rie Nederlandse ilms in het uidlandtheater ZuidWest in Terneuzen levert computerprogramma's op maat Bouw 95 vakantiewoningen in Vossekaai Hoofdplaat Langer wonen zomerhuisjes Jubileum Vrouwenvereniging yk dag romanverfilming Tentoonstelling I poëzie-albums Sjinl Uzendijke ondernemend - zeeland - Elro Sint-Jansteen Dealers in 't nieuw DOOR PROJECTONTWIKKELAAR Groen Asielzoekers II Asielzoekers III Asielzoekers IV Boerenbestaan Zonneveld Elly en Rikkert in Terneuzen GROTEVAART KLEINE VAART s?%3'£S,M ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 IKNEUZEN - In het Zuidlandthea- n Terneuzen wordt vandaag (za ag) de 'Dag van de Nederlandse lanverfilming' gehouden. Drie staan er op het programma. Om uur begint 'Terug naar Oegst- i' naar de roman van Jan Wolkers, ilmd door Theo van Gogh, om IJZENDIJKE - In de eerste maanden van pet volgend jaar houdt het streek museum in IJzendijke een tentoon- Zï| stelling over poëzie-albums. De 1schrijfster Renate Dorrestein opent op 9 januari 1988 de expositie. Haar i poëzie-album zal ook tentoongesteld - wor Het museum is nog op zoek naar men- f:'sen die hun poëzie-albums ter beschik- Y king willen stellen voor de duur van de 'tentoonstelling. „Niet alleen voor bij zondere poëzie-albums of albums van bijzondere mensen, maar vooral ook de hele gewone poëzie-albums ft ons streekmuseum belangstel- aldus museumvoorzitter "H.H.F.M. van de Vijver. II Het museum is verder op zoek naar za ken die iets vertellen over de geschie- s van het poëzie-album, bijvoor beeld publicaties en anecdotes. De fo toclub West-Zeeuwsch-Vlaanderen maakt foto's bij de tentoonstelling. 20.00 uur de met een Oscar bekroonde film 'De Aanslag' naar het gelijknami ge boek van Harry Mulisch, gemaakt door Fons Rademakers en tot slot wordt om elf uur de film 'De Verwor ding van Herman Duerer' van Leon de Winter vertoond. Voor de bezoekers die al deze films achter elkaar willen zien is er om 18.00 uur in het theater een gezamenlijke maaltijd. In 'Terug naar Oegstgeest' heeft Theo van Gogh op lichtvoetige wijze de gro te, deels autobiografische roman van Wolkers in beeld gebracht. Het bene pen milieu van een dorp op de geest gronden in die tijd is treffend in beeld gebracht. 'De Aanslag' was als boek al een best seller en de film ervan werd door de Amerikanen beschouwd als de beste niet-Amerikaanse film van 1986. Een twaalfjarige jongen is tijdens de oorlog getuige van een verschrikkelijke ge beurtenis. Pas jaren na de oorlog slaagt hij erin de ware toedracht van deze aanslag te ontrafelen. In de 'Ver wording van Herman Duerer' wordt een jongeman gevolgd die onder in vloed raakt van de Duitse romanticus Joseph von Eichendorff en de wereld ontvlucht. De 'Dag van de Nederlandse Roman verfilming' is het begin van een heel seizoen van speelfilms in het Zuidland- theater, onder de naam 'Filmhuis'. Donderdag 8 oktober begint het bui tenlandse werk met 'Storia d'Amore' van Francesco Maselli. JTERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van het recreatieschap De Braakman wil de woonperiode voor eigenaars van vakantiehuisjes op het terrein verlengen. Veel bezitters van vakan tiehuisjes hebben hierop aangedron gen indat ze de vijf maanden van mei tot en met september te kort vinden. In jen voorstel aan het algemeen be stuur van het recreatieschap, dat hier 8 oktober over vergadert (om 16.15 in het Terneuzens stadhuis), oppert het dagelijks bestuur de periode