schouwen Woningbouw Baarland kan nu snel beginnen Gezinsvervangend tehuis Sint-Annaland onder dak Omstreden vroedvrouw ii Terneuzen opent praktiji Verdi in Zeeland beschaafd onthaalt kunst mi INFORMATIEBIJEENKOMST VOOR BEVOLKING G SCHOONMAAKONDERHOUD Akkoord over nieuwe cao voor Ovet PZC/streek z Themadienst over milieu in kerk Breskens Terneuzens buurthuis begon seizoen Auto beschadigd Jongerencentrum houdt open dag Positieve nm schoon- 11 houden bv PLAN KOLEWIEGENHOEK NOG VRAAGTEKENS OMVANG BEWONERSGROEP Personeel STANDPUNT HUISARTSEN NOG ONDUIDELIJK GOES - Het voormalige Bergzichtziekenhuis is Goes is definitief aangewezen als één van de acht opvangcentra voor asielzoekers in ons land. De onderhandelingen tussen het ministerie van WVC en het college van b en w zijn pas vrijdag afgerond. Nu het zeker is dat Goes een groep van 275 personen gaat huisvesten in het leegstaande ziekenhuis, acht de gemeente de tijd rijp de inwoners in te lichten over de opvang. Dat gebeurt tijdens een informatiebijeenkomst op dinsdag 13 oktober in de 'Prins van Oranje' om half acht 's avonds. KOSTENBESPAREND ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 Goes bereidt zich voor op komst asielzoekers In een uitnodiging aan de bewoners in de omgeving van het leegstaande zie kenhuis schrijven b en w dat kritiek op het te laat verspreiden van officiële in formatie naar de inwoners onterecht is. Concrete vragen over de opvang konden vaak toch nog niet worden beantwoord, verontschuldigt het ge meentebestuur zich. ..Wij wisten zelf nog niet hoe diverse zaken zouden worden geregeld". Tijdens de informa tiebijeenkomst zal uitgebreid tekst en uitleg worden gegeven door de ge meente, het ministerie van WVC en an dere instellingen die op de een of ande re manier bemoeienis hebben met de (eerste) opvang van de asielzoekers. In de brief schrijft het college van b en w dat het Bergzichtziekenhuis voor een periode van vijf jaar als asielzoe kerscentrum zal worden ingericht. Voor een verantwoorde opvang-ac- commodatie is een groep van 275 per sonen het maximum. De gemeente acht het niet waarschijnlijk dat er veel BRESKENS In de rooms-katholie- ke kerk van Breskens wordt morgen (zondag) een dienst gehouden met het thema 'milieu'. Leerlingen van de rooms-katholieke basisschool 'De Schelphoek' vertellen over het 'Schoonschip maken met de Wester- schelde'. De themadienst wordt ge houden als voorbereiding op de hand tekeningenactie die de schoolkinde ren op 28 oktober houden. Dan gaan de kinderen op pad om steun te vra gen voor een schone Westerschelde en om donateurs te werven voor Green peace. De directeur van de school, A. Maas, denkt dat de handtekeningenactie in heel Zeeusch-Vlaanderen zal plaats vinden. De school zoekt daarover con tact met andere instellingen. Voor de themadienst zullen loco-burgemees- ter J. Thomaes, de natuurbescher mingsverenigingen uit Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen en de wereld winkels uitgenodigd evenals vertegen woordigers van het waterschap 't Vrije van Sluis en de Zeeuwse Milieufedera tie. De handtekeningen die 28 oktober worden opgehaald, worden opge stuurd naar minister drs. N. Smit- Kroes. „Daarmee maken we kenbaar dat wij danig verontrust zijn over de Westerschelde en wellicht kunnen ze dienen als ondersteuning voor de on derhandelingen met België", zegt Maas. Aan de themadienst, die om 10.00 uur begint, werkt ook het jongerenkoor mee. Na de dienst wordt gezamenlijk koffie