Prins Snor de Eerste regeert carnavalsseizoen in Philippine Woningbouw '88-'89 Oostbur ter discussie Enthousiasme voor nieuwe prins carnaval St.-Jansteen Kranten geëxposeerd als monument van het verleden luctor b.v. PZC/ Streek SPOEDVERGADERING BELANGENGROEPEN Jubilarissen van aannemingsbedrijf in Sluis gehuldigd Veel belangstelling expo Sint-Jansteen Jeugdige winnaars van fotowedstrijd Auto's beschadigd bij botsing in Sluis Kinderpostzegels 1988 te koop Happy Band trad op tijdens kinderdienst Veel belangstelling spellenmiddag Hulst Jongelui verniel» fietsen in BreskJ Trimmer De Fe als beste gehuld gemeente aardenburg GEMEENTE AXEL NIEUW-NAMEN - De inwoners van Nieuw-Namen weigeren lijdzaam toe te zien bij de dreigende mislukking van de onder handelingen over de aansluiting van kabeltelevisie. Een aan tal vertegenwoordigers van verenigingen en belangengroepen komt vanavond (maandag) bijeen om druk uit te oefenen op de gemeente Hulst, die als hoofdschuldige van de impasse wordt beschouwd. Voorbarig Kriekeputters presenteren nieuwe prins carnaval Leegstand TOEPASSING ARTIKEL 18A WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING bandenhandel BEKENDMAKING MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 Reddingsactie voor kabel Nieuw-Namen De spoedvergadering is een initiatief van P. de Cock, vertegenwoordiger van de bewonerscommissie van Nieuw-Namen. Geschrokken door de toenemende berichten over de hals starrige houding van de gemeente Hulst in het kabeloverleg wil hij de in woners mobiliseren om de gemeente tot concessies te dwingen. Ook wordt de gemeenteraad ingeschakeld bij de reddingsactie voor de kabel-tv. De raadsleden mevrouw A. A. H. van Wees-Hegger (PvdA) en H. Th. D. M. Vercauteren (CDA) hebben een uitno diging ontvangen om bij de vergade ring aanwezig te zijn. De Cock is er steeds meer van over tuigd dat de gemeente het grote strui kelblok is in de slepende onderhande lingen over de kabel. „Ik heb verno men dat er tussen EBES en de woning bouwvereniging geen enkel probleem bestaat. Het overleg is in moeilijkhe den geraakt door de gebrekkige mede werking van de gemeente. Directeur Catry van EBES heeft mij verteld, dat hij de zaak somber inziet, omdat de ge meente niet bereid is geld in de aanleg van de kabel te steken." EBES zou hebben voorgesteld twee derde van de aanlegkosten voor eigen rekening te nemen. De gemeente zou het resterende bedrag moeten neertel len of zich tenminste daarvoor garant moeten stellen in het geval de onder- SLUIS Zaterdagavond werden tij dens de personeelsavond van Leen- houts Aannemingsbedrijf uit Sluis werknemers die 25 jaar of langer in dienst zijn van het Sluisse bedrijf ge huldigd. De heren T. Torbijn uit IJzendijke, J. Vasseur uit Candzand, H. Bogaard uit Sluis, J. Huigh uit Schoondijke en G. Rootsaert uit Aardenburg kregen een erepenning met inscriptie. De erepenning werd uitgereikt door een afgevaardigde van de maatschap pij handel en nijverheid, de heer Stof fels. Voor de vrouwen van de jubilaris sen waren er bloemen. Het personeels feest vond plaats in de 'Lindehoeve' in Sluis. SINT-JANSTEEN Ruim zesdui zend bezoekers passeerden de toegang tot de negende expo in Sint-Jansteen het afgelopen weekeinde. Twaalf standhouders van de plaatselijke mid denstand presenteerden zich op de ex po. De grote publiekstrekker was on getwijfeld het spel 'Prijs je Steenrijk', waarbij de bezoekers kans maakten op een prijzenpakket van ruim 4.000 gul den. Naast de stands werden tevens nog enkele modeshows gehouden. IJZENDIJKE Vicky Verwijire (12) uit IJzendijke heeft de jeugdfotowed strijd gewonnen van de fotoclub West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De twee de prijs gaat naar de zesjarige Elise Reus uit Groede, Linda Dieleman (9) uit IJzendijke werd derde. De speciale prijs voor de origineelste foto is voor Jurgen Gijsel (9) uit Sluis. De prijsuitreiking vindt zaterdag 9 ja nuari plaats tijdens de opening van de fotomanifestatie van de fotoclub West- Zeeuwsch-Vlaanderen in het Streek museum