Staatsgreep in Burkina Faso Kabinet: niet tornen aan uitkeringswetten oorlogsgetroffenen PvdA-top wil Kamerlid Moor intern kapittelen Miljarden doorgeschoven naar eind bouwsubsidieregeling PZC/ binnen-buiten land Vliegtuig met 37 inzittenden stort neer Melk twee cent duurder Asielprocedures en iïi europa VK DE GRAAF AKKOORD het wéér in zeeland 06 - 91091091 TWEEDE MAN AAN DE MACHT fWESTDUIIM PARTY CATERING DE FEESTENBOUWERS VAN ZEELAND Sovjetunie wil meebetalen aan VN-vredesmacht lAG 16 OKTOBER 1987 iJljlAG U haag (anp) - De eenmalige uitkering voor mensen die eerdere jaren van een minimuminkomen moeten rondko- zal verdwijnen. De fracties van CDA en VVD hebben daar- londerdag het initiatief genomen en staatssecretaris De if van sociale zaken en werkgelegenheid legt zich hierbij PvdA, PPR, PSP, SGP en GPV zullen zoals het er nu uit jet dinsdag tegen het voorstel stemmen. PELLEBOERS-WEERLIJN V indaag Hoog water autisch bericht Laag water ooruitzichten Sociale advocaten Amsterdam weigeren zaken verkrachters AANVAL OP VOORZITTER SINT Vooruitzichten d-Scandinavië: Zaterdag vooral «s de zuid- en westkusten nog nkele buien; overigens opklarin- Middagtemperatuur 10 tot 13 Einde eenmalige titkering in zicht >wel ook deze fracties de eenmali- [tkering onrechtvaardig vinden |n zij het risico van koopkracht- I s voor de minima in de jaren 1 1989 en 1990 zo zwaar op dat zij land» regering een garantie van jaar ar VOor koopkrachtreparatie ei- I lie garantie willen zowel de rege- Tals de regeringsfracties niet ge drag zou toereikend zijn om het koop krachtverlies tot en met 1990 weg te werken mits de koopkracht voor de minima verder gehandhaafd blijft. CDA en VVD hebben bij staatssecreta ris De Graaf bedongen dat de verho ging van de opbouw van de vakan- K'dlö ut ao--o- tieuitkering voor mensen met een uit- J )e fractie van D66 moet zich nog kering vanaf 1 mei 1987 niet zal leiden triden over haar standpunt. tot een korting op de eenmalige uitke- inmalige uitkering over 1987 zal ring en de verrekeningstoeslag of zelfs ~t waarschijnlijk en in verreweg uitsluiting van de eenmalige uitke- ring. Dat kost vijftig miljoen gulden extra, waarvoor staatssecretaris De Graaf leeste gevallen pas in 1988 gem ierd kunnen worden. Daarbove- lomt voor de vermoedelijk onge- Jjl5,000 huishoudens die er recht iïbben (van de in totaal 820.000 |ch| minima) een tweede cheque voor Bjedrag van in totaal anderhalf de eenmalige uitkering over n Iverrekeningstoeslag' moet het wijnen van de jaarlijkse eenma- liitkering met navenante koop- htdaling compenseren. Het be- (Advertentie) Een minuut 50 cent 16 lijnen nog geen dekking heeft binnen zijn be groting. De Kamermeerderheid steunt verder het voorstel van staatssecretaris De Graaf om mensen die recht hebben op minder dan honderd gulden geen een malige uitkering meer te verstrekken. Tot dusver was dat vijftig gulden. Alhoewel het risico van een koop krachtverlies ondanks de verreke ningstoeslag aanwezig blijft staan daar positieve effecten tegenover, zo werd door zowel de regering als het CDA benadrukt. Mevrouw Kraaije- veld-Wouters repte van overcompen satie en staatssecretaris De Graaf schreef die toe aan mensen die de uit kering plus verrekening tot en met 1990 in 1988 krijgen terwijl ze er in die komende jaren door een inkomensver betering eigenlijk geen recht op zou den hebben. Bezwaren tegen de bestaande eenma lige uitkering worden in feite door de gehele Kamer gedeeld. Echte minima die er in de laatste jaren bij zijn geko men hebben er geen recht op, terwijl meerjarige minima er van jaar op jaar van kunnen profiteren. Dat valt niet meer uit te leggen en het is strijdig