gedronken. TERNEUZEN - Na drie maanden ge sloten te zijn geweest voor het jeudige publiek, waarvan de leeftijdsgrenzen liggen tussen de 12 en 18 jaar, opende vrijdagavond het buurthuis „De Bol ster" in de Kastanjelaan te Terneuzen wederom zijn poorten. En vanwege het aparte tintje van deze opening was hierbij wethouder W. van Walra ven aanwezig. „En dit terwijl ik niet eens de wethou der van jeugdzaken ben. Maar toch ben ik blij hier vanavond te mogen ko men, omdat het hopelijk het laatste seizoen is dat jullie in deze ruimte bij een zullen komen". Hiermee doelde de wethouder op de vergevorderde plan nen die er bij de gemeente liggen om „De Bolster" met ingang van het sei zoen 1988/ 1989 te verplaatsen naar de voormalige openbare basisschool 't Schelpenhoekje aan de Dokweg. „Ver geleken bij de huidige behuizing zal dat een werkelijke verbetering zijn. Dan zal pas echt gesproken kunnen worden van een buurthuis". Deze op merking ontlokte bij de talrijk aanwe zige jongelui een luidruchtige bijval. Voordat de wethouder deze positieve geluiden liet horen, waren hij en me vrouw Van Walraven welkom geheten door Cor Versprille, die sprak namens het werkbestuur van „De Bolster". Hij wees op de verbeteringen uitgevoerd in de vakantieperiode, maar ook op het reglement van orde dat was inge voerd. Na de welkomstwoorden barst te de disco los, ten teken dat er genoeg was gesproken. Tevens werd duidelijk waarom op de bijeenkomsten 13 mede werkers aanwezig zijn. De ruimte was op deze eerste avond alweer te klein en dat terwijl er nog niet eens sprake was van een record zoals dat vorig seizoen werd gevestigd: 130 bezoekers op één avond. De Bolster is geopend op vrij dagavond van 18.30 tot 22.30 uur en op zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. TERNEUZEN - De auto van de Belg P. van A. uit Zelzate is donderdagavond in de Dijkstraat in Terneuzen zwaar beschadigd door een onbekende. De koplampen werden stukgetrapt en de carosserie werd beschadigd. De politie weet niet met welk motief de wagen, een Ford Escort, zo werd toegetakeld. contact zal zijn tussen de Goese bevol king en de tijdelijke bewoners van het centrum. In de praktijk komt het erop neer dat de asielzoekers - gedurende een onderzoek van het rijk of de aan vraag voor asiel gerechtvaardigd is - TERNEUZEN - Het jongerencentrum Jamasj in Terneuzen houdt vandaag, zaterdag, open dag in het gebouw aan de Dijkstraat. Belangstellenden kun nen vanmiddag tussen drie en vijf uur informatie krijgen over de activitei ten van Jamasj in het nieuwe seizoen. In het jongerencentrum wordt van avond een 'togaparty' gehouden. Jamasj begint dit najaar met enige cursussen, waaronder het repareren van brommers, het maken van zeef drukken en fotograferen. Jamasj richt zich op jongeren van 15 tot en met 17 jaar oud. „Maar iedereen is natuurlijk welkom", schrijft de jongerenclub in een persbericht. Met de togaparty van vanavond opent Jamasj een serie fees ten 'rond een bepaald thema' elke eer ste zaterdag van de maand. Jamasj laat ook verschillende groepen optre den in de Dijkstraat. Drie regionale bands komen zaterdag 24 oktober naar Terneuzen. maximaal negen weken blijven. Na die periode worden de vluchtelingen el ders in het land ondergebracht of uit gewezen. In de negen weken streeft het ministe rie niet naar integratie in de Goese sa menleving: daarvoor is de verblijfstijd te kort. Omdat de tijdelijke bewoners de Nederlandse taal niet beheersen, zijn zij volledig