Zo'n slachterij hoort niet in de binnenstad Twijfels aan noodzaak totaalplan sportpark Middenstand praat over centrum Axel Actie auto's wassen voor het dierenasiel Bedrijfsleven in Hontenisse haakt in op 'tuinpremie' Katholieke Vrouwen vierden jubileum PZC/ streek Wissel Zeeuws- Vlaanderen u DIRECTEUR PICAVET HULST OVER 'SANERING' School IJzendijke op KRO-televisie Aanrijding Oostburg Willy van Dorst verrassing bij het driebanden Van je fiets af HULST COLLEGE AARDENBURG OVER NOTA: NOTA POSITIEF ONTVANGEN JEUGDLEDEN DIERENBESCHERMING ZEEUWS-VLAANDEREN: Moeilijk VOOR NIEUWE BEWONERS OOSTHOF Handwerken HandwerJ Helderziendheid paragt LAMSWAARDE Jubileum De afdeling^ waarde van de Bouw- en Hout! FNV houdt morgen (vrijdag) eenl avond voor alle leden met echtger in café De Vier Jaargetijden in 1 waarde. Districtsbestuurder H. ting huldigt enkele jubilarissen feest begint om 19.30 uur. OOSTBURG Bridge De Bridge Sociëteit' burg speelde de derde en tevens ste wedstrijd voor de winkeliers! De uitslag is als volgt: 1 de heren Vi Dronkelaar; 2 de heren Arkenbout! neel; 3 de dames Rosseel/Risseeuw.Di uitslag: 1 de heren Visser/v. Dronkelai heren ArkenouVOuweneel; 3 de dai Opdorp/Fermont. STE KEN E Tentoonstelling over Hellestraat TERNEUZEN ff Kinderkledingbeurs - int IJZENDIJKE Viswedstrijd - De heer P de won zaterdag de viswedstrijd IJzendijkse hengelsportvere 'Lukt het vandaag niet, dan lu morgen'. De wedstrijd werd geh in de Veste. Bekeuringen vooi te zwaar beladen bietenwagens Automobilist ziet vrachtauto te laai Inbrekers stelen geluidsapparatuu en televisies DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 HULST - Slachterij Picavet is niet erg onder de indruk van de 1,8 miljoen gulden, die de gemeente Hulst voor de aankoop van het bedrijf aan de Sta tionsweg zal neertellen. Voorwaarde van de koop is, dat Picavet een nieu we vestiging bouwt op het industrie terrein aan de Americaweg. Picavet denkt in voorjaar 1988 te kunnen be ginnen met de bouwwerkzaamheden. „De mensen zeggen dat ons bedrijf zo maar 1.8 miljoen krijgt van de gemeen te", vertelt directeur Octaaf Picavet. „Maai- ze beseffen niet, dat dat bedrag eigenlijk veel te laag is, omdat we ge dwongen zijn tot een geweldige inves tering. Iedereen wil zijn oude auto graag verkopen voor 40 duizend gul den, maar niet onder de voorwaarde dat in ruil daarvoor een nieuwe Rolls Royce moet worden aangeschaft". Zo'n vijf jaar geleden werd Picavet door de gemeente benaderd om op de saneringslijst te worden geplaatst. Het bedrijf werd onder druk gezet om uit de buurt van de binnenstad te verdwij nen en te verhuizen naar een terrein buiten de stad. Aldus zou een einde ko men aan de verkeers- en stankoverlast van de firma en zouden de historische stadswallen volledig kunnen worden hersteld. „We hebben lang onderhandeld met de gemeente en zijn uiteindelijk toch maar akkoord gegaan. Eigenlijk is 1,8 miljoen veel te weinig, maar de ge meente zit nu eenmaal zeer krap bij kas. Met de bouw van een nieuwe ves tiging is rond vier miljoen gulden ge moeid. De grond op het industrieter rein is enorm prijzig. We hebben 5000 m2 gekocht voor 62 gulden per vierkante meter. Hulst heeft zowat de duurste industriegrond van heel Zeeuwsch-Vlaanderen". De kosten voor de verplaatsing van het bedrijf wegen extra zwaar omdat de EEG een verzoek tot subsidie voor de nieuwbouw naast zich neer heeft ge legd. De EEG wenst geen nieuwe sub sidieaanvragen in behandeling