Nieuwe oostsluis succesvol getest Gezinsverzorgsters in actie tegen kortingen Open huis in Delta Instituut Verkorting studieduur kan Zeeuwen benadele PZC/ provincie PRESENTATIE ONTWERP-STREEKPLAN Man gewond bij hijswerk voor Dow Oktober was vrij zacht COLLECTE FINANCIERT ONDERZOEK Postzegelboek op beurs ontvreemd Herdenking Multatuli in Middelburg Informatieavond over cursus voor stoppen met roken Mijnenjager in Zierikzee MIDDELBURG Er mogen vooral huizen worden gebouwd in gemeenten waar de mensen het liefst willen wonen. Die keuze maakt het dagelijks provinciebestuur in het ontwerp-streek- plan Zeeland, dat nu voor openbare discussie is vrijgegeven. Gs willen zoveel mogelijk tege moet komen aan 'woonvoorkeuren'. Recreatie Onmisbaar KAMERLID EVERSDIJK: DINSDAG 10 NOVEMBER 1987 W oon voor keur en krijgen erkenning In het voorontwerp-streekplan liet het college nog een mogelijkheid open om de woningbouw vooral richting 'regio nale (verzorgingscentra' en kwetsba re dorpen te sturen. Dat zou dan ten koste moeten gaan van de andere woonplaatsen. Maar daar is nu van af gezien. Wel blijven de regionale centra (Ter- neuzen, Hulst, Oostburg, Goes, Mid delburg, Vlissingen en Zierikzee) een streepje voor houden wanneer het gaat om de realisering van projecten die het woon- en werkklimaat kunnen veraangenamen (verhoging van het 'voorzieningenpeil'). Bovendien: mocht Zeeland weer aantrekkelijker worden als vestigingsgebied dan zal de stroom nieuwe inwoners toch vooral weer in de richting van de regionale centra worden gedirigeerd. Voorals nog echter wordt er vanuit gegaan dat het aantal nieuwkomers in Zeeland niet groter is dan het aantal vertrek- kenden. In hoeverre bedreigde dorpen nog ex tra aandacht van de provincie krijgen is afhankelijk van de inzet van de be trokken gemeentebesturen, die een grotere vrijheid krijgen in het formule ren van huisvestingsbeleid voor de ei gen woonkernen. Van de gemeenten wordt wel verwacht dat ze 'kleine' wo ningbouwplannen maken om flexibel in te kunnen spelen op veranderende woonvoorkeuren. In het voorontwerp-streekplan wer den vijf plaatsen aangewezen waar al leen nog maar gebouwd zou mogen worden voor de 'eigen bevolking'. Dat aantal is nu teruggebracht tot tweede dichtbij het Sloegebied gelegen dor pen Borssele en Nieuwdorp. Extra groei daar is 'onaanvaardbaar'. Wel wil men deze dorpen 'zoveel mogelijk als leefbare eenheden behouden'. Dat houdt in: verbetering van het woonmi- lieu. Er wordt nu wat soepeler aange keken tegen woningbouw in de andere drie plaatsen die vlakbij (toekomstige) industrie gelegen zijn: Sas van Gent, Sluiskil en Axel. Toch wordt gesteld dat in Sas van Gent en Sluiskil nauwe lijks uitbreiding van de woonfunctie mogelijk is. Voor Axel geldt dat deze plaats niet verder mag uitbreiden in de richting van de Axelse Vlakte, die ge reserveerd blijft als mogelijk zeeha venterrein. MIDDELBURG Honderd jaar na zijn overlijden wordt Multatuli ook in Zeeland herdacht. In de Koorkerk van het Middelburgse abdijcomplex wordt zaterdag een academische zit ting gehouden, waar de schrijver van de Max Havelaar centraal staat. De Gentse professor dr H. Balthazar - hij is tevens gouverneur van de Belgi sche provincie Oost-Vlaanderen - spreekt een herdenkingsrede uit. Het Multatuli-teater uit Gent onder regie van Eddy Vereycken draagt zorg voor een lichte noot in het geheel. Leen de Broekert speelt op orgel een sonate van Jan Albert van Eyken. Commissa ris van de Koningin dr C. Boertien ver richt de officiële opening van de bij eenkomst. De Belgische ambassadeur in Den Haag. dr J. F. M. Herpin, en voorzitter mr J. van Marion van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen zullen eveneens even stil staan bij de figuur Multatuli. Het laat ste woord is aan oud-gedeputeerde mr J. P. Boersma, die voorzitter is van de