Mijnenjagers weer op weg Akkoord over aanbevelingen strijd jeugdwerkloosheid Gruijters: strikte regelgeving legt beleid van minister lam PZC/ binnen-buitenland ITEGEN EXTRA BEZUINIGING het weer in zeeland .en in europa Benzineprijs gaat omhoog VS komen met voorstel schulden Derde Wereld Moskou wil snel uit Afghanistan RIAGG's blijven hulp bieden bij autisme Wörner wordt waarschijnlijk secretaris generaal NAVO OUD-BEWINDSMAN VOOR ENQUÊTECOMMISSIE Amsterdamse raad stemt voor plan meer vrouwen in schoolleiding Uitzondering Is DEN HAAG (GPD) De VVD voelt er niets voor nog eens honderd miljoen gulden te bezuinigen op de volksgezondheid. Tijdens de begrotingsbesprekingen afgelopen zomer, heeft minister Brinkman (WVC) toegezegd nog eens honderd miljoen gulden voor zijn rekening te nemen. y Deze honderd miljoen schoof hij echter helemaal naar de volksgezondheid, het terrein van Vandaag Nautisch bericht Vooruitzichten Laag water Hoog water f Vooruitzichten ■L_ DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 VVD wil rust in volksgezondheid ie WD-staatssecretaris Dees. De liberale fractieleider Voorhoeve zegt nu 'nogal verbaasd te zijn geweest dat kort na de bespreking van de plan nen van de commissie-Dekker weer nieuwe bezuinigingsplannen op de volksgezondheid boven tafel kwa men'. Voor 1988 is een tijdelijke oplossing ge vonden door storting van honderd mil joen in de ziekenfondskassen door mi nister Ruding. Voorhoeve zal proberen deze tijdelijke oplossing om te zetten in een definitieve. Hij voelt er niets voor deze kabinetsperiode de discus sie over de volksgezondheid extra te belasten met nog meer bezuinigingen op dit terrein. De in de begroting voor ziene bezuiniging van 50 miljoen in 1989 en 100 miljoen in 1990, moet van tafel, vindt Voorhoeve. Het CDA is geïrriteerd overliet voor stel van Voorhoeve. Vooral de mede- e- h p. T deling van de VVD dat het de bezuini gingen wil wegstrepen zonder het gat dat daardoor in de begroting ontstaat op te vullen, is de christen-democra ten in het verkeerde keelgat gescho ten. De CDA-er Lansink heeft grote beden kingen over de manier waarop de VVD deze zaak nu opbrengt. „Bij de kabi netsformatie wilde de WD drie mil jard gulden bezuinigingen op de volks gezondheid. Dat vonden wij veel te veel. Uiteindelijk is dat 1,2 miljard ge worden. Dan is het toch merkwaardig dat juist de VVD nu protesteert tegen een extra bezuiniging van 100 miljoen, die nog niet eens volgend jaar wordt doorgevoerd". Lansink zou zelf overigens nog wel an dere bezuinigingen weten die onge daan gemaakt moeten worden, als dat DEN HAAG (ANP) De Nederlandse mijnenja gers „Maassluis" en „Hellevoetsluis" die zondag afmeerden bij de Britse vlootbasis in Gi braltar, zullen vandaag (donderdag) hun reis naar de Golf vervolgen. Ze sluiten zich aan bij de Belgische mijnenjagers en een begeleidend Bel- bevoorradings- schip. Een machinesto ring op de Belgische mij- nenjager „Breydel" voor de Portugese kust werd na twee uur verholpen, waardoor de reis verder volgens schema ver loopt. Dit heeft het mi nisterie van defensie in Den Haag woensdag meegedeeld. Een konvooi van Ameri kaanse marineschepen en buitenlandse tankers is woensdag de Perzi sche Golf binnengeva ren op weg naar Dubayy. Het zou gaan om vijf ma rineschepen en drie tot zes tankers. Het helikop termoederschip Gua- dalcanadal voerde het konvooi aan waarbij zich allerlei koopvaardij schepen aansloten, zo berichtte de Amerikaan se televisie. Het zonnige weer houdt voorlopig aan. Een krachtig hogedrukgebied is boven vc Zuid-Zweden aangekomen en het lijkt erop dat hij zich daar een tijdje zal gaan ophouden. Boven onze omgeving