i 3pinie-onderzoek voetwater voorziening Schouwen begonnen E Kok wint wedstrijd Fusie tussen de Rabobanken van Kapelle en Wemeldinge Feest Polderrakkertjes Tentoonstelling "TÜzie-albums [Jzendijke ru4 9 Veel bezoekers op elfde Veer se avond ondernemend - zeeland - Nieuwe showroom Garage Vis Lithraco vestigt zich op Tholen Vlissingen biedt jonge werklozen werk Woonlastencomité vraagt PZEM om consumentenraad Asielzoekers II Asielzoekers III Asielzoekers IV Boerenbestaan Zonneveld GROTE VAART KLEINE VAART ATERDAG 3 OKTOBER 1987 - Goi kes; r. Mo lent nin. >t en inst itri: iebikzee Het waterschap chouwen-Duiveland heeft vrijdag Te invi (formulieren voor het opinie- nderzoek naar zoetwatervoorzie- iMSerstuurd naar de ruim 1200 rondeigenaren die in aanmerking omen voor een eventuele zoetwater- V oorziening. De eigenaren kunnen op 1I et formulier aangeven of ze voor of sgen de aanvoer zijn van zoet water oor de land- en tuinbouw. Aan de oorstanders vraagt het waterschap evens, of zij bereid zijn maximaal 130 Bulden per hectare te betalen, 'mits de twaliteit en de kwantiteit van het an te voeren water worden gewaar borgd.' I ™|fier van het waterschap, J. E. )verBt, zei vrijdag bij de perspresen- atie nadrukkelijk dat de resultaten is Pian het onderzoek niet bindend zijn. t.-Hie algemene vergadering van het wa il- ;eÜ5chap betrekt de uitslag bij 'de oor deelsvorming over het de verdere ilanVórming.' De Zierikzeese notaris ;n l(hr D. van Eek, aan wie de eigenaren de 1.30, ormulieren moeten sturen, maakt van idanet resultaat een proces-verbaal en L leelt dat mee aan het waterschap. Zo- >ijn loende krijgt het waterschap geen in- 30, IDIJKE - In de eerste maanden ^t volgend jaar houdt het streek- im in IJzendijke een tentoon- jg over poëzie-albums. De fster Renate Dorrestein opent anuari 1988 de expositie. Haar -album zal ook tentoongesteld fcn. ^luseum is nog op zoek naar men sen dif hun poëzie-albums ter beschik king willen stellen voor de duur van de ;ent®nstelling. „Niet alleen voor bij- sondire poëzie-albums of albums van de bijzondere mensen, maar vooral ook nd-Voorlde hele gewone poëzie-alburqs leeft ons streekmuseum belangstel ling", aldus museumvoorzitter van de Vijver. Het rluseum is verder op zoek naar za ten c lie iets vertellen over de geschie- I a lends van het poëzie-album, bijvoor- beelq publicaties en anecdotes. De fo- Gioclul West-Zeeuwsch-Vlaanderen TiiÜÜt! foto's bij de tentoonstelling. zicht in de opvattingen van de indivi duele grondeigenaren. Gebruikers, huurders en pachters is geen onderzoeksformulier toege stuurd. De griffier: „Hun administratie is vaak gebrekkig, en het gaat in tegen regels van privacy. Maar als ik eige naar zou zijn, zou ik met mijn pachter overleggen wat hij van ervan vindt." Mocht een eigenaar zijn formulier kwijtraken, dan kan hij een tweede ex emplaar krijgen. Het waterschap be schouwt degenen die het formulier niet opsturen, als voorstander van de zoetwatervoorziening. Als niemand reageert, betekent dat volgens het wa terschap dus dat alle eigenaren voor de zoetwatervoorziening zijn. d-Vi e oëzii valv HeU VEERE Voor de elfde keer werd vrijdag, 2 oktober, een Veerse avond gehouden in de Grote Kerk van Veere. Burgemeester mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman nodigde de vele aanwezigen uit de Grote Kerk ook te bezoeken tijdens de zomermaanden. „De tentoonstellingen van de Stich ting Delta Cultureel trekken jaarlijks meer dan 40.000 bezoekers. Het is een fantastische manier om deze