Scherpe kritiek op het Belgisch elftal Badmintontop strijdt om de Zeeuwse titels Adrie van der Poel toont grootse vorm Dirk Nauta: twee jaar voorbereiding WINST IN ITALIAANSE SEMI-KLASSIEKER HONDEN BESCHERMEN SPELERS Tour yenii nu ui pror wan rennet PZC/sport VERZET TEGEN GUY THIJS GROEIT Zeeuwse ex- profrenners voetballen Speer doodt Spaanse atleet Wintertrimlopei beginnen in Gra met de Fr uitloof ATHENE (GPD) Met schaamte, woede en ontzetting heeft de Griekse sportpers gereageerd op de treurige 0-3-nederlaag te gen Hongarije in Boedapest, die woensdagavond een eind maakte aan de Griekse aspiraties voor de eindronde van het EK voetbal in West-Duitsland. Een in Athene gebleven sport- medewerker meldt dat hij na het eerste kwartier, toen het al 0-3 stond, niet meer naar de uitzending heeft kunnen kijken, omdat hij alleen nog maar boze lezers te woord moest staan die zich telefonisch beklaagden over de gang van zaken in Honga rije. Baaidag Van Basten VRIJDAG 16 OKTOBER 1987 ontzet op verlies Politiehonden moesten de Griekse spelers na afloop in het stadion be schermen tegen aanvallen van verbol gen Grieken, die in getalen van meer dan 10.000 naar Boedapest waren ge trokken. Bij het hotel waar de spelers verbleven kwam het daarna toch nog tot kleine vechtpartijen. ..Slaapwandelaars" worden alle Griekse spelers in de kranten ge noemd, en de voorhoede „verdwaalde zodra zij op de vijandelijke helft arri veerde". De kritiek maakt geen halt voor Mitropoulos die, toen het al 0-3 stond, uit het veld werd gestuurd met twee gele kaarten. „Zeer terecht", oor deelt de Griekse pers unaniem. Het is een berucht lastige speler, maar de Griekse scheidsrechters durven hem niet aan te pakken en daardoor zou hij zijn „verwend". Ook trainer Miltos Papapostoulou wordt niet gespaard. Deze had tevoren verklaard dat dit de wedstrijd was waarin over zijn carrière werd beslist, en hij wordt hier nu aan gehouden. Maar volgens meer dan één krant moe ten ook de spelers worden vervangen. Allemaal, zonder één uitzondering, zo oordeelt men meedogenloos, een hou ding die iedereen zich in Griekenland aanmeet na een zware nederlaag. heb ik een wedstrijd zonder pijn kun nen voetballen. Een hele opluchting", zo verzuchtte de international woens dagnacht op de terugweg uit Zabrze. In zijn teleurstelling over de hernieuw de keuze van bondscoach Michels voor Hans van Breukelen stortte reserve doelman Joop Hiele zich woensdag avond maar op de Poolse jeugd. Hij deelde na de winst van het Nederlands elftal in Zabrze 2-0) met kwistige hand als een soort Zwarte Piet tientallen re pen uit. De Zuidhollander met het hart op de tong greep het lot van de jeugdi ge armen uit Polen aan om zijn eigen baaidag af te reageren. „Ik vind de uitleg van Michels om weer voor Van Breukelen te kiezen zeer ma ger en oneigenlijk. Hij praat niet over vorm, kunnen of over fitheid, maar hangt het verhaal op aan het feit, dat de problemen rond Van Breukelen ver dwenen zijn", aldus de doelman, die eind vorig seizoen in het kwalificatie duel tegen Hongarije op knappe wijze zijn kans greep als