Sociaal-cultureel werk Zierikzee wil 535.490,- Jonge dichters waagden zich voor het voetlicht Huis Zierikzee in de as na gasontploffing Onzekerheid over budgetten voor het flankerend beleid kerkdiensten metselaar en leerling-metselaar LOUWERSE Iflssat El Vlaams optreden in café Goes Langer wonen zomerhuisjes I I CONDOR BEVEILIGING Tv gestolen Gevraagd voor direct (jaarbetrekkingen) BOUWBEDRIJF NAJAAR/WINTER '87 lül hek föpvfviQ6 Waarom Dierendag? AANBIEDING 10 kardinalen 9,75 Kees La Soe PZC/streek SUBSIDIE GEMEENTE GEVRAAGD Muziekschool in Zierikzee op de lichte toer Hoogste Peuterspeelzaal bestaat 15 jaar Nieuw spreekuur van contactraad POËZIEWEDSTRIJD IN TERNEUZEN BEWOONSTER LICHT GEWOND KRITIEK BURGEMEESTER ZIERIKZEE Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: Tafeltennis Diefstal aansteker" Elly en Rikkert in Terneuzen Hoeden Mantels (kort en lang, ook grote maten) echte en imitatie SECURITY SERVICE ALL IN ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 ZIERIKZEE De Zierikzeese so ciaal-culturele instellingen hebben voor 1988 voor een totaalbedrag van 535.490.38 aan gemeentelijke subsidie aangevraagd. Dit blijkt uit het ont- werp-jaarprogramma sociaal-cultu reel werk 1988 dat tot 1 november ter inzage ligt op de gemeentesecretarie in Zierikzee. Nieuwe subsidie-aanvragen op de ont- werplijst zijn van de stichting de Koe pel. een samenwerkingsverband van geestelijk gehandicapten op Schou- wen-Duiveland, de speel-o-theek Schouwen Duiveland, de belangenver eniging Onderling Sterk en de kinder boerderij Voor stichting de Koepel be treft de aanvraag met name volledige vergoeding van de huisvestingskos ten, bijna 6000 gulden, voor gebruik van twee lokalen in de voormalige school De Veste. De vereniging kinder boerderij wil een subsidie van 8000 gul den in de kosten van een beheerder. De gemeente heeft nog geen begroting van de belangenvereniging Zierikzee- ZIERIKZEE De Zeeuwse muziek school in Zierikzee biedt voor het eerst een cursus lichte muziek, impro visatie en jazz aan. De docenten More no Beverini en Werner de Witte infor meren belangstellenden vandaag, za terdag, over de cursus. Deze informa tie-bijeenkomst in de Zierikzeese mu ziekschool duurt van 11.00 tot 12.30 uur. De lessen zijn bedoeld voor leerlingen vanaf 14 jaar, die een eigen instrument hebben en dit redelijk kunnen bespe len. Een piano, een drumset en verster kers zijn bij de lessen aanwezig. De cursus bestaat uit 10 lessen van twee en een half uur. Poortambacht ontvangen, maar voor lopig wordt rekening gehouden met een subsidie van 3672 gulden. Dat is een verhoging met ruim 1500 gulden van het subsidiebedrag in 1987. die-ontvangende instellingen zijn de jongerensoos Brogum (32.600 gulden), stichting Jeugd Schouwen-Duiveland (42.705 gulden), en de meester Breet- veltspeeltuin (4500 gulden). Het hoogste subsidiebedrag, (185.382) gulden is voor de Zeeuwse Muziek school. Voorlopig wordt uitgegaan van een even grote subsidie als in 1987, aangezien van de muziekschool ook nog geen begroting is ontvangen. De aanvraag van het Leger des Heils voor het buurt- en clubhuiswerk be draagt 145.042 gulden, evenals in 1987. De subsidie voor het club- en buurt huiswerk is overigens in Zierikzee se dert jaren op dat bedrag gemaximali seerd. ongeacht het exploitatietekort, dat blijkens de begroting van het Le ger des Heils volgend jaar 219.932 gul den bedraagt. Voor de stichting Theaterbureau Uit in Zeeland wordt, op grond van de overlegde begroting, rekening gehou den met een subsidie van 34.125 gul den. Verder vermeldt het ontwerp- j aarprogramma een vaste subsidie van 4000 