Grote Kerk te gebruiken", aldus de burge meester. De Veerse avond, aan het einde van het seizoen, is verzorgd voor en door bewoners van de gemeente. De turn vereniging Vrouwenpolder/Veere ver toonde lenige kunsten, de christelijke gemengde zangvereniging 'Een in geest en streven' uit Serooskerke zong tien variaties uit Schubert's Forelle en het kinderkoor 'De vrolijke zangertjes' zong onder meer een lied over een zeepbel, waarbij twee leden van het koor ijverig zeepbellen de kerk in blie zen. Er werden dansen uitgevoerd door de bejaarden-volksdansgroep van de Stichting Welzijn Ouderen uit Veere; De jongste groep van de Vrouwenpol- derse jazzgymnastiek danste op mu ziek van Madonna en presentatrice Annelore Bax droeg een Veerse legen de voor, geschreven door J. D. de Voogd, waarbij een heus spook bij kaarslichtover het podium zweefde. De muziekvereniging 'Veere's Genoe gen' speelde en tot besluit klonk het Zeeuwse volkslied door de Grote Kerk van Veere. :ert Mil 19.30 ZI] Ret hare ZO! rde-Sffl [ein- uur: 'den Jeui var, uur: abij mal; Sch< iCh: VL1 't Beest, 22 uur: optreden Iroep 'Chesterfield Kings'; De Hoekse Rakkers, 20 uur: en Piet Brakman; LLE N.H. Kerk, 16 uur: con- oor het Bevelands Kamerkoor; ELBURG Molenwater, 9.30-17 iniatuur Walcheren; Iheater, 20.30 uur: Toetsteen :t 'The killing of sister George'; dansfestival met o.a. Schouw- 11 uur: Nieuwe Danserije (6-10 [6 uur: Folkloristisch Dansthea- .30 uur: Choreografiewedstrijd; rtzaal, 14.30 uur: St. De gelaars- |t(v.a. 14 jr.); SOUBURG Razzmatazz, |uur: optreden La Capia Rusa; VOSSEMEER Marktplein, |uur: Taptoe; IKZEE Concertzaal, 20 uur: lspel 'Helder als glas' met o.a. Cornelissen en Dorijn Curvers; m, 22 uur: optreden formatie Mr. w; AG iELBURG—Molenwater, 9.30-17 iniatuur Walcheren; dafisfestival, Concertzaal, 10.30 ees Brandt (4-6 jr.); 13 uur: Adja- wburg, 14.30 uur: Krisztina de '1 (v.a. 15 jr.); ISINGEN Frapo's, 15 uur: op- n New Orleans Rhytm Trio BERGEN OP ZOOM Roxy I, zat. 14, 19 en 21.30 en zon. 14,16.30,19 en 21.30 uur: Beverly Hills cop II, a.l.; Rox r II, zat. 14,19 en 21.30 en zon. 14, 16.3(19 en 21.30 uur: Extreme prejudi ce, li jr.; Cindm'Actueel I, zat. 14,19 en 21.30 en zon. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Een man id later, a.l.; Cine m' Actueel II, zat. 14,19 en 21.30 en zon. 14,16.30, 19 en 21.30 uur: Madon na: i rtio's that girl, a.l.; Cine m'Actueel III, zat. 14, 19 en 21.30 en zi in. 14,16.30,19 en 21.30 uur: Man nequin, a.l.; GOI S Grand, zat. 19 en zon. 14 en 19 uur: Superman 4; zat. en zon. 21.30 uur: Lethal weapon; HUI ST De Koning van Engeland, zat. 19 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15, 19 en 2 L .30 uur: Predator; zat. 19 en 21.30 en zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The secret of my success; zat.hg en 21.30 en zon. 13.45, 16.15 en 21.30 uur: Blind date; zat. 19 en zon. 16.li en 19 uur: Extremities; zat. 21.30 en zbn. 19 en 21.30 uur: One flew over the (tuckoo's nest; zon. 14.30 uur: Daisy MIDDELBURG Electro, zsft. 19.30 en zpn 14 en 19.30 uur: Crocodile Dun dee, a.l.; zat. en zon. 21.30 uur: Zoeken naai Eileen, 12 jr.; Schuttershoftheater, zat. en zon. 14 uurUE.T., a.l.; zat. 20 uur: Blind date, a l.; pat. 22 en zon. 20.30 uur: Blue vel- vetjie jr.; ■■.NEUZEN Luxor, zat. 14, 19.30 I L.45 en zon. 13.45,16 en 19 uur: Le- ]weapon; zat. 14 en 19.30 en zon. 19 en 21.15 uur: Critical condi- a.l.; zat. 21.45 en zon. 16 en 21.15 [Na schooltijd, 12 jr.; iNEUZEN Zuidlandtheater, zat. 16 uur: Terug