Oud-voorzitter van Showband herkozen CPC Sas heet nu Cerestar Ganzenbord met kinderboeken Promotiefilm moet Hontenisse meer aantrekkingskracht geven Voorlopig bestuur voor buurtvereniging gekozen Weinig animo voor sponsoring omroep W est-Z ws-Vlaanderei) kunst PZC/streek Sas Glas beziet mogelijkheden van nieuwe cao Droom Anne-Wil Blankers blijkt Doos van Pandora GEEN TEGENKANDIDATEN Dag-avondschool begint cursus tekstverwerking Nieuwe fabriek Afkoelingsperiode RAAD TEGENSTRIBBELEND AKKOORD Kinderboerderij in Clinge viert dierendag OUDE VAART IN TERNEUZEN TEGENSLAGEN VOOR WOS Poëzie-avond in Zuidlandtheater en Porgy en Bess Representatief E 9 S 9 GRANDIOZE OCCASIONSHOW CLINGE BRESKENS Bolling De 'Arjoanbolbaan' te Breskens houdt zaterdag een seriebol- ling in haar clubgebouw aan de Euro pastraat. Leden en niet-leden zijn daarbij welkom. De aanvang is 13.30 uur. Kaarting De kaartclub 'Kaatje' te Oostburg hield een kaarting waar aan 64 personen deelnamen; 44 om te jokeren en 20 om te bieden. GRAAUW Kaarting De katholieke bond van ouderen afdeling Graauw houdt vrijdag een prijskamp jokeren in het plaatselijke dorpshuis. Er is ook gele genheid om te biljarten. De bijeen komst begint om 14.00 uur. TERNEUZEN Alleenstaanden - De soos voor al leenstaanden in Axel en omgeving houdt zaterdag 3 oktober weer een ge zellige avond in de Vlasschaard te Koewacht. Het begint om 20.00 uur. Er wordt gedanst op de muziek van The Williams. Tussen de dansjes door wor den er rondjes bingo gespeeld. Ook is er een verloting. Geslaagd Aan de rijksuniversi teit in Leiden is Annette Gruisen uit Terneuzen geslaagd voor het docto raal examen psychologie. Ouderenbond De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen ANBO) houdt vandaag (donderdag) een mid dag met gezelschapsspelen. De in schrijving is vanaf 13.00 uur. De spelen om 13.30 uur. HULST Ouderenbond De katholieke bond van ouderen afdeling Hulst maakt donderdag, 8 oktober een uit stapje naar België. Hierbij worden de vriendschapsbanden met de Belgi sche bond van gespensioneerden aan gehaald. Via een rondrit langs de Bel gische kuststreek rijdt het gezelschap naar Diksmuide voor het middag maal. Om 14.00 uur verzorgt presenta tor Jan Thijs daar een grandioze ont spanningsmiddag met tal van arties ten. OOSTBURG Hypnose De Stichting Aurin houdt een cursus hypnose in het multi- functioneelcentrum 'Den Hoekzak' in Oostburg. Het is een suggestiecursus om problemen van de gehypnotiseer de op te lossen. De cursus wordt ge houden in de weekends 10,11,17 en 18 oktober. De cursus duurt van 9 tot 17 uur. Raymond Stulens is de begelei der. B Sinds 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDH§e GARANTIE - INRUIL - FINANCIERING DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 AXEL - Oud-voorzitter G. Heerspink is woensdagavond door de leden van Showband Axel in het bestuur geko zen. Niemand van de circa dertig aan wezigen maakte bezwaar tegen de voordracht van het bestuur. Er waren geen tegenkandidaten. Over de taak verdeling binnen het bestuur wordt vanavond (donderdag) vergaderd. De stemming gebeurde door handop steking. „Als iemand schriftelijke stemming had aangevraagd, hadden we het op die manier gedaan. Niemand TERNEUZEN De dag- en avond scholengemeenschap Zeeuwsch- Vlaanderen start vrijdag een cursus tekstverwerking. De cursussen ne men zes middagen (eniof avonden) in beslag. Door omstandigheden is er nog plaats voor twee cursisten. Die dienen zich zo snel mogelijk aan te melden bij de school. De scholengemeenschap haakt trou wens ook in op het initiatief van de Ne derlandse vereniging van huisartsen om computercursussen te starten met het oog op de