Intelligent sparen. Met de Meerrente-rekening. 6' Bank voor Zeeland N.V. Na nederlaag blijven mijn schoenen heel Janny de Vrie/ traint liever geen vrouwen PZC/sport De Meerrente-rekening. Competitie- indeling handbal 25 VOORTBESTAAN ALS TOPCLUB IN GEVAAR VLISSINGEN- Als de subsidiekraan even royaal was als zijn bierpomp waren de kopzorgen van Ad van de Woestijne meteen verdwenen. Maar de Vlissingse horeca-ondernemer consta teert de laatste jaren dat de geldstroom naar de sportwereld toe een opgedroogde rivier is geworden. Terwijl de handbalclub EMM uit Middelburg, waarvan hij voorzitter is, dat geld nu juist zo hard nodig heeft. Dure trainers en hoge eisen van selectiespelers zetten het be stuur voor een enorm probleem. Het eerste heren- en damesteam heeft de leiding van de club op pad gestuurd met de opdracht met een zak guldens terug te komen. Als dat geld er niet komt is de kans groot dat de spelers en speelsters weglopen. Dames Uitgangspunt Eerste divisie B: Tweede divisie C: Derde divisie H Heren: Eerste divisie B: Tweede divisie C: Derde divisie H: Opereren DEBUUT RENÉ BAKKER Geweldig Feest Omschakeling Ingeburgerd Zwaar seizoen 11 DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 EMM hunkert naar financiële injectie Zestien jaar geleden was Van de Woestijne zelf sponsor van de club. Toen gaf hij het eerste jaar kleding en de daarop volgende twee seizoenen telkens tweeduizend gulden. Inmid dels zijn de prijzen gestegen, net als de verlangens van de op het hoogste niveau spelende leden zijn toegeno men. ,,De eerste teams zijn te veel ver wend met kleding, trainingspakken, tassen. Het is gewoon geworden dat de vereniging dat verzorgt en als je vandaag de dag komt met de mede deling dat ze het zelf moeten betalen schrikt dat af. Dan roepen ze dat hun sport toch al duur genoeg is en dat ze ook al drie avonden in de week trai- VLISSINGEN - Voor de Zeeuwse handballers begint dit weekeinde de competitie. De indeling luidt als volgt: „Dan zegje wel eens: heb je nog lol in het handballen, of wil je er je beroep van maken. Maar aan de andere kant ben je als bestuurder van een club ook bang voor kettingreacties. Als er eentje zegt dat ie weggaat, trekt ie mensen met zich mee. De spelers ma ken het ons moeilijk. Het is gemakke lijk om dan als voorzitter te zeggen: bekijk het maar. Die neiging heb ik ook wel eens, maar ik ben het niet echt van plan," aldus Van de Woestij ne. Per slot van rekening voelt hij zich gebonden aan het uitgangspunt van het EMM-bestuur dat de club streeft naar het spelen van tophandhal. Met twee teams in de eerste divisie, de op één na hoogste klas in Nederland, ligt de eredivisie binnen handbe reik. Niet voor het herenteam, dat het zonder Ed Schuitema wel heel moeilijk zal krijgen. Schuitema zal de eerste maanden, maar waar schijnlijk zelfs het hele seizoen niet in actie komen. Een slepende blessu re van de linkerknie houdt hem aan de kant. Animo (Rijswijk), Caesar (Beek), DWS (Schiedam), EMM (Middel burg), Hellas (Den Haag), Haak'DVC (Eindhoven), Hercules (Rijswijk), Swift (Roermond), SVM (Munsterge- leen), UVG (Schiedam), Velo (Wate ringen) en Wings (Den Haag). Actief (Paterswolde). EBHV (Breda), Groene Ster (Zevenbergen), GSC (Goes). Hermes (Den Haag), Tornado (Breda), Verburch (Poeldijk), Quin- tus 2 (Kwintsheul), Internos (Etten- Leur), Westlandia (Naaldwijk). Avanti (Drunen), Dongen (Dongen), Tachos (Waalwijk), Gilze (Breda), Heerle (Heerle), Hontenisse (Hulst), HVSV (Temeuzen), Olympus (Vlis- singen), Volt (Tilburg) en Were Di (Tilburg). Bat/Seijst (Zeist), Bevo-Heldia-Com- binatie (Helden), EDH (Delft), Me teoor (Eindhoven), EMM (Middel burg), Swift (Roermond), Maatman/ de Gazellen (Doetinchem), Pius X (Eindhoven), Sittardia 2 (Sittard), UDSV (Utrecht), Quintus (Kwints heul), Tongelre (Geldrop). Animo (Rijswijk), DES'72 (Papen- drecht), Hellas 2 (Den Haag), Groene Ster (Zevenbergen), Mountain Stars (Raamsdonkveer), Snelwiek (Rotter dam), Internos (Etten-Leur), Walche ren (Vlissingen), WIK (Vlaardingen), Wings (Den Haag). Avanti (Drunen), Delta Sport (Zierik- zee), Dongen (Dongen), EBHV (Bre da), EMM 2 (Middelburg), Fortuna (Bergen op Zoom), GHV (Goirle), Heerle (Heerle), Tornado (Breda), Volt (Tilburg) „In maart wilde dokter Vivier in Bre da, bij wie ik onder behandeling ben, me gelijk