naar Oestgeest; zat. 20 uur:| De aanslag, zat. 23 uur: De ver won ling van Herman Durer; VU 3SINGENAlhambra I, zat. 19 en 21.3 en zon. 14,19 en 21.30 uur: Bever ly H ills cop II; Alhambra II, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Outrageous fortune; zon. 14 uur: Een avontuur met een staartje; Tentoonstellingen AXEL - Galerie Bellemans, zat. 10-18 uur: 'Grenzeloos' mail-art van div. kunstenaars; Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: Werkstukken kantkloskring; BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: 'De Heerlijke Stad' (t/m 1/ 11); Etcetera, 14-17 uur: Werken Kees Vis ser (t/m 18/10); Galerie 47, zat. 13-17 uur: werken van Nies Vooys en Bert Hermens (t/m 30/ 10); BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 10-12, 14-17 en 19-22 uur: werken van Liesbeth Binckhorst (t/m 30/10); De Bewaerschole, zat. 14-17 uur: Werken Thea van Hoften (t/m 3/10); CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: werken van Urbain Marin (t/m 3/ 10); GOES Galerie La Strada, 11-20 en zon. 16-20 uur: werken van Wim Bak ker (t/m 11/10); HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur: oude land bouwwerktuigen; MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: 'Zelden Rust', vrouwenarbeid in Zeeland in de jaren 1900 tot 1940; Vleeshal, 13-17 en zon. 14-17 uur: 'Ex posures', foto's van Willem Buijs (t/m 10/10); Galerie De Wijnstock, zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken div. kunstenaars; Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: installa ties van Diet Wiegman (t/m 3/10); Zeeuws Kunstenaarscentrum, zat. 10- 13 uur: Werken Beatrice van Rheeden en Tony van Schagen (t/m 25/10); NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: 'Delta expo'; TERNEUZEN Galerie Nummer 7, zat. 14-17 uur: poppen van Janny Slock, batik van Yvonne v. d. Acker en keramiek van Cockie Acke (t/m 31/10); VEERE Grote Kerk, 10-17 zon. 14-17 uur: expositie over div. historische en hedendaagse onderwerpen (t/m 30/10); De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: Werken Ripollés expositie kanten mutsen, zilveren broekstukken en scheepsmodellen; VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na, 14-17.30 uur: expositie levende rep tielen, amfibieën en insekten; Gevangentoren, v.a. 17 uur: werken van Jack Vreeke; IJZENDIJKE Streekmuseum, 14-17 uur: 'De posterijen in verleden en he den' (t/m 25/10). 's-GRAVENPOLDER Cor-Jan Hoogerheide uit 's-Gravenpolder heeft de hoofdprijs gewonnen van een wedstrijd voor koks, die werd gehouden ter gelegenheid van de 24- ste Horecavakbeurs Brabant in Til burg. 'Koken met rijst' stond cen traal tijdens de kookwedstrijd, waarvoor 350 koks uit het hele land zich hadden ingeschreven. Cor-Jan Hoogerheide is nu nog kok bij res taurant D' Ouwe Werf in Veere, maar moet binnenkort in militaire dienst. De jury werd geleid door Piet Rut ten, directeur van restaurant De Zwaan in Oisterwijk. Hij en zijn me de-juryleden beoordeelden vooraf de recepten, die de deelnemers had den ingestuurd. De twintigjarige Cor-Jan Hoogerheide won de hoofd prijs met zijn menu dat bestond uit 1 een warm voorgerecht met noedels uit rijstmeel, uit een kalfszwezerik in rijstpapier, geserveerd met wilde rijst en uit een bavarois met rijst. Daarmee sleepte hij duizend gulden en een bokaal in de wacht. Cor-Jan Hoogerheide, de prijswinnaar uit 's-Gravenpolder achter het fornuis van restaurant D'Ouwe Werf in Veere. KAPELLE/WEMELDINGE - De kantoren van de Rabobank in Ka pelle en