Actie Wereldwinkel 'Honger hoeft niet' I i Laatste expositie geopend B en w Aardenburg willen leges verhogen Wisseling directie bij NSM in Sluiskil Spoedgevallen Hulst worden na kantoortijd doorverwezen PZC/ streek Bouw twintig woningen vool bejaarden mag van gs COMPROMIS AARDENBURGSE AMBTENAREN Jeugdclubs hebben meer leiders nodig Windhondenren 11 f rr V' mti Vli HHl r mm m AARDENBURG - Ambtenaren op de secretarie van de gemeente Aardenburg hebben jarenlang 36 uur en een kwartier gewerkt in plaats van de voorgeschreven 38 uur. Ze hebben al die tijd wel een inkomen gehad dat gebaseerd was op een volledige werkweek. Ook hebben ze sinds 1984 vijf atv-dagen waar ze feitelijk geen recht op hebben. Bij de Aardenburgse secretarie werken 25 mensen. Ongelijkheid Wrijvingen VAN 10 TOT 18 OKTOBER Opening m fi WT - v vAMnIVa 1 wk-JM. Aandacht Optimistischer OOK UITBREIDING TARIEVEN Hinderwet CHIRURGIE ZIEKENHUIS INGEKROMPEN VRIJDAG 2 OKTOBER 1987 Secretarie werkt al jaren te kort Het college van b en w heeft twee jaar gesprekken met de ambtenaren ge voerd om deze scheve verhouding weer recht te trekken. Dat is op het no dige verzet gestuit bij het secretarie- personeel. Het college heeft nu een compromis-voorstel gedaan, dat door de meerderheid van de ambtenaren is aanvaard. Twee medewerkers blijven zich echter verzetten tegen de uitbrei ding van het aantal uren, dat in het compromis is voorzien. Ze zijn van me ning dat ze bepaalde rechten kunnen ontlenen aan het feit dat ze al vele ja ren te kort werken, zonder dat het ge meentebestuur daar ooit iets aan ge daan heeft. Het compromis-voorstel houdt in dat er vanaf 1 januari 1988 gemiddeld 37 uur per week gewerkt wordtn en vanaf l januari 1989 37,5 uur. De vijf atv-da gen die de ambtenaren in '84 hebben gekregen mogen ze behouden. Deze worden nu officiële vakantiedagen, zo dat het Aardenburgse secretarieperso- neel over minimaal 28 in plaats van 23 vakantiedagen per jaar beschikt. B en w vinden dat de huidige situatie niet langer voort mag duren, omdat er sprake is van rechtsongelijkheid ten opzichte van het overige gemeente- personeel. Het gaat hierbij om de mensen in de buitendienst. Ook de twee part-time krachten op de secre tarie en de laatste twee full-time krachten die zijn aangenomen werken volgens de voorgeschreven urentabellen. Hoe lang de ambtenaren al te kort werken is niet bekend. Evenmin is be kend wat de oorzaak is van de korte werkweek. Per ambtenaar is er 91 uur per jaar te weinig gewerkt. De 25 amb tenaren samen werkten ruim 33 weken per jaar minder dan was voorgeschre ven. Dat dit een groot verlies aan ma nuren en ook aan kosten is, erkent bur gemeester mr E.F. Jongmans. Een exacte becijfering heeft hij niet ge maakt. Hij voegt er onmiddellijk aan toe: „Het is misschien maar beter ook dat dat niet bekend wordt." Het college heeft de ambtenaren niet gedwongen om, zoals het ambtenaren reglement voorschrijft, een gemiddel de werkweek van 38 uur te maken. „Je kunt als overheid natuurlijk voet bij stuk houden", zegt Jongmans, „maar dan zet je de zaak erg op scherp. We hebben geprobeerd een vriendelijke modus te vinden om zo dicht mogelijk bij de 38 uur te komen. Het was een si tuatie die kennelijk al vele jaren heeft bestaan. Dat is moeilijk terug te draai en." De ambtenaren op de secretarie zijn nog niet zo slecht af, vindt ook Jongmans. Ook gemeentesecretaris J.M.W.H. Janssen, de directe chef van het perso neel op de secretarie, stelt dat het on verstandig was om de zaak op de spits te drijven. Hij erkent dat de situatie zeer vreemd is. „Toen ik hier enkele ja ren geleden begon, heb ik ook meteen gezien dat het aantal werkuren niet klopte. Ik heb me daar in hoge mate over verbaasd. Maar nu is het zaak om in vrijwilligheid tot uitbreiding van het aantal uren te komen." Volgens Jongmans hebben de bespre kingen over het aantal werkuren op de secretarie