Nicole de Kort: Wij zijn te wisselvallig Scheidsrechters-situatie bij volleybal verbeterd Sluiskil verwacht interessant bekerduel met Oostkapelle Poortvliet: we spelen spectaculair fhsVoet Uw auto nu al ir (winter)conditlf maar zelf kanst eenwaardevoll reischeque v KRITISCHE SPELER OP MATJE GEROEPEN CLINGE De resultaten, die het eerste elftal van VV Clinge tot nu toe heeft weten te behalen, worden enigszins overschaduwd door het wegvallen van twee spelers uit de selectie. Walter van Tienen, afgelopen zomer teruggekeerd van een vijfjarig verblijf bij Sportkring St.- Niklaas, heeft na enkele competitiewedstrijden besloten om de voetbalschoenen definitief aan de wilgen te hangen. De tweede speler, die uit de selectie wegvalt van de derdeklasser, is Ben nie van den Brande. Door zijn kritische zienswijze ten aanzien van het selecteren van spelers voor het eerste elftal is hij door het bestuur op het matje geroepen. Conclusies Selectie Collectief JO HAGEMAN: „MAAR NOG ALTIJD EEN Verloop Cursus Breskens ANTWERP DE VERRASSING VAN DE EERSTE KLAS Spectaculair Axel VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 Selectie W Clinge na rel uitgedund Dat resulteerde in een brief van het W Clinge-bestuur aan betrokkene, waar in werd medegedeeld, dat 'van zijn diensten geen gebruik meer zou wor den gemaakt' als hij zich niet zou kun nen schikken naar het beleid en de reglementering binnen de vereniging. Voorzitter Robert Willaert schetste vrijdagavond de ontstane situatie tij dens de algemene ledenvergadering. Vanuit de leden kwamen er toch wat opmerkingen over de handelwijze van het bestuur. De vraag werd gesteld, hoe het mogelijk was dat Bennie van den Brande toch nog had kunnen spe len in het tweede elftal van Clinge. na dat hij de bewuste brief had gekregen. Voor voorzitter Willaert was dit eigen lijk ook een onverteerbare zaak, die hij niet kon goedkeuren. Maar hij verwees naar de elftalleider van het tweede elf tal. Miel Bertram, de tweede elftallei der, zelf overigens bestuurslid en dus op de hoogte van het schrijven aan Bennie van den Brande, had op zon dag 27 september Bennie van den Brande gebeld, met de vraag of hij mee wilde doen vanwege gebrek aan spe lers. Het verweer naar de leden toe gaf Miel Bertram aan als 'waarschijnlijk gehandeld in een vlaag van verstands verbijstering". De problemen binnen de selectie van Clinge zijn al enkele weken oud. Ben nie van den Brande uitte destijds zijn ongenoegen over het selecteren van Walter van Tienen in het eerste elftal. De verwachtingen voor de van St.- Niklaas teruggekeerde speler waren bij de Clingse supporters hoog gespan nen. Toen dit enigszins tegenviel, groeide de kritiek. Ook vanuit de spe lersgroep klonk er kritiek door. Ier, of ik nu op de bank zit of in het veld sta, het resultaat van de ploeg en de sfeer is het belangrijkste. Ik kreeg de indruk, dat de sfeer werd aangetast door allerlei opmerkingen en heb daar mijn conclusies uitgetrokken. Ik sluit de periode van veldvoetbal defi nitief af. Misschien ga ik in de zaal nog wat spelen, maar dat zie ik nog wel". Voor Walter Tienen moet het Clinge- bestuur zich geen enkele moeite ge troosten om hem van gedachten te doen veranderen. „Mijn besluit staat vast en daar verandert niemand iets