Ambtelijk Middelburg werkt vaak (te) traag Begeleiden verkeer Tangent deugt niet PvdA Middelburg bepleit Zeeuwse ontwikkelingsmij Ceremoniemeesters brengen bezoeker op een dwaalspoor Diplomatiek hoofdpijntje van vrouw is een fabeltje PARKERBON Politie (1) Politie (2) Politie (3) VDA END66 SLEUTELEN AAN BEGROTING erechtssecretaris C. Jeras nam scheid van het intongerecht ïjf maanden oor schietende rnemuidenaar Spruitkoolavond Bijeenkomst over klankdiaseries in Oost-Souburg Tante Jo en de miniplaybackshow (DBS® MÉT «GSDO [ERDAG 31 OKTOBER 1987 PZC/ provincie -13 DDELBURG - Middelburg hoeft minder te bezuinigen dan de 308.000,- per jaar, die burge ster en wethouders voorstellen. Voorlopig kan worden volstaan met 200.000,- Dit schrijft PvdA in de algemene beschouwing bij de begroting voor 1988. Collectie oude Westkappelse dracht compleet KRITIEK RAADSFRACTIES Decentraliseren WD MIDDELBURG: ALGEMENE BESCHOUWINGEN Promotiegeld Rioolrecht Actie Nieuwland Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij een aankoopbedrag vanaf ""■S.- een originele ÏLf lESpV bezuinigen kan minder irastisch in Middelburg ziens niet grenzeloos plaatsvinden", waarschuwt hij in zijn algemene be schouwing. gens financieel specialist mr. C. jler blijft er, als zijn opzet wordt ge- ;d, voor de planperiode 1993-1996 'tekort over van f 108.000,- De ge uite heeft echter vier jaar de tijd dat te dekken. Als 'financieel ach- eurtje' kan Middelburg vanaf 1989 chikken over een reserve van f Dit geld legt de Zeeuwse ifdstad opzij om bezuinigingen op brede welzijnsuitkering op te van- ijler heeft verder ontdekt, dat er op seheidene plaatsen in de begroting 13 miljoen gulden is gespaard voor :1c aan straten en riolen: een (nieu- i'vleespot' van de dienst gemeente- ten. het aan de PvdA en vrijwel alle an- e fracties ligt, maakt Middelburg gend jaar f 49.000,- vrij voor het be id van de baby-opvang, die met iting wordt bedreigd. Op het wen- lijstje van de sociaal-democraten an voorts: een bijdrage van f )00,- per jaar aan het gemeentelijk iaal fonds voor de minima, om goed naken dat het rijk hun minder be ting kwijtscheldt, f 33.000,- per jaar reen garantieprijs voor oud papier nidee, dat wordt gesteund door het A), een jaarlijks bedrag van f voor een kringloopwinkel en slotte f25.000,- per jaar voor het on- •houd van kunstwerken. CDA-raadslid P. M. Hoondert ,agt van b en w een beleidsvisie ir de lange termijn op de exploita- van de welzijnsaccommodaties, DDELBURG Het was een grap, ar toch kreeg gerechtssecretaris A. leras een keurige dagvaarding in ms om vrijdag in Middelburg ten itongerechte te verschijnen om de samenwerkingsovereen- nst te beëindigen. En, zoals een d dienaar van vrouwe justitia he mt, gaf hij aan die dagvaarding ge- om na 40 dienstjaren officieel af- eid te nemen van medewerkers en lega's. heel volgens de wens van de schei- ïde gerechtssecretaris, die in de ksmond 'griffier' wordt genoemd, ren er weinig toespraken en stond :s in het teken van een informeel sa- nzijn ntonrechter mr W. F. van Solinge, wie de heer Jeras de laatste jaren intensief had samengewerkt, ka- teriseerde hem als een recept. „Een ugje van vriendschap, een theelepel langstelling voor alles, wat humor een soeplepel schijnbaar toegeven hij ongelijk had". Verder vertelde dat hij in de archieven was gedoken leen vergelijking te zoeken met het lomeen 'Jeras' maar niet verderi am dan een passage uit Dik Trom: Iet is een bijzonder kind en dat is-ie". C. H. Brinkman, die het woord erde als deken van de orde van ad- caten van het arrondissement Mid- Iburg, dankte de scheidende 'grif- namens de balie voor de vele -gra- adviezen die hij in de loop der jaren d gegeven en wenste hem en zijn ouw nog vele