vervanger van de gepasseerde PSV-doelman Van Breu kelen. „Als Michels andere argumenten had aangewend om voor Hans te kiezen, dan had ik er vrede mee kunnen heb ben. Nu eigenlijk niet. Maar voorlopig staat het teambelang voorop", aldus de kritische 28-jarige doelman, die tot nu toe drie interlands achter de naam heeft. Voor het eerst in bijna een jaar heeft Marco van Basten een wedstrijd zon der pijn kunnen spelen. De aanvaller van AC Milan bleek in de succesvolle interland tegen Polen geen last meer te hebben van de irritatie in het rech- terenkelgewricht. De pillenkuur van KNVB-arts Frits Kessel heeft een po sitieve uitwerking op de chronische ontsteking aan het kapsel van de rechterenkel van de duurbetaalde aanvaller. Van Basten kampt al j aren met proble men aan de enkels. „Als ik opstond uit bed, had ik al pijn. De enkel is niet in stabiel, maar gewoon pijnlijk. Altijd maar pijn, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Ik heb de problemen voorgelegd aan dokter Kessel en die heeft me deze medicijnenkuur voorge schreven. Met resultaat mag ik nu wel zeggen. Voor het eerst sinds vorig jaar Guy Thijs rechtskrijgt vooral van de clubs veel kritiek. De Belgische bondscoach gaf Eric Gerets (links) overi gens te verstaan dat hij niet meer op een verlenging van zijn interlandcarrière behoeft te rekenen. BRUSSEL (GPD) Het Belgische nationale voetbalelftal kreeg er donderdag in de sportpers genade loos van langs vanwege het 2-0-ver- lies tegen de Schotten. Niet zozeer de uitschakeling voor het EK van 1988 zelf, als wel de manier waarop dat gebeurde geven aanleiding tot scherpe commentaren. In de Belgische kranten wordt nu ook gesproken over het vertrek van bondscoach Guy Thijs. De Belgi sche voetbalbond wil de 65-jarige Thijs, die al 12 jaar de scepter over de Rode Duivels zwaait, graag be houden tot na het wereldkampioen schap van 1990. Maar bij de clubs rijst verzet tegen hem. Thijs blijft bij de kritiek op de wed strijd in Glasgow overigens buiten schot. In tegenstelling tot zijn spe lers. „Ontstellend zwak spel", schrijft de Gazet van Antwerpen. En volgens De Standaard „faalden de Belgen over de hele lijn en speelden ordeloos en zonder inzet". De Rode Duivels wordt vooral ver weten dat zij hun laatste kans niet gegrepen hebben, die er plots weer was nadat Ierland eerder op de dag van groepsleider Bulgarije had ge wonen. „De Rode Duivels hadden niets duivels", aldus Le Soir. „We hebben nog nooit zo'n zwak Bel gisch elftal gezien in de twaalf jaar dat Guy Thijs de leiding heeft". Een van de spelers die een dikke on voldoende krijgt is PSV'er Eric Ge rets. Bondscoach Thijs heeft de 34- jarige Limburger te verstaan gege ven dat hij gisteravond zijn laatste wedstrijd voor het nationale team heeft gespeeld. Gerets zou te oud zijn, maar de speler zelf is over het besluit van Thijs zeer verbolgen. Over de toekomst van Guy Thijs zelf zal overigens pas in december be slist worden. Thijs' contract loopt aan het eind van dit seizoen af. De KB VB wil hem vooral behouden om dat men geen enkele opvolger heeft. Boris Becker STOCKHOLM