aan", is de mening van de voetballer, waar menig Clingesupporter hoge ver wachtingen van had. Voorzitter Robert Willaert deelde, naast de ophefmakende zaak over het stoppen van twee spelers, nog mee, dat ook de trainer van het tweede elftal, Laurent van Puijvelde, eveneens had besloten om met onmiddellijke ingang zijn aktiviteiten voor Clinge stop te zetten. Volgens de voorzitter kon Van Puijvelde zich niet vinden in het beleid van het bestuur en hoofdtrainer Geor ge de Block. KLOOSTERZANDE Als volgende week de handbalcompetitie van start gaat, staat de damesploeg van Hontenisse een hernieuwde kennismaking met de derde divisie te wachten. De zoveelste, want in de afgelopen jaren wissel den de Kloosterzandenaren met vaste regelmaat een verblijf op dat niveau af met een jaar eerste klas, om daarin onmiddellijk weer kampioen te worden. Waarna hetzelfde ritueel zich nog enkele keren afspeelde. Te klein voor tafellaken en te groot ste nationale België) lieten zien was De aanhoudende kritiek is voor Wal ter van Tienen aanleiding geweest om achter zijn voetballoopbaan defini tief een punt te zetten. De 21-jarige Van Tienen is kort in zijn reactie. „Ik wil er liefst niet teveel woorden aan vuil maken. Ik ben een echte clubspe- Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Annabel, dv M. C. Koekkoek en K. Kosmac; Bo A. M. Th. dv A. F. A. de Boeye en C. Th. C. Perssens; Leen- ke, dv J. F. A. de Blaeij en M. J. Rie- mens; Stephanie E. dv M. J. J. de Leij- ser en G. A. J. de Visser; Joost M. E. zv R. J. C. de Dansschutter en M. E. A. B. Boeding; Marlieke N. R. dv M. P. J. van Hecke en W. A. M. Jansen; Rik, zv A. A. M. van Goethem en S. F. M. L. Persijn; Evelien, dv P. A. F. Belfroid enL. Plat- teeuw; Michael A. zv A. G. Verbeij en M. E. MacDonald; Ymke, dv P. Hame link en P. J. M. Willemse; Stijn, zv P. Hamelink en P. J. M. Willemse; Leonti- ne M. I. dv J. J. Dingenouts en M. I. C. M. IJsebaert; Stephanie J. S. dv J. J. Dingenouts en M. I. C. M. IJsebaert; Desiré J. dv J. G. M. Wijffels en J. M. J. Delait; Dina M. dv J. G. Witsel en A. de ■Kok; Aaron,z v W. M. Lexmond en A.- M. Boone; Harold R. zv R. Wilting en H. A. Verstraeten; Ruud Chr. zv R. Wil ting en H. A. Verstraeten; Roland, zv A. Hamelink en M. A. van Geyt; Natas- ja, dv J. J. de Zeeuw en L. E. de Ridder; Wouter R. zv C. V. E. Maas en A. J. Th. M. van Hecke; Glenn R. E. zv F. E. Mir- rer en R. Y. Vanhijfte; Arie P. zv H. L. Pelt en R. D. Ketel; Pieter M. zv M. D. de Pooter en J. Dieleman; Jeroen P. L. zv K. M. R. Roels en M. M. A. Herman; René, zv P. Chr. van Wasbeek en A. van der Veen; Leroy A. E. zv E. Khanja- ri en K. Chr. Harman; Tim, zv Th. A. A. van Goethem en J. Scheele; Semen, dv B. Kesikbas en M. Kesikbas. 'Ondertrouwd: P. O. R. Wauters, 26 jr. en D. C. R. van Kouteren, 22 jr.; D. J. Buize, 26 jr.en A. J. Verlinde, 23 jr.; L. Bakker, 29 jr. en P. H. M. Tanis, 20 jr.; E. J. R. A. de Kind, 22 jr. en A. A. Sette- rich, 18jr. P. M. Riemens, 20 jr. enL. B. de Bree, 20 jr.; M. de Pooter, 33 jr. en J. M. Riemens, 30 jr.; B. de Putter, 22 jr. enM-Th. H. M. Visser, 20 jr.; P. C. Bout, 28 jr. en A. M. Marini, 28 jr.; C. J. Over- beeke, 27 jr. en W. P. Meertens, 24 jr. Getrouwd: S. B. Huibregtse, 24 jr. en W. Berrevoets, 24 jr.; E. van