Provincie zet Kapelle te dikwijls voet dwars flelburg te gast Asielzoekers Goes DRIE BELANGRIJKE DAGEN VOOR VWO EINDEXAMINANDI 20,21 EN 22 OKTOBER A.S. Expositie veiligheid op oudere leeftijd Het Koffiehuis niet altijd boeiend genoeg DE KMA. EEN PRAKTIJKGERICHTE STUDIE VOOR BEROEPSOFFICIEREN. Bagger Dumpingen Advertentie werd vogelliefhebber uit Goes noodlottig Ernstig gewonde na buiteling auto Inbrekers stelen geluidsapparatuur Aanrijding Postzegelveiling en tentoonstelling De Vroone Kapelle PZC/ provincie RAADSFRACTIES CDA EN WD: IN KADER BIJEENKOMSTEN ZO A Dan houdt de Koninklijke Militaire Academie haar jaarlijkse oriëntatiedagen voor belangstellenden naar een carrière als be roepsofficier bij de Koninklijke landmacht of de Koninklijke luchtmacht. Hierbij nodigen wij eindexaminandi HSPO, HEAO, HTS en VWO met wiskunde en Engels in het pakket uit om zich op één van deze dagen te komen oriënteren. Bel voor een uitnodiging: 070-493423. IN CONCERT- EN GEHOORZAAL Vaargeul Aanwijzen DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 b* KAPELLE - De Kapelse fracties van CDA en WD klagen dat de provincie met grote regelmaat een streep haalt door unanieme beslissingen van de raad. Kapelle krijgt nogal eens van 'Middelburg' nul op het rekest. Beide partijen ergeren zich er groen en geel aan. Een doorn in het oog zijn recente negatieve beslissingen rondom de bouw van een evenementenhal, lig plaatsen voor de Wemeldingse jacht haven en de vestiging van een garage bedrijf. „Zeer trieste feiten", vindt de WD. „De ontwikkeling van onze ge meente mag niet worden gedwars boomd op oneigenlijke gronden". Het CDA heeft ook ongezouten kritiek: „De indruk bestaat dat de provincie Kapelse activiteiten per definitie af wijst". In hun algemene beschouwingen, die dit jaar als proef voor het eerst schrif telijk worden behandeld, waarschu wen de christen-democraten voor een beperking van de gemeentelijke be- MIDDELBURG - Een adverten tie in 'Onze vogels' (een blad voor vogelliefhebbers) waarin putters te koop werden aangebo den, was de aanleiding om eens een bezoekje te brengen aan de plaatser van de advertentie, de 31-jarige Goesenaar R. H. B. Tij dens dat bezoek trof justitie ech ter niet de beschermde vogels aan maar wel twee opgezette to renvalken en één ransuil. Bij de ze dieren ontbrak echter het pre parateursmerkteken en dat was voldoende om de dieren in be slag te nemen en een proces ver baal op te maken. Woensdag moest B. zich voor de kantonrechter in Middelburg verwantwoorden. B. was zelf niet ter zitting ver schenen, omdat 'hij daar veel te trots voor is', verklaarde zijn vrouw die niet was opgeroepen maar wèl was verschenen. „U komt dus als gemachtigde informeerde kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven. „Nee. De op gezette dieren zijn ons gezamen lijk bezit en daarom ben ik hier", antwoordde mevrouw B. Door dat mevrouw B. -in dit geval- niet als gemachtigde op kon treden werd de zaak in haar aanwezig heid bij verstek behandeld. Me vrouw B. kreeg daarbij overigens wèl de gelegenheid haar zegje te doen. Als 'verweer' voerde mevrouw B. aan dat de vogels al méér dan 20 jaar oud waren - een geschenk van haar schoonvader - en dus een sterke emotionele waarde hadden. De preparateursmerken waren er lang geleden afgehaald en waar die gebleven waren wist zij niet. „Liever een hogere boete als wij de dieren maar terugkrij gen". Naar dat laatste had officier van justtitie mevrouw mr M. van Wal raven weinig oren. „Als ze wor den teruggegeven verandert er niets aan de onrechtmatige si tuatie en dat kan dus niet. Bo vendien is er bewust niet voldaan aan de eisen". Zij vorderde dan ook een boete van 150 gulden en onttrekking aan het verkeer van de opgezette vogels. Mr Verhoeven vonniste overeen komstig de eis. voegdheden. „Dat moet worden voor komen". De