Boetes wegens rijden in onverzekerde auto Huur sportaccommodaties Vlissingen wordt duurder Bedrijfsvolleybal Middelburg teen grote ingrepen p welzijn Vlissingen PZC/ streek Karate-stage in Vlissingen Boulevards wegens weiïkr$c£ ggdotén KANTORECHTER IN MIDDELBURG DREMPELS WEG VOOR STADSBUSDIENST 1ZUINIG1NGEN UIT DE BREEDTE okcursus voor dere mannen messociëteit os nieuw bestuur and Walchers drijfstafeltennis \irgerlijkè stand KOUDEKERKE NCVB - De afdeling Koudekerke van de NCVB houdt donderdag 15 oktober de maandelijkse ledenvergadering in de zaal achter de gereformeerde kerk. Mevrouw Texer uit Meliskerke zal spreken over schelpen. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Dartclub - In Koudekerke is een dartclub opgericht, die momenteel ze ven leden telt. Onder de naam 'Flying Arrows' heeft men zich aan gesloten bij de Zeeuwse Dartfederatie. De club komt uit in de tweede klasse van de competitie voor teams. Elke donder dagavond wordt geoefend in café Dorpszicht. MIDDELBURG Basketbaldag Bazar - De Jacob Roggeveenstich ting houdt woensdag 14 oktober vanaf 14.00 uur een bazar van handwerkarti- kelen van ondermeer textiel, pitriet,- klei en hout aan de Noordsingel 106. Ook een rad van avontuur en verschil lende spelletjes staan opgesteld. Ter. afsluiting van de bazar wordt om 16.30 uur een verloting gehouden. Kledingbeurs - Peuterspeelzaal 'fe Wegkruupertje houdt zaterdag 10 ok tober een beurs met winterkleding voor kinderen tot veertien jaar. Kle ding voor de beurs -in de speelzaal aan de Prins Hendrikstraat- kan van 5 tot en met 9 oktober worden ingeleverd; tijdens de speelzaaluren. De beurs zelf duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Open jeugdwerk Zaterdag avond begint het open jeugdwerk van de Hervormde Gereformeerde Bond in Middelburg. Evenals vorig jaar wor den de activiteiten voor jongeren van af zestien jaar in de hal van de Ont- moetingskerk aan de Oosterschelde- straat in Middelburg gehouden. Aan vang acht uur. De openingsavond staat de speelfilm 'De Mantel' op het programma. Elke tweede zaterdag avond van de maand worden bijeen komsten gehouden. OOSTKAPELLE Beurs speelzaal - De peuterspeel zaal 't Speeltreintje in Oostkapelle houdt zaterdag 10 oktober van 10 tot 11.30 uur een kleding- en speelgoed beurs in het hervormd gemeentecen trum aan de Dorpsstraat. De helft van de opbrengst gaat naar de verkopers, de andere naar de speelzaal. Win terkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed kunnen maandag 5 en dins dag 6 oktober tussen 1 en 11.30 uur worden ingeleverd bij de peuterspeel zaal. De opbrengst en niet-verkochte spullen kunnen dinsdag 13 oktober worden opgehaald. OOST-SOUBURG Bazaar De hervormde gemeente in Oost-Souburg houdt zaterdag 10 ok tober een bazaar in gebouw De Ark (naast de Oranjepleinkerk). Belang-| stellenden kunnen daar tussen 10.00 en 16.00 uur terecht. De bazaar omvat onder meer een schelpententoonstel ling, oliebollenverkoop, demonstratie van textielweven, handwerkenver-1 koop en spelletjes voor jong en oud. De: opbrengst van de bazaar is ten bate' van De Ark. RITTHEM Sportvereniging De Vlissingse wethouder C. de Keijzer van sportza-' ken opent zaterdag 17 oktober om 16.00 uur de nieuwe clubaccommoda tie van de sportvereniging 'Ritthem' aan het Baskensburgplein in Vlissin gen. Na afloop wordt een receptie ge houden. SEROOSKERKE Ouderen - De afdeling Serooskerke van de Protestants Christelijke Oude ren Bond houdt dinsdag 13 oktober de eerste algemene ledenvergadering in verenigingsgebouw De Zandput. Na het huishoudelijk deel van de vergade ring spreekt