 6.500 gulden op Explosieven gevonden Recreatief KOEWACHT Dansavond De katViolieki van ouderen afdeling Koewacht zaterdag 14 november een dans in het plaatselijke gemeenscha trum De Vlasschaard. iedereen de 50 jaar is welkom. De muzik; dewerking wordt verleend door: kest The Williams. Tijdens de er een snelloterij. De dansavo: gint om 20.00 uur. OSSENISSE l Kaartclub - Kaartclub Oii maak uit Ossenisse houdt dom E een jaarvergadering in verenigf bouw Hof ter Nesse. Na de vf ring, die om 19.30 uur begint een kaarting gehouden. TERNEUZEN Bazaar In de Goede Here aan de Koninginnelaan in Ten wordt donderdag, vrijdag en i een grote bazaar gehouden. En le attracties en ook de inwendig wordt niet vergeten. De bazaar opend van 14.00 tot 17.00 en var tot 21.00 uur. 'Z a> n 0) gemeend DINSDAG 10 NOVEMBER 1987 OOSTBURG In het gemeentelijk apparaat van Oostburg is sprake van een ernstige vertrouwenscrisis. Het werkklimaat wordt zeer sterk beïn vloed door achterdocht, wantrouwen en 'eilandvorming'. Dit heeft geleid tot een uitgebreid geruchten- en rod delcircuit, waarin 'naar verschillen de personen en groepen vergaande be schuldigingen worden geuit'. Volgens Mede, een adviesbureau uit Houten op het gebied van gemeentelijke orga nisaties, is de vertrouwenscrisis het grootste probleem in het functione ren van de gemeente Oostburg. Het bureau Mede is door Oostburg in de arm genomen om een 'knelpun tenanalyse' te maken. In een rapport, getiteld 'Gemeente Oostburg; Met het oog op de toekomst', geeft Mede eerst een lange opsomming van de moeilijk heden in de gemeentelijke organisatie, gevolgd door de wegen, die naar oplos singen zouden kunnen leiden. Mede haalt de vertrouwenscrisis naar voren als het grootste probleem. ,,Ook al is dat wantrouwen deels gebaseerd op niet na te trekken beschuldigingen, toch blijft het iets, dat boven de orga nisatie blijft hangen en de sfeer in de gemeente Oostburg op een aantal plaatsen grondig heeft bedorven. Dit leidt tot demotivatie en daling van produktiviteit". Dit probleem is dan ook het eerste dat opgelost moet worden, aldus het rap port. De afdelingen, secties en perso nen moeten rond de tafel gaan zitten, onder leiding van een buitenstaander, om de meningsverschillen uit de we reld te helpen. Verder moet het college duidelijke eisen stellen aan de mede werkers. „Er dient een sfeer te worden gecreëerd, die uitnodigt om aan een nieuwe start te werken". Een ander groot probleem is, zo blijkt uit het rapport, de taakverdeling tus sen de afdelingen burgerzaken, inter ne zaken en grondgebied. Er zijn veel overlappingen. Die leiden vaak tot een competentiestrijd over de door het col lege gevraagde advisering. Verder zijn de bevoegdheden en verantwoorde lijkheden niet duidelijk. Dit is voor een deel terug te voeren op de gemeentelij ke herindeling in 1970, toen tien ge meenten werden samengevoegd. Door de rommelige structuur moet de gemeentesecretaris te vaak insprin gen om de zaken in goede banen te lei den. In het algemeen is er weinig een-, heid in de wijze waarop leiding wordt gegeven aan de ambtenaren. Er wor den steeds gelegenheidsoplossingen gezocht. Bovendien is de stijl van lei dinggeven niet aangepast aan ont wikkelingen in de maatschappij. Het probleem is grotendeels terug te voe ren op het feit dat de mensen die lei ding geven onvoldoende kennis en vaardigheden hebben op het