Kokkelvissers vissen de Oosterschelde leeg Provincie heeft geen geld voor snelle sanering autosloperijen VVV moet meej steunen op het bedrijfsleven VVD hekelt in brief wethouder Van Schail PZC/ provincie Gedeputeerde wil praten met minister over slib TWEEDE AFVALSTOFFENPLAN GEDEPUTEERDE STATEN BEZORGD Hogedrukreiniger gestolen van gemeente Hulst Auto gestolen in Bruinisse STRENGERE INRICHTINGS- EN MILIEU-EISEN Milieu PROVINCIALE STATEN: B 3-status Vier maanden voorwaardelijk wegens ontucht met minderjarige MIDDELBURG De vuilstortplaats Tuttelhoek op Tholen mag niet meer uitbreiden en moet over enkele jaren - om streeks 1992 - dicht. Ook de vuilnisbelt voor Schouwen-Duive- land nabij Serooskerke wordt gesloten. Voor heel Noord-Zee land zal een nieuwe oplossing voor afvalverwerking en -ber ging moeten komen. Daarbij dienen ook eventuele mogelijkhe den in Noord-Brabant mee te worden bekeken. Dit stelde een ruime meerderheid van provinciale staten vrijdag vast, door de aanname van het tweede afvalstoffenplan 1987-1992. De fracties van SGP en RPF/GPV waren tegen sluiting van Tuttel- hoek. WETHOUDER ZOU APERS KWIJT WILLE ZATERDAG 31 OKTOBER 1987 E Z - Stortplaats T uttelhoek moet dicht Naast de positie van de Thoolse stort plaats. speelden in de discussie over het plan twee andere elementen een rol: de afvoer van het (besmette) zie- kenhuisafVal en het gescheiden inza melen van (huistvuil. Statenlid J. L. A. Boogerd-Quaak (d66) kondigde een initiatief voor oprichting van een mi lieufonds (met een eerste storting van 500.000 gulden) aan, waaruit onder meer projecten voor een beter afvalbe leid kunnen worden gesteund. Ze stel de dat het afvalstoffenplan vol 'papie ren suggesties' zit, waar echter niks van terecht komt als de provincie niet met geld over de brug komt. Het sta tenlid pleitte ook voor het verlenen van ambtelijke bijstand aan de ge meenten die projecten willen uitvoe ren. De PvdA-er J. W. Mijnsbergen hield 'vooralsnog' vast aan sluiting van Tut telhoek. Hij zag mogelijkheden in het aangekondigde onderzoek naar ande re samenwerkingsvorming voor afval verwerking in Noord-Zeeland, 'waarbij storten in Noord-Brabant door onze fractie bepaald niet wordt uitgeslo ten'. Als het onderzoek op niets uit loopt, kan de positie van Tuttelhoek altijd nog nader worden bekeken, meende Mijnsbergen. Hij wilde niet tornen aan de normen voor het storten van ziekenhuisafval, ook al zorgt dat bij de ziekenhuizen voor een hogere re kening ook de andere woordvoerders lieten zich in die richting uit). Wel MIDDELBURG De Zeeuwse milieugedeputeerde G. de Vries- Hommes wil op korte termijn een gesprek met minister drs N. Smit-Kroes van verkeer en wa terstaat over de plannen om het storten van vervuild slib in de Westerschelde voort te zetten. De gedeputeerde heeft 'met ver ontwaardiging en verwonde ring' kennis genomen van Smit- Kroes' voornemen om de Belgen opnieuw toestemming te geven voor het dumpen van bagger, ook al gaat het vooralsnog om een tijdelijke toestemming. De Vries-Hommes vindt dat de mi nister zelf naar Zeeland moet ko men. „Kan ze niet, dan ga ik zelf. Maar het lijkt me goed haar weer eens hier rond te leiden". De milieugedeputeerde is fali- kant tegen het voortzetten van de specieberging in de Wester schelde. Ze wijst erop dat bij voorbeeld de gemeenten het slib uit hun havens niet meer in het water mogen terugstorten. ..Heel terecht. Ik vind dat het niet kan. Een betere waterkwaliteit, een beter leefmilieu -die dingen zijn hard nodig", aldus De Vries. Ze beklemtoont dat de Belgen al ja renlang weten dat andere oplos singen voor het vuile slib uit Schelde en Westerschelde nood zakelijk zijn. ,,Ze hadden er al lang wat aan kunnen doen". De kwestie moet nog in het colle ge van gedeputeerde staten aan de orde komen. Of er tegen de ontwerp-beschikkingen van Smit-Kroes formeel bezwaar zal worden aangetekend, betwijfelt gedeputeerde De Vries. „Zoiets ligt heel gevoelig. De verhoudin