de heer Luteijn uit Yerse- ke over het leven achter het ijzeren gordijn. Luteijn zal met name ingaan op de situatie in Roemenië. De bijeen komst begint om 14.30 uur en is ook toegankelijk voor niét leden. VLISSINGEN Collecte De collecte ten bate van het Prinses Beatrixfonds heeft in Vlis singen 9.519,40 opgerbacht. Gevonden - Bij de gemeentepolitie, in Vlissingen zijn in de periode van 23 tot 30 september de volgende voorwer pen aangegeven: ^VROUWENPOLDER Kledingbeurs - Woensdag 14 okto ber is er in de peuterspeelzaal in Vrou wenpolder weer een najaarskleding- beurs. De helft van de opbrengst gaat, naar degenen, die kleding ten verkoop aanbieden, de andere helft is bestemd voor de peuterspeelzaal. De kleding- beursjsvan 14 tot 17 uur. p ZOUTELANDE Collecte - De collecte ten bate van het Prinses Beatrixfonds heeft in Zou- telande 1279,70 opgebracht. ARNEMUIDEN Filmavond - De Arnemuidense vo gelvereniging 'Zanglust' houdt in sa menwerking met 'Onze parkieten Zee land' vrijdag een filmavond. De film heeft als titel '7000 kilometer door Au stralië' en is gemaakt door de natuur- filmer Karuse. De (vogel)film wordt ge draaid in het verenigingsgebouw 'De Arne' aan de Rademacherstraat in Ar- nemuiden en begint om 19.30 uur. SSINGEN - De welzijnssector et in de gemeente Vlissingen het lend jaar de tering naar de nering en. Het Vlissings college van bur- leester en wethouders stelt in het jngs gepubliceerde welzijnspro- mma 1988 voor ruim 600.000 gul- minder te besteden aan welzijns- rzieningen. Grote ingrepen, zoals sluiting van accommodaties, wor- i niet geopperd. De bezuinigingen eten uit de breedte komen. singen fungeert evenals elke ande- emeente in Nederland voor een be- rrijk deel als doorgeefluik van be togingen die de rijksoverheid Zo ontvangt de Scheldestad in j 200.000 gulden minder van het Ivoor het bibliotheekwerk, het ge ordineerd ouderenwerk en het so- ■cultureel werk. De helft van dit STKAPELLE - De Stichting Wei voor Ouderen Platteland Walche- begint donderdag 29 oktober een sus koken voor mannen in de huis- idschool in Oostkapelle. De cursus edoeld voor maximaal 12 mannen jaar en ouder met weinig of n kookervaring. ens de lessen, die worden gegeven edonderdagen 29 oktober, 5,12,19 i november en 3, 10 en 17 decern - leren ze een eenvoudige, smakelij- en gezonde maaltijd klaar te ma- De cursus, die in de ochtenduren dt gegeven en zowel theorie als ktijk omvat, staat onder leiding mevrouw Schout uit Oostkapelle. SSINGEN Tijdens de algemene envergadering van de Dames So- eit Vlissingen in hotel Piccard d een nieuw bestuur gekozen. De ingmeesteresse, mevrouw L.*T. M. Pol-Gldof trad af. In haar plaats d benoemd mevrouw M. C. Nijsse- eke. Ook de secretaresse, mevrouw 'e Nijs-van Tuyl legde haar taak r. Zij wordt opgevolgd door me- uw H. M. Lizierse-Vermerris. Te- s werd als bestuurslid benoemd vrouw M. Vlieger-Zeijlemaker. presidente, mevrouw J. E. Douma- *eze bedankte de scheidende be ursteden. Zij overhandigde daarbij mevrouw V. d. Pol de oorkonde, orend bij het erelidmaatschap, als ardering voor twintig jaren nauw- et bestuurswerk. Na de pauze ver- 'e de arts mevrouw A. C. Gelders- derius over haar werk als acupunc- ste. Morgen (donderdag) wordt af 13.45 uur voor het eerst gebrid- in hotel Piccard. "DEBURG In de eerste klas van Walcherse Bedrijfs Tafeltennis eniging (WBTV) gaat Gieterij I de leiding. De koploper won ook tweede competitiewedstrijd. Dit- al werd PNL I met 8-2 verslagen, casie Centre behaalde een 8-2 zege VT Poppe en staat op een tweede lats, samen van Van Dijck-Petit. laatst genoemde team heeft