DPA- Zweedse topsporters, lid van de onlangs opge richte vereniging 'Spor ters tegen Apartheid' hebben zich gekeerd te gen de komst van de Westduitsers Boris Bec ker en Andreas Maurer en de Amerikanen Jim my Arias, Ben Tester- man en Matt Anger naar het toernooi om de open Zweedse kampioen-. schappen, dat half no vember in Stockholm wordt gehouden. Bij de groep aangesloten topsporters was ook de wereldkampioen hoog springen Patrick Sjö- berg. De sportmensen sloten zich met hun standpunt aan bij ande re Anti-Apartheidsbewe gingen in Zweden, die de tennissers tot ongewen ste personen verklaar den omdat die eerder hebben deelgenomen aan een toernooi in Jo hannesburg. De organi satoren van het toernooi hebben tot nu toe niet ge reageerd op de protes ten. Becker is vast van plan naar Stockholm te komen. „Ik wil mijn fans niet teleurstellen", zei hij. KAPELLE - Zaterdag 17 en zondag 18 oktober houdt de badmintonclub Net werk de Zeeuwse badmintonkapioen- schappen in de hoofd-, C- en D-klasse in sporthal Groenewoud in Kapelle. In het heren-enkelspel geldt titelver dediger Erwin van Hooydonk ais gro te favoriet, die tipt zelf nog een aantal sterke jeugdige spelers zoals Michel Francois en Bart-Jan den Hollander, terwijl Danny Mol als de oud-gedien de toch ook een grote kanshebber is nu Coen Valckenier ontbreekt. Bij de dames-enkel heeft titelhoudster Brigitte van de Water tegenstand te Juniorencompetitie Groep C4 Ouwerkerk Cl-Brouwershaven Cl 11-5, ZSC Cl-Bruse Boys C2 3-1; Groep C5 BruseBoys Cl-Beve- landers Cl 15-0, SKNWK Cl-Mevo Cl 7-2, Wissenkerke Cl-DFS Cl 2-16; Groep C6 Hansw. Boys Cl-Goes Cl 2-5; Groep C7 Kruiningen Cl-SSV Cl 1-3, Heinkenszand Cl-Krabbendijke Cl afg.; Groep C8 Volhar ding Cl-Borssele Cl 1-4, RCS C2-Nieuwdorp Cl 2-1, Patrijzen Cl-Kwadendamme Cl 4-0; Groep C8 Volharding Cl-Borssele Cl 1-4, RCS C2-Nieuwdorp Cl 2-1, Patrijzen Cl- Kwadendamme Cl 4-0; Groep C9 Zierikzee C2-Kruiningen C2 12-2, SSV C2-Kapelle C2 1-4; Groep CIO Zeeland Sport Cl-Veere Cl 1-3, Wolfaartsdijk Cl-'s-H. Arendskerke Cl 1-11; Groep Cll GPC Cl-Meeuwen Cl 1-5, Oostkapelle Cl-Serooskerke Cl 2-13; Groep C12 VCK C2-RCS C3 aFG.; RCS C4-Dau- wendaele C2 4-1, Vlissingen C2-Heinkens- zand C2 2-1; Groep C14 Zaamslag Cl-Clinge Cl 1-5, Hontenisse Cl-Vogelwaarde Cl 2-0, Koewacht Cl-Hoek Cl 4-8; Groep C15 Oost burg Cl-Aardenburg Cl 3-3, Philippine Cl- Breskens Cl 4-0, Hoofdplaat Cl-Ijzendijke Cl 5-1; Groep C16 Tem. Boys C2-Temeuzen C2 4-0; Groep C17 Graauw Cl-SDO Cl 0-5, Steen C2-HW '24 C3 8-4; Groep C18 Bier vliet Cl-AxelCl 1-2, HW '24C2-SluisCl 3-4. Groep B3 DFS Bl-Colp. Boys BI 13-0, Re- nesse Bl-Bruse Boys BI afg.; Groep B4 ZSC Bl-RenesseB2 15-2; Groep B5 SSVBl-Apol- lo BI 2-2, Kruiningen Bl-Kapelle BI 1-4; Groep B6 Wissekerke Bl-RCS B3 2-2, Dom burg Bl-Serooskerke BI 1-0; Groep B7 Be velanders B 1-Patrijzen BI afg.; Amemuiden B1-S VD B15-1Groep B8 Kloetinge B3-Hoe- dekenskerke BI Hoed. n.o.g.; Kapelle B2- Yerseke B2 4-1, Nieuwland Bl-SSV B2 6-2; Groep B9 Zeelandia Bl-Vlissingen B2 afg.; Walcheren Bl-Jong Ambon BI; Groep B10 VCK B2-Middelburg B3 