geen verband met de wrijvingen die er tussen het college en het personeel bestaan. Zoals eer der gemeld bestaan er op de afdelin gen van de secretarie klachten over de werkwijze en houding van het col lege. Samen met de hoofden van de af delingen proberen b en w een betere werksfeer in het gemeentehuis tot stand te brengen. Tegelijk met de uitbreiding van de werkweek tot 37 uur wordt op 1 j anuari de prikklok ingevoerd, waarmee een raadsbesluit van vorig jaar wordt uit gevoerd. Het secretariepersoneel wil namelijk variabele werktijden. Ze heb ben dan een bepaalde vrijheid ten aan zien van het begin en het einde van de werkdag. Het college acht een prikklok in zo'n situatie onontbeerlijk. Voor de aanschaf van de tijdregistra- BRESKENS De jeugdclubs in Bres- kens hebben een tekort aan leiding voor de clubs. Deze week zijn de clubs weer begonnen in gebouw 'De Uit komst' in Breskens. „We hebben ech ter nog een paar mensen nodig, die lei ding aan de groepen kunnen geven", vertelt Marianne van de Velde. De clubs worden door meer dan dertig kinderen bezocht. Ze houden zich creatief bezig, maar ook met spel, sport en film. Op dinsdag komen de kinderen van groep 4 van 18.30 tot 19.30 uur en de kinderen van groep 7 van 19.00 tot 20.00 uur bij elkaar. Op woensdag komen de groepen 5 en 6 van 18.45 tot 19.45 uur en de groep 8 van 19.00 tot 20.00 uur aan bod. Deze week werd de videoband vertoond die vorig seizoen werd gemaakt tijdens het kamp van de clubs. SINT-GILLIS De Vereniging voor Windhonden uit het Belgische Sint- Gillis houdt zondag een internationale windhondenren op de renbaan 't Ge- laag te Sint-Gilles-Waas. Inmiddels zijn al meer dan honderd honden inge schreven, afkomstig uit verschillende Europese landen. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. De finales worden om omstreeks 15.00 uur verwacht. tie-apparatuur, zoals de prikklok ge noemd wordt, vragen b en w 7000 gul den krediet van de raad. De commissie algemeen bestuurlijke zaken verga dert hier op 5 oktober over. De verga dering begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - Evenals in voorgaan de jaren vinden ook dit najaar overal in Nederland 'Honger Hoeft Niet Ac ties' plaats. In Zeeuwsch-Vlaanderen houdt de Wereldwinkel in Terneuzen de actieweek van 10 tot met 17 okto ber. Met 'Honger hoeft niet' wil de We reldwinkel aandacht vragen voor het hongervraagstuk. Ook de rol van de multinationals, de handelsstructuren en de uitputting van de bodem wor den in deze week nader toegelicht. „Maar wij willen ook proberen duide lijk te maken wat wij zelf hier in Zee land kunnen doen. Maar natuurlijk is de actie vooral bedoeld om een menta liteitsverandering teweeg te brengen. Daarom heeft de Wereldwinkel ook voor een brede en wat andere aanpak dan in vorige jaren gekozen", aldus Lu- cien Calle, medewerker van de Terneu- zense Wereldwinkel. De actieweek be gint op dinsdag 6 oktober met een the ma-avond. Gastspreker is de Mexi caan Herman Martinez. Martinez is als agronoom werkzaam op de biologi sche koffïecoöperatie UCIRI in Mexi co. Tijdens de avond staat de tegen stelling centraal tussen de grootscha lige produktie en de door de multina tionals overheerste voedselhandel aan de ene kant met anderzijds de klein schalige (en biologische) produktie en de alternative tussenhandel. Herman Martinez maakt deel uit van een Mexicaanse delegatie die in Ne derland verblijft op uitnodiging van de organisatie Solidaridad. Na het ver haal van Martinez kunnen de bezoe kers de biologische koffie proeven die afkomstig is van de koffïecoöperatie in Mexico. Vanaf 10 oktober is er in de Wereldwin kel aan de Walstraat ook een tentoon stelling te bezichtigen van tropische plantageplanten. Op deze manier kun nen koffie, rietsuiker, banaan, jute en vele andere planten in het echt beke ken worden. Ook de tussenprodukten en de eindprodukten zijn uitgestald. Met