Twee doden bij woestijnrally Jan Leendertse staat er om te scoren Vier Utrecht-spelers in selectie Jong Oranje -1113 Wilander uitgeschakeld Olympus en EMM 2 uit bekerstrijd DAM HORECA SERVICE B.V. '56 PLEIT VERGEEFS VOOR KUNSTSTOF Ie tijden isico Sportambtenaar Oemoemenoe- RCC afgelast Handbalclinic in Kruiningen Weer remise bij WK dammen PZC/sp°rt 27 OES Het lieflijke kinderliedje 'alle eendjes zwemmen in t water' wekt meestentijds enige vertedering op. Maar Kees ortli éve, voorzitter van de Goese atletiekvereniging AV '56, an bij het luisteren naar deze versregel zeer opstandig en zeer mtspmd raken. In de afgelopen regenmaanden stond hij ette lijke keren moedeloos langs de Goese sintelbaan, die zo tot op e draad versleten en ingetrapt is, dat het water absoluut niet eer weg kan. Kees Kortleve treurt: „We hebben drie wed- trijden moeten afgelasten en meer dan twintig trainingen konden niet doorgaan, omdat de baan dagenlang blank stond, let las alleen plezierig voor de eenden, want waarachtig die men op onze baan vrolijk rond". Niet juichen Gemener Geweigerd Vervelend Verbeteren voor u klaar. Horeca-, Grootkeuken-en Kantine p benodigdheden Ind. terrein Arnestein, rode zone, 0 Kleverskerkseweg 18 4338 PM Middelburg p Telefoon 01180-11105/16753 DINSDAG IN MIDDELBURG TEGEN LUXEMBURG Beste Zeeuw Schorsingen Superduel Sc ifo niet Uitslag Linford 'fêfce waterbaan. enden verdrijven leten in Goes onder dus dat de Goese atle- ben voor de belangen van de sport en jtuurder vorige week zaterdag de atletiek in het bijzonder: „Door ge brek aan financiën zijn we aan han den en voeten gebonden. Mijn voor gangers hadden het wat gemakkelijk omdat in een nog niet zover verleden engde gevoelens de opening nieuwe kunststofbaan in Mid- meemaakte. Kees Kortleven: Met meer dan 400 leden zijn we veruit ^Botste atletiekvereniging van eelam, maar met onze versleten, ou- lerwetse sintelbaan komen we op de latste plaats. Vlissingen, Zierikzee en u ook Middelburg hebben prachtige iunststofbanen, maar door een gebrek dewerking van het gemeente- komen wij achteraan sloffen". verouderde sintelbaan kan AV [en nog maar op haar lauweren „De baan, die in het begin van i zestig is aangelegd, stond ooit als de snelste van heel Zuid- nd. Atleten van ver over de irovinciegrenzen kwamen dan ook (raag naar Goes om hier snelle tijden e realiseren. Maar in de laatste vier aar is de klad er helemaal ingekomen. Cr behoort een verende toplaag van Üeine korreltjes te zijn, maar het is nu Één dikke, keiharde massa geworden, iie geen druppeltje water meer door- aat. ®et alleen AV '56, maar ook SGB lub gehandicapten Bevelan- aarmee we veel samenwerken, daardoor bij training en wed- terk belemmerd', ortleve vreest, dat het Goese tebestuur niet in een flitsende iprint voor een oplossing zal zorgen, naar zich gezapig op de lange baan zal iegeven: „Ja, de zaak is op de lange iaan geschoven. Er moet eerst ge spaard worden, zo heeft de gemeente >ns laten weten, en voor 1990 hoeven ve nergens op te rekenen. Dat bete rent, dat de nu nog bloeiende atletiek- sportin Goes - en vooral de baansport - lolleno door de plassen achteruit ;aat". rtekenen van die sombere toe dienen zich nu al aan: „Zo wil ling Zeeland in Goes geen wed- :n meer houden, omdat het risi- root is. Veelbelovende jeugdle- n onze vereniging gingen op ei- ■utje in Zierikzee trainen. Als je an huis moet