1-1, RCS B4-Dau- wendaele B2 2-2, Breskens B2-Vlissingen B3 afg.; Groep Bil Wemeldinge Bl-Heinkens- zand BI 2-2, Krabbendijke Bl-Ransw. Boys BI 4-3, Lewed. BoysBl-RoburBl 3-2, Groep B12 Graauw Bl-Steen BI 0-3; Groep B13 HW '24 B2-Hontenisse B2 5-1, Temeuzen B2-Tem. Boys B2 3-1; groep B14 Hoek Bl- Philippine BI 4-0, Sluiskil Bl-Conr. Boys BI 3-3, Ria W Bl-Hontenisse BI 0-6; Groep B15 IJzendijke BI-Oostburg BI 6-1, Aardenburg Bl-Sluis BI 1-3; Hoofdklas 1 (C-Jun.) Mid delburg Cl-ZIerikzee BI afg.; Yerseke Cl- Kloetinge Cl 0-1; Hoofdklas 2 Dauwendaele Cl-Walcheren Cl 9-1, Vlissingen Cl-RCS Cl 6-1, Zeelandia Cl-VCK Cl afg.; Hoofdklas 3 AZW Cl-Steen Cl 2-4, Temeuzen Cl- HW '24 Cl 3-3; Groep A3 Bruse Boys Al- Mevo Al 1-2, Zierikzee A2-DFS Al 2-8, Groep A4 Kruiningen A2-Goes A2 4-3; Groep A5 Serooskerke Al-Veere Al 6-1; Groep A6 RCS A2-Wolfaartsdijk Al 3-1, Vol harding Al-Lewed. Boys Al 0-4, 's-H. Arendskerke Al-Middelburg A2 5-2; Groep A7 VCK Al-Heinkenszand Al 3-3, GPC Al- Meeuwen Al 10-0, Dauwendaele Al-Zeelan- dia Al 2-0; Groep A8 Yerseke Al-Kruinin- genAl afg.; Groep A9 VlissingenA2-GPCA2 13-1, Heinkenszand A2-Walcheren Al afg.; Amemuiden A2-RCS A3 3-1; Groep AIO Hoek Al-Sluiskil Al 3-1, Philippine Al-Ter- neuzen Al 2-2, Corn. Boys Al-Tern. Boyss Al 2-1; Groep All Tem. Boys A2-Philippine A2 8-2, Steen Al-AZW A2 3-2, Axel A2-Hoek A2 2-5, Groep A12 IJzendijke Al-Aarden- burgAl 2-1, Oostburg Al-Hoofdplaat Al 5-2; Groep A13 Hontenisse Al-Steen Al 1-4, Clinge Al-Koewacht Al 2-8, AZW Al- HW '24 A2 6-1. verwachten van Peggy Vitalis en van de jeugdige speelster Winny Sloot- mans. De winnaar van deze poule zal het vermodelij k op moeten nemen te gen Tanja Tienpond die door haar er varing volgens kenners weer hoog zal scoren. Nanette van der Mark toont de laatste tijd een stijgende vorm en geldt als een gevaarlijke oudsider. Bij het heren-dubbel behoren de titel- verdedigerr Michel Francois/Erwin van Hooydonk tot de favorieten. In het dames-dubbelspel gaat het er niet zo erg verenigingsgebonden aan toe om dat Winny Slootmans (Avanti) en Ja- queline van Esch (BC de Sjuttel) een koppel vormen die het op moeten ne men tegen de winnaars van vorig jaar: Brigitte van de Water/Tanja Tien pond, welke nu beide met een andere partner spelen. Van de Water speelt nu met Claudia van Raalten en Tienpond dubbelt met Nanette van der Mark. Aan dit kampioenschap doen 86 bad mintonners mee waarvan een groot aantal in de C-klasse (le en 2e klas dis trict) en wat minder in de D-klasse (3e en 4e klas district). Er worden 186 par tijen gespeeld. Het toernooi begint za terdag en zondag om negen uur. Zon dag rond twee uur wordt aan de finale wedstrijden begonnen. Rond zes uur zullen dan alle kampioenen bekend zijn waarna direct de prijsuitreiking plaats zal vinden. Adrie van der Poel boekte zijn derde overwinning in één week. NOVARA (AFP) Indien Adri van der Poel het seizoen perfect afsluit, wint hij zaterdag Ronde van Lombar- dije. De Nederlandse kampioen is van alle profs ter wereld het beste in vorm. Op de overwinning in de Grote Herfstprijs van zondag en