succesvolle jaren toe. nu inkomsten en uitgaven steeds ver der uiteenlopen. „Een bijdrage uit de gemeenschapsgelden kan onzes in- WESTKAPELLE De Westkap pelse klederdrachtcommissie heeft naar aanleiding van het ar tikel in de PZC van woensdag de gezochte voorwerpen reeds aan geboden gekregen. Een oud- Westkappelse, thans woonach tig in Veere, bood een kerkhoed met voorhoofdsnaald aan, om dat zij vond dat dit traditionele hoofddeksel in de plaats van herkomst bewaard moet blij ven. Penningmeesteres L. Huiszoon kreeg tevens telefoontjes uit Sou burg, Middelburg en Domburg, waarin strijkijzers voor de muts- es te koop werden aangeboden. Binnenkort zal de commissie overleggen welke daarvan aan gekocht zullen worden. De col lectie kan daardoor als compleet worden beschouwd, alleen zou den de commissieleden graag hun nu nog beperkte voor raad pilow pakken en lange zwar te schorten uitbreiden. MIDDELBURG - Ambtelijk Middel burg werkt te traag, sommige beleids adviezen en -voornemens blijven bin nen het stadhuis „wel erg lang han gen" en het is niet altijd duidelijk, hoe de aanbevelingen van raads- en be stuurscommissies worden verwerkt. Deze kritiek levert PvdA-fractievoor- zitter M. van Colmjon- van der Mark in haar algemene beschouwing bij de begroting voor volgend jaar. Het gaat haar om wat ze omschrijft als „de algemene coördinatie van het be leid" en de manier, waarop de werking van het ambtelijk apparaat zaken on nodig vertraagt. Dat leidt dan vervol gens weer tot opstoppingen in de be sluitvorming. Dat raadsleden meer bij beslissingen worden betrokken, vindt Van Colmjon een goede zaak. „Maar dan wel graag op die plekken, waar dat hoort: in de openbare commissievergaderingen en de raadsvergadering". Haar CDA-collega mr.J.A.R.M. Dou- wes maakt zich zorgen om de „niet-op- timale" manier, waarop sommige ge meentelijke diensten op elkaar zijn af gestemd. Zo blijken gemeentewerken en welzijnsaccommodaties zich soms wel erg strikt aan hun grenzen te hou den. Een „nadere bezinning" op de ge meentelijke organisatie is dan ook geen overbodige luxe, vinden de chris ten-democraten. De VVD wijdt „een ernstig woord van kritiek" aan de korte tijd, die de raad is gegund om de gemeentebegroting te bestuderen. Overigens juicht de fractie het streven van b en w om be voegdheden te decentraliseren „van harte toe", al zal er uitsluitend bij mandaat moeten worden gewerkt en bovendien met grote zorgvuldigheid. De VVD pleit daarnaast voor een eva luatierapport na een jaar, eventueel voorafgegaan door een interimrap portage na zes maanden. SGP/RPF/GPV zijn huiverig voor ge ven van mandaten aan het ambtelijk apparaat. Politieke beslissingen moe ten bij de politiek verantwoordelijken liggen, vindt de fractie. De PPR ten slotte zou graag zien dat de werkzaam heden van een aantal commissies (wel zijn, sociale en culturele zaken, volks gezondheid, gemeentewerken en VROM) beter op elkaar worden afge stemd. MIDDELBURG - De verkeersafwik keling op de Tangent in Middelburg -waarbij voetgangers, fietsers en bus sen optreden als stoorzender- is een „verkeerstechnische en bestuurlijke blunder". Dit schrijft de raadsfractie van de VVD in de algemene beschou wing bij de begroting voor volgend jaar. De liberalen roepen burgemeester en wethouders op om snel maatregelen te nemen, nu Middelburg ook elders in het land ongunstig bekend begint te raken. De gemeente zou voor het ont werpen van een programma om de ver keersstroom te begeleiden, contact op kunnen nemen met de Technische Universiteit in Delft. Verkeersspecialist P. M. Hoondert van J. J. Korstanje Mevrouw A. C. Westhoff-Hubée (CDA) en de VVD maken zich zorgen over de bezuinigingen, die de welzijnssector boven het hoofd hangen, nu het