gulden voor het Zeeuws or kest als bijdrage in de exploitatiekos ten van een in Zierikzee te geven con cert. De voornaamste overige subsi-- GOES - In café La Strada aan' de Sint Jacobsstraat treedt dinsdag de Vla ming Tom Lanoye op, schrijver van het boek 'Van een slagerszoon met een brilletje'. Hij brengt een mengeling van theater en voordrachten uit eigen werk. Het optreden begint om 21 uur. BRESKENS De peuterspeelzaal 'dé Kreukeltjes' viert zaterdag, 3 oktober haar 15-jarig bestaan. In de voormali ge roomskatholieke kleuterschool is het van 10 tot 16 uur feest. Zo is er een rommelmarkt, een verloting, wafel verkoop, een grabbelton en voor de peuters een heuse draaimolen. Voor bezoekers is er koffie of limonade. In februari 1972 werd de oprichtings vergadering gehouden. Een daaruit gevormde commissie ging op zoek naar een geschikte ruimte en organi seerde diverse acties, onder meer een speelgoedactie. Er werden 15 peuters aangemeld en op 6 september van dat jaar opende de speelzaal voor het eerst haar deuren. Toen in het gebouw 'De Uitkomst'. In 1978 verhuisde de speel zaal naar haar huidige lokatie aan de Europastraat. Vele peuters bezochten in de afgelopen vijftien jaar de speel zaal. Momenteel komen 55 peuters spelen, verdeeld over vijf ochtenden en drie middagen. HOEK - Vanaf dinsdag komt er veran dering in de aanvangstijd vn het spreekuur van de contactraad Hoek, dat iedere eerste dinsdag van de maand wordt gehouden in de raadzaal van het voormalige Raadhuis in Hoek. Voorheen kon men met ideeën, klach ten en vragen bij de contactraad te recht tussen 19.00 en 20.00 uur. Vanaf de eerste dinsdag in oktober zal dit veranderen in: van 19.30 tot 20.00 uur. Drie deelnemers aan de Poëziewed strijd voor Jongeren, samen met de Belgische dichter-cabaretier Tom Lanoye. V.l.n.r. Jaap Wisse, Mireille Vaal, Tom Lanoye en Brieziet van der Stam. TERNEUZEN - Drie jonge Zeeuws- Vlaamse dichters hebben zich vrijdag op het podium van het Zuidlandthea- ter in Terneuzen gewaagd. De jeune premiers van de poëzie waren allen deelnemers aan de Poëziewedstrijd voor Jongeren die in het kader van de Kinderboekenweek door het Zuid- landtheater en de Werkgroep Poëzie was uitgeschreven. Hun bijdrage was de opening van een grotere poëzie/ kleinkunstavond in zowel het theater als Porgy Bess in Terneuzen. Met respectievelijk Tom Lanoye en Hans Dorrestijn in de hoofdprogramma's. Henk Scholten, directeur van het Zuidland, die samen met Michel Huis man van de Werkgroep Poëzie de jury vormde, zei het voorzichtig: weliswaar had hij geen postzakken vol dichtwer ken van jonge Zeeuws-Vlamingen ver wacht maar uiteindelijk bleek de res pons op de vingers van één hand te tel len. „Maar dat betekent niet dat de kwaliteit daarom minder is". Alle vier de inzenders kregen eén bekroning. Er werd echter één tot eerste onder gelij ken aangewezen en dat was de 18-jari- ge Jaap Wisse uit Zaamslag. Hij zond twee werken in, namelijk 'Des yeux d'une fïlle' en 'Zomeravond'. De ande re inzenders waren allen meisjes, de ze ventienjarige Mireille Vaal uit Axel met drie gedichten zonder titel en de negentienjarige Brieziet van der Stam uit Terneuzen met het gedicht 'Nectar en Ambrozijn'. De vierde inzendster, Anne de Badts uit Breskens. was wegens ziekte ver hinderd haar werk voor te komen le zen. „Hun werk biedt een riante kijk op het gevoelsleven van de puber, inclusief de verborgen romantiek" aldus het jury rapport. De poëzie-avond in het Zuidlantheater en Porgy Bess mocht zich in een gro te belangstelling verheugen. Niet al leen 's nachts voor Dorrestijn, maar ook eerder op de avond voor