echter i betere uitgangspositie dan het Oc- iie Centre. Van Dijck-Petit behaal de twee punten uit één wedstrijd men, de concurrentie had daarvoor :e partijen nodig. sco liet een punt liggen tegen Amor en moet nu de eerste plaats delen t Provincie dat een 7-3 winst boekte Ien Vlissingen. PZC, dat met 8-2 van BZ II verloor, bezet de onderste ats van de tweede klas. stand, eerste klas: 1 Gieterij 12-4,2 Occa- Centre 2-2,3 Van Dijck-Petit 1-2,4 PNL I ,5 VT Poppe, 6 Middelburg 10-0,8 CBBZI .tweede klas: 1 Basco 2-3,2 Provincie 2-3, «|BBZ 1-2, 4 Amor 2-2, 5 ALN 1-1, 6 Vlis- Sen 2-1, 7 PZC 2-0. VLISSINGEN (boren: Timothy B. Doorns; Dennis' fan Dijk; Arno Schuit; Simone L. fhage; Roel van Ommen; Remco de ffau; Martinis J, Louws; Dinja M. W. Wijze; Hidde J. Rolff; Bianca van: lzen: Miles M. Pelzer-Sanna; Kim- dy M. Klein; Erik de Pagter; Talitha de Visser; Danny S. Hamers, trouwd: G. C. Sonnevijlle, 24 jr. en C. Schuiling, 23 jr.; F. Passchier, 22 enE. C. M. Jung, 22 jr.; N. Tramper, jr. en M. J. M. de Paauw, 26 jr.; R. omans, 27 jr. en J. P. de Kraker, rN. F. Minneboo, 26 jr. en J. C. E. rstanje, 24 jr. erleden: M. de Ridder geb. Schee- rs> 84 jr.; J. de Looze geb. van Oeve-; >.72 jr.; M, A. Nonnekes, 38 jr. f MIDDELBURG boren: Naomi L. dv E. P. C. Engels P C. Geschiere; Veerle, dv Th. M. etman en J. M. A. T. van Veen. dertrouwd: M. C. S. Raats, 40 jr. en den Hollander, 36 jr.; J. C. Willem- 2? jr.en A. H. Ooms, 26 jr.; N. J. J. deMerbel, 20 jr. en P. van der Weel, to; H. Schot, 22 jr. en J. Chr. Wisse,. Jb; A. J. Rentmeester, 39 jr. en A. P. skerke, 36 jr. tfouwd: E. Oskam, 22 jr. en A. W. lbers, 18 jr.; J. D. Kallemein, 23 jr. en V-A. Banh, 21 jr.; A. Hilbert, 37 jr. en Carbaat, 20 jr.; J. M. Coppoolse, 25 en T. Gideonse, 22 jr.; J. P. Haring, toenM. m. Hofman, 30 jr.; J. W. Ja- et> 24 jr. en J. C. T. Heestermans, 28 ededen: C. Sanderse, 95 jr. geh gew tP. Weeland; H. van Leerzem, 68 jr. p. Matthijsse; J. L. de Vos, 92 jr. geh met J. H. Osthoff; J. J. Speijer, 34 J- Goedhart, 80 jr. geh gew met J. A. ertse; N. Leonhardt, 69 jr. ev G. d®p; F. J. s. van der Peijl, 91 jr. ev J. le Feber. bedrag wil het college van b en w ver halen op de stichting Welzijn voor Ou deren. Een vacature blijft daar onbe- VLISSINGEN - Twee prominenten uit de Nederlandse karatewereld geven zaterdag een karate-stage in sportzaal 'Vrijenhove' aan het Baskensburg- plein in Vlissingen. Wim van de Leur (5e dan Karate KBN, 4e dan karate JKA en 3e dan Kobudo) komt voor het onderdeel kobudo, karate met wa pens. Tom Wessels is instructeur aan de Haagse politieschool en doceert daar 'de wapenstok'. Hij is 5e dan Ka rate, 6e dan Jiu-Jitsu en 3e dan Judo en volgde onder meer een opleiding aan de politieschool in Japan. Het on derdeel waar Wessel die dag onder richt in geeft is zelfverdediging. De eer ste training is van 10.30 tot 12 uur, het tweede gedeelte duurt van 12.30 tot 14 uur en is toegankelijk voor alle karate- ka's. - VLISSINGEN - De boulevard in Vlis singen wordt zaterdagmiddag enkele uren voor alle verkeer afgesloten in verband met de 52-ste Boulevardloop. De Boulevard Evertsen gaat.om 13.00 uur dicht en de Boulevard De Ruyter anderhalf uur later. De afzetting blijft gehandhaafd tot uiterlijk 16.30 uur. De bewoners van de boulevard mogen hun auto laten staan en kunnen ge bruik blijven maken van de op- en af ritten. zet. De gemeente Tissingen moet ook een algemene komg van 5,5 procent verwerken op derijksbijdragen die niet in de persone en huisvestings sfeer liggen. Dez(korting is juni dit jaar opgelegd dochet ministerie van binnenlandse zaki als een