General Electric investeert opnieuw in Bergen op Zoom Respectabele 'Jahreszeiten' uit West-Vlaanderen iirandot' is een spektakel I Festival en Première {W2l mm IKSCHILLENDE BOUWLOKATIES VERVALLEN Eit in met st tien zoekers ZEELAND STAAT BOL VAN AMATEURDANS zn-Tif Woonkamer van de Maand ïrikzee Brug gestremd WERK VOOR VIJFTIG MAN Lezing over Silva leermethode- HOORT. Meubelfabriek Oisterwijk. Sportraad Goes komt bijeen Dr. C. Boertien bij uitreiking Freedom Awards in New York mrokken Bij Meubelfabriek Oisterwijk vindt u deze maand verrassende aanbiedingen: 'n kast, 'n eethoek en 'n zitgroep. In modern massief eiken. Kom nu kijken en u profiteert van fraaie herfstkortingen. U wilt ons eiken vast thuis bekijken? Bel dan 04242-19012 of schrijf een briefje naar antwoordnummer 20,5050 VB Oisterwijk (plak géén postzegel) en u ontvangt onze gratis catalogus. Barbershopkoor op ontmoetingsdag voor bejaarden 16 OKTOBER 1987 ontingent woningen in ostkapelle niet benut KAPELLE Oostkapelle heeft de afgelopen jaren een overcapaciteit aan woningbouw- lijkheden. Er zijn veel minder huizen gebouwd dan toegestaan. Daarom kunnen de ko- e jaren verschillende lokaties, die bestemd waren voor woningbouw, voorlopig verval- et merendeel van de capaciteit in het plan Halve Maan II bijvoorbeeld. Dat staat te lezen ■t nieuwe ontwerp-bestemmingsplan voor de kom van Oostkapelle. 1 jal kunnen er dan tot 1998 onge- ondermeer het plan Halve Maan I. Het 5 woningen gebouwd worden in gemeentebestuur stelt in het nieuwe irp, Ruimte is er nog genoeg in bestemmingsplan dat gestreefd moet worden naar het verbeteren van kwali tatief slechte woningen via de wet stads- en dorpsvernieuwing. Het bezit van tweede woningen moet terugge drongen worden, omdat dat uit het oogpunt van leefbaarheid van het dorp ongewenst is. Buiten het dorps- gebied, bijvoorbeeld in het plan Duin- weg, wordt recreatief wonen wel aan- DlPl Mfll lilt lillik vaardbaar gevonden. ldl Uli IIU1» KZEE - De gemeenteraad van zee heeft donderdagavond una- ngestemd met het huisvesten ien asielzoekers. Daarvoor wil eerste instantie twee woningen van woningbouwvereniging Wonen. Het raadsbesluit zal in bekrachtigd met het aangaan e voor de opvang van asielzoe- ebruikelijke overeenkomst met inisterie van welzijn, volksge- eid en cultuur, (wvc). juder J. Groen (Pvda) van wel- n sociale zaken stak niet onder n of banken zeer verheugd te zijn e gevoerde discussie, waarin dui- werd dat de asielzoekers, als het ,e raadsleden ligt, welkom zijn. fractievoorzitter D. van der Wek- iderstreepte met nadruk dat Zie leen bijdrage „die in haar vermo- ligt levert. Overigens verheelde :t dat een integratie van de asiel- rs wellicht niet geheel en al zon- ;rubbelingen zal verlopen. „Maar iagnatuurlijk geen reden zijn om mensen te weigeren. Zierikzee het in het verleden ook de op- van Vietnamese vluchtelingen ard", aldus Van der Wekken, oordvoerder van de PvdA-fractie ide de rijksvergoeding voor de werkelijke opvang van asielzoe- nadrukkelijk 'aan de lage kant'. zo vervolgde hij, je bent er na- jk niet met het huren en inrich- antwee woningen. „Jammer dat ijk de gemeenten hierin onvol le tegemoet komt. Dit betekent ip de gemeenschap een zware wordt gelegd. Maar toch is het lenselijke en morele plicht om dit ar te maken", aldus raadslid Van 'ekken is toch een hele normale zaak e werken aan het oplossen van de emen van asielzoekers. Laten we vooral hopen dat zij een plaats in menleving krijgen". Raadslid M. de Vaate - Rozendaal, die dit be- ie namens de CDA-fractie, sprak a dit verband nog uit voor het ge- ■an voorlichting aan 'de naaste i' van de asielzoekers bij hun t in Zierikzee. „Het zou prettig Is alle betrokkenen normale con- a kunnen gaan onderhouden." slid J. T. Sijswerda - Bos gaf aan 2VVD-fractie al evenmin moeite net de komst van asielzoekers 'e Schouwse centrumgemeente, ïformatorische raadslid W. F. igelmeijer sloot zich onverkort ij alle