afwikkeling van de admi nistratieve rompslomp van artsen en apothekers. Dinsdag 6 oktober gaat die cursus van start. SAS VAN GENT - Met ingang van vandaag (1 okotober) heet de zetmeel- fabriek CPC in Sas van Gent 'Ceres tar, Gruppo Ferruzzi'. De naam Ceres tar is een afkorting van de Engelse woorden voor de hoofdprodukten die gemaakt worden in de door de Ita liaanse Ferruzzi-groep overgenomen Europese CPC-fabrieken, namelijk cereals en starches, oftewel granen en zetmeel. De CPC-industriële divisie, met der tien fabrieken in negen landen, werd begin dit jaar verkocht aan het grote Italiaanse agro-industriële concern omdat het moederbedrijf in de VS door beursspeculaties van derden in moei lijkheden was gekomen. Dit voorjaar werden tussen CPC en Ferruzzi de voorlopige contracten ondertekend en eind augustus werd de verkoop defini tief. Samen met de andere Europese vestigingen is de fabriek in Sas van Gent 'on going' verkocht. Dat wil zeg gen dat de Italianen de fabrieken ge heel en in bedrijf overnemen. Bij de definitieve verkoop verklaarde algemeen directeur ing J. Aikes van de CPC-Sas van Gent dat er aan de perso neelsbezetting en de organisatiestruc tuur van de vestiging in Sas van Gent niets verandert. In een brief aan de za kenrelaties van CPC schreef Aikes, nu general manager van Cerestar Bene lux BV, dat „er geen enkele reden is om aan te nemen dat deze verandering van eigenaar invloed zou kunnen heb ben op onze handelsrelaties of indivi duele contacten". Enkele merknamen van CPC gaan niet over naar Cerestar en worden in de toekomst gewijzigd. De fabriek in Sas van Gent, in de jaren twintig door Belgen begonnen, pro duceert zetmeel uit mais en uit tarwe voor allerlei toepassingen. Voor de produktie van tarwezetmeel werd vo rig jaar nog een nieuwe fabriek op het complex aan het kanaal geopend die 100 miljoen gulden kostte. De Ferruzzi-groep is door deze aan koop uit de boedel van CPC de groot ste Europese onderneming geworden die landbouwprodukten door middel van hoogwaardige technologie ver werkt. De basis werd veertig jaar gele den gelegd door Serafino Ferruzzi. In 1979 werd hij opgevolgd door Raul Gardini. Het is nu de op één na groot ste privé-ondememing van Italië, met honderd bedrijven en 20.000 werkne mers in Europa, Noord-Amerika en Zuid-Amerika. De gezamenlijke omzet bedraagt meer dan 36 miljard gulden. Het beschikt over meer dan een mil joen hectare landbouwgrond en onge veer 100.000 stuks vee. voelde kennelijk die behoefte", aldus het kersverse bestuurslid Heerspink. Het bestuur wil nu orde op zaken stel len. „Iedereen die niet aan repetities en optredens wil meedoen, wordt uit de band ontzet. Met leden die nergens aan mee willen doen, valt niet samen te werken", aldus Heerspink. Op het ogenblik zijn dertien ex-leden uit de showband gezet. Deze week kregen ook Peter Schram en Ineke Provoost een brief dat ze, als het aan het bestuur ligt, niet langer deel uitmaken van Showband Axel. De woordvoerder van de leden, die ontzet zijn, Edwin van Overmeire plaatst wat vraagtekens bij de terug komst van Heerspink in het bestuur. „Dat is allemaal al lang door het be stuur voorgekookt. Heerspink wordt gewoon weer voorzitter en Eddy Sor- ber zal wel secretaris worden. Wij had den na al die ontzettingen nog maar een paar medestanders bij de vergade ring zitten en die vonden het zinloos om voor een hele zaal tegen te stem men. Volgens mijn inlichtingen waren er overigens geen dertig maar ruim twintig leden op de vergadering." Bestuursleden en 'ontzetten' krijgen vandaag een 'open brief van wethou der J. M. van Schaik. Hij roept in de brief op om „weer gewoon muziek te maken". Volgens Van Schaik