te ne men. zolang er nog zo veel oude verzoe ken op tafel liggen. Concurrerende slachterijen in België kregen forse EEG-subsidies, terwijl Picavet met leege handen bleef staan. „We hebben genoeg moeite gedaan voor die 6 tot 8 ton financiële steun van de EEG, maar de subsidiepot was helemaal leeg". Toch is men bij Picavet allerminst rou wig over de aanstaande vestiging van een nieuw bedrijf. „Onze huidige ac commodatie raakt verouderd en moet dringend worden aangepast aan de zwaardere eisen van de toekomst. Vroeger kocht de klant bij ons een hele koe, terwijl we tegenwoordig in de richting gaan van panklaar gesneden vlees. De normen voor de verwerking en verpakking van het vlees worden steeds strenger". „De noodzaak voor een moderne be drijfsvoering wordt dringend. De con sument vraagt om een modern pro- dukt, dat aan hoge eisen moet vol- IJZENDIJKE De KRO-televisie zendt donderdag 15 oktober opnamen uit van de reis, die groep 8 van de rooms-katholieke basisschool Molen- bolwerk in IJzendijke als winnaar van de tv-scholenkwds Klassewerk in juni heeft gemaakt door Joegoslavië. Het reisverslag wordt uitgezonden via Nederland 2. De uitzending begint om 19.12 uur. De presentatie van Klasse- werk Internationaal is in handen van Hans van Willigenburg, die de trip naar Joegoslavië meemaakte. OOSTBURG Bij een aanrijding op de kruising Langeweg-Van Houten straat te Oostburg is woensdagmid dag omstreeks kwart over drie de auto van de Belgische M. B. uit Brussel flink beschadigd. B. kwam uit de Van Hou tenstraat en reed aan de linkerkant van de weg. Daardoor had zij geen zicht op de kruising. Ze verleende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door mevrouw L. van M. uit Oostburg. HULST - Willy van Dorst van de Sasse biljartvereniging HGL/KOT heeft in Hulst alle overige deelnemers in het kampioenschap tweede klas drieban den verrast. Als zevende finalist voor deze titelstrijd 'binnen gekomen' ver sloeg hij in de slotpartij van het toer nooi Bram de Kraker uit Hoek, waar na hij zich op mocht maken voor de huldiging. Vooraf dus zeker niet getipt als kans hebber ging Van Dorst al meteen na de aanvang in de toernooizaal van De Smickel sterk mee in een kopgroepje dat door De Kraker aangevoerd werd. De druk op de leider werd gaandeweg het toernooi echter steeds meer opge voerd en met clublokaalhouder Rob Claerhoudt zat Van Dorst nog altijd in de slag toen de laatste en beslissende ronden ingingen. Op dat moment was bezweek Bram de Kraker en ging het alleen nog tussen eerdergenoemde achtervolgers. Claerhoudt hield in een laatste marathonzitting (68 beurten) tegen Johan Viane na winst (25-22) de titelkansen gaaf, maar zag Willy van Dorst in de slotpartij sterk over De Kraker heen gaan (25-22 in 39 beurten). Het was voldoende om in dit sterke ge zelschap (waarin enkele spelers overi gens beneden de moyennes bleven waarmee ze zich voor deze eindstrijd' plaatsten) kampioen te worden en ook de selectie voor de gewestelijke finale in het district Roosendaal af te dwin gen. Eindstand: 1 en kampioen Willy van Dorst HGL/KOT 11-0.478-4; 2. Rob Claerhoudt De Smickel 10-0.460-7; 3. Adrie Buyze CBC 7- 0.500-5; 4. Bram de Kraker SBC 7-0.455-6; 5. Johan Viane TMW 7-0.421-4; 6. Jef van de Bunder OBV 6-0.441-4; 7. Benny Durinck WBC 4-0.558-6; 8. Joke Breur BW 4-0.435-4. Joke Breur en Rob Claerhoudt haalden in de voorwedstrijden promotie naar de eerste klas, Benny Durinck deed dat in dit toer nooi. doen. Straks