Dertigjarig SKW viert feest in Middelburg 'Kleindieren Show' Voorstel verhoging toeristenbelasting gemeente Valkenisse CD's voor de prijs van een elpee! Al deze titels voor maar 25.- VROOM DREESMANN Spiegels gestolen VAN 50 NAAR 60 CENT Jeugdmuseumdagen in Oostkapelle Instructiedag vechtsporten |9#95 1 MET MANIFESTATIES EN KUNSTWERK PZC/streek Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Middelburg en Arnemuiden: tel. 14366. Verloskundige NIEUW LAND EN SINT JOOS- NCVB - Sprookjes en hun betekenis, dat is het onderwerp van de vergade ring van de afdeling Niéuw- en Sint Joosland van de NCVB die woensdag wordt gehouden. Mevrouw P. van Bork zal daarover een lezing houden. De bijeenkomst in het dorpshuis aan de Veerstraat begint om 19.45 uur. NCVB - Dialect is het onderwerp van een bijeenkomst van de afdeling Aag tekerke van de NCVB. Mevrouw Van Nieuwenhuyzen uit Middelburg zal daarover een inleiding houden. De bij eenkomst dinsdag in verenigingsge bouw Amicitia begint om 19.45 uur. BIGGEKERKÊ Collecte - De collecte van de nier stichting heeft in Biggekerke f639,50 opgebracht. GRIJPSKERKE Samenlevingsvormen - De ver gadering van de afdeling Grijpskerke van de NCVB staat dinsdag in het te ken van huwelijk en andere samenle vingsvormen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in de ontmoetingsruimte van de gereformeerde kerk in Grijps kerke. MIDDELBURG Viswedstrijd De hengelsport vereniging Middelburg hield aan het; strand bij Zoutelande de dertiende) clubwedstrijd. De zestig deelnemers,, 'onder wie vier junioren, vingen in to-' taal 51 bovenmaatse en 33 ondermaat se vissen. Het totaal gewicht van de bovenmaatse vissen bedroeg 8665 gram. Theo van Mierlo werd met 140 punten eerste bij de junioren. Chris-" tian Lampers, Marco de Kam en Ro bert Wielemaker werden met 25 pun-! ten ex equo tweede. NCVB De afdeling Middelburg - 't Zand van de NCVB houdt woensdag een vergadering in de Ontmoetings- kerk aan de Oosterscheldestraat. Me vrouw M. de Waard - Alting uit Axel zal vertellen over het nieuwe project van de NCVB in Burkina Faso. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Jubileumconcert Kerkdienst - „Een griezelig- en wij", dat is het thema van dep mentele dienst die zondag worj houden in de Doopsgezinde 1® de Lange Noordstraat in Middel Voorganger is ds. Notane uit j- dam. De dienst begint om I6.31-' Gevonden voorwerpen." VEERE NCVB De afdeling Veere 1; NCVB houdt donderdag 15 ot een bijeenkomst in 't Compasa Oudestraat. Tijdens de vergaó zal H. Vos spreken over acupiuit De bijeenkomst begint om 19.45 VLISSINGEN Gevonden voorwerpen-i Kerkdienst De werkgroe relddiakonaat houdt zondag 10.00 uur in samenwerking m; Vlissings jongerenkoor en org Bram Beekman een speciale dienst in de hervormde St.Jacob te Vlissingen. Voorgangster is d; Keuter-Middelhoek. CD 39.95 LP 24.95 AAGTEKERKE MIDDELBURG VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 MIDDELBURG - Het Sociaal Kultu- reel Werk Middelburg (SKWM) be staat dertig jaar en dat moet gevierd worden. Dat gebeurt donderdag 22 ok tober met een grote manifestatie in de Schouwburg en met de constructie van een kunstwerk door kinderen op het plein voor het stadhuis. „Het so ciaal kultureel werk in Middelburg is springlevend, ondanks de bezuinigin gen", zegt Karst Dijkstra coördinator van het SKWM. „Dat die kortingen bij ons niet zo doordringen is een ver dienste van de gemeente Middelburg en niet van dit kabinet. Middelburg vangt de kortingen van het Rijk op en doet dat volgend jaar in ieder geval ook", vertelt Dijkstra tevreden. Het dertigjarig jubileum viel officieel op 31 augustus van dit jaar, „maar toen was het nog vakantietijd, daarom vieren we het deze maand". De feest dag begint 's morgens om half tien. Een aantal kinderen tussen