moeten de op non-actief gestelde leden zich uit de vereniging terugtrekken en de zaak eens een paar maanden aankij ken. Misschien dat zij na een 'afkoe lingsperiode' weer mogelijkheden zien om in de band terug te keren. Het bestuur kan zich helemaal vinden in het betoog van de wethouder, ver klaart Heerspink. „Het is steeds de be doeling van het bestuur geweest om zo snel mogelijk weer gewoon als band aan de gang te gaan." Van Overmeire is daar niet verbaasd over. „Van Schaik bekijkt het weer alleen van de bestuurskant. Wij moeten maar een tijdje van het lidmaatschap afzien. Waarom zegt hij niet tegen het bestuur dat ze opstappen?" De geroyeerde le den denken er niet aan zich vrijwillig terug te trekken. „Wij hebben binnen kort weer overleg met onze advocaat en zullen een bodemprocedure begin nen. Alles zal bij die procedure tot op de bodem worden uitgezocht", kon digt Van Overmeire aan. De uitslag: Jokeren 1 mw. Bonnewei 44 pun ten, 2 mw. Cauwels 54, 3 mw. Robijn-Kareis 58, 4 mw. Riemens 63, 5 mw. Riemens-de Hullu 64. Bieden: 1 Hr. Fontijne 83, 2 hr. Vinje 78, 3 mw. Slabber 74, 4 hr. Louws 72, 5 hr. Van Hou te 71. De volgende kaarting vindt plaats op 23 oktober. (Advertentie fCi&yett H uaoA. u niet tnoeitijJz. U hoeft met ver te zoeken voor dat leuke jasje of stijlvolle kos tuum. Want van Dixhoorn is dichtbij. De zaak waar u zich al jaren thuis voelt U weet dat u er slaagt want de keuze aan kwaliteit en klasse is enorm. Dat bewijst wel het feit dat van Dixhoorn tot lid benoemd is van Leaders in Style. Een onderscheiding voorbe houden aan herenmodezakendiehet waar maken, telkens weer Noordstraat 23, Terneuzen ln de bibliotheek in Kloosterzande begon de kinderboekenweek met een ganzenbordspel, waarbij kinderboeken als thema in het spel waren opgenomen TERNEUZEN - In de verschillende Zeeuws-Vlaamse bibliotheken is woensdag de Kinderboekenweek op fèéstelijke wijze begonnen. De Kinderboekenweek duurt tot 10 oktober en het kinderboek staat daarom eigenlijk anderhalve week in de belangstelling. In de bibliotheek van Kloosterzande werd de week ingeluid met een 'levend ganzenbord'. Maar in plaats van gan zen waren kinderboeken thema in het spel. Volgende week wordt in Kloosterzande het spel 'Europa in Vo gelvlucht' gespeeld, het spel dat woensdag al in de Hul ster bibliotheek was opgesteld. In de Terneuzense bibliotheken werd de kinderboeken week geopend met een feestmiddag en kleurwedstrij- den. Om de basisschooljeugd de mogelijkheid te geven met kinderboeken in aanraking te komen zijn er de ko mende dagen klassikale introductiebezoeken. Europa staat centraal in deze kinderboekenweek. Zo kan in Oostburg de hele week worden deelgenomen aan 'Europa in vogelvlucht', het spel voor de oudere kinde ren. Voor de wat jongeren is er een soort Memory, maar dan met delen van Europa op de verschillende kaartjes. Ook kan een kinderkruiswoordraadsel worden inge vuld. In alle gevallen kunnen de jonge deelnemers de bibliotheek raadplegen om aan de goede oplossingen te komen. Voor kinderen van zes tot twaalf jaar is er volgende week woensdagmiddag in Porgy Bess aan de Noord straat in Terneuzen een kindervoorstelling. Daar wordt het toneelstuk De Amarant van theater Exces uit. Gent opgevoerd. Gratis toegangskaarten worden verstrekt bij aankoop van kinderboeken, -kleding, -schoenen en -speelgoed bij de winkeliers van de Stichting Noord straat Promenade. KLOOSTERZANDE De gemeente raad van Hontenisse heeft na enig te genstribbelen ingestemd met de ver vaardiging van een promotiefilm over de gemeente. Het gemeentebe stuur hoopt dat de videoproduktie de aantrekkingskracht van Hontenisse zal vergroten. Onder leiding van