Ameron- gen, 24 jr. en C. M. van Pienbroek, 21 jr.; M. van Os, 23 jr. en N. Bondewel, 22 jr.; W. A. Verstraten, 25 jr. en T. Pijpe- link, 22 jr.; A. J. R. de Smet, 25 jr. enB. M. A. de Hulsters, 24 jr.; M.J. Th. de Buck, 25 jr. en J. E. C. Gerreman, 23 jr.; P. W. Riemens, 30 jr. en M. E. de Jong, 26 jr.; J. A. Kuijk, 23 jr. enE. H. Nannin- ga, 21 jr.; F. Domingo-Sanchez, 21 jr. en M. M. E. Lamers, 19 jr.; H. van Maren, 29 jr. en J. C. Klaassen, 23 jr.; J. P. S. Lauret, 25 jr. enl. E. de Visser, 21 jr.; J. A. Isaacs, 24 jr. en D. B. Assies, 21 jr.; E. H. Jonker, 22 jr. en A. M. Martz, 21 jr.; P. Maas, 26 jr. en J. M. Scheele, 21 jr. Overleden: H. van Leeuwen, 65 jr. geh met J. A. Hilferink; F. N. Dieleman, 90 jr.; F. J. de Brouwer, 60 jr.; L. den Deur waarder, 75 jr. geh metD. de Groote; A. J. Boddaert, 63 jr.; A. Ph. Bockstael, 86 jr. geh met F.J. Ploegaart; A. J. J. Jans- sen, 78jr.; J. 't Gilde, 82 jr.; M. Lataster, 77 jr. geh met E. van de Velde; A. van de Velde, 80 jr. geh gew met K. M. Kaijsser; J. van Langevelde, 82 jr.; P. C. Oppe, 89 jr.; A. Schelfhout, 65 jr.; P. A. Kersbulck, 78 jr.; P. Scherpenisse, 74 jr. geh gew met J. F. Lensen; F. C. Kamermans, 79 jr. geh met F.J. Visser; F. M. de Jonge, 59jr.; E. Dieleman, 76 jr. geh gew met J. M. Hamelink; M. M. van de Vijver, 85 jr. geh met E. F. Schel- straete; E. M. Dekkers, 85 jr. geh gew met J. J. van Beijsterveldt. voor servet. Deze uitdrukking lijkt op het lijf van de Hontenissedames ge schreven te zijn als het om de sportieve prestaties gaat. Ongetwijfeld bezit de ploeg een behoorlijk niveau, dat tonen de titels in de eerste klas onmisken baar aan. Aan de andere kant zit er ook iets fout, want telkens opnieuw degra deren uit de derde divisie kan ook geen toeval zijn. Een reden voor de laatste punt is de bekende (té) grote stap van de afde- lings- naar de landelijke competitie. Aanvoerster Nicole de Kort is zich hiervan bewust, al wijst ze ook op an dere punten: ,,In de eerste plaats is het zo dat ik ontzettend graag in de derde divisie handbal en met mij het meren deel van mijn ploeggenoten. Ons spel is echter ontzettend wisselvallig. Soms spelen we de sterren van de he mel en vervolgens is het huilen met de pet op. De oorzaak daarvan is dat er door studie geen echte samenhang in de groep aanwezig is. Door de week is het voortdurend aanpassen voor onze trainer, omdat een flink aantal meiden niet kan komen. Ze verblijven in Mid delburg, Vlissingen of Tilburg op school en door de slechte verbindin gen is het 's avonds moeilijk om naar hier te komen". De voorbije oefenperiode toonde voor Nicole de Kort aan dat Hontenisse als collectief zeer sterk voor de dag kan komen, nadat er een periode gezamen lijk was getraind. „Als we er met z'n allen staan dan weet ik zeker dat we een aanwinst voor de derde divisie kunnen zijn. In een paar oefenwed strijden liep het ontzettend lekker. Wat we handballend tegen tweededi visionist EBHV (Breda) en Sasja (eer- Jo Hageman zonder meer goed". De vijfentwintigjarige Nicole de Kort, die al voor het zevende seizoen in het eerste team uitkomt, is blij met de nieuwe kans op landelijk niveau. „De eerste klas was in het algemeen te zwak voor ons. Je kunt er wel lekker ontspannen handballen, maar als je een