in IJzendijke. De troostprijswinnaars, Jacqueline Dieleman (6) uit IJzendijke, Tom de Witte 11uit IJzendijke, Raymond Co- rijn 11) uit IJzendijke, Marianne Meul- broek (12) uit Oostburg en Esther de Rijk (14) uit Schoondijke, krijgen hun prijs thuisbezorgd. De foto's van de winnaars en de geselecteerde troost prijswinnaars worden tentoongesteld tijdens de fotomanifestatie. SLUIS Bij een aanrijding op de kruising Lange Wolstraat-Hoogstraat in Sluis zijn zondagmorgen om streeks half drie twee personenauto's zwaar beschadigd. Bestuurder J. M. S. H. uit Cadzand kwam vanuit de Lange Wolstraat en wilde rechtsaf de Hoogstraat inslaan. Doordat het wegdek nat was ging de auto echter rechtdoor en botste tegen de auto van I. J. V. D. W. uit Schoondij ke. TERNEUZEN - In de grotere plaatsen van Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen worden vanaf woensdag kinderpost zegels aangeboden. Vrijwilligsters zetten zowel in Axel, Terneuzen als Sas van Gent een apart kraampje op om de kinderpostzegels en de wens kaarten voor de komende feestdagen aan de man te brengen. In het Sasse postkantoor kunnen ge gadigden woensdag, donderdag en vrijdag terecht van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. In Axel staan leden van de Axelse Vrouwen raad vanaf 9.00 uur in het kraampje in het postkantoor en vanaf donderdag 19 november in de hal van de Rabo bank aan de Noordstraat. In de Temeuzense postkantoren op de Markt en aan de Alvarezlaan worden de postzegels vanaf 11 november tot en met 18 november verkocht van 8.30 tot 17.00 uur. neming verliesgevend mocht blijken. Wethouder G. A. van de Voorde heeft zich wel bereid verklaard alle mede werking te verlenen bij de herbestra ting na de aanleg van de kabel, maar heeft tot nog toe met geen woord ge rept over financiële ondersteuning van het project. De Cock uit zijn bezorgdheid over de gebrekkige informatie, die de gemeen teraadsleden over de onderhandelin gen ontvangen. „De gemeenteraadsle den weten niet, dat het slagen van het overleg een pure geldkwestie is. Ze zijn er niet eens van op de hoogte, dat de gemeente is benaderd voor financiële steun." Overigens vindt de Cock de berichten over de te grote financiële risico's van het kabelproject nog te voorbarig. „Tweehonderd inwoners hebben zich in een enquete uitgesproken voor de komst van kabel-tv. Volgens de ge- CLINGE De kriekeputters uit Clin- ge hebben sinds zaterdagavond een nieuwe prins caranval. Na een regeer periode van vijf jaar heeft Prins Al- bert Kriek de Vierde de scepter over handigd aan zijn opvolger Prins Eddy Kriek de Vijfde !Eddy Aerts). Voor canavalminnend Clinge is de nieuwe prins geen onbekende, want vijf jaar geleden maakte hij als prins carnaval plaats voor Albert Kriek de vierde. Zaterdagavond om halfnegen waren alle Kriekeputters verzameld in café De Gouden Kroon. Ook de Raden van Elf van De Klinge (B), Wilrijk (B) en Zottegem (B) waren getuige van de bekendmaking van de nieuwe Clingse prins carnaval. Naast het bekendma ken van de voltallige raad van elf is er dit jaar een jeugdprinses. Tanje Hoe- feijzers zal deze taak op haar schouers nemen, daarbij ondersteund door de hofdames Yvette Goossens, Tamara Aerts en Sandra de Maat. Het totale gezelschap hield zaterdagavond een kroegentocht langs alle Clingse hore cazaken. De muzikale ondersteuning was van de boerenkapel De Deurtrap pers. IJZENDIJKE De Happy Band, een muziekgroep van geestelijk gehandi capten uit Terneuzen verleende zon dagochtend medewerking aan een speciale kinderdienst in de rooms-ka- tholieke kerk in IJzendijke. De dienst, die als thema 'Alleen leven is geen leven' had. was voorbereid door de werkgroep Kinderdiensten van de IJzendijkse parochie. Ook het IJzen- dijks rooms-katholiek kinderkoor werkte mee. De leden van de Happy Band traden voor het eerst op in nieuwe blouses. De kerk was goed gevuld. Een collecte ten behoeve van het instrumentenfonds van de Happy Band aan het eind van de dienst bracht ƒ317,- op. Van dat geld kan een nieuw orgeltje worden aangeschaft. meente