de winst in de Sluitingskoers der Lage Landen van dinsdag liet hij donderdag schier spelenderwijs een triomf in de Ronde van Piemont volgen. De Italiaanse semi-klassieker werd bij zijn 75e editie onder hevige regenval verreden. Na zestig kilometer was de helft van het aantal gestarte renners al afgestapt. De doorzetters hielden een hoog tempo aan. De Italiaan Roberto Pagnin en de Australiër Phil Ander son, beiden regenspecialist, bepaal den het tempo met hun agressieve rij stijl. Lange tijd reden ze samen aan kop. Bij de tweehonderdste kilometer werd het duo ingehaald door een pelo ton van zo'n zestig eenheden, aange voerd door Adri van der Poel en de Sean Kelly. Kort voor het binnenrijden van finish- plaats Novara vluchtte een viertal weg: de Italiaan Daniele Caroli, de Zwitser Pius Schwarzentruber, de Franse kampioen Mare Madiot en Pe ter Winnen. Kort voor de finish werd dit kwartet bij gebeend door een uiter mate gedecimeerd pelotonnetje. In de nieuwe, en beslissende, ontsnapping hadden van hen alleen Caroli en Ma diot lucht om mee te gaan. Ze waren kansloos in het sprintduel tussen Adri van der Poel en de Belg Eric van Lanc- ker uit de formatie van Peter Post, dat door de Nederlandse kampioen afgete kend werd gewonnen. De uitslag van de 75e Ronde van Piemont is: 1. Adri van der Poel (Ned) 234 km in 5.24.35 (gem. 43,255 km/u), 2. Eric van Lancker (Bel), 3. Adriano Baffï (Ita), 4. Daniele Caroli (Ita), 5. Marco Balnieri (Ita), 6. Mare Madiot (Fra), 7. Claudio Chiapucci (Ita), 8. Luigi Furlan (Ita) allen zelfde tijd als Van der Poel, 9. Hu- bert Wechselberger (Oos) op 1.05, 10. Pius Schwarzentruber (Zwi) op 1.09,11. Marc van Orsouw (Ned), 12. Stephen Hodge (Aus), 13. Giuseppe Petito (Ita), 14. Valerio Piva (Ita), 15. Marco Tabai (Ita), 16. Silvano Contini (Ita), 17. Fabio Roscia (Ita) 18. Peter Winnen (Ned) allen zelfde tijd als Schwarzentruber, 19. Kim Eriksen (Den) op 3.42, 20. Gerard Rué (Fra) op 3.46. SCHEVENINGEN (ANP) - Het scheepsrecht van de zeiler Dirk Nauta kost twee miljoen gulden. De 44-jarige Fries start voor de der de keer in de zeilrace om de wereld met de intentie eindelijk een keer te winnen in de klasse voor sche pen tussen 45 en 55 voet. De verze keraars Equity and Law, die ander half miljard aan totale activa be zitten, hebben toegezegd het pro ject met twee miljoen gulden te on dersteunen. Nauta zal voor de vijfde zeilrace om. de wereld, twee keer gewonnen door Conny van Rietschoten, opnieuw gebruik maken van de Innovator. Hij gaat er van uit dat dit schip zal door het aanbrengen van een nieuw kiel aanzienlijk aan snelheid zal winnen. In totaal wordt de boot 1600 kilo lichter. De start van de vijfde zeilrace om de wereld is pas op 2 september 1989 in de Engelse haven Southampton. Nauta zei donderdag op een bijeen komst in de Schevenings jachtclub de twee voorliggende jaren als voor bereiding zeker nodig te hebben. „Als de verbouwing klaar is ga ik in Amerika de concurrentie opzoeken in wedstrijden. Op die ervaringen kunnen we kort voor de start de laatste verbeteringen aanbrengen." De route voor de