lans van de Griendt iopt op Zeeuwse top DAIHATSU Stephen Hendry heeft enorme beroepsernst Geen saamhorigheid onder de renners van Zws-Vlaanderen Mkerbete- oernooi van Savok w IOCCASIONSI JK GA STEEDS SNELLER d Kaartingen Schietingen Opgaande lijn ie obo Te leuzen Tips SNOOKERTALENT GAF DEMONSTRATIE COR VERVAET GAAT NOG GEWOON EEN JAAR DOOR Handhaven Grenzen Bewijzen Op weg von de BMW-dealer Garage Verfarogge bv /RIJD/ IG 9 OKTOBER 1987 4ZIN! ir bij :ions en OEH] - Met een paar opmerkelijke resultaten heeft Hans van de Griendt zich in een aantal 'indopen gepresenteerd als een talentvolle atleet. De 20-jarige student aan de HEAO in Vlis- ngen legt zich nog niet zo lang toe op het lopen, maar kan nu al wijzen op een snelle vooruit- ang. De trimmer uit Hoek is echter nog lang niet tevreden. Ondanks zijn geringe ervaring met j|&gsmethoden, hoopt hij zelfs diep in zijn hart ooit nog eens door te dringen tot de Zeeuw- j top. Hans van de Griendt beseft dat hij nog veel moet Ieren. „Maar ik ga steeds sneller", onsta eert hij tevreden. lis jochie van twaalf ontdekte hij voor et eerst zijn aanleg voor het lopen. Hij 'as alftn paar jaar lid van de voetbal- ereniging Hoek, toen hij tijdens een oopertest in Terneuzen een afstand an ruim drie kilometer aflegde. „Ik as de snelste van heel de brugklas", erinnei hijzich. „En nu nog ben ik de nelste van heel de school. We houden iregeld een Coopertest en het record aat met 3700 meter op mijn naam. Er alt eeg kratje bier te verdienen als je atverf etert. Maar sinds ik een beejte ardig kan lopen, ben ik eigenlijk ge- ;opt riet bier drinken." oetbilen R||fts die eerste successen bleef ;ans van de Griendt zich vooral toe- iggenfp voetballen. „Ik heb eerst bij acing White in Sas van Gent gevoet- ald. loen we hier kwamen wonen, ;n iklid geworden van Hoek. In de 'ugd lleb ik altijd maar in de tweede ftallep gespeeld, ik was dus niet een an delbeteren. Vorig seizoen was ik iet drie doelpunten op een half sei- len tppscorer van het vijfde van oek. Dat team bestaat nu niet meer, speel ik nu in het vierde." ft evenwel dat hij op korte ter- In keuze zal moeten maken: óf jlen, óf hardlopen. „Ik ga wel irder met lopen, want het stimuleert Is je wi nt. Als ik weet dat er een wed- trijd ia, dan doe ik mee. Hardlopen is oor mij trouwens echt een ontspan ing, aker hier rond het Paradijs. Dat eeft een lekker gevoel, zo helemaal al- eeninjde polder." )at rondje rond Hoek wordt door een lantal plaatselijke trimmers graag Js traning afgelegd. De afstand be- Iraagt om en nabij de acht kilometer dat wordt soms als een aardige Taadnpeter voor de conditie ge- (Advertentie) OFFICIËLE DEALER Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125. t AS VAN GENT - De volleybal vereni- ing Savok houdt morgen (zaterdag) 'oorhet tweede jaar het Suikerbete- joernooi. AAn dit recreatief opgezette volleybaltoernooi nemen in totaal waalf teams deel. n poule A spelen de ploegen van Zuipcilin- ers, Oppeneer, IJVC, Cerestar, Savok 1 en avok 2. In poule B nemen de teams van De liet.Meermarkt, Jeroen, Savok 3, Elwe en ponraarts het in een halve competitie te en elkaar op. Daarna volgen de plaatsings- IdjMden. Elke wedstrijd bestaat uit twee ets van twaalf minuten. Het toernooi, dat in ie Sasse sporthal De Vlaanderen wordt ge peeld, begint om 11.00 uur. De prijsuitrei- ing is omstreeks 15.45 uur. bruikt. Hans van de Griendt: „Vorig jaar liep ik de Paradijsloop trainend in 29 minuten. Sinds de Kustlopen (van de zomer) ben ik een beetje gaan trainen en heb ik de opgaande lijn te pakken. Marc Groosman (die twee huizen verder woont) kwam een keer met zijn horloge in de hand naar bui ten toen ik net terugkwam." „Ik had 27.15 min. gelopen. Oh ja, zei hij lachend, ik wou ook net even ko men opscheppen met mijn tijd. Hij