is dat aantal te laag, maar ze gaat eraan voorbij dat de enquete tij dens de vakantie is gehouden. Boven dien zijn er inwoners, die nog twijfe len, zodat uiteindelijk zeker dertig tot veertig woningen meer zullen worden geteld." De Cock vindt het niet langer verant woord te wachten op de uitslag van de onderhandelingen. „We moeten zo snel mogelijk druk zetten op de ge meente. Nu hebben we nog kans op de aansluiting van kabeltv, maar straks is alles verkeken." HULSJ - Buurtvereniging Den Dul- laert in Hulst hield zaterdag een goed bezochte spellenmiddag voor de kin deren van zes tot twaalf jaar. In de grote zaal van gemeenschapscentrum Den Dullaert konden zij zich van twee tot vier uur 's middags naar hartelust uitleven op de spelonderdelen, die door 25 medewerkers van de buurt vereniging waren opgesteld. Ongeveer honderd vijftig kinderen hielden zich bezig met uiteenlopende spelletjes, zoals sjoelen, kegelen, golf baan, flessen hengelen, bussengooien en vogelpik. Na afloop mochten alle deelnemers een attentie uitzoeken in de grabbel ton. Bovendien reikte de buurtvereni ging prijzen uit in twee leeftijdscatego rieën. In de leeftijdsgroep van 6 tot 8 jaar werd Eefke van Leth winnaar, ge volgd door Marian van de Bogert en Angela van Gorp. Manfred van Poor ten won bij de 9- tot 12-jarigen. Flip Noens eindigde op de tweede plaats en Daphne Buijsse werd derde. Prins Snor de eerste wordt uit zijn mosselschulp geholpen tijdens zijn eerste optreden. PHILIPPINE Tijdens het prin senbal in De Meerpaal in Philippine werd zaterdag Norbert van Lim- men als de nieuwe prins der Mossel- krauwers aan het publiek voorge steld. Van Limmen zal zich het ko mende carnavalsseizoen presente ren als prins Snor de Eerste. Ongeveer tweehonderd belangstel lenden bezochten het eerste bal van de Philippiense carnavalsvereni ging. Onder hen vijf raden van elf uit Lokeren, Assenede, Sluiskil, Ter neuzen en Westdorpe. De eerste offi ciële daad van de kersverse prins was het uitreiken van twee onder scheidingen aan de prinsen van Lo keren en Assenede. De 32-jarige be roepschauffeur Van Limmen is op volger van prins Jakkes de Eerste. Met negen raadsleden bracht hij de stemming onder de bezoekers al snel tot op carnavalshoogte. De muziek werd verzorgd door disco 'Verona' en de Sjors Embrasband. Gemeenteraadslid R. de Mul viel de eer te beurt de trekking van de lote rij te verrichten waarbij als eerste prijs een vakantie in een bungalow park te winnen was. BRESKENS Twee jongei uit Vlissingen zijn zondagmoi acht uur in Breskens angehoi» dat ze vernielingen hadden aan acht fietsen die aan de VeJ in Breskens stonden. De twee, de 18-jarige H. P. end) ge A. M. werden na hun be vrijgelaten. Het onderzoei plaats in samenwerking met ninklijke marechaussee van zen, omdat één van de jonge® taire dienst is. De eigenaren fietsen zijn bij de politie nog kend. KOEWACHT - Willy de Feeb vrijdag in cafe 'De Benelux wacht door voorzitter H. v van de Zeeuws-Vlaamse tri tie gehuldigd als winnaar v klassement. Hij ontving hie halve een beker en bloemen fiets. De renner uit Hoek eiste verschil van 14 punten dt plaats voor zich op. Twee v tien wedstrijden wist hij zeg af te sluiten en in de overige steeds in het voorste gelid te Het zilver ging naar Henk P Biervliet, die 300 punten wist melen. Hij bleef hiermee Chai let uit Hansweert twee punt die beslag wist te leggen op ht Secretaris A. van de Velde tooi over het afgelopen seizoen e| den. „Gemiddeld kwamen erl nemers aan de start en dat ia hoorlijke stijging. We gaan volgend jaar op de zelfde voeil Deze formule blijkt aan te slal deelnemers en daar moetje h| delijk toch van hebben." Ook de klasse veteranen/reci dit seizoen in de plaats gekon de B-categorie, gaat volgendji van start. Van de Velde: „De B rie dreigde helemaal dood tel en nu we dit op andere leest hel schoeid is er veel meer belang voor. Er zijn dit jaar negen weit gehouden met een gemiddeld» deelnemers per wedstrijd. ka De nieuwe prins carnaval in Sint-Jansteen danst een ererondje