raadslid C. M. Roc- tus heeft een filmploeg inmiddels al 120 kilometer van de gemeente ver- CLINGE De kinderboerderij De Cantecleerhoeve bij het zwakzinnige ninstituut De Sterre te Clinge wil die rendag zondag 4 oktober op een pas sende en feestelijke wijze vieren. Van 11 tot 16 uur zal er op het terrein van de kinderboerderij van alles te doen zijn. De kleindierenvereniging Ter Verbetering uit Axel begint om 11 uur met een kleinvee-tentoonstelling. Tevens kan de jeugd de huisdieren la ten keuren bij dierenarts Raf de Ko ning uit het Belgische Sint Gillis- Waas. De jeugdige dierenbezitters krij gen bij deze gelegenheid een keurings- kaart en een verrassing. De dierenkeuring duurt van 11 tot 12.30 uur. Vanaf 13 uur wordt op het terrein een vogeltjesmarkt gehouden. Voor de deelnemertjes aan de dieren keuring bestaat de mogelijkheid om dieren te verkopen. Het is niet de be doeling, dat hier handelaren bij zijn betrokken. Naast de vele activiteiten zijn er enkele stands, die direct iets met dieren te maken hebben. Zo zullen De Steltkluut Zeeuwsch-Vlaandren, Dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen, diervoerdrs Van Oosterhout end e Kleindiervereniging Ter Verbetering uit Axel zich manifesteren. De jeugd kan zich 's middags vermaken met een rondrit met de pony-wagen, terwijl de allerkleinsten hun tekentalenten kun nen tonen bij de tekenwedstrijd. We relddierendag op de Clingse kinder boerderij wordt muzikaal opgeluisterd door het orkest De Bernedino's. kend. „Morgen kan de produktie van de promotiefilm al beginnen", meldde het raadslid enthousiast, wat zijn col lega B. J. M. Pauwels de opmerking ontlokte, dat het leek alsof de film zo goed als klaar was. Pauwels vroeg zich af waarom niet meer video-bedrijven benaderd zijn voor een offerte. „Het gaat immers om een fors bedrag". De trotse verkondiging door het ge meentebestuur dat de promotie-acti viteiten van de gemeente al tot ver bluffende resultaten hebben geleid, bleek bij een paar raadsleden in het verkeerde keelgat geschoten. W. Gel derland merkte op dat de gemeente zich ten onrechte op de borst heeft ge klopt over de stijging van het aantal bouwvergunningen met dertig pro cent. Gezien de grote leegstand van woningwetwoningen komt de lof, die de gemeente zichzelf toewuift, erg aan matigend op mij over. Raadslid Pau wels onderschreef deze kritiek. Mevrouw J. L. M. de Kock-Ringoot maakte bekend dat ze terugkwam op haar wens om de videofilm door een amateurfilmer te laten maken. „Tij dens de Bamisfeesten is in een infor matiestand van de gemeente een drie uur durende film vertoond, die was vervaardigd door een amateur. Na het zien van deze produktie lijkt het mij toch maar beter om de opdracht aan een professioneel filmteam te geven". A. G. Sponselee vroeg zich af of de ge meenteraad nog iets in te brengen zou hebben bij de inhoud van het dorps plan Ossenisse. „Ik zie graag een gro tere rol van de raad in de samenstel ling van het dorpsplan. Nu dreigt het gevaar dat de raad straks voor een vol dongen feit wordt gesteld. Wethouder P.J. Mangus, die bij afwezigheid van de in Italië verblijvende burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen de voorzit tershamer hanteerde, stelde voor om het voorlopige ontwerp van het dorps plan eerst in de raad aan de orde te stellen alvorens het plan in een hoor zitting aan de inwoners van Ossenisse wordt voorgelegd. Tijdens de rondvraag zwengelde Pau wels de discussie over de vestiging van een nertsenfarm bij Terhle opnieuw aan. „Waarom is het nertsenbeleid van TERNEUZEN Uiterlijk 31 oktober zal de oprichting van de buurtvereni ging Oude Vaart in Terneuzen een vol dongen feit zijn. Tijdens