negatieve prijscompensatieiet college van b en w stelt voor de esubsidieerde wel zijnsorganisaties ok deze last te laten dragen. De welzijnssectoigaat volgend jaar niet alleen een sber jaar tegemoet vanwege door herijk opgelegde 'be sparingen'. Ook c gemeente Vlissin gen zit met een inancieringstekort. Welzijn moet, volens b en w, aan de oplossing van datekort 250.000 gul den bijdragen. H", ontwerp-welzijns- programma maat duidelijk dat dat bedrag bij lange r nog niet is gevon den. Er resteert 32.000 gulden. Een vermindering vaihet aantal gesubsi dieerde arbeidsplatsen moet dat be drag opbrengen. Jedwongen ontsla gen zullen niet \llen, verzekert het college. J. van Dam, hoofibureau welzijn van de gemeente Vlisngen, geeft aan dat het ontslaan va: mensen de eerste vier jaar ook nietoplevert aan bezui nigingen. Het wahtgeld voor de ont slagen ambtenar blijft gedurende die tijd op de emeente-begroting drukken. De gemeente Vikingen kan door alle bezuinigingen gen nieuwe activitei ten op touw te zeten Een enkele ver betering zit er we in. De kunstuitleen verlaat volgend jar de zolder van het Breehof aan de GoteMarkt in Vlissin gen en verhuist ïaa: het souterrain van de openbare billiotheek aan de Lange Zelke. De Donereidingen wor den daartoe al gerofen. De in Vlissin gen gevestigde Siching Maatschap pelijke Dienstvelenhg opent voorts begin 1988 een expeimenteel Maat schappelijk Advi«s ei Informatie Cen trum (MAIC). VLISSINGEN - De eerste flinke herfststorm heeft woensdag weinig overlast in Zeeland veroorzaakt. In Vlissingen moest de brandweer uitrukken voor een om gewaaide boom aan de Oude Zuidbeekseweg in de wijk Lammerenburg. De boom versperde daar de weg. Het duurde ruim een half uur voordat het gevaarte, dat in stukken werd gezaagd, kon worden opgeruimd. Uit de overige delen van de provincie kwamen geen mel dingen over noemenswaardige schade binnen. VLISSINGEN - De huurprijzen van sportaccommodaties en ndere welzijns voorzieningen gaan volgend jaar in Vlissingen met vijf procat omhoog. Het Vlissingse college van burgemeester en wethouders stelt d voor in het ont- werp-welzijnsprogramma 1988. De sector sport is een aantal jam bij de bezuini gingen ongemoeid gelaten, meldt het college van b en w in de nta, maar nu valt ook hier niet aan maatregelen te ontkomen. De slechte financi e situatie waar in de gemeente Vlissingen verkeert, laat anders gezegd geeiuitzonderingen meer op de bezuinigingsregel toe. De huurprijzen van sport- ermdere welzijns- accommodaties zijn in Vlissingen sinds 1 januari 1984 niet mer verhoogd. MIDDELBURG - De veronderstelling dat hij met zijn (onverzekerde) auto niet 'gepakt' zou worden, bleek voor de 19-jarige Domburger L. van R. een verkeerde gok te zijn geweest. Tij dens een ritje op 5 oktober van het vo rige jaar in Vlissingen werd hij in de Scheldestraat aangehouden en op zijn papieren gecontroleerd. Toen bleek dat Van R. niet alleen onverzekerd was, maar ook nog niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Om te voorkomen dat zijn ouders er achter zouden komen had hij toen maar een valse naam opgegeven. Niettemin wist de politie toch achter zijn ware identiteit te komen en zo be landde hij woensdag voor het hekje van de kantonrechter in Middelburg. Op de zitting verklaarde Van R. het onverzekerd zijn, dat hij 'er niet bij had nagedacht'. „Ik kocht die auto en ben er mee gaan rijden". Verder ging Van R. er vanuit, dat als hij zijn ritten maar voornamelijk tot de binnenwegen be perkte hij niet gepakt zou worden. „U heeft het de politie extra moeilijk gemaakt door een valse naam op te