gen worden er daardoor niet be ter op en je moet toch met elkaar samenwerken. Daarom wil ik lie ver een gesprek met de minister". De gedeputeerde onderstreept dat doorgaande vervuiling niet acceptabel is. „Denk eens aan al die kinderen die actie voeren voor een schone Schelde. Dan is het toch te gek dat de grote men sen zich daar niks van aantrek ken en geen maatregelen ne men". Vries achtte de PvdA-er compensatie van de meer-kosten gewenst. Het statenlid toonde zich geschrok ken over het stoppen met de proef tot winning van stortgas op de vuilnis belt voor Midden-Zeeland in het Sloe- gebied. „Een duidelijke misser". Hij vroeg gedeputeerde staten er bij de PZEM op aan te dringen alsnog door te gaan met die proef, die niet alleen meer gas oplevert maar ook 15% méér stortruimte. Mijnsbergen meende dat de overheid via de proef een positief voorbeeld geeft, waardoor energiebe sparing gestimuleerd wordt. De PvdA-er was voorstander van ge scheiden inzameling van huisvuil; hij wilde nader onderzoek naar de moge lijkheden en sloot daarbij provinciale subsidie niet uit. Ook W. Kolijn (sgp, en ook namens rpf/ gpv) vond dat meer gedaan moet wor den aan het gescheiden inzamelen van huisvuil. „Het is de enige mogelijkheid om op korte termijn tot een betere ver werking van huisvuil te komen". Be perking van het aantal stortplaatsen in de provincie tot drie had in beginsel zijn instemming. Toch zette Kolijn vraagtekens bij sluiting van Tuttel hoek. Hij betoogde dat eerst bekend moet zijn wat de toekomstige oplos sing wordt. T. F. C. M. Baert (cda) daar entegen had geen bezwaar tegen de sluiting van de Thoolse stortplaats. Hij vond die zelfs noodzakelijk op grond van de wet bodembescherming .en voor doelmatiger verwerking van het afval. G. W. Eijssens(vvd) bepleitte nader onderzoek naar de^mogelijkhe den om het afval van Noord-Zeeland te verwerken. C. T. A. van Waterschoot (ppr) wenste een voortvarender beleid. Het plan omschreef hij als 'teveel kool en geit sparen' en 'pappen en nathou den'. Dit statenlid zag veel in samen werking tussen provincie en gemeen ten. Hij zei dat onduidelijk is wat er op het gebied van educatie en voorlich ting zal gebeuren. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes (pvda, milieu) verzekerde dat de pro vincie de gemeenten bij projecten zo veel mogelijk zal steunen (zoals terug keer van de schillenboer). Gescheiden inzameling zag ze op korte termijn nog niet verwezenlijkt. De gedeputeerde kondigde aan dat in een binnenkort te verschijnen nota op voorlichting en (milieu(educatie ingegaan wordt. Ze beklemtoonde dat Tuttelhoek niet kan voldoen aan de rijksregels en dus dicht moet. Het grondwater wordt ver vuild en de stortplaats ligt in open en kwetsbaar gebied. De Vries-Hommes zegde toe met de PZEM contact op te nemen over de stortgas-proef. MIDDELBURG - De Nederlandse visserij-wereld mag dan inmiddels zijn getroffen door het nieuws dat nu voorlopig ook de vangst van schol verboden is, de Zeeuwse staten lieten zich deze vissoort gisteren goed smaken. Dat gebeurde vlak voor de behandeling van de provinciale visserij-nota. De flinke porties scholfilet wa ren een geschenk van de Amemuidense vissers Siere- veld en Meulmeester, voor consumptie gereed gemaakt door het visverwerkend bedrijf Van de Gruiter uit Mid delburg. Het SGP-statenlid M. M. Markusse, tevens bur gemeester van Arnemuiden en voorzitter van de plaat selijke visserijvereniging Draagt Elkanders Lasten, bleek er de hand in te hebben. Het gebaar, zo verklaarde hij, moet beschouwd worden als een antwoord op de recent door gedeputeerde Barbé geuite klacht dat de Zeeuwse visserij-wereld er maar niet in slaagt om eensgezind bij de provincie aan te kloppen. „Dit", aldus Markusse, „is een eerste stap ten teken dat wij graag in contact willen komen met de poli tiek. Want de politiek moet samen met het bedrijfsleven trachten de visserij overeind te houden". MIDDELBURG Ook het Zeeuws provinciebestuur