met zijn hofdames. SINT-JANSTEEN Sint-Jansteen heeft een nieuwe prins carnaval in de persoon van Prins Jacques de Eerste van 't kapersgat. Nadat het Ratten- rijk het vorig jaar zonder prins had moeten stellen omdat geschikte kan didaten voor dit ombt onvindbaar bleven, werd zaterdagavond om elf minuten over elf de nieuwe vorst aan de belangstellende inwoners voorge steld. Tijdens een goed bezochte amuse mentsavond in café zaal 't Centrum IJZENDIJKE - Zaterdagochtend is in het Streekmuseum 'West Zeeuwsch- Vlaanderen Presenteert' in IJzendijke de tentoonstelling 'Zeeuwsch-Vlaan- deren in oude kranten' geopend. Op de tentoonstelling zijn meer dan 50 nieuws- en dagbladen te zien, die van af het midden van de 18de eeuw in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn versche nen. De opening werd verricht door G. A. C. Van Vooren, secretaris van de Heem kundige Kring West Zeeuwsch-Vlaan deren. Via een opening in de voorpagi na's van de zaterdagedities van de dagbladen PZC en De Stem onthulde hij de spreuk 'Een verse krant, een fijn moment, een oude krant een monu ment', waarmee een symbolische brug werd geslagen tussen de krant in het heden en het verleden. In zijn overzicht van de geschiedenis van de krant in Zeeuwsch-Vlaanderen maakte Van Voren melding van het oudste exemplaar op de tentoonstel ling, de eerste editie van de Middel burgse Courant in 1758. Het gemeen tearchief in Aardenburg is de trotse bezitter van de eerste 26 jaargangen van deze eerste krant van Zeeland. „De gemeente Middelburg zou die jaargangen graag willen hebben, maar wij zijn zo slim geweest om ze te bewa ren en we zullen ze ook houden", sprak Van Voren. Het streekmuseum in IJzendijke heeft twee grote zalen ingericht voor de ten toonstelling. Behalve veel oude kran ten zijn er ook plakkaten, proclama ties, letterbakken en schrijfmachines uit het verleden te zien. De expositie is geopend van maandag tot vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Bovendien op zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. 'Zeeuwsch-Vlaanderen in oude kran ten' kan tot het eind van dit jaar wor den bezichtigd. deelde oud prins Ronde Eerste van de Woeste Hoogte eerst de steken uit aan de leden van de raad van elf. Hierna toverde hij zijn opvolger uit een grote doos tevoorschijn. Na een mislukte eerste poging, waarbij de hoogwaar digheidsbekleder met doos en al om kantelde, rees hij uiteindelijk uit zijn benarde positie omhoog. Jaques de Eerste, alias Jaques van de Veeken, richtte hierbij zijn eerste toe spraak tot zijn onderdanen. Tijdens deze spraakwaterval verheugde hij zich erop vier dagen lang de scepter te zwaaien over het Rattendijk. „De ma gere jaren van het Steens carnaval zijn duidelijk achter de rug", zei de prins. „We kunnen er met zijn allen weer iets groots van maken". Samen met de twee hofdames annick Wijzevelde en Astrid van Waterschoot nam hij het voortouw bij zijn eerste polonaise op muziek van E. Ottjes en de Ratten- band. Voorzitter Piet van der Veeken van de Stichting Steens Caranaval haalde ook opgelucht adem. Hij is er ook van overtuigd dat het carnaval een voor spoedige toekomst tegemoet gaat. „Vorig jaar géén prins en nu zelfs drie kandidaten", verduidelijkte hij. „We staan echt te popelen om van start te gaan". OOSTBURG Het woningbouwpro gramma voor de jaren '88 en '89 in de gemeente Oostburg wordt opnieuw ter discussie gesteld. Dat is de uit komst van het overleg dat wethouder A. de Feijter en de directeur van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZWV) de heer M. Goedbloed hadden met de directie van de volkshuisvesting in de provin cie Zeeland te Middelburg. Het conflict tussen de wethouders en de RZWV ontstond doordat deze wo ningbouwvereniging en de Algemene Woningbouwvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen (AWW) niet op de hoogte waren van de mogelijkheid om 24 aanleunwoningen in Schoondij ke te bouwen. De gemeente had al ver gevorderde plannen gemaakt met de Stichting Gereformeerde Bouw voor Bejaardenwoningen. Het