leidt dat tot een droge zuidoostelijke stroming, waarin de zon volop de kans krijgt. Het enige wat tegenwerkt is de vrij krachtige en schrale zuidoosten wind. Tijdens het zonnige weer loopt het kwik. welliswaar op naar 16 gra den, maar in de wind zal het toch een stuk kouder aanvoelen. '6e.' ee. ksti Dei Wind: zuidoost 4 tot 5, buitengaats 5 tot r i 6 Bft. Zicht: slecht tot matig. Tempera- li. tuur kustwater: 16 graden. Afwijking Th: waterstanden: rond de drie decimeter iA: verlaging. Maximum golfhoogte mon ding Scheldes: minder dan een halve meter. W2 okt. Zon Maan ZON EN MAAN op 0642 op 1653 onder 1817 onder Voor morgen (vrijdag): weinig veran dering. Zonnig, maar heiig en schraal weer. Een matige tot vrij krachtige zuidoostenwind. Voor zaterdag tot en met maandag: het centrum van het hogedrukgebied verplaatst zich in het weekeinde meer naar Oost-Europa, zodat de stroming zuidelijker wordt. Afgezien van wat be wolking in de hogere luchtlagen blijft het vrij zonnig. De temperatuur gaat uur cm uur cm 1 oktober 1987 Vlissingen 01.17 143 13.48 138 Terneuzen 01.38 155 14.08 149 Zierikzee 02.30 118 14.50 116 Hansweert 02.00 168 14.30 162 Wemeldinge 02.35 129 15.00 128 O.scheldemond 01.40 107 14.05 107 Bruinisse 02.35 129 15.00 128 2 oktober Vlissingen 02.40 122 15.32 133 Terneuzen 02.56 132 15.48 142 Zierikzee 03.50 102 16.25 112 Hansweert 03.16 142 16.06 152 Wemeldinge 04.00 112 16.30 123 O.scheldemond 03.05 91 15.30 103 Bruinisse 03.50 112 16.25 102 121 uur cm uur cm 1 oktober 1987 Vlissingen 07.24 151 20.08 156 Terneuzen 07.42 172 20.26 175 Zierikzee 08.45 114 21.25 126 Hansweert 08.12 186 20.53 191 Wemeldinge 08.55 130 21.35 140 O.scheldemond 07.40 106 20.25 116 Bruinisse 06.45 125 21.35 136 2 oktober Vlissingen 09.02 129 21.52 156 Terneuzen 09.20 148 22.10 175 Zierikzee 10.00 95 23.10 126 Hansweert 09.46 161 22.34 188 Wemeldinge 10.15 108 23.20 139 O.scheldemond 09.20 86 22.10 115 Bruinisse 10.20 106 23.15 A 137 ina roo: die srildj d,l il, 2' lijf te: e si eet CUÏ .er is lor: (3i CV; Br: :è,l] Ui' i ui Weersvooruitzichten voor vrijdag en zaterdag: Zuid-Skandinavie: Overwegend zonnig. Middagtemperatuur 12 tot 14 graden. Denemarken, noord-Duitsland: Overwegend zonnig. Middagtempe ratuur ongeveer 16 graden. Benelux, midden en zuid-Duits- land: Perioden met zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Britse Eilanden: Periodèn met zon, maar van het zuidwesten uit gelei delijk meer bewolking en mogelijk een bui. Middagtemperaturen van 14 graden in het noorden tot 19 gra den in het zuiden. Frankrijk: Van het westen uit toe nemende bewolking en vooral op zaterdag af en toe regen of een bui. Middagtemperaturen van 20 gra den in het noorden tot circa 25 gra den in het zuidoosten. Spanje, Portugal: Veranderlijk be wolkt en enkele buien, in het zuid oosten mogelijk met onweer. Mid dagtemperaturen van 19 graden in het noordwesten tot ongeveer 27 graden in het zuidoosten. Alpengebied: Perioden met zon en overwegend droog. Middagtempe ratuur rond 20 graden. Italië, Joegoslavische kust: Over wegend zonnig, maar vooral in het zuiden ook kans op een regen- of on weersbui. Middagtemperaturen van rond 20 graden in het noorden tot Griekenland: Af en toe zon en mogelijk een regen- of onweersbui. Weerrapporten 30 september 19.00 uur. - W m/s °C Amsterdam onbewolkt O 4 15 Aberdeen zwaar bew. zzo 6 12 Athene half bew. ono 5 28 Barcelona zwaar bew. ono 2 25 Berlijn half bew. ono 3 13 Budapest half bew. nno 1 15 Bordeaux licht bew. nno 3 22 Brussel onbewolkt ono 3 14 Dublin zwaar bew. z 3 14 Frankfurt onbewolkt ono 2 15 Genève onbewolkt nno 1 14 Helsinki onbewolkt nw 2 11 Innsbruck onbewolkt