er niet naar uitziet dat Middelburg ook in 1989 bijpast. B en w zouden al in een vroegtijdig stadium met de instellin gen om tafel moeten gaan zitten, vin den de christen-democraten, die overi gens niet warmlopen voor kortingen via de „kaasschaafmethode". De VVD zegt op voorhand „nee" tegen het over nemen van subsidies, die door 'Den Haag' worden beëindigd of het inves teren in nieuwe activiteiten. De liberale raadsfractie pleit voor méér geld voor het promotiebeleid door 10 procent van de extra-op brengst van de parkeergelden te be stemmen voor de nieuwe Stichting Middelburg Promotie. Andere wen sen van de VVD zijn de volledige res tauratie van de stadhuisgevel (door het voor-financieren van dit project), een uitbreiding van het crematorium en meer aandacht -ook financieel- voor politie en brandweer. Ook D66 wil sleutelen aan de begro ting en zo f 252.800,- vrijmaken. Het raadslid drs. W. Ovaa denkt dat geld te vinden door de aanslag onroerend goedbelasting drie maanden eerder te versturen, een deel van de rente van het risicofonds kapitaalwerken „te la ten staan", het aantal uren bij de dienst gemeentewerken, dat niet wordt doorberekend, te verminderen en het extra-bedrag van het rijk voor knelpunten op de arbeidsmarkt voor iets te gebruiken. Van het geld wil D66 ondermeer het verhogen van het riool- afvoerrecht ongedaan maken, een 'gat' van 87 mille in de meerjarenra ming (vooral bij de politie) dekken, een beroepskracht voor het Activiteiten centrum Dauwendaele betalen en het toeristisch beleid steunen. het CDA pleit voor de aanleg van een ruime parkeergelegenheid aan de rand van de stad, eventueel gecombineerd met een verbinding met het centrum. De gemeente zou dit particulier initia tief kunnen steunen met geld uit het werkgelegenheidsfonds. SGP/RPF/GPV vinden dat het bussta tion aan de Loskade moet blijven, zo lang de derde Kanaalverbinding niet tot stand is gekomen. Middelburg voorkomt zo een verdere belasting van de stationsbrug. De fractie wil voorts dat na 19 uur meer verkeerslichten op 'knipperen' worden gezet, omdat dan de verkeersdrukte met de helft is ver minderd. Het PvdA-raadslid J. Korstanje wil dat Nieuw- en Sint Joosland actiege bied voor stads- en dorpsvernieuwing wordt. Hij zou graag zien dat milieu- hinderlijke bedrijven uit de kom ver dwijnen, tot garages verbouwde wo ninkjes worden gerenoveerd en nieuwbouw van de grond komt. In overleg met Rijkswaterstaat zou Mid delburg de verkeersstroom langs Veerstraat en Oude Rijksweg moeten verleggen. Het CDA vindt dat wijkverenigingen en individuele burgers (het 'maat schappelijk middenveld') een grotere rol moeten spelen in de voorbereiding van het gemeentelijk beleid. Volgens fractievoorzitter mr.J. A. R. M. Dou- wes worden inwoners zo medeverant woordelijk gemaakt voor het reilen en zeilen van de stad. Als voorbeeld noemt hij het plan van het Wijkwel- zijnsoverleg Middelburg-Zuid om de achteruitgang in het woon- en leefkli maat in delen van de Magistraatwijk en Dauwendaele in kaart te brengen en te verbeteren. IDDELBURG - De Middelburgse chtbank heeft vrijdag de 20-jarige J uit Arnemuiden veroordeeld tot n gevangenisstraf van 5 maanden. de nacht van 31 december op 1 ja- lari had M. op een brommer een ritje >or het dorp gemaakt, waarbij hij 'or schoten uit een pistool ettelijke iten liet sneuvelen. Daarna ging hij tar een woning in de Boekweitstraat i schoot een kogel door de ruit, die n bezoeker op een haar na miste, rder had M. iemand met het pistool idreigd met de woorden je bent ten )de opgeschreven". In alle gevallen zen getuigenverklaringen M. als de ader aan. primair ten laste gelegde poging t doodslag achtte de rechtbank niet wezen. Wèl bewezen achtte zij de dreiging 