zijn wij het enige bedrijf in Zeeuwsch-Vlaanderen dat zó mo dern is uitgerust. Ook in België zijn de meeste vleesverwerkende bedrijven verouderd. Door efficiënter te gaan werken, kunnen we straks met het zelfde personeel veel meer doen. We hebben goede hoop dat we het bedrijf zelfs kunnen gaan uitbreiden. Daar om hebben we een optie op nog eens 5000 m2 genomen". In de oude vestiging aan de Stations weg wordt jaarlijks twee miljoen kilo rundvlees verwerkt. Zeventig procent is bestemd voor de export naar Dene marken, Frankrijk en België. Boven dien wordt als nevenactiviteit levend stamboekvee geleverd aan Algerije en Marokko. Het bedrijf biedt op dit mo ment werk aan twintig man personeel. Octaaf Picavet leidt het bedrijf samen met twee zonen. Vader en zonen Picavet beantwoorden niet aan het clichébeeld van de moder ne ondernemer, die in driedelig kos tuum zijn zaken regelt achter een me- tersbreed luxueus bureau. Ze zijn ge kleed in met bloedspetters bezaaide witte jassen, want ze werken zelf hard mee in de slachterij. „Als je een bedrijf goed wilt leiden, dan moetje tussen je personeel gaan staan", is de opvatting van vader Octaaf Picavet. „De ene ondernemer stapt in het vlieg tuig, de ander stapt in de stal", vult zijn zoon Octavio aan. Een dag gele den reed hij met een vrachtwagen door heel Nederland om vlees af te leveren. „Onze chauffeur was ziek", verduide lijkt Octaaf Picavet, „en we konden geen vervanger vinden. Als het nodig is, springen we gewoon zelf in. Ieder een werkt hard mee. Als je om vijf uur 's ochtends op het bedrijf komt, dan is mijn vrouw al bezig met de koffie". Octaaf Picavet zal met enige wee moed afscheid nemen van de oude vestiging aan de Stationsweg. „Ik wil niet sentimenteel doen, maar op deze plaats ben ik geboren en opgegroeid". Toch vindt hij het zonder meer een goede zaak, dat zijn bedrijf naar het industrieterrein verhuist. „We voelen heus wel aan, dat we een hinderlijk bedrijf zijn in de binnenstad. Het vee- en vleestransport zorgt voor ver keersoverlast. Ook is er sprake van stankoverlast, waarvoor ons bedrijf echter niet altijd zelf verantwoorde lijk is. De wagens die bij ons de kada vers ophalen, zijn aan de bovenkant gewoon open. Je valt door de stank van je fiets af als zo'n wagen je voor bijrijdt". Hoewel hij zijn leven lang bijna dage lijks in en rond zijn bedrijf aanwezig is geweest, is hij geenszins immuun ge worden voor onwelriekende luchtjes. „Ik ruik meteen of er iets stinkt. Zodra ik iets verkeerds ruik, zeg ik altijd met een tegen mijn mensen: Probeer er iets aan te doen. Ik heb zelf namelijk een geweldige hekel aan stankoverlast". Werknemers van slachterij Picavet in Hulst in de uitbeenafdeling van het bedrijf, dat gaat verhuizen naar het industrie terrein. AXEL - De Axelse on dernemersvereniging Stichting Streekcen- trum is tevreden over de Uitgangspuntennota Binnenstad Axel. Het Streekcentrum is voor al verheugd over het voornemen om van het Szydlowskiplein, de Noordstraat en de West straat een concentratie gebied van winkels te maken. De winkeliers praten maandag op het stadhuis met wethouder P. T. A. M. R. Apers over het plan. „Het is een positief rap port met de aantrekke lijke en herkenbare loop route door het centrum en terrassen op de Markt. Ik hoop wel dat de 'trekker' op het Szyd lowskiplein geen zaak in de levensmiddelensec tor wordt", zegt voorzit ter J. Schoot van het streekcentrum. De Axel- se ondernemers pleiten