een informa tieve avond woensdag in de Christe lijke Basisschool De Oude Vaart ga ven veertig aanwezigen het voorlopi ge bestuur het groene licht op de inge slagen weg door te gaan. Zes bewo ners trekken voorlopig de kar: voor zitter Tony Lintelo, secretaris Riny Riemens, penningmeester Marjan Blom en de bestuursleden Michiel Harbers, Hans Luijs en Jan Zaal. In de komende weken wordt nog een zeven de naam toegevoegd. De definitieve oprichtingsdatum is mede afhankelijk van deze bestuurs- vacature, de aanmeldingssnelheid van de bewoners die allemaal nog per sten cil en persoonlijk worden benaderd en het passeren van de statuten bij een notaris. Het voorlopig bestuur rekent met minimaal 50 leden te kunnen be ginnen. De naam wordt buurtvereni ging „Behouden Vaart". Hoewel de verèniging een gevolg is van de actie Veilig Oude Vaart, wordt deze actie los van de vereniging voortgezet. „De ac tie is met zoveel succes opgezet dat het niet goed zou zijn het vervolg te laten afhangen van het oprichten van de vereniging. Daarbij komt dat als we na een half jaar nog geen afdoend ant woord van de gemeente hebben gekre gen de actie wel eens een harder karak ter kan krijgen. En dat moet los staan van een buurtvereniging, die activitei ten moet ontwikkelen en problemen moet aankaarten bij instanties". Over de mogelijke activiteiten heeft het tij delijk bestuur al het een en ander op papier staan: bestrijden van vuil en stank van de sloten en vijvers, verbete ren van ondoelmatige straatverlich ting, aankaarten bij de gemeente van het stofprobleem afkomstig van Ovet („een moeilijk punt" beaamde Linte lo), een Sinterklaasfeest voor kinderen en een ballonwedstrijd ter viering van de oprichting van de buurtvereniging. de gemeente met in een openbare zit ting aan de orde gesteld?", vroeg hij het college van b en w. „Indien we het volk bij alle agendapunten moeten raadplegen, dan kunnen we helemaal geen beleid meer voeren", repliceerde voorzitter Mangus. Wethouder J. E. M. Joossen vond dat de raad zijn kans voorbij had laten gaan, toen de hinder wetvergunning enkele maanden gele den werd afgegeven.„Waarom heeft de raad toen niet gereageerd?" De voorzitter brak de discussie af toen ook C. M. Roctus zich in het debat wil de mengen. Wel mocht Roctus een op merking maken over het promotiebe leid van de gemeente. Uit gebrek aan mankracht had de gemeente haar in formatiestand op de bamisfeesten overgedragen aan de Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging. „Misschien hadden we de burgemees ter moeten vragen om zelf in de stand te gaan staan", opperde hij tot hilari teit van de aanwezigen. „De burge meester schijnt immers graag te pro moten". SAS VAN GENT - De directie van Sas Glas, de glasfabriek in Sas van Gent, zet de mogelijkheden en de onmoge lijkheden van een nieuwe cao op pa pier. Dat is het resultaat van het ge sprek dat dinsdag is gevoerd door de Industriebond FNV en de directie. Toen de oude cao in april van dit jaar afliep liet de bedrijfsleiding weten niet voor een verbetering van de CAO te voelen. De bedrijfsresultaten lieten dat niet toe, zo was het argument van Sas Glas. De Industriebond, die voor de nieuwe CAO een loonsverhoging van 1,5 pro cent in gedachten heeft, liet het er niet bij zitten. Districtsbestuurder P. Haze- lager heeft woensdag de belofte gekre gen dat de directie alsnog een verande ring wil overwegen. Op 5 november volgt daarom een tweede gesprek waarin de mogelijkheden die Sas Glas denkt te hebben aan de orde worden gesteld. Volgens Hazelager hoeven de 200 personeelsleden van de glasfa briek niet in eerste instantie te denken aan arbeidstijdverkorting. Loonsver hoging sluit hij