met het rechtsgevoel, zo vindt de Ka mer.In het regeerakkoord is dan ook afgesproken dat de regeling wordt beëindigd. Maar het initiatief daartoe moest uiteindelijk uit de Kamer zelf komen. Advertentie ABIDJAN (AP) De afgezette kapitein Thomas Sankara. :en feest organiseren is specialistenwerk. Onze organisatie heeftalles in huis. Alle materialen, know-how en srvaring. Voor feesten op uw eigen terrein, in uw eigen gebouw, in heel Zeeland, van 100 tot 1000 personen. :en geruststellend idee: een geslaagd feest begint met een telefoontje. Bel 01185-2510 voor alle informatie. ABIDJAN (AFP) - In Burkina Faso is donderdag een staatsgreep gepleegd. De nationale raad van de revolutie, het hoogste gezag in het Afrikaanse land onder leiding van kapitein Tho mas Sankara, is ontbonden. Dit is in Abidjan, de hoofdstad van het buur land Ivoorkust, vernomen van getui gen in Ouagadougou. Het is onbekend of Sankara, die in augustus 1983 de macht greep bij een militare staats greep, zich in de hoofdstad Ouagadou gou bevindt. nieuws voor herfstvakantiegan- Er is een weersverbetering op tt. De stormdepressie van afgelo- nacht lijkt alle narigheid te heb- weggeblazen. Deze stormdepres- ekt nu snel naar het noorden weg. 'ront ervan blijft vandaag nog in ïurt en kan soms nog wat regen rgen. Maar er zijn ook perioden m. De temperatuur wordt 15 of 16 en. Na vandaag gaat de boven- ning zich wijzigen en kunnen de essies ons niet meer bereiken. Een i van de herfstvakantie. 17 okt. Zon Maan ZON EN MAAN op 0707 op 0039 onder 1743 onder 1618 zuid-zuidwest eerst 7 tot 8, later 'delijk afnemend, vanmiddag zuid 5 Beaufort; zicht: goed; tempera kustwater: 13 graden; afwijking rstanden: bij het hoogwater van- 'en bijna een halve meter verho- Bij laagwater vanmiddag een ge leverhoging; maximum golfhoogte 'ding Scheldes; bij hoogwater van- '■end ongeveer een meter. uur cm uur cm Vrijdag 16 oktober Vlissingen 08.16 102 21.33 112 Terneuzen 08.32 120 21.39 127 Zierikzee 09.00 71 22.35 93 Hansweert 08.55 134 21.58 137 Wemeldinge 09.15 79 22.50 101 Oost.mnd. 08.30 63 22.20 84 Bruinisse 09.15 81 22.45 96 Zaterdag 17 oktober Vlissingen 10.26 105 23.00 137 Terneuzen 10.44 120 23.18 152 Zierikzee 11.10 75 Hansweert 10.59 131 23.42 164 Wemeldinge 11.15 81 Oost.mnd. 10.55 68 23.20 102 Bruinisse 11.50 81 het weekeinde: Zaterdag nog s op een bui en perioden met zon. '■ge zuidelijke wind. Temperatuur raden. Zondag is het droog weer flinke zonnige perioden. Matige oosten wind en een temperatuur 11 graden. r maandag en dinsdag: Ook maan- zet het fraaie herfstweek zich Mogelijk is er dinsdag meer be- f ing en gaat de temperatuur enke aden omlaag. Kleine kans op wat uur cm uur cm Vrijdag 16 oktober Vlissingen 02.22 90 15.14 107 Terneuzen 02.31 98 15.29 113 Zierikzee 03.15 107 15.55 120 Hansweert 02.40 82 15.47 120 Wemeldinge 02.25 66 16.00 101 Oost.mnd. 02.55 66 15.30 88 Bruinisse 03.35 80 16.10 104 Zaterdag 17 oktober Vlissingen 03.49 92 16.31 119 Terneuzen 04.05 98 16.45 125 Zierikzee 04.45 72 17.25 102 Hansweert 04.26 105 17.05 133 Wemeldinge 04.55 81 17.40 111 Oost.mnd. 04.10 64 16.50 94 Bruinisse 04.50 82 17.25 111 Voor actuele waterstands- en weers verwachtingen kunt u bellen naar het Hydro Meteo Centrum Zeeland, tele foon 01110-17056. MOSKOU/TEL AVIV (AP) De Russische activiste Ida Nudel (rechts), neemt op het vliegveld van Moskou afscheid van een vriendin. Nudel, die 16 jaar heeft moeten wachten op toestemming om naar Israel te emigreren, is vrijdag in Is rael aangekomen. Zij was uit de Sovjetunie vertrokken in het prive- vliegtuig van de Amerikaanse za kenman Armand Hammer. Op het vliegveld van Tel Aviv werd zij opgewacht door