Erwin Koeman voor vier duels geschorst Sint Aloy op volle sterkte naar MZ Cor Muller leeft van uitdagingen Thérèse Wilmink zegt af voor WK PZC/sP°rt 27 Toto: geen winnaar hoofdprijs Jan Timman remise in saaie lle ronde EMM-dames nog niet op schot Damtweekamp nog in evenwicht „DIE HOUDEN ME OP GANG" OTTERDAMMERS HALEN ACHTERSTAND OP (2-5) LUXEMBURG (ANP) - Met verbijstering hebben ongeveer honderd verdwaalde Luxemburgse toeschouwers gisteren kennis gemaakt met de „kracht" van het Nederlandse voetbal. Het kleine Spora was een uur de baas over Feyenoord, de hui dige nummer drie in de eredivisie. Een opleving van vijf minu ten aan Rotterdamse zijde kostte de tegenstander in het bijna lege stadion een verdienstelijk resultaat. Met 5-2 bleef de ploeg uit de Maasstad uiteindelijk een afgang bespaard. Hartelust F eyenoord-aanhang sloopt toilet MORGEN... alweer de vijfde puzzel TURNSTER NOG NIET HERSTELD Survival Uitdaging Afdalen VRIJDAG 2 OKTOBER 1987 Niet alleen het geringe aantal Luxem burgers, maar ook trainer Rinus Israel en de duizend-koppige Rotterdamse aanhang hebben zich in de eerste helft van het duel zitten verbijten over de prestatie van cfe flink betaalde be roepsvoetballers. Feyenoord startte noodgedwongen met een fantasie-opstelling. Hiele, Been, Mitchell en Van Herpen bleven licht geblesseerd aan de kant. Het kwar/i het evenwicht in het elftal zeker iSt ten goede. Gesteund door de ge ruststellende cijfers uit de eerste wed strijd, verwachtte Feyenoord nauwe lijks enige tegenstand van betekenis. Die gedachte ging een half uur op. Spo- rartrainer Wolfgang Menzel blufte woensdag nog dat zijn elftal sterk aan vallend voor de dag zou komen. Verge leken met vijftien dagen geleden had de coach gelijk. Spora speelde in plaats van met negen nu met acht ver dedigers. Feyenoord mocht dus opnieuw naar hartelust aanvallen, maar miste de creativiteit er een leuke wedstrijd van te maken. De ploeg had een straf schop nodig om afstand te nemen. Na 24 minuten struikelde René Hofman over de arm van doelman Feiten. De Franse leidsman Lartigot legde bal op de stip. Elstrup moest twee keer aan leggen voordat de Fransman het doel punt toekende. Dat was meteen het laatste positieve wapenfeit van de Kuip-ploeg in de eerste drie kwartier. De hechte verdediging van Spora gaf TILBURG (ANP) - Het was gisteren in Tilburg de elfde van de elfde en de elf de ronde in het elfde Interpolistoer- nooi. Maar in plaats van schuimend bier en alaaf ter gelegenheid van de verkiezing van prins carnaval was ër een nogal saaie ronde met drie remi ses rond de twintigste zet en één echt geiecht: Sokolov - Ljubojevic, dat werd afgebroken. Zodat de strijd om de laatste plaats evenmin is beslist als die om de eerste. Trendsetter was zoals gebruikelijk Ulf Andersson. De Zweed trof in Nikolic een tegenstander, die zich sinds enkele dagen met pillen op de been houdt. Zijn remise-aanbod werd dan ook op de zeventiende zet geaccepteerd, al waren de kenners het erover eens, dat de Joegoslaaf in de slotstelling bedui dend betere perspectieven had. Met nog drie ronden te gaan heeft Jan Timman nog steeds de leiding; dankzij Viktor Kortsjnoj, die in de al tweemaal afgebroken partij tegen Hübner nog steeds dapper stand houdt. Die ver wikkeling houdt Hübner nog even in de schaduw. De uitslagen zijn: Ulf Andersson (Zwe) - Pre- drag Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Jan Timman (Ned) - Viktor Kortsjnoj (Zwi) 1/2-1/2, Robert Hüb ner (Wdl) - Arthur Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Anürej Sokolov (Sov) - Ljubomir Ljubojevic (Joe) afgebroken. De stand is1Timman 7 punten, 2. Hübner 6 en 1 afg. partij, 3. Nikolic en Joesoepov bei den 6, 5. Kortsjnoj 5 en 1 afg. partij, 6. An dersson 5, 7. Sokolov 4 en 1 afg. partij, 8. Lju- bojjevic 3 en 1 afg. partij. geen kans meer weg en voorin bleek de club ook nog tot gevaar in staat. Eerst de kalende Di Domenico, die achter eenvolgens Wijnstekers, Troost en Monkou uitspeelde. Daarna passeerde Jeitz doelman De Jongh; 2-1. Met een stalen gezicht verdween Ri nus Israel na de eerste helft de kleed kamer in. Molenaar mocht van de Am sterdammer achterblijven. Hoekstra mocht, net als in de eerste wedstrijd, het tweede bedrijf volmaken. Het blonde werkpaard van Feyenoord stel de het vertrouwen dit keer niet teleur. Nadat Spora nog een mogelijkheid op 3-1 had laten liggen, toonde Hoekstra na een uur wel over de juiste wedstrijd mentaliteit te beschikken. Bij een scherpe voorzet van Hofman kleunde de invaller er hard in en zag de bal via zijn hoofd in het doel verdwijnen: 2-2. Het was Feyenoords tweede moge lijkheid in de wedstrijd. Na die gelijk maker kreeg Feynoord eindelijk grip op het duel. Een halve minuut na Hoekstra's treffer omzeilde Wijnste kers de Luxemburgse buitenspelval. Met een lob over doelman Feiten bracht hij zijn ploeg onverdiend aan de leiding. Vier minuten later schoot Heus het laatste restje hoop op een goed resul taat voor de Luxemburgers aan digge len. Met een uithaal passeerde de bles sure-gevoelige flankverdediger Feiten voor de vierde keer. Tegen het einde tilde Elstrup de score nog naar een beter aanzien. De Deen draaide de bal uit een vrije trap recht streeks in het doel. Voor Israel daaren tegen geen reden met gejuich de plaats in de tweede ronde te begroeten. Over drie weken wacht er ongetwijfeld een sterkere tegenstander voor de Rotter dammers. Spora (Lux) - Feyenoord (Ned) 2-5 (2-1). 24. Elstrup 0-1 (strafschop), 28. Di Domenico 1- 1, 42. Jeitz 2-1, 61. Hoekstra 2-2, 61. Wijnste kers 2-3, 65. Heus 2-4, 80. Elstrup 2-5. Scheidsrechter: Lartigot (Fra), toeschou wers: 1100. Gele kaarten: Santprieto, Weis (Spora), Hofman en Troost (Feyenoord). Feyenoord: De Jongh; Wijnstekers, Mon kou, Troost en Heus (Simons); Molenaar (Hoekstra), Elstrup en Barendse; Hofman, Roos en Blinker. Beveren Waas heeft zich gisteren ook geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. De Belgische club verloor de uitwedstrijd tegen Bohemians in Praag slechts met 1-0. Thuis was met 2-0 gewonnen. Bohemians Praag (Tsj) - Beveren Waas (Bel) 1-0 (1-0). 12. Chaloupka 1-0. Scheidsrechter: Aschenmacher. Eerste wedstrijd 0-2. GKS Katowice (Pol) - Sportul Studentesc (Roe) 1-2 (1-2). 21. Tirlea 0-1, 27. Cristea 0-2, 30. Koniarek 1-2. Scheidsrechter: Lund-Sö- rensen (Den). Toeschouwers: 15.000. Eerste wedstrijd 0-1, Sportul in tweede ronde. LUXEMBURG (ANP) - Het stadion van Spora heeft gisteren de invasie van ongeveer 1000 Feyenoord-suppor- ters niet ongeschonden doorstaan. De leiding van de Luxemburgse club had als voorzorgsmaatregel de supporters zo veel mogelijk gescheiden onderge bracht. De Rotterdammers grepen tjdens de wedstrijd de gelegenheid aan een compleet toiletgebouw in een schroothoop te veranderen. Manager Lorang van Spora kon de precieze schade nog niet meedelen. In het gebouw waren de spiegels, de was bakken en kranen van de muur afge rukt. Er zijn in het stadion