gaan, is dat niet erlijk voor onze club. Als enige vereniging in Zeeland komen we in de ierste klas van de landelijke atletiek- iompetitie heren uit. Voor de rest zijn er niet eens tweede klassers in Zee and. We nemen dus een toppositie in. daar met zo'n aftandse baan komt al- es in gevaar". Wet gemengde gevoelens denkt Kees /an f ortleve ook aan het Goese streven >m centrumplaats van Zeeland te wor den: „Ook Terneuzen zal ons nog wel de middelen ruimer voor handen wa ren. Daardoor kon Hans de Ridder ook meer te doen dan zijn opvolger". In het college van b en w moet me vrouw Van Tooren dan ook vechten om de belangen de sport te verdedi gen: „Mijn medebestuurders en vooral de wethouder van financiën staan niet te juichen als ik met mijn ideeën kom". Niettemin verwacht de wethouder niet dat AV '65 eerder dan in het begin van de jaren negentig geholpen zal wor den. „De komst naar Goes van een op leiding Sport en Bewegen, een oplei ding voor sportleraren, is praktisch ze ker. En wellicht zal die ontwikkeling ook stimulerend werken op het realise ren van een kunststofbaan". Sportambtenaar Dies van de Velde: „Die kunststofbaan, die komt er hoe dan ook. Voor 1989 staat al 375.000 in de gemeentelijke planning en voor 1990 eveneens 375.000. Maar we pro beren nu de start naar 1988 te schui ven. Daar is veel inventiviteit voor no dig. Ook van AV '56. Een vereniging met 400 leden moet zelf toch ook wel wat kunnen, zoals de hockeyers bij voorbeeld zelf voor de afrastering heb ben gezorgd en de voetballers voor de verlichting". Inmiddels wacht Goes op de uitslag van een NSF-onderzoek: deskundigen gingen na of de onderlaag van de sin telbaan nog geschikt is als onder grond voor een kunststofbaan. Een gunstige uitslag zou een bedrag van vele tonnen kunnen schelen. Noch sportambtenaar Dies van de Velde, noch AV-voorzitter Kees Kortleve wenst daar zijn hoop op te vestigen. Kees Kortleve: „We willen zelf na tuurlijk ook zoveel mogelijk doen. Maar een start in 1988? Ik moet het eerst nog zien". strijd co te j len v len hi :over levoi >e: al ;n: „o< voor zijn met een kunststofbaan. De ■nt jute heeft ons gevraagd om bij vijze van tussenoplossing de zaak te ïivatiseren. Maar het gaat hier om ren ii|vestering van meer dan een mil- oen. AV '56 heeft tientallen hardwer- rende vrijwilligers. Maar het is toch ft..rSrijpelijk, dat men terugschrikt 1 voor de verantwoordelijkheid rond even 'on' De Goese sportraad voelt met de atle- v ereni8lng mee en heeft een kunst- tofbaan als eerste op de urgentielij st 'ezet. Maar Kees Kortleve betwijfelt |[MVeel zal helPen- Hij bespeurt bij iet gemeentebestuur geen al te grote Ptjjjle voor de sport in het algemeen jn °e atletiek in het bij zonder. Het ver- n Jpn sportambtenaar Hans de Rid- fler wordt ook als een verlies ervaren: üwidder verdedigde de belangen je sport, maar we hebben de in- at de huidige sportambtenaar |itend de belangen van de ge- re verdedigt". Kortleve: „En __'m kan in Zierikzee wel een rlStüfbaan van de Sr°nd komen? hier zo'n wethouder van sport ten hadden als in Zierikzee zouden jjyieen eind verder zijn". PB>ese wethouder van sportzaken jjievrouw M.F. van Tooren-Loerakker bestrijdt te vuur en te zwaard, dat het ^Bntebestuur weinig oog zou heb- PARIJS (AFP) - De woestijnrally Djer- ba 500 blijkt twee doden te hebben geëist. De 27-jarige Franse motorrij der Patrice Leclerc en zijn 