ge ven en in feite risico op risico gesta peld", hield officier van justitie me vrouw mr M. van Walraven Van R. voor. Omdat Van R. verder weinig ver weer had zag zij dan ook geen reden om van de gebruikelijke boetes af te wijken en eiste voor de valse naam 110 gulden, het ontbreken van het rijbe wijs een boete van 210 gulden en voor het rijden in een onverzekerde auto een boete van 500 gulden en een voor waardelijke rijontzegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoe ven vonniste conform. De Middelburger A. G. (20) wilde met de sloopauto, die aan zijn broer toebe hoorde, 'voor de lol' nog even een stuk je gaan rijden. Dat de auto onverze kerd was, bleek pas toen hij op de Veer- se weg in Middelburg werd aangehou den omdat hij daar met een snelheid van 83 kilometer per uur reed, terwijl daar maar 50 kilometer is toegestaan. „Ja, wie onverzekerd rijdt kan sancties verwachten", concludeerde mr Ver hoeven en vonniste conform de eis: 500 gulden boete en een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor de snelheidsovertreding kreeg G. een boete van 130 gulden opgelegd. Volgens mr Tak, de gemachtigde van de 41-jarige T. G. S. uit Oudelande was zijn cliënt er eigenlijk een beetje 'inge stonken'. Hoe, waarom en wat werd overigens tijdens de zitting niet duide lijk. Wat wel duidelijk werd, was dat S. op 25 november 1986 in een auto had gereden waarvan de uitlaat manke menten vertoonde en die onverzekerd was. Volgens het proces verbaal had S. de wagen zojuist gekocht en was hij er van uitgegaan dat de auto wél was ver zekerd. In een later stadium had Sver klaard de auto nog niet gekocht te hebben maar bezig geweest te zijn met een proefrit. Voor de officier van justi tie maakte het weinig uit hoe de vork nu precies in de steel zat. „Meneer is gedagvaard als bestuurder en en niet als eigenaar/houder. Bovendien is het niet de eerste keer Zij vond dan ook dat een boete van 750 gulden en 4 maanden niet rijden zeker op zijn plaats was. De kapotte uitlaat wenste zij bestraft te zien met een boete van 60 gulden. Mr Tak dacht er anders over: „Tech nisch gezien is dit géén recidive omdat deze overtreding is begaan vóór de uit spraak van de eerste keer". Hij ver zocht dan ook de op te leggen straf te matigen. Voor wat betreft de recidive kon mr Verhoeven met de raadsman meegaan en vonniste het 'standaardtarief: 500 gulden boete en een voorwaardelijke rijontzegging van 3 maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor de kapot te uitlaat werd S. beboet met 60 gul den. Op de Nieuwendijk in Vlissingen is begonnen met het van de verkeersdrempels VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen spaart kosten noch moeite op nieuw een busdienst door de binnen stad te krijgen. Zij laat sinds dinsdag alweer voor de derde keer binnen drie jaar de Nieuwendijk en de Gr ave straat gedeeltelijk op de schop ne men. De aanleiding is nu niet, zoals in 1985, de hoogte van de in 1984 aange legde verkeersdrempels, maar het weghalen ervan. Met de huidige werkzaamheden voldoet de gemeente Vlissingen aan een uitdrukkelijke wens van de busmaatschappij Zuid- West Nederland (ZWN). De ZWN wil een onbelemmerde doorgang voor de bussen die na 6 november tussen Vlis singen en Spijkenisse gaan rijden. „Ik laat met vreugde de verkeersdrem pels weghalen". Wethouder W. Wisse van openbare werken kan zich niet druk maken over het geld dat alle voorgaande werkzaamheden heeft ge vergd. „Morgen weet ik, wat ik van daag verkeerd heb gedaan". De ge meenteraad van Vlissingen hield in maart 1985 een debatje over de drem pels in de Nieuwendijk. Die