premier Yitzhak Shamir, minister van buitenlandse zaken Shim,on Peres, leden van het parlement en honderden verslagge vers. Armand Hammer, die over uitste kende contacten beschikt met poli tieke leiders in de Sovjetunie, tracht momenteel te bemiddelen in het ge wapende conflict in Afghanistan. De 89-jarige eigenaar van de maat schappij Occidental Petroleum zei donderdag in Moskou dat de Af ghaanse leider Najibullah daad werkelijk bereid is de macht met niet-communistische Afghanen te delen. Aanstaand weekeinde zal Hammer naar Rome vliegen, waar hij de voormalige Afghaanse koning Za- hir Shah wil overhalen zitting te ne men in een overgangsregeringDe in 1973 afgezette vorst heeft eerder laten weten hiervoor niet te voelen. Volgens Hammer zou partijleider en president Najibullah bereid zijn generaal Wali Shah, de schoonzoon van de voormalige koning, als pre mier in een nieuwe regering op te nemen. De nummer twee van Burkina Faso, kapitein Blaise Compaoré die minister van justitie was, heeft de staatsgreep tegen kapitein Sankara gepleegd. Dit heeft radio-Ouagadougou - volgens een lid van de Franse ambassade in de Burkinese hoofdstad - donderdag avond omgeroepen. Volgens de eerste berichten zijn er ta melijk veel slachtoffers gevallen bij de coup waarbij volgens radio-Ouaga dougou „het Volksfront besloten heeft een eind te maken aan de autocrati sche regering van Thomas Sankara". Volgens de radio is „het revolutionaire proces van 4 augustus 1983 niet in het geding". Op die datum greep Sankara de macht bij een militaire staatsgreep tegen majoor Jean-Baptiste Ouedrao- go. Burkina Faso is een vroegere Franse kolonie in West-Afrika. Het land, dat vroeger Opper-Volta heette is zeven keer zo groot als Nederland. Er wonen 6,2 miljoen mensen. AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging Sociale Advocatuur Amsterdam (VSAA) heeft haar leden aangeraden geen verdachten meer te verdedigen, die worden beschuldigd van seksueel geweld. Het advies van de vereniging hangt sa men met „haar politieke keuze", zo wordt gezegd, om „de vrouwenbewe ging, die vecht voor de erkenning dat verkrachting een ernstig maatschap pelijk verschijnsel is, niet voor de voe ten te lopen". NEW YORK (DPA/REUTER/UPI) -De Sovjetunie zal voortaan gaan meebe talen aan de vredesoperaties van de Verenigde Naties. Ook zal zij haar achterstallige betalingen aan de VN voldoen. Dat deelde de Sovjetrussi- sche onderminister van buitenlandse zaken Vladimir Petrovski donderdag mee op een persconferentie in New York. De Sovjetunie heeft in het verleden om politieke redenen geweigerd mee te betalen aan de financiering van de „blauwhelmen", die onder meer zijn gestationeerd in het Midden-Oosten. Vorig jaar besloot Moskou voor het eerst geld te geven voor de VN-troepen in Zuid-Libanon (Unifil). DEN HAAG (ANP) Het kabinet staat op het standpunt dat de uitke ringswetten voor oorlogsgetroffenen niet mogen worden gesloten en dat bestaande buitengewone pensioenen niet mogen worden aangetast. Dit kabinetsstandpunt druist in tegen het advies van de zogeheten commis sie-Van Dijke, die had geadviseerd COMO (AP) - Een Italiaans verkeers vliegtuig, dat met 34 passagiers en drie bemanningsleden op weg was van Milaan naar Keulen, is donder dagavond boven de bergen, in de buurt van het Como-meer, in Noordi- talië neergestort. Woordvoerders van brandweerkorp sen uit Lecco en Como zeiden dat in middels een intensieve zoekactie naar eventuele overlevenden van het ongeluk op gang is gebracht, maar dat de plek waar het toestel is neergestort nog niet is gevonden. Het Italiaanse persbureau AGI meld de echter dat plaatselijke politiefunc tionarissen