'tegen het leven gericht' het bezit van een vuurwapen, officier had 7 maanden gevange- Isstraf geëist. MIDDELBURG - Middelburg moet -opnieuw- stappen doen om tot een Zeeuwse Regionale Ontwikkelings maatschappij te komen, nu de Rijks planologische Dienst de provincie dreigt te „vergeten" in de vierde Nota Ruimtelijke Ordening en Den Haag rijksdiensten weghaalt. Dit bepleit het PvdA-raadslid ir.N. Oskam in zijn algemene beschouwing. Hij verwijt het kabinet Lubbers „one venredig te snijden" in de regionale rijksdiensten en niet alleen „de trap van onderaf te vegen maar bij voor keur ook aan de zijkanten". De CDA'er P.M. Hoondert wil dat Mid delburg de mogelijkheden onderzoekt voor de aanleg van een sportcomplex, waarin ook een kunstijsbaan is opge nomen. D66 stelt voor om de openbare basis scholen te verzelfstandigen en ouders meer medezeggenschap te geven. Via een „artikel 61-constructie" zouden scholen zelf kunnen beslissen over het besteden van hun geld. De VVD is tegen een gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad. Niet al leen wordt zo de inspraak van de ou ders beperkt maar ook de eigen „schoolcultuur" teniet gedaan. SGP/RPF/GPV keren zich op voor hand tegen het verhogen van het rioolrecht. Het bedrag houdt geen ge lijke tred met de „noodzakelijke ver nieuwingen van ons rioolstelsel", vindt de fractie. B en w doen er goed aan de financiële meerjaremplanning bij te stellen. In de beleidstoelichting zijn minstens 15 punten te vinden, waarvoor Middelburg geen geld heeft geraamd, terwijl ze toch in 1988 en volgende jaren aan de orde komen. Het PPR-raadslid H.A. Blom weigert de f 8000,- subsidie aan het Vliegveld Midden-Zeeland. De opbrengst van de toeristenbelasting zou niet alleen aan het promotiebeleid moeten worden besteed, schrijven de Radicalen. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Groentete lers Organisatie en de Vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwcursus- sen houden dinsdag 3 november om 20.00 uur een spruitkoolavond in het Huis van Nassau in de Lange Nobel- straat te Zierikzee. C. van Wieringen behandelt actuele spruitkoolactivitei- ten. H. Bakker, hoofdkeurmeester van de veiling Zuid-Holland-Zuid in Bleis wij k, zal kwaliteit en sortering van spruitkool toelichten. OOST-SOUBURG - In het buurtnuis 'De Zwaan' aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg wordt maandag avond een bijeenkomst gehouden voor liefhebbers van het maken van klankdiaseries, meer officieel diapo- rama's genoemd. Hiervoor is een au toriteit op dit gebied, de Belg Louis Dickers uit Merksem, uitgenodigd. Tijdens de bijeenkomst in 'De Zwaan', die om 20.00 uur begint, zal de heer Dickers, die als één van de weinigen de titel Master Fiap Audio Visuel mag voeren en in september op een interna tionaal klankdiafestival in Amster dam een publieksprijs in ontvangst mocht nemen, series met totaal ver schillende onderwerpen vertonen. Ook de in Amsterdam bekroonde serie over een heilige week in Andalusië zal daar onderdeel van uitmaken. Op tal van internationale festivals heeft de heer Dickers overigens prijzen en er kenningen in de wacht gesleept. De bijeenkomst in Souburg gaat uit van de Diaporamaclub in de regio Middel burg. V? T: >V' - - y-J >>V De 90-jarige Amerikaanse groot moeder Lucille Thomson heeft zich een plaatsje veroverd in de jongste editie van het Guinness- boek van records. Zij is de oudste sterveling die een Zwarte Band in judo heeft gehaald. Het nieuwste Guinnessboek bevat ongeveer vijftienduizend wereldre cords met zo'n drieduizend nieuwe recordhouders. Zo staat Madonna erin omdat zij in 28 landen aan de top stond met haar album 'True Blue'. Een minder benijdenswaardig re cord behaalde een Newyorkse finan