Stille Tocht voor onderdrukten in Latij ns-Amerika Onroerend goedbelasting Westkapelle toch omhoog Wandeltocht voor zes goede doelen Forse winst koploper hoofdklas zaalvoetbal PZC/ streek )A TEGEN INVOERING j oenenhoekje Vlissingen ter ussie in raad eine wensen ti ouderen in iriekerke Tentoonstelling in Vlissingen over pleegouderschap TEN BEHOEVE VERENIGINGSGEBOUW Beslissing Jubileumviering van Koudekerkse Bilj artvereniging LUNCHROOM VLISSINGEN Auto tegen hek na inhaalmanoeuvre Koeien opnieuw in Vlissingen op stap SSINGEN - De Vlissingse familie-doorsnee moet volgend jaar 48 gulden rioolrecht betalen, oeit voort uit het besluit dat de gemeenteraad van Vlissingen donderdagavond in meer- leid heeft genomen. De achtkoppige CDA-fractie en C. J. van der Weele van de Rechts Pro- ants Christelijke Unie (RPCU) stemden tegen de invoering van het rioolrecht. dag 30 oktober 1987 ACTIE HONDERD VROUWEN IN MIDDELBURG lissingen voert in 988 rioolrecht in nkomsten uit het rioolrecht, 10 gulden, moeten een bijdrage en aan de dekking van het tekort begroting van de gemeente Vlis- Voor de coalitiepartijen PvdA D was dat voldoende reden het tel van het college van burge er en wethouders te steunen. Zij ook op de grote investeringen lissingen heeft gepleegd en nog plegen in het rioleringsstelsel. DA kon zich niet vinden in deze lering. M. Dekker, voorzitter van )A-fractie, verweet het gemeente- ur 'goede sier te maken met een ;ieus beleid over de ruggen van lissingse bevolking'. Hij doelde nee op de grote investeringen die meente Vlissingen de komende wil doen in de binnenstad en het aal-gebied. Dekker maakte dui- dat Vlissingen niet alles tegelijk aanpakken. Het kernwinkelge- jp de kop van de Walstraat bij het Wolffplein moet volgens hem ang krijgen boven de andere pro- er stelde in zijn alternatief dek- oorstel voor enkele investerin- oorlopig niet uit te voeren. Hij de met name de aanleg van de lie de binnenstad moet ontslui- Die weg dient tussen de Koude- eweg en de Kenau Hasselaar- te komen. Ook wilde Dekker de ichting van de winkelstraat Zelke en de verbetering van de banen op het tennispark 'De Nolle' uit stellen. De andere dekkingsmogelijk heden lagen voornamelijk in kapitaal sfeer. Wethouder T. R. K. Meijers die zich al gesteund wist door een raadsmeer- derheid, veegde Dekkers alternatief van tafel. Hij wees de christen-demo craat erop dat zijn plan slechts uitstel van executie betekent. Het volgend jaar achterwege laten van investerin gen levert, aldus Meijers, geen struc turele dekking van het tekort op. Hij viel zijn partijgenoot J. Lust (VVD) bij die de uitvoering van grote werken de motor van de economie had ge noemd. Meijers hield CDA-er Dekker verder voor dat zijn idee de herinrich ting van de Lange Zelke naar achteren te schuiven, in strijd is met de Binnen stadnota. Deze notitie waarin de her ontwikkeling van de Vlissingse bin nenstad centraal staat, is ook door het CDA aanvaard. Moeilijker had wethouder Meijers het met het voorstel van Van der Weele (RPCU) een apart tarief in te voeren voor één- en tweepersoonshuishou- SINGEN Niemand in de Vlis- gemeenteraad wilde er een d aan vuil maken, maar RPCU- lid C. J. van der Weele kon zich erdagavond opnieuw niet be- igen. De aankoop van verschil- winkelpanden op de kop van de Iraat lag ter tafel. Ier Weele stak van wal met de op ing dat de hoek bij het Betje "plein 'het Vlissings miljoenen- je' dreigt te worden. Hij wilde ver- aan met een opsomming van de agen die de gemeente Vlissingen neerleggen voor de panden waar- nog het woninginrichtingsbedrijf