n 1 14 Klagenfurt half bew. windst 13 Kopenhagen zwaar bew. zzo 2 13 Lissabon licht bew. w 3 25 Locarno zwaar bew. ono 2 16 Londen licht bew. o 4 17 Luxemburg onbewolkt ono 5 13 Madrid zwaar bew. windst 27 Malaga zwaar bew. 02 33 Mallorca licht bew. ono 4 27 Malta licht bew. zo 2 30 Moskou zwaar bew. nnw 1 8 München onbewolkt ono 5 12 Nice zwaar bew. o 6 23 Oslo onbewolkt nnw 1 14 Parijs licht bew. o 2 15 Praag licht bew. no 3 12 Rome onbewolkt n 7 24 Split onbewolkt nno 8 Stockholm half bew. nw 2 12 Warschau zwaar bew. n 2 13 Wenen zwaar bew. nnw 4 13 Zürich onbewolkt n 2 14 Cyprus onbewolkt w 3 30 Istanbul regen no 2 18 Las Palmas onbewolkt o 4 27 zo gemakkelijk zou kunnen als de VVD nu wil. „Als ik 100 miljoen te besteden had zou ik de tandheelkunde in het zie kenfondspakket houden. Maar we moeten die weg niet opgaan, want dan vallen er binnen de kortste keren grote gaten in de overheidsfinanciën", aldus CDA-kamerlid. nog iets omhoog, naar 18 a 19 graden. De wind neemt na zaterdag af. Voor de actuele waterstands- en weersverwachtingen kunt u bellen naar het Hydro Meteo Centrum Zee land, telefoon 01110-17056. (Van onze correspondent BONN De Westduitse minister van defensie Manfred Wörner wordt hoogstwaarschijnlijk midden vol gend jaar de nieuwe secretaris-gene raal van de NAVO. Hij zal de Brit Lord Carrington opvolgen. De kansen van Wörner zijn aanzienlijk gestegen nu de VS hem steunen en niet de vroegere minister-president van Noorwegen, Kaare Willoch. Hoewel de stem van de VS binnen de NAVO for meel niet meer gewicht heeft dan die van bijvoorbeeld IJsland, is met de voorkeur van Washington de zaak ei genlijk beslist. Voordien had Kohl zich verzekerd van de steun van Italië, Frankrijk en Enge land. Naar in Bonn verluidt zouden na enig aarzelen ook de Beneluxlanden hebben ingestemd met de kandida tuur van Wörner. Indien Willoch zich niet terugtrekt dreigt voor het eerst in de geschiedenis van de NAVO een stemming over de post van secretaris-generaal. In Oslo is gereserveerd gereageerd op de mede deling uit de VS. De Noren voelen zich ook gepasseerd door Kohl. ROTTERDAM (ANP) De prijzen van benzine en diesel gaan morgen, vrij dag, omhoog. Een liter superbenzine wordt per liter twee cent duurder en gaat 160 cent kosten. Euro loodvrij gaat eveneens met twee cent omhoog tot 157 cent. Normale ongelode benzi ne gaat een cent omhoog tot 155 cent per liter. Dieselolie gaat 88,4 cent per liter kosten, een verhoging met een cent. Dit hebben de benzinehandela ren in Rotterdam woensdag bekend gemaakt. MADRID (AFP-DPA) - Rechtse demonstranten demon streerden woensdag bij het paleis van justitie in Ma drid waar een proces is begonnen tegen acht leden van de Baskische afscheidingsbeweging ETA. Na het ont ploffen van twee bommen werd de rechtszitting ge schorst. Er vielen geen slachtoffers. De bommen waren verborgen in twee auto's die vlakbij het gerechtsge bouw geparkeerd waren. De verdachten, vijf vrouwen en drie mannen die begin dit jaar zijn gearresteerd, zouden behoren tot de Madri- laanse afdeling van de ETA. Zij worden beschuldigd van het plegen van diverse aanslagen, zoals in april 1986 toen bij een aanslag op de Guardia Civil vijf doden vie len. In juli sloegen zij twee keer toe. De eerste keer werd een bus met politieagenten beschoten. Daarbij vielen twaalf doden en 24 gewonden. Bij een beschieting van het ministerie van justitie met anti-tankwapens vielen nog eens acht gewonden. Verder wordt het commando verantwoordelijk gesteld voor de moorden op schout-bij-nacht Cristobal Colon, de voormalige militaire gouverneur van Madrid, Quintana Lacacci, en de commandant van de pantser