had er 27.45 min. over gedaan. Daarna is het alleen nog maar sneller gegaan. Mijn record staat nu op precies 26 mi nuten. Ik moet erbij zeggen dat er toen wel iemand met de flets meereed en dat stimuleert. Maar Eddy Vink won de Paradijsloop dit jaar in 26.40 min. Misschien dat ik hem volgend jaar dus wel bij kan houden." Hij beseft daarbij dat hij in feite ver keerd traint. De intensiteit is opge voerd tot twee a drie keer per week, maar het is vooral de manier waarop hij met zijn krachten omspringt, die hier en daar hoofdschuddend wordt af gekeurd. „Ik wil op de training altijd records lopen en dat schijnt helemaal verkeerd te zijn. Maar zo ben ik nu een maal: ik loop altijd honderd procent. Het schijnt datje ook wel eens langza mer moet lopen. Trainingsschema's heb ik niet. Iemand van een atletiek- club heeft eens tegen me gezegd datje ook wel eens op kortere afstanden moet trainen. Tijdens de gymlessen op school heb ik op de kunststofbaan van Vlissingen eens tien keer tweehonderd meter gelopen. Ik zat echt helemaal kapot. Dat ligt me echt niet. Het is ook zo saai op zo'n baan, altijd maar die rondjes." Hij vervolgt: „Ik hoor allemaal goede dingen van de kenners. Ik krijg bij voorbeeld tips van Mare Groosman en laatst nog van Karei Meetens, nadat ik in Philippine met een losse veter had gelopen. Die zei datje altijd een dub bele knoop moet leggen. Dat zijn alle maal van die kleine dingen, maar het is wel belangrijk." Dank zij die goede raad en een betere trainingsopbouw wil hij zich opwerken tot de beste atleten in de streek. „Ik twijfel wel eens aan mezelf', geeft hij eerlijk toe. „Als je al die mannen ziet lopen, met hun professionele outfit. Ze lopen een hele tijd in, rekken zich en lopen op van die professionele schoe nen. Dan moet je mij zien, met mijn 'Speciale Palm t-shirt' en op gewone sportschoenen. Tot grote hilariteit trouwens, want er worden dikwijls al lerlei opmerkingen over gemaakt. Maar ik wil echt eens kijken hoe ver ik kan gaan. Je weet het maar nooit. Ik heb altijd gedacht dat ik de Paradijs loop nooit onder de 28 minuten zou kunnen lopen en nu zit ik toch al op 26 rond. Ik denk dat het door die wedstrij den komt, dan ga je automatisch snel ler. Maar ik wil dat rondje in 24 minu ten lopen, dat is met een gemiddelde snelheid van twintig kilometer per uur. Dat wil ik dan op langere afstan den vasthouden." BMEUZEN - Van het ogramma 'an de derde speeldag in de Terneu- ense bedrijfsvolleybal-competitie loefden de 'grote' ploegen in de eerste las ■et wakker te liggen: ze vonden |Ien^ai tegenstanders tegenover 'ch Baar maximale puntenwinst op |§»d kon worden. Boeiend werd laardtor alleen De Meyer-Noordzee 'Z dat net een 1-2 uitslag de eerste ze is voor de bezoekers opleverde. MTS/ bEAO ging via 3-1 op de Kramer-re- 'er!| «aar zijn tweede overwinning. Strijd werd er vooral geleverd in de P® divisie. Daar werden vier ploe- :en (Foto Neelemans, De Hoop, Phi- 'Ps sgDees 2) na vaak felle slagenwis- NH-n als winnaar afgevlagd. Foto weiemans heeft inmiddels een optie >P een dergelijke uitslag (voor de der- le keer 2-1), terwijl Rabo erg tevreden afsloot met een winnende set tegen het avoriete Dees 2. Gemeente doet het in :eze IHas allemaal wat 'ruimer': na eer- EmJg 2 en Rabo met 3-0 verslagen te lebben moesten nu de PSV-reserves petffin dergelijke score genoegen ne- In de derde klas hebben Dees 3, HgD en Van Zeist nog geen punten verlies geleden en doet nieuweling |®f t°uw het bepaald verdienste- 3'slagen: Eerste klas: Zeldenrustcollege- jerband 3-0; De Meyer-Noordzee JZ 1-2; amei 2-MTS/MEAO 1-3; Neckermann- Ln m L° PSV-V.