een computerquiz kan iedereen zijn kennis omtrent het voedselvraag- stuk testen. De tentoonstelling wordt zaterdag 10 oktober geopend met een koffiecon cert. Voor de muzikale omlijsting is de Vietnamese zanger Quy Van Le met begeleiding van Aike Jordans uitge nodigd. „Voor wie meer kennis wil ma ken met de buitenlandse keuken heb ben we een kookmiddag gepland. Wij willen hierbij nadruk leggen op het al ternatief koken. Dus wij experimente ren met vleesvervangende voedings middelen", vertelt Calle. Volgens hem wordt er in Nederland zeer veel vee voeder uit de derde wereld geïmpor teerd. Dit heeft weer negatieve gevol gen voor de produktie van eigen voed sel van de bevolking in deze landen. Vrij dag 16 oktober wordt er in verschil lende horecabedrijven in en rond Ter- neuzen wereldwinkelkoffie geschon ken. Alle activiteiten in de Werelwinkel zijn gratis. U mm. Een jeugdige Bellemans prijst de 'kinderkunstuitleen' van zijn vader aan. AXEL - Met de 'Kinderkunstuit leen' heeft Galerij Bellemans te Axel weer een nieuwe poot beves tigd onder haar positie als promo tor van kinderboekenillustraties. Galerij-houder Roby Bellemans, die onlangs nog het Zeelandsuite- project op touw zette, heeft sinds vorige week zijn collectie van origi nele kinderboekenillustraties be schikbaar gesteld voor bruikleen aan particulieren. Bellemans ex ploiteerde al een gewone kunstuit leen en daarbij was hem gebleken dat veel cliënten ook belangstelling toonden voor het werk dat bestemd is geweest ter verluchting van kin derboeken. „Ze zagen dan die illu straties en die wilden ze dan ook meenemen, om op te hangen in de kinderkamer", aldus Bellemans. De collectie die Bellemans in de loop der jaren uitbouwde bestaat uit vijf tig werken, van vrijwel alle heden daagse illustratoren van naam. Door persoonlijke contacten met de betrokken kunstenaars slaagde hij erin hun werk na gebruik voor de boeken te bemachtigen. Tot nog toe exposeerde hij ze in zijn galerij of leende ze uit aan bijzondere ten toonstellingen elders. Met de Kin derkunstuitleen (vanaf een rijks daalder per maand voor CJP-hou- ders) wil hij deze collectie beter be nutten. Bellemans heeft zijn collectie be perkt tot de illustratoren van de nieuwe generatie en bevat veel werk van gouden-penseelwinnaars. Ou dere illustratoren sluit hij doelbe wust uit. Geen prentjes dus uit Dik Trom of Ot en Sien. De originele te keningen van bekende strips, zoals Suske en Wiske, zoekt hij ook niet. „Dat doe ik niet. Kinderen moeten opgevoed worden. Ze moeten din gen zien die ze zelf nog niet kunnen bedenken. Bij de meeste van die illu straties is dat wel het geval en daar leren ze niets van. Voor mij is dat ook het wezenlijke van een kunstuitleen: de mensen de mogelijkheid geven te experimenteren met kunst in hun ei gen huis". „Ouder werk doe ik ook liever niet. Oudere kunstenaars hebben al een naam, die hebben het niet meer zo nodig dat ze onder de aandacht van de mensen worden gebracht. De kunstenaars die ik in mijn collectie heb hebben die aandacht wel no dig". Kunstwerken uitlenen aan kinderen (het zijn toch meestal de ouders die het voor hun kinderen ophalen) stelt bijzondere eisen aan de afwerking. Voor tekeningen uit kleuterboeken bijvoorbeeld wordt geen gewoon glas gezet maar het tegen kinderk nuisten bestendigere plexiglas. Naast de uitleen zet Bellemans zijn tentoonstellingen van bekend werk gewoon voort. Volgende week opent hij in zijn galerie een expositie van het werk van de Vlissinger illustra tor Wim Hofman die deze week werd bekroond voor zijn boekje Zip. In samenwerking met Art Unlimited te Amsterdam heeft Bellemans ook een serie van 29 ansichtkaarten uit gegeven met bestaande kinderboe kenillustraties. Naast werk van Wim Hofman ook dat van onder anderen Harriet van Reek, The Tjong Kingh, Tonke Dragt, Joep Bertrams en Mance Post. Dat ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van