divisie ,Brunete', Lago Ramon. DEN HAAG (ANP) Nadat werkge vers, vakbeweging en overheid al ge zamenlijke aanbevelingen hebben ge daan over de bestrijding van de lang durige werkloosheid in Nederland, is nu ook overeenstemming bereikt over aanbevelingen over de jeugd werkloosheid en zijn de definitieve teksten gereed van de zogeheten tri partite werkgroepen die aanbevelin gen doen over scholing en werkloos heidscijfers. De aanbevelingen van de vier werk groepen, ingesteld na het Voorjaars overleg tussen kabinet en sociale part ners over de hoofdlijnen van het so ciaal-economisch beleid, zijn vooral bedoeld als richtinggevend kader voor de komende cao-onderhandelingen. Evenmin als de werkgroep „langduri ge werkloosheid" doet de werkgroep .jeugdwerkloosheid" concrete aanbe velingen in de zin van getalsmatige af spraken over het in dienst nemen van jonge werklozen. Wel roepen overheid en sociale partners de onderhande laars op om op bedrijfstak- en onder nemingsniveau (nadere) afspraken te maken over het in dienst nemen van jonge werklozen. De werkgroep „scholing" toont zich in haar eindverslag bezorgd over de scho ling van de laagst opgeleiden, die de grootste kans hebben om werkloos te worden en te blijven. Bedrijfstakken zouden jaarlijks een soort catalogus moeten uitgeven van geschikte scho lingsactiviteiten. Ook zouden de so ciale partners afspraken moeten ma ken over de omvang van de (extra) scholingsinspanning in bedrijfstak en onderneming. Van overheid en sociale partners wordt een grotere inspanning ver wacht op het gebied van scholing van werklozen. Voor scholing met behoud van uitkering moeten overheid en so ciale partners nagaan hoe - bij voor beeld in de RWW - een voorziening tot stand kan komen voor deelname van werklozen aan gerichte scholing. Uit eindelijk moet er een „doeltreffend ge heel van stimulansen en sancties" ko men voor scholing met behoud van uitkering. De werkgroep „werkloosheidscij fers" komt met 23 conclusies over het verbeteren van de registratie van werkloosheid. Uiteindelijk doel is een zo waarheidsgetrouw mogelijk cijfer, waaruit de „vervuiling" (ten onrechte als werkloos geregistreerden) goed deels is verdwenen. WASHINGTON (ANP) De Ameri kaanse minister van financiën, James Baker, heeft woensdag op de jaarver gadering van het Internationale Mo netaire Fonds (IMF) en de Wereld bank enkele nieuwe suggesties ge- MOSKOU (Reuter) In de Sovjetunie is dinsdag een satelliet gelanceerd met apen als passagiers die zullen fungeren als proefdieren voor een 14 dagen durend on derzoek naar de gevolgen van gewichtloosheid in de ruimte. Het persbureau TASS, dat dit woensdag meldde, zei niets over het aantal dieren in de Kosmos-1887, maar in eerdere berichten was gesproken over twee apen die ge selecteerd waren uit 50 kandidaten voor de vlucht. Het tweetal heeft een speciale training gekregen. Zij moeten in de satelliet op knoppen drukken die corresponderen met symbolen op een computerscherm. Volgens het persbureau wordt met de proeven onder zoek gedaan naar het aanpassingsvermogen bij ge wichtloosheid en bescherming tegen schadelijke stra ling. Het onderzoek wordt verricht in samenwerking met de Verenigde Staten, de Europese ruimtevaartor ganisatie ESA, Frankrijk en Oosteuropese landen. De Sovjetrussiche kosmonaut Joeri Romanenko heeft woensdag aan boord van het ruimtestation Mir het ruimte-record gebroken dat in 1985 was gevestigd door drie Sovjetrussische kosmonauten aan boord van de nu verlaten Saljoet 7. Het trio verbleef destijds 237 dagen zonder onderbreking in de ruimte. Radio Moskou heeft dit woensdag bericht. De 43-jarige Romanenko werd op 5 februari van