waren nog geen half jaar daarvoor in de straat aangebracht, maar bleken te goed te werken. Het verkeer kon de obstakels slechts met veel moeite nemen. De winkeliers aan de Nieuwendijk klaag den en vonden steuruij de Vlissingse gemeenteraad. De cempels werden verlaagd voor een berag dat vele dui zenden guldens belie. Ze waren voor dien aangelegd in hetader van de vol ledige herinrichting m de Nieuwen dijk en de ZeilmarktDat plan kostte in totaal 573.000 gulcn. CDA-raadslid M. Deker sprak maart 1985 van 'het wasbox van Wisse'. De Vlissingse wethoudx weet dat zijn persoon vaak met ddrempels in ver band wordt gebrachtHij ontkent ech ter dat die obstakelsen persoonlijke hobby van hem zijn. Er is aan de uit voering van die sneteidsbeperkende maatregelen een lang inspraakproce dure vooraf gegaan. Ok de winkeliers vonden dat er te har werd gereden". De gemeenteraad helste maart 1985 unaniem tot veriagij van de drem pels in de Nieuwendij. Toen was al be kend dat de ZWN pinnen had voor een busdienst naar dbinnenstad van Vlissingen. Wisse dede dat zelf mee. Niet duidelijk Toch is indertijd ret besloten de drempels te slechtenzoals dat nu ge beurt. „Het was in ie vergadering nog niet duidelijk ede ZWN daad werkelijk een lijndiest zou doortrek ken naar het eilandbij het sluizen- complex in Vlissingen)", stelt Wisse. „Dat is pas dit jaar bekend gewor den". De gemeente Vlissingen bevond zich daarnaast in een slechte onder handelingspositie. De minister van verkeer en waterstaat kende slechts een subsidie voor de kustlijnverbin ding Spijkenisse - Middelburg toe. De ZWN mocht wel tot Vlissingen rijden, maar het exploitatietekort was dan voor eigen rekening. De minister nam deze beslissing, om dat naar haar mening de twee bestaan de lijnen tussen Middelburg en Vlissin gen voldoende zijn. De ZWN kon eisen stellen, niet in het minst omdat het Vlissingse gemeentebestuur al gerui me tijd het openbaar vervoer terug in de binnenstad wil. Ondanks de verwijdering van de drem pels in de Nieuwendijk en de verkeers- druppels in de Gravestraat blijven de beide straten een 30-kilometer zóne. De huidige obstakels worden gedeelte lijk vervangen door nieuwe kunststof drempels en aan het begin en het einde van de zóne komen wegversmallingen. Met de werkzaamheden die ongeveer veertien dagen in beslag zullen nemen, is 80.000 gulden gemoeid. De minister van verkeer en waterstaat en de ge meente Vlissingen nemen elk de helft van het bedrag voor hun rekening. VLISSINGEN - In een doelpuntrijke wedstrijd tegen Provincie Zeeland 1 en SC Torna 2, kwam eerstgenoemde met een uitslag van 7-6 als overwin naar tevoorschijn. Vlissingen 1 de staartloper klom verscheidene plaat sen op de ranglijst door met 4-2 te win nen van PZEM 2. Walcheren verloor enigszins de aan sluiting met de top door met 6-1 te ver liezen van Van Ruiten Fruit 1. Verenig de Spaarbank 1 handhaafde zich op zijn positie (de tweede plaats) vanwege zijn 7-3-winst tegen Uiterton 1. PGV 1 kon zijn precaire positie niet verlaten, het verloor met 7-5 van de ploeg van Concurrent J 1. In de derde klasse werd het team van Van Ruiten Fruit 2 koploper, het won met 4-1 van VAW 2. Westkapelle 3 blijft in de vierde klasse A in de onderste regionen vertoeven dit door zijn 7-4-verlies tegen Roovers Sport 2. VPS 2 raakte door zijn 3-3 ge lijke spel tegen DW 2 zijn leidende po sitie 1 kwijt. Vanuus blijft een rol spe len voor de bezetting van de eerste plaats, het won met klein verschil 2-1 van PZEM 3. Uiterton 2 de staartloper behaalde tij dens deze competitie zijn eerste winst punt binnendoor met 3-3 gelijk