hadden gezegd dat het toe stel is neergestort bij de voet van een 700 meter hoge berg, vlakbij het stadje Barni bij het Como-meer. Volgens AGI wordt het werk van de reddingsteams bemoeilijkt door uiterst zware weers omstandigheden. Het toestel is eigendom van de char termaatschappij ATI, een dochteron derneming van Alitalia. Het verongelukte toestel is een twee- motorig vliegtuig van het type ATR- 42, dat hoofdzakelijk werknemers van een Westduitse firma aan boord had. RIJSWIJK (ANP) - De minimumprijs voor volle en halfvolle melk gaat, als het bestuur van het Produktschap voor Zuivel er volgende week mee in stemt, maandag 26 oktober met twee cent per liter omhoog. Voor volle melk wordt de minimum prijs dan 1,22 gulden en voor halfvolle melk 1,01 gulden per liter. De verho ging is volgens een woordvoerder van het schap noodzakelijk omdat de pro- duktiekosten voor melk zijn gestegen. Door de produktiebeperkende maat regelen van de Europese Gemeen schap is er in ons land een zekere schaarste aan melk. Zuivelbedrijven zijn daarom genoodzaakt melk in het buitenland, met name de Bondsrepu bliek Duitsland, aan te kopen. grenzen te stellen aan de uitkeringen. De wetten die buitengewone pensioe nen - onder meer voor verzetsstrijders - regelen, zouden in 1995 voor nieuwe aanvragen moeten worden gesloten; de wetten die uitkeringen waarborgen voor vervolgings- en burgerslachtof fers in 2010. Minister Brinkman (welzijn, volksge zondheid en cultuur) zette donderdag tijdens een toelichting op het rege ringsstandpunt uiteen mét de com missie van oordeel te zijn dat in het or ganisatorische en administratieve vlak verbeteringen dienen te worden aangebracht. Maar aan uitkeringen en pensioenen zoals die bestaan, wil hij niet tornen. Het kabinet is bereid voor de na-oor- logse generatie een aantal voorzienin gen in de medisch-sociale sfeer open te stellen. Voor het einde van dit jaar zal de Projectgroep behandeling oorlogs- en geweldsgetroffenen advies over de ze problematiek uitbrengen. Intussen wordt het volgens Brinkman voor aanvragers steeds moeilijker om aan te tonen dat letsel uit de oorlog af komstig is. Er is dringend behoefte aan het vastleggen van duidelijke criteria. Het kabinet wil deze laten uitwerken door een werkgroep. De CDA-fractie in de Tweede Kamer reageerde donderdag instemmend op het regeringsstandpunt. In grote lijn kunnen de fracties van PvdA en WD het regeringsstandpunt volgen. Al leen bij het punt van de tweede gene ratie, waarvoor het kabinet geen uit kering of pensioen meer wil vaststel len maar uitsluitend toegang tot me disch-sociale hulpverlening, vormt zetten de fracties nog vraagtekens. (Slot van pagina 1) centra in Goes, Slagharen, Schinnen en Luttelgeest. De bezwaren van de gemeentebestu ren richten zich vooral tegen grote op vangcentra, die aan gemiddeld 300 asielzoekers plaats moeten bieden. Ook de Kamer pleitte voor kleinere centra, omdat het bijelkaar plaatsen van grote groepen asielzoekers tot spanningen leidt. Dat is echter alleen mogelijk als meer gemeenten bereid zijn asielzoekers op te nemen. Zo'n 300 gemeenten hebben dat tot nu toe ge weigerd. De meeste fracties in de Tweede Ka mer hebben zich bereid verklaard om hun plaatselijke afdelingen te mobili seren om druk uit te oefenen op de wei gerachtige gemeentebesturen. Minis ter Brinkman zal op verzoek van de Kamer nagaan of een landelijke voor lichtingscampagne over de opvang van asielzoekers nodig is. AMSTERDAM (GPD) Voorzitter Sint van de PvdA voelt zich 'onheus bejegend' door het socialistische Tweede-Kamerlid Frans Moor en eist dat hij z'n excuses aanbiedt. In een in terview met het weekblad De Tijd zegt Moor