Belgisch-Nederlandse Vereniging Zee land. Die vereniging tekent samen met het Zeeuwsch Genootschap en de Zeeuwse Bibliotheek voor de organi satie. De zitting begint om 14.30 uur. Na afloop, om 17.30 uur, biedt het pro vinciebestuur de aanwezigen een drankje aan. Het ontwerp-streekplan Zeeland (een 'flexibel' en 'globaal' raamwerk voor de ontwikkeling van Zeeland tot het jaar 2000) wijkt op hoofdpunten niet of nauwelijks af van hetgeen reeds in het voorontwerp gepresenteerd werd. Nadrukkelijker wordt nu ruimte open gehouden voor de realisering van een vaste Westerschelde-oeververbin- ding. Maar de keuze van het WOV-tracé en de tracé's voor aansluitende wegen wacht op verdere besluitvorming. Er wordt nu ook nadrukkelijk ruimte ge laten voor de realisering van een Dam- menweg op Walcheren met een nieuwe kanaalkruising aan de noordzijde van Middelburg. Het streekplan blijft mogelijkheden open houden voor de bouw van nieuwe kerncentrales bij Borssele. Het ont werp voorziet daar weliswaar niet in, maar verbiedt wel ontwikkelingen die de vestiging van nieuwe kerncentrales TERNEUZEN Bij een bedrijfsonge val op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen is maandag de 36-jarige B. K. uit Terneuzen gewond naar het Sint Elisabethziekenhuis in Sluiskil overgebracht. K., in dienst van de Konklijke Maat schappij De Schelde, was bezig met hijswerkzaakheden toen een stuk pijp op zijn been viel. In het ziekenhuis werd geconstateerd dat hij er een snij- wond aan over had gehouden. Na be handeling kon K. weer naar huis. (Van een medewerker) VLISSINGEN De afgelopen maand oktober bracht over het algemeen vrij zacht weer. De hoeveelheid neerslag was iets boven normaal en het aantal uren zonneschijn was gelijk aan het gemiddelde. De gemiddelde temperatuur in Oost-Souburg was 12 graden tegen 11.4 graden normaal. De hoogste temperatuur in Zee land was 20.9 graden op 4 oktober in Kapellebrug. De laagste tem peratuur (0.8 graden) werd 25 ok tober in Kapellebrug afgelezen. Opvallend was dat in Vlissingen de hoogste temperatuur (19.6 grden) in de nacht van 15 op 16 oktober werd gemeten. De hoeveelheid neerslag in Oost- Souburg was 89 mm tegen 73 mm normaal. Van die 89 mm viel het overgrote deel (82 mm) in de eer ste helft van de maand. In Rit- them en Zierikzee viel 94 mm, in Serooskerke (W) 88 mm en in 's Gravenpolder 78 mm. De zon scheen in Vlissingen 106 uur, één uur minder dan nor maal. De laatste vijf dagen van de maand waren erg somber, het aantal zonloze dagen bedroeg 6. In de ochtenduren van 16 okto ber woedde een zuidwesterstorm van windkracht 9 a 10 Beaufort. in de weg kunnen staan of ernstig kun nen bemoeilijken. Bedrijfsvestigingen zijn buiten de zee haventerreinen vooral voorzien bij de zeven regionale centrumgemeenten. Voor Oostburg wordt die bepaling ruim geïnterpreteerd, want ook Bres- kens mag meedoen. Uitzonderingen zijn verder gemaakt voor Goes-Kapel- le-Kruiningen (agribusiness) en Yerse- ke (visserij). Men blijft vasthouden aan uitbrei ding van het recreatiegebied De Braakman in westelijke en niet in zuidelijke richting. Naast Vlissingen en Neeltje Jans worden nu ook Cad- zand en eventueel Breskens genoemd als mogelijke plaatsen voor groot schalige dagrecreatieve attracties. De uitbreiding van toeristisch-recrea- tieve activiteiten blijft gericht op een groot aantal 'concentratiepunten' die door 'harde grenzen' dienen te worden afgebakend. Bij de ontwikkeling van het Zoomgebied te Renesse tot recrea tieconcentratie geldt de beperking dat rekening moet worden gehouden met agrarische en landschappelijke belan gen. Wat de landinrichting betreft wordt vooralsnog tegemoetgekomen aan de pleidooien om ook in het kustgebied van West-Zeeuwsch-Vlaanderen een ruilverkaveling tot stand te brengen (nadruk op landbouwbelangen). Al leen de Kop van Schouwen komt nu nog in aanmerking