conflict tus sen de gemeente en de beide woning bouwverenigingen werd aanvankelijk bijgelegd. De beide corporaties zagen af van de bouw van aanleunwoningen. Bij het vaststellen van het woning bouwprogramma bleek dat volgend jaar 36 woningen gebouwd mogen wor den in de gemeente Oostburg. Het is dan de beurt aan de RZWV om in de gemeente Oostburg te bouwen. Maar aangezien de RZWV van mening was dat er maar behoefte is aan tien wonin gen kreeg de AWW de 26 andere toebe deeld van de gemeente. Dit besluit viel bij de RZWV in verkeerde aarde en de vereniging besloot toch een claim op de aanleunwoningen in Schoondijke te leggen. Na het overleg met de direc tie volkshuisvesting denkt De Feijter dat de bouw van de aanleunwoningen niet meer ter discussie staat. Wel wil hij met beide woningbouwverenigin gen rond de tafel gaan zitten bouwprogramma opnieuw te ken. „Wij staan open voor de gegevt zij aangeven. Drie jaar geleden beide woningbouwvereniging koord gegaan met het vermi van het aantal te bouwen won De 36 woningen die voor volge op het programma staan zate die plannen. Maar als er vol; prognoses van de woningbo enigingen leegstand dreigt we misschien minder bouwen De Feijter. Goedbloed vindt dat eerst moi den onderzocht of er behoefte meer dan tien woningen. „Volg ze gegevens is dat niet". Hij wij dat ontzettend veel wordt terwijl het inwonertal stabilise eerder terugvalt dan oploopt. in Zeeuwsch-Vlaanderen zo'n 350 woningen die langer d maand leegstaan. En dan zijn ningen die in de particuliere vrijstaan daar niet bijgerekend gens Goedbloed zijn er zo'n woningzoekenden Dat geeft v hem aan dat er geen behoeftel meer woningen. Hij weet ook daf gemeente Oostburg vrijwel stand is. „Maar de verhuurbaj wordt wel steeds moeilijker", alj directeur. Mocht blijken dat volgend ja dan tien woningen kunnen word bouwd in de gemeente Oostbui wil de RZWV die wel bouwen. Vi Goedbloed heeft wethouder Dei toegezegd dat jaarlijks gezait overleg wordt gevoerd met de woningbouwverenigingen over tale behoefte aan woningen, bloed verwacht verder dat hetbf van de woningbouwverenigii claim op de bouw van de 241 woningen in Schoondijke zal lat| len. iedereen leest de krant altijd en overal De secretaris van de Heemkundige Kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen G.A.C. van Vooren (rechtsopent de tentoonstel ling 'Zeeuwsch-Vlaanderen in oude kranten'. Streekmuseum-voorzitter H. H. F. M. van de Vijver kijkt toe. De burgemeester van Aardenburg maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 10 november 1987, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, het volgende bouwplan ter inza ge ligt: van de heer P. B. Lampaert, voor het oprichten van een broeikas aan het adres Christiaansen- straat 13 te Aardenburg. Het bouwplan voldoet niet aan de voorschriften van het ter plaatse vigerende Kom Aardenburg 'West'. Derhalve zijn burgemeester en wethouders van Aardenburg voornemens om met toepassing van artikel 18a, lid 1 van de Wet op dé Ruimtelijke Ordening, vrijstelling van Kom Aardenburg 'West' te verlenen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder eventuele bezwaren tegen genoemd bouwplan schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Aardenburg, 9 november 1987. De burgemeester voornoemd, Mr. E. F. Jongmans. V0SI0^ Afrikaweg 4, Hulst, tel. 01140-12461 De burgemeester van de gemeente Axel maakt gevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke dening bekend, dat de raad in zijn vergadert van 29 oktober 1987 heeft verklaard, dat een li ziening van het bestemmingsplan landelijke 1 bouwingsconcentraties (le herziening) woi voorbereid in verband met de bouw van een' ning, alsmede de verbouw van een schuur aan Emmabaan te Koewacht, kadastraal bekend l meente Axel, sectie N, nr. 922. Voornoemd besluit, met bijbehorende teken gen, liggen ter inzage met ingang van 10 nova ber 1987 en treden op dezelfde dag in werking Axel, 5 november 1987. De burgemeester voornoemd, A. Hack

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 24