de kledingzaak Patachou en latelier zijn gevestigd. "Ruim een miljoen gulden voor de panden Mol'...". burgemeester D. J. P. Bruinooge lij afwezigheid van burgemeester Th van der Doef de raad voorzat, irde op dat moment het raadslid let is niet in het belang van de ge- ïte die bedragen te noemen". Hij daarvoor de volle ondersteuning ie andere fracties in de Vlissingse lenteraad. Van der Weele hield in en vervolgde zijn betoog met de Erking dat de projectontwikke- van de winkelcentra op de kop de Walstraat, de Maatschappij Bedrijfsobjecten (MBO), ook wel financieel z'n nek mag uitsteken, geld dat in deze oude, te slopen lelpanden wordt gestoken, is dood De gemeente houdt zo geen fi- liële middelen over voor echte ka- ilswerken". Zowel wethouder T. Meijers van financiën als Brui- ;e gingen hier in hun antwoord op in. Bruinooge volstond met de ïrking dat MBO al tal van investe- in heeft gedaan. „De exploitatie- lorten die over enige tijd worden ibliceerd, zullen dat duidelijk ma- De gemeenteraad, op Van der e na, stemde voor de aankoop van inkelpanden. TEKERKE Wie het kleine niet is het grote niet weerd. De heer S. am van de stichting Welzijn Ou- a illustreerde met deze woorden, )ok kleine wensen het bespreken Ni zijn. Uit een enquête onder de iren in de gemeente Mariekerke namelijk dat men in grote lij- leer tevreden was, maar toch hier iar wat te wensen had. forum bestaande uit de heer M. P. flkerke namens de gemeente Ma- :rke, de heer S. de Kam van de iting Welzijn Ouderen, mevrouw lomans van Tafeltje Dekje en me- wG.J. van de Lee van de stichting 'schappelijke Dienstverlening en ïer A. de Visser, maatschappelijk er, gingen dieper op deze wensen en de onbekendheid met de be- lenhulp zette mevrouw Van de uiteen hoe de stichting te werk en hoe men moet handelen als er nodig is. Mevrouw Coomans ver over de maaltijden, die verzorgd ien door Ter Mantelinge en via Ta- Dekje worden verstrekt. Ook het van een maatschappelijk werker Et algemeen bekend, zodat de heer 'isser het een en ander uiteen zet te heer De Kam legde uit hoe de ooncirkel werkt, alsmede het deel van een bejaardenalarm. De Nagelkerke stelde het parkeer- tsenprobleem bij Amicitia aan de Hiervoor bleek reeds in 1984 vra- le zijn gesteld aan de raad. In juni kwam een en ander weer aan de omdat dit in de enquête werd ge ld. Het plan is niet definitief afge- tt Dus er kan nader op ingegaan Ien. Het probleem van de over plaats in de Burgemeester Bos- ustraat is, aldus de heër Nagelker- ioorgezonden aan de verkeers- st van de politie. De heer Nagel- e zei tevens degenen die meer wil- 'eten over subsidie of huur of aan togen in huis te allen tijde te wil- lelpen. Voor de middag bestond ïrote belangstelling. dens. Van der Weele achtte het oneer lijk ook die mensen 48 gulden te laten betalen, terwijl zij vaak minder vuil water het riool insturen. Hij stelde voor hen 20 gulden in rekening te bren gen. Meijers reageerde eerst met de stelling dat controle hierop te veel rompslomp met zich mee zou brengen. Hij voegde daar meteen aan toe dat de ze lagere heffing voor de gemeente fi nancieel onvoordelig is. Van der Wee le, vorig jaar al voorstander van de in voering van rioolrecht, voelde zich niet serieus genomen en stemde tegen. De verhoging van de onroerend goed- belasting voor gebruikers en de verla ging van die heffing voor zakelijk ge rechtigheden kwam zonder slag of stoot door de gemeenteraad. Het door de PvdA-er F. K. P. Schets eerder ge lanceerde idee de verhoging van de on roerend goedbelasting voor gebrui kers te vervangen door een verhoging