Lanoye. Omdat er voor het programma 'In de Piste' van deze Belg, waarin hij de ver houding Nederland-België in het na deel van de eerste toelicht, weinig be langstelling werd verwacht was de pu blieke tribune op het podium zelf ge zet. Een beeld van de ravage in de keuken na de brand die het huis aan de Paardestraat in Zierikzee verwoestte, na een ontploffing. Door onbekende oorzaak is in de woning gas gekomen, dat vermoedelijk door de waakvlam van de geiser tot explosie is gekomen. ZIERIKZEE - Een ontploffing, gevolgd door een uitslaan de brand heeft vrijdagmorgen rond kwart voor vijf een woning aan de Paardestraat in Zierikzee verwoest. De enige bewoonster, de 32-jarige M. C. de V., raakte licht ge wond en werd door een plaatselijk arts behandeld. De aangrenzende huizen liepen waterschade op en van de ka tholieke kerk aan de overkant van het straatje braken 35 ruitjes. Ook werd het stucadoorwerk aan de zijgevel van de kerk beschadigd. Door onbekende oorzaak is er gas in de woning terecht ge komen. Volgens de politie is het gas waarschijnlijk tot ont ploffing gekomen door de waakvlam van de geiser. De klap was zo hevig, dat de ruiten van de woning sprongen en de gordijnen tegen de gevel van de kerk kleefden. De buren waarschuwden de politie en de brandweer, die met groot materieel uitrukte omdat het om een brand in een zeer smal straatje - het zogenaamde Concertzaalstraatje - in het centrum van Zierikzee ging. Met drie wagens en zes water stralen trachtte de brandweer de brand te blussen, maar kon niet verhinderen dat de woning in de as werd gelegd. Het was gisteren niet duidelijk of de bewoonster en eige naar B. uit Zierikzee verzekerd zijn. De technische recher che stelt een onderzoek in. ZIERIKZEE - "De gemeenten worden wel erg lang in het onzekere gelaten over de budgetten voor het flanke rend beleid die WVC vanaf 1988 moet vaststellen." Deze kritische noot plaatste vrijdag burgemeester mr J.J.P.M. Asselbergs van Zierikzee bij de officiële opening van de Corneliastichting, het nieuwe verpleeghuis voor Schouwen-Duive land. Volgens mr Asselbergs komt men met de huidige regelgeving in de zorg voor ouderen geen stap verder. "De wettelijke regelingen zijn niet op elkaar afgestemd. En de voor ouderen relevante voorzieningen worden gefi nancierd vanuit verschillende bron nen. Ze worden onafhankelijk van el kaar gepland, hetzij via begrotingsgel- den of via de sociale verzekeringsfond sen. En gevolg is dat basisvoorzienin gen voor ouderen niet in samenhang gepland kunnen worden." De Zierikzeese burgemeester vond dat er binnen de sector van de volksge zondheid snel behoefte bestaat aan rust en een consequent beleid. "De ge zinszorg is een goed voorbeeld van ver snipperd en onlogisch overkomend be leid. Want de ombuigingen binnen de ze sector staan volledig haaks op het rijksbeleid de eerste lijn te versterken. En dat betekent onrust en onbegrip." Mr Asselbergs had voorts forse kritiek op de visie in het rapport Dekker ('Be reidheid tot verandering'), waarin ge meente en provincie binnen de volks gezondheidssector nauwlijks meer een rol van betekenis spelen. "Een hele slechte zaak", aldus burgemeester As selbergs. "Want naar mijn mening moet de gemeente een rol spelen en verantwoordelijkheid blijven dragen binnen het marktmechanisme in de toekomstige zorgverlening. En waar marktpartijen tekortschieten kunnen ingrijpen. In het regeringsstandpunt over het rapport Dekker wordt daar over overigens ook iets gezegd. Dus er is nog hoop". Voorzitter A. L. van Geesbergen van de Corneliastichting betwijfelde de noodzaak dat zoveel adviesinstanties bij de