de negen en twaalf jaar, afkomstig uit de wijken waar het SKWM actief is, zal een zelf ontworpen toren bouwen van hout die de hele dag voor het stadhuis zal blij ven staan, 's Avonds wordt het gevaar te weer afgebroken. Het bouwen van de toren symboliseert eigenlijk de zo mervakantie-activiteiten, die we jaar lijks in de vorm van bouwspeelplaat sen houden", zegt Dijkstra. Om twee uur 's middags begint de 'kijk-doe-mee-manifestatie' die wordt geopend door SKWM-voorzitter Harry Veldkamp. Hoe, is nog een verrassing. De activiteiten zijn bedoeld voor drie groepen: kinderen van vier tot twaalf jaarjongeren vanaf twaalf jaar en vol wassenen. Voor de kinderen is er een VLISSINGEN Twee van binnenuit electrisch bestuurbare autospiegels vormen de buit van dieven die in de nacht van woensdag op donderdag in Paauwenburg op pad gingen. De spie gels met een waarde van duizend gul den zijn eigendom van de Vlissinger H.J.W.. die zijn personenauto aan de De Visserstraat had geparkeerd. knutsel- en een kookhoek. Maar er wordt ook opgetreden: tussen 14.30 en 15.45 uur treedt poppentheater 'Para bel' uit Koudekerke voor het voetlicht. Eerst met het stuk 'Sterke Wanja' en daarna met 'straatpoppentheater'. De jongeren van Midgard en de deel neemsters van het kledingproject 'Zij' geven 's middags en 's avonds een mo deshow met zelfgemaakte kleding voor hun leeftijdgenoten. Er is verder een jamsessie/workshop, een discjoc- keywedstrijd onder leiding van Ro meo Altenberg en vanaf 21.30 uur treedt de Amsterdamse jongerenmu- ziektheatergroep 'Limited Company' op met het programma 'Unlimited'. De Middelburgse koperslager Frans van de Kop geeft om half drie enkele Zeeuwse voordrachten speciaal voor de volwassenen en om 21.30 uur begint de Vlissingse groep de Tasmanias Sin gers met muziek waarop ook gedanst kan worden. „Kortom", zegt Dijkstra, „we willen ons zo breed mogelijk mani festeren onder de Middelburgse bevol king". Zoals gezegd, dertig jaar geleden be gon het SKWM. In een clubhuis aan de voormalige Lange Giststraat (nu Damplein) werden de eerste activitei ten gehouden voor kinderen, jongeren en volwassenen. Dijkstra: „Toen was dat nog een verpauperde buurt, die behoorlijk snel leegliep, omdat de mensen in de nieuwbouwwijken gin gen wonen. Daarom gingen we ons werkterrein ook uitbreiden. De ge meente kreeg er de dorpen Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens bij en ook daar hebben we nu onze clubhui zen. Verder zitten we in Midgard, het Zuiderbaken, het Trefpunt, het Zuiderbaken en we hebben sinds kort ook het Activiteitencentrum in Dau- wendaele onder onze hoede". Het SKWM houdt zich tegenwoordig bezig met club- en buurthuiswerk, open jeugd- en jongerenwerk, het Acti viteitencentrum en het onderwijsvoor rangsbeleid. Bij het SKWM werken op het ogenblik vijf beroepskrachten en tussen de 150 en 200 vrijwilligers. Angelo Dey (l) werd jeugdkampioen met zijn konijn. Organisator J. Verhelst. toont het zilverkleurig kampioensexemplaar van de heer Bron. CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zon. 0.00-24.00 uur: D. C. Bom, Bad- huisstr. 81, tel. 12233. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: S. A. v. d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. zon. 0.00-24.00 uur: P. de Doelder, Bel- linkplein 1, tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg,tel. 01180-15810. Zon. 0.00-24.00 uur: A. G. Bouwmees ter, Stationsplein 1. Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: M. Molen en W. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: M. H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, tel. 01180-35688. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: mw. C. J. Brink, tel. 01180-11011. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijland straat 79, tel. 27471. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Vlissingen (alle wijken): tel. 13769. Platteland Walcheren: tel. 01187-2333. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: mw. A. M. de Gaay, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: mw. C. de Crom, tel. 27325. KOUDEKERKE Het college van b en w van de gemeente Valkenisse wil het tarief voor toeristenbelasting met ingang van 1988 verhogen van vijftig tot zestig cent per persoon per over nachting. Het hoopt hierdoor 85.000 gulden meer binnen te krijgen. Dit geld zou de reservepot, waaruit on verwachte uitgaven als bestrijding van olievervuiling, herstel van stormschade en explosievenoprui- ming worden betaald, weer op peil moeten brengen. Dit voorstel van het college wordt woensdag 14 oktober behandeld door de gemeenteraad van Valkenisse die om 19.30 uur in het gemeentehuis van Koudekerke bijeenkomt. De op brengst van de toeristenbelasting wordt besteed aan vaste uitgaven (VW, reddingsbrigade, schoonhou den kuststrook), incidentele uitgaven (herstel wandelpaden, sierverlichting, subsidies voor toeristische evenemen ten) en overdracht naar de reservepot. Het aantal incidentele uitgaven is in 1987 zodanig toegenomen en de bedra gen dusdanig hoger geworden dat er dit jaar minimaal 83.000 gulden uit de reservepot moet worden gehaald om het gat in de financiering te dichten. Bovendien ligt er een aantal plannen op tafel, zoals de herinrichting van de Langstraat, de ontwikkeling van een bunkerroute en het opzetten van een oorlogsexpositieruimte, waarvoor ook geld van de toeristenbelasting nodig zal zijn. Burgemeester en wethouders voeren daarnaast aan dat ook Domburg en Veere de toeristenbelasting verhoogd hebben tot zestig cent. Wil Valkenisse een met deze gemeenten vergelijkbaar voorzieningenniveau blijven bieden en bekostigen, zo staat in het raads voorstel, is een tariefsverhoging nood zakelijk. Andere voorstellen waarover tijdens de raadsvergadering gediscussieerd zal worden zijn het verzoek van basis school De Schute om financiële mede werking te krijgen bij herstel of ver vanging van de aluminium kozijnen van het schoolgebouw en het voorstel om de dienst gemeentewerken een plan te laten maken om de snelheid van het verkeer in de Middelburgse straat en de Duinstraat af te remmen. Ten aanzien van het eerste punt advi seert het college negatief, omdat de kozijnen pas tien jaar geleden zijn aan gebracht en dergelijk ingrijpend on derhoud slechts eens in de zestig jaar plaatsvindt. B en w adviseren wél twintigduizend gulden beschikbaar te stellen om een plan te ontwerpen waarin nader uitgewerkt wordt hoe de verkeersonveilige situatie op bovenge noemde wegen opgeheven kan wor den. TERNEUZEN - Burgemeester C. Oc- keloen opende donderdagavond de „Kleindieren Show" in de beneden zaal van het Luxortheater in Terneu- zen. Nadat de in 1929 opgerichte Kleindierenvereniging Terneuzen vo rig jaar weer was begonnen met een dergelijke show bleek dat hiervoor veel belangstelling bestond. Secreta ris P.H. Dieleman gaf dit in zijn wel komstwoord aan: 420 dieren in vijf ca- tegoriën staan te pronk voor de lief hebbers. Burgemeester Ockeloen stelde in zijn openingswoord dat: „het goed is dat mensen voor dieren zorgen". Ook ging hij in op de toespeling van de secreta ris dat de tentoonstellings-accommo- datie in de toekomst zorgen baart. Het is de bedoeling van het gemeente bestuur om tussen nu en twee jaar de accommodatie voor het sociaal/cultu reel werk te verbeteren door het aan kopen van gebouwen", aldus Ocke loen. Direct na de opening was er al een goe de belangstelling voor deze provincia le tentoonstelling, waarvoor uit geheel Zeeland deelnemers naar Terneuzen waren gekomen. Zeven landelijke keurmeesters kozen de volgende win naars: De prijzen werden door burge meester Ockeloen uitgereikt. Kampioen konijnen: F. Bron met klein zil ver; cavia's: mej. J. Ollebek; groothoen: D. Geuze met een barnevelder; dwerghoen: L. Walhout met een zwarte leghorn; sierdui- ven: B. Mulder; kleine knagers: M. de Zutter. In de jeugdcategorie - tot 16jaar- gingen de prijzen naar: Angelo Dey- konijnen; Jurgen Groosman- cavia's; Mark de Zutter- kleine knagers; Piet van Dierendonk- dwerghoen ders; Dennis van Doorn- sierduiven. De kleindieren show is nog te bezoeken van daag- vrijdag- van 10.