VVD wenst, geen genoe gen te nemen „met allerlei beslissin gen die de ontwikkeling van de ge meente schaden". Zij voorspelt dat hiertegen steeds vaker in beroep zal worden gegaan. Het CDA zegt het col lege daarin op voorhand steun toe. Kapelle heeft met een begrotingsover schot van een kleine negen ton zijn zaakjes intern voor elkaar, maar in de relatie met andere overheden botert het niet zo. De VVD toont zich veront rust over het principe-besluit van het ministerie van landbouw om een agra risch onderwijscentrum, waarin het middelbaar en lager agrarisch onder wijs samengaan, in Goes te vestigen. Volgens de PvdA staat dat besluit nog niet vast: „We hebben begrepen dat wellicht in het politieke circuit nog mogelijkheden zijn." De sociaal-demo craten vragen het college op welke ma nier de raadsleden een bijdrage kun nen leveren „aan het politieke gevecht voor de Groene School". Het CDA is echter bang dat „een en ander achter onze rug wordt geregeld." Het rijksbeleid op welzijnsgebied baart vooral de PvdA zorgen. Tegen vallers - onder meer het dichtdraaien van de sudsidiekraan voor de proefge bieden, waarvan Kapelle deel uit maakt - moeten volgens de sociaal-de mocraten niet automatisch worden verrekend in het eigen welzijnsbe leid. Volgens de WD is in een aantal voorzieningen niet ten onrechte het snoeimes gezet, maar „door te diep snoeien gaat de struik dood. Het enige alternatief is dan rooien." De PvdA pleit voor beëindiging van het Project Mensen zonder Baan. Het geld dat daarmee vrijkomt kan beter worden besteed aan scholing van werklozen, een taak voor onder meer het Regionaal Educatief Centrum (REC) de Bevelanden. De motivatie bij die keuze is de werkloosheidsbestrij ding door middel van onderwijs aan la ger geschoolden „al jaren te versnip perd is". De PvdA denkt dat haar voor stel uiteindelijk meer effect sorteert. In dit licht zouden de sociaal-demo craten graag zien dat de gemeente langdurig werklozen, vrouwen en min derheden bij sollicitaties voorrang geeft. Gemeentebelang heeft, zo blijkt uit zijn beschouwing, een oplossing voor het in verschillende straten slingerend afval. „Het verdient aanbeveling om bijvoorbeeld onderwijzend personeel samen met leerlingen periodiek een bepaalde straat, plein of buurt van vuil te laten zuiveren." Opmerkelijk zijn ook de aangereikte bestemmingen voor het instructiebad in Wemeldinge. De PvdA wil hierin de peuterspeelzaal onderbrengen, terwijl de SGP meer ziet in verbouw tot zalm- of forellen- kwekerij. De staatkundig gerefor meerde éénmansfractie huldigt tevens afwijkende standpunten over de cultu rele commissie en contacten met bui tenlandse gemeenten. Uitwisselingen kunnen beter worden overgelaten aan verenigingen. Als de gemeente dan toch contacten wenst, dan liever met een derde-wereld-gemeente. Volgens de SGP heeft de culturele commissie haar bestaansrecht verloren: er is te weinig behoefte. Ook dé PvdA onder kent de tegenvallende resultaten, maar meent dat een breed gescha keerd cultureel aanbod een belangrijk vestigingscriterium kan zijn. Laotiaanse en Zeeuwse klederdracht in gebouw De Schakel in Middelburg. POORTVLIET Bij een ongeluk woensdagmiddag rond vijf uur op de Postweg in Poortvliet is een inzitten de van een bestelbus ernstig gewond geraakt. Het voertuig met aanhang wagen raakte in een bocht van de weg, waarschijnlijk door een combi natie van te hoge snelheid en slechte weersomstandigheden, in een slip. De bestelbus kwam zo'n honderd meter verder na een paar keer over de kop te zijn gegaan op een akker aan de over zijde van de weg tot stilstand. De aanhangwagen is door de buitelin gen los geraakt en kwam in een sloot terecht. De bestuurder, G. van de W. uit Sint-Maartensdijk, liep een hersen schudding op. P. B. uit Scherpenisse kwam er met een flinke buil op zijn hoofd af. De