geen aan houdingen verricht. BRUSSEL (ANP/REUTER) - De straf- commissie van de Belgische voetbal bond heeft Erwin Koeman gisteren een schorsing van vier wedstrijden opgelegd. De Nederlandse middenvel der van KV Mechelen kreeg onlangs in de wedstrijd tegen Sporting Char leroi een rode kaart. GOES De laatste oefening voor de handbalcompetitie van de EMM-da- mes is gisteravond niet erg naar wens verlopen. Tegenstander GSC uit Goes speelde vooral verdedigend een uit stekende partij handbal. EMM won de partij wel (12-17), maar dat kwam vooral omdat GSC aanvallend nogal wat liet liggen. EMM-trainer John Roelofs: „Het leek wel alsof de ploeg ongemotiveerd was en dat terwijl GSC het onderste uit de kan haalde". In de eerste periode van 25 minuten scoorden de Middelburgers slechts viermaal, het meest uit stilstaande momenten. De aanval had teveel moeite om de felle GSC-dekking te misleiden. Pas in de tweede periode kon EMM enigszins los komen (6-10). De derde periode werd een rommelig gebeuren. Veel break-outs, die van bei de kanten even vaak gemist werden. IRKOETSK (ANP) - De vierde partij in de tweekamp om de wereldtitel dammen tussen titelverdediger Alek- sander Dibman en uitdager Anatoli Gantwarg is evenals de drie voor gaande partijen in remise geëindigd. De match wordt op verzoek van de 24- jarige wereldkampioen in Irkoetsk ge speeld. In totaal worden twintig partij en gespeeld. Gantwarg, die morgen 39 jaar wordt, speelt in de oneven partij en met wit. Thérèse Wilmink had haar come-back willen maken tijdens de strijd om de we reldtitel. Advertentie De schorsing van de ex-international gaat in op 4 oktober. Dit maakt hém mogelijk zaterdagavond nog mee te spelen in de topper van KV Mechelen tegen Club Brugge. Het bestuur van Cerkel Brugge heeft gisteren trainer René Taelman op staande voet ontslagen. Volgens een woordvoerder van de Belgische voet balclub zijn de slechte resultaten in de eerste klasse de oorzaak van het ge dwongen voortijdige vertrek van Tael man. Cerkel staat met vijf punten uit acht wedstrijden derde van onderen in de hoogste voetbal-afdeling van België. Het behaalde dit seizoen nog maar één overwinning. Door mee te doen helptu poliode werelduit. En bovendien heeft u kans op schitterende prijzen. ELKE ZATERDAG, 14 WEKEN LANG IN DE PZC Inzendingen naar; .Stichting Polio de Wereld Uit' Postbus 469, 4330 AL Middelburg Postgiro nr. 57.54.168 Bank NMB nr. 68.07.13.123 MIDDELBURG De damesteams van MZ en Sint Aloy staan zaterdag voor hun ondelinge krachtmeting in de eredivisie tafeltennis. Met grote belangstelling wordt uitgekeken naar dit treffen. Voor het eerst im mers spelen twee Zeeuwse ploegen samen in de hoogste klasse. Voor Sint Aloy is de vraag in hoeverre Sterra Blanckaert is hersteld van haar armblessure. Onlangs moest de gerou tineerde speelster tijdens een wed strijd tegen Koningslust afhaken. Daarna heeft ze de trainingen terugge draaid, maar het ziet er naar uit dat Sint Aloy in Middelburg met de volle dige ploeg kan aantreden. Ingrid van Osselaar. de sterkste speel ster bij MZ met tien overwinningen uit twaalf partijen, is voor de thuisclub de grootste troef. Verder komt het Mid delburgse team in aktie met Ankie Kersten en Inge Treebusch. Vivian Blanckaert, die twaalf uit vijf tien scoorde, weet dat ze vrijwel onge slagen moet blijven in de derby. Pas dan kan Sint Aloy dicht bij winst uit komen. MZ en Sint Aloy treffen elkaar zater dag in de Slaghvaert in Middelburg. De