zijn ga lerij. AXEL - De gemeente Axel mag i| gend jaar definitief twintig Beji denwoningen aan de Burchtlaan bi wen. Het college van gedeputeet staten liet donderdag in een brieft- ten de bouw goed te keuren. ÉT' In de gemeenteraad van Axel o; stond vorige week enige consternai over de vraag of de bej aardenwori\ gen nu wel of niet in 1988 gebouwd» gen worden. De bouw werd dit j aar gesteld omdat de Wet Geluidhindeic de weg stond. De woningen aanl Burchtlaan zouden teveel bloot sts' aan geluidshinder van het motorcil sterrein Smitschorre. PvdA-er .J :r Jongepier vreesde dat het coÉfingl voor 1988 niet zou worden toegekv en de bouw dus nog meer vertragiir zou oplopen. Hij stelde voor om metl motorcrossclub te onderhandel? over een afkoopsom om ergens buiti Axel op een ander terrein te crossl Wethouder J. M. van Schaik (or.'| meer financiën) viel Jongepier bij 0$ dat „het Axel toch veel geld kan kie ten op langere termijn, als kavels ito kunnen worden verkocht door geltl soverlast". a es Wethouder P. T. A. M. R. Apers (voliu huisvesting en ruimtelijke ordeniiei zag het allemaal wat optimistische! Apers ontkende donderdag dat «ai het college ruzie is ontstaan overo: beleid. Bij het b en w-overleg dei week is een eventuele afkoopsir voor de crossclub niet aan de ordejr weest. „Binnen het college wordt nAj schien over bepaalde zaken versdjl lend gedacht. Maar we hebben er ei niet over gesproken. Ik denk dat fel volgende week aan de orde komt.'le >f Apers is wel blij dat de toestemml voor bouw van de bej aardenwonin:i< binnen is. Zeven andere woningen èj gen nog niet direct worden geboutf „Maar we hebben van de provincieiv hoord dat we bij eventuele herveil lingen van contingenten bovenaan)! lijst staan." De directeur en voorzit! van de Regionale Zeeuws-Vlaatil Woningbouwvereniging (RZVW) fe] ten onlangs weten dat er beter overijl moet komen tussen de provincie, I gemeente en de woningbouwvere gingen. Volgens de RZVW zit er weifij of geen groei meer in de Zeeirl Vlaamse woningenmarkt en moetij ook de gemeenten meer een beleidfj langere termijn voeren. Apers heefth geluiden ook opgevangen. Maar meenten zijn toch geneigd om zo\i mogelijk kavels te verkopen om ren1® verlies te voorkomen. „Het hemd isf der dan de rok", geeft Apers toe. Pierre jansen (links) verklaart enkele kunstgrepen voor wethouder W. van Walraven (midden), terwijl voorzitter Jaap de Zeeuw van het Terneuzens museum belangstellend zijn uitleg volgt. TERNEUZEN - De laatste expositie in het bestaan van het Terneuzens Museum werd donderdag door Pier re Janssen geopend. Het betrof de collectie van honderd grafische werken die in opdracht van Albert Heijn zijn vervaardigd. Janssen, tot zijn pensionering directeur van het gemeentemuseum in Arnhem, was degene die samen met Bouke IJlstra de 25 kunstenaars heeft geselec teerd voor het vervaardigen van de ze honderd werken. Bijna 39.000 Ahold-medewerkers maakten van de gelegenheid ge bruik een litho, ets of zeefdruk uit de collectie te kiezen, door Albert Heijn beschikbaar gesteld ter gelegenheid van zijn 100-jarig jubileum. De ten toonstelling in Terneuzen, die tot 7 november duurt, werd opgezet in sa menwerking met Galerij Bellemans uit Axel die er een kleine expositie over de verschillende druktechnie ken aan heeft toegevoegd. Het Ter neuzens Museum zelf houdt binnen kort op met te bestaan. De ruimte aan de burgemeester Geillstraat die het museum nu met de VVV deelt wordt in de toekomst wel benut voor diverse incidentele tentoonstellin gen die de gemeente Terneuzen op touw gezet. Janssen heeft aan de voorbereidin gen voor dit AH-cadeau enige jaren werk gehad. Vantevoren werd al af gesproken dat niet bekend zou wor den gemaakt welke kunstenaar het meest in trek zou blijken te zijn, om scheve ogen te voorkomen. Janssen gaf na afloop van de opening toe dat een onderzoek ernaar interessante