& V. 2-1; Dow-Roelofs »r n^ede klas: Foto Neelemans-De Poot- dm Ho°P-Beldo 2-1; Gemeente-PSV 2 PWllps- Dow 31-2; Dees 2-Rabo 2-1. Der- klas: PZEM-ABN 3-0; Dees 3-Haven- ■W-0; Gemeente 3-Philips 2 0-3; Van joorwaarts 3-0; Gemeente 2-Bundel- 2. Standen. Eerste klas: Dees 2-6; 'lann 2-6; Zeldenrustcollege 3-6; n PSV 2"5; MTS/MEAO 2-5. Tweede vf „G';rneente 3-9; Foto Neelemans 3-6; - v™ V>5; Dow 3 3-5; Beldo 3-5. Derde klas: f nf 3 3-9; Van Zeist 2-6; PZEM 2-6; Ge il "eente2 3-6. Stephen Hendry SLUIS - Stephen Hendry kauwt in het Sluise biljart- en snookercen trum De Sluyse Haven zwijgend zijn lunch weg. Een hamburger, il lustratief voor Schotse zuinigheid. Want de 18-jarige Highlander kan zich met gemak gerookte zalm, ka viaar en champagne als tussendoor tje veroorloven. Hij is professioneel snooker-speler en staat op de we reldranglijst op een vijfde plaats. In één jaar tijd verdiende hij 400.00 pond, een slordige anderhalf mil joen gulden. Alleen lijkt geld hem niet te interes seren. Op weg naar Sluis had hij pre cies vijftig pence op zak. „Om op het vliegveld een krantje te kunnen ko pen", zegt hij terwijl hij met zijn arm een lik ketchup van zijn kin veegt. En hij doet er verder het zwijgen toe. Hij is niet ingehuurd om te praten, maar om met die overmaatse keu de gekleurde ballen over het laken te laten ketsen. Kletsen is voor ande ren. De wel zeer Engelse begeleiders Hines en Parke met name. Zij zijn de vaste reisgezellen van Stephen op zijn vele binnen- en bui tenlandse tochten. Hines en Parke zijn verkoop- en promotiemanager van 's werelds grootste snookerfa- briek, Riley, waarbij Hendry onder contract staat. In ruil voor een vor stelijk salaris verplicht het snook er-fenomeen zich regelmatig de monstratie-partijen te spelen. Woensdag was Zeeland aan de beurt. Eerst in „De Sluyse Haven" in Sluis, daarna in het Snookercen trum Zeeland in Goes. Het trok slechts een gering aantal liefheb bers, want in Sluis bevolkten 20 kij kers de grote hal. Hines en Parke lieten zich er niet door ontmoedigen. Alsof ze een mil joenenpubliek van informatie voor zagen schudden ze alle superlatie ven uit de koker: Stephen Hendry was de jongste snookerprof -16 jaar-; de jongste A-prof op dezelfde leef tijd, een categorie waarvan er op de gehele wereld maximaal 120 zijn; de jongste speler die ooit Schots kam pioen werd en de jongste crack, die als vijfde op de wereldranglijst staat. Sinds vorige week neemt hij deze plaats in nadat hij in een groot toer nooi weer enkele punten scoorde. Hendry hoort al die loftuitingen niet. Zijn tienergezicht is overdekt met jeugdpuistjes, zijn helblauwe ogen observeren met genoegen de bedienende jongedame. Van enige sterallure is nog geen' sprake. De enige luxe die hij zich heeft veroor loofd is een „op maat gemaakte" Mercedes, die overigens in Edin burgh in de garage bij zijn ouders is gebleven. Luxe, waarvoor hij al zijn talent heeft moeten etaleren. Nadat hij een snookertafel voor zijn twaalfde verjaardag had gekregen, gingen de prestaties snel omhoog: de Schotse- en Engelse jeugdtitel, senior kampioen van Schotland op zijn 15e en 16e jaar. Hij werd op 1 au gustus 1985 beroeps bij de eerder ge noemde snookerfabrikant. De scouts van dat bedrijf hadden on derkend dat er een meer dan bijzon der talent school in deze vriendelij ke knaap. Eric Parke: „Stephen is bij zonder aardig en daardoor een uit zondering vergeleken met sommige collega's. Zijn beroepsijver is onge looflijk en de druk van het alsmaar presteren voor onder meer televisie is verschrikkelijk zwaar". Gevraagd naar zijn oefenpatroon antwoordt Stephen: „Voorheen da gelijks zeven tot acht uur. Maar nu met de vele reizen en demonstraties, drie uur per dag". En Hendry is veel op pad. Hij is juist teruggekeerd uit Australië, waar hij een Master toer nooi heeft gewonnen. Eerder dit jaar was hij al in Hongkong en Japan. In het voorjaar van 1988 wacht hem al weer een trip naar Peking. Buiten zijn