andere inzittende, B. uit Sint-Maartensdijk, is met inwendige kneuzingen en botbreuken overge bracht naar ziekenhuis de Lievens- berg in Bergen op Zoom. De verkeers- groep van de rijkspolitie uit Breda heeft ter plaatse assistentie verleend. De bestelbus is weggetakeld en zal on derzocht worden op technische gebre ken. Slot van pagina 13 het gemeentebestuur, de politie, het centrum voor gezondheidszorg vluch telingen en de directie van het op vangcentrum ook plaats is voor een vertegenwoordiging van de Goese be volking. Het is de bedoeling dat het personeel dat in het Bergzicht ge bouw aan de slag gaat zoveel moge lijk uit Goes en omgeving wordt aan getrokken. Daarvoor zal met de direc teur van het gewestelijk arbeidsbu reau in Goes overleg worden gevoerd en in de regionale bladen personeel sadvertenties geplaatst. „Hoe ook tegen het internationale pro bleem van de vluchtelingen wordt aangekeken", schrijven B en W in het raadsvoorstel, „vastgesteld moet wor den dat een deel van de asielzoekers daadwerkelijk wordt vervolgd op grond van geloof, politieke overtui ging of ras en in het land van herkomst soms zelfs in direct levensgevaar ver keert. Op humanitaire gronden wordt in zulke gevallen dan ook asiel ver leend. En naar onze overtuiging te recht. Daarnaast, en dat moet ook worden geconstateerd, kan een deel van de vluchtelingen zijn asielaanvra ge onvoldoende onderbouwen en wordt derhalve uitgewezen". Onderzoek van asielaanvragen kost tijd. Het dagelijks bestuur van de ge meente Goes acht het in een rechts staat normaal dat in die tijd de vluch telingen behoorlijk worden gehuis vest. B en W wensen hun medeverant woordelijkheid niet af te schuiven maar te accepteren om zodoende een redelijke bijdrage te leveren aan het huisvestingsprobleem van vluchtelin gen die in afwachting zijn van een be slissing op hun asielaanvraag. Het college besluit het raadsvoorstel met het uitspreken van de stellige verwachting dat de gemeenteraad het beleid in de kwestie van het asielzoe kerscentrum breed zal steunen. De raadsvergadering (in het stadhuis) begint donderdag 15 oktober om 19 uur. De informatie-avond dinsdag in de Prins van Oranje begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Ze"zitten er heel ge moedelijk bij, de twee Laotiaanse vrouwen, woensdagmiddag in De Schakel in Middelburg. Ze glimla chen wat en borduurden. De vrouwen zijn daar op uitnodiging van de Vluchtelingenorganisatie ZOA, die in Zeeland enkele bijeenkomsten houdt waarop een beeld wordt gegeven van het werk dat ZOA doet in diverse vluchtelingenkampen. Verder wor den er handwerken verkocht die door de vrouwen in de kampen worden ge maakt. Het tweetal, de dames Me Hang Tou (62) en Wang Jelou (72), is afkomstig uit Laos. Ze ontvluchtten hun land voor het communistische regime, brachten twee j aar door in het vluchte lingenkamp Ban Vinai in Thailand en sinds zes jaar wonen ze, samen met hun dertien kinderen, in een voorstad van Parijs. Ze zijn allebei weduwe, kunnen noch schrijven noch lezen en spreken geen woord Frans. Een vrouw langs die tien jaar geleden TERNEUZEN - In twee woningen in Terneuzen werden dinsdag inbraken gepleegd. Uit de flat van B. N. aan de Zuidlandstraat werden een kleuren televisie en een geluidsinstallatie ge stolen. De dief kwam binnen door de voordeur op brute wijze te forceren. N. was op dat moment niet thuis. Uit de woning van E. van D. aan de Oleanderstraat werden dinsdagavond een kleurentelevisie, een stereo-instal latie en wat kleingeld gestolen. De dief had zich toegang tot het huis verschaft via een klapraampje aan de achterzij de. (Advertentie) vanuit Thailand naar Nederland kwam fungeert even als tolk. De Lao tiaanse vrouwen zijn voor de gelegen heid gehuld in feestkleding, die ze zelf hebben gemaakt en die ongeveer tien kilo weegt. In het dagelijks