maakt zich 'ernstig zorgen' over de run van kokkelvissers op de Oosterschelde. CDA-gedepu- teerde drs. R. C. E. Barbé (economi sche zaken) zei dat vrijdag tijdens de behandeling van de provinciale visse rij-nota in de Zeeuwse staten. Hij zal de kwestie aankaarten bij de directie Visserij van het ministerie van Land bouw van Visserij, die 12 november naar Zeeland komt. Ook de vele ande re problemen, waarmee de Zeeuwse visserij-wereld worstelt, zullen dan de revue passeren. Zowel de Zeeuwse Milieu Federatie als de Zeeuwse mossel- en kokkelvissers zien met lede ogen toe hoe de 'gehele Nederlandse kokkelvloot' in hoog tempo de Oosterschelde leegvist. Sommige kokkelvissers zouden zelfs niet schromen om ook in de vuile Wes terschelde hun slag te slaan. Het SGP- statenlid M.M. Markusse, die gisteren gretig van de gelegenheid gebruik maakte om de staten nadrukkelijk met de vele actuele visserij-problemen te confronteren, stelde dat de slag om de kokkels in banen dient te worden geleid. Het CDA-statenlid J. Ramondt sprak over een 'regelrechte aantasting van ons Oosterschelde-beleid'. PvdA-woordvoerder drs. G. L. C. M. de Kok drong ook aan op corrigerend op treden. „Naar verluidt gaat de kokkel visserij gepaard met beschadiging van mosselpercelen en het overige bodem leven. Boetes wegen niet op tegen de hoge opbrengsten'. Hij wees erop dat de Oosterschelde primair een natuur functie heeft. Gedeputeerde Barbé be vestigde dat de toename van de kok kelvisserij niet in overeenstemming is met het, ook door het rijk onderschre ven, beleidsplan Oosterschelde. Hij zei HULST - Uit een opslagloods van de gemeente Hulst is in de nacht van don derdag op vrijdag een hogedrukreini ger met een waarde van 5.000 gulden gestolen. De dader(s) kwam(en) in de loods door het forceren van een deur. BRUINISSE - In de nacht van woens dag op donderdag is van een parkeer terrein in Bruinisse een auto gestolen. Eigenaar D. de S. uit Eitorf-Bach (Duitsland) deed aangifte van diefstal van een personenauto, merk BMW, kleur brons-metallic en met kenteken nummer SU-SC-66. De auto was zo goed als nieuw en had een waarde van 78.000.- DM. ervan overtuigd te zijn dat ook de stuurgroep Oosterschelde aan de bel zal trekken. Probleem, aldus Barbé, is dat vergunningen voor het vissen op kokkels niet aan plaats gebonden zijn. 'Maar wat er nu gebeurt, dat kan niet goed zijn'. Er wordt volgens hem niet alleen te dicht bij mosselpercelen, maar ook te dicht op de dijken gevist. De provinciale visserij-nota kreeg steun van alle fracties. Barbé verdui delijkte nog eens: 'De nota is gericht op het verbeteren van de infrastruc tuur in de perspectiefvolle gebieden. Het bedrijfsleven is nu aan zet met de wetenschap dat wij bereid zijn een steuntje in de rug te geven. Hij zegde J. L. A. Boogerd-Quaak (D66) toe dat jaarlijks wordt bekeken wat er van het uitgestippelde beleid terecht komt. Vrijwel alle fracties vroegen aandacht voor de plannen voor een World Fish Center op het voormalige werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde. Booger-Quaak bleek bang dat het plan vast komt te zitten door gebrek aan financieringsmiddelen in de uit werkingsfase. Ze vroeg Barbé daar wat aan te doen. Die echter wil nu eerst wel eens van het bedrijfsleven zelf horen hoe het plan er voor staat. Hij noemde het een probleem dat het bedrijfsleven 'vaak' verschillende geluiden laat ho ren of verschillende invalshoeken kiest. MIDDELBURG - Het aantal autoslo perijen in de provincie vermindert komende jaren langzaam. Pas op lan gere termijn is sprake van een drasti sche concentratie van opslagplaat sen. Wel zullen de bestaande bedrij ven binnen nu en vijf jaar aan strenge re inrichtings- en milieu-eisen moe ten voldoen. Het stap voor stap door voeren van een sanering is noodzake lijk gelet op het beschikbare geld en de sociale gevolgen. Momenteel zijn er bijna 90 sloperijen, verspreid over 50 lokaties. Provinciale staten stip pelden