beroep heeft het niet drinkende talent toch nog tijd voor „a girl friend" en het spelen van golf. Kaarting - In het Sasse buurtcen trum Sint Albert wordt zondag de eer ste vleeskaarting van het seizoen ge houden. Voor bieden zonder roem en jokeren kunnen geïnteresseerden zich vanaf 14.00 uur opgeven. Een half uur later beginnen de wedstrijden. Kaarting; - De Aardenburgse kaart club HIL hield in De Jonge Leeuw de eerste kaarting van het seizoen. Uitslag bieden: 1 mevrouw M. Moens-Mar- teyn, 2 M. Cools, 3 mevrouw D. Verbeke. Jo keren: 1 mevrouw F. Dey, 2 mevrouw H. van Vlierberghe, 3 mevrouw Peijcke-Van Pame- len. Kaarting - Zondag start kaartclub De Zwaan de kaartcompetitie '87-'88. Plaats van handeling is restaurant 'De Zwaan' in Philippine. De kaarting be gint om half drie; vanaf twee uur kan men inschrijven. Spelsoort; bieden zonder roem. Kaarting - Wijkvereniging De Boe merang in Axel houdt vrijdag een vleeskaarting in het wijkgebouw aan de Mozartstraat. Vanaf 20.00 uur kun nen liefhebbers bieden of jokeren. Een half uur eerder kunnen ze al inschrij- ZUIDDORPE - Schutterssociëteit Willem Teil in Zuiddorpe hield een schieting in café M. de Cock, waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. Samijn, Zuiddorpe; eerste zij vogel E. v. Kronenburgh, Zuiddor pe; tweede zijvogel E. de Cock, Zuiddorpe; grootste aantal kleine vogels (4) P. Samijn, Zuiddorpe. TERHOLE - In het Dorpshuis in Ter hole werd een kermisschieting gehou den waaraan 29 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel M. de Vijlder, De Klinge; tweede hoge vogel F. Schillemans, Breda; eerste zij vogel L. Vertenten, De Klin ge; grootste aantal kleine vogels (6) J. Cock- heijt (6) J. Cockheijt, Heikant; tweede zijvo- gel R. Herwegh, Heikant. KOEWACHT - Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in Koe wacht in café P. v. d. Steene, waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. Vervaet, Stekene; eer ste zij vogel G. Verstraeten, Koewacht; twee de zij vogel A. v. Overloop, Koewacht; groot ste aantal kleine vogels (4) A. Jansen, St. Jansteen en C. de Coninck, Koewacht. TERNEUZEN - Schutterssociëteit De Westerschelde in Terneuzen hield een staande wipschieting waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel A. Biddeloo, Graauw; tweede hoge vogel F. Herwegh, Hulst; eerste zijvogel J. Burggrave, Zelzate; tweede zijvogel L. Vermeulen, Nieuw-Na- men; derde zij vogel J. Hoop, Kloosterzande; vierde zijvogel D. Doene, Kwadendamme; blokvogel D. Donze, Hoek. KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek in Koewacht hield een schieting in café de Oude Molen, waar aan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L. v. Kerkhoven, Hei kant; eerste zij vogel en tweede zij vogel J. de Waal, Koewacht; grootste aantal kleine vo gels (4) mw. Groenewegen, Koewacht. KOEWACHT - In café P. v. d. Steene hield schutterssociëteit Willem Teil een schieting waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. Martens, Koewacht; eerste zijvogel E. de Saeger, St. Niklaas; tweede zij vogel J. de Waal, Koewacht; groot ste aantal kleine vogels (3) O. Saman, Koe wacht. Hans van de Griendt. HULST - Het is dinsdagavond al een behoorlijke tijd na afloop van de slui- tingskoers van het Zeeuwse wieier- seizoen als Cor Vervaet zijn rugnum mer in komt leveren. De amateur uit Walsoorden is slechts één van de tien coureurs, die er in slaagt om de helse strijd (die overigens onder erbarme lijke weersomstandigheden wordt verreden) uit te rijden. Vervaet ein digt als tiende, maar het is wel opmer kelijk dat juist hij zich in de top van de uitslag weet te rijden. Zelf reageert Cor Vervaet erg nuchter op zijn opvallende optreden in de ker mis vierende Reynaertstad. „Het is een kwestie van ervaring", weet Ver vaet. „Je