38-jarige landgenoot Jean-Pierre Hubeaux, die zondagavond in een zandstorm in het gebied van Zarzis (Tunesië) ver dwaalden, zijn dood aangetroffen ten zuid-zuid-oosten van Douz. De derde verdwenen motorrijder, de Nederlander Rini Peeters, is nog steeds niet gevonden. Het bericht van één van de organisatoren, dat hij gered zou zijn, is onjuist gebleken. Evenmin als de organisatoren in Parijs heeft de Nederlandse ambassade in Tunis iets van Peeters vernomen. De lichamen van de twee Franse mo torrijders werden aangetroffen in de losse zandduinen tussen de oase van SCOTTSDALE (AFP) - Het tennis toernooi van Scottsdale heeft woens dag in de eerste ronde zijn favoriet verloren. Mats Wilander, nummer een op de plaatsingslijst, werd in twee sets verrast door de Amerikaan Dan Goldie: 6-7 (2-7), 3-6. De Zweed weet de uitschakeling aan oververmoeidheid. Hij vertrok pas dinsdagavond uit Spanje, waar Zwe den zich met enige vertraging plaatste voor de finale van het Davisbeker- toernooi. De belangrijkste uitslagen zijn: Eerste ronde: Goldie (VSt)-Wilander (Zwe) 7-6 (7-2), 6-3 Tweede ronde: Lozano (Mex)-Tim Mayotte (VSt) 6-4, 6-3 Emilio Sanchez is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Bazel. De Australiër Mark Wood- forde versloeg de aanvoerder van het Spaanse Davisbeker-team, die als tweede op de plaatsingslijst stond, met 7-6, 6-3. Yannick Noah, die in Ba zel na drie maanden afwezigheid zijn come-back maakt, won met 7-5,4-6,6-4 van de Zwitser Heinz Günthardt. Pat Cash heeft donderdag de kwartfi nales van het met 300.000 gulden gedo teerde tennistoernooi in Brsibane be reikt. De als eerste geplaatste Austra liër versloeg in de tweede ronde zijn onbekende landgenoot Johann An- dersson in twee sets: 7-6 en 6-4. VLISSINGEN De rugbywedstrijd Oemoemenoe-RCC, die zondag op het sporpark de Nadorst in Middelburg zou worden gehouden, is afgelast. In verband met het overlijden van de 21-jarige Jos de Klerk uit Roosendaal, speler van RCC 2 die vorige week bij een scrum zijn nek brak, komen dit weekeinde van die club geen teams in actie. Tsar Ghilane en Chott El de Douz, ver ten zuiden van het rally-parkoers. Zon dagavond ontbraken tien motorrij ders op het appèl bij aankomst in Zar zis. Zij hadden onderweg te maken ge kregen met een hevige zandstorm, die het zicht beperkte. De richtingwijzers raakten ondergestoven. De zoek-ac- ties, die de volgende dag op gang kwa men, leidden ertoe dat maandag vijf deelnemers werden gevonden en dins dag nog twee (onder wie de Nederlan der Van Ruitten). (Door Frits Bakker) ROOSENDAAL - De Zeeuwse voet baltrainer Jan Meulmeester zei nog niet zo lang geleden: „Ik weet niet wat ik van Jan Leendertse moet denken. Hij is een onberekenbare voetballer, maar dat is hij ook als mens. Misschien zegt hij over een paar weken ineens: ik stop met voetballen." Maar nu, nog geen jaar later, speelt en traint Jan Leendert se dagelijks bij een profclub. De 22- jarige Zeeuw heeft een veelbelo vend debuut gemaakt in RBC 1. Zondag speelde hij zijn eerste volle dige wedstrijd en scoorde twee keer tegen Vitesse. Zijn huidige trainer Epi Drost ver wacht veel van de 1 meter 87 lange aanvalsspits. „Hij is heel gevaarlijk met de kop en is bovendien vrij snel. Dat was me gelijk al opgevallen. Ik wil hem een kans geven op rechts in de voorhoede. Daar waren we tot nu toe slecht bezet." „Jan Leendertse is in principe een