voor herinrichting (landbouwbelangen treden minder op de voorgrond). Het is de bedoeling dat het streekplan op 24 juni van het volgend jaar door de Zeeuwse staten wordt vastgesteld. Het ontwerp ligt officiéél ter visie van 16 november tot en met 15 janua ri. HANSWEERT - Rijks waterstaat is maandag ochtend begonnen met het uitproberen van de nieuwe oostsluis bij Hansweert. Het eerste schip werd om negen uur geschut. Het oude sluizencomplex blijft tot begin december als reserve in gebruik voor noodgevallen. Het proefdraaien is bedoeld om eventuele kinder ziektes te ontdekken en het sluispersoneel te le ren omgaan met de ap paratuur in het nieuwe bedieningsgebouw. „Er is", verklaarde ir B. de Hoop van de afdeling nieuwe werken van rijks waterstaat maandag, „altijd een kans aanwe zig dat nog niet alles rond is". De nieuwe schutkolken hebben een lengte van 280 meter en zijn 24 me ter breed, geschikt Vbor de vierbaksduwvaart. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de oost sluis pas in 1988 opera tioneel zou zijn. De slechte toestand van het oude complex noopte rijkswaterstaat echter om met man en macht door te werken om de nieuwe sluizen eerder op te leveren. Bij de eerste dag proefdraaien zijn geen problemen gecon stateerd. „En mocht er wat zijn, dan kunnen we binnen het uur naar de oude sluis overgaan", al dus De Hoop. Het nieu we complex wordt be diend door 12 man perso neel. Het nieuwe sluizencom plex wordt woensdag 2 december officieel in werking gesteld door mi nister drs N. Smit-Kroes van verkeer en water staat. Het gebouw van de Gezinsverzorging in Terneuzen werd maandag druk bezocht door actievoerende gezinshel- pers. TERNEUZEN - De gezinsverzorg sters van Oost- en Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben maandag twee moties gestuurd naar de Tweede Kamer waarin zij protesteren tegen de bezuinigingen en waarin zij aandringen op loons verhoging. Tijdens twee druk be zochte protestbijeenkomsten, in Den Dullaert in Hulst en in het Ge zinsverzorgingsgebouw in Terneu zen, werden de beide moties, opge steld door het Zeeuws-Vlaamse ac tie-comité Gezinsverzorging, met algemene stemmen aangenomen. In de motie tegen de bezuinigingen wordt tevens protest aangetekend tegen de verhoging van de retribu tie, oftewel de eigen bijdrage van de genen die gezinsverzorging krijgen. „Een vuile streek", zo noemde dis trictsbestuurder J. W. Die ten van de AbvaKabo de manier waarop minis ter Brinkman de loonsverhoging probeert te koppelen aan de eigen bijdrage, die in sommige gevallen tot 12,50 per uur kan oplopen. „Zo worden de gezinsverzorgsters tegen hun cliënten uitgespeeld." De acties in Terneuzen en Hulst zijn volgens L. Brusselaar, secretaris van de Ondernemingsraad van de stich ting centrum voor Maatschappelij ke Dienstverlening in het Land van Hulst, het begin van een reeks van protesten waarin Zeeuwsch-Vlaan- deren voor wat Zeeland betreft het voortouw neemt. Tijdens de bijeenkomst in Terneu zen zei hij, met algemene instem ming van de aanwezige gezinsver zorgsters, teleurgesteld te zijn in het gebrek aan ondersteuning door het bestuur van de Stichting Maat schappelijk Dienstverlening (MA- DI) Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. Terwijl het Hulster bestuur de lonen van de gezinsverzorgsters geduren de de twee uur van de actievergade ring heeft doorbetaald, uit solidari teit met hun doelstelling, laat het bestuur uit Terneuzen de gezinsver zorgsters de verloren uren uit eigen zak betalen. Overigens is maandag in onderling overleg wel de verzor ging van die cliënten die volstrekt niet zonder kunnen gewoon doorge gaan. Behalve met moties, toespraken van Dieten, directeur L. Horowitz van de Madi Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen en directeur A. Schelf hout van de Madi-Hulst, en enkele strijdvaardige sketches