gebied van organisatie, omgang met perso neel en financieel beheer. AXEL In sporthal 't Sportuus in Axel hield de gymnastiekvereniging Zaamslag gewestelijke wedstrijden van het KNCGV (Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiekver- bond). Aan deze wedstrijden, waar voor een goede publieke belangstel ling bestond, namen in totaal 230 gymnasten deel. Zij vertegenwoor digden de verenigingen OKK uit Goes, Voorwaarts uit Axel, Genie uit Bergen op Zoom, DIOS uit Oost-Sou burg, Veldo uit Middelburg, SVH uit Hoedekenskerke en uiteraard de or ganiserende vereniging. Het was de eerste maal dat Zaamslag dergelijke wedstrijden organiseerde. Het ligt in de bedoeling om bij toer beurt met SVH uit Hoedekenskerke de gewestelijke wedstrijden het ene jaar in Zeewsch-Vlaanderen en het andere jaar op Zuid-Beveland te houden. In Axel werden wedstrijden op de lange mat en de mini-trampoline gehouden. De uitslagen waren als volgt: Mini-trampoline, categorie A, meisjes 10 en 11 jaar: 1 OKK I; 2 OKK II; 3 Voorwaarts. Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Zaamslag; 2 Genie I; 3 Genie II. Adspiranten-dames en dames: 1 Genie (adsp); 2 OKK; 3 Genie (dames). Jon gens 10 tot 13 jaar: 1 Dios; 2 Veldo; 3 Genie. Catgeorie B, meisjes 10 tot 13 jaar: 1 Voor waarts; 2 DIOS; 3 Genie. Adspiranten-da mes en dames: 1 OKK I; 2 OKK II; 3 Zaam slag. Adspiranten-heren en heren: 1 Veldo. Categorie C, meisjes 12 en 13 jaar: 1 OKK. Adspiranten-dames en dames: 1 Voowaarts; 2 OKK. Lange mat, categorie A, meisjes 10 en 11 jaar: 1 OKK I; 2 Veldo; 3 OKK II. Meisjes 12 en 13 jaar en adspiranten-dames: 1 Dios; 2 Veldo; 3 OKK. Jongens 10 tot 13 jaar: 1 Vel do; 2 Voorwaarts. Categorie B, meisjes 10 en 11 jaar: 1 Zaam slag. Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Voorwaarts; 2 Veldo; 3 Zaamslag. Adspiranten-dames: 1 OKK II; 2 OKK I; 3 Genie. Dames: 1 Genie; 2 OKK; 3 Veldo. Adspiranten-heren en heren: 1 Veldo. Categorie C, meisjes 12 en 13 jaar, adspiran ten-dames en dames: 1 OKK; 2 Voorwaarts. MAASSLUIS - Het bowlingteam van De Vlaanderen in Sas van Gent heeft zich tijdens de derde speeldag in Maassluis steviger op de eerste plaats genesteld van de vierde klas A van de Nationale Leaque. De Zeeuws-Vlaam se ploeg won met 3-0 van Hotel De Prins uit Hoogerheide, versloeg Black Giants uit Hellevoetsluis met 2-1 en was met 3-0 de meerdere over Red Arrows uit Spijkenisse. De Vlaanderen heeft nu 25 punten en 15815 pins verzameld en wordt ge volgd door Golden Arrows uit Middel burg met 19 punten en 14055 pins. De Middelburgers verloren met 2-1 van Black Giants, maar hielden Hotel De Prins en Sacharias uit Hoogerheide met dezelfde cijfers van zich af. Sacha rias staat op de derde plaats met 17 punten en 13816 pins. „Er bestaat geen of nauwelijks beleid op het gebied van emancipatie, loopbaanontwikkeling, niveaubeheer, personeelsbeoordeling, sociaal beleid, functioneringsgesprekken, werkover leg, medezeggenschap, klachtenbe handeling, arbeidsomstandigheden, jongeren, ouderen, opleiding en trai ning. ziekteverzuim, managements- ontwikkeling en organisatie". Het scheiden van de afdeling Personeels zaken van de afdeling Interne Zaken is onvoldoehde om de problemen op te De pianist Sammy Price TERNEUZEN - De Amerikaanse pianist Sammy Price geeft zater dag 14 november een concert in het Terneuzense jazz-café Porgy Bess. Het optreden, georgani