niet uit. De nieuwe CAO zou met terugwerkende kracht van 1 april jongstleden voor twee jaar tot april 1989 moeten gelden. BRESKENS - Slechts elf bedrijven in West-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben positief gereageerd op een verzoek om de West-Zeeuws-Vlaamse Omroep Stichting (WOS) te sponsoren. Het WOS-bestuur heeft in mei 1100 bedrij ven aangeschreven. Ook met de vrij willigers loopt het nog geen storm. Tien mensen hebben zich tot nu toe gemeld om aan de uitzendingen van de WOS mee te werken. Het bestuur had op veertig vrijwilligers gere kend. De WOS was van plan öm aan het eind van dit jaar met de eerste uitzendin gen te beginnen. Om van start te kun nen gaan heeft de omroepstichting mi nimaal 60.000 gulden en 40 vrijwilli gers nodig. De financiële middelen hoopte het WOS-bestuur van het be drijfsleven in de gemeenten Aarden burg, Oostburg en Sluis te krijgen. Elf honderd bedrijven zijn in mei aange schreven met het verzoek om een fi nanciële bijdrage. Nu blijkt dat niet meer dan één procent een sponsor-be drag heeft toegezegd. De tien vrijwilligers beginnen binnen- TERNEUZEN - De langverbeide sa menwerking tussen het café Porgy Bess en het Zuidlandtheater in Ter neuzen krijgt vrijdagavond voor het eerst gestalte in de vorm van een ge combineerde poëzie-avond. In samen werking met de werkgroep Poëzie be gint er 's avonds om 23.00 uur een op treden van de dichter-cabaretier Hans Dorrestijn in Porgy. Daaraan voorafgaand treedt de Vlaamse zan ger en schrijver Tom Lanoye op in het Zuidlandtheater (aanvang 20.00 uur) met het programma 'In de Piste'. In het kader van de kinderboeken week begint de avond in het Zuidland met de prijsuitreiking van de Poëzie wedstrijd voor Jongeren. De vier win nende gedichten worden dan ook voor gelezen. Hans Dorrestijn, die in Porgy op treedt, is bekend om zijn proza- en lied jesbundels. Na zijn studie Nederlands was hij aanvankelijk werkzaam als tekstschrijver voor Adèle Bloemen- daal, Joost Prinsen en Jenny Arean. Ook voor het cabaret Don Quishoc- king schreef hij teksten, alsmede voor de Stratemakeropzeeshow. De eigen zinnigheid van zijn werk verhinderde een grote afname door cabaretiers zo dat hij zijn toevlucht zocht tot het zelf brengen van zijn teksten, zich begelei dend op de piano. In een interview met Tony van Verre merkte Dorrestijn op: „Ik ben nu een echte humorist gewor den; het lachen is mij vergaan". De voorstelling waaraan Tom Lanoye zich drie uur eerder in het Zuidland aan waagt, noemt de Belg zelf „literair show-variété voor waanzinnige solist". Wie beide voorstellingen aansluitend wil bezoeken kan in het Zuidlandthea ter een passe-partout aanschaffen. eei im or kort aan een opleiding van de Oiuj satie van Lokale Omroepen in h land (OLON). Dat het aantal vri 'en gers beperkt is gebleven tot tier.ha WOS-voorzitter Ph. A. Keymel a;in, wijze van werven. „We hebben-ie advertenties geplaatst. We reke:JU er op, dat er door de berichten krant voldoende mensen op af zc-ui komen. Nieuwe vrijwilligers zijn ter nog steeds welkom." it Ondanks de tegenslagen gaat de verder met de voorbereidingen. K cj{ start van de opleiding van de vriJ rh gers, gaat het bestuur praten mr drie West-Zeeuws-Vlaamse geir~~ ten. De drie gemeenten moeten bré» delen of de omroepstichting cult representatief is. De mediawet sclTf voor, dat in lokale omroepen, evr in andere omroeporganisaties, Ai grote verscheidenheid aan jig schappelijke groepen vertegen; h digd moet zijn. uis id< Zo moeten in een lokale omroep ne v sentanten zitten uit de volgende iï*. schappelijke geledingen: cultuur, zijn, religies, werkgevers, werkner™ onderwijs, etnische en culturele*!