leven dra- KAPELLE - De afdeling Goes van de postzegelvereniging Philatelica houdt zaterdag de Dag van de Postze gel. Dat gebeurt in De Vroone in Ka pelle. De manifestatie is bestemd voor postzegelverzamelaars uit ge heel zuidwest Nederland. Een aantal leden van Philatelica laat in een propaganda-tentoonstelling de len van hun verzameling zien. Een be langrijk onderdeel van het program ma is de grote clubveiling, waar onder meer de postzegels met de catalogus nummers 1 en 2 van Nederland onder de hamer komen. Deze veiling begint om 14 uur. Voor de jeugd is er 's mor gens om 11 uur een eigen veiling. De PTT zorgt voor het bijzondere stempel van de Dag van de Postzegel op een speciaal voor die dag uitgegeven enve loppe. Ook is voor deze tentoonstel ling een catalogus gemaakt met onder meer een artikel over de geschiedenis van het postwezen in Kapelle en Bieze- linge. De zalen van de Vroone zijn ge opend van 10 tot 17 uur. gen ze een rok en een bloes. Ze vertel len dat ze over het maken van de feestkleding een jaar doen. Dat is niet zo vreemd, want het is een en al bor duurwerk dat ze dragen. Op de bijeenkomst werden ook een diaserie en een film vertoond over het werk van ZOA. De organisatie werd in 1973 opgericht door een aantal Gro ningse studenten, om hulp te bieden aan vluchtelingen uit Zuid-Vietnam. Uit die tijd stamt ook de naam, die staat voor Zuid-Oost Azië. „Maar", vertelt voorlichter L. de Jong, „ons hulpterrein is inmiddels uitgebreid. We werken nu in vluchtelingenkam pen in Thailand, Hongkong, de Filipij- nen, Papoea Nieuw Guinea, Pakistan en Honduras. Binnenkort komt daar Frans-Guyana bij, waar een groot aan tal Surinaamse vluchtelingen zit". De opbrengst van de verkochte hand werken, die in Middelburg 2000,- be droeg, gaat naar het kamp Ban Vinai. Daar worden dan weer nieuwe mate rialen voor gekocht. Zaterdag wordt om 19.30 uur in de Nieuwe Kerk in de Zeeuwse hoofdstad een concert gegeven door het Rotter damse koor Deo Cantemus. Er wordt na afloop een collecte gehouden, be stemd voor de medische zorg in ge noemd kamp. De twee Laotiaanse vrouwen maakten niet alleen hun op wachting in Middelburg. Vandaag zijn ze in De Prins-van Oranje in Goes van 14.30 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Morgen zijn ze in de Christelijke Mavo in Tholen vanaf 15.00 uur en ook 's avonds tussen 19.30 een 22.00 uur. OOSTBURG Bij een aanrijding op de kruising Langeweg-Van Houten straat te Oostburg is woensdagmid dag omstreeks kwart over drie de auto van de Belgische M. B. uit Brussel flink beschadigd. B. kwam uit de Van Hou tenstraat en reed aan de linkerkant van de weg. Daardoor had zij geen zicht op de kruising. Ze verleende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door mevrouw L. van M. uit Oostburg. MIDDELBURG - De Stichting Consument en Veiligheid houdt dins dag in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal een tentoonstellingsdag over veiligheid en oude ren. Aandacht zal onder meer worden besteed aan het voorkomen van ongevallen in en om de woning en in het ver keer. Verschillende Zeeuwse, Middelburgse en lande lijke organisaties zijn aanwezig met stands en voorlichtingsmateriaal over veiligheid op aller lei terreinen. Zo zijn aan wezig de Vrouwenad viescommissie voor de Woningbouw, Meer Be wegen voor Ouderen, de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren, het Middel burgse Kruiswerk, de Middelburgse politie, de PZEM, de Nederlandse Brandwonden Stichting en de Nederlandse Ver eniging voor Slechtho renden. Er worden verschillende demonstraties verzorgd. De "Abramfiets" wordt getoond en een mede werker van de PZEM laat zien hoe zelf kleine reparaties aan snoeren en stekkers kunnen wor den gedaan. Er zijn volksdansdemonstra- ties en de Nederlandse Vereniging voor Slech thorenden laat een aan tal