van gezins- verzorg(st)ers, werden de Zeeuws- Vlaamse acties ook ondersteund door de Sas van Gentse huisarts F. Puijlaert. Uit zijn praktijkervaring kon Puijlaert aan zijn gehoor in Terneuzen vertellen dat de gezins verzorgster onmisbaar is voor de huisarts. De Zeeuws-Vlaamse gezinsverzorg sters 120 in Hulst, 300 in Terneuzen, het westen deed niet mee) lopen lan delijk gezien voorop. Alleen de orga nisaties in enkele grote steden zijn de afgelopen weken voorgegaan in de acties tegen het snoeien door mi nister Brinkman van 49 miljoen gul den op het budget voor deze voorzie ning. Deze week bespreekt de vaste kamercommissie voor welzijn en volksgezondheid het voorstel, maar AbvaKabo-bestuurder Dieten zei op de bijeenkomst in Hulst te betwijfe len of er voldoende oppositie tegen het plan gevonden kan worden. De gezinsverzorgsters keren zich te gen drie gevolgen van de bezuini ging: het uitblijven van loonsverho ging, de verhoging van de werkdruk en de eigen bijdrage van de cliënten. Zo komt, volgens Dieten, een onge diplomeerde gezinshelpster 6000 gulden bruto per jaar tekort, een ge diplomeerde 3000 gulden bruto per jaar. „Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft erkend dat de werkne mers bij de gezinsverzorging aan merkelijk minder verdienen dan hun collega's in vergelijkbaar werk", staat te lezen in één van beide mo ties aan de Tweede Kamer, „de werknemers van de gezinsverzor ging willen niet dat loonsverhogin gen worden verhaald op hun cliën ten. De werknemers zijn ervan over tuigd dat een degelijke oplossing voor loonsverhoging mogelijk is. Het is een kwestie van politieke wil in het belang van een echte zorgza me en geen zorgarme samenleving." In de andere motie die vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen is verzonden protesteren de gezinsverzorgsters tegen het snoeien in de gezinsverzor ging. Ze schrijven dat door een ver korten van de intramurale zorg (minder en korter verblijf in zieken huis of verpleeghuis) de thuiszorg juist belangrijker wordt. „De gezins verzorging is een maatschappelijk waardevolle organisatie en dient als zodanig beloond te worden." OR-secretaris en actiecomité-lid Brusselaars was maandag zeer te vreden over de opkomst in deze de len van Zeeuwsch-Vlaanderen. Drie jaar geleden nog had hij, zo zei hij na afloop, zo'n aanhang niet durven verwachten. De animo is in die tijd zichtbaar gegroeid. Hoewel niet al leen gezinsverzorgsters aanwezig konden zijn had hij toch de indruk dat door de huidige bezuinigingen de bereidheid van de verzorgsters om er tegen in verweer te komen is gegroeid. YERSEKE - Het Delta instituut: hydrobiologisch onderzoek in Y( ke houdt vrijdag 13 en zaterdag 1| vember open huis. Dat gebeurt ii kader van het 30-jarig bestaan vat instituut. Te bezichtigen zijn delf ratoria, plantenkas en onderzot)] delingen van het hoofdgebouw a Vierstraat, het onderzoeksvaar Luctor, dat ligt afgemeerd bij dj huis De Zaete, en. het aquariuiT bouw met buitenputten aan de] vendijk. Het hoofdgebouw is op de eerstel van 13 tot 18 uur en van 19 tot 211 geopend en de dag erna van 10 tj uur. Het schip en het aquariur bouw zijn te bezichtigen van 13 tol uur (vrijdag) en 10 tot 16 uur (zj dag). Het Delta instituut is op 1 noven 1957 opgericht met de taak wj schappelijk onderzoek te verrict naar de biologische veranderinge: in zuidwest Nederland zouden e optreden als gevolg van de Delta; ken. Het onderzoeksveld is inmii verruimd tot ecologische studies estuaria en kustwateren. Door t sluitingswerken in het Deltagel zijn nieuwe en soms unieke water] temen ontstaan. Het zoete Har] vliet, het brakke Veerse Meer en] zoute Grevelingenmeer zijn de meest in het oog springende tl beelden. Deze verscheidenheid f biotopen heeft voor de onderzot] de mogelijkheid geschapen op g schaal structuren en processen te gelijken