centrum-spits", vindt Drost. „Maar hij kan door zijn snelheid ook vanaf de flank spelen. Het zal natuurlijk dit jaar nog wennen zijn. Van twee keer naar vijf keer trainen in de week. We zullen, denk ik, volgend jaar nog meer plezier van hem heb ben." ter naar Vlissingen gegaan", geeft Jan Leendertse toe. „Daar had ik meer kunnen verdienen dan bij RBC, maar ik moet in januari in mi litaire dienst en had dus niet in Vlis singen kunnen trainen. RBC was ei genlijk veel aantrekkelijker. M'n vriendin moest toch verhuizen naar Breda en nu kon ik zelf ook mee." Jan Leendertse en zijn vriendin Co- rine (die dit jaar stage loopt in de kinder-psychiatrie) wonen inmid dels in een buitenwijk van Etten- Leur. Twee weken reed hij nog op en neer vanuit Zeeland naar de trainin gen. Hij speelde z'n eerste wedstrijd met RBC 2 thuis tegen Roda JC. De 3-1 overwinning was voor een groot deel zijn verdienste. Jan Leendertse scoorde zelf een keer, versierde een strafschop en bereidde de derde goal voor. Toch is de aanpassing veel sneller gegaan dan verwacht. Jan Leen dertse kwam pas eind augustus naar RBC. De voorbereiding op de competitie had hij voor een deel nog met Serooskerke meegedaan, omdat hij er vanuit ging dat hij daar nog zou spelen. De jeugdige spits, geboren en getogen in Kam perland, had toen al een aanbod van Vlissingen geweigerd. „Voor het geld was ik misschien be- Beter had hij zich de start bij zijn nieuwe club niet kunnen wensen. Jan Leendertse, die vorig jaar in de competitie negentien goals maakte, kan het dus ook op een hoger ni veau. „Het is veel harder en geme ner", vertelt hij zijn eerste ervarin gen. „Dat is me tot nu toe het meest opgevallen." „Vorige week, toen we uit tegen Vi tesse speelden, werd ik een hele wed strijd uitgedaagd. M'n tegenstander liep constant te schoppen en te slaan naar me als de bal niet in de buurt was. Ik kreeg af en toe gewoon een stomp in m'n rug en in m'n rib ben. Na de wedstrijd kwam hij me een hand geven alsof er niets ge beurd was. Dus ik dacht later: dat hoort er zeker allemaal bij..." Zijn tengere, maar rijzige gestalte dwong niettemin respect af. Twe keer trof hij doel in die westrijd: één keer met een kopbal en één keer met een schot. RBC verloor weliswaar met 5-3, maar mocht tevreden zijn over het debuut van de jonge aan valler. Jan Leendertse kon kiezen uit drie clubs toen hij aan het eind van de vorige competitie werd gekroond tot topscorer. Ook van NAC was er tenslotte nog belangstelling. „Ik heb hier geen contract getekend", vertelt hij kort voor de late middag training bij RBC. „Het was beter dat ik op amateurbasis kwam, vond ik zelf." „Maar ik moet zeggen: waar ik ook naartoe was gegaan, Serooskerke vond het allemaal niet zo prettig. Dat is een beetje jammer. Ik heb er graag gevoetbald dat ene jaar. Ik speelde graag met Bert Riemens en ik had veel goals te danken aan an dere jongens. We hadden gewoon een goed op elkaar ingespeelde ploeg." „Dat was ook de reden", zo vertelt hij, „dat ik er wilde blijven spelen. Ik zei dus nee tegen Vlissingen, hoe aantrekkelijk het ook was. Ik had zelf nog m'n twijfels of ik het wel echt kon. Zou het geen toeval geweest zijn, zo veel doelpunten, vroeg ik me zelf wel eens af." Jan Leendertse hielp nog wel mee om de bekerfinale te winnen tegen Gemert. Daarna trok hij zich terug om zijn examen aan de MTS voor te bereiden. Hij moest