van het rioolrecht tot 66 gulden ver dween van tafel. Na wat rekenwerk bleek zijn voorstel toch onvoordeliger uit te pakken voor mensen met lagere inkomens. MIDDELBURG - Het Zeeuws Comité 'Stille Tochten' ging donderdag voor de dertiende keer de straat op uit pro test tegen verdwijningen en armoede in de Latijnsamerikaanse landen. On geveer honderd vrouwen liepen, ge tooid met witte hoofddoekjes met daarop de naam van een vermiste, van de Middelburgse Loskade naar het Abdijplein. Daar boden ze een pe titie aan, die in ontvangst werd geno men door commissaris van de konin gin dr C. Boertien. VLISSINGEN - De expositie 'Ouders, pleegouders, pleegkinderen' is vanaf vandaag, vrijdag, tot donderdag 12 november te zien in de Vlissingse openbare bibliotheek aan de Lange Zelke. De Centrale voor Pleegzorg in Middel burg heeft de expositie op poten gezet om mensen te interesseren voor het pleegouderschap. Els Verhage, maat schappelijk werkster bij de Centrale, vertelt dat er een groot gebrek aan pleegouders bestaat. Zij voegt hieraan toe dat ieder kind een pleegkind kan worden. De tentoonstelling die teke ningen van Georgine Oudewater met begeleidende teksten omvat, maakt dat duidelijk. De expositie die in Vlis singen kan worden bezocht, is al eer der gehouden in Goes en Oostburg. In de stille tocht werden spandoeken meegedragen met teksten als 'Waar zijn de vermisten?' en 'Solidair met dwaze moeders'. Die dwaze moeders protesteren al jaren lang in Argentinië tegen verdwijningen, moorden en mar telingen. Daarop wijzen de Zeeuwse vrouwen ook in hun petitie, waarin zij verder benadrukken dat de militairen die in Argentinië verantwoordelijk wa ren voor al die wandaden, niet eens meer berecht worden. „Maar ook ver dwijningen gaan door, met name in Guatemala, El Salvador, Colombia, Mexico en Peru". De petitie was gericht aan de Tweede Kamerleden van het CDA omdat, zo vinden de Zeeuwse vrouwen, 'wij erop vertrouwen dat het doen van gerech tigheid bij het CDA hoog in het vaan del staat geschreven'. Zij vragen de fractie om in de Kamer te pleiten voor een internationaal verdrag tegen ge dwongen verdwijningen. „Hierdoor zullen deze misdaden internationaal strafbaar worden en niet meer kunnen verjaren", aldus de vrouwen. De petitie werd overhandigd door Het- tie Jiskoot en gaat in afschrift naar de minsters en kamercommissies van Buitenlandse Zaken en Ontwikke lingssamenwerking en naar het Ka merbreed Vrouwenoverleg. Boertien zei na ontvangst van de petitie: „Ik hoop van harte dat zo gauw mogelijk de dag aanbreekt waarop deze tochten niet meer nodig zijn". De stoet ging vervolgens naar de Hofpleinkerk voor een korte gebedsdienst. Daar kon ook een brief worden ondertekend, gericht aan president Cerezo van Guatemala, waarin wordt gevraagd een onderzoek in te stellen naar de 38.000 vermisten in dat land. Het was donderdag dringén geblazen in de leskeuken van de Stichting Welzijn Ouderen met (vierde van rechts docente Marjan de Haas. MIDDELBURG - „We hebben als Nederlanders tachtig jaar voor onze onafhankelijkheid gevochten. Nu moe ten we vechten voor de onafhankelijkheid van tachtig jarigen". Omringd door 'keukenprinsen' van boven de 55 opende donderdagmiddag oud-voorzitter C.S. Vis van de Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg een leskeuken in het souterrain van het ontmoetingscen trum aan de Molstraat. Hij deed dat door uit een kartonnen fornuisje een scho tel vol feestelijke hapjes tevoorschijn te toveren, een cu linair hoogstandje van de cursisten en studenten van de opleiding civiele techniek