seerd door de Jazz-club Zeeuwsch-Vlaanderen, begint om 21.30 uur. Sammy Price is een oude rot (79 jaar) in het vak. Reeds in 1923 maakte hij zijn debuut in Dallas. Daarna werkte hij als Charles ton-danser bij het orkest van Al- phonso Trent. In 1939 verhuisde hij naar New York om bij de pla tenmaatschappij Decca huispia nist te worden. Hij speelde er zo wel rythm blues als jazz. Vanaf 1940 leidde hij zijn eigen 'Texas Bluesicians' waarin onder ande ren Lester Young speelde. Zijn stijl, in het blues- en boogie- woogie-idioom. is niet zo makke lijk te typeren. Hin beheerst de piano zo voortreffelijk dat hij geen moeite heeft zich aan ande re muzikanten aan te passen, of ze nu traditionele jazz, swing of mainstream spelen. Technische beperkingen kent hij nauwelijks. Het is daarom jammer dat Porgy Bess hem niet de Steinway- vleugel ter beschikking kan stel len. Dat instrument, aangeschaft met een subsidie van het Anjer fonds, wordt op dit moment gron dig gerestaureerd. Price wordt begeleid door Cadi- no Newman (drums). Derrick Le wis (bass) en Harold Ousley (sax). lossen. De afdeling moet onder leiding komen van een manager, het aantal personeelsleden moet worden uitge breid en er moet een nota Personeels beleid komen. Het adviesbureau heeft voorts vastge steld dat er geen lijn zit in het werk overleg, als dat al plaatsvindt. In dat laatste geval wordt er veel tijd besteed aan afbakening van taken. Er zou een afdeling moeten worden aangewezen die de coördinatie van pen advies aan het college in handen heeft. Ook moet er een medezeggenschapscommissie komen. Over het college zegt het adviesbu reau, dat er een competentiestrijd be staat tussen de wethouders, waarbij de meningen over eikaars portefeuilles en beleid regelmatig sterk verschillen. De aanvaringen, die hier het gevolg van zijn, hebben de persoonlijke ver houdingen in het college bepaald niet verbeterd. „Dit werkt door in de orga nisatie", stelt het Mede-rapport, „We vinden de effecten ervan dan ook terug in de verhoudingen tussen de diverse onderdelen van afdelingen". Overi gens vindt Mede drie wethouders voor een gemeente als Oostburg eigenlijk te veel. Maar om politieke redenen kan hiervoor worden gekozen. Een ander probleem van het college is dat de leden onvoldoende kwaliteiten als manager hebben. Daardoor geven de wethouders maar weinig werk uit handen. Ze houden zich te veel met details bezig. Als zij er niet in slagen dat werk tot een goed einde te bren gen, is de conclusie: het kan niet an ders. Ten onrechte, stelt het rapport. De conclusie, dat ook ambtenaren het werk kunnen uitvoeren, wordt niet getrokken. „Dit leidt tot gedemoti veerdheid van ambtenaren". De problemen in de organisatie heb ben hun weerslag in de toegankelijk heid van de gemeente voor burgers en instanties. In het rapport wordt ge steld dat de dienstverlening beter kan dan nu en zaken sneller afgehandeld kunnen worden. De werkorganisatie moet zo zijn, dat bestuurders zich meer kunnen richten op het uitzetten van beleid. Het georganiseerd overleg (GO), een overlegorgaan waarin vertegenwoor digers van het gemeentebestuur en -personeel zitten, gaat naar aanleiding van het Mede-rapport voorstellen doen tot de oplossing van de proble men. Voorzitter J. de Vries vindt dat men zich niet blind moet staren op de lange opsomming van problemen. „Zo'n rapport is in feite over