positieve geluiden. „Ook ik hiervan harte mee in. Ik ben het 3d eens met de opmerking van Ier Wekken dat Zierikzee op deze er een bijdrage naar vermogen le- Bovendien strookt de opvang isielzoekers met de principiële 'grond van de christelijke naas- fde", aldus Sprengelmeijer, (re torische unie). positiever tegenover staat, is de ont wikkeling van de particuliere verhuur in zomerhuisjes op het erf. Wel worden daarvoor een aantal strenge voorwaar den gesteld. De bebouwingsmogelijk heid op een erf mag bijvoorbeeld niet worden vergroot. De zomerwoning moet ook gebruikt worden als berging. Op het erf moet ook de mogelijkheid aanwezig zijn om tenminste één auto Voor wat betreft de totale recreatie wordt in het plan geconstateerd, dat hoewel de betekenis daarvan voor het dorp vrij groot is, de druk, die dat ople vert, minder is dan in Domburg, de an dere kern van de gemeente. Ondanks dat is de omvang van de totale recrea tie wel zodanig dat het gemeentebe stuur toch ook voor Oostkapelle even als voor Domburg streeft naar ontwik keling en verbetering van bestaande toeristische bedrijven, maar nieuwe vestigingen wil tegengaan. Ook het stimuleren van nieuwe voor zieningen voor de dagrecreatie wordt afgewezen. Omdat Oostkapelle een ty pische familiebadplaats is moeten be paalde recreatieve ontwikkelingen, die daar niet mee stroken ondermeer discotheken en dancings, worden ge weerd. Waar het gemeentebestuur weer wat BIERVLIET Bij een inbraak in de woning van mevrouw M. J. P. aan de Kloosterstraat in Biervliet zijn in de nacht van woensdag op donderdag enige luxe goederen ontvreemd. De dief kwam binnen via de achterzijde, waar hij de glaslatten van een raam had verwijderd. Gestolen werden een kleurentelevisie, een videorecorder, een personal computer, een printer, een modem, een magnetronoven en een koffer. SAS VAN GENT De brug over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sas van Gent is 30 oktober van middernacht tot vier uur 's morgens gestremd voor het wegverkeer. Die nacht worden re paratiewerkzaamheden uitgevoerd. De weggebruiker wordt op de strem ming geattendeerd door middel van waarschuwingsborden. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM General Elec tric Plastics breidt opnieuw uit in Bergen op Zoom. Het gaat om een zo genaamde BPA-fabriek. Dat betekent dat de chemiegigant opnieuw 250 mil joen gulden in Bergen investeert. Ber gen op Zoom heeft het Amerikaanse concern negentig ha grond op het in dustrieterrein Noordland aangebo den. De nieuwste investering zal bij GE Plastics zelf minstens vijftig arbeids plaatsen opleveren, aldus directeur ir J. de Boer. Daarnaast gaan er vele dui zenden manuren zitten in de bouw van de nieuwe installaties. Ook betekent de investering dat toeleveranciers drukke tijden tegemoet gaan. Bergen op Zoom is geruime tijd in on zekerheid gelaten over de vraag of GE Plastics opnieuw voor Bergen zou kie zen. Ook Ierland en Spanje waren in de markt voor de nieuwe vestiging. Eerder dit jaar maakte GE Plastics al bekend dat nog een nieuwe fabriek en een uitbreiding van de bestaande Le- xan polycarbonaatfabriek zou plaats vinden. Toen was ook al besloten dat er ergens in Europa nog een BPA-fa briek zou komen, maar GE Plastics wilde zich toen nog niet vastleggen op een vestigingsplaats. Al die plannen samen gaan de onder neming circa 700 miljoen tot een mil jard gulden kosten. Directeur De Boer van GE Plastics zei gisteren dat een hele reeks van factoren uiteindelijk tot de beslissing had geleid om door te gaan met uitbreidigen in Bergen op Zoom. te parkeren en de zomerwoning moet het uiterlijk van een garage hebben. Het ontwerp-bestemmingsplan voor de kom van Oostkapelle wordt maan dag 19 oktober besproken in de com missie ruimtelijke ordening en milieu. Naast een reactie van de Domburgse politiek komen er dan ook al een aan tal reacties van andere instanties aan de orde. Zo vraagt de vereniging De Zeeuwse