van de christelijke scholenge meenschap De Waayenburgh onder leiding van docente Marjan de Haas. In de keuken worden in voor- en najaar basiscursussen koken voor oudere mannen gegeven, maar er is ook ruimte voor lessen fijne of Indische keuken en kook- en eetgroepen. Misschien ontstaat er zelfs wel een soort „seniorencafé", zei functionaris Bert Geleijnse, die zijn idee overigens omschreef als „een brainwave". De leskeuken kwam tot stand met steun van de provin cie, het Julianafonds en de gemeente Middelburg. Vol gens voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen ir.A.H. van der Most vergde de aanleg heel wat pas- en meetwerk. Daar kreeg Middelburg een „unieke" accom modatie voor terug: de enige leskeuken in Zeeland die is ondergebracht in een gebouw van het gecoördineerd ouderenwerk. Of, om met Geleijnse te spreken: een leer plaats, een speelplaats en een ontmoetingsplaats maar ook „een culinaire Hof van Eden". Oud-voorzitter Vis vindt het belangrijk dat ouderen dankzij de cursussen een stukje onafhankelijkheid verwerven „en dat is nét een trapje hoger dan zelfstandigheid, want wat is leuker dan je leven inrichten zoals je dat zelf wilt?" Onder de bezoekers, die in groepjes afdaalden naar het souterrain om de aanwinst te bekijken, was ook wethou der van welzijn M. Vinke. Op de begane grond werd in tussen een vrolijke receptie gehouden met Baby den Toonder aan de piano. Mannen, die de basiscursus had den afgesloten, kregen van Marjan de Haas het diploma 'keukenprins'. En voor de meisjes en die ene jongen van De Waayenburgh was er, als dank voor de bediening, een bos bloemen van de Stichting Welzijn Ouderen. WESTKAPELLE De verhoging van de onroerend-goedbelasting met tien procent is donderdagavond het hete hangijzer geweest bij de vier uur du rende behandeling van de begroting door de Westkappelse gemeenteraad. Uiteindelijk werd er toch besloten de ze belasting te verhogen, ondanks de stemmen tegen van de VVD en de SGP. De extra inkomsten die de ge meente hierdoor verwerft zullen met name ten goede komen aan het vereni gingsgebouw 'Westkapelle Herrijst'. Dit pand verkeert in een zeer slechte onderhoudstoestand waar wat aan moet gebeuren, daar waren alle frac ties het wel over eens. Het voorstel van het college van b en w om daarvoor een miljoen gulden te reserveren, viel niet bij alle fracties in goede aarde. Alleen de PvdA en het CDA konden instem men met een verhoging van de onroe rend-goedbelasting ter dekking van het geldbedrag voor 'Herrijst'. J.P. Minderhoud (WD) sprak zijn voor keur uit voor het vernieuwbouwen van het onderdak voor de verenigingen. De miljoen gulden die hiervoor gereser veerd dienen te worden, wilde hij com penseren door het herschikken van de uitgaven. Hij noemde privatisering van het onderhoud op de sportvelden, de plantsoenen en de begraafplaats als een mogelijke oplossing. Mocht dit niet mogelijk blijken, zou hij graag een gemeentelijk referendum willen hou den over de vraag of óe bevolking een verhoging van tien procent van de on roerend-goedbelasting over heeft voor de vernieuwbouw van 'Westkapelle Herrijst'. rief horen". De gemeentebegroting en het nieuwe tarievenbeleid werd door de raad aangenomen met dien ver stande dat de VVD en de SGP tegen verhoging van de OGB en tegen het uittrekken van drieduizend gulden voor aanpassing van het zwembad stemden. Het bad heeft dat geld nodig om „onrechtmatig gebruik van de kleedlokalen" tegen te gaan. Volgens de liberale fractie zou „dat onrechtma tige gebruik" door goed overleg tussen de betrokkenen ook tegengegaan