* derheden, sport en recreatie, en tcjjg; me. Deze vertegenwoordigers samen het stichtingsbestuur voi De WOS wil in samenwerking mi§| gemeenten een bestuur samenstel' De WOS streeft uiteindelijk naail programma van 24 uur per dag:*!* programma's moeten grotendeels?' eigen makelij zijn. Regionale info.oi tie staat centraal in de programdR Naast actualiteiten uit V,nt Zeeuwsch-Vlaanderen op het geoe van sport en politiek, wil de WOS:e c dacht schenken aan het verenigin:JOi ven, evenementen, toeristische i:!n] matie en liefdadigheidsacties. Oc!nt weekend-diensten van artsen enek thekers, kerkdiensten en verkee:jn formatie komen in de WOS-uitzer,ec gen aan bod. WOS-voorzitter Ph. A. Keymel: „M willigers zijn nog steeds welkom". TERNEUZEN, ZUIDLANDTHEA TER 'Droom van een vrouw', gespeeld door onder anderen Anne-Wil Blankers, Ed- mond Classen en Frans Vorstman. Regie Willem Nijholt. Het is de verdienste van toneel schrijver Alan Ayckbourn om een angstig drama op te bouwen rond één mens, een vrouw die lang zaam gek wordt, en het publiek te gelijk hartelijk te laten lachen. Maar het succes van Ayckbourn's komedie 'Droom van een vrouw', gisteren als try-out in Terneuzen, is te danken aan de hoofdrolspeelster Anne-Will Blankers. Zij hield, ge heel alleen, twee uur lang het even wicht tussen beide uitersten. Ze verdwijnt geen moment van de planken en het is door haar geloof waardigheid als actrice, meer dan alleen comedienne, dat het lachen nergens in leedvermaak ontaardt. Blankers speelt de rol van Suzan, domineesvrouw, met een praatgra ge maar verder onmachtige echtge noot (Frans Vorstman) en diens on getrouwde zuster (Guusje Wester- mann), die haar leven na het vertrek van haar enige zoon (Christo van Klaveren), verdoet met dagdromen. Aanvankelijk plezierige dromen. Een ideale man, een ideale dochter en een ideale broer zijn in haar fan tasie haar gezelschap en troost. Re gisseur Willem Nijholt houdt de fi guranten van beide werelden knap gescheiden. De arrangementen, het veelvuldig gebruik van lichteffec ten en andere kunstgrepen maken het de toeschouwer niet al te moei lijk om waarheid en fantasie van Si zan, die snel en dwars door elkaa— heenlopen, uit elkaar te houden. I:::!;: Suzan zelf kan het in de aanvang:;!:: ook nog. Ze weet wanneer ze hallitii cineert en praat er zelfs over me;!:! haar goedhartige huisarts, eeigl voortreffelijke rol van EdmonSü Classen. Toch geeft de arts haar ee: slecht advies: „Haal je vinger vaifl het ventiel van de snelkookpan*" De snelkookpan blijkt een modern!! variant op de Doos van Pandora. Z-ir: doet hem open, kan de inhoud nie:uj meer stuiten en gaat eraan tenomal der. an ■is< i&i: nc EI """"ev Blankers houdt deze rol vol tot da'OX bittere einde, welhaast de zwaarst; rol die zij in haar 25-j arige acteercaiB rière heeft, ook fysiek inspannendte: Het publiek heeft het makkelij ke:!.nr Tussendoor kan het meermaleiho ontspannen. En lachen om die onin< uitstaanbare familie van haar, neer-B gezet in eenvoudige karikaturenOl Als ook haar droomfamilie zich «UI gen haar keert is alle klucht voorbij =-3i zit je naar een ijzeren toneelstuk ter; kijken. Dan weetje ook waarom hè:1*: sinds vorig jaar dag aan dag in Lon'e den volle zalen trekt. Vanavond! (donderdag) is de première in dtfoi Amsterdamse Stadsschouwburg?11 De voortekenen van deze vrije pro-h duktie zijn ook in ons land gunstig* Joost van LeeuweiEI ea 'Ti (Advertentie) in VI/ VI/ VI/ VI/ VI/ VI/ VI/ VI/ M/ VI/ VI/ VI/ VI/ N/. vrijdag:2oktobervan 10-21 uur zaterdag:3oktobervan 10-17uur maandag:5oktobervan 10-18uur Fred v. Eedenstraat 1, Terneuzen, tel. 01150-13456

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 36