Molen of er in het plan niet opgenomen kan worden dat er binnen een straal van 100 meter van molen De Arke niet hoger dan 3.60 meter ge bouwd mag worden. Het college van b en w vindt dat dat verzoek best inge willigd kan worden. De commissiever gadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis. TERNEUZEN De stichting Aurin houdt donderdag 22 oktober een le zing over de Silva methode Alpha training in 'Pro Rege' in Terneuzen. De Alpha training kan worden toege past om meer persoonlijk succes te be reiken, de verbetering en het behou den van gezondheid, het sneller leren en een beter geheugen en dergelijke. De lezing wordt gehouden door Mieke van der Linden. Zij is onderwijspsy chologe en woont ruim acht jaar in Ier land. Van der Linde geeft sedert twee jaar les in de Silva Methode. De lezing begint om 20.00 uur. NEW YORK De Zeeuwse commis saris van de koningin dr. C. Boertien voert vandaag, vrijdag het woord tij dens de uitreiking van de zogenaam de Four Freedoms Awards in St. Ja mes Church te New York. Hij is daar al de hele week met een Zeeuwse delegatie die verder bestaat uit de gedeputeerden G. de Vries- Hommes en drs. R. C. E. Barbé, oud gedeputeerde J. P. Boersma en het sta tenlid J. G. van Zwieten. De twee laat- sten zijn er als bestuursleden van het Middelburgse Roosevelt Study Cen ter. Ook de burgemeester van Vlissin- gen, J. C. T. van der Doef, die momen teel in de VS een uitwisselingspro gramma volgt, zal bij de uitreiking aanwezig zijn. Behalve Boertien voeren ook senator Edward Kennedy en Arthur Schlesin- ger jr. het woord. De Four Freedom- medailles worden deze keer uitgereikt aan ^és Amerikanen: Thomas P. O'N eill (voormalig speaker van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden), Herbert Block (cartoonist van de Was hington Post), ds. Leon Sullivan (bap tistenpredikant te Philadelphia en be kend van de door hem geformuleerde gedragsregels voor het Amerikaanse bedrijfsleven jegens Zuid-Afrika), Ma ry Lasker (oud-presidente van de Ame rikaanse kankerbestrij dingsorganisa- tie) en George F. Kennan (voormalig ambassadeur in Moskou, diplomaat en staatsman). slid Van der Wekken gaf nog te aan dat de PvdA-fractie ge kken was van de negatieve reac- 'P de komst van asielzoekers in 'i&e plaatsen. „Nederlanders a blij zijn te leven in een land in ze niet tot vertrek worden ge- ifen. Helaas kan Nederland nog Mig doen aan het wegnemen van raken die asielzoekers noodza- un land te verlaten." ïvraagd deelde wethouder Groen nee dat „volgens de laatste be- van het ministerie" tien asiel- B naar Zierikzee komen. Maar >ot niet op voorhand uit dat er in «komst andermaal een beroep huisvesting van nog enkelen op ffleente wordt gedaan. Met de Schouwen-Duivelandse ge- ton die zich bereid hebben ver- asielzoekers op te nemen, woensdag in het bestuursover- de intergemeentelijke sociale 'gesproken over hoe het nu ver beet met de opvang van de be nnen in de regio. Daarvoor zullen geval alle in aanmerking komen- stanties benaderd worden, aldus ouder Groen. MIDDELBURG, CONCERTZAAL Die Jahreszeiten', oratorium van Joseph Haydn, uitgevoerd door het Westvlaams Vo caal Ensemble Rudinella, het Westvlaams orkest en de solisten Greta de Reyghere (so praan), Werner Lechte (bas) en Joseph Cornwell (tenor). Het geheel onder leiding van Patrick Peire. Dat was een respectabele 'Jahres zeiten', die de Gentse zangers en de Brugse instrumentalisten donder dag uit Westvlaanderen meebrachten naar Middelburg. Men leverde, geza menlijk en in vereniging, een pakken de uitvoering, die in het aandeel van koor en orkest nadrukkelijk werd ge stempeld door de inbreng van diri gent Peire. Haydn schreef in 'Die Jah reszeiten' veel aansprekende muziek, die niettemin lang niet eenvoudig te treffen is. Zijn vierluik-in-cantaten van de jaar getijden reflecteert een bijna onbedor ven wereld met een vanzelfsprekend, overkoepelend, geloofsvertrouwen. Die sfeer nu wist