dat mevrouw Sint 'raas kalt', 'meehuilt met de wolven in het bos' en 'zich een prima ambassadeur van onze tegenstanders toont'. Hoe wel hij zijn fractiegenoot Hans Kom brink 'een verrader van de socialisti sche zaak' noemt, zal zijn fractie hem niet in het openbaar ter verantwoor ding roepen, wel intern. „We kennen hem. Hij laat af en toe zijn emoties gaan, dan loopt hij helemaal leeg, wat niet handig en verstandig is, maar hij is geen top-Kamerlid en we doen hier niet aan inquisitie", zegt des gevraagd fractievoorlichtster Lies- beth Rensman. Volgens het Kamerlid Moor heeft me vrouw Sint op een bijeenkomst van het Genootschap van Hoofdredacteu ren ten onrechte gezegd dat de PvdA de laatste twintig jaar te afkerig is ge weest van de marktsector. Moor hekelt verder de 'baantjesj agerij binnen de PvdA, waardoor de fractie leegstroomt. Maar het verdwijnen van mensen als Marcel van Dam juicht hij toe. „Daar wordt de bende linkser van". De partijgenoot waar hij „hele maal van over de rooie gaat" is burge meester Bram Peper van Rotterdam. „Met z'n kinderen gratis de dierentuin in willen onder het motto 'Je ziet toch wie ik ben?' staat haaks op de levens wijze van een socialist". PvdA-fractievoorlichter Rensman: „Zulke persoonlijke aanvallen moet je niet doen. Maar hij heeft eert goed hart, is niet kwaadaardig". raden. 'ritse eilanden: Zaterdag opklarin- :en; zondag vooral in het westen en radwesten regen en veel wind. Mid- 'agtemperatuur van 11 graden in 'ri noorden tot 15 graden in het raden. ienemarken: Veranderlijk be volkt. Voornamelijk op zaterdag ®ele buien, vooral in het westen, raddagtemperatuur rond 11 gra- len. lenelux, noordwest-Duitsland: ornamelijk op zaterdag een enke- e bui, vooral op zondag ook zon- jraddagtemperatuur rond 14 gra- üidden- en zuid-Duitsland, noord- !nii ranltriik: Geleidelijk meer P aringen.Vooral op zondag Zen s'Middagtemperatuur 14 tot 17 «raden. J°ord west-Frankrijk: half tot waar bewolkt. Af en toe regen. Mid- idd Peratuur rond 15 sraden- vrij zonnig. Middagtemperatuur in de dalen 12 tot 17 graden. Nul gra- dengrens op 2.500 a 3.000 meter hoogte. In de Povlakte tot 20 a 25 graden elders. en zuid-Frankrijk: Vrij io?nin'.Meer naar het westen ook hg- Middagtemperatuur 16 'at 22 graden. Pfl^ebied: Zaterdag in het zuid elijk deel wegtrekkende bewol- ugmet af en toe regen; overigens Amsterdam Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Budapest Bordeaux Brussel Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Moskou München Oslo Parijs Praag Rome Split Stockholm Warschau Wenen Zurich Cyprus Istanbul regen regen licht bew. zwaar bew. regen half bew. zwaar bew. regen zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. regen regen regen regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. regen niet ontv. onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt W m/s °C zzo 10 15 nnw 5 10 windst 25 windst 22 zzo 4 17 ozo 3 19 zzw 10 22 z 11 15 nw 1 9 zzo 3 17 wzw 5 21 zzo 6 9 o 6 19 ono 1 15 zzo 9 13 zzw 14 22 wnw 3 13 nno 4 11 z 9 15 z 10 19 no 1 24 zw 5 23 zzo 4 27 ozo 3 10 zzo 5 21 zo 5 12 zo 4 14 zzo 8 25 ozo 4 22 zo 9 11 zo 4 14 zzo 9 22 nno 1 17 w 2 27 windst 20 DEN HAAG (GPD) De kosten van het Dynamische Kostprijs systeem (DKP), het subsidiesysteem voor de woningbouw dat in 1975 ingevoerd werd, bedragen dit jaar 3,5 miljard gulden. In 1990 zullen ze zijn opgelo pen tot 10 miljard. Toen de subsidie regeling werd ingevoerd, heeft nie mand in de Tweede Kamer deze finan ciële gevolgen echt voorzien. Er wer den wel meerjarenramingen ge maakt, maar: „Bij dit soort bereke ningen werd niet verder gerekend dan de eerste twee of vier jaar, wat' daarna