paar keer met meer dan twintig treffers verschil gewonnen hebt, is de lol er snel af. Mijn medespeelsters den ken er precies zo over". Sinds anderhalf seizoen wordt het team getraind door Cor de Mol. „Na Ruud van Hoof en René de Bart is De Mol mijn derde trainer. Zijn aanpak verschilt aanmerkelijk met die van De Bart. Die trainde meer op conditie, ter wijl Cor de Mol de balvaardigheid en de systemen prefereert. Op conditie trainen kun je buiten de vaste oefenu ren om ook, redeneert hij en daarom heeft hij ons een uitgebreid trainings schema overhandigd, waar wij ons zo goed mogelijk aan houden". De Oost-Zeeuws-Vlamingen zullen het dit seizoen moeten stellen zonder Daniëlle Arens en Ellen Langendijk, die gestopt zijn. Hun plaatsen zijn op gevuld door Angelique de Bakker, Ineke Cock (beiden afkomstig uit de jeugd) en Karin Lindenbergh, die van Volt (Tilburg) komt, maar daarvoor ook lid was van Hontenisse. Selectie Hontenisse: Miriam Burm (keeper), Els Zegers (keeper), Rita van Heese, Nicole de Kort, Marie Louise van Kruijssen, Thérèse van Belle-van Kruijssen, Karin Lindenbergh, Diana van Kerckhove, Karin van Kerckho- ve, Angelique de Bakker, Ineke de Cock en Nicole Hoofman. CLINGE - Alsof het inherent was aan volleybal werd deze sport tot vorig jaar geplaagd door een wel zeer nijpend tekort aan scheidsrech ters. Het leidde meer dan eens tot het afgelasten van wedstrijden en irritaties over en weer, waarbij meestal een beschuldigende vinger in de richting van de District Sectie Arbitrage (DSA) werd gewezen. Ten einde raad werd vorig seizoen een begin gemaakt met een ingrijpende wijziging in de scheidsrechtersop- leiding. Jo Hageman, voorzitter van de DSA, vindt dat er sprake is van een aanzienlijke verbetering. „Er is nog steeds een tekort aan scheids rechters", moet hij toegeven. „Maar desondanks is ook deze competitie weer goed gestart." Hij is inmiddels al meer dan twaal- fenhalf jaar voorzitter van de DSA, een mijlpaal die overigens geruisloos aan hem voorbijging. „Al die jaren zijn er problemen geweest", spreekt hij uit ervaring. „Nog niet zo lang ge leden werden we er door een vrouwe lijk bestuurslid van de volleybalver eniging Philippine weer van beschul digd dat we als DSA en districtsbe- stuur veel te slap waren. Maar het zijn juist de verenigingen die in ge breke blijven", weerlegt hij die kri tiek. „De clubs moeten hun leden aansporen om scheidsrechter te wor den. Het Zeeuwse district telt een kleine tweeduizend leden, maar er is voor kaderfuncties vrijwel geen be langstelling. Dan wordt het dus erg moeilijk. Philippine is een vereniging met zestig leden. Ik vind het jammer dat juist die club op vergaderingen van de districtsraad altijd schittert door afwezigheid. Daar is bijvoor beeld meegedeeld dat verenigingen zelf voor een scheidsrechter moeten zorgen als de aangewezen man niet komt opdagen. Op die vergaderin gen kun je je belangen verdedigen. Ik wacht trouwens nog steeds op een te lefoontje van iemand die secretaris van de DSA wil worden. Dat mag ook best een secretaresse zijn...." Jo Hageman troost zich met de ge dachte dat het in andere districten niet beter is. „Daarom is het hoofd bestuur van de Nevobo (de volley- balbond) vorig jaar met een nieuw voorstel gekomen. Er was