afzeggen voor de landelijke finale, waarin Seroos kerke onder meer tegen Ajax 2 moest aantreden. „Ik was er natuur lijk graag bij geweest", verzekert hij. „Maar ik had het van tevoren gemeld. Daarom vond ik het vreemd dat Jan Meulmeester er la ter zo vervelend over deed." Hij stelt vast dat er vaak ten onrech te achter zijn rug is gepraat. Dat er onaardige dingen zijn verteld na zijn vertrek. Joop Wattel, de voorzitter, heeft bijvoorbeeld rondverteld dat hij zich zelf heeft aangeboden bij RBC. „Dat is absoluut niet waar. Ik ben zelf gevraagd door RBC en door NAC, maar wat doet het er ook toe." „Ik ging een paar weken geleden naar Seroos kijken tegen Arnemui- den. Maar vooral de oudere suppor ters keken niet al te vriendelijk. Je zag ze denken: wat kom jij hier nog doen... Zou dat allemaal door die bekerfinale komen? Maar ik had het toch gemeld aan de trainer, toen we van Gemert hadden gewonnen. Ik heb gezegd dat ik middenin m'n examens zat. Jan Meulmeester zei nog: Je hebt gelijk, Jan, haal maar eens eerst dat diploma." Jan Leendertse tijdens zijn eerste optreden voor RBC. Jan Leendertse wil het zijn vorige club niet eens kwalijk nemen. „Vol gende week", zo heeft hij gehoord, „komen de spelers naar me kijken. Die gunnen het me wel. Het zijn meer de supporters, hè. Die hadden me graag bij Serooskerke willen houden. Jan Meulmeester ook, denk ik, maar als hij zelf kan verbeteren, dan doet hij het toch ook." „Ik krijg hier een mooie kans", zegt hij tot slot. RBC vaart daar voorlo pig wel bij. De Roosendalers zijn tot nu toe het toonbeeld van de grauwe middenmoter: negen gespeeld, ne gen punten, achttien goals voor, achttien goals tegen. Jan Leendert se heeft in één wedstrijd net zo veel gescoord als de andere spitsen in al lé vorige duels. Van een spectacu lair debuut gesproken. fAdvertentie voor reparatie en onderhoud staat onze technische dienst .1 VLISSINGEN - Zaterdag houdt de landelijke werkgroep coördinatie Handbalstimulering een handbalcli nic in het sportcentrum Reimerswaal te Kruiningen. Er zal die dag veel in formatie te krijgen zijn over handbal, en er zullen diverse trainingen wor den gegeven. Het puikje van de Nederlandse hand balwereld zal dan ook naar Kruinin gen komen voor het aanbieden van di verse workshops, waaronder Fair Play, ledenbehoud en propaganda en blessurepreventie. Deze workshops zullen in de ochtenduren worden ge houden. De gehele middag is uitge trokken voor het praktijkgedeelte, van mini-handbal tot specifieke trai- ningsvormen. Dit praktijk-gedeelte wordt verzorgd door Jacques Josten (keeper van het nationaal herenhand- balteam), Ton van Linder (bonds coach) Erik van der Wel (ex-intematio- nal) en Bert Bouwer (record interna tional met 136 interlands en nu trainer van landskampioen bij de heren Sit- tardia). Om 10.00 uur 's ochtends start de eerste workshop. De praktijktrai ningen vangen om 12.30 uur aan en zijn om ongeveer 15.30 afgelopen. VLISSINGEN - Voor de dames van EMM 2 en Olympus heeft het handbal- bekeravontuur slechts tweemaal een half uur geduurd. Olympus verloor kansloos van Actief en EMM 2 ging in het laatste kwartier van de wedstrijd ten onder. Trainer Nico Geelhoed van Olympus sprak na afloop van het met 23-4 verlo ren duel tegen Actief over een wanver toning van zijn dames. Na een 10-3 ruststand werd er in de tweede helft zeer zwak gespeeld. Er werd maar één doelpunt"gescoord. Af