uit te dagpijki breiden met de maanden maart, april en oktober. De woonperiode is destijds ingesteld om te voorkomen dat de huisjes in het recreatiecentrum permanent be woond zullen worden. In de vergadering van het recreatie schap komt ook de begroting voor 1988 aan de orde. Door een wijziging in het afschrijvingssysteem is de bijdra ge van de deelnemende gemeente Sas van Gent en Terneuzen afgenomen met 7.448 gulden. jr.); 't Beest, 22 uur: optreden groep 'Chesterfield Kings'; K De Hoekse Rakkers, 20 uur: eden Piet Brakman; ELLE N.H. Kerk, 16 uur: con- door het Bevelands Kamerkoor; DELBURGMolenwater, 9.30-17 Miniatuur Walcheren; litheater, 20.30 uur: Toetsteen gt 'The killing of sister George'; ddansfestival met o.a. Schouw- 11 uur: Nieuwe Danserije (6-10 16 uur: Folkloristisch Dansthea ter; 20.30 uur: Choreografiewedstrijd; Concertzaal, 14.30 uur: St. De gelaars- at (v.a. 14 jr.); T-SOUBURG Razzmatazz, uur: optreden La Capia Rusa; ■VOSSEMÈER Marktplein, uur: Taptoe; tRIKZEE Concertzaal, 20 uur: toneelspel 'Helder als glas' met o.a. Kffls Cornelissen en Dorijn Curvers; Bro. 22 uur: optreden formatie Mr. ^Biew; zondag MIE DELBURGMolenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren; Jeugddansfestival, Concertzaal, 10.30 uur: Cees Brandt (4-6 jr.); 13 uur: Adja- 'mal Schouwburg, 14.30 uur: Krisztina de Pltel (v.a. 15 jr.); VLI3SINGEN Frapo's, 15 uur: op- "en New Orleans Rhytm Trio [One BERGEN OP ZOOM Roxy I, zat. 14, 19 e n 21.30 en zon. 14,16.30,19 en 21.30 uur Beverly Hills cop II, a.l.; Ro::y II, zat. 14, 19 en 21.30 en zon. 14, 16.: 0,19 en 21.30 uur: Extreme prejudi ce, 6 jr.; Cinim'Actueel I, zat. 14,19 en 21.30 en zon 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Een tnaiind later, a.l.; Cin un'Actueel II, zat. 14,19 en 21.30 en zon 14,16.30, 19 en 21.30 uur: Madon na: who's that girl, a.l.; Cin im'Actueel III, zat. 14, 19 en 21.30 en ;on. 14,16.30,19 en 21.30 uur: Man nequin, a.l.; GO ïS Grand, zat. 19 en zon. 14 en 19 uur Superman4; zat. en zon. 21.30 uur: Let lal weapon; |9 'ST De Koning van Engeland, zat. 19 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15, 19 en1.30 uur: Predator; 'zat 19 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15, 19 en 11.30 uur: The secret of my success; zatjl9 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15 en ragO uur: Blind date; zat. 19 en zon. 16.15 en 19 uur: Extremities; zat. 21.30 en Ion. 19 en 21.30 uur: One flew over thefcuckoo'snest; zon. 14.30 uur: Daisy n; DELBURG Electro, zat. 19.30 |on 14 en 19.30 uur: Crocodile Dun- a.L; zat. en zon. 21.30 uur: Zoeken Eileen, 12 jr.; ttershoftheater, zat. en zon. 14 uur| E.T., a.l.; zat. 20 uur: Blind date, zat. 22 en zon. 20.30 uur: Blue vel- !6 jr.; NEUZEN Luxor, zat. 14, 19.30 1.45 en zon. 13.45, 16 en 19 uur: Le- ^^weapon; zat. 14 en 19.30 en zon. 13.45, 19 en 21.15 uur: Critical condi- non, a.l.; zat. 21.45 en zon. 16 en 21.15 W Na schooltijd, 12 jr.; ES 1NEUZEN Zuidlandtheater, zat. l 16 ur: Terug naar Oestgeest; zat. 20 juur De aanslag, zat. 23 uur: De ver- van Herman Durer; ►SWINGEN Alhambra I, zat. 19en gylen zon. 14,19 en 21.30 uur: Bever ly Hills cop II; ch mie ens dee na Sc, Alhambra II, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Outrageous fortune; zon. 14 uur: Een avontuur met een staartje; Tentoonstellingen AXEL - Galerie Bellemans, zat. 10-18 uur: 'Grenzeloos' mail-art van