wedstrijden beginnen om 17.00 uur. STERDAM (ANP/GPD) - Ajax eft Frank Rijkaard op de transfer- st geplaatst. De 25-jarige interna tional raakte vorige week in een diep gaand conflict met Johan Cruijff. Hij ging ook niet mee naar Ierland voor het Europese bekertreffen De louder van de Europese beker voor bekerwinnaars vraagt vijf miljoen gul den voor Rijkaard. AC Milan toonde de afgelopen zomer al interesse voor hem, maar kan de Ajacied nu niet aan trekken, omdat de club in Van Basten en Gullit het maximale aantal buiten landers onder contract heeft. Volgend jaar mogen dat er waarschijn lijk drie zijn. AC Milan heeft daarom een optie voor het volgende seizoen op Rijkaard. Ajax' voorzitter Ton Harm- sen, die de affaire Rijkaard van Cruijff overnam, was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Commercieel directeur Arie van Eij- den wenst niet in te gaan op het ge rucht. Hij verklaarde gisteren: „Ik ont ken noch bevestig dit verhaal. Het be stuur heeft met Frank Rijkaard afge sproken dat er voorlopig geen medede lingen naar buiten zullen worden ge bracht. Het is me dan ook een raadsel ■hoe dit bericht de wereld in is geko men". Wanneer Ajax Rijkaard inder daad op korte termijn verkoopt, ont vangt PSV de helft van de transfer som. Wat de Eindhovenaren overhou den aan een eventuele uitleen van Rij kaard, kan niet worden gezegd. In de overeenkomst tussen Ajax en PSV over Rijkaard, beklonken na een arbi tragezaak in twee delen, wordt daar over met geen woord gerept. PSV's commercieel manager Kees Ploegsma wil niet vooruitlopen op de stappen die zijn vereniging zal ondernemen „Voor lopig weet ik niets meer dan iedere an dere krantelezer", aldus Ploegsma. „Ik word een beetje moe van de zaak-Rij kaard en de nasleep ervan. Ik kan me niet voorstellen dat Ajax zo'n goede speler zomaar wegdoet." Cor Muller traint voor de Elfstedentocht op skeelers. ROTTERDAM (ANP) - Thérèse Wilmink zal zich het afscheid van het topturnen anders heb ben voorgesteld. De 20- jarige Kampense, meer voudig nationaal kam pioene, besloot gister morgen op Papendal zich terug te trekken voor de strijd om de we reldtitels, die van 19 tot en met 25 oktober in het Sportpaleis Ahoy wordt gehouden. Gistermiddag bij de voorstelling van de Ne derlandse dames- en he- renploeg in Rotterdam werd de beslissing van de zwaar teleurgestelde turnster medegedeeld. Ronald Walter, de hoofd trainer van de nationale dames-selectie: Het toernooi om de wereld kampioenschappen had de afsluiting van haar schitterende carrière moeten worden. Zij heeft de beslissing niet mee te doen zelf genomen." Twee jaar geleden bij de strijd om de wereldtitels in Montreal was Thérèse Wilmink een van de wei nige Westeuropese turn sters die doordrong tot de wedstrijd van de bes te 36 turnsters. Ze ein digde daarin als 32e. Het afgelopen j aar is Thérèse Wilmink door pech ach tervolgd. De blessure problemen begonnen kort na het toernooi om de Ahoy Cup in Rotter dam. Later bleek dat Wilmink in dat toernooi had geturnd met de ziek te van Pfeiffer onder de leden. Ze was weer helemaal te rug toen zij op 14 juli tij dens een trainingsstage in Parijs door haar enkel ging. Er werd destijds een plan opgesteld dat zou moeten leiden tot een volledig herstel voor de strijd om de wereldti tels. Dat is niet gelukt. „Als het toernooi een maand later zou zijn geweest, had zij het gehaald", al dus Ronald Walter, die zegt alles in het werk te zullen stellen om haar voor de turnsport