hulpmiddelen bij doofheid zien. Verder kan iedereen gratis een ogentest ondergaan bij de stand van Veilig Ver keer Nederland. Het programma voor de tentoonstellingsdag is opgesplitst in twee ge deelten om iedere be langstellende de kans te geven te komen kijken, 's Morgens is de zaal open van. 9.30 tot 12.00' uur. Het middagpro gramma wordt gehou den van 14.00 tot 16.30 uur. Muzikale medewer king aan de tentoonstel ling wordt 's morgens verleend door het Mid delburgse ouderenkoor Zang Houdt Jong en 's middags door het Be jaardenkoor Veere. De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van de voorlichtings campagne "Veilig op Leeftijd". In heel Zee land worden zes van der gelijke tentoonstellin gen gehouden. MIDDELBURG, SCHOUWBURG Theatergroep De Voorziening met 'Het Koffiehuis'. Van Fassbinder herinner ik mij de uitspraak: 'Wat je niet ver anderen kunt, kun je op z'n minst beschrijven'. In al zijn eenvoud een waarheid als een koe. Maar als je er echt naar wilt leven, ligt het bizar re op de loer. Opgeroepen door de onmacht. Leven en werk van Fass binder hebben dat bizarre heel sterk. Het is duidelijk aanwezig in 'Het Koffiehuis',. Fassbinder's be werking van het gelijknamige stuk van Goldoni (nog door Lodewijk XVI op pensioen gezet). Zowel in het 'oude' als het 'nieuwe' stuk draait het om de dubbele mo raal van fatsoen en intrige, welvaart en speelzucht. Het Koffiehuis is niet meer dan de plaats, waar de slacht offers elkaar ontmoeten. Maar Fass binder maakt het vrijwel tot een en kelvoudige moraal: 'Men moet niet beter willen zijn dan de ander'. In de versie die De Voorziening in Middelburg op de planken zette, is het buitenissige sterk aangezet. Het bewuste Koffiehuis is nu een heuse coffeeshop, maar gelegen naast een speelhol in een krocht. De attribu ten zijn modern (jukebox), de taal ouderwetsig ('zoude', 'verwijle'). Be drog en wellust zijn openlijk, maar ook de liefde ligt op straat. De spanning tussen deze uitersten kan het publiek stof tot denken ge ven, mits het beeld geloofwaardig is. Het decor had daarvoor voldoen de kaliber; het droeg de tegenstel ling lichtdonker goed uit. De perso nages misten echter in het alge meen voldoende uitstraling, bleven teveel types. Dat gold minder voor 'de knecht' (typisch Goldoni-mo- tief) Trappolo, de oude kelner, ver tolkt door Adriaan Adriaanse. Maar in Fassbinder's versie is ook de knecht niet zo zuiver meer op de graat. Hij kan het spel alléén niet trekken. En 'wisse-cracks' heeft hij niet genoeg. Ook hij is slachtoffer. Het valt te waarderen, dat Noorde lijk Theater De Voorziening dit stuk heeft willen brengen. Er wordt ten minste wat geëist van de toeschou wer. Het (matig opgekomen) pm bliek is naar mijn smaak echter met te weinig vragen, met te weinig lach of traan naar huis gestuurd. Willem Nijssen (Slot van pagina 13) verricht en zijn voor Belgij groot economisch belang, gelett noodzaak van deze werken vor. goede en veilige bereikbaarheij: de havens'. Er zijn twee Belgische aanvraj het geding. De eerste gaat om lu te n van 2.000.000 m3 vuile ba; de Westerschelde, afkomstig vt derhoudsbaggerwerk van de o; gisch gebied gelegen drempel Zandvliet, Doel, Frederik en I| het verleden is deze specie deels; spoten en deels teruggestort o) gisch gebied. Van de drempel Zandvliet is jaarlijks al 500,1' gestort op Nederlands gebied, ft zoek toonde aan dat deze 'die- modder' in meer of minder matei ontreinigd is met zware metals-' lycyclische aromatische kook. stoffen, polychloor bifenylen e strijdingsmiddelen. rijkswaterstaat is sprake van verontreinigd slib'. Minister Smit-Kroes erkent gische bezwaren die verbondet aan dumping van het verontret slib in de Westerschelde. Voorde ger van Lillo, Frederik en Doel ben de Belgen op land voorlopi; eigen stortplaats; voor de 500.Mil per jaar uit Zandvliet