kwam, zetten we op de lat. We noemden dat het zwiepende einde van de regeling". Dat zei drs. W. C. Ver baan, tot 1985 directeur van de centra le afdeling financieel-economische zaken van het ministerie van volks huisvesting donderdag bij de parle mentaire enquêtecommissie. Aangezien Tweede-Kamerleden in hun financiële beoordeling van de re geling afhankelijk waren van de cijfers die ze van het ministerie kregen, kon den die dus onmogelijk weten wat de gevolgen zouden zijn van het systeem en de latere veranderingen die daarin werden aangebracht. Zo werd de DKP-regeling in 1980 aan gepast. Die aanpassing kostte meer geld, en om dat financieel te dekken zou de zogenaamde krotopruimingsre- geling worden afgeschaft. Die regeling liep echter toch al op zijn eind en deze 'dekking' was dan ook hooguit een of twee jaar voldoende, terwijl de veran dering in de regeling jaren lang geld zou kosten. In de tweede helft van de jaren zeven tig was het DKP-systeem overigens wel handig. Omdat de subsidie over vijftig jaar loopt, werd een groot deel van de kosten van de woningbouw naar latere jaren verschoven. Aange zien de economische groei stagneerde en er grote problemen ontstonden met de begroting, kwam dat goed uit. Minister van binnenlandse zaken Van Dijk werd gisteren verhoord door de par lementaire enquêtecommissie. Dank zij het systeem kon de woning bouw toch op peil blijven. Voor de toenmalige staatssecretaris Brokx was dat heel belangrijk, want in de Tweede Kamer was het woning bouwprogramma nog steeds een zeer heet hangijzer. Niet alleen vanwege de woningnood, maar ook omwille van de werkgelegenheid in de bouw. De druk om te bouwen bleek ook uit het verhoor van de huidige minister van binnenlandse zaken, drs. C. P. van Dijk, die eind jaren zeventig volks huisvestingsspecialist voor het CDA in de Tweede Kamer was. Deze voormalige voorzitter van de RSV-enquêtecommissie mag wel het symbool heten van een onkreukbaar politicus. Toch zat Van Dijk niet zover af van de verklaringen van minister Gruijters, toen hij de commissie uit legde dat: „Een bewindsman flexibel met regelingen moet kunnen omgaan. Een regeling in de volkshuisvesting is een stuk confectie, terwijl de realiteit van de woningbouw zo is dat geen en kel project volstrekt gelijk is. Op de be windsman wordt steeds een beroep ge daan de regelingen zo toe te passen dat er gebouwd kan worden". „Dat schept spanning tussen rechtsze kerheid, rechtsgelijkheid en doeltref fendheid. Ik kan u zeggen dat wij als Kamer op dat laatste de nadruk leg den". PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. VlissingenWalstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2,4461 AJ Goes Tel.01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat22, 4531 CWTerneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6,4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JKZierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA VI issi ngen, 01184-84000 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandagt/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdagstot 16.00 uur: op de kantoren doorde klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdagavondvan 20.30 tot 22.00 uur en zondagavondvan 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 68,65; franco per post 82,50; per maand 23,65; jaarabonnement 262,50; jaarabonnement franco per post 317,50; losse nummers 1,10 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 134 cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,10; ingezonden mededelingen 2V2 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,-meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 3