kun nen worden. Kinderen sjouwen met het meubilair van de openbare school naar de voormalige kleuterschool in Breskens. Groep acht neemt voorlopig haar intrek in het clublokaal van de Breskense korfbalvereniging. BRESKENS Vier groepen van de openbare basis school in Breskens zijn donderdag uit hun schoolge bouw vertrokken. Ze moesten verhuizen, omdat in de schooi begin november wordt begonnen met een ver bouwing en uitbreiding. De kinderen, leerkrachten en de ouderraad verhuisden het grootste deel van de in ventaris zelf. Alleen voor de kasten en dergelijke werd een vrachtwagen ingeschakeld. Groep acht neemt zijn intrek in het clublokaal van de Breskense korfbalvereniging op het sportcomplex 'Baersande', terwijl de groepen vijf, zes en zeven hun les sen in de voormalige kleuterschool 'Wilhelmina' aan de Weykmanlaan krijgen. De leerlingen zullen het hele schooljaar van de tijdelijke ruimten gebruik maken. Men streeft ernaar om de verbouwing en uitbreiding, de school wordt 240 vierkante meter groter, voor het vol gende schooljaar af te ronden. Door de grote omvang van de werkzaamheden wordt het uitgevoerd in twee fa sen. Vanaf begin november tot februari wordt de eerste fase uitgevoerd: de kleuterklassen vergroot, een nieuwe hal en een kleutergymlokaal. Ook de nieuw in te richten speelplaats met een hekwerk is na de eerste fase gereed. In de tweede fase van maart tot juli volgend jaar worden er aan de achterzijde een nieuw lokaal, een gemeen schapruimte, een instructieruimte en personeelskamer gebouwd. Burgemeester H.A. van Maldegem antwoordde daarop dat hij een volks raadpleging niet meer van deze tijd acht. „Hoewel het elders misschien goed werkt, ben ik van mening dat de raad het aangewezen orgaan is om hier beslissingen over te nemen", al dus de burgervader. De SGP-er J. Houmes vond dat een beslissing over 'Herrijst' wel een jaar kon wachten, zodat er bekeken zou kunnen worden wat een geschikte lokatie voor het ge bouw is en wie er allemaal gebruik van zouden kunnen maken. Het verbaasde hem dat de PvdA ak koord ging met de tien procent verho ging van de OGB, terwijl die partij vol gens hem altijd de mor.d vol heeft over de magere portemonnee van de bur ger. De sociaal-democratische fractie liet weten te beseffen dat dit geen po pulaire beslissing is. „Maar" zo ver woordde C. van Moolenbroek het „in dit geval krijgt de burger iets zicht baars terug voor het inleveren. Boven dien blijft Westkapelle na de belas tingverhoging nog bij de drie Walcher- se gemeenten met het laagste OGB-ta- KOUDEKERKE De Koudekerkse Biljart Vereniging (KBV) viert vrij dag 6 november om 16.30 uur haar veertigjarig bestaan met een receptie in Hotel Walcheren. De heren C. van Noppen (wedstrijdleider), A. Janse (penningmeester) en A. Luteyn (secre taris) worden extra in het zonnetje ge zet, daar zij al vanaf het begin lid van de vereniging zijn. Janse beheert zelfs al veertig jaar de financiën van de KBV. In 1947 waren er zestien biljarters die voor een kwartje per week meededen aan de wedstrijden. Het ledental ging vervolgens opwaarts en na de waters noodramp weer neerwaarts. De laatste jaren blijft het ledental stabiel op vijf tien mensen. De mannen hanteren ie dere donderdagavond de keu in Hotel Walcheren om bij wedstrijden tegen de club van café Dorpszicht en 'Ons Ge noegen' uit Wissekerke zo goed moge lijk uit de bus te komen. VLISSINGEN De Vlissingse lunch room La Reine houdt zondag 8 novem ber een wandeltocht voor mensen met en zonder honden. De opbrengst van het speciale evenement komt ten goe de aan zes 'goede