voorbereiding en bouw betrok ken moesten worden. "Met de Corne liastichting bemoeide zich sedert de voorbereiding in 1977 een klein leger tje. Waarom toen de staatssecretaris eenmaal de vergunning had afgege- VLISSINGEN Een inbreker heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een kleurentelevisie ontvreemd uit een woning aan de Nieuwe Vlissingseweg bij de Vlissingse wijk West-Souburg. De dader verschafte zich toegang tot het huis door een raam te forceren. TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van het recreatieschap De Braakman wil de woonperiode voor eigenaars van vakantiehuisjes op het terrein verlengen. Veel bezitters van vakan tiehuisjes hebben hierop aangedron gen omdat ze de vijf maanden van mei tot en met september te kort vinden. In een voorstel aan het algemeen be stuur van het recreatieschap, dat hier 8 oktober over vergadert (om 16.15 in het Terneuzens stadhuis), oppert het dagelijks bestuur de periode uit te breiden met de maanden maart, april en oktober. De woonperiode is destijds ingesteld om te voorkomen dat de huisjes in het recreatiecentrum permanent be woond zullen worden. In de vergadering van het recreatie schap komt ook de begroting voor 1988 aan de orde. Door een wijziging in het afschrijvingssysteem is de bijdra ge van de deelnemende gemeente Sas van Gent en Terneuzen afgenomen met 7.448 gulden. ven de verdere gang van zaken niet aan de provincie overgelaten? Daar beschikt men over voldoende kwali teit en 'know-how' om dat te kunnen doen. Bovendien zou door vereenvou diging van de procedure aanzienlijk bezuinigd kunnen worden." Als overblijvende grote wens van de nieuwe Cornelia noemde voorzitter Van Geesbergen de bereikbaarheid met het openbaar vervoer. En hij vroeg met name de medewerking van pro vincie en gemeente om dit'tot een goe de oplossing te brengen. Een andere wens van de Corneliastich ting gaat in elk geval in vervulling: so ciale woningbouw in het oude gebouw aan het Kraanplein. "Daarmee blijft het pand dienstbaar in de geest die meer dan honderd jaar in de Cornelia heerste. Dankzij een geweldige bijdra ge van de gemeente Zierikzee." In de nieuwbouw en inrichting van het verpleeghuis in Zierikzee is een bedrag van 21 miljoen gulden geïnvesteerd. Hoofdaannemer van de bouw, naar ontwerp van architectenbureau Rot huizen en 't Hooft bv te Middelburg, was bouwbedrijf Van Oorschot, Roo sendaal. SCHOUWEN-DUIVELAND» THOLEN SINT-PHILIPSLAND 3 en 4 oktober 1987 Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-Uj Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland Oil Zierikzee: vr. 18.00 u.-ma 8.00 u.:| J. M. Sleegers, Noordgouwe, tel.cj 1480 Spreekuur voor spoedgevalier 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven! 18.00 u.-ma. 8.00 u.: G. van Beekl beek en J. Ph. P. Stenger, BurghJ 54, Haamstede, tel. 01115-1861 Bruinisse, Oosterland en NieJ kerk: vr. 18.00 u.-ma. 8.00 u.: H.sl man, Molenweg 61, Oosterlanca 01114-1280. 1 Stavenisse, Sint-Maartensdijk, i Annaland, Scherpenisse: J. M. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-2 Sint-Philipsland en Nieuw-V meer: vr. 18.00-zon. 23 uur: A. Doesburg, St.-Philipsland, tel. 2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tl en Scherpenisse: E. N. Mellema, tenkamp 7, Tholen, tel. 0 1 66 0-237 (vanaf zat. 09.00 uur): E. Wonder Zonnemaire, tel. 01112-1880. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596:1 ne huisdieren weekendspreef Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. 0:| terdag 8.30 U.-9.00 u. en op BoteraJ 10, Tholen van 11.00 U.-12.00 u. Schouwen-Duiveland: R. C. A. ker, Poststr. 