aangewezen op een be geleidingsgroep in het centrum. Dat team bestaat onder andere uit artsen, maatschappelijk werkers en tolken. Voor medische begeleiding is gekozen, omdat de asielzoekers uit verschillen de gebieden van de wereld komen. Als voorzorgsmaatregel is een medisch onderzoek ingesteld om eventuele 'im port-ziektes' tijdig aan het licht te brengen. Zo'n onderzoek richt zich ook op geestelijke schade, die de asielzoe ker wellicht in een periode van geweld en vervolging heeft meegemaakt. De tijd tussen het eerste contact met WVC en de definitieve aanwijzing, drieënhalve maand, is toe te schrijven aan het vervullen van een aantal voor waarden van Goes. Zo zouden ambte naren van het bevolkingsregister een te grote druk krijgen opgelegd, omdat de asielzoekers moeten worden inge schreven. Dat probleem is omzeild, omdat de vluchtelingen nu worden aangemeld in het verblijfsregister van de vreemdelingenpolitie, die met tien man sterk wordt uitgebreid. Hoofd maatschappelijke ontwikkeling van de gemeente, J. de Reus, zegt met klem dat de surveillance niet wordt geïntensiveerd. De vele extra - vaak administratieve - werkzaamheden voor de uitvoering van de vreemdelin genwet rechtvaardigen de uitbreiding. Bovendien heeft het ministerie van WVC zich bereid verklaard de plan- schade (kosten die de gemeente Goes heeft gemaakt omdat zij andere plan nen had met het Bergzichtziekenhuis) te vergoeden. Bij de gemeente zijn de laatste dagen behalve negatieve ook positieve be richten binnengekomen. Dat varieert van mensen die hun medewerking aanbieden op vrijwillige basis, tot hulpverleners op zoek naar een baan. Omdat de exploitatie van het asielzoe kerscentrum bij WVC berust, worden 'sollicitatiebrieven' doorgestuurd naar het bureau Zeeland van het de partement in Middelburg. Het is niet mogelijk om op planologische gron den bezwaren in te dienen bij de ge meente Goes tegen het opvangcen trum, omdat het ziekenhuis de be stemming 'bijzondere doeleinden' kent. De raad van Goes krijgt donder dag 15 oktober een voorstel op tafel, waarin de overeenkomst tussen de ge meente en het ministerie moet worden bekrachtigd. (Advertentie) 'Ji'i 20 VESTIGINGEN DOOR GEHEEL NEDERLAND VESTIGING: BEUKENHOF 17,4462 EN GOES, TEL 01100-11220 BAARLAND - De kern Baarland kan nog riet meeprofiteren van het wo- ningbouwcontingent voor 1987. Na ja renlang harrewarren met gedeputeer de staten heeft de gemeente Borsele eindelijk, via de Kroon, gedeeltelijke goedkeuring verkregen voor het be stemmingsplan Kolewiegenhoek in Baarland. De gemeenteraad van Bor sele behandelt dinsdag een spoed- voorstel om een gedeelte van de grond bouwrijp te maken. Zes woningwet woningen kunnen dan nog net wor den gebouwd uit het contingent socia le woningbouw van dit jaar. De gemeente heeft haast met de bouw in Baarland. Al jarenlang is het ont breken van een bestemmingsplan een heet hangijzer in de kleine kern. In een dorpsplan drong de bevolking al aan op verdere lintbebouwing van de Nieu- weweg omdat de ontwikkeling van Kolewiegenhoek zo lang op zich liet wachten. Baarland heeft de nieuw bouw hard nodig om de school in de toekomst veiüg te stellen en om ande re voorzieningen in stand te houden die de leefbaarheid beinvloeden. Lint bebouwing heeft de gemeenteraad echter principieel verlaten. Kolewiegenhoek was, in de visie van de raad, de enig plek waar zonder al te veel problemen een bestemmingsplan kon worden ontwikkeld. Gedeputeer de staten waren het