resultaten zou kunnen opleveren. Nooit eerder werd aan een zo grote groep Nederlanders, waarschijnlijk een doorsneepubliek, de keus uit zo veel kunstwerken van diverse stijlen en richtingen gegeven. „We denken erover het te laten uitzoeken door een jonge wetenschapper. We be schikken over alle factoren van de genen die een kunstwerk hebben ge kozen, zoals leeftijd en onderwijsni veau", aldus Janssen. L. Oranje, voorzitter van de AH-jubi- leumcommissie, zei dat alle kunste naars 'voldoende belangstelling' hebben gekregen. „Er was geen sprake van dat iemand de meeste belangstelling had. De keuze was vrij breed". AARDENBURG - Het Aardenburgse college van b en w wil de legesveror dening van de gemeente drastisch herzien. Verschillende tarieven moe ten worden aangepast. Ook moet de verordening met enkele nieuwe tarie ven worden uitgebreid. De commissie financiën en onderwijs vergadert maandagavond over het voorstel, na afloop van de vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke za ken, die begint om 19.30 uur. In het collegevoorstel worden de leges voor een huwelijk verhoogd tot 80 gul den (was 40 gulden). Het tarief voor hu welijken buiten het gemeentehuis gaat naar 160 gulden (was 40 gulden). Voor nasporingen in de registers van de burgerlijke stand moet ook betaald worden, en wel 5 gulden per kwartier. Verklaringen omtrent het gedrag zul len 5 gulden kosten (was 1 gulden). Ook voor lijkschouwingen is een nieuw tarief ingevoerd; namelijk 60 gulden. Uittreksels uit het bevolkings register worden met 50 cent verhoogd tot 2,50 gulden. Het hoofdstuk van de bouwvergunnin gen wordt nogal uitgebreid, als het aan b en w ligt. Aanlegvergunningen zul len 50 gulden kosten. De aanvraag voor een bouwvergunning wordt ver hoogd van 5 naar 7 promille van de bouwkosten. Nieuw is dat er voor wijzi ging van een bouwvergunning leges worden geheven: 5 promille van de eventuele verhoging van de bouwkos ten, met een minimum van 10 gulden (ook als de bouwkosten dalen). Als een vergunning wordt geweigerd of er wordt geen gebruik van gemaakt, dan wordt de helft van de betaalde leges te rugbetaald. Voor het aanvragen van een hinder wetvergunning wil het college een systeem invoeren, dat kostendekkend is. Dat betekent dat er meer betaald moet worden naarmate de gemeente meer werkzaamheden moet verrich ten voor de behandeling van een aan vraag. In alle gevallen wordt mini maal 85 gulden betaald. Voor nasporingen in het archief moet in de toekomst ook betaald worden: 5 gulden per kwartier. Een afschrift i een stuk in het archief zal 2,50 guldj kosten. En voor een uittreksel uit archiefstuk moet 12,50 gulden worf neergelegd. Inzage in de leggers 'fl het kadaster wordt 2 gulden duun.e (was 0,50 cent). Het verstrekken inlichtingen over de kadastrale al duiding of plaatsaanduiding zal 5 den kosten (was 1 gulden). Ten slof wil het college voor een kapvergL ning 5 gulden in rekening brengen! li voor een kampeervergunning 50 den. De commissie zal ook het definitil voorstel voor de renovatie van 1>' dorpshuis in Sint Kruis behandel^1 De renovatie kost in totaal 270.000 Ij den, waarvan de gemeente 128.000 K den moet bijdragen. Het college wacht subsidies van het ministe-1. van wvc, het koningin Julianafonr. de provinciale pot 'kleine kernen' 6 de stichting Jantje Beton. SLUISKIL Bedrijfsdirecteur ir G. Huys van de Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) in Sluiskil legt zijn functie per 1 januari 1988 neer. De 60-jarige Huys maakt gebruik van de regeling Eenmalig Vervroegd Uittre den. Met ingang van die datum wordt hij opgevolgd door ir J. van den Meersschaut (45) die thans adjunct bedrijfsdirecteur is. Evenals Huys is ook Van den Meersschaut, afkomstig uit België. De nieuwe adjunct-be drijfsdirecteur van de NSM wordt de Italiaan ir L. Grisolia, die reeds lange tijd in België woont. Huys is sinds 1954 bij de NSM in dienst. Elf jaar geleden werd hij drijfsdirecteur. Tijdens zijn loopbi was hij achtereenvolgens divisiec van diverse produktie-afdelingen. 