te be houden. BURG-HAAMSTEDE - Het zit Cor Muller nog altijd een beetje dwars dat zijn naam niet in de officiële uitslag van de Elfstedentocht '63 voorkomt. Hij kwam als 64e over de finish na een barre tocht vol ontberingen, maar de tijdscontrole was toen al gesloten. „Slechts 66 rijders hebben die tocht uitgereden, maar in de boeken gaat de uitslag tot de 60e plaats. Daarmee wordt de geschiedenis geweld aan gedaan", aldus de 49-jarige in Burgh- Haamstede woonachtige allrounder. Een week na die beruchte tocht „Als je drie uur op die dingen staat, stond de toen 25-jarige Muller al gaat alles zeer doen. Het is net als weer aan de start voor de Veluwe- meertocht en dat typeert de Schouwse winkeleigenaar. Hij is een man van uitersten. „Ik was gek van schaatsen. Ik woonde toen nog in Den Haag. Als het gesneeuwd had en het was rond het vriespunt, dan maakte ik met sneeuw en soda een ijsvloer op ons balkon. Ik had dan vier meter op m'n noren de slag te oefenen...". In dat opzicht is Cor Muller de afge lopen 25 jaar nauwelijks veranderd. Hij pakte het langlaufen op en bij gebrek aan sneeuw maakte hij met dennenaalden zijn eigen paadje in de bossen om zijn techniek te oefe nen. „Nee, ik geloof niet dat ik in het verkeerde land woon. Mensen, die in Oostenrijk aan een ski-piste wo nen, zie je nooit op de ski's en ik was pas op Corsica, een schitterend ei land, mooi weer, maar Corsicanen zie je niet op strand". Muller werd er overigens ook niet te vaak op het strand gesignaleerd. Onderweg naar Corsica deed hij in Nice mee aan een bergloop over 22 kilometer (die hij won bij de vete ranen) en bij aankomst in zijn defi nitieve vakantie-bestemming raakte hij in de ban een een survi val-triathlon, die het weekeinde er na op het programma stond: 3 kilo meter zwemmen, 210 kilometer fietsen („met drie cols van de eerste categorie") en 25 kilometer hardlo pen. „Ik heb zes uur per dag getraind om goed voorbereid aan de start te ver schijnen. Ik had nog nooit meer dan 1 kilometer gezwommen, dus lag ik elke morgen om zeven uur in het wa ter. De hele week heb ik naar die zee zitten kijken. Dan zat ik mezelf moed in te praten. Op de dag zelf kreeg ik na twee kilometer zwem men kramp. In een boekje had ik ge lezen wat ik moest doen. Je moet dan je benen vastpakken en hele maal in elkaar kruipen. Doe je dat, dan zink je. Op een gegeven mo ment dacht ik dat ik verzoop. Uit eindelijk begon ik weer te zwemmen en tien seconden later kwam er een volgboot langs. „Ca va", riepen ze en ik zei: „Oui, tres bien", terwijl ik vlak daarvoor bijna verdronken was". Muller heeft er geen trauma's aan overgehouden. Het is inherent aan zijn levenswijze. „Ik zoek de uitda ging. Dat houdt me op gang. En de meest gezonde uitdaging ligt in de sport opgesloten". Daarom be weegt hij zich op vele vlakken: lo pen, fietsen, schaatsen, langlaufen, skiën, triathlons en nu ook het skeeleren. Zaterdag is hij van plan mee te doen aan de Elfstedentocht op skeelers. Het wordt zijn vierde tocht ('63, '85, '86) maar zijn eerste op de veredelde rolschaats. On danks alle ontberingen, die hij in het verleden doorstond, ziet hij er als een huis tegenop. „Het is ander half keer zwaarder dan wat er tot nu toe geweest is". bij de marathon. Op het laatst kom je niet meer over een stoeprand. Het is niet zo'n kunst om die tocht op skeelers uit te rijden, maar ik mag mezelf niet leeg rijden. Aan het ein de van deze maand doe ik mee aan de wintertriathlon in Assen. Dan