daarmee niet eens. De uitgangspunten in het Streekplan Midden-Zeeland werden strikt als re gels geïnterpreteerd, waarmee het plan op te geringe afstand van agrari sche bedrijven kwam te liggen. De ge meente pareerde, nog tijdens het Kroonberoep dat tegen de beslissin gen van gs was aangespannen, een deel van die bezwaren door één van de bedrijven aan te kopen. Daardoor is nu een doorbraak in de im passe ontstaan. Snel handelen - het raadsvoorstel om het plan bouwrijp te maken is niet door de commissie be handeld - kan Baarland nog binnen een halfjaar aan de langverwachte wo ningen helpen. De vergadering in het gemeentehuis in Heinkenszand begint om 19.00 uur. YERSEKE Het was wel even schrikken toen vrijdagochtend in de Julianahaven van Yerseke in plaats van een lading mosselen de lossende vrachtauto op het mossel schip van de gebroeders Hollestelle belandde. De twee bemanningsle den die het 42-ton zware gevaarte op zich af zagen komen, konden nog net op tijd opzij springen. De vrachtwagenchauffeur van Min- naard transport uit Krabbendijke kwam eveneens met de schrik vrij. De schade aan de vrachtwagen be draagt enkele duizenden guldens, het schip kwam er met wat lichte beschadigingen beter vanaf. Het incident had plaats rond half elf. Vrachtwagenchauffeur J. S. uit Yer seke kiepte de lading mosselen op het schip. Om zo dicht mogelijk bij het schip te komen, hingen de ach terste wielen van de vrachtwagen al boven het water. Het trailergedeelte gleed van de wal en viel een meter of vier naar beneden op het schip. De spanning steeg toen het water begon te dalen. Door de getijbeweging in de haven, kon het voertuig helemaal van de loswal raken. Een takelbe- drijf uit Krabbendijke hees de vrachtwagen voor laagwater aan wal. De directie van de Leeuw Corne- lisse in Yerseke, waarvoor het schip op dat moment voer. heeft naar aan leiding van het ongeval bij het ge meentebestuur van Reimerswaal aangedrongen op een betere laad- en losvoorziening in de haven. Wethou der A. P. Bruinooge kwam alvast ter plekke polshoogte nemen. TERNEUZEN De Vervoersbond FNV en de directie van het Overslag bedrijf Terneuzen (Ovet) hebben vrij dagavond overeenstemming bereikt over een nieuwe cao. Die geldt voor de periode 1 april 1987 tot en met 31 maart 1989, voor twee jaar dus. Bij Ovet werken een kleine honderd mensen. De leden van de bond krijgen drie weken de kans hun mening te ge ven over het principe akkoord. Gezien het vooroverleg én de uiteindelijke re sultaten, verwacht de onderhande lingsdelegatie wat dat betreft geen en kel probleem. De onderhandelingen verliepen overi gens uiterst moeizaam. Er waren vier onderhandelingsronden nodig. Het overleg startte in mei van dit jaar. Be langrijkste resultaten van dat uitput tend overleg: een koopkrachtsverbe tering van 1,5 procent, daling van de vut-gerechtigde leeftijd van 62 naar 60 jaar (voor de duur van de cao), verho ging van de vuilwerktoeslag met één procent naar drie procent (met ingang van 1 januari 1988), terwijl bovendien de afspraak werd gemaakt dat de di rectie er alles aan zal doen om mensen, die gedeeltelijk arbeidsongeschikt zijn, toch te werk te stellen. Eerste jaars wao'ers kunnen er verder op re kenen dat Ovet hun uitkering tot 100 procent aanvult. Er werd ook een zoge naamde technologie-overeenkomst gesloten. Ovet namelijk staat op het punt een deel van het werk verder te automatiseren. Nu al is overeengeko men dat de werkgelegenheid gegaran deerd is, er is