moet attent reageren als er mannen weg springen. En als bijvoor beeld Karei van Goethem en Thijs Fa- se^er vandoor gaan, dan kun je ver wachten, dat het serieus wordt". En die ervaring heeft Cor Vervaet zonder meer opgedaan in zijn tot nu toe niet zo erg opvallende wieler-carrière. De amateur van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen besloot dinsdag in Hulst zijn vijftiende seizoen in deze categorie. En steeds was Vervaet (33) in feite een naamloze in het peloton als het om de verdeling van de ereplaat sen ging bleven er voor hem zelden meer dan enkele kruimels over. Deson danks behaalde hij in al die jaren toch nog drie overwinningen. „En dat is voor mij het hoogst haalbare geweest. Maar ik heb altijd plezier aan mijn hobby beleefd. Anders had ik het niet zo lang vol gehouden bij de amateurs", denkt Vervaet. Daarom ook heeft Vervaet nu een uit gesproken mening over de toekomst van de provinciale wielersport. Hij heeft er immers veel zien komen en zien gaan. „Maar als ik nu de Zeeuwse amateurs eens op een rijtje zet, dan zie ik er momenteel niet veel in slagen om als prof te kunnen worden. Pa trick Tolhoek heeft misschien wel een kans. Daarnaast is misschien Pierre Raas nog iemand, die kans heeft bij de beroepsrenners. Verder zie ik bij de jonge Zeeuwse amateurs niemand daartoe in staat", zijn mening over de kwaliteit van het huidige Zeeuwse amateur-peloton. „Want het is toch opmerkelijk dat renners van vijfen twintig en dertig jaar zich moeiteloos kunnen handhaven". Volgens Cor Vervaet is het voor de Zeeuwse wielerclubs daarom ook een 'must' om de jeugdwielrennerij te sti muleren. Aan de basis gaat het vol gens hem al mis. „Ze moeten trachten jongeren van twaalf, dertien jaar op de flets te krijgen. En van daaruit op gaan bouwen. Er zijn nu zowat helemaal geen jeugdrenners en bij de nieuwelin gen en junioren loopt het ook niet over, al volg ik die categorieën niet zo erg goed. En bij de trimmers moeten we ook niet meer aankloppen, want daar wordt de dienst ook alleen maar uit ge maakt door ouderen". Hoewel Cor Vervaet tot de ouderen van het amateur-peloton behoort, is hij bepaald nog niet van plan al een punt achter zijn wi ler-loopbaan te zet ten. „Als alles goed gaat met de ge zondheid, ben ik er volgend jaar weer gewoon bij", zegt hij. En er bij zijn, dat doet Cor Vervaet erg graag. TERNEUZEN - De Terneuzense korf balvereniging Luctor doet al jaren verwoede pogingen om vanuit de af deling naar het landelijk korfbal te promoveren. Vorig seizoen was de club van voorzitter Rinus Nieuwdorp daar heel dicht bij, maar na een paar 'slippertjes' tegen vooral zwakke te genstanders eindigde men tweede achter kampioen Ondo 2 uit St. Lau rens. Toen die titelhouder besloot geen gebruik te maken van het recht op promotie had men in Terneuzen pas echt goed 'de ziekte' in. De teleurstelling daarover is door de selectie van -nieuwe- trainer Etienne Fauconnier uit Gent echter verwerkt. „We mogen ons dit seizoen door nie mand meer laten verrassen. We zullen zelf de punten moeten pakken en zor gen niet afhankelijk te zijn van wie ook", kijkt Ronny Wisse na vijf wed strijden tegen de huidige competitie aan. Wisse, de routinier in de Luctor- ploeg, heeft er ook alle vertrouwen in dat dat zal gebeuren. Uitgerekend op zijn verjaardag werd koploper Storm vogels uit Westkapelle, tot dan onge slagen in deze eerste afdelingsklas, naar een ruime nederlaag gespeeld. „Een schitterend cadeau", geniet Wis se nog. Temeer omdat hij met een paar fraaie goals een belangrijk aandeel had in de zege van zijn ploeg. „Het loopt op dit moment echt lekker. Het team kent weinig of geen zwakke plekken, we zijn meer ploeg geworden en niemand loopt voor zich zelfzelf te ballen", heeft Ronny Wisse al een aan tal positieve zaken