wil ik bij de veteranen Jan Roelf Kruit hof verslaan en die man kan ver schrikkelijk goed schaatsen en wiel rennen. Ik moet mezelf heel hou den". Niettemin heeft Muller ingeschre ven voor een triathlon in Dordrecht, een dag nadat hij Friesland op rol schaatsen heeft doorkruist: 21 kilo meter rolskiën, 21 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen. „Om de spie ren een beetje los temaken. Je moet een dag na zo'n zware inspanning toch bezig zijn". Muller vertrouwt volledig op zijn basisconditie, want hij heeft de afgelopen maanden maar weinig op de skeelers gestaan. „Zo is het altijd al geweest", bekent hij, „Als ik in de winter ging schaat sen op natuurijs, had ik tot dan toe geen meter gereden, maar daarna ging het elke dag beter. Dat gold ook voor de laatste twee Elfsteden tochten. Drie jaar geleden kwam ik terug van een langlauf-vakantie en ik heb nog hard moeten rijden om op tijd aan de start te staan". Hij noemt de Elfstedentocht en duursport in het algemeen niet zo bijzonder meer en daarom blijft hij zoeken naar uitdagingen. Zoals die triathlon op Corsica. „Ik las het in de kranten daar. Ik had oud mate riaal en geen wet-suit voor het zwemmen, maar ik vond het zo uniek. De kranten stonden er vol van. Ze hadden bijvoorbeeld ook 36 profs uit de hele wereld uitgenodigd en er was een behoorlijke prijzen- pot. Uiteindelijk werd ik nog 25e en daarmee won ik 700 gulden. Als ik 24e was geworden had ik 1200 gul den meer gehad". „Die 210 kilometer dwars door Cor sica waren prachtig. Het was 35 gra den, maar ik heb niet echt afgezien. Bij die eerste berg was ik al bijna bo ven toen ik dacht: wanneer komen die bergen nou. Dat klimmen viel wel mee, maar het afdalen was veel vermoeiender. Je moetje goed con centreren en je vraagt je steeds af: zijn m'n remmen wel in orde of loopt m'n ketting er niet af', aldus Muller. Een echte topper is hij, ondanks en kele nationale langlauftitels bij de veteranen, in geen enkele tak van sport geworden. „Misschien dat ik nog eens Nederlands kampioen word als ze al die sporten in één pak ket doen en daarna een klassement opmaken", grapt hij. Maar illusies in die richting heeft hij niet. Ook zijn leeftijd wordt zo langzamer hand een handicap. Hij weet dat zijn enige progressie in verbetering van techniek kan liggen. „Daarom zwem ik nu het liefst. Ik heb het nooit goed gekund en het is een uit daging om dat goed te doen. Een goede techniek, dat biedt me hou vast om sneller te gaan". Hofman (links) breekt door en probeert van dicht bij te scoren. eyenoord gretig a zwakke start HELSINKI (TT) - Door een overwin ning met 87-83 op YMCA Helsinki heeft de basketbalclub Nashua Den Bosch zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het Europese be kertoernooi voor landskampioenen. De Nederlandse titelhouder had in ei gen huis al dertien punten afstand ge nomen van de Finnen. In Helsinki stond Den Bosch bij rust nog drie pun ten achter: 43-40. Voor 500 toeschou wers werden Paul Thompson (25 pun ten) en Ronald Schilp (24) de topsco rers. DEN HAAG (ANP) - Toto 39a kent geen winnaar van de hoofdprijs. De verdeling is: Toto 39a: Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: 51 keer f. 109,50. Derde prijs 1027 keer f. 13,50. Cijferspel 39 en 39a: Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: 3 winnaars. Derde prijs 18 winnaars. Vierde prijs: 226 keer. Vijfde prijs: 2356 keer. (vaste prijzen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 27