zeilschepen is ver lengd met zesduizend zeemijlen tot een totaal van 33.000. De race is ver deeld in zes etappes. Stops worden gemaakt in Punta del Este (Uru guay), Perth (Australië), Auckland (Nieuwzeeland), opnieuw Punta del Este, Fort Lauderdale (Verenigde Staten) met tenslotte de finish in startplaats Southampton. De traditionele tussenstop in Kaap stad werd om politieke redenen ge schrapt. Fort Lauderdale in Florida kwam erbij om commerciële rede nen. Hierdoor wordt de interesse in Amerika vergroot. De tweede stop in Punta del Este was noodzakelijk voor het bieden van reparatiemoge lijkheden na de gevaarlijke ronding van Kaap Hoorn. Voor de vijfde edi tie heeft sponsor Whitbread een be groting van vier miljoen pond, ruim vijftien miljoen gulden. VLISSINGEN Zeeuwse oud be roepswielrenners spelen zondag een voetbalwedstrijd tegen de Toerclub Toreador uit Goes. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Het Schenge in Goes. Om 14.00 uur zal Wim van Est de aftrap verrichten. Een groot aantal prominenten heeft zich aangemeld om in de wei te komen. Het zijn Jan Raas, Jo de Roo, Kees 'Bal, Miel Verstraete, Jaap Huiszoon, Peter Gödde, Wim en Eddy de Waal, Bram van Sluis, Ko Tolhoek, Heddie Nieuwdorp, Jos Schipper, Wim Du bois, Ad Polak en Vester Aarts. Na af loop van de ontmoeting gebruiken de Zeeuwse profs gezamenlijk een mos selmaaltijd. TVTm ik het schema voor fc 1V Ronde van Frankrijk a heb laten inwerken, kan ij niet zeggen dat de nieuwe 1 tie de renners tegemoet is Dat de Ronde iets minderm dan die van het afgelopen j, verwachten, maar daar hou ook mee op. Want door het tal verplaatsingen dreigt ht zelfde kant op te gaan als v. Het effect van die bewuste king in 1978 in Valence d'Ai nelijk helemaal uitgewerkt het daarom dat de organu totaal geen rekening mee hè den. Ik kan me niet aan de ii trekken dat er weer te veel ai merciële belangen en te weit van de renners is gedacht K ganisatie heeft natuurlijk c plaatsen uitgezocht waar f, geld te halen is. Ten opziet renners probeert men die ve gen een beetje te camouflen etappes korter te maken. Ik denk dat mijn collega's hi nisatie allemaal niet in dani Maar ik vind persoonlijk d ners op dit punt ook wel eei gebreke blijven. Iedereen is veel met zichzelf bezig en di de kritiek op de Tour-organ in een veel later stadium losl hebben de renners gemakkei ging te denken dat het allen ver weg is. Maar eigenlijk meteen actie ondernomen worden. En niet, zoals in IS', wege de Ronde, hoewel ik i voor honderd procent achte test sta. Uit alles proef ik ook dat de tie het gegeven dat de Rond ger dan 21 dagen mag du aangewend om een aantal singen in te lassen. Ik kann wens wel mee verenigen dat op bevel van de UCI drie dag kort. Of er nu 21 of 24 dagen fietst; het doet aan de kwalit uiteindelijke winnaar niet; goede winnaar komt er toch Tijdens de afgelopen Tourh mijn columns al herhaaldej wezen dat het ploegende steeds belangrijkere rol ga Dat geldt met die kortere ri; voorde toekomst. Er moet in der worden aangevallen on gaatje te slaan. Daartegen, dat het voor de ploegen, die