div. kunstenaars; Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: Werkstukken kantkloskring; BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: 'De Heerlijke Stad' (t/m 1/ 11); Etcetera, 14-17 uur: Werken Kees Vis ser (t/m 18/10); Galerie 47, zat. 13-17 uur: werken van Nies Vooys en Bert Hermens (t/m 30/ 10); BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 10-12, 14-17 en 19-22 uur: werken van Liesbeth Binckhorst (t/m 30/10); De Bewaerschole, zat. 14-17 uur: Werken Thea van Hoften (t/m 3/10); CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: werken van Urbain Marin (t/m 3/ 10); GOES Galerie La Strada, 11-20 en zon. 16-20 uur: werken van Wim Bak ker (t/m 11/10); HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur: oude land bouwwerktuigen; MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: 'Zelden Rust', vrouwenarbeid in Zeeland in de jaren 1900 tot 1940; Vleeshal, 13-17 en"èon. 14-17 uur: 'Ex posures', foto's van Willem Buijs (t/m 10/10); Galerie De Wijnstock, zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken div. kunstenaars; Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: installa ties van Diet Wiegman (t/m 3/10); Zeeuws Kunstenaarscentrum, zat. 10- 13 uur: Werken Beatrice van Rheeden en Tony van Schagen (t/m 25/10); NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: 'Delta expo'; TERNEUZEN Galerie Nummer 7, zat. 14-17 uur: poppen van Janny Slock, batik van Yvonne v. d. Acker en keramiek vanCockie Acke (t/m 31/10); VEERE Grote Kerk, 10-17 zon. 14-17 uur: expositie over div. historische en hedendaagse onderwerpen (t/m 30/10); De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: Werken Ripollés expositie kanten mutsen, zilveren broekstukken en scheepsmodellen; VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na, 14-17.30 uur: expositie levende rep tielen, amfibieën en insekten; Gevangentoren, v.a. 17 uur: werken van Jack Vreeke; IJZENDIJKE Streekmuseum, 14-17 uur: 'De posterijen in verleden en he den' (t/m 25/10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting; 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 10821 of 01180-15564 (ook voor vrouwen); COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Het bedrijf voor kantoorautomatisering in het pand Zuidlandstraat 1 in Terneuzen waarin voorheen een kapsa lon was gevestigd. TERNEUZEN - „Computer-pro- grammatuur op maat. Daardoor on derscheiden wij ons van veel colle ga's". De opmerking is van J. de Rooy, oprichter en zaakwaarnemer zoals hij zich zelf noemt van Zuid- West, kantoorautomatisering in Terneuzen. Vier jaar geleden begon het bedrijf in de Beethovenhof op een oppervlakte van ongeveer 35 m2. Nu maakten de toegenomen ac tiviteiten en de personeelsuitbrei ding de verhuizing naar het huidige pand Zuidlandstraat 1 nodig. Waar vroeger een kapsalon was ge huisvest, werken nu op 300 m2 naast de heer de Rooy, vier medewerkers. Zij bemannen onder meer een kan toor, demonstratieruimte, een ka mer voor stageplaatsen en een afde ling waar de programma's worden ontwikkeld. „We waren hard toe aan uitbrei ding", aldus de 33-jarige De Rooy. Hier kunnen we ook opleidingen aan kleine groepen geven, of mensen zelf laten kennismaken met de compu ters". Om de ingebruikname van het nieuwe kantoor enige luister te ge ven was er deze week open huis. ZuidWest richt zich op het bedrijfs leven, met name op het midden- en kleinbedrijf. Het bedrijf is in de eer ste plaats een