cier, die de grootste boete kreeg die een rechtbank ooit heeft uitgedeeld: 100 miljoen dollar voor handel in aandelen met voorkennis. De grootste hamburger is in oktober 1985 gemaakt in Kaapstad in Zuid- Afrika. De hamburger was zo groot als een privézwembad en er kwamen zestienduizend porties af. De Amerikaan Rick Krause brak het spuwrecord door een afstand van 20.26 meter te overbruggen. De meest bekeurde man wegens openbare dronkenschap is de Au straliër Tommy Johns. Hij kreeg tus sen 1957 en 1982 totaal tweeduizend bonnen aan z'n broek. Het bereiken van die bizarre mijl paal gaf aanleiding om er weer maar eens eentje op te vatten. Door bietenvervoer bemodderde binnenwegen kunnen gevaar opleveren voor het verkeer. De schilder van dit waarschuwingsbord langs de Bree- weg in Middelburg had kennelijk ook nogal moeite om overeind te blijven. Bij het woord 'ceremoniemees ter' denkt een mens onmiddel lijk aan iemand die ervoor zorgt dat TrM Belbel-speurder Frank in Goes kreeg er stevig de pee in, toen hij al vanaf een eindje zag dat er achter de ruitenwisser van zijn auto op het Stoofplein een bon stak in de be ruchte gele kleur. Maar het humeur klaarde snel op, toen hij de tekst op het briefje onder ogen kreeg. Want het was geen 'parkeerbon', maar een 'Parkerbon' met uitzicht op de aan bieding van een gratis pen bij een be paald aankoopbedrag in een nabije winkel. Of zou het een ludieke actie van de politie betreffen? Petje af voor de politie in Arnhem. Daar werd een goede daad verricht waarvan er geen dertien in een do zijn gaan. Midden in de nacht kreeg de politie een paniektelefoontje van uit het ziekenhuis. Aan de lijn was een bijzonder nerveuze aanstaande vader en hij had deze klemmende vraag: kunt u mij aan een filmrol letje helpen? De vrouw van de man was- voor de eerste keer- aan het bevallen in het ziekenhuis en vader-in-spe had wel zijn camera maar geen filmrolletje meegenomen. Een dienstdoende hoofdagent be dacht zich geen moment, haalde een filmrolletje uit zijn privévoorraad en snelde daarmee op tuutuut-dat-is- snelle wijze naar het ziekenhuis. Daar werd twee uur later de dochter van de opbeller geboren. Moeder en kind maken het goed. En de foto's zijn prima gelukt. De massale politiedemonstratie in Den Haag kan voor een aantal beto gers nog een financieel staartje krij gen. De honderden politiepetten die tijdens de demonstratie de lucht in gingen, op het Binnenhof in brand werden gestoken of in de Hofvijver verdwenen, zullen vergoed moeten worden. Het is aan de korpschef te beslissen of de pet uit de algemene middelen of uit eigen zak moet wor den betaald. de feestelijkheden prima verlopen en dat de gasten zich uitstekend we ten te vermaken. In Middelburg heeft een organisatie zich opgesierd met de naam 'ceremoniemeesters' die samen met de evenementen commissie van de vvv het publiek er op attendeert wat er zoal in Mid delburg is te beleven. Een prima aanpak. Maar dan moet men het wel goed doen. En dus niet zoals deze week in het huis-aan-huis-blad 'De Faam' werd tentoongespreid in een advertentie. Daarin werd een rommelmarkt aan gekondigd die al op 3 oktober had plaats gevonden. Voorts werd het publiek naar de bezienswaardigheid van Miniatuur Walcheren gestuurd. Maar die is al een week dicht. Net zo min kan men nog terecht op het Mid delburgse stadhuis, waar men vol gens 'De Ceremoniemeesters' nog immer de mogelijkheid had te wor den rondgeleid. Wat nog wel kan, maar dat is alleen nog vandaag, dat is deelnemen aan een rondleiding door het Abdijcom plex, te beginnen om half elf en om half twee. En voor wie plannen heeft om de auto op het Abdijplein te zet ten is het passend te verwijzen naar de tekst op het verkeersbord bij de