vrijdag, door de eensgezinde aanname van het eerste autowrak- kenplan, het toekomstige beleid uit. Alle woordvoerders konden zich vin den in de noodzaak om aan de almaar groeiende stapel afgedankte auto's wat te doen. Begrip ook voor de plan nen om strengere eisen te stellen, on der meer ten aanzien van riolering, drainage, olie-afvoer, vloeifstofdichte vloeren, en dergelijke. Dat de sanering kalmpjes aan gaat, werd als 'onvermij delijk' aanvaard. SGP-woordvoerder W. Kolijn (mede namens rpf/gpv optre dend) drong aan op goed toezicht en strikte naleving van de voorwaarden. „Dat is zeer belangrijk, wil er iets van de voornemens terecht komen", meen de hij. L. Nederhoed-Zijlstra (cda) stelde dat de autowrakken letterlijk boven het hoofd uitgroeien. Ze zag een duidelijke relatie met de wegwerpmaatschappij: „Alles wat wij niet meer zo mooi vin den of waar geen onderdelen meer voor te verkrijgen zijn, gooien we op de schroothoop". Het statenlid constateerde dat geen enkele Zeeuwse sloperij aan de wette lijke voorschriften voldoet. Ze achtte sanering noodzakelijk en pleitte er-' voor in elk geval de basis-inrichtings eisen die in de wet staan, komende ja ren door te voeren. Nederhoed drong aan op goed overleg tussen provincie en gemeenten en ze wilde weten of al een provinciaal inleverterrein is geko zen. achtte intensieve controle nodig, waarvoor extra geld beschikbaar komt. Ook de gedeputeerde betreurde het instandhouden van de sloperij bij 's Heer Arendskerke. Er zal met de ge meente Goes nader worden overlegd. De PvdA-er D. Holtkamp beschouwde het streven naar minder opslagplaat sen en strengere voorwaarden als een goede zaak voor het milieu. Werkgele genheid en andere sociale factoren staan volgens hem een snelle aanpak in de weg. Hij zei dat dan ook nauwe lijks planologische winst geboekt kan worden. Holtkamp vreesde dat af doende controle niet eenvoudig zal zijn. Hij meende dat in de toekomst con centratie van de sloperijen op acht tot tien plaatsen mogelijk moet zijn. De PvdA-er uitte kritiek op het gemeente bestuur van Goes, omdat door plano logische nalatigheid de sanering van een sloperij bij 's Heer Arendskerke niet kan doorgaan. P. van den Hoek (vvd) drong aan op goede coördinatie tussen provincie en gemeenten en dat zelfde deed J. L. A. Boogerd-Quaak van D66. Zij vond dat door goed sa menspel meer te bereiken is. C. T. A. van Waterschoot van de PPR zei dat in elk geval aan de milieuhygiënische ei sen voldaan moet worden. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes (pvda, milieu) deelde mee dat in de toe komst een sloperij minimaal 250 au towrakken per jaar moet verwerken. Die grens levert een reductie met 56 van de 87 bedrijven op termijn op. „Het geld om het sneller te doen ont breekt en bovendien hebben we reke ning te houden met de sociale conse quenties". De gedeputeerde kondigde aan dat de milieu-eisen in nauw over leg met de gemeenten doorgevoerd worden. „Bedrijven die er niet aan vol doen, moeten verdwijnen. Ook dat is een vorm van sanering. En samenwer king en concentratie van bedrijven kan ook helpen", aldus De Vries. Ze MIDDELBURG - De Provinciale VVV is een 'verwend troetelkindje van de provincie'. Het is hoog tijd dat deze instelling nu eindelijk eens 'een vol wassene wordt die op eigen benen leert staan'. Die opvatting, verwoord door het statenlid L. C. van Dijke (RPF/GPV), klonk gisteren tijdens een statendebatje in vrijwel alle betogen door. De Zeeuwse staten willen dat de VVV/ Zeeuws bureau voor recreatie en toe risme zich losmaakt van de provincie en nadrukkelijker door het bedrijfsle ven wordt gedragen. Ze eisen ook dat het VVV-bestuur nu eindelijk eens voor de dag komt met papieren waar uit duidelijk blijkt hoe de provinciale subsidies worden gebruikt. Alleen on der die voorwaarden wil men de Pro vinciale VW blijven subsidiëren. Recreatie-gedeputeerde J. B. Vente- vogel (CDA), tevens voorzitter van de Zeeuwse VW, moest toezeggen 'op zo