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 18.00 uur. OOSTKAPELLE - De jeugdmuseum dagen in het Zeeuws Museum Natuur- historie in Oostkapelle staan dit jaar in het teken van voortbeweging van mens en dier. "Voetje voor Voetje" is de titel van de twee jeugddagen, die traditiegetrouw weer in de herfst vakantie worden gehouden. In totaal kunnen er ongeveer 400 kin deren meedoen aan het speurspel, de zoektocht door het bos en op het strand en de spelletjes. Verder kunnen de kinderen meedoen aan een natuur- bingo en knutselen en is er een film voorstelling. Speciaal voor de jeugd museumdagen is er in het museum een tentoonstelling ingericht waarin ver schillende doe-opdrachten zijn ver werkt. Ook wordt er een 'voetgasten boek' aangelegd. Iedere bezoeker kan zijn voet natrekken op papier en op de tekening op- en aanmerking en ideeën plaatsen. Alle 'voeten' worden in het museum opgehangen. De jeugdmuseumdagen worden ge houden op dinsdag 20 en donderdag 22 oktober. Gezien de grote belangstel ling in voorgaande jaren is het raad zaam zich van te voren op te geven. VLISSINGEN - In de sportzaal Vrij- enhoven aan het Baskenburgplein in Vlissingen worden zaterdag zelfver dedigingsinstructie en kobudolessen gegeven. Het zelfverdedigings-gedeelte staat onder leiding van de heer T. Wessels, zesde dan jiu-jitsu, 5e dan karate en zelfverdedigings-instructeur van de Haagse gemeentepolitie. De heer W. van de Leer, die onlangs derde dan ko- budo behaalde in Japan, zal die de monstratie verzorgen. De eerste trai ningen zijn van 10.30 tot 12.00 uur, de tweede van 12.30 tot 14.00 uur. Uitslag senioren: 1J. dePundert 1495 pt, 2 J. Wielemaker 950 pt, 3 J. A. de Witte 845 pt, 4 P. Wielemaker 810 pt, 5 J. M. Visser 775 pt, 6 J. Clarijs 645 pt, 7 P. de Rooy 580 pt, 8 P. We- ry 510 pt, 9 C. Marteijn 400 pt, 10 C. v. d. San- de 265 pt. De'volgende wedstrijd staat voor za terdag 10 oktober op de agenda: een bootwedstrijd op de Oosterschelde. Zondag 11 oktober wordt de jaarlijkse vierkamp gehouden, een wedstrijd tussen de hengelsportverenigingen Vlissingen, Westkapelle, 's-Heeren- hoek en Middelburg. Dit jaar wordt in Westkapelle gevist. MIDDELBURG Aan de Streek- sclfbol Zeeland, afdeling schilderen zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het gezeldiploma: J. de Haan, Borssele, A. van Goethem, Goes, A. Uitterhoeve, Lewedorp, W. Visscher, Kruiningen, R. Koster, Nieuwerkerk, J. Ie Grand, Bruinisse, C. Walhout, Lewedorp. MIDDELBURG De Christelijke Brassband Onda in Middelburg en het jeugdorkest van deze band geven van avond (vrijdag) een gratis gezamen lijk jubileumconcert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. De brass band bestaat zestig jaar en het jeugd orkest twintig jaar. Het concert be gint om 19.30 uur. Het jeugdorkest staat onder leiding van Piet Baan en de brassband heeft Anno Appelo als dirigent. Deze geeft, samen met de gastsolisten Jan Schip per en Arjen Roos, enkele soli op xylo foon. Ook wordt de jubileum-muziekcasset- te ten doop gehouden. Ter afsluiting van het jubileum wil de band 19 de cember een reünie houden. periode van 16 tot en met 30 septj zijn bij de gemeentepolitie te n burg de volgende voorwerpen, vonden aangegeven: verzekeringsplaatje; kentekenp) blauwe