altijd een geweldig verloop van scheidsrech ters", weet hij. „Na het behalen van het diploma mocht je vroeger begin nen met fluiten. Uit onderzoek is ge bleken dat zestig procent van de cur sisten na een jaar stopte. De oorza ken? Ik weet het niet", blijft hij het antwoord schuldig. „De spelverru- wing in het volleybal valt wel mee en voor het incasseren van scheld woorden hebben we goede mogelijk heden in de vorm van gele en rode kaarten. Die blijven alleen veel te lang op zak. Ik denk dat het vooral komt doordat veel scheidsrechters van alles doen: fluiten, spelen, coa chen, noem maar op. Het zijn vaak dezelfden die ervoor op moeten draaien." De voorzitter van de DSA is er dan ook van overtuigd dat de problemen kunnen worden teruggebracht door op een centrale plaats verschillende wedstrijden te spelen. Over deze mo gelijkheid wordt in de volleybalwe reld evenwel al jaren gediscussieerd. Jo Hageman: „Als de ploegen bij el kaar spelen, zijn de scheidsrechters er ook. Ik vind het niet verstandig dat clubs zich blijven verzetten tegen het plan. Vooral de kleine clubs zijn er tegen. Vanwege het publiek willen ze in hun eigen dorp blijven spelen. Maar het komt geregeld voor dat er zelfs niemand is om te tellen. Zo druk is het daar dus.... We blijven als DSA echter aan de weg timmeren om het teli centraal spelen voor gen." Voorlopig hoopt hij met zijn sectie den met de gewijzigde opleiding: schoond te blijven van problem Uit de kandidaat-scheidsrecht (die in de twee laagste klassen mos fluiten nadat ze tijdens een inforn tieve bijeenkomst zijn geïnstruer worden na twee jaar kandidaten selecteerd die kunnen inschrijï voor de scheidsrechterscursus 'et 3'. De verenigingen moeten nu alm loop van elke wedstrijd een bet delingsformulier invullen „en worden door Louis Provoost petfi bijgehouden", verzekert hij. „Uiti formulieren blijkt inderdaad eens welke de verliezende pli was", geeft hij toe. „De kwalitai betere arbiters worden ons eet wel bekend en door de DSA uitge digd om de cursus 'code 3' te volg Zo'n cursus starten we dit seis nog. Het is dus beslist niet zo dall en alleman er aan mee kan dt want dan krijg je weer hetzelfde vroeger: dan stoppen er na eenj weer een heleboel." Nicole de Kort TERNEUZEN - Na vijf weken compe titievoetbal komt dit weekeinde de strijd om de KNVB-beker nog eens aan bod. Daarin is men toe aan de der de ronde. Morgen (zaterdag) vindt in Sluiskil Sluiskil-Oostkapelle plaats en zondag worden Breskens - HVV'24 en Axel - Zierikzee afgewerkt. Sluiskil ervaart de confrontatie met zaterdag tweede klasser Oostkapelle als een - aldus Paul van der Hooft - „hoogst interessante wedstrijd". Een aaptal jaren terug versloegen de Zeeuws-Vlamingen Oostkapelle al eens vanaf de penaltystip (nadat het ook na verlenging 1-1 was gebleven), maar met name van de ploeg die Oost kapelle toen in het veld bracht is nog weinig over. Of Oostkapelle werkelijk zoveel zwakker is als toen is de nog maar de vraag, meent Paul van der Hooft, „want in de competitie hebben ze tot nu toe al belangrijk meer punten behaald dan vooraf voor mogelijk werd gehouden". Sluiskil heeft in elk geval zin in de wedstrijd van morgen en „wil er flink tegenaan gaan". Gun stig daarbij is dat voor de formatie van Jan Geelhoedt