programma-leveran cier; het kopen van apparatuur is mogelijk, maar hoeft niet. „TeveeL bedrijven verkopen in de eerste plaats computers, de programma's komen dan pas op de tweede plaats", zegt de heer De Rooy over deze specialisatie. onder redactie van Koen van Dijen Daarom boog hij in 1983 zijn bedrijf in deze richting om, nadat hij al acht jaar in computers werkzaam was. Hij volgde de opkomst van de mini- computer, zag hoe deze verkocht werd, maar ook 'dat de specifieke kennis ontbrak'. Deze programma specialisatie wil hij behouden. „En als wij een systeem afleveren, zitten we gemiddeld drie tot vier dagen bij de klant". SINT-JANSTEENBoetiek Elro in de Wilhelministraat in Sint-Jan steen heeft onlangs een flinke op knapbeurt ondergaan. Na negen jaar zijn het interieur en de etalages vernieuwd. Nadat ook de buiten kant van het pand was verfraaid, kon eigenaresse Elly van Essen de verkoop van vrije tijds-kleding uit Franse en Westduitse collecties, voor dames en heren, voortzetten. Twintig procent van de relaties van ZuidWest is gevestigd in Zeeuwsch- Vlaanderen; de overigen zijn ver spreid over het hele land. „Wij be schikken over dealers in heel Ne derland die onze programma's ver kopen. Zelf presenteren wij ons op beurzen, vaak in samenwerking met Buil, om programmatuur te verkopen". Het verdere produkt- gamma van het bedrijf omvat voorts nog advisering, financiële administratie, voorraadbeheer, da tabase en tekstverwerking. De heer De Rooy verwacht het aan tal personeelsleden uit te kunnen breiden tot zeven of acht. „Anders wordt het maatwerk alsnog confec tie en dat is nu juist niet de bedoe ling". HOOFDPLAAT - In de Vossekaai bij Hoofdplaat komen 95 vakantiewonin gen. In het voorjaar van 1988 worden de eerste woningen gebouwd. Dit is de uitkomst van een gesprek vrijdag tus sen de Oostburgse loco-burgemeester J. Thomaes en de projectontwikke laar Immofiandria uit Axel. De 95 woningen worden gebouwd op percelen van gemiddeld 500 vierkante meter. In het gebied worden twee gro te waterpartijen aangelegd zodanig, dat alle percelen er aan grenzen. Ruim dertig procent van de Vossekaai wordt ingeplant met bomen en struiken. „Het is een gebied waar 240 woningen gebouwd mogen worden, maar we wil len het beperken tot 95. Omdat er geen strand is bij Hoofdplaat hebben we ge kozen voor een zeer ruime opzet van de bouw", licht directeur J. den Doelder van Immofiandria toe, „Rond de hui zen komt veel ruimte en veel groen." Naast de ruime opzet is gekozen voor een zeer gevarieerd bouwtype. Er ko men vakantiewoningen van verschil lende grootte. Het minimum aantal slaapkamers is twee. Ook in de stijl van de woningen wordt variatie toege past. Den Doelder: „We willen zeker niet een uniform bouwtype." De Axel- se projectontwikkelaar verwacht dat er vooral veel mensen in de Nederland se en Belgische steden belangstelling voor de vakantiehuizen zullen hebben. „Een peiling in Gent heeft ons geleerd dat er voor dit soort vakantiewonin gen een behoorlijke markt is." Immofiandria had al eerder belang stelling getoond voor de bouw van vakantiewoningen in de Vossekaai. Kort daarvoor was de gemeente Oost burg echter onderhandelingen begon nen met een andere projectontwikke laar (Tereno nv in Vught). Deze zag de afgelopen zomer af van z'n plannen, waarna Immofiandria alsnog de gele genheid kreeg om plannen op te stel len. Den Doelder is ervan overtuigd dat de plannen deze keer wel uitge