Wemeldinge gaan per 1 ja nuari komend jaar een fusie aan. De leden van deze banken hebben zich hier met zeer grote meerderheid voor uitgesproken. Tot nu toe werk ten beide fusiepartners binnen de gemeente Kapelle naast elkaar als afzonderlijke, zelfstandige bankbe drijven. Vijftien jaar geleden besloten de Centrale Raiffeissenbank in Utrect en de Centrale Boerenleenbank in Eindhoven tot een fusie. Daaruit ontstond de centrale Rabobank. „Op plaatselijk niveau volgden daarna vele samensmeltingen tus sen de lokale Raiffeissen- en Boeren leenbanken. Dat wordt nu ook in de gemeente Kapelle een feit", ver klaart de heer W. J. P. M. Vermeulen van het Rabobank-regiokantoor in Bergen op Zoom. „De redenen voor een fusie in de ge meente Kapelle liggen voor de hand", meent de heer Vermeulen. onder redactie van Koen van Dijen „Het bankgebouw in Kapelle was toe aan een ingrijpende verbouwing. Bovendien vroeg de uitbreiding van de automatisering daar om aanzien lijke investeringen. Nu beide ban ken tot samenwerking overgaan, le vert dit een structurele besparing van de kosten op, omdat de investe ringen nu niet door beide banken hoeven te worden gedaan". Na de fusie bedraagt het balansto taal van de nieuwe combinatie onge veer 115 miljoen gulden. De zesien medewerkenden van beide bankves- tigingen zullen ook na de fusie bij de bank in dienst blijven. 's-GRAVENPOLDER Garage Vis aan de's-Gravenstraat in 's-Graven polder heeft een nieuwe showroom in gebruik genomen. Het nieuwe be- drijfsgedeelte heeft een oppervlak te van 160 vierkante meter. De nieu we eigenaar A. J. A. M. van der Wal- le, die het bedrijf van de heer M. P. Nijhuis heeft overgenomen, besloot tot uitbreiding, omdat het automo bielbedrijf al geruime tijd met ruimtegebrek kampte. Door de bouw van de nieuwe show-, room kon de werkplaats worden ver groot. Ook is een nieuw magazijn ge bouwd. De heren Nijhuis, die voorlo pig nog aan het bedrijf verbonden blijft, Van der Walle en chef-monteur Kees van der Endt zijn nu werkzaam in een onderneming die 320 vierkan te meter groot is. Garage Vis is niet officieel dealer van Citroen, maar wel gespeciali seerd in dit Franse automerk. Daar naast repareert en onderhoudt de 's- Gravenpolderse onderneming opk alle andere auto's. SINT-MAARTENSDIJK Lithra co bv uit Amsterdam heeft zich ge vestigd op het industrieterrein van Sint-Maartensdijk. De handelson derneming, die werk biedt aan zes mensen, heeft kantoorruimte ge huurd van het constructiebedrijf Weggemans. Het bedrijf richt zich op de verkoop en distributie van vruchtensappen. In Poortvliet zijn deze week de eer ste heipalen de grond in gegaan voor de bedrijfsuitbreiding van het ver pakkingsbedrijf Budelpack bv in Poortvliet. De produktieruimte van dit bedrijf wordt met ruim 2800 vier kante meter verdubbeld. De investe ring zal leiden tot een uitbreiding van de werkgelegenheid met ruim twintig personen. VLISSINGEN - Dertig werkloze Vlis- singse jongeren van zestien tot en met twintig jaar kunnen acht maanden bij de gemeente Vlissingen aan de slag. Zij moeten langer dan een half jaar werkloos zijn. De gemeente Vlissingen biedt de jon geren een tijdelijke baan aan in het ka der van het voorlopige Jeugd Werk Garantieplan. Dat plan wordt volledig door de rijksoverheid gesubsidieerd. De banen die Vlissingen in de aanbie ding heeft, bevinden zich in vrijwel alle afdelingen van het gemeentelijk appa raat. De deelnemers verdienen het mi nimumloon en een vakantietoeslag van acht procent. Het Vlissings college