1974 werd hij benoemd tot adjunct- drijfsdirecteur, waarna in 1976 zijn noeming tot bedrijfsdirecteur volgt Van den Meersschaut trad in 19671 de NSM in dienst. Na onder meer cP siechef van de ammoniakproduktif* zijn geweest werd hij in 1976 benoeil tot adjunct-bedrijfsdirecteur. Zijn volger, Grisolia, werkt al sinds 1964|jj deze kunstmestfabriek en was divii chef, produktiemanager en de laatl jaren projectmanager van de nienl ammoniakfabrieken D en E. HULST Inwoners uit de regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hoeven niet bang te zijn, dat de chirurgische hulp in de knel komt. Volgens B. van Ou- denniel, directeur patiëntenzorg van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen, zal de inkrimping van de algemene chirurgie in het Sint-Lidui- naziekenhuis in Hulst de kwaliteit van de gezondheidszorg niet in ge vaar brengen. Vanaf gisteren (donder dag) worden spoedgevallen uit Hulst en omgeving buiten kantooruren doorverwezen naar andere ziekenhui zen. Door het vertrek van chirurg W. J. C, Aarts, die gisteren met pensioen is ge gaan, kan de algemene chirurgie in de vier Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen niet langer in continu-dienst worden verricht. Directeur Oudenniel: „Het afscheid van dokter Aarts heeft ons voor een dilemma geplaatst. We heb ben besloten geen nieuwe kracht aan te nemen, maar verder te gaan met de overgebleven vijf chirurgen. Er blijft echter voldoende heelkundige capaci teit over. De mensen hoeven zich wat dat betreft echt geen zorgen te ma ken". Naar landelijke normen gemeten heeft Zeeuwsch-Vlaanderen genoeg aan vijf chirurgen. Volgens deze richtlijnen moet per 22.000 inwoners één chirurg aanwezig zijn. Oudenniel: „We houden ons goed aan deze regels en onze capa citeit blijft ruim voldoende. Maar het is niet mogelijk met vijf mensen voort durend beschikbaar te zijn in alle vier ziekenhuizen. We beperken ons tot de gewone werktijden en voor het Sint-Li- duina betekent dit een aanpassing van de dienstregeling. Na vijf uur en in de weekeinden worden de acute gevallen voortaan doorverwezen naar de ande re ziekenhuizen. De chirurgische hulp blijft echter gegarandeerd". Oudenniel wil zich niet uitlaten over de eventuele maatregelen, die in de nabije toekomst worden genomen. „Dat is nog onbekend. We hebben geen concrete plannen voor de andere specialismen. Het heeft geen zin voor uit te lopen op komende ontwikkelin gen, want die zijn van teveel onvoor spelbare factoren afhankelijk". Mevrouw M. Henderiks van de Zeeuw se patiëntenvereniging 'Samen Beter' maakt zich wèl zorgen over de inkrim ping van de afdeling chirurgie van het Hulster ziekenhuis. „Het is zeer triest, dat zo'n faciliteit verdwijnt in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. De kwaliteit van de gezondheidszorg zal ongetwij feld worden aangetast door de maatre gel. De mensen die buiten de kantoor uren een ernstig ongeval krijgen wor den voortaan via de huisarts doorver wezen naar het ziekenhuis van Ter neuzen. Met de huidige verkeerspro blemen zal het minstens een half uur extra kosten voordat patiënten kun nen worden geholpen. Die extra beno digde tijd kan voor een aantal mensen fataal zijn'. Mevrouw Henderiks vreest, dat er bin nenkort nog meer afdelingen worden ingeperkt. „In de tweede fase is waar schijnlijk de kinderafdeling aan de beurt, misschien begin volgend jaar al. Dat zou nog veel ernstiger zijn voor de mensen uit deze regio. Wie geen auto heeft, zal in grote problemen komen bij het bezoek aan kinderen, die in Ter neuzen worden opgenomen. Met het openbaar vervoer ben je drie tot vier uur kwijt voor een visite aan het zie kenhuis". Ir J. van der Meersschaut Ir G. Huys

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 48