voerd gaat worden. „De zaak is voor 98 procent rond. De dames S. van de Calseijde, J. de Maessschalck, Y. Saeye en M. Verplancke (van links naar rechts) werden gehuldigd, omdat zij lid zijn van de Vereniging Nederlandse Katholieke Vrouwen in Sas van Gent sinds de oprichting veertig jaar geleden. SAS VAN GENT De afdeling Sas van Gent van de Vereniging Ne derlandse Katholieke Vrouwen (VNKV) vierde vrijdag het veertig jarig bestaan met een mis in de rooms-katholieke kerk. Daarna ging het gezelschap naar een feestelijk versierde zaal in café-restaurant De Engelenroos, waar vier dames werden gehul digd, die al sinds de op richting lid van de ver eniging zijn. De dames M. Verplanc ke, Y Saeye, S. van de Calseijde en het oudste lid, de 80-jarige mevrouw J. de Maesschalck, ont vingen een enveloppe met inhoud en een bos bloemen uit handen van voorzitster mevrouw H. Vermast. Het provinciaal bestuur van het VNKV was ver tegenwoordigd door me vrouw J. van de Dungen. Daarna werden zeven le den gehuldigd, die 25 jaar of langer bij de ver eniging zijn. Na dit officiële gedeelte was het animator/confe rencier Frans de Schep per, die al snel stemming onder het publiek bracht. Met een tweetal muzikanten en een koud buffet later op de avond, werd deze avond tot in de kleine uurtjes voort gezet. Dit jaar biedt het pro gramma onder meer nog een Grand Marnier avond en een lezing van een artsen-echtpaar dat in de Derde Wereld heeft gewerkt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder dui delijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendin gen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. "Het is de bedoeling van Den Doelder en zijn compagnon W. Vervaet om in het voorjaar met het inplanten van de groenvoorzieningen te beginnen. Ook willen ze dan met de bouw van enkele woningen starten. „In de zomer kun nen deze modelwoningen dan gereed zijn." Evenals Tereno nv krijgt Immofiand ria zeer gunstige voorwaarden voorge schoteld van de gemeente Oostburg. De grond kost de projectontwikke laars maar één gulden. Verder heeft de gemeente de eis laten vallen dat er een sportaccommodatie moet komen, die de bevolking van Hoofdplaat ook zou mogen gebruiken. Loco-burgemeester Thomaes is tevre den. „Het is een prachtig plan. In heel het land ligt er niet zo'n vakantiepark. We gaan nu hard aan het werk om de procedures af te ronden." Het voor naamste obstakel is een wijziging van het bestemmingsplan, maar Thomaes verwacht dat dat geen problemen zal opleveren. Vanaf februari kan volgens hem met de uitvoering van de plannen worden begonnen. De gemeente Oostburg zal voor de kosten van het uitbaggeren van het Hoofdplaatse haventje moeten op draaien. „Ik vind dat we zedelijk ver plicht zijn om daar maximaal een be drag van 100.000 gulden voor te beta len", aldus Thomaes, „Als je ziet wat de projecten aan de kust hebben ge kost is dat bedrag 'peanuts'." Het waterschap Het Vrije van Sluis heeft de mogelijke effecten van het uit baggeren inmiddels onderzocht. De conclusie was dat het geen problemen zou opleveren voor de zeewering. Ove rigens staat dit los van de bouwplan nen in de Vossekaai. Het waterschap deed z'n onderzoek naar aanleiding van een dringend verzoek van de dorpsraad van Hoofdplaat om het ha ventje, dat ruim twintig jaar gesloten werd, weer uit te diepen. Met afschuw heb ik gekeken naar het acht-uur-journaal van woensdag, 30 september j.l. Wat een tolerantie