voor een duidelijker be wegwijzering naar het centrum. Het eenrich tingsverkeer van de Zee straat zou andersom moeten lopen zodat mensen (klanten) uit België in één keer naar het centrum rijden. Via de Nassaustraat kunnen ze Axel dan weer uit. „Tussen Szydlowski plein en Noordstraat moet een bord komen met aan de ene kant 'winkelcentrum' en aan de andere kant 'par king'. Het Centraal Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf moet die routing maar eens op de ideale manier uitzet ten", aldus Schoot. Hij weet niet of de onderne mers aan de Kerkdreef wel zo blij zijn met het voornemen om aan deze straat geen winkeluit breiding na te streven. De Kerkdreef blijft net buiten het concentratie gebied, omdat het (met Stations- en Oranje straat) ook na aanleg van de Tractaatweg nog steeds een drukke ver bindingsweg is. Aan de Kerkdreef is weinig par keergelegenheid en „mensen parkeren toch het liefst voor de deur" merkte burgemeester A. Hack eerder deze week op. „Ik heb nog niets ge hoord van collega's aan de Kerkdreef. Maar we zullen maandag alle punten behandelen en als er problemen zijn dan komen die wel op tafel", verwacht Schoot. AARDENBURG - Het Aardenburgse college van b en w betwijfelt of een to taalplan voor het Van Dongen-sport- park nodig is. Het college schrijft dit in een reactie op een nota, die het raadslid H. van Rie en wethouder J. de Ridder eerder dit jaar opstelden. Zij bepleitten daarin een integraal beleidsplan om te voorkomen dat er zo af en toe eens een deel van het park verbeterd wordt. De discussie over het sportpark ont stond nadat duidelijk werd, dat het zwembad een grote opknapbeurt no dig had. De nota is weliswaar een aan zet tot een totaalplan, maar het is nog lang niet volledig, zo stellen b en w in hun reactie. Niet alleen is er nog geen enkel inzicht in de financiële haalbaar heid, ook ontbreken nog tal van aspec ten die bij het plan betrokken moeten worden. Het college somt op: de relatie met het plan Ydewalle (waar voorzie ningen voor verblijfsrecreatie kunnen komen), eventuele privatisering van de accommodaties, kosten/batenana lyses van de verschillende delen van' het sportpark, uitbreiding met nieuwe accommodaties (zoals een bolbaan, een volleybalveld, basketbal-veld of een midgetgolf), een tijdsplanning en een overzichtstekening. „Afgevraagd wordt of een dergelijk integraal be leidsplan nodig is, gezien ook de tijd en mankracht die daarvoor moeten wor den opgebracht", aldus het college. In plaats van aan het opstellen van een totaalplan, wil het college 'met voort varendheid' gaan werken aan het on derhoud van de verschillende onder delen van het park. Hiervoor moet een commissie worden ingesteld. Verder is het college van mening dat er zo snel mogelijk een bestemmingsplan voor TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse jeugdleden van de dierenbescher ming wassen zaterdag auto's op de Markt in Terneuzen. De opbrengst is voor het nieuwe dierenasiel. De jeugdafdeling van de dierenbe scherming draait nu een paar maanden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Enkele jonge leden van de dierenbe scherming lazen dat er elders in het land speciale jeugdafdelingen wa ren. „En bij ons gebeurde er niet zoveel", aldus Ramona Pauwels. Alle leden in de regio onder de achttien jaar werden aangeschreven. In april wa ren er zodoende veertig leden. „We hebben er al weer tien bij in de tus sentijd", vertelt Ramona die secre taris is