14, Bruinisse, tel. 2666. Spreekuur voor spoedgevallen i zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18.1 01110-12906. Geopend za. van 9.1 12.30 u. en van 16.30 U.-17.30 u. Zeg 12.00 U.-12.30 u. en van 18.00 U.-18.J Tholen en Sint-Philipsland: zr. tj| bereiken 01666-2318. t Schouwen-Duiveland: Voor drini de hulpvragen is de dienstdoijji wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) tJ reiken via het tel.no. 01110-14433. WESTDORPE Westdorpe is s kort een tafeltennisclub rijk. Vam tober kan elke dinsdagavond van! tot 22.30 uur worden getennist in Het Oude Raedthuys. Belangste den van 14 jaar en ouder kunneni terecht. Per avond wordt van dei nemers een kleine financiële bijd gevraagd. De naam van de nieuwe eniging is 'Den Dijk'. MIDDELBURG Bij een inbraa een sigarenwinkel aan de Sege straat in Middelburg zijn donder nacht zestien aanstekers met een le waarde van 500,- gestolen. De der(s) vernielde(n) de winkelruit een baksteen. TERNEUZEN Het bekende i duo Elly Rikkert treedt zaten avond 10 oktober op in het gebow de Evangelische Gemeente De Kaï laar aan de Van Cantfortstraat in! neuzen. Het optreden begint oml uur. Sinds de jaren zestig, eerst faan en daarna religieus, maakt duo al platen en treedt het op voo dio en televisie. Ned. Herv. Kerk: SCHOUWEN-DUI VELAND: Brouwershaven 11 dhr. Sies; Bruinisse 10-17 ds. De Roo; Burgh 10 ds. Ten Have; Dreischor 11 ds. Jonker; Eikerzee (scharendijke) 9.30 ds. Smulder; Haamstede 10 ds. Malipaard, 19 ds. Vijfvinkel; Kerkwer- ve 11 ds. Smulders; Nieuwerkerk 10 ds. Kerssen (HD); Noordgouwe 9.30 ds. Jonker; Noordwelle 11 ds. Bregman; Oosterland 10 ds. Vijfvinkel, 18 ds. Kerssen; Ouwerkerk 10 dhr. Rouw; Renesse 9.30 ds. Bregman; Seroosker- ke 10 ds. Bolijn; Sirjansland 10 ds. v. d. Valk, 18.30 kand. Donker; Zierikzee Gasthuiskerk 11 ds. Rinkema; Gast- huiskerk 9.30 ds. Rikin, 19 dhr. Rouw Zweedse R.Kr.Z-huis 18 dhr. Boot; Zonnemaire 9.30 dhr. Sies. Geref. Kerk SCHOUWEN-DUIVE LAND Brouwershaven 10 ds. Van 18.30 ds. Kamermans; Brui- ds. Ten Hove, 17 ds. Noordhof; •de 10 ds. De Vries, 19 dienst; Nieuwerkerk en Oosterland 10 ds. Noordhof, 17 ds. Ten Hove; Scharen dijke 10 ds. Kamermans, 19 ds. De Vries; Zierikzee 10 ds. Mink, 18.30 mevr. ds. van Zoelen. Geref. Gemeente: SCHOUWEN-DUI VELAND: Haamstede 10-15 lees- dienst; Nieuwerkerk 9.30-15.30 lees- dienst; Oosterland 10-14.30-18.30 lees- dienst. Geref. Gem. in Ned.: SCHOUWEN- DUIVELAND: Bruinisse 10-17 lees- dienst; Nieuwerkerk 9.45-15.30 lees- dienst. Christ, geref. Kerk: SCHOUWEN- DUIVELAND: Haamstede 10-17 ds. Dijkstra; Kerkwerve 10-18 ds. Boiten; Zierikzee 10-18 De Graaf. Leger des Heils: 10 en 17 Samenkom sten. Rooms-Kath. Kerk: Haamstede zon. 11.30 Past. Verdaasdonk; Zierikzee zat. 19 en zon. 9.30 past. Verdaasdonk. nieuwbouw verbouw renovatie onderhoud Dijkstraat 3, 4322 AA Scharendijke. Tel. 01117-1392. j/llcnu bontmantels /lAAIoUN reparatie-service Papegaaistraat 9-11, Goes UW BONT- EN HOEDENSPECIALIST 01100-28231 U zorgt toch al goed genoeg voor uw mi dehuisgenoten. Kromme Weele 26 Middelburg, 01180-28686. Ons produkt- en dienstenpakket omvat: de nieuwste beveilingssystemen voor boot en caravan, rechtstreeks van de Security '87-beurs. beveiligingsadviezen elektronische beveiligingen burenbel alarmsystemen verhuur van woonhuis-beveiligingen voor 3,- per week excl. verkoop beveiligings-/ veiligheidsapparatuur. uw adres voor: manuele bewakingsservice brandbeveiliging Bel voor inlichtingen naar ons kantoor of kom gerus eens langs! I Grote Markt 15A 4461 AH Goes telefoon 01100-23244

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 44