en medeleven. Bang voor ziektes?!! Er zijn in Goes artsen genoeg met tropen- ervaring. Bang voor aids?! Een asiel zoeker kruipt echt niet ongevraagd uw bed in. Die 'heer' die bang was dat ze hun vertier in het park zouden zoeken waar ook jonge meisjes lopen wil ik al leen maar zeggen: „Ik houd mijn kin deren (2 meisjes) toch ook niet thuis uit angst dat mijnheer zijn vertier in het park zoekt". Tevens is een donkere huidskleur niet besmettelijk, daarvoor moet men ge bruik maken van een zonnebank of de natuurlijke warmtebron. De Nederlanders en vooral de Zeeu wen zouden toch moeten weten wat het betekent afhankelijk te zijn van hulp en medeleven van anderen. Denk aan de jaren '40-'45 of februari '53. Toen zei men toch ook niet wij horen daar niet en zij niet bij ons. Neen, we waren blij met iedere vorm van hulp en medeleven. Voor mensen die zich afvragen waar mijnheer pastoor of de dominee is en wat hij voor z'n schaapj es doet, het vol gende: Ook zij zijn Gods schapen. Ge noeg bijbelteksten over naastenliefde. Denk aan: „Alles wat gij wilt, dat u de mensen doen, doet gij hun aldus". Mattheus 7 vers 12. Ik dacht toch echt dat wij Nederlanders iets mensleven- der waren dan een collectezak diep is. Helpen bij rampen en conflicten, pri ma. Als het maar ver van m'n bed blijft, zo als een bedrag in collectezak of op een girorekening, is het niet! Teleurstellend en walgelijk. A. C. Straayer-Bijl Spaakstede 3515 Goes Onlangs overlegde ik met een tuinman over het omzagen van een aantal bo men in onze tuin. Hij attendeerde mij erop dat ik hiervoor een vergunning moest vragen bij de gemeente Goes. Welk een schrijnende tegenstelling! De inwoners van Goes moesten uit de krant lezen dat burgemeester Blanken het ministerie van WVC medewerking had verleend tot het vestigen van een vluchtelingencentrum in het voorma lig ziekenhuiscomplex 'Bergzicht', aan de Valckeslotlaan. Heel arrogant werd opgemerkt dat hij geen proble men verwachtte met de bevolking! Zeeuwen zijn nooit schreeuwerig van aard, maar verwacht de burgemeester dan ook maar dat zij geen bezwaren hiertegen zullen hebben? Wat is het voor een manier om zonder inspraak van de direct omwonenden en zonder overleg met de gemeente raad, zijn medewerking te verlenen aan dit plan? Blijkbaar gaat dit in andere gemeen ten wat democratischer: in uw krant van 25 september 1987 meldde u dat op grond van nare ervaringen uit het verleden, de gemeente Aardenburg niet bereid was asielzoekers op te ne men. Heeft de burgemeester en zijn wethou ders wel overwogen wat voor conse quenties dit voor de gemeente Goes heeft, dan bedoel ik niet alleen het vreemdelingenbeleid van politie, justi tie enzovoort, maar vooral de beteke nis die het voor een plaats als Goes heeft elke negen weken driehonderd asielzoekers te ontvangen. Is b en w er zich van bewust een conglomeraat van diverse groepen etnische minderhe den juist door hun diversiteit, onder linge onenigheden, verschillen in so ciale klassen, leefpatroon, cultuur, re ligie, medische omstandigheden, hun verveling, hun spanningen, een poten tieel kruitvat zal gaan vormen? Heeft b en w van Goes zo weinig voeling met zijn burgerij dat zij niet de grote on rust, jazelfs, paniek ontstaan bij de omwonenden, opmerken? Het is blijkbaar niet de moeite waard om in een aantal hoorzittingen de me ning te vernemen van de burgerij. Af gezien van het feit dat het alleen maar van behoorlijk bestuur