doelen'. W. van Dijke die samen met A. Schol ten La Reine aan de Lange Zelke ex ploiteert, kwam begin vorig jaar op het idee zijn zaak eens op een andere ma nier in het daglicht te stellen. „Als klei ne middenstander kun je gewoonlijk niet veel doen voor nipt-commerciële organisaties", vertelt hij, „en daarom ben ik vorig jaar begonnen met de hui dige actie. Een dubbeltje per con sumptie wordt door ons afgestaan. Zes instellingen delen in de, 'winst'. Tot prijsverhogingen heeft het niet ge leid". De zes door La Reine uitgekozen organisaties zijn het dierenasiel Zee land-Zuid, de reptielenzoo Iguana, de stichting Ponyrijden Gehandicapten Zeeland, de speeltuinvereniging De Oude Stad, de stichting ramschip Schorpioen en Greenpeace. Vorig jaar is Van Dijke erin geslaagd ruim 14.000 gulden bijeen te sparen. Elke gekozen club heeft daar een zesde van gekregen. De speeltuinvereniging De Oude Stad hoopt het ontvangen geld op korte termijn te kunnen beste den aan een nieuw onderkomen aan de Paardenstraat. Zij heeft geruime tijd niet kunnen draaien vanwege vervui ling van de grond en de bouw van acht tien huizen aan de Paardenstraat. Het dierenasiel bouwt, gedeeltelijk van de bijdragen van La Reine, een nieuw kattenverblijf a 12.000 gulden. De po nyclub voor gehandicapten werkt aan de realisatie van een stal voor de vijf tien pony's. Het huidige verblijf is zeer slecht van kwaliteit. De 'wandeltocht voor honden' begint zondag 8 november om 13.30 uur bij La Reine. Niet-hondenbezitters kun nen een dier uit het asiel meenemen op de wandeling die leidt naar West duin en weer terug over de boule vards van Vlissingen. Van Dijke heeft op de dag van de intocht van Sin terklaas in Vlissingen, zaterdag 21 no vember, voor zijn charitatieve actie nog een rommelmarkt bij zijn zaak in petto. De opbrengst van zowel de wandeltocht als de rommelmarkt komt ten goede aan de zes organisa ties. MIDDELBURG/GOES - Maartense Tapijt heeft zijn superieure positie in de hoofdklas zaalvoetbal Walcheren/ De Bevelanden duidelijk gedemon streerd. De koploper behaalde een for se 12-2 overwinning op SC Torna. Het Goese Feesthuis blijft de koploper goed volgen. De ploeg van coach Fons Princen bleef met 4-3 de baas over Ma rie en staat met een punt achterstand op de tweede plaats. Schelde Interna tional handhaafde zich als derde door een 3-1 winst op Sport Stijl Sinke. Jong Ambon is door een 5-4 winst op Warme Bakker Grent doorgedrongen tot de middenmoot. Schinkel As surantiën kwam tegen Brammetje Dump niet verder dan een 3-3 gelijk spel en VW Audo Poppe haalde twee punten binnen door een 4-3 zege op hekkesluiter Parbo. De stand is: 1 Maartense Tapijt 8-16, 2 Feesthuis Goes 8-15, 3 Schelde Inter national 8-11, 4 Warme Bakker Grent 8-9,5 Schinkel Assurantiën 8-8,6 Maric 8-8, 7 Jong Ambon 8-8, 8 Sport Stijl Sinke 8-6, 9 Brammetje Dump 8-5, 10 VW Audi Poppe 8-5,11 SC Torna 8-3,12 Parbo 8-2. Maartense Tapijt - SC Toma 12-2: Met de rust keek Toma al tegen een 5-0 ach terstand aan en in het tweede bedrijf maakten de Maartense-spelers er nog eerst vijf bij voordat Toma kon tegen- scoren. De eindstand werd tenslotte 12-2. De Toma-formatie van Alex Tele- hala is in taktisch opzicht niet erg sterk. „We hebben onderling afgespro ken dat we speels blijven spelen. Als het maar leuk is, de winst is dan voor ons niet zo belangrijk", stelt de Toma- coach,, die verzekert dat er toch wel met plezier in zijn ploeg wordt ge speeld. Voor Maartense scoorden Henk Wil- lemse (4x), Chris Mouthaan (3x), Ed win Leijnse en Michael Dijkstra, bei den tweemaal en Harro