van burgemees ter en wethouders is, aldus wethouder C. de Keijer van sociale aangelegenhe den, met enige aarzeling in het project gestapt. Het tijdelijke karakter van de arbeidsplaatsen stuitte het college aanvankelijk tegen de borst. De jonge ren worden na 1 juli 1988 weer ontsla gen. De gemeente Vlissingen wil toch met het Jeugd Garantie Plan begin nen, omdat de jonge werklozen op die manier werkervaring op kunnen doen. Zij krijgen bovendien scholing om hun kansen op werk te vergroten. C. de Keijer vertelt dat volgens gege vens van de Sociale Dienst van voor de vakantie in Vlissingen zeventig jonge ren voor een tijdelijke baan in aanmer king komen. Hij verwacht dat on danks dat kleine aantal alle openge stelde functies worden ingevuld. De gemeente Vlissingen houdt woensdag morgen 21 oktober in het stadhuis een voorlichtingsbijeenkomst over het Jeugd Garantie Plan. Alle kandidaten ontvangen hiervoor een persoonlijke uitnodiging. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 10821 of 01180-15564 (ook voor vrouwen); COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen. tel. 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. De peuters van De Polderrakkertjes in Goes konden toch met een huifkar worden opgehaald om het 15-jarig bestaan van de peuterspeelzaal te vieren, hoewel de paarden die de huifkar eigenlijk zouden trekken ziek bleken te zijn. GOES - Een stralend herfstzonnetje zorgde vrijdag voor extra vreugde op het feest ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van peuterspeel zaal 'De Polderrakkertjes' in Goes. Bijna dreigde het begin van de fees- tochtend in het water te vallen, toen bleek dat twee van de paarden- ,die de huifkarren zouden trekken, ziek waren. Gelukkig werd op tijd een oplossing gevonden, zodat alle 110 peuters toch per huifkar naar de Hollandsche Hoeve vertrokken. Daar werden zij verrast met een poppenkastvoorstelling en limona de met cake. Oplettendheid was wel nodig bij de tien leidsters. Juist die ochtend wer den de groene deuren van de schu ren in de verf gezet. Het was een hele toer om de 220 grijpgrage peuter handjes in de gaten te houden. Dankzij subsidie van de Culturele Raad Goes konden de peutertjes ge nieten van een voorstelling van pop penspeler Bouwen Breeman uit Co- lijnsplaat. De poppenspeler was ver rast over de geboeidheid van zijn pu bliek. De kindertjes gingen zo op in het verhaal dat zijn voorstellingen niet één keer werden verstoord. Een nieuwsgierige peuter wilde zelf ook wel eens aan de trek-oortjes van de pop trekken, dat mocht. Ook de leid sters waren dik tevreden over het en thousiasme van 'hun' peuters. „We hadden verwacht dat er op zo'n drukke dag nog wel wat traantjes aan te pas komen. Maar dat valt reu ze mee, er heeft nog niemand ge huild", zegt één van de leidsters op gelucht. Peuterspeelzaal 'De Polderrakker tjes' draait de hele week. Er zijn tien leidsters, die met z'n tweeën één groep begeleiden. De 110 peuters zijn verdeeld over ochtend- en mid dag groepen. De peuters bezoeken tot hun vierde verjaardag de speel zaal twee keer per week. Behalve de allerkleinsten van twee tot tweeën half jaar; zij wennen eerst aan één keer in de week. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder dui delijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendin gen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. VLISSINGEN - Het woonlastencomi té Vlissingen heeft de PZEM gevraagd een consumentenraad in te stellen. De raad moet de kleinverbruiker dich terbij het energiebedrijf brengen. De Provinciale Gelderse Energie Maatschappij (PGEM) heeft al derge lijke raden opgericht. De kleinverbrui kers van gas en electriciteit zijn hierin vertegenwoordigd. De leden van de consumentenraden houden zich onder meer bezig met de manier waarop het Gelderse nutsbedrijf zijn contacten met de klant onderhoudt. Dit betreft bijvoorbeeld de opstelling van de reke ningen, de voorlichting over doelma tig energiegebruik en nieuwe activitei ten. Met afschuw heb ik gekeken naar het acht-uur-journaal van woensdag, 30 september j.l. Wat een tolerantie en medeleven. Bang voor ziektes?!! Er zijn in Goes artsen genoeg met tropen- ervaring. Bang voor aids?! Een asiel zoeker kruipt echt niet ongevraagd uw bed in. Die 'heer' die bang was dat ze hun vertier in het park zouden zoeken waar ook jonge meisjes lopen wil ik al leen maar zeggen: „Ik houd mijn kin deren (2 meisjes) toch ook niet thuis uit angst dat mijnheer zijn vertier in het park zoekt". Tevens is een donkere huidskleur niet besmettelijk, daarvoor moet men ge bruik maken van een zonnebank of de natuurlijke warmtebron. De Nederlanders en vooral de Zeeu wen zouden toch moeten weten wat het betekent afhankelijk te zijn van hulp en medeleven van anderen. Denk aan de jaren '40-'45 of februari '53. Toen zei men toch ook niet wij horen daar niet en zij niet bij ons. Neen, we waren blij met iedere vorm van hulp en medeleven. Voor mensen die zich afvragen waar mijnheer pastoor of de dominee is en wat hij voor z'n schaapjes doet, het vol gende: Ook zij zijn Gods schapen. Ge noeg bijbelteksten over naastenliefde. Denk aan: „Alles wat gij wilt, dat u de mensen doen, doet gij hun aldus". Mattheus 7 vers 12. Ik dacht toch echt dat wij Nederlanders iets mensleven- der waren dan een collectezak diep is. Helpen bij rampen en conflicten, pri ma. Als het maar ver van m'n bed blijft, zo als een bedrag in collectezak of op een girorekening, is het niet! Teleurstellend en walgelijk. A. C. Straayer-Bijl Spaakstede 3515 Goes Onlangs overlegde ik met een tuinman over het omzagen van een aantal bo men in onze tuin. Hij attendeerde mij erop dat ik hiervoor een vergunning moest vragen bij de gemeente Goes. Welk een schrijnende tegenstelling! De inwoners van Goes moesten uit de krant lezen dat burgemeester Blanken het ministerie van WVC medewerking had verleend tot het vestigen van een vluchtelingencentrum in het voorma lig ziekenhuiscomplex 'Bergzicht', aan de Valckeslotlaan. Heel arrogant werd opgemerkt dat hij geen proble men verwachtte met de bevolking! Zeeuwen zijn nooit schreeuwerig van aard, maar verwacht de burgemeester dan ook maar dat zij geen bezwaren hiertegen zullen hebben? Wat is het voor een manier om zonder inspraak van de direct omwonenden en zonder overleg met de gemeente raad, zijn medewerking te verlenen aan dit plan? Blijkbaar gaat dit in andere gemeen ten wat democratischer: in uw krant van 25 september 1987 meldde u dat op grond van nare ervaringen uit het verleden, de gemeente Aardenburg niet bereid was asielzoekers op te ne men. Heeft de burgemeester en zijn wethou ders wel overwogen wat voor conse quenties dit voor de gemeente Goes heeft, dan bedoel ik niet alleen het vreemdelingenbeleid van politie, justi tie enzovoort, maar vooral de beteke nis die het voor een plaats als Goes heeft elke negen weken driehonderd asielzoekers te ontvangen. Is b en w er zich van bewust een conglomeraat van diverse groepen etnische minderhe den juist door him diversiteit, onder