een inkomensgarantie, terwijl er ook principe afspraken zijn gemaakt over bescherming van de pri- vicy. Volgens een intentieverklaring van de directie zal er geen sprake zijn van gedwongen onslagen. Volgend voorjaar vormt die technologie-over eenkomst onderwerp van nieuw over leg. De vakbondsdelegatie toonde zich vrijdagavond laat er waren eerst drie vergaderingen met het personeel, vervolgens werden de onderhandelin gen met de directie afgerond uiterst tevreden over het bereikte resultaat. Het gezinsvervangend tehuis in Sint-Annaland heeft zijn definitieve vorm gekregen en wordt eind dit jaar opjijj verd. SINT-ANNALAND - Het gezinsver vangend tehuis voor geestelijk ge handicapten in Sint-Annaland is begin volgend jaar gereed voor be woning. De nieuwbouw7 gaat één de zer dagen 'onder de pannen'. Het uitvoerend aannemingsbedrijf hoopt het werk eind december te kunnen opleveren. Het aantal inwo ners is nog niet precies bekend, om dat het ministerie van WVC bereid is slechts tien mensen te plaatsen, terwijl bij de bouw is uitgegaan van twaalf. Zo op het oog lijkt de bouw aan de Annewas gewoon een rijtje eenge zinswoningen in wording. Het eerste deel omvat inderdaad vijf, kleine wooneenheden, die apart van het ge zinsvervangend tehuis worden ver huurd. In overleg met de Stichting Philadelphia-tehuizen voor Tholen en Sint-Philipsland paste de Stich ting Beter Wonen tekeningen voor de overige zeven voorgenomen ap partementen aan, zodat één grote woning ontstond. Aan de buitenkant van de nieuw bouw is niet te zien dat de grootste helft van de rij een gezamenlijke be nedenverdieping heeft. De ruimte is hier onderverdeeld in enkele grote vertrekken; de toekomstige ge meenschappelijke huiskamer en keuken. Verder komt op de begane grond een hobby-kamer en een kan toorruimte. De verdiepingen be staan uit veertien slaapvertrekken en badkamers voor gemeenschap pelijk gebruik. P. van Belzen, voorzitter van de stichting, is uitermate tevreden over de plaats van het gezinsvervangend tehuis dat onopvallend tussen de andere bebouwing een plaats in neemt. „Dat is helemaal de bedoe ling. De bewoners van het tehuis hebben wat extra begeleiding nodig, maar moeten verder gewoon in de gemeenschap mee kunnen draaien". In het tehuis zal zoveel mogelijk een gezinssituatie worden verwezen lijkt. De toekomstige bewoners gaan overdag naar een sociale werkplaats of naar een dagverblijf, 's Avonds wordt gezamenlijk gegeten, waarna de vrije tijd in de gemeenschappelij ke huiskamer, de hobby-ruimte of op de eigen slaapkamer kan worden doorgebracht. Met name gedurende de tijd dat de bewoners thuis zijn zullen er voortdurend begeleiders aanwezig zijn. De oproepen voor groepsleiding en ander personeel zijn inmiddels ge plaatst. Van Belzen deelt mee dat het hoofd van het tehuis al is be noemd. Hij wil hierover niet meer kwijt, dan de mededeling dat voor de algemene leiding een vrom aangenomen. Met de aanstell van het overige personeel noodgedwongen worden gewaï Het aantal personeelsleden is hankelijk van de grootte van groep bewoners. Volgens VanI zen is bij de plannen voor hel zinsvervangend tehuis, ook in overleg met de overheid, steedsi gegaan van twaalf bewoners. De mededeling van het ministi van WVC dat in het gezinsven gend tehuis niet meer dan geestelijk gehandicapten mo: worden geplaatst, heeft de vergei derde plannen van de stichting nig in de war geschopt. In afwi ting van een antwoord op het] test bij het provinciaal