van de jeugdafdeling. Samen met voorzitter Annet Gazan en pen ningmeester Ilja Buijsse werd ze eind juni als bestuurslid gekozen. Annet en Ramona werken af en toe als vrijwilligers bij het dierenasiel. Hokken schoon maken en met be woners van het asiel wandelen. An net komt al 3,5 jaar bij het asiel. „Ik houd gewoon van dieren. Als ik met honden uit het asiel ga wandelen, neem ik ze regelmatig mee naar huis." Ilse werkt, nog, niet bij het asiel. „Je moet veertien zijn en ik ben pas der tien." Ramona is net veertien gewor den en is al één keer met een hond een eind gaan wandelen. De drie be stuursleden hopen er op dat ze als jeugdafdeling dierenbescherming een gedeelte van het te bouwen nieu we onderkomen kunnen 'adopteren' in het nieuwe asiel. De Stichting Dierenasyl kondigde vrijdag aan be drijven te willen benaderen om een onderdeel van het asiel te adopte ren. Voor 2000 gulden wordt een bui tenverblijf aangelegd, voor achttien mille een quarantaine voor katten. Het autowassen voor het asiel is de eerste grote actie die de afdeling houdt. Begeleider Willy Poiesz legt uit dat het ook moeilijk is om meer acties per jaar te houden. „We zijn nog niet zo lang bezig. We zijn ter voorbereiding op deze actie al vier keer bijeen geweest. De laatste keer hebben we bijvoorbeeld posters ge maakt. Die worden zaterdag rond de Markt opgehangen om de men sen op de 'wasactie' te wijzen." Poiesz vertelt dat van de vijftig jeugdleden er dertig actief zijn. De andere twintig komen niet op bij eenkomsten. Kinderen van acht tot zestien kunnen lid worden van de jeugdafdeling. „Als je lid bent, kun je tot je achttiende bij de afdeling aan gesloten blijven." De vaart begint er een beetje in te komen bij de jeugdafdeling. Het eer ste nummer van een eigen clubblad is net uit. Ramona is één van de re dactrices en vertelt dat het de be doeling is dat het blad vier keer per jaar verschijnt. Volgende maand gaan leden op excursie naar het land van Saeftinge. „Daar moet je min stens twaalf jaar voor zijn, dus he laas vallen er nogal wat leden af', zegt Poiesz. Hij verwacht zaterdag zo'n 25 leden die voor katten en hon den auto's wassen. het Van Dongen-sportpark en omge- vingmoet komen. Ook willen b en w grond aankopen aan de noordkant van het complex. En ten slotte vindt het college dat het toeristisch recrea tief actieplan zo snel mogelijk moet worden uitgewerkt en uitgevoerd. In zijn reactie plaatst het college ver der een aantal kanttekeningen bij de voorstellen van Van Rie en De Ridder. Zo meent het college dat de entreegel den voor de speeltuin niet afgeschaft hoeven te worden, omdat „niet geble ken is dat de entree een belemmering vormt voor het bezoeken van de speel tuin." Ook de uitbreiding van het pa viljoen is ongewenst, zo stellen b en w. De huidige pachtsom is veel te laag gezien de gemeentelijke investerin gen. Bovendien vraagt het college zich af of er wel behoefte aan uitbrei ding is. De door Van Rie en De Ridder aange wezen lokatie voor een visstek vlak bij het park is verontreinigd. De kreek is bovendien tot net onder het waterop pervlak dichtgeslibd. Het college wil eerst het uitbaggeren van de kreek door het waterschap afwachten, alvo rens een besluit over de visstek te ne men. Met betrekking tot het voetbal veld willen b en w initiatieven van de voetbalvereniging afwachten. De commissie openbare werken be spreekt op 13 oktober de nota van Van Rie en De Ridder, en de reactie van het college. De