kort mogelijke termijn dit VVV-klusje verder te klaren'. Want de staten wil len dat er in de loop van het komend jaar, en in ieder geval voor de bespre kingen over de provinciebegroting 1989, duidelijkheid wordt verschaft. Vooral de woordvoerders C. C. van Zanten-Leijsen (PvdA) en J. G. van Zwieten (VVD), maar ook die van de andere fracties, pinden de gedeputeer de daar op vast. Voor de SGP, RPF/GPV en D66 was de toezegging van Ventevogel niet vol doende. Het subsidie-voorstel van het dagelijks provinciebestuur vond in hun ogen geen genade. De andere frac ties oordeelden dat de rechtspositie van het VVV-personeel voorlopig het zwaarst moet wegen. Dat betekent dat de VVV, zowel dit jaar als volgend jaar, kan rekenen op 682.000 gulden, zijnde de personeelskosten voortvloeiend uit taken die door de provincie aan de VW zijn opgedragen. Verder betaalt de provincie jaarlijks 75.000 gulden van de huisvestingskosten. Bovendien krijgt de VW 50.000 gulden voor de kosten van tijdelijk personeel dat dit jaar werd ingehuurd. De provincie ver strekt ook nog een renteloze lening van 150.000 gulden voor automatise ring van de administratie. Mocht de VW (bijvoorbeeld wanneer het bedrijfsleven onvoldoende partici peert) geld overhouden, dan moet dit weer bij de provincie worden ingele verd. De staten hebben zich gisteren echter ook opnieuw verplicht om geld bij te passen, wanneer de VVV onver hoopt met een tekort wordt geconfron teerd. Deze bepaling houdt verband met de omstandigheid dat de VVV een aan de provincie gelieerde instelling is: de provincie is verantwoordelijk heid voor het WV-personeel da j zelfde rechtspositie heeft als t heidspersoneel. De staten willen dat aan deze z naamde B3-status zo snel mog< een einde komt. Maar gedeputei Ventevogel hield gisteren vol dai beter is te wachten totdat het nie sociale zekerheidsstelsel voor o heidspersoneel is ingevoerd. Ooi VVV-bestuur heeft volgens hem nodig om de organisatie volledii particuliere leest te schoeien. R< waarom hij voorlopig nog twee ja; de oude voet wil doorgaan. PvdA-woordvoerdster C. C. van Z ten-Leijsen zette alvast een stok ter de deur: „Als het bestuur va: WV niet voornemens is een vera: ring in de status aan te brengen zullen er in deze zaal heel andere m regelen genomen moeten worden' Van Zwieten (vvd) toonde zich sceptisch over het welslagen van marketing en promotiebeleid vai VW. „Het beursbezoek volgend staat al op losse schroeven omdat bedrijfsleven onvoldoende inhaak het marketing en promotieplan,, even later: „Als je leest dat zaken vorige maand met veel tam tam den aangekondigd nu al op z'n gat gen...". Van Zandten-Leijsen stele dat verband dat voorstellen voor vinciale bijdragen voor promotie e de statencommissies dienen te p; ren. L. C. van Dijke (rpflgpv) eonstatei dat de VVV de provincie steeds n geld kost. „Wij zijn tegen omdat e geen enkele wijze wordt gerept ove toekomstige participatie en inbr van het bedrijfsleven". A. J. Dijk (D66) eiste dat ook: „De financiëli breng van het bedrijfsleven moet ter worden". De provincie houdt volgens hem nu bezig met 'pappe nathouden'. Hij droeg een tweetal constructies die de provincie in staat zouden ste om van de VW een particuliere in; e ling te maken, zonder de rechtspo van het personeel aan te tasten. Ve vogel ging daar niet meteen op in. is wel iets wat we achter de hand 1 den". De gedeputeerde wilde niets ten van de kritiek die werd uitg fend. „Ik werp die verre van mij stelde dat de staten over voldoend formatie beschikken om de handt i wandel van de WV te kunnen be delen. Wel zegde hij toe dat de e<|( volgende begroting van de VW toch eindelijk ook van een toelich zal worden voorzien. Een blik op een autosloperij in Oosterland. AXEL Met een brief onder de titel 'Poppenkast Opgekrast' heeft het WD-raadslid mevrouw L. L. M. den Doelder-van de Voorde in Axel de PvdA-wethouder J. M. van Schaik er van beschuldigd achter de schermen de val van de WD-wethouder