Peire met zijn zangers en musici ongeforceerd over te bren gen in een uitvoering, die werd geken merkt door ritmische vitaliteit en aan dacht voor de muzikale lijn. Dat het Westvlaams orkest zich het af gelopen jaar heeft ontwikkeld tot een professioneel opererend ensemble, is in enkele optredens tijdens het vorige cultuurseizoen duidelijk geworden. De aangename indruk werd donderdag bevestigd: men speelde alert en voor treffelijk van klankverhoudingen. De verrassing zat voor mij in de inbreng van het Gentse Vocaal Ensemble. Ruim vijftig zangers en zangeressen, die toewijding paarden aan discipline, zuiverheid en zin voor expressie. En al dus werden de koren, waarin de vreug den over de komst van de lente, de op gang van de zon, de jacht en de drui venpluk (overigens een hoogtepunt in de uitvoering), net zo trefzeker geka rakteriseerd als de onrust over het on weer en de dankbaarheid over de God delijke voorzienigheid. De solisten waren voor hun taak bere kend. Daarbij mag in het bijzonder de Engelse invallende tenor Joseph Corn- Patrick Peire well worden genoemd, die de ziek ge worden George Bakes verving. Een zanger met een weliswaar wat weke stem, maar met voldoende zeggings kracht. Dat gold ook voor Greta de Reyghere, een sopraan met een fraaie stem en voor Werner Lechte: een krachtige, stralende bas, bij wiens op treden deze luisteraar niettemin gaar ne had gehoord, dat hij af en toe die royale klank wat had gedimd. De positieve indrukken overheersten de uitvoering, maar af en toe zou een wat fijnzinniger aanpak Haydn niet hebben misstaan. Soms klonken koor en orkest, net als de bas, wat grofstof- felijk. Subtiliteit en gebrek daaraan la gen soms dicht bij elkaar. Meest frap pante voorbeelden: de zonsopgang, die in orkest, solisten en koor in de in zet met meer pianissimo en dus in zijn totaliteit met meer contrastwerking gediend zou zijn geweest; en ander zijds het in dynamiek - met prachtig gespannen pizzicati - zo wijd uitwaaie rende onweer. Maar zoals aangeduid: de uitvoering was in zijn geheel zeer de moeite waard. Er was terecht veel bijval, die tegen elven tot enige spanning op het podium leidde. Peire en de solisten ontkwamen er niet aan daar te ver schijnen, terwijl orkest en koor zich al j achtig naar de uitgang repten: vast op weg om de laatste boot niet te mis sen.... Kees Cijsouw IWILBURG, SCHOUWBURG Sep ®0&e speelt 'Turandot', met JarollenHilde Uitterlinden (Turaij.*; JIs Scfl°tten ICalaf). Regie en be- "9: Gianearlo Cobelli. 'to toneelstukken die je tot je- "r®ngen. En er zijn toneel- en die je meevoeren. Van de 'j saort is Globe's versie van Tu- I e setting aan het begin is zo aaSts, dat je je alleen maar .vergeven aan de gebeurtenis- at volgt is sprookjesachtig. En ekent niet: heel mooi, maar: i~' niei van deze wereld. L urand°t' is een moderne be- i> tivnï1 eeuwse origineel. I bloeide de Romantiek. Het exotische, het volkse sprookje en de bespotting van de samenleving waren overheersende thema's. In Turandot zijn ze alle drie ineengevlochten. De kern bestaat uit een Perzisch sprookjesmotief: Turandot is een Chi nese prinses, enige erfgename, die wei gert te trouwen. Natuurlijk wordt er druk op haar uitgeoefend en om die te kunnen weerstaan geeft zij de dingers naar haar hand drie vrijwel onoplosba re raadsels op. Menigeen heeft het al met het verlies van zijn hoofd moeten bekopen. Als Calaf -dolend prins uit den vreemde- haar beeltenis ziet, wil ook hij zich aan de proef onderwerpen. En hij slaagt. Nog geeft Turandot zich niet gewon nen: zij haat de mannen, en zij haat het (verdorven) leven aan het hof. Behalve in felle woorden uit zij haar onwil om in die grote-mensen-wereld te stappen in een pop. Overal neemt ze die mee. Rondom die pop spelen zich een paar van de allermooiste scènes af die ik de laatste jaren gezien heb. Het is een schitterende vondst, naar ik vermoed van bewerker en regisseur Cobelli. Hij heeft het stuk