vergadering van de com missie begint om 19.30 uur. KLOOSTERZANDE De tuinactie, waarmee de gemeente Hontenisse nieuwe bewoners naar het plan Oosthof wil lokken, blijkt aan te slaan. In navolging van het initiatief van de ge meente zullen midden stand en bedrijfsleven van Hontenisse elke toe komstige bewoner van Oosthof voor ruim twee duizend gulden aan goe deren en diensten ca deau doen. „De actie is ingeslagen als een bom", vertelt een enthousiaste burge meester mr A. A. L. G. M. Kessen. „Zelfs de lande lijke dagbladen hebben het bericht in de krant opgenomen. Nu volgt er ook nog een spontane actie van ons bedrijfsle ven en onze midden stand". Initiatiefnemer van de aanvullende premie is A. A. Raes, eigenaar van hotel De Linde in Kloos- terzande. Hij is zeer te spreken over het voor stel van de gemeente om nieuwe bewoners van Oosthof aan te trekken SLUISKIL De Vereniging Neder lands Katholieke Vrouwen (VNKV)in Sluiskil herdacht woensdagavond tij dens een speciale ledenvergadering, dat zij veertig jaar geleden werd op gericht. Mevrouw Lena Gommers- van Himste ontving uit handen van voorzitter mevrouw M. de Caluwe- van Avermaete een attentie en bloe men voor het feit dat zij als enige sinds de oprichting in 1947 nog lid is van de vereniging. Op initiatief van de toenmalige KAB (Katholieke Arbeiders Bond) werd op 5 februari 1947 de Katholieke Vrouwen Bond opgericht. Onder leiding van mejuffrouw A. Kessel, die voor het bis dom Breda in Sas van Gent gestatio neerd was, ging de vereniging van start met tien vrouwen. Op de eerste ledenvergadering op 9 juli 1947 waren er al ongeveer dertig en zo groeide het aantal met de jaren. In de boeken is nog terug te vinden, dat iedereen toen haar eigen koffiekopje moest mee brengen. De contributie bedroeg in die beginjaren een kwartje per maand en daar bovenop moest twee cent betaald worden voor de zogenaamde wedu- wenpot. Werd iemand weduwe dan ontving zij een (voor die tijd gigan tisch) bedrag van vijftig gulden. Ook in die eerste jaren werden al reis jes gemaakt. Zo werd in dejaren vijftig een reis gemaakt naar bedevaart plaats Oostakker. In die tijd een hele onderneming. Mevrouw De Caluwe vertelt: "In de loop der jaren zijn de ac tiviteiten sterk uitgebreid. Zo staan te genwoordig onder meer voorlichtings avonden, spreekbeurten en busreizen op het programma. Bij voldoende be langstelling is het zelfs mogelijk een cursus te volgen". De VNKV telt momenteel 105 leden. In leeftijd variërend van 25 tot 75 jaar. Ze ven maal per seizoen komen de dames bij elkaar in hun bijeenkomstruimte 'De Ark'. Daar wordt dan onder het ge not van een kopje koffie erieen drankje de avond in een gezellig samenzijn doorgebracht. Voor het komend sei zoen staat in november een spreker uit de gezondheidszorg op het program ma. In december is de vaste kerstvie ring. In 1988 is de kalender gevuld met diverse activiteiten van de meest uit eenlopende onderwerpen. Alle dames ontvingen gisteravond ter gelegen heid van het veertigjarig jubileum een bos bloemen. m 'De Lieve' houdt dit weekeindt: tentoonstelling in diensteneer voor ouderen 'De Lieve' in Hulst wordt het geëxposeerde werk i kocht en worden wafels gesen-. voor de bezoekers. De tentoonstel is geopend van 14.00 tot 17.30 uw Aimée Zwitser houdt vandaag derdag) een lezing over helderj hed voor de stichting Prisma, cent voor paranormale diagnostiek ei listische geneeswijze in Hulst zing begint om 20.00 uur in zale® trum