in het college te bewerkstelligen. Die wet houder, P. T. A. M. R. Apers, krijgt bin nenkort te maken met een tweede on derzoekscommissie (dit keer van CDA en PvdA) die zijn declaratiegedrag wil onderzoeken. Mevrouw Den Doel- der schrijft nu in haar brief aan het college van b en w dat Van Schaik in deze hele discussie de 'poppenspeler' is. Uit haar mondelinge toelichting blijkt Apers 'de pop' te zijn. „De poppenspeler is de pop al lang beu en koste wat het kost moet die van het toneel verdwijnen", aldus hetraadslid. Het CDA-raadslid A. C. J. M. Kesbeke en het PvdA-raadslid J. S. Jongepier worden door mevrouw Den Doelder af geschilderd als marionetten van Van Schaik. „Het is mijn persoonlijke vi sie", aldus mevrouw Den Doelder in haar mondelinge toelichting op de brief, „niet die van de VVD. Van Schaik zal het nooit toegeven." Van Schaik reageerde gisteren zeer ontstemd op de brief die hem in ge sluierde termen tot intrigant bestem pelt. „Het is een onverstandige brief. Ik word erin afgeschilderd als een Ras- poetin en dat ben ik niet. Met deze brief gooit mevrouw Den Doelder olie op het vuur en het doet heel erg tekort aan die serieuze raadsleden die na lan ge overwegingen hebben besloten op nieuw een onderzoek in te stellen naar het declaratiegedrag van Apers. Dat was voor iedereen een verschrikkelijk moeilijke beslissing. Ook voor mij." Van Schaik voegt eraan toe dat hij be grip heeft voor die raadsleden die vin den dat de zaak Apers niet zomaar met 'zand erover' kan worden afgedaan. „Ik heb altijd gezegd dat aan de wens DEN HAAG Conform de eis van de procureur-generaal is de veertigjari ge D. van O. uit Goes gisteren door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De man was ontuchtige handelingen met een minderjarig meisje ten laste gelegd. De rechtbank in Middelburg had de man hiervoor tot zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk, veroor deeld. In maart van dit jaar was hij door het Haagse hof in de gelegenheid gesteld dienstverlening te verrichten. Deze dienstverlening heeft hij tot volle te vredenheid volbracht. Daarom eiste de procureur-generaal veertien dagen geleden een volledig voorwaardelijke straf. van hen die geen vrede hadden me voorlopige conclusie - en die wa niet flauw - gehoor gegeven moet den." Die conclusie was dat Aperst teveel ontvangen geld terug moet talen en dat het college moet wei aan het herstel van het vertroui Van Schaik sluit niet uit dat het t' de onderzoek leidt tot een algehei habilitatie van Apers. CDA-fractievoorzitter Kesbeke eveneens door de brief van het V raadslid in de wiek geschoten. „H allemaal poppenkast van mevr Den Doelder", is de reactie van Ke ke, geheel in de stijl van de brief, CDA heeft zich steeds zelfstandig gesteld. Van Schaik heeft ons sti niets ingefluisterd." Kesbeke, die volgens mevrouw Doelder is gebruikt als kwaaie pie geno ver het publiek zodat Van Scl veilig buiten beeld kon blijven, dat hij aan Van Schaik alleen nf( het standpunt van het CDA heeft r gedeeld. Dat gebeurde voordat d< meenteraad in een besloten zittin meerderheid concludeerde dat eerste onderzoek naar Apers' on tenvergoedingen onvoldoende geweest. Donderdagavond heb CDA en PvdA, uitdrukkelijk tege; wens van VVD en GPV besloten werk over te doen, maar dan gro ger, te beginnen in 1982 in plaats 1985. Van Schaik ontkent dat hij zijn col Apers uit het college wil wippen, vindt hij het begrijpelijk dat Kesb er op aandringt dat ook de niei commissie de vertrouwensrelatie het college onderzoekt. „Het is ont tend moeilijk om over elkaar een deel te geven", vindt Van Schaik, de gemeenteraad dat maar doen. moet zeggen wie van ons weg moet wethouder H. R. A. de Mul of wetl der Apers, als zij concludeert dat zo in het college niet langer door gaan. Wie er weg moet zal mij een zijn. Dit is zo'n zieke boel. Dit kan doorgaan. Er moet eens flink ges] ken worden." Wethouder Apers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 50