ontt: ruimte. Omdat de Zandvlietbs niet erg vervuild is - zo bewecij minister - mogen de Belger. vanouds in de Westerschelde li 'voor een beperkte overgangspa van twee jaar'. Er zullen enkele ciale delen van de Westerscheldi de specieberging worden zen. De tweede aanvraag gaat om te rug)storten van 10.000.000 m3bï specie, afkomstig van onderk werk voor het op diepte houdei de vaargeul vanaf de Schelde te De modder is bijna net zo vervuit die in de drempels (zware mtii gechloreerde koolwaterstoffen,) cyclische aromaten, polychloon nylen). Drs Smit-Kroes beklemt dat verreweg het grootste deelvi verontreiniging wordt veroois door de vanuit België met hei pervlaktewater aangevoerde ïi heid. In dit verband wijst de beni vrouw met name op de afval will zingen van onder meer chemi industrieën in het Antwerpse. De verontreinigingen doen i aan de in Nederland aan de 1 schelde toegekende functies, zc tuur en visserij. Bepaalde visseii dukten zijn niet eetbaar door sche vervuiling. De minister i dat ook op Nederlands grond) aan de vervuiling van de Westers de wordt bijgedragen. Daaraan 1 in 1990 een eind, terwijl een groot van die verontreiniging tr wordt veroorzaakt door 1 België afkomstige water uit 1 naai van Terneuzen-Gent. HetB- sche baggeren verplaatst de i ling in het Westerschelde-gebiei' de ene naar de andere plek. Daan wordt een steeds groter (onder)® gebied bezoedeld, aldus Smit-Ki- Haar bezwaren zijn uiteindelijk: van dien aard, dat baggeren inde' terschelde helemaal uit den te Voorwaarde4 is onder meer België maatregelen moet treffen te komen tot 'een aanmerkelijke mindering' van de belasting vanzi metalen, organische micro-veror nigingen en minerale olie op deSe de, uiterlijk 1991. Ook moetende; gen zoeken naar alternatieve caties. De vergunning bindt drsS Kroes aan een termijn van drie; Het gaat om ontwerp-beschikkii Er kunnen bij de Kroon bezwaren den ingediend tegen de plannen de minister. (Slot van pagina 13) een zuurbestendige veiligheidski dragen. Wanneer Danckaert opiï houtje gifvaten moest wegbreE; koos hij één van de illegale loet: Die van de drinkput nabij het Bk gat staat hem nog steeds duit:! voor ogen. Er waren ook wel enkel dere locaties, zoals nabij de Bs mankreek, maar die kan hij zictiï veel jaren niet meer zo goed heit ren. Danckaert toonde zich gisteren reid de illegale stort in het Boerei ten behoeve van de provinciale! tenaren die deze dumpingen os zoeken aan te wijzen. Nadat eeni nieme briefschrijver via Van Hin zeer gedetailleerd had aangejf waar in die jaren werd gestort sloot het provinciebestuur, zoals meld maandag, tot een nader o« zoek. Danckaert zegt dat hij uit anonieme briefschrijver is ge® Maar toen hi'j ervan in de kranten' woensdag las heeft hij vrijwel oni dellijk de telefoon gepakt om Himme ook met zijn verhaal te' fronteren. „In die tijd heb ik er nooit wat vï zegd. Ik was blij dat ik een goeiefc had. Ik verdiende er 1800 gulden' maand en dat is heel erg veel voorj gewone jongen. Ik kwam in dief! overal op het Dow-terrein en ik! precies wat er omging. Ik denk dl daarom ook na vijf jaar ben ovf plaatst naar de Botlek." Een woordvoerder van Dow deeldti teren mee dat het altijd de Dow-f tiek is geweest om de regels te et» digen. „Die structuur was er Maar omdat je met mensen te ms hebt en omdat we toen nog geen® dicht controlesysteem hadden» nen er fouten zijn gemaakt. Dood ring wijs geworden is daar verandt in gekomen", aldus de 1 Twee jaar geleden al is bij Dow gezocht naar wat er in de jaren® bij het afvoeren fout is gegaan. Bet- kenen werden opgeroepen uit hum innering hierover te vertellen. de woordvoeder heeft dat niets concreets opgeleverd telijkheden en vermoedens van mensen onscheidbaar bleken tailleerde archieven uit die ti)d staan niet meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 16