en hierdoor tot een beter grip te komen over welke factoren functioneren van deze systemen bi len. De gevolgen van ingrepen in milieu door de mens kunnen hieri beter worden begrepen. In het kader van het 30-jarig best wordt donderdag 12 november in! seke een zogenaamd mini-sympos gehouden, waarin zal worden tera keken op het onderzoek dat hetD instituut de afgelopen jaren heeft richt en waarin ook een blik op de komst zal worden geworpen. VLISSINGEN-De Stichting Level Gezondheid uit Bilthoven houdtil derdag 12 november een inform! avond over stoppen met roken, voldoende belangstelling wordtl avond gevolgd door een stop-mei ken-training, die maandagavoni| november in Vlissingen begint. De training omvat zeven avondel een evaluatie in een periode van| weken. De eerste vier bijeenkom zijn achter elkaar van 23 tot en mt| november. Tijdens deze avondenm een basis worden gelegd voor hetsl pen met roken. De cursus moei stopper een steun in de rug gevc| zijn of haar poging het roken tel! en geeft informatie over de rookail kelijkheid en de rookgewoonte, training is zowel bedoeld voor mei die voor het eerst wilen stoppen voor mensen die al vele pogingen; ter de rug hebben. Tijdens de informatie-avond vooral gesproken over de verschil de mogelijkheden om te stoppen! roken. Ook wordt uitgebreid ingeg| op de trainingsavonden. De informatie-avond en de traini bijeenkomsten worden gehoudei het gebouw van het Zeeuws Consi tiebureau voor Alcohol en Drugs i Badhuisstraat in Vlissingen en be nen om 19.45 uur. (Van onze Haagse redacteur MIDDELBURG/DEN HAAG - De plan nen van minister W. Deetman (onder wijs en wetenschappen) om de studie duur na het middelbaar onderwijs te beperken tot zes jaar kunnen voor in woners uit een provincie als Zeeland nadelig zijn. Dit zei het CDA-Tweede Kamerlid drs H. Eversdijk maandag op de ledenvergadering van het CDA- Middelburg in de Zeeuwse Biblio theek. Volgens Deetman moet de studiefi nanciering zes jaar gelden. Wie na die periode nog studeert moet een fors col legegeld betalen, oplopend tot zelfs 10.000 gulden per jaar. Eversdijk noemde de plannen ongenuanceerd, omdat bepaalde groepen studenten buiten hun schuld de dupe dreigen te worden. Aangezien de periode van zes jaar niet alleen voor de universiteit en het hoger beroepsonderwijs (HBO) apart, maar ook voor universiteit en HBO samen bedoeld is, zal iemand die bijvoorbeeld naar de HTS in Vlissingen gaat en daar binnen vier jaar afstudeert, slechts twee jaar academisch onderwijs kun nen volgen wanneer hij daarna te ken nen geeft de studie aan de technische universiteit te willen afronden. „Vooral in een provincie als Zeeland, waar geen universiteit is, kiezen velen voor HBO om dan later eventueel te beslissen om toch maar door te stro men naar lerarenopleiding of universi teit", aldus het Kamerlid. „Deze plan nen leveren dus voor bepaalde groe pen studenten veel problemen op die om een oplossing vragen voordat de wet in werking kan treden". Eversdijk zei dat hij zich binnen zijn fractie zal inspannen voor een aanpas sing die het doel - niet eeuwig studeren De nieuwe oostsluis in Hansweert schutte maandagochtend om negen uur de eerste schepen. VLISSINGEN - Een postzegelboek ter waarde van enkele duizenden guldens is zaterdag ontvreemd uit de scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen tij dens een postzegelbeurs. Het hoofd van de rondzenddienst van de Vlissingse afdeling Philatelica, deed maandag aangifte van de diefstal bij de gemeentepo litie Vlissingen. Het boek bevatte oudere Nederlandse postzegels. Oorzaak suikerziekte nog raadsel op staatskosten - niet aantast, n voorkomt 'dat goedwillende stui ten de dupe worden'. Hij hield zijn gehoor voor dat i zuinigingen op de collectieve ui ven de grens naderen. De uitga mogen in de jaren '90 niet minder dragen dan ongeveer 60 procent