wat de blessures be treft het ergste leed geleden is: Gerard Dellaert is inmiddels weer inzetbaar, Frank van Doeselaar speelde alweer een hele wedstrijd in het tweede en Bennie Boerjan hervatte deze week de training. Breskens herinnert zich aan de voor avond van het duel met HVV nog maar al te goed de bekerwedstrijd van verleden jaar, toen het in Bres kens 2-2 werd en de thuisclub pas na het nemen van strafschoppen verder kwam. Niet voor niets komt Robbie de Muijnck daarom tot de uitspraak „dat van de wedstrijd van zondag weinig te zeggen valt". Bekervoetbal blijft bekervoetbal, beweert hij ook. „En Breskens spreekt iedere Zeeuws- Vlaamse tegenstander nog altijd enorm aan. In één wedstrijd zeggen twee klassen verschil ook niet zoveel. Kijk alleen maar eens naar DWV - AZ van enkele weken terug...". De verwachting is overigens dat Bres kens zondag aantreedt met de sterkste ploeg. De Muijnck zou dat ook toejui chen, „omdat we de laatste weken best goed spelen en voor mij nog altijd het principe geldt: hoe meer je samen speelt des te beter het gaat draaien". Voor HVV-aanvoerder Paul Seghers is Breskens in elk geval nog altijd „een hele goeie ploeg". Maar kansloos acht Seghers HVV vooralsnog niet. „Vorig jaar hebben we bewezen Breskens aan te kunnen. Voor de beker werd het ten slotte 2-2 en later wonnen we op eigen veld nog met 3-2. Bovendien draait Breskens dit seizoen nog niet zo best, heb ik de indruk, hoewel ik moet zeg- TERNEUZEN - Vorig seizoen moest het eens zo roemruchte Antwerp vechten tegen de degradatie. Pas na de komst van Georg Kessler als trai ner klaarde het op boven de Bosuil. De Antwerpenaars konden zich uit eindelijk toch nog in veiligheid spe len. En dit jaar mag Antwerp onge twijfeld de verrassing van de Belgi sche eerste klasse worden genoemd. Samen met Anderlecht is het de nog enig ongeslagen ploeg. De derde plaats met slechts één punt achter stand op datzelfde Anderlecht is daarvan het resultaat. In dit Antwerp is de ongetwijfeld op vallendste rol weg gelegd voor Jan Poortvliet, die zich weer met een geestdriftige inzet in de strijd mengt. De 32-jarige ex-Arnemuidenaar leeft blijkbaar weer helemaal op na zijn 'avontuur', dat hem gedurende drie jaar bij het Franse Nimes hield. In het huidige Antwerp is Jan Poortvliet de leider in het veld. En met succes: hij weet de jongeren als geen ander te sti muleren. „Velen dachten dat ik in Frankrijk in de tweede klasse zacht jesaan mijn voetbal-loopbaan aan het afbouwen was. Maar toen Kessler afgelopen zomer contact met mij zocht, was dat voor mij meteen een uitdaging om te bewijzen, dat ik nog niet afgeschreven ben", heeft Jan Poortvliet al eerder opgemerkt. En de voormalige Nederlandse internatio nal (hij was er onder meer bij toen Ne derland in 1978 de finale om de strijd van de Wereldbeker in Argentinië speelde) heeft zich intussen nadruk kelijk bewezen. Jan Poortvliet is er weer helemaal. „Maar dat is uiteraard ook een ge volg van het presteren van de gehele ploeg. Want als we de eerste negen wedstrijden eens op een rij zetten, dan denk ik dat Antwerp die hoge klassering zonder meer verdiend. Vooral omdat we de punten niet met negatief voetbal, maar wel met spec taculair bij elkaar hebben gekre gen". En dat laatste wordt