ervaren. De resul taten zijn niet uit gebleven: Luctor leidt en is niet van plan die koppositie nog af te staan. Dat hoéft volgens Ron ny Wisse ook niet. Hij signaleert dat iedereen bereid is om voor het resultaat te knokken en de spelvreugde volledig terug is: „On der de nieuwe trainer wil iedereen zich een beetje bewijzen, maar dat gaat niet ten koste van het samenspel. Er wordt erg goed gecombineerd en vooral het middenvak loopt als een trein." Over de Belgische oefenmees- ter is hij erg te spreken: „Hij weet de ploeg te motiveren, beschikt over een gevarieerde oefenstof en besteedt aandacht aan alle onderdelen van het korfbalspel." Na de vooropleiding door Teun Huibregtsen en het trai nersduo Jack Tholens/Tiny Bo- schitsch verwacht Wisse dat Etienne Fauconnier Luctor naar de landelijke derde klas kan brengen. De door Belgisch bondscoach Daniël de Rudder bij de Terneuzense club aanbevolen trainer heeft in de korte periode dat hij Luctor onder zich heeft de eerste selectie op een groot aantal punten bijgeslepen. „We gingen voor heen nogal onbesuisd tekeer. Konden in de aanval maar moeilijk de rust op brengen om te wachten op de goede doelkansen. Dat is anders geworden. We zijn nu veel bezig met aanvalstrai- ning waarbij elke week andere patro nen doorgenomen worden. Ook condi tioneel zijn we verder dan ooit", laat Ronny Wisse enthousiast weten de aanpak van Fauconnier helemaal te zien zitten. Niet zo onlogisch: na vijf wedstrijden laat Luctor met een doelsaldo van 44- 28 zien dat het zowel aanvallend als verdedigend wel goed zit. Het -bijna traditionele- slippertje dat de ploeg uit bij Olympia maakte (3-3) wordt door Ronny Wisse gezien als een 'slordig heidje' dat niet meer voor mag komen. „Het hoeft ook niet", besluit hij: „We beschikken over een jonge ploeg (ge middelde leeftijd net twintig, red.) die zich dit keer echt niet wil laten verras sen. Tactisch zal er nog wat moeten ge beuren. Al zal dat waarschijnlijk moe ten wachten tot de tweede competitie helft wanneer de trainer de tegenstan ders kent." De KV Luctor lijkt, voor de eerste keer in haar bestaan, nu onhoudbaar op weg naar een plaats in de landelij ke competitie. „Het zou een goede zaak zijn voor het Zeeuws-Vlaamse korfbal als het er van kwam. Van een ploeg in de afdeling gaat geen aan trekkingskracht uit, misschien ge beurt dat wel als we op landelijk ni veau kunnen optreden", hoopt Rony Wisse. Hij denkt dat het huidige Luc tor die stap dit seizoen kan zetten. „Maar de competitie is nog lang", bouwt hij tot besluit voorzichtig een reserve in. De Zeeuws-Vlaamse amateur rijdt zijn wedstrijden meestal in België. „Daarom moeten ze voor mij die grens weer onmiddellijk open gooien vanaf het begin van het seizoen. De klassie kers in het begin van het seizoen zijn niets voor mij. Ik werk nog hele dagen en heb in de winter dus geen tijd om te trainen. Die kilometers kan ik niet aan. En bovendien moeten de jonge ren die wedstrijden maar rijden", vindt Vervaet. Maar pas na 1 juni bestaat de moge lijkheid voor de Zeeuwse amateurs aan wedstrijden in België deel te ne men. „En in de periode tot 1 juni zijn er hier maar een paar wedstrijden. Daar om kom ik pas laat in het seizoen pas echt goed op gang en kon ik in Hulst ook een goede wedstrijd rijden. Voor mij begint en eindigt het seizoen in fei te te vroeg", aldus Vervaet, die binnen de amateurgroep van de wv Zeeuws- Vlaanderen één ding behoorlijk mist: saamhorigheid. „Ze rijden liever tegen elkaar dan om samen te werken. Ik heb wel eens het idee, dat ze liever een Middelkamper of een Brabander laten winnen, dan een renner van de eigen vereniging", besluit Cor Vervaet. (Advertentie) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Ronny Wisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 91