het nationale inkomen. Op dit ment is het nog 64 procent. Om procent terecht te komen is na 1 nog een ombuiging nodig van tien miljard gulden 'en dat is al enorme opgave'. „Als we verder omlaag gaan tastei de kwaliteit van de samenleving en brengen het sociaal beleid van CDA in gevaar", waarschuwde Et dijk. De WD, de coalitiepartner het CDA, is het hier niet mee e 'maar voor ons is het bittere er „Bij verdere ombuiging betalen zwakken in de samenleving het ge In de CDA-visie moet de overheidj een schild voor de zwakken zijn sterken kunnen best voor zichzelf gen". In de partijdiscussie over de vei woordelijke samenleving dient ooi vraag te worden gesteld 'hoe, ene om met wie' die maatschappij 1 kan worden, ook al is het onder1 coalitievorming ('een noodzaak in ze democratie') daarin formeel aan de orde. De WD noemde deC politicus 'als we de franje wegü toch een partij die wordt gedomia door de gedachte: ieder voor zie: god niet eens voor ons allen'. het zoveel beter gaan met de Pvdi VLISSINGEN - Deze week gaan in Nederland 24.000 collectanten op pad voor de Diabetes Ver eniging Nederland (DVN). De opbrengst van de collecte is bestemd voor het Diabetes Fonds Ne derland, een aparte stichting van de diabetes vereniging. Dit fonds financiert wetenschappe lijk onderzoek naar suikerziekte, of diabetes mellitus zoals het officieel heet. Een opmerkelijk resultaat van de onderzoeken naar de achtergrond van diabetes werd maan dag gepubliceerd. Twee Rotterdamse onderzoe kers ontdekten in het bloed van vijf kinderen, dat twaalf jaar geleden werd afgenomen, een stof die de aanmaak van insuline remt. Insuline zorgt voor de omzetting van suiker in energie. Gebeurt dat te weinig of niet, dan spreekt men van suiker ziekte. Bij navraag bij de huisartsen van de be trokken kinderen, bleek dat vier van hen suiker ziekte hebben gekregen en dat de vijfde er aanleg voor heeft. Het is voor het eerst, dat onderzoe kers suikerziekte kunnen aantonen, vóór de symptomen zich openbaren. De heer P. A. Blussé (58), voorzitter van de afde ling Walcheren van de Diabetes Vereniging Ne derland en voorzitter van het gewest Zeeland van dezelfde vereniging waarschuwt voor over dreven optimisme. „We zijn er nog lang niet. De wetenschappers weten nog steeds niet wat de oorzaak van suikerziekte is. De kenmerken kun nen worden bestreden, de oorzaak nog niet. Daar is nog veel onderzoek voor nodig en het duurt nog jaren voor we zover zijn. De opbrengst van de collecte is daarom ook bestemd voor weten schappelijk onderzoek, aldus Blussé, zelf ook suikerpatiënt. De collecte bracht in 1985 1,7 mil joen gulden op. In 1986 bedroeg de opbrengst 2,3 miljoen. Blussé verwacht dit jaar een grotere op brengst, omdat op de collectelijst twintig ge meenten meer voorkomen dan vorig jaar, 495 te gen 475. In Zeeland zijn ongeveer 11.000 mensen die suikerziekte hebben en de DVN telt rond de tweeduizend leden, die verdeeld zijn in vijf afde lingen, Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren, de Be- velanden, Schouwen en Tholen-Sint Philips- land. De DVN houdt zaterdag 21 november een informatiemiddag in Den Hoekzak in Oostburg onder de titel 'Diabetes in balans'. Tijdens deze middag, die om 14.00 uur begint, wordt ingegaan andere post. Naast deze kennisffl» op alle problemen die bij suikerziekte kunnen wordt het geld overhandigd dato komen kijken. manning van de mijnenjager m De collecte van de Diabetes Vereniging Neder- gezameld voor de speel-o-theeKin land duurt nog tot en met 15 november. rikzee. De bijeenkomst in de trou van het stadhuis begint om ll-uu: ZIERIKZEE - De commandant vï mijnenjager Zierikzee, M. A. van! nen, stelt vrijdag zijn opvolger J rop aan het college van burgernee en wethouders van Zierikzee voor Maanen krijgt binnen de marine

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 14