bewezen door het aantal doelpunten, dat de forma tie van trainer Kessler tot nu toe heeft gescoord. In negen ontmoetin gen kwamen de Antwerpenaren op een totaal van twintig treffers, een ge middelde derhalve van ruim twee per wedstrijd. Volgens Jan Poortvliet moet Ant werp dit jaar in staat worden geacht minimaal bij de eerste vijf te eindi gen. „Ik ga niet beweren, dat we over een heel seizoen gerekend even sterk zijn als bijvoorbeeld Anderlecht, Club Brugge of KV Mechelen, maar met dit materiaal kunnen we bij de eerste vijf eindigen". En daarbij gokt Poortvliet zeker ook op de rol, die de onlangs aangekochte Hans-Peter Lehnhoff binnen de ploeg vertolkt. De Duitse middenvelder heeft in zijn eerste wedstrijden nadrukkelijk aan getoond, een versterking te kunnen zijn voor FC Antwerp. Overmorgen, zondag, wacht Antwerp de lastige uitwedstrijd tegen Ware- gem. „We weten wat ons daar te wachten staat. Het zal een lastig kar wei worden om ongeslagen te blij ven", dacht trainer Georg Kessler eerder deze week over de wedstrijd van komende zondag. De stand na negen wedstrijden. Anderlecht 9 6 3 0 15 21- 3 Club Brugge 9 6 2 1 14 19-10 Antwerp 9 5 4 0 14 20- 9 KV Mechelen 9 6 1 2 13 13- 8 Club Luik 9 4 4 1 12 15- 9 Waregem 9 5 1 3 11 19-12 Sint Truiden 9 4 3 2 11 9- 9 Standard Luik 9 4 2 3 10 17-14 Lokeren 9 3 4 2 10 11-10 Beerschot 9 4 1 4 9 12-13 RWDM 9 3 3 3 9 10-14 Cercle Brugge 9 2 3 4 7 11-13 Win terslag 9 3 0 6 6 9-22 Charleroi 9 1 4 4 6 9-12 Beveren 9 2 1 6 5 10-13 Racing Jet Br. 9 2 1 6 5 9-17 KV Kortrijk 9 0 3 6 3 7-19 AA Gent 9 1 0 8 2 9-23 Het programma voor komend week end ziet er als volgt uit. Zaterdag (20.00 uur): Beerschot-KV Kortrijk; Winter slag-Standard Luik; AA Gent-Cercle Brugge; Beveren-An- derlecht; Lokeren-Sint Truiden; Club Brugge-Charleroi; Club Luik-KV Me chelen; RWDM-Racing Jet Brussel. Zondag (15.00 uur): Waregem-Ant- werp. gen dat wij zondag tegen PM ook minder speelden. Qua plo we ongeveer gelijkwaardig. li alleen dat we niet thuis spelen" HVV's laatste man schat de! „vijftig-vijftig", niet in de 1 plaats omdat de Hulsterse plof dag weer compleet is. Eric Heiji is terug van een blessure en oa Zweegers is weer voldoende fit gezet te worden. Axel krijgt op eigen veld dus ken met Zierikzee, de huidige per in de tweede klas. Voors Jan van de Broecke heeft de stander van zondag in zovti volgd dat het hem opgevalta „Zierikzee veel kansen at' maar nog te weinig scoort",' Broecke heeft de tweede klas dan ook hoog op en rekent daa een „meer dan moeilijke wed Maar - zo zegt hij - „de comp' voorlopig het belangrijkst, fff wel verder bekeren maar nietl te van alles". Zeker lijkt vooraf dat Fonny Vi ten opnieuw niet zal spelen. I denvelder kwam nog slechts au ve wedstrijd in actie en moestt overige vanwege een beenbless kijken. De verwachting is dant Jaap Lensen zijn spelbepaler' week rust zal gunnen. Dick dt zal zodoende weer op het midi spelen, achter de tweeman Mels Verhelst-Alexander de Vi Het programma zaterdag Sluiskil - Oostkapelle zondagBreskens - HVV'24 en Aid zee. •r 75 jaar vertrouwd vakmanschap, m Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN fel.jj' Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE TelJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 92