rugzak; twee plastic tas? houd pullovers, stof en lamp: 't koffer; gouden oorbel; gouden? beeld 'ram'; gouden trouwring:; strouwring; kerkboek in bruir" trompet in koffer; sleutels; 4 blauw regenpak; 2 sportbroekjes en wit; dameshorloge, digitaal:n herenportemonnee, inhoud gt- wit portemonneetje met rodeer? we kraaltjes, inhoud geld; zware temonnee, inhoud geld; grijs ki portemonneetje inhoud geldt) schappenbriefje; bankpasje; Ie met zilverkleurig montuur, halt; zen; rijbewijs zonnebril; blauw sportschoenen. Dieren: jj meeuwtje; zwarte kat, rood hals) je; labrador, m. met riem. Op2j tember zijn bij de gemeentepol Middelburg de volgende in Treft; gevonden voorwerpen gedepon personalausweis; ponsplaatje j| hospitaal; fototoestel, horloge, i taal, wit klokje met zwarte ran( bewerkt bandje; goud(kleurig)ti horloge, wijzerplaat met fluoris® wijzers; horloge, wit klokje metj kleurige rand, wit bandje; sin: goudkleurig kettinkje met vis;j kleurige haarspeld; één oorb'ei oorknopje met daaraan eeni pasfoto's; zonnebril, plastic, a kunststof leesbril met halve gl; zwart fototoestel; bruine lereni kunstgebit; bruine speelgoedbee rode strik om de hals; tas V&Diit boeken en ondergoed; zwarte fis bruin/beige/zwart gestreepte 1 boodschappentas; zwarte a boodschappentas; bordeaui zwart/grijs geruite sjaal; blauwig jack, maat 176; rood/witte pat groen/paars/blauw gekleurde p® gemeentepolitie te Vlissingen! de periode van 30 september toi tober de volgende voorwerpen a geven: bankbiljet, 2 herenbriller deriem, automat, videocassette, te lege herenportemonnee, zwaï renportemonnee met inhoud, zfl armband, 3 sleutels aan aap, 2sl aan zwart label, zwart mapje3sle 3 sleutels aan ring en een sleuti een blauw label. Bij het dierena Vlissingen zijn een zwart-wittep een abricot poedel aangegeven. Nu PIATEN ODMGSE bij V&D. Warm aanbevolen 198 7 16 Unieke songs van Alison Mo/et, Piet Veerman, BZN, Linda Ronstadt, Vicki Brown, James Last e.v.a. T/m zaterdag 17 oktober deze LP of MC Muziek- magazine bij aankoop van tenminste f27.50 aan LP's, MC's of CD's. Bruce Springsteen Tunnel of love. Schitterende elpee van 'The boss' met de hitsingle Brilliant BZN De fantastische nieuwe elpee Visions met natuurlijk de nieuwste hit Amore. CD 39.95 LP 24.95 MC Vicky Brown Verrukkelijke solo-elpee van de ster van Young Amadeus en Young Messiah. Look at me, Can't let go, e.v.a. CD 39.95 LP 24.95 MC Van de TV-reclame James Last in Holland. 27 Nederlandse hits op onnavolgbare wijze vertolkt. Met 0.0. Zuiderzeeballade, Mexico, Een beetje verliefd. O £90 CD 39.90 LP/MC, Robert Cray Het fenomeen. 3 Fantastisch swingende CD's. Mieke Who's been Telkamp talking, Bad Haar 12 influence en False grootste Accusations. successen. O.a. Waarheen, De grote schlagers uit de 70- en 80-er jaren. Met o.a. Dalia Lavi, Draf! Deutscher. Zevenster Verzamel CD met 12 top artiesten. André Hazes, Rob de Nijs, The Cats e.v.a. Rob de Nijs Zijn mooiste liedjes. O.a. Zonder jou. waarvoor. BZN 14 Hits. Met o.a. Mon Amour. Hein o 16 schlagers. Met o.a. Blau bluht der Enzian, La Montanara. Cor Steyn De grootste successen van mijnheer Cor Steijn. The Cats Girls only. 12 Hits., O.a. Lea, Marian. George Baker Selection Met o.a. Fly away little paraguayo. Stef Meeder Hammond Favourites. Tonny Eyck In the mood. 14 Romantische pianomelodieën. Ook nog verkrijgbaar "James Last op klompen" met 28 Hollandse liedjes van toen. m CD 29.95 LP/MC IJLm Wolfgang Amadeus Mozart Vertolkt door topsolisten en -dirigenten zoals St. Martin in the fields, Murray Perahia, Vladimir Horowitz, James Galway, Alfred Brendel. Extra lange speelduur (ruim 60 min.). o^_ 6fS CD 19.95* LP/MC Alleen verkrijgbaar bij aankoop van een andere CD. ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 58