linge onenigheden, verschillen in so ciale klassen, leefpatroon, cultuur, re ligie, medische omstandigheden, hun verveling, hun spanningen, een poten tieel kruitvat zal gaan vormen? Heeft b en w van Goes zo weinig voeling met zijn burgerij dat zij niet de grote on rust, jazelfs, paniek ontstaan bij de omwonenden, opmerken? Het is blijkbaar niet de moeite waard om in een aantal hoorzittingen de me ning te vernemen van de burgerij. Af gezien van het feit dat het alleen maar van behoorlijk bestuur getuigt dat de bevolking voorbereid moet worden op dit soort aangrijpende aangelegenhe den. Uit angst om het predikaat 'discrimi natie' opgespeld te krijgen durft men zich nauwelijks in het openbaar uit te spreken, maar tot nu toe hebben wij al leen maar negatieve geluiden hierover vernomen. Kortom, een merkwaardig, onzorgvuldig beleid. Goes, J. P. Deen Valckeslotlaan 30 De heer J. P. Deen voert (PZC, 30 sep tember) actie tegen de komst in Goes van het opvangcentrum voor asielzoe kers. Ik ben bang dat hij in de wijze waarop hij zijn opvattingen kenbaar maakt zijn positie als particulier be langhebbende (hij woont enkele tien tallen meters van het voormalig zie kenhuis dat vluchtelingen zal gaan herbergen vandaan) en zijn positie als huisarts, met al het morele gezag dat dit met zich meebrengt, door elkaar haalt. Hij beweert bij veel van zijn pa tiënten onrust gesignaleerd te hebben: bejaarden zouden niet meer de straat op durven, kinderen zouden niet meer in het park mogen spelen. Het lijkt mij niet meer dan de plicht van een gewe tensvol huisarts wanneer inderdaad zulke vooroordelen bij zijn patiënten zouden leven, deze te ontzenuwen in plaats van zoals de heer Deen nu doet ze aan te wakkeren en er voor zijn per soonlijke belangen argumenten aan te ontlenen. Mario Molegraaf Pijkeswegje 1 Goes Naar aanleiding van het artikeltje in de PZC over de leerlingen van de RMAS te Schoondijke zou ik toch wat op willen reageren. Wanneer deze de ti tel zouden hebben genomen boerenbe staan was zo slecht nog niet zou ik mij daar best in kunnen vinden, met de na druk dus op het woordje was. Bedenk wel, dat wij in de akkerbouw de laatste paar jaren met sprongen achteruit zijn gegaan. Ik vind het op zich verheu gend dat deze jonge agrariërs nog toe komst zien in de landbouw, maar ik moet toch constateren dat ze nog niet zo veel kennis van al deze zaken heb ben. Zo schrijven zij b.v. dat in de win termaanden tijd genoeg zou zijn voor vakantie. Ze vergeten daarbij echter dat zeer veel akkerbouwers er een tweede tak in hun bedrijf bij hebben genomen b.v. witlof, spruiten, var kenshouderij, kippen enz enz. Zij pro beren hiermee hun inkomen nog wat naar boven te halen maar wel met dien verstande dat deze akkerbouwers dik wijls in de wintermaanden nog meer uren maken dan in de zomer. Ik vind het dan ook spijtig dat ik dit schrijf, maar ook deze agrarische jongeren zullen t.z.t. wanneer zij b.v. het bedrijf van hun vader overnemen, geconfron teerd worden met de harde werkelijk heid. Dan wordt het b.v. het éénmans- bedrijf van vader een bedrijf waar twee gezinnen uit moeten eten met alle ge volgen vandien. Ook zij zullen zich zwaar in de schulden moeten steken. Daar staat zeer weinig rendement te genover. Zolang deze jongeren uit va ders pot eten gaat dit nog wel, maar wanneer zij eventueel een huishouden gaan vormen komen de problemen pas want dan zal er toch een loon op tafel moeten komen. Ook, het gezegde trouw niet met een boer moet u zien te gen de laatst gehouden