i minder renners mogen start moeilijker wordt om de Ron troleren. Ik verwacht daaro net als dit jaar, weer veel I snappingen zullen krijgendi sement op zijn kop kunm Over het algemeen ziet he schema er niet zo ongustig ui blijf bij wat ik al eens eerder merkt, dat de renners zelfl een wedstrijd wel of nietlasl MADRID (GPD) In tegenstelling tot gevaarlijke sporten als autoracen, motorrennen of bergbeklimmen, eist de atletiek zelden dodelijke slachtof fers. Een uitzondering op die regel vormde afgelopen week Jesus Gil An- gulo. De jeugdige Spaanse atleet kwam woensdag tijdens een training op het sportcomplex van de Spaanse atletiekfederatie in Madrid door een triest incident om het leven. Gil Angulo was met zijn trainer bezig met wat speerwerpoefeningen. Door gebrek aan materiaal hadden de atle ten slechts de beschikking over één speer, die zij over en weer naar elkaar toegooiden. Waarschijnlijk door de schaarse kunstverlichting zag de pupil de speer, die zijn trainer wierp, niet aankomen. Het projectiel raakte Gil Angulo precies in de nek en doorboor de zijn halsslagader. Jean-Paul van Poppel hoeft vreden te zijn. De eerste twa zijn nagenoeg vlak, zodat weer de basis kan leggen voo ne trui. Wat dat betreft ziet k er voor Van Poppel beter uit i gelopen zomer. Die eerst wordt het ongetwijfeld weer veus gedoe, omdat voor d ploegen de commerciële bel de eerste helft van de Tour li Jelle Nijdam komt slecht m proloog is afgeschaft. Je k voor- en tegenstanders van loog. Ik vind het geen nade proloog is weggevallen, war schillen die daarin ontstaa later nauwelijks invloed op meen klassement. De meesh beschouwen de proloog altij verloren wedstrijddag. Doo krimping van het aantal weo gen denkt de Tour-organ waarschijnlijk ook zo over. Maar ik kan me voorstellendi te specialisten teleurgesteld Nijdam heeft dit jaar zes wek de brommer van zijn vader om in de proloog een goede, neer te zetten. Zijn overwi. West-Berlijn heeft in grote li; zijn marktwaarde voor de res seizoen bepaald. Nijdam mot weken nu maar gebruiken goed voor te bereiden op de tijdritten. Ik weet zeker dat hi aankan. Kritiek op een Tour-schemab tijd. Maar ik vind dat Eddy Mt ze week iets te ver is gegaan.' dert de Tour min of meer 0) tweederangs gebeuren, maar natuurlijk ook weer niet. Het; punt ligt weliswaar in de twe van de Ronde, maar dan zijn zo lastig, dat de echte klassen ners zich opnieuw vanzelf zuil teren. Ik zie daarom ook niet om de komende Tour minder sant zou worden dan die van a jaren. Er is altijd tot en meti rit naar Parijs gevlamd. De I 1988 zal daar zeker geen uitzi op vormen. GRAAUW De SV Aloy uit' start zaterdag 17 oktober ne trimloopseizoen met de getP fruitloop. Voor de jeugd tot begint om 14.45 uur een loop meter. Om 15.00 uur gaan ct afstanden (2, 5, 7 en 12 kilo® start. Na dit eerste sprint® volgen in Graauw nog eenSii laasloop op 14 november en e loop op 12 december. Hetni wordt op 9 januari ingelul nieuwjaarsloop, terwijl de loop op 20 februari de winterm afsluit. Grieken reageren f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 32