Tiffany in Hulst. Morgen dag) spreekt Elsy Kloeg overheb Zij geeft ook een cursus van avonden over dit thema. De lezh gint om 20.00 uur in de zaal vanPrï aan de Bontehondstraat in Hulst Fancy-fair Speelzaal 'DeRu does' in Hulst houdt zaterdag een; dag met fancy-fair. Onder het ij 'Speel mee voor speelgoed' wordt; verse activiteiten gehouden grabbelen, touwtje trekken enrad avontuur. De opbrengst komt ten de aan het projekt van pater Sti Verder wordt een gedeelte van dt brengst besteed voor de aanschal riieuw speelgoed voor de speelzai fancy-fair duurt van 11.00 tot 17.® en sluit af met een loterij. met een premie van tweeduizend gulden voor tuinaanleg. „Ik ben direct alle bedrijven, winkels en supermark ten gaan opbellen om ook van onze kant een bijdrage te kunnen leve ren aan het geweldige plan van onze gemeente. Iedereen heeft positief gereageerd en het ziet er naar uit dat we de ge meentelijke premie ruim kunnen verdubbelen. Zulke initiatieven zijn zeer goed voor onze ge meente en verdienen alle waardering". STEKENE Ter gelegenheid Hellestraat-kermis in Stekenei in de parochiezaal 't Hellekenee' toonstelling gehouden onder hel to 'Hellestraat leeft'. Enkele th hierbij zijn: 'Bewaren en verw van tuinbouwprodukten', 'Bloei kunst', 'De Imkerij' en 'Wijnpr tie'. Ook is er een boekenbeurse! Iden oude foto's en documentf toond. De tentoonstelling is zat 'van 18.00 tot 20.00 uur geopend dag van 10.30 tot 12.00 uur en var tot 18.00 uur en maandagvan 10. 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00r speelzaal De Peuterhof in Ten wordt vrijdagavond een kledii speelgoedbeurs gehouden. Er is week al een grote hoeveelheid t winterkleding en speelgoed bracht. Van 18.30 tot 21.00 uurk belangstellenden terecht in def speelzaal aan de Schuberthi beurs is een gezamenlijk initiat de Peuterhof en Bruintje Bee deel van de opbrengst is ook be voor de beide peuterspeelzalen. De uitslag: 2 C. Willems, 3 J. van schoot, 4 J. Varin, 5 C. de Smit. De van de laatste zeehengelwedstrijd: Jong, 2 R. de Jaeger, 3 W. Wijffels,' Smit, 5 C. de Smit. TERNEUZEN - De Terneuzensi tie heeft dinsdag twee vracht? chauffeurs bekeurd omdat hu gens met teveel bieten waren be Bestuurder J. A. N. uit Middf reed over de rijksweg nabij SI met 8,6 ton teveel aan bieten. J. J., uit Axel werd op de Spuiweg: houden omdat hij elf ton teveel I vervoerde op een wagen die op ton was berekend. HEIKANT - Bij een aanrijding Vylainlaan in Heikant liep woei middag omstreeks 13.30 uur een nenauto materiële schade o{ stuurder A. G. uitWestdorperee de Vylainlaan en bemerkte te 1 voor hem op de rijweg stilst vrachtwagen, bestuurd door J.B Hertogenbosch. De automobili' niet tijdig remmen en reed teg achterzijde van de vrachtwagen bleef onbeschadigd, terwijl derf voorzijde van de personenauto beschadigd. TERNEUZEN - In twee wonim Terneuzen werden dinsdag iw gepleegd. Uit de flat van B. N. Zuidlandstraat werden een kl' Voorzitter M. de Caluwé-van Avermaete overhandigt het enige sinds de oprich ting nog bestande lid, mevrouw Lena Gommers-van Himste, een bloemenatten- tie. televisie en een geluidsinstalb stolen. De dief kwam binnen voordeur op brute wijze te fo' N. was op dat moment niet thu Uit de woning van E. van D- Oleanderstraat werden dinsdag een kleurentelevisie, een stereo- latie en wat kleingeld gestolen. had zich toegang tot het huis vei via een klapraampje aan de aci de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 36