te spe len tegen RCS 2. Mento 1 nestelde zich netjes op de eer ste plaats, het bracht SSVW 1 een ne derlaag toe van 2-0. Pechiney bleef in de vierde klasse B op zijn plaats staan op de ranglijst door een4-l-zege op DWS 861. SKA 1 moest genoegen nemen met een 4-2-neder- laag tegen PZEM 4. Door het betere doelgemiddelde en zijn 7-0-overwin- ning op TCV 2 werd Winhoek 1 leider in deze klasse. In de wedstrijd tussen de middenmoters GVBK 1 en PVS 2 kwam eerstgenoemde met een resul-i taat van 6-4 als overwinnaar te voor schijn. De belangrijke wedstrijd voor een eventuele bezetting van de boven ste plaats gespeeld tussen VAW 2 en Schinkel Assurantie 3 eindigde in een; 2-2 gelijk spel. In de eerste gespeelde bekerwedstrijd versloeg TCV 1 de ploeg van De Belt 1 met 4-3. MIDDELBURG In de eerste klas he ren van de Middelburgse bedrijfsvol- leybalcompetitie verloor koploper Young Boys een punt aan Tecona. In een spannende wedstrijd waarin Te cona de eerste set op zijn naam bracht, 15-8 en Young Boys in de twee de set op gelijke hoogte kwam door een 15-11 zege, moest de derde set de beslissing brengen. Er was niet meer voldoende tijd over om deze set uit te spelen. Op het tijdsein was de stand 8-8 waardoor de eindstand 1-1 is. Young Boys/Toekomst blijft aan de leiding op één punt gevolgd door Te cona. Premier Middelburg won met 3-1 van Kruitmolen/Dauwendaele en Seroos- kerke I behaalde een kleine 2-1 over winning op Gemeente Middelburg. In de eerste klas dames is de topper tussen Serooskerke I en PZEM na veel spanning gewonnen door de PZEM- ploeg. De eerste set was met 15-7 voor PZEM en met een 15-11-overwinning in de tweede set kwam Serooskerke MIDDELBURG Jongens en meisjes' >van 11 tot en met 18 jaar kunnen dins-j dag 20 oktober deelnemen aan een' basketbaldag in de sporthal aan de' Nassaulaan in Middelburg. Spelers en coaches uit divisie en ere-divisie zijn aanwezig om de beginregels bij te' - brengen, maar ook om speciale tech nieken te leren. Ook worden onderlin-, ge wedstrijden gespeeld. Het program ma begint om 10.00 uur en is om onge-1 veer 16.00 uur afgelopen. weer langszij. In de derde set bouwde PZEM snel een voorsprong op die niet meer werd prijsgegeven. Op het eind signaal stond PZEM met 14-5 voor en kreeg de setwinst mee. Door de volle winst staat de PZEM-formatie met twee punten voorsprong aan de lei ding. Serooskerke en Astrow volgen op een gedeelde tweede plaats. Hersta- co I liep een 2-0 nederlaag op tegen Astrow. De overige uitslagen zijn, heren, tweede klas: Amor I - Hoechst 10-3, De Pantalon I - De Wellinge I 3-0, HerderSerooskerke II - Lijnbach 3-0; derde klas: LW - Hoechst II 3-0, Middelburg Zuid - SV Duo I 1-3, SSW - Profiel '85 1-2; vierde klas: PZC - MPSO 0-2, Mammoeters - Franken Machinefabriek 0-3; vijfde klas: PGV II - Klarenbeek 0-3, Frans Gillissen - Riagg 3-1zesde klas: Brandweer - MSVS 3-1, Voskamp/Dauwendaele - VT Wal cheren 1-3, Amor II - Provincie II 0-3. Dames, tweede klas: Serooskerke II - Jong Ambon 11-1, LW I - De Wellinge 3-1MPSO - VBC De Abdij 2-1; derde klas: LW II - Her staco II0-3, VBC De Abdij II - 't Zand II0-3, Serooskerke III - Marathorn 0-3. damesbril, dameshorloge, Le Clip horloge, blauwe schoentjes met blauwe sokken, Ya-I le-sleutel aan ketting en een tasje met sport-> artikelen en een tekening. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn in die periode de volgende dieren aangegeven: een lapjeskat, een jonge zwart/witte kat, een ro de gecastreerde kater en een volwassen zwart witte poes. NDERDAG 8 OKTOBER 1987

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19