getuigt dat de bevolking voorbereid moet worden op dit soort aangrijpende aangelegenhe den. Uit angst om het predikaat 'discrimi natie' opgespeld te krijgen durft men zich nauwelijks in het openbaar uit te spreken, maar tot nu toe hebben wij al leen maar negatieve geluiden hierover vernomen. Kortom, een merkwaardig, onzorgvuldig beleid. Goes, J. P. Deen Valckeslotlaan 30 De heer J. P. Deen voert (PZC, 30 sep tember) actie tegen de komst in Goes van het opvangcentrum voor asielzoe kers. Ik ben bang dat hij in de wijze waarop hij zijn opvattingen kenbaar maakt zijn positie als particulier be langhebbende (hij woont enkele tien tallen meters van het voormalig zie kenhuis dat vluchtelingen zal gaan herbergen vandaan) en zijn positie als huisarts, met al het morele gezag dat dit met zich meebrengt, door elkaar haalt. Hij beweert bij veel van zijn pa tiënten onrust gesignaleerd te hebben: bejaarden zouden niet meer de straat op durven, kinderen zouden niet meer in het park mogen spelen. Het lijkt mij niet meer dan de plicht van een gewe tensvol huisarts wanneer inderdaad zulke vooroordelen bij zijn patiënten zouden leven, deze te ontzenuwen in plaats van zoals de heer Deen nu doet ze aan te wakkeren en er voor zijn per soonlijke belangen argumenten aan te ontlenen. Mario Molegraaf Pijkeswegje 1 Goes Naar aanleiding van het artikeltje in de PZC over de leerlingen van de RMAS te Schoondijke zou ik toch wat op willen reageren. Wanneer deze de ti tel zouden hebben genomen boerenbe staan was zo slecht nog niet zou ik mij daar best in kunnen vinden, met de na druk dus op het woordje was. Bedenk wel, dat wij in de akkerbouw de laatste paar jaren met sprongen achteruit zijn gegaan. Ik vind het op zich verheu gend dat deze jonge agrariërs nog toe komst zien in de landbouw, maar ik moet toch constateren dat ze nog niet zo veel kennis van al deze zaken heb ben. Zo schrijven zij b.v. dat in de win termaanden tijd genoeg zou zijn voor vakantie. Ze vergeten daarbij echter dat zeer veel akkerbouwers er een tweede tak in hun bedrijf bij hebben genomen b.v. witlof, spruiten, var kenshouderij, kippen enz enz. Zij pro beren hiermee hun inkomen nog wat naar boven te halen maar wel met dien verstande dat deze akkerbouwers dik wijls in de wintermaanden nog meer uren maken dan in de zomer. Ik vind het dan ook spijtig dat ik dit schrijf, maar ook deze agrarische jongeren zullen t.z.t. wanneer zij b.v. het bedrijf van hun vader overnemen, geconfron teerd worden met de harde werkelijk heid. Dan wordt het b.v. het éénmans- bedrijf van vader een bedrijf waar twee gezinnen uit moeten eten met alle ge volgen vandien. Ook zij zullen zich zwaar in de schulden moeten steken. Daar staat zeer weinig rendement te genover. Zolang deze jongeren uit va ders pot eten gaat dit nog wel, maar wanneer zij eventueel een huishouden gaan vormen komen de problemen pas want dan zal er toch een loon op tafel moeten komen. Ook, het gezegde trouw niet met een boer moet u zien te gen de laatst gehouden opiniepeiling waaruit bleek dat 90 van de ouders het wel leuk vond dat hun dochter met een boer trouwde. Ik heb alleen maar willen waarschuwen, dat het zeker op dit moment geen rozegeur en mane schijn is in de akkerbouw en zoals u weet is het gezegde een gewaarschuwd mens telt voor twee hier zeker van toe passing. Verder moet u beseffen dat ik zelf voor 100 praktisch boer ben, en dagelijks met deze problemen geconfronteerd