opereren," vertelt de Vlis singse pensionhouder, „maar omdat ik toen vlak voor het zomerseizoen stond heb ik de beslissing daarover naar september veschoven. Bij de laatste controle bleek het tachtig procent beter te zijn en wilde de dok ter ook liever niet meer snijden. Ik hoop dat het met rust, dus zonder te handballen, helemaal verdwijnt. Als dat zo is ga ik misschien weer wel eens spelen, al is de kans niet groot. Ik vind het vervelend voor die jon gens, want het zal wel weer vechten tegen degradatie worden. Maar om in die hal te komen en verwachtingen te wekken, die ik niet waar kan maken, zie ik ook niet zitten. Dan teken je ook je eigen afgang," aldus Schuitema. Voor de heren ziet het er dus somber uit, maar voor het damesteam met ex-handbalster van het jaar Diana Niemantsverdriet in de gelederen zijn er wel degelijk perspectieven. „Heren I moet zich richten op handhaving en misschien een plaats in de midden moot, de dames hebben een leuk team en kunnen het ver brengen," stelt de voorzitter vast. Alleen moet er dan nu en in de toe komst aan een aantal voorwaarden voldaan worden. Van wezenlijk be lang is dat de huidige trainers, Enrico van Cauter bij de heren en John Roe- lofs bij de dames, gehandhaafd blij ven! „Dat zijn toptrainers, waarmee de spelersgroepen een heel sterke band hebben. Als die vertrekken, stappen er ook spelers op. Maar die trainers zijn duur. Alleen al door de reiskosten. Van Cauter woont in Bra bant, Roelofs moet steeds uit Temeu zen komen. Als je die goeie trainers laat vertrekken ga je EMM een ander imago geven. Dan zak je af naar het niveau van een tweederangsclub en dat zou doodzonde zijn, want er is te veel talent in de club". Dus is het bestuur koortsachtig op zoek naar een geldschieter, die tien duizend gulden op tafel wil leggen. „Het is niet zo dat de spelers er zelf niets aan willen doen, hoor," laat Van de Woestijne weten. „Ze betalen zelf al een bedrag als er een uitwed strijd is. Verder is er een evenemen tencommissie in het leven geroepen, waar ook meiden van de eerste selec tie in zitten. Die commissie gaat din gen doen om geld voor de vereniging te verzamelen. Een sponsorloop, een rommelmarkt... en er worden mo menteel schaatsen ingezameld, die straks als het gaat vriezen verkocht zullen worden. Alleen levert dat niet genoeg op. Daarvoor moet een spon sor gevonden worden. Het gaat te ver om te zeggen dat de zaak instort als die er niet komt. Er is altijd nog een oplossing gevonden en we blij ven optimistisch". Realistisch ook, want Van de Woestij ne moet als ondernemer erkennen dat hij een potentiele geldschieter niet veel te bieden heeft. „Een foto in de krant en daardoor een wat grotere naamsbekendheid. Dat is alles". Want ook overvolle tribunes, zoals in het verleden wel het geval was, kan hij niet beloven. „Wij zitten met het probleem dat onze bezoekers ook voetballiefhebbers zijn. Als de voet balclub Middelburg thuis speelt op dezelfde dag als wij, kost ons dat toe schouwers. Wil je meer mensen trek ken zou je op zaterdag moeten gaan ballen. De spelers willen dat ook lie ver, want nu zijn ze hun hele zondag kwijt. Het idee om op zaterdag te gaan spelen wordt regelmatig aange kaart, maar het probleem is de be schikbaarheid van een hal. Je zit met tradities en die zijn moeilijk te veran deren. Aan de andere kant zou men moeten inzien dat wij bezig zijn met topsport. Wij zijn dus vast van plan dat nog eens aan te kaarten". Eerst echter moet die sponsor er komen met geld om te overleven als topclub. Advertentie) Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijkheden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom heeft de Bank voor Zeeland de Meerrenterekening gecreëerd. Hoge rente Het percentage wordt maandelijks vooraf vast gesteld. In oktober 1987 bedraagt het 6>/8. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f3.000,- opnemen. In de dure december maand zelfs tot f 6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzegtermijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opname kosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meerrente rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opname kosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren L" gaarne persoonlijk over de Meerrente rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Bank voor Zeeland N.V., Grote Markt 21, Goes. 01100-47211. Bank voor Zeeland N.V., Kerkplein 3, Yerseke. 