dit jaar in de ruimte gebracht. daan voor het aanpakken van de schuldproblemen. Ook kwam hij met het voorstel om een indicator in het leven te roepen, die de verhouding aangeeft tussen de wissel koersen en de prijzen van een aantal grondstoffen, waaronder goud, om tij dig inflatoire ontwikkelingen te kun nen signaleren. De Amerikaanse minister zei dat de twee jaar geleden door hem gepresen teerde strategie voor het oplossen van de schuldproblemen naar zijn oordeel nog steeds de enige goede benadering is. Maar om vooruitgang te boeken zouden de procedures wat kunnen worden versoepeld. Baker stelde voor de beoordeling van de vorderingen en de daaraan gekoppelde uitbetaling van IMF-leningen niet meer eens in de drie maanden, maar halfjaarlijks te la ten plaatsvinden. Baker stelde verder voor met de be staande middelen van het IMF een nieuw fonds op te richten voor het op vangen van onvoorziene tegenvallers als daling van de grondstoffenprijzen, vermindering van exportopbrengsten, natuurrampen en rentestijging. DEN HAAG - Oud-minister Gruijters verscheen gisteren voor de tweede keer voor de parlementaire commissie die de bouwsubsidies onderzoekt. DEN HAAG (GPD) „De organisatie van het departement liet ik in ver trouwen over aan de ambtelijke top. Ik zat daar niet om het departement te beheren. Ik zag de politieke doelein den als dominant. Ambtenaren ver eenzelvigen zich met een departe ment. Wij komen alleen langs om te regeren. Je komt daar als minister niet als een soort rijksaccountant". Aldus verklaarde oud-minister Gruij ters woensdag voor de parlementaire enquêtecommissie waarom hij nooit geweten heeft dat de stichtingkosten die beleggers opgaven, niet gecontro leerd werden en waarom hij zich ook nooit met die vraag bezig had gehou den. Bovendien, zo bevestigde hij een op merking van vice-voorzitter Weijers, er was in die tijd geen controle-cultuur. Een beeld van 'de goede oude tijd' dat later op de dag werd bevestigd door mr. E. A. Brouwer, jarenlang lid en voorzitter van de Centrale Beleggings- raad. Als directeur van Robeco en voorzitter van de Amsterdamse Optie- beurs kon hij bogen op een jarenlange ervaring in de beleggerswereld: „Ik heb in al die tijd nooit een geval van financiële fraude meegemaakt. Die ge dachte kwam niet bij je op". Gruijters had, zo bleek uit zijn ver hoor, in die tijd een bijzondere verhou ding met het Algemeen Burgerlijk BRASILIA (DPA) - De Sovjetunie wil haar troepen „zo snel mogelijk" uit Afghanistan terugtrekken. Dit heeft minister van buitenlandse zaken Sje- vardnadze dinsdag gezegd tegen zijn Braziliaanse collega Roberto de Abreu Sodre. Net als in Nicaragua en Kampuchea is volgens de Sovjetminister een proces van nationale verzoening aan de gang, dat lijkt uit te lopen op een meer-par- tijenstelsel en „activering van de par ticuliere sector". De minister noemde de kwestie-Afghanistan „een 'zware erfenis" voor de nieuwe leiding van de Sovjetunie. Sjevardnadze begon maandag aan een rondreis door Zuidamerikaanse lan den Brazilië, Argentinië en Uruguay. De Afghaanse leider Najibullah is tot staatshoofd gekozen. De secretaris-ge neraal van de regerende Afghaanse Volksdemocratische Partij werd be noemd tot voorzitter van de wetgeven de Revolutionaire Raad en daarmee ook tot president van het land. De Af ghaanse radio heeft dit woensdag be richt. De regering in Kabul werkt aan een nieuwe grondwet waarin de bevoegd heden van de president aanzienlijk uitgebreid worden. Het islamitisch verzet in Afghanistan heeft steeds af keurend op de voorstellen tot hervor ming van Najibullah gereageerd. AMSTERDAM (ANP) De Amster damse gemeenteraad heeft woens