bestuur,! «zowel de benoeming van persoi als de selectieprocedure voor be ners niet verder worden al deld. Van Belzen betreurt hetoi gens dat sommige ouders al in stellige overtuiging leven datl geestelijk gehandicapt kind plaats krijgt in het tehuis te Sint-i naland. De selectie is in handem een deskundige en objectieve ci missie en vindt plaats aan de hi van landelijk geldende normen definitieve beslissing hierover isi niet genomen en er zijn dan ook slist nog geen toezeggingen g aldus Van Belzen. TERNEUZEN - Na maanden van dis cussie is het zover: Terneuzen heeft een praktiserende vroedvrouw. Als zelfstandige verloskundige is Mieke van Veen met ingang van 1 oktober haar praktijk aan de Lorentzlaan be gonnen. De komst van de vroedvrouw heeft zoals bekend voor beroering on der de huisartsen in Zeeuwsch- Vlaanderen gezorgd. De medici zagen daarmee de eerstelijns-zorg in gevaar komen en wilden hoe dan ook de ves ting van vroedvrouwen in deze regio tegenhouden. „Tot nu toe heb ik nog niet veel ge merkt. Ik heb nu één cliënte en ga ge woon door met de praktijk", aldus de nieuwe verloskundige. Zij houdt haar spreekuur aan huis en wil, als het aan tal van cliënten groter wordt, ook spreekuur houden in een kruisge- bouw. „Het ziekenfonds is akkoord gegaan met mijn praktijk en daarmee is voor mij de kous eigenlijk wel af. Op mo ment ben ik in nog in gesprek om het maar zo te noemen, met de huisartsen. Daarover kan ik helaas nog niet zoveel kwijt. Ook de huisartsen zelf zijn zuinig met het verstrekken van informatie over de kwestie. De Terneuzense huisarts J. Zuiderbaan wil wel bevestigen dat de huisartsen momenteel druk aan het 'onderhandelen' zijn. „Wij praten zo wel met onze eigen achterban als met het ziekenfonds en de vroedvrouwen." De huisartsen hebben eerder te ken nen gegeven dat zij niet blij zijn met de concurrentie. Zo noemde huisarts H. Meijerink in juli de komst van vroed vrouwen een verarming voor de ge zondheidszorg. Ook de gynaecologen zagen de 'competitie' met zorg tege moet gezien. Hun woordvoerder J.C. Kant voorzag de grootste problemen op het gebied van samenwerking tus sen de betrokken partijen. Volgens hem moeten huisartsen die een gering aantal bevallingen per jaar verrichten, in een samenwerkingsverband met een verloskundige, een kinderarts en een gynaecoloog werken. En om het aantal bevallingen dat de huisartsen per jaar verrichten, gaat het nu juist. Volgens het ziekenfonds moet een huisarts minimaal twintig bevallingen per jaar doen voor de ver eiste routine. Aan dat aantal bevallin gen komen de meeste huisartsen in Zeeuwsch-Vlaanderen niet toe. Het ziekenfonds heeft in ieder geval een contract afgesloten met Mieke van Veen. Dit betekent in de praktijk, dat een vrouw die aangewezen is op het ziekenfonds, de kosten van haar beval ling alleen vergoed krijgt als zij zich door een verloskundige heeft laten hel pen. „Hoe je het ook wendt en keert, het blijft natuurlijk een probleem. Toch hoop ik dat de zaak uiteindelijk goed afloopt. In ieder geval moeten de zwangere vrouwen niet de dupe wor den", aldus Mieke van Veen. Zij vertelt verder dat het vrouwengezondheids centrum Katelijne binnenkort een 'kraammarkt' organiseert. „Met deze markt willen wij een en ander op een rijtje zetten. Op het gebied Van infor matie kan er namelijk nog wati terd worden." Eind oktober begint een tweedi loskundige met haar werl Zeeuwsch-Vlaanderen. Haar pn zal in het gebied Axel en Zaamsla vatten. GOES, RK-KERK