delingsteam EMM 2 deed het aanmer kelijk beter tegen de derde divisie-te- genstander WIK. Deze kon na een ruststand van 3-3 pas in de laatste vijf tien minuten de winst veilig stellen: 5- 8. De volgende bekerronde voor dames- ploegen wordt tussen 10 en 13 novem ber afgewerkt. In die tweede ronde zit ten de overige Zeeuwse dameshand- balteams. Zij waren deze ronde vrijge loot. IRKOETSK (ANP) - Alexander Dib- man en Anatoli Gantwarg hebben donderdag hun tiende remise ge speeld in de tweekamp om het we reldkampioenschap dammen. In Irkoetsk belandde Gantwarg in de slotfase van de 4 uur en 55 zette duren de partij in de problemen. Hij redde zich ternauwernood. Halverwege de WK-match is de stand nu 10-10. De start van het 25 kilometer-kampioenschap voor politie-functionarissen. MIDDELBURG - Aart Stigter uit Al phen heeft donderdagmiddag in Mid delburg met gemak zijn Nederlandse „politie-titel" 25 kilometer geprolon geerd. Niet één moment is zijn over winning in gevaar geweest, hoewel Harry Uittenbroek uit Oldenzaal hal verwege de wedstrijd nog maar een achterstand had van twee minuten. Toen moest Uittenbroek een sanitaire stop maken, wat behoorlijk tijdver lies opleverde. Hierdoor kon Stigter zelfs naar een ruime voorsprong van vier minuten uitlopen. Na de finish op de kunststofbaan in Middelburg, zei de vermoeide Stigter: „Het was zwaar en ik was totaal niet gemotiveerd. Ik had gisteren pas be sloten om mee te doen. De politie sportvereniging Luctor bestaat ten slotte veertig jaar en ik wilde ze een ca deautje geven. Zondag liep ik nog een halve marathon in Breda en dat voel ik nog steeds in mijn benen. Het was ge lukkig een mooie parcours maar mijn tijd van 1.23.53 is niet echt goed om te vreden te zijn. Normaal loop ik regel matig rond de 1.18 op deze afstand." Kees Priem uit Kortgene kwam in een tijd van 1.34.43.8 als beste Zeeuw over de eindstreep. Hiermee werd hij ze vende. „Ik heb lekker gelopen en mijn beste tijd met een minuut verbeterd, en dat met deze weersomstandighe den. Met deze harde wind moet je in een groepje gaan lopen," volgens een tevreden Priem. Dat hij de snelste po litieman in Zeeland is bewees hij door Hans Schaap maar liefst ruim vijf mi nuten achter zich te laten. Joke Huis in 't Veld (Eindhoven) was de enige vrouwelijke deelnemer werd werd derhalve me een tijd van 1.58.15 kampioene, moeilijk omdat ze de eni ge dame was die starte op deze lood zware 25 kilometer. Bij de veteranen was er wat meer spanning, de winnaar van vorig jaar Bram Pannekoek uit Hoorn liep een uitstekende wedstrijd en werd opnieuw kampioen in 1.34.04.3. Dick Kloosterboer uit Am sterdam kwam met ruim twee minu ten achterstand als tweede over de eindstreep en de Zeeuw Hans Schaap werd keurig derde. Bewondering was er voor de oudste deelnemer, de 62-ja- rige J. Spanjer uit Vlissingen die de 25 kilometer in 2.06.38 aflegde. ZEIST (ANP) Coach Bert van Lin- gen van Jong Oranje heeft achttien spelers geselecteerd voor de kwalifi catiewedstrijd uit de Europese titel strijd tegen Luxemburg, dinsdag in Middelburg. Na de bekerwedstrijden van het weekeinde zal de bondscoach zijn groep naar zestien man terug brengen. FC Utrecht heeft met vier spelers de grootste vertegenwoordi ging in Jong Oranje. De selectie: Plomp, Van der Meer, De Krui] ff en Fraser (allen FC Utrecht), De Goey en El- lerman (beiden Sparta), De Ron en