in 1981 in Italië gereali seerd, met groot succes. En nu dan nogmaals in Nederland. Je voelt zijn vaardige hand in heel het stuk. Uit zijn mond is ook de uitspraak: „Tu randot heeft nauwelijks waarde als men er geen spektakel van maakt". Een spektakel is deze voorstelling, ook al vond ik enkele (geluids)effekten te sterk aangezet. Het fantastische decor van Paolo Tommasi (ook de bouwer van de Italiaanse versie uit '81) ver sterkt de meeslepende sfeer. Een spektakel kan de zinnen verdo ven, zeker als er een roerend slotbeeld is. Ik vond dat hier zelfs iets té zoet. Maar toch blijft in deze voorstelling steeds iets voelbaar van de treurnis om een wereld die niet klopt. Wat niet klopt is zo complex-menselijk, dat ik deze voorstelling ondanks alle spekta kel toch niet zomaar een familiestuk zou durven noemen. De voorstelling is vandaag, 17 oktober, nogmaals te zien in de Middelburgse schouwburg; aanvang 19.30 uur Willem Nijssen Stichting Dansz De amateur-dans staat zaterdag in Zeeland hoog in het vaandel ge schreven: 's middags wordt in het Zuidlandtheater in Terneuzen de provinciale voorronde gehouden van het landelijke amateur dans- en bal letfestival en 's avonds gaat in de Middelburgse schouwburg de nieuwe voorstelling, getiteld '111', van de stichting Dansz in première. Dit uit ver gevorderde amateurs bestaande Zeeuwse gezelschap is ook in Terneuzen vertegenwoordigd met een heel nieuw onderdeel van het programma, de afro, gebaseerd op oude Afrikaanse ritmen en bewegingen en gemaakt door Lia Sorber. Aan het festival in het Zuidland theater, dat om 14.00 uur begint, ne men in totaal tien Zeeuwse groepen deel, in de hoop geselecteerd te wor den voor de landelijke eindpresenta tie op zaterdag 20 decëmber in het nieuwe Muziektheater in Den Haag. Het amateur-dansfestival is een Brabants initiatief van de Vereni ging Dansdocenten Overleg en de Stichting Kunstzinnige Vorming, maar de grote motor achter het ge heel is Gerda Rietveld. „Vier jaar ge leden ben ik in Brabant begonnen met een festival op provinciaal ni veau", vertelt ze, „met vier voorron den en een eindpresentatie. Dat ver liep zo goed, dat ik steeds meer aan vragen kreeg van mensen buiten de provincie om mee te mogen doen. Dat bracht mij op het idee van een landelijk festival". Gerda benaderde provinciale commissies, platforms en dergelijke en overal werd enthou siast op het lan ingespeeld. Een lan delijke selectiecommissie reist alle voorronden af om per provincie een aantal groepen uit te kiezen voor de landelijke presentatie. "Die moet een overzicht geven van de amateur- dans in Nederland in al zijn vormen, van klassiek ballet tot moderne dans en folklore", is één van de doel stellingen van Gerda Rietveld, Het festival kent geen comepti- tie-element. „Het gaat er niet om wie de mooiste of de beste dans heeft, want er wordt ook gelet op in ventiviteit, of de choreografie ge maakt is door een kind of een dans- docent, of de dansers twee, drie keer in de week les hebben of maar één keer, hoe aardig het geheel aange kleed is en pas daarna kijken we ook nog naar techniek. Er zijn geen prijzen aan verbonden. Als je gese lecteerd wordt, dan is dat een eer, maar dat wil nog niet zeggen dat je beter bent dan anderen", benadrukt Gerda. De selectiecommissie bestaat uit Yvonne Beljaars van het Neder lands Instituut voor de Dans, Trix den Acdel, medewerkster van het tijdschrift 'Dans', John Beek van het landelijk Centrum Volksdans, james Sittrop namens de Nederlandse Be- roepsverenging Danskunstenaars en Gerda Rietveld. De initiatiefneemster hoopt dat het niet bij dit ene festival bljft, maar dat het een wellicht tweejaarlijks vervolg krijgt. De amateurdans wordt daarmee meer onder de aan dacht gebracht en de terugkerende ontmoetingen kunnen ook bijdra gen tot deskundigheidsbevordering. Voor de eindpresentatie in Den Haag komen 20 a 25 groepen in aan merking. Gerda Rietveld schat dat, de provinciale