Concert door het Zeeuws Mannenkoor met medewerking van Margaret Roest, sopraan en Charles van Tassel, bariton en met begeleiding van het West-Vlaams Orkest, het geheel onder leiding van Han Beekman. Vrijmetselaarscantate kv 429 van Mozart, religieuze werkjes van Schu bert, Bizet en Martinu en aria's, duetten en koren uit de Verdi-opera's MacBeth, Nabucco, II Trovatore Rigoletto, Erna- ni, La Traviata, UnBalloin Maschera en La Forza del Destino. Het Zeeuwse Mannenkoor heeft de afgelopen weken ter gele genheid van het concert bij het der de lustrum, gisteravond, Zeeland befolderd. Op de affiche trof men het kopje 'Verdi in Zeeland' aan en een tekening toonde de Bard van St. Agathe ter hoogte van de Zee- landbrug. Verdi in Zeeland - het zou het als krantekopje best doen en de berichtgeving daaronder zou na het concert kunnen luiden: 'Het Zeeuws Mannenkoor heeft Verdi vrijdagavond beschaafd onthaald. Het bleef, ook na het concert vol Verdi-werken, tot in de kleine uur tjes rustig in de Goese binnenstad'. Met die melding zijn mijn indruk ken van in ieder geval het aandeel van het koor, adequaat samenge vat. Er werd vrij dag in een reeks van Verdi-fragmenten niet alleen be schaafd, maar ook opvallend gedis ciplineerd gezongen. Af en toe, in het koor, ook niet helemaal zuiver - maar dat terzijde. Dirigent Han Beekman bleek voortreffelijk greep op zijn honderd manschappen te hebben en de verschillende stem groepen klonken doorgaans goed in balans. Verdi werd derhalve beschaafd, om niet te zeggen: gecultiveerd ver tolkt. Maar het is voor mij de vraag of daarmee voldoende recht werd gedaan aan de - zeg maar - muziek dramatische fragmenten op het programma. In het Slavenkoor uit Nabucco, het ontvoeringskoor uit Rigoletto en het drinklied uit Ema- ni worden zeer elementaire passies vertolkt, die het zonder instinct voor het theater bij de uitvoerenden niet kunnen stellen. Daaraan kwam het Zeeuws Mannenkoor een en: der tekort. Zo klonk het slavenki weliswaar technisch verantwoc maar met een tekort aan hunkert zo sprongen er van het 'Evviva' het drinklied uit Ernani te wei vonken af, zo was het ontvoerir, koor der hovelingen te braaf,! klonk niet berekenend, niet slut? noeg. Het best op dreef was men in! koorfragmenten, waar het theai element 'waardigheid' voorschri In de beide monnikenkoren uit Forza del Destino derhalve, diei de door de gloedvolle inbreng) bartion Charles van Tasselt en praan Margaret Roest hoogtep: ten werden. Het mag tegen i' achtergrond geen verbazing ken, dat de religieus getinte weri van Schubert (psalm 23, in de o stratie van HaN Beekman), I Agnes Dei) en Martinu (andante de soldatenmis) uitvoeringen! eveneens voldoende profiel kregS Misschien dat het Zeeuws Man" koor de 'metamorfose' richt theater makkelijker maakt als- niet letterlijk, maar in ieder gevi guurlijk - de smokings en vlinc dasjes bij een volgend Verdi-P gramma worden vervangen lompen, de verfijnde kleding var adel, de kleurige dracht van zig ners. Bij beide solisten was er,« zonder die dracht, geen sprake' expressieve bevangenheid. Zij 8 gen hun aandeel met verve. Tasselkt royaal en moeiteloos,)! garet Roest een enkele keer metf intonatie-probleempje in het 1 register. Het Westvlaams Ort toonde zich vrijdag onder leid van Han Beekman een welluidi en soepel reagerend begeleid!!- ensemble. De Goese kerk was f tendeels bezet, en er werd geestdrift gereageerd. CeesCip

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 42