elk bedrijf te maken. Wij hebben verzocht om een analyse van de knelpunten. Dan wordt er natuurlijk alleen op de foute dingen gelet. Dan krijg je automatisch een ne gatief beeld". „Alleen al het feit dat het college op dracht heeft gegeven voor zo'n onder zoek, geeft wel duidelijk aan dat er wat aan de hand is", gaat De Vries verder, „Veel is terug te voeren op de herinde ling van tien gemeenten. So wie so, in een organisatie met zo'n 250 mensen loopt niet alles op rolletjes". Overigens vindt het GO, dat Mede zich niet volledig aan de opdracht heeft ge houden, want er ontbreken nog con crete mogelijkheden om de moeilijk heden in het gemeentehuis op te los sen. Het verongelukte busje naast de weg bij IJzendijke. IJZENDIJKE - Bij een ongeval maandagmiddag op de rijksweg 61 net buiten IJzendijke zijn twee mensen ge wond geraakt en overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg. De twee zaten in een bestelbus en kwamen uit de richting Biervliet. Ter hoogte van de Middenweg raakte de auto in de berm. De bestuurder J. de K uit Oostburg verloor de macht over het stuur, waarna de auto aan de overzijde van de weg in de sloot terechtkwam. De K. en inzittende A. O. uit Oostburg werden uit de auto geslingerd en kwamen op het fietspad terecht. De K. liep een ribfractuur en een zware hersenschudding op en O. snijwonden. Een derde inzittende, J. R. uit Oost burg, kneusde z'n pols, maar had geen medische behan deling nodig. BRESKENS Bij een aanrijd! rijksweg 58 te Breskens is de lil bromfietster N. L. R. uit 0o| lichtgewond geraakt. Het had maandag omstreeks vil plaats. R. kwam met haar bromfiets 1 richting van de veerboot en M de eerste afslag naar Breskerl voorrang van een personenait stuurd door R. L. I. C. uit Hoo* C. kwam uit dezelfde richting sj rechtsaf. De Oostburgse ontol auto, maar botste toen op el keersbord. De bromfiets werdifl schadigd. OOSTBURG Het was een week voor de koplopers van ht| burgse zaalvoetbal. Zowel Bosse als Vooruit verloren. B reikte de volgende bekerrond een 4-2 overwinning op NMB Van den Bosse leek tot voor ts ken onbedreigd op weg naart me voorsprong bij het beëindij de eerste competitiehelft. Hel won de eerste vijf wedstrijdei en had daardoor al drie punto sprong op nummer twee Voort Vorige week speelde Van den overwacht gelijk en de wedstrij; op werd zelfs met 3-0 verloren va| kerij Zagers. De leiders kregen! genoeg, maar paal en lat stonde) een doelpunt in de weg. Zagers: zich beter op het onderdeel en scoorde driemaal. Vooruit verloor in een doelpu) wedstrijd met 8-7 van Sluis. Overige uitslagen: Oude Raedthi 3-7; Du Commerce-NMB 3-4; De Zij sino 4-5. Stand eerste klas: Van dtn 7-11; Vooruit 8-11; Zagers 7-9; Bronl™ 7-7; Oude Raedthuys 8-6; Casino Zwaan 8-3. Van onze correspondent GENT CBM-Lalemant, het grootste overslagbedrijf in de Gentse haven BRESKENS - In een poging met haar bromfiets een auto, die geen voorrang gaf, te ontwijken, raakte N. R. uit Oost burg maandagmiddag lichtgewond. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg 58 bij Breskens. Zowel R. als de be stuurder van de auto, R. C. uit Hoofd plaat, kwamen van de veerboot. Toen C. rechtsaf wilde slaan gaf hij geen voorrang aan R. Zij probeerde de auto te ontwijken, maar kwam daarbij ten val. HULST Woensdag zal in het post kantoor in Hulst de verkoop van kin derzegels van start gaan. De eerste postzegels zullen om 10.00 uur worden gekocht door P. Hamelink, directeur van Scholengemeenschap voor LBO De Rietvliet. De leerlingen van De Rietvliet stelden voor deze gelegen heid werkstukken beschikbaar met als onderwerp 'Kind en Beroep'. TERNEUZEN - Met ingang van 1 ja nuari 1988 wordt de cursus key board, synthesizer en electronisch orgel aan het pakket van de Terneu zense muziekschool toegevoegd. De opleiding staat in het teken van lichte muziek, zoals jazz, pop en amusementsmuziek. Mare Ver schelden uit Zaamslag, die in Rot terdam als docent electronisch or gel en keyboards werkzaam is, zal deze cursus leiden. Verschelden, ge boren in Westdorpe, is in 1982 afge studeerd aan het Rotterdams con servatorium in de categorie electro nisch orgel en toetsen lichte mu ziek. „Ik kom eigenlijk helemaal niet uit een muzikale familie. Toch heeft de muziek altijd een bijzondere plaats in mijn leven gehad. In totaal ben ik nu al een jaar of twaalf met een toet- seninstrument bezig. Veel mensen denken nog steeds een beetje min derwaardig over de lichte muziek. De naam is misschien ook een beetje misleidend; licht betekent in dit ge val namelijk niet makkelijk. Wat het niveau betreft kan lichte muziek net zo gecompliceerd zijn als klassieke muziek", vertelt Verschelden. Hij is naast zijn werk als docent ook werk zaam in de synthesizerstudio van de Stichting Kunstzinnige Vorming in Rotterdam. „Van synthezisers ben ik helemaal gek. Het is een waanzinnige ontwik keling die de laatste jaren heeft Mare Verschelden achter zijn apparatuur. plaatsgevonden op het gebied van deze electronische instrumenten. Als je echt bij wilt blijven, moet je hard werken". Verschelden heeft zijn schuur in de achtertuin hele maal omgetoverd tot een prachtige studio. Vanwege het geluid zijn de wanden helemaal bekleed met ge- luidswerend materiaal. Hier speelt hij met zijn combo en geeft lessen aan particulieren. „Als je de synthe zisers ziet die hier staan en de prijzen hoort van de instrumenten die van daag te koop zijn, dan denk ik wel eensjongen, waar ben je aan begon nen. Deze twee lagen toch in een prijsklasse van over de tienduizens gulden, nu krijgje een goede synthe- ziser reeds vanaf 1500 gulden". Volgens Verschelden biedt de syn thezisers zoveel mogelijkheden dat de lesmethodiek in twee verschil lende delen uiteenvalt. „Natuurlijk krijg je eerst de speeltechniek, het tweede facet is dan de program meertechniek. De geluiden die uit een syntheziser komen, kunnen door de gebruiker zelf worden ver anderd en bewerkt. Daardoor krijg je te maken met een stukje geluids- leer. Het derde facet is de kunst van het arrangeren. En tenslotte kun je via een standaardaansluiting aan je homecomputer hele orchestrale muziekstukken maken". Verschelden meent dan ook dat key boards en synthesizers niet meer weg te cijferen zijn uit de wereld van de lichte muziek. „Alle muziekstij len zoals disco, rock, reggae, jazz- rock en funk hebben het gebruik van de syntheziser gemeen". De Zaamslagse musicus is bijzonder tevreden dat er nu ook een cursus in Terneuzen gegeven wordt. Volgens hem is dit voor Zeeland uniek. „Ie dereen van jong tot oud kan nu op een verantwoorde manier les krijgen op electronische toetsen in alle mu ziekstijlen. De lichte muziek heeft een grote toekomst. Kijk maar naar de begeleiding en ondersteuning van combo's en popgroepen. En