voorronden meegere kend, zo'n vijdfduizend mensen ac tief bij het festival betrokken zijn. De stichting Dansz opent het festi val in Terneuzen met afro-dans, ge volgd door een solistisch optreden van Marina de Block uit Terneuzen. Leerlingen van Rola Besselse uit Zuiddorpe brengen jazzdans en de balletstudio Free van Lia Sorber uit Goes heeft moderne dans op het pro gramma staan. Wederom jazzballet wordt uitgevoerd door leerlingen van Dansstudio Anita Boone in Ter neuzen en Poolse volksdans komt op naam van Jolanta Frejowska en de 27 dansers van PZF Pofadjok uit Hulst. Ingrid Neve maakte de cho reografie voor de jazzdansgroep Re lease uit Retranchement, waarna nogmaals leerlingen van Rola Bes selse voor het voetlicht treden. Ten slotte laten leerlingen van Ballet school Lilianne Butler uit Terneu zen modern dans zien en als laatsten staan leerlingen van Dansstudio Anita Boone op het podium met jazzballet. In de Middelburgse schouwburg brengt de stichting Dansz vanaf 20.15 uur een uit zeven onderdelen bestaande voorstelling, waarbij men de doelstelling trouw blijft om met amateurdansers zo goed moge lijk te presteren en het publiek ken nis te laten maken met alle vormen van ballet. Het programma opent met een mo dern ballet van Dansz-lid Barbara van Katwijk, die zich voor haar de buut 'Mozaiek; ontmoetingen in kleur' liet inspireren door oosterse motieven. 'La fête', een choreografie van Marjolein Verheijen, is een klas- siek-romantisch ballet op muziek vanTsjaikovski. De jazzdans 'Strub- belpunt' van Lia Sorber geeft op mu ziek van de groep Heart een moeder- dochter-relatie weer. Het gedeelte voor de pauze wordt afgerond met 'L'esprit macabre', de tweede cho reografie van Raymond Esterhuizen voor Dansz. deze tweedejaars stu dent aan d balletacademie in Til burg en lid van Dansz baseerde zich op muziek van Klaus Schulze en Oblique. Een nieuwe vorm wordt na de pauze geïntroduceerd met de afro-dans 'Primitern', met Afrikaanse maskers en een draaiend decor. Het tweede ballet van Marjolein Verheijen in dit programma is 'Voltage', een moder ne dans op muziek van Hawkwind en Dire Straits. Tenslotte wordt 'Passie en Wanhoop' uitgevoerd, een choreografie van Jan Hessels, een dit jaar aan de Scapino Academie af gestudeerde danser en choreograaf, die dit ballet omschrijft als 'absur distisch'. Met subsidie van de pro vincie Zeeland kon Hessels dan sers bij Glashart en Stichting Dans- productie afgelopen zomer zijn choreografie met Dansz instuderen. Deze dans gaat over stuklopende re laties, versieren en versierd worden op muziek uit de jaren vijftig en zes tig. Na Middelburg is het programma 'UI' van Dansz zaterdag 24 oktober te zien in de Concertzaa' in Zierikzee (20.15 uur), zaterdag 31 oktober in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) en zaterdag 14 november in de Prins van Oranje in Goes (14.30 en 20.15 uur). Frans P. J. Doeleman Advertentie herfstaanbiedi^g Toonaangevend in eiken. Roosendaal, Dr. Brabersstraat 24. Hulst (Z.), Absdaalseweg 1. Toonzaal Hulst zondag 18 oktober geopend van 11.00 tot 17.00 uur. GOES - De Goese sportraad houdt dinsdag 27 oktober een vergadering in het stadhuis aan de Grote Markt in Goes. Gesproken wordt onder meer over de nieuwe structuur van de Zeeuwse Sportraad. Voorts buigt de sportraad zich over een voorstel om de toegangsweg naar de windhondenren baan in Goes te verbeteren. De open bare vergadering begint om 20 uur. HEINKENSZAND Tijdens de ont- spannings- en ontmoetingsdag voor ouderen uit Borsele en de Belgische gemeente Diksmuide, zaterdag 24 ok tober in De Stenge in Heinkenszand, zal ook het damesbarbershopkoor The Goose City Singers uit Goes optreden. Tijdens dit optreden,- tussen 11.00 en 12.00 uur - zingt het koor a capella lied jes uit de jaren twintig. De dag wordt zoals gemeld georganiseerd door het Overlegorgaan Ouderenorganisaties in Bqrsele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 29