dagavond ingestemd met het plan in de hoofdstad vijf jaar lang uitsluitend vrouwen op te roepen bij sollicitaties voor vacatures van directeuren van openbare scholen. Vier van de zes CDA-ers in de raad alsmede de een mansfractie van Groen Amsterdam bleken de enige tegenstanders van de ze inmiddels veelbesproken maatre gel. WD-staatssecretaris Ginjaar-Maas (onderwijs) noemde het Amsterdamse plan deze maand slecht „omdat niet de kwaliteit, maar het vrouw-zij n door slaggevend wordt". Haar partijgeno ten in de Amsterdamse raad denken er anders over: zij gaven ronduit steun aan de plannen van B. en W. UTRECHT (ANP) - De speciale hulp projecten voor autisten-bij de Regio nale Instellingen voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg (RIAGG's) in Rotterdam, Groningen en Enschede mogen blijven. De RIAGG's zullen er ook volgend jaar geld voor beschikbaar stellen. Dat heeft de algemene vergadering van de NVAGG, de overkoepelende organi satie van de RIAGG's, woensdag in Utrecht besloten. De RIAGG's betalen de speciale pro jecten uit de groei van 1,5 procent (6 miljoen gulden) die hen voor het ko mendejaar is toegestaan. Staatssecre taris Dees van volksgezondheid heeft bepaald dat een derde van deze groei naar de hulp voor autisten moet gaan. Woensdag is ook besloten tot de op richting van vier landelijke steunpun ten voor de psychische hulp aan vluch telingen en asielzoekers. Pensioenfonds: „Dat was zoiets als de vrouw van Caesar, die was van onbe sproken gedrag. Het ABP was natuur lijk ook een deel van de staat". Gruijters trok het ABP wat voor ten opzichte van andere fondsen en kwam daar voor de commissie ook zeer open lijk voor uit. Vooral bij de overgang van de regeling 1968 naar de regeling 1975 bleek die uitzonderingspositie duidelijk. Gruijters was zeer soepel bij de behandeling van de aanvragen van het ABP om in 1976 nog onder de in middels vervallen 'subsidieregeling 1968' te mogen bouwen. Niet alle be leggers wisten van deze ruimhartig heid. Een bewust beleid, bleek woens dag. Misschien was dat niet helemaal vol gens de regels, maar daar had de oud minister geen problemen mee: „Mijn bevoegdheden waren ruim, en dat was maar goed ook. Je kunt een minister vastleggen door allerlei regelgeving, maar dan wordt het beleid ook lamge legd". Enquetecommissielid Biesheu vel kon die visie niet delen. Daarop voegde Gruijters hem toe: „Ik zie al, u had er niet veel van gemaakt". Het lag volgens de voormalige bewindsman echt allemaal heel simpel: „Het was in het belang van de volkshuisvesting". PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Veide. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Walstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Middelburg: Markt51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2,4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat22, 4531 CWTerneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6,4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JKZierikzee Tel.01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t'm vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdagstot 16.00uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavondvan 20.30 tot 22.00 uur en zondagavondvan 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 68,65; franco per post 82,50; per maand 23,65; jaarabonnement 262,50; jaarabonnementfranco per post 317,50; losse nummers 1,10 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 134cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,10; ingezonden mededelingen 21/2X tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,-meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 3