popgroepen zijn er genoeg in Zee land". heeft dit jaar dertig miljoen Belgi sche francs (1,6 miljoen gulden) geïn vesteerd om de, door kolenbehande- ling ontstane stofhinder, uit te scha kelen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf meegedeeld op een persconferentie. CBM kreeg enige tijd geleden van het Oost-Vlaamse provinciebestuur geen toestemming zijn activiteiten inzake kolenoverslag uit te breiden zolang geen afdoende maatregelen werden genomen om de stofhinder te beper ken. Met name de bewoners van de ka naalgemeente Oostakker en enkele havenbedrijven zoals Volvo en Honda hebben zich herhaaldelijk over de mi lieuhinder beklaagd. CBM heeft goede hoop dat het provinciebestuur op zijn beslissing terugkomt. Het bedrijf liet rond de opslagterrei nen aarden bermen aanleggen en plantte er dubbele tot driedubbele rij en bomen. Het betreft in totaal vijfdui zend snelgroeiende populieren, die werden gekozen op advies van profes sor De Boodt van de Gentse Rijksuni versiteit. Speciale grondanalyses en extra bemesting gingen de aanplan ting vooraf. Om de doeltreffendheid van de genomen maatregelen te bepa len werd aan De Boodt opdracht gege ven de stofneerslag in de rond CBM ge legen woonzones te bepalen. De universiteit zal voorts het gebruik van fixatiemiddelen onderzoeken om stofverspreiding bij kolenstocks te be perken. Het bedrijf heeft ook bijko mende sproei-installaties geïnstal leerd, die de kolenbergen en de wegen in het havengebied vochtig dienen te houden. SLUISKIL De bazaar die de her vormde kerk in Sluiskil het afgelopen weekeinde hield trok zo'n driehon derd bezoekers. Zij zorgden voor een netto-opbrengst van 6.500,-. Cees Dubbeldam van de bazaarcom missie: „We kijken terug op een ge slaagd evenement. Het geld wordt be steed aan onderhoud en verbetering van de kerk en het jeugdgebouw de Ark". Dertig vrijwilligers hebben zich voor deze bazaar ingezet. WATERLAND KERKJE/IJZENDIJ- KE Gisteren zijn in Waterlandkerk je en IJzendijke explosieven op akkers gevonden. In Waterlandkerkje vond de heer V. aan de Steenhovensedijk een mortiergranaat. In IJzendijke werd een granaat aan de Klakbaan door de heer S. gevonden. Directieleden van CBM hebben des tijds geruchten tegengesproken als zou het bedrijf Gent verlaten als ge volg van de milieuproblemen, en zijn activiteiten overbrengen naar Zee- brugge. „De dit jaar gedane investerin gen bewijzen het tegendeel", aldus di recteur Lalemant. „Wij hebben in to taal 200 miljoen Belgische francs (11 miljoen gulden) geïnvesteerd in nieu we loodsen, silo's en nieuwe transport banden". Bovendien start CBM in maart 1988 met een nieuw nevenbedrijf. Het be treft een kolenwasserij waarmee CBM zijn klanten een bijkomende service wil aanbieden. Voor het wassen van kolen dienden deze tot nog toe een be roep te doen op gespecialiseerde be drijven in de haven van Amsterdam. Gehoopt wordt dat hiermee bijkomen de kolentrafieken naar Gent kunnen worden afgeleid. DEN BOSCH - Dank zij een try van Hans Klandermans behaalde The Blue Diamonds uit Terneuzen in de laatste minuut van het rugby-duel te gen The Dukes een zwaar bevochten (16-14) zege. De Terneuzenaren waren met slechts elf spelers (13 spelers per team zijn bin nen de lijnen toegestaan) naar Den Bosch afgereisd. Maar de vorm van de laatste weken bleef ook met die handi cap gehandhaafd. De puntenoogst kwam tot stand