Hazelaar. Emoes Seite en Ronald Ferdinandus schoten voor Toma raak. Jong Ambon - Warme Bakker Grent 5- 4: In het begin van de wedstrijd zat er van beide kanten weinig lijn in het spel. Later liep het allemaal wat beter. Wilco Kwekkeboom opende de score voor de Grent-formatie; Hugo Crucq vergrootte de voorsprong tot 2-0. Ro nald Jongelings en Ron Telussa met een fraaie solo, zorgden voor een 2-2 ruststand. In de tweede helft werd er over en weer gescoord: Ron de Visser maakte er 3-2 van, Ron Telussa maak te gelijk, 3-3. John van Eenennaam schoot Grent naar 4-3 voordat Rein Telussa Jong Ambon weer langszij schoot. Dezelfde speler bepaalde de eindstand op 5-4 in het voordeel van de Zuidmolukkers. Feesthuis Goes - Maric 4-3: Een gelijk- opgaande wedstrijd waarin de Feest huis-ploeg in het eerste gedeelte twee treffers plaatste door Kees Dorrepaal en Gé Wolters. Maric kwam langszij door Bennie Waisapy en Eric van den Berge. Een tweede treffer van Waisapy bracht Maric aan de leiding. Toch zou Feesthuis de volle winst binnenhalen. Dorrepaal en Wolters schoten nog maals raak en bepaalden de eindstand op 4-3. VW Audi Poppe - Parbo 4-3: In een ge- lijkopgaande wedstrijd leken de ploe gen op een puntendeling af te gaan. Twintig seconcen voor het eindsignaal gaf het scorebord nog een 3-3 stand aan. John Blok zag echter in die tijd kans om de autoploeg toch de winst te bezorgen. Bij rust stond Poppe voor met 2-0. De andere doelpunten van Poppe waren van Ad de Rooij en Nor man Verhage (2x). Rox Dahoe schoot drie keer raak voor Parbo. Schinkel Assurantiën - Brammetje Dump 3-3: Michael Boedhoe opende de score voor Schinkel. Nog voor rust schoot Hans Carol de gelijkmaker in. Schinkel liep uit tot 3-1 door nogmaals Boedhoe en Jean-Pierre van Lieshout. De Dump-ploeg gaf zich niet gewon nen en door Arthur Pouwelse en Ger- rie Eikenhout werd de 3-3 eindstand bereikt. Sport Stijl Sinke - Schelde Internatio nal 1-3: Op de helft van de wedstrijd was er nog niet gescoord. In de tweede helft lukte dat beter, bij Schelde ten minste. Chris Bal (2x) en Huib Rent meester zorgden voor een 3-0 voor sprong. In de slotfase kon Ron Kodde de eer redden voor de Sport Stijl- ploeg. Het wedstrijdprogramma is, maandag 2 november, sporthal De Bevelanden, Goes: 20.20 uur Parbo - Sport Stijl Sin ke, 21.15 uur Schelde International - Feesthuis Goes; woensdag 4 novem ber, sporthal Baskensburg, Vlissin gen: 21.15 uur Schinkel Assurantiën - Jong Ambon, 22.10 uur Warme Bakker Grent - Maric; sporthal Nassaulaan, Middelburg: 21.00 uur Maartense Ta pijt - VW Audi Poppe, 21.50 uur Bram metje Dump - SC Toma. VLISSINGEN Mevrouw P.G. uit Vlissingen heeft donderdagmorgen de omheining van het bouwproject aan de Kenau Hasselaarstraat geramd met haar auto. Zij reed op deze weg ko mende uit de richting van de Coosje Buskenstraat en haalde een auto, die voor haar reed, in. Toen deze een on verwachte slingerbeweging, maakte, schrok mevrouw G. en week naar links uit. Zij kwam tegen het hekwerk tot stilstand. Haar auto raakte aan de voorzijde beschadigd; zelf kwam zij er zonder letsel vanaf. De schade aan het hek bedraagt 510. VLISSINGEN De koeien van boer K. uit Dishoek die woens dagavond losliepen op de Burge meester Van Woelderenlaan heb ben later die nacht nog een uit stapje gemaakt. Rond half zes 's morgens waren de negen beesten aan de wandel in de Bachlaan. Het hek dat de wei afsluit was we derom door onbevoegden open gezet. De politie vermoedt dat beide keren dezelfde daders in actie zijn geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 21