ben en dat ik ook een zoon op de RMAS heb. Graag zou ik in de toe komst boer blijven en mijn zoon de mogelijkheid geven om boer te wor den, maar dan zal er wel wat aan het gevoerde landbouwbeleid moeten ver anderen. Zo niet dan zie ik de toe komst zeker voor de akkerbouw som ber in. L. N. Hanse Platteweg 6 Zierikzee Als familielid van één van de groeps leidsters van 'Zonneveld', die begin 198812V2 jaar met de kinderen bezig is, moet mij het volgende van het hart. Het verbaast mij dat het verzorgend personeel, dat zich met hart en ziel voor de kinderen inzet, in de publica ties zo zelden genoemd wordt. Welke toekomst wacht deze zo licha melijk, geestelijk en emotioneel bij de kinderen betrokken schatten van mensen? A. Hofman, H. Dunantstr. 36, O.-Souburg. TERNEUZEN Het bekende zang duo Elly Rikkert treedt zaterdag avond 10 oktober op in het gebouw van de Evangelische Gemeente De Kande laar aan de Van Cantfortstraat in Ter neuzen. Het optreden begint om 19.30 uur. Sinds de jaren zestig, eerst pro faan en daarna religieus, maakt het duo al platen en treedt het op voor ra dio en televisie. CHRISTINA 2 Rotterdam nr. Le Havre; CONTINENTAL RELIANCE 2 1410 wnw Hawaii nr. Kaohsiung; CONTINENTAL SPIRIT 1210 n Dakar nr. SaldanhaBay; FE- LIPES 2 verw. te Sao Sebastien; FLAMMU- LINA 2 te Santo Thomas de Castilla; HAP- PU BUCCANEER 1 Balboa nr. Seattle; IN CA 1 17 z Cape Palmas nr. Mayaguez; JO LONN 1 Moji nr. Ulsan; MAASHAVEN 1125 wzw Lissabon nr. Rotterdam; MAASSLUIS 2 315 w Hawai nr. Yokohama; NEDLLOYD BARCELONA 2 te Djakarta; NEDLLOYD DELFT 1 te Bremerhaven; NEDLLOYD HOLLANDIA 1 te Liverpool; NEDLLOYD KATWIJK 2 Sydney nr. Fremantle; NEDL LOYD KEMBLA 2 te Itajai; NEDLLOYD MARSEILLEES 2 te Timaru; NEDLLOYD NAGOYA 1 te Nagoya; NEDLLOYD VAN NOORT 2 Balboa nr. Yokohama; NEDL LOYD SAN JUAN 9 verw. te Santos; NEDL LOYD SEOUL 1 Montevideo nr. Durban; NEDLLOYD ZEELANDIA 1 Tilbury nr. Bremen; PRINS WILLEM 2 115 zo Wight nr. Port Jerome; RIJNBORG 2 20 w Skagen nr. Raume: SPECTRUM 4 verw. te Menaalah- madi; SPRING BOB 30/9 Wilmington nr. Guayaquil; SPRING PANDA 1300 zw Gala pagos nr. OOstkust USA. ALECTO 1 te Amsterdam; ALK 1 Rotter dam nr. Fraserburgh; AMANDA SMITS 2 te Balboa; ANNA BROERE 2 Rotterdam nr. Dordt; ATLANTIC HORIZON 1 10 o Dover nr. Pescara; BEURSGRACHT 1 te Lagos; BONTEGRACHT 8 verw. te Tarragona; CA RINA SMITS 2 te Heroya; CECILIA SMITS 1 te Rangoon; CLAUDIA SMITS 1 Antwer pen nr. Skikda; CORRIE BROERE 1 Vene- tie nr. Antwerpen; DOGGERSBANK 1 te Rotterdam; EDGERMA 1 te Rotterdam: GULF SPEED 1 315 nnw Havanna nr. Sa vannah; JOHN-V 2 te Rotterdam; JUMBO 1 Rotterdam nr. Duinkerken; KAAP GRACHT 1 22 n Bornholm nr. Amsterdam; KEKE 1 300 nw Bordeaux nr. Rotterdam; KOGGEGRACHT 2 500 z New Guinea nr. Pusan; LENNEBORG 2 te Raahe; LOOI ERSGRACHT 1 Kobe nr. Ube; MARGIT 2 te Rotterdam; NED FREEZER 2 900 ozo Cayenne nr. Santos; NOORDLAND 2 Am sterdam nr. Sunderland; OLIVIER 1 Rotter dam nr. Otterbacken; OSIRIS 1 te Amster dam; PACIFIC ROSE 1 360 o Aden nr. Mu- k all an; PACIFIC VIOLET 3 verw. te Castel- lon: PAUL BRINKMAN 1 30 zw Wight nr. Antwerpen; PAUWGRACHT 1 Ilheus nr. Chatham; PIONIER 1 Rotterdam nr. Ghent; RIJPGRACHT 4 verw. te Archan gel; SCHIPPERGRACHT 2 te Casablanca; SERTAN 1 Rotterdam nr. Lisbon; VICTO RY 1 90 nw Texel nr. Kielerkanaal; VIC TRESS 1 te Rotterdam; VIJVERHOF 1 50 nw Oporto nr. Southampton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 53