do.or twee try's van El- tio Vos, twee conversies van Johan van der Peijl en de beslissende try van Hans Klandermans. Door de winst neemt The Blue Dia monds in de competitie een gedeelde tweede plaats in. In Poule C van de recreatie con kwam het team van de PZE keer in actie en beide keren wei lijkgespeeld. De eerste wedstrij; het jonge team van Jansen Sjx digde in een 1-1 uitslag, terwijl op de week met 2-2 gelijkgi werd tegen Haheti. Overige uitslagen: Riemens-FNVZ post-Lekens 2-4; De Rode Leeuw-Vi Groosman 5-3; Chez Rene-Amro Block-Adm. Pers. 4-3; Rabo 1-Omr. 2. Stand poule B: Gemeente 6-12; li 5-10; De Block/Lekens 5-7; Rode Lei OBS 5-6; Adm. Pers. 7-5; Attent Bob lepost 6-2; Van Looy 6-1; WOD 5-0. ZWN 5-9; Rabo 1 6-9; Amro 4-6; Oc 5-6: FNV 6-6; PZEM/Jansen 5-4: Rit 3; Chez Rene 4-2; Haheti 4-1. u 7 se tin Dr [side: ■c Q- BIS «B HM Art. 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening De burgemeester van Hontenisse maakt ingevol ge artikel 19a, lid 4, van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 11 t/m 24 no vember 1987 voor een ieder op de afdeling algeme ne zaken ter gemeentesecretarie te Kloosterzan- de ter inzage ligt het verzoek van het college van burgemeester en wethouders van Hontenisse om vergunning tot het verbouwen van het pand Hof te Zandeplein 11 te Hontenisse, met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning. Omdat het bouwplan voorziet in de vestiging van secretarie-afdelingen in genoemd pand, is het in strijd met de bestemming 'woondoeleinden'. Een ieder die bezwaren heeft tegen dit bouwplan heeft de gelegenheid dit gedurende bovenge noemde termijn kenbaar te maken bij burgemees ter en wethouders, Postbus 20,4587 ZG Klooster- zande. Kloosterzande, 10 november 1987. De burgemeester van Hontenisse, Mr A. A. L. G. M. Kessen ins b Verdelingsbesluit stads- en dorpsvernieuwini Burgemeester en wethouders van Hontenisse» ken bekend dat ter gemeentesecretarie te Klos H terzande met ingang van heden ter inzage ligt. ach door de raad in zijn vergadering van 4 novemfc ird 1987 vastgestelde verdelingsbesluit, waarin aangegeven dat het bedrag van 100.000,- vo: het verbeteren van particuliere woningen vo: het jaar 1987 wordt verhoogd met 25.000,- 125.000,-. Kloosterzande, 10 november 1987. Burgemeester en wethouders, van Hontenisse, De burgemeester, mr.A. A. L. G. M. Kesse: De secretaris, B. A. de Schepper. de De burgemeester van de gemeente Terneuze: maakt bekend, dat de raad van deze gemeente t ra. zijn vergadering van 29 oktober 1987 heeft besl» W| ten te verklaren dat een partiële herziening v£ H het bestemmingsplan 'Plan in hoofdzaak' van o B» voormalige gemeente Terneuzen wordt voort* reid. Het besluit voorziet in de mogelijkheid tot bouw van woningen van het type twee-onder- kap en van rijtjeswoningen op een aantal lokaties in een gedeelte van een gebied, globaal begrens', door de Hunzelaan, Guido Gezellestraat, Vliet straat en Zeldenrustlaan alhier. Het desbetreffende besluit met de daarbij bete rende tekening, ligt met ingang van de datum vit inwerkingtreding, in casu 12 november 1987, op» gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, M reau ruimtelijke ordening c.a„ kamer 5.04, vo» een ieder ter inzage. Terneuzen, 10 november 1987 De burgemeester voornoen)» ver C. Ockeloen rege chte ha

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 24