toegangspoort tot het plein: alleen voor 'vergunnighouders'... bèl! bèl. bèl!: wel; wel, wel; uitsluitend aanhefwrd.. nadrukkelijk, ter uitdr. v. verbazing of verrassing (aangenaam of onaangenaam); Z.eil.; Z.V.W.; L. v. Ax.; G.; Ofl. (veroud., geg. d. Sah.; Ogp., meest in samenstell. bè(l)noe, zie aid.). Ze zaten in een Zierikzeese huiska mer met z'n allen te kijken naar de Miniplaybackshow van Henny Huis man, de hele familie, aangevuld met een bejaarde tante. Zij keek haar ogen uit bij het aanschouwen van ta fereeltjes rond bont uitgedoste kin deren die tegenwoordig meer bedre ven zijn in het imiteren van hun ido len dan in het hanteren van het springtouw of de priktol. En toen de aftiteling het einde van het pro gramma aankondigde had tante Jo haar commentaar gereed: "Net allemaal kleine hoertjes". Het verhaal dat vrouwen nogal eens hoofdpijn voorwenden om ge meenschap met hun partner uit de weg te gaan moet maar eens de we reld uit want het is gewoon niet waar. Een Brits onderzoek heeft dat aangetoond. En wanneer zij dan een keer bedenkelijk kijken en zeggen: „vanavond niet schat, ik heb hoofd pijn" spreken ze de waarheid. Zeg gen de onderzoekers. Slechts twee procent van de vrou wen die in het Verenigd Koninkrijk werden gepolst liet weten wel eens die uitvlucht te hebben gebruikt. De arts die de conclusies van het on derzoek bekend maakte noemde die manier om de man af te wijzen een legende. „De meeste vrouwen weten dat seks goed is voor hoofdpijntjes. Het helpt ontspannen en dat maakt weer de spieren aan de achterkant van de nek los". Het onderzoek ging over hoofdpijn als gevolg van spanningen. Middelburg moet met een nota komen over „ouderschapsverlof', vindt het CDA-raadslid A.P. van Mourik, dat vooruitloopt op een rijksregeling. Daar zou de gemeente niet op moeten wachten, nu steeds meer mensen hun baan combineren met het opvoeden van jonge kinderen. De PvdA'er J. Korstanje ijvert voor een 'positief actieplan' voor vrouwen in de gemeentelijke organisatie. Op dit moment werken er binnen het ambte lijk bastion 110 vrouwen, 21 procent van het personeelsbestand. Niet min der dan 71 procent heeft een deeltijd baan, tegen slechts 11 procent van hun mannelijke collega's. Opvallend is het lage beloningspeil: 32 procent van de vrouwen bij de gemeente Middelburg zit in de laagste salarisschalen tegen 7 procent van de mannen. Voor SGP/RPF/GPV doet de gemeen te er goed aan het spreekwoord „de juiste man op de juiste plaats" in ge dachten te houden. De fractie wijst „onbijbelse discriminatie" af, „ook po sitieve discriminatie van vrouwen". Al eerder bleek Middelburg te hard van stapel te lopen bij het scheppen van 32 uursbanen, nu dreigt hetzelfde bij het invoeren van een 36-urige werkweek, terwijl 38 uur gebruikelijk is. Horizontaal: 1 ontsteking v. h. monds- lijmvlies; 6 windstoot; 9 laaghartig; 10 menigte; 11 natuurk. element; 12 oude lap; 14 uitvoerig verslag; 17 positie, toestand; 19 houding, stand; 20 vette vloeistof; 22 deel v. h. lichaam; 23 koord; 24 regelmaat; 25 heldendicht; 27 deel v. e. voet; 28 strafbaar feit; 30 tussenruimte; 32 soldaat; 35 omhei ning; 37 deel v. e. etmaal; 38 gram schap; 39 veerkracht, fut; 40 vertoon, luister; 41 opbrengst v. e. kapitaal. Verticaal: 1 halfgod (myth.); 2 af voerkanaal; 3 dubbele weegschaal; 4 kort geluid; 5 kelner; 6 uitgestrekt stuk land; 7 vrees; 8 daar; 13 eertijds (lat.) 15 been in de onderarm; 16 rub beroplossing; 17 elegant, bevallig; 18 muziekinstrument; 21 gravure; 22 wel doorvoed; 26 gedachte; 28 deel v. h. li chaam; 29 broeder; 30 deel v. h. hoofd; 31 marktplein (gr.); 33 kleur; 34 rond gang; 35 hoofdbedeksel; 36 loon. Oplossing vorige puzzel:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 13