opiniepeiling waaruit bleek dat 90 van de ouders het wel leuk vond dat hun dochter met een boer trouwde. Ik heb alleen maar willen waarschuwen, dat het zeker op dit moment geen rozegeur en mane schijn is in de akkerbouw en zoals u weet is het gezegde een gewaarschuwd mens telt voor twee hier zeker van toe passing. Verder moet u beseffen dat ik zelf voor 100 praktisch boer ben, en dagelijks met deze problemen geconfronteerd ben en dat ik ook een zoon op de RMAS heb. Graag zou ik in de toe komst boer blijven en mijn zoon de mogelijkheid geven om boer te wor den, maar dan zal er wel wat aan het gevoerde landbouwbeleid moeten ver anderen. Zo niet dan zie ik de toe komst zeker voor de akkerbouw som ber in. L. N. Hanse Platteweg 6 Zierikzee Als familielid van één van de groeps leidsters van 'Zonneveld', die begin 198812V2 jaar met de kinderen bezig is, moet mij het volgende van het hart. Het verbaast mij dat het verzorgend personeel, dat zich met hart en ziel voor de kinderen inzet, in de publica ties zo zelden genoemd wordt. Welke toekomst wacht deze zo licha melijk, geestelijk en emotioneel bij de kinderen betrokken schatten van mensen? A. Hofman, H. Dunantstr. 36, O.-Souburg. CHRISTINA 2 Rotterdam nr. Le Havre; CONTINENTAL RELIANCE 2 1410 wnw Hawaii nr. Kaohsiung; CONTINENTAL SPIRIT 1210 n Dakar nr. SaldanhaBay; FE- LIPES 2 verw. te Sao Sebastien; FLAMMU- LINA 2 te Santo Thomas de Castilla; HAP- PU BUCCANEER 1 Balboa nr. Seattle; IN CA 1 17 z Cape Palmas nr. Mayaguez; JO LONN 1 Moji nr. Ulsan; MAASHAVEN 1 125 wzw Lissabon nr. Rotterdam; MAASSLUIS 2 315 w Hawai nr. Yokohama; NEDLLOYD BARCELONA 2 te Djakarta; NEDLLOYD DELFT 1 te Bremerhaven; NEDLLOYD HOLLANDIA 1 te Liverpool; NEDLLOYD KATWIJK 2 Sydney nr. Fremantle; NEDL LOYD KEMBLA 2 te Itajai; NEDLLOYD MARSEILLEES 2 te Timaru; NEDLLOYD NAGOYA 1 te Nagoya; NEDLLOYD VAN NOORT 2 Balboa nr. Yokohama; NEDL LOYD SAN JUAN 9 verw. te Santos; NEDL LOYD SEOUL 1 Montevideo nr. Durban, NEDLLOYD ZEELANDIA 1 Tilbury nr. Bremen; PRINS WILLEM 2 115 zo Wight nr. Port Jerome; RIJNBORG 2 20 w Skagen nr. Raume; SPECTRUM 4 verw. te Menaalah- madi; SPRING BOB 30/9 Wilmington nr. Guayaquil; SPRING PANDA 1 300 zw Gala pagos nr. OOstkust USA. ALECTO 1 te Amsterdam; ALK 1 Rotter dam nr. Fraserburgh; AMANDA SMITS 2 te Balboa; ANNA BROERE 2 Rotterdam nr. Dordt; ATLANTIC HORIZON 1 10 o Dover nr. Pescara; BEURSGRACHT 1 te Lagos. BONTEGRACHT 8 verw. te Tarragona CA RINA SMITS 2 te Heroya; CECILIA SMITS 1 te Rangoon; CLAUDIA SMITS 1 Antwer pen nr. Skikda; CORRIE BROERE 1 Vene- tie nr. Antwerpen; DOGGERSBANK 1 te Rotterdam; EDGERMA 1 te Rotterdam; GULF SPEED 1 315 nnw Havanna nr. Sa vannah; JOHN-V 2 te Rotterdam; JUMBO 1 Rotterdam nr. Duinkerken; KAAP GRACHT 1 22 n Bomholm nr. Amsterdam; KEKE 1 300 nw Bordeaux nr. Rotterdam; KOGGEGRACHT 2 500 z New Guinea nr. Pusan; LENNEBORG 2 te Raahe; LOOI ERSGRACHT 1 Kobe nr. Ube; MARGIT 2 te Rotterdam; NED FREEZER 2 900 ozo Cayenne nr. Santos; NOORDLAND 2 Am sterdam nr. Sunderland; OLIVIER 1 Rotter dam nr. Otterbacken; OSIRIS 1 te Amster dam; PACIFIC ROSE 1 360 o Aden nr. Mu- kallan; PACIFIC VIOLET 3 verw. te Castel- lon; PAUL BRINKMAN 1 30 zw Wight nr. Antwerpen; PAUWGRACHT 1 Hheus nr. Chatham; PIONIER 1 Rotterdam nr. Ghent; RIJPGRACHT 4 verw. te Archan gel; SCHIPPERGRACHT 2 te Casablanca; SERTAN 1 Rotterdam nr. Lisbon; VICTO RY 1 90 nw Texel nr. Kielerkanaal; VIC TRESS 1 te Rotterdam; VIJVERHOF 1 50 nw Oporto nr. Southampton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 39