Gillhaus (beiden PSV), Willems en Paus (beiden FC Twente), Blattler en De Jong (beiden Roda JC), Verhagen (VW), Van Eek (Den Bosch), Barendse (Feyenoord), Jeroen Boere (De Graafschap), Rob Witschge (Ajax) en Van- derbroeck (MW). André Wasiman van Excelsior is door de tuchtcommissie van de KNVB vier duels geschorst naar aanleiding van de rode kaart, die de Rotterdammer zondag kreeg in het duel Eindhoven - Excelsior. Wasiman moet tevens een boete van 100 gulden betalen. De spe lers Knel (Sparta), Jalink (AZ), Gall (Veendam), Wesselink (Go Ahead Eagles) en Niesten (Telstar) kregen een schorsing van één wedstrijd opge legd. van Zurich. In Zwitserland weet men weinig van de de Brit, die dit seizoen zes keer scoorde voor Fortuna Sittard. Linford heeft in Nederland indruk heeft gemaakt door zijn harde en pro vocerende manier van voetballen. Dat kostte hem vele schorsingen. Als mogelijke opvolger komt Peter Houtman in aanmerking. Fortuna heeft gisteren een aanbieding van Sporting Lissabon ontvangen om de daar overbodig geworden Rotterdam mer over te nemen. Het bestuur betaald voetbal is voor nemens een jaarlijkse wedstrijd tus sen de kampioen en de bekerwinnaar van Nederland te houden. De KNVB wil naar het voorbeeld van Engeland, België en Duitsland in de week vóór de start van de competitie een derge lijk superduel. De KNVB wil niet het Engelse voor beeld volgen. Daar wordt de recette van de jaarlijkse wedstrijd om de Cha rity Shield voor een goed doel aange wend. De uitslag van de 25 kilometer luidt: 1. Aart Stigter, Alphen, 1.23.53.4; 2. Harry Uitten broek, Oldenzaal, 1.27.47.9; 3. Arie Goud- riaan, Dordrecht, 1.31.36.9; 4. H. Akkerman, Apgs, 1.31.50.0; 5. Bram Pannekoek, Hoorn (le vet.) 1.34.04.3: 6. Rudolf Babic, Roer mond, 1.34.16.8; 7. Kees Priem, Kortgene, 1.34.43.8; 8. Jos Dijkhuis, Hengelo, 1.34.54.0; 9. Pierre Winkelman, Hermand, 1.35.05; 10. Gerard Kuiper, Haarlem, 1.35.05; 11. Ton Guelen, Rp en b, 1.35.56; 12. Dick Klooster boer, Amsterdam (2e vet.), 1.36.53; 13. A. Aker, Apgs, 1.37.37; 14. Huip van Nierop, Den Haag, 1.38.54; 15. Theo Kion, Hermand, 1.39.44. John Linford (29) speelt tot en met sei zoen 1988/89 voor FC Zürich. De aan valler van Fortuna Sittard, die in Ne derland ook voor DS'79 en FC Den Haag uitkwam, kwam donderdagmid dag tot een akkoord met de Zwitserse club. De Brit werd vergezeld door zijn zaakwaarnemer Bob Maaskant, van de stichting arbeidszaken. Over de hoogte van de transfersom zijn door beide clubs geen mededelingen ge daan. Linford, die in Engeland voor Norwich speelde, stond bovenaan het verlang lijstje van Timo Konietzka, de trainer Middenvelder Enzo Scifo van Intema- zionale is door de Belgische bonds coach Guy Thijs gepasseerd voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Schotland, woensdag in Glasgow. De selectie van het Belgisch elftal heeft in vergelijking met het verloren duel te gen Bulgarije vier veranderingen on dergaan. Naast Scifo raakte ook verdediger Renquin (Standard Luik) zijn plaats kwijt. In hun plaats heeft Thijs de voor Club Brugge uitkomende Beyens en De Wolf van AA Gent opgeroepen. Doelman Pfaff en aanvaller Vanden- bergh zijn door blessures niet beschik baar. Bodart (Standard Luik) en Veyt (Club Luik) zijn de vervangers. Eric Gerets van PSV maakt ook deel uit van de selectie. (G 9 OKTOBER 1987

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 63