01131-1441. René de Bakker: „Ik heb niet het gevoel dat ik me moet bewijzen". HULST - Aan enig vermogen tot relativeren ontbreekt het René de Bak ker niet. Zijn liefde voor het handbal gaat ver, maar niet ten koste van alles. „Het is maar een spelletje", herhaalt de 32-jarige trainer van derde divisionist HVSV bij voortduring. „Ik zal bij een nederlaag echt niet mijn schoenen opeten of bij een overwinning een voettocht naar mijn woonplaats maken". Zover gaat zijn bezetenheid niet. Handbal is anno 1987 voor hem een hobby, waarbij het plezier voorop staat. „Al mijn energie gaat er niet in op. Mijn gezin (De Bakker is ge trouwd en heeft één kind) en. werk zijn eigenlijk veel belangrijker. Ik heb door de jaren heen geleerd af stand te nemen van het handbal. Toen ik een j aar of twintig was, ging het verstand op nul en de blik op on eindig. Dat is nu echt niet meer zo. Ik zie het betrekkelijke er ook van in. Er zijn zoveel andere leuke din gen. Andere trainers zijn misschien fanatieker. Als ik hoor dat Johnny Jansen bij Walcheren drie keer traint, dan denk ik: nee, zo fanatiek ben ik niet", aldus de verpleeghuis arts. René de Bakker, geboren en geto gen in Kwintsheul, is het handbal met de paplepel ingegoten. Het ge zin De Bakker was synoniem voor handbal. „Bij ons thuis was alles handbal wat de klok sloeg. Ik kom uit een gezin van dertien kinderen en negen daarvan speelden hand bal. Ja, allemaal bij ons dorpsclubje Quintus. Als kleine jongen zat ik elk weekend in de sporthal, dan ging ik naar mijn broers kijken en na afloop van een wedstrijd werd er thuis nog eens een boompje over op gezet. Dan werd de hele wedstrijd nog eens doorgesproken". als voorbereiding op het WK was het niet, ik had betere stages mee gemaakt". Ad van de Woestijne: je zit met tradi ties en die zijn moeilijk te veranderen. Rene de Bakker werd op zijn tiende lid van Quintus en maakte als ne gentienjarige zijn debuut in het eerste. „Ik heb in totaal zo'n 20 jaar onafgebroken in het eerste ge speeld. Het was een prachtige tijd, ik noem het altijd maar een leuk feest. Vooral de periode, toen we net naar de eredivisie waren gepro moveerd. Dat was in 1979. Het hele dorp (4000 inwoners) leefde mee. Er zat 1200 man rond het veld. Zelfs de pastoor had het er over. Na de mis op zondag zei hij altijd: en dan gaan we nu naar Quintus kijken". „We hadden een leuk team. Vanaf de junioren speelden we al met el kaar, we waren één grote vrienden- ploeg. We deden alles samen. Op za terdagavond gingen we massaal uit. Dan zaten we met z'n allen tot twaalf uur in het café en we gingen allemaal op hetzelfde tijdstip naar huis. De sociale controle was wel groot, ja. Nou, en op zondag na de wedstrijd doken we weer het café in. We hebben vijfjaar in die eredivisie gespeeld, met als hoogtepunt een vierde plaats". René de Bakker was in die jaren een begenadigd handballer. Als mid den-opbouwer was hij een belangrij ke schakel in het team. In 1983 - in dat jaar werd het wereldkampioen schap handbal in Nederland gehou den - werd hij geselecteerd voor het nationale team. „In totaal heb ik 31 of 32 interlands gespeeld. Helemaal zeker daarvan ben ik niet. Tijdens de voorbereiding op het WK speel je zoveel wedstrijden, dan raak je de tel wel eens kwijt". Hij deelde de kamer tijdens de trips van Oranje veelal met oud-EMM- doelman Ron de Jonge. „Een leuke gast. Trouwens, we hadden toch een gezellige groep. Ron de Jonge, die toch al heel wat had meegemaakt, heeft het nadien meer dan eens ge zegd: het was één van de leukste pe riodes van Oranje. We hebben mooie trips gemaakt. We zijn bij voorbeeld een paar weken naar Is raël geweest. Het was volgens mij een soort vriendelij kheidsbezoek. De Israëliërs waren al een paar keer in Nederland geweest en nu moes ten wij maar eens een tegenbezoek brengen. We speelden wel wedstrij den, maar ik heb het toch als een grote vakantie ervaren. Echt nodig Tijdens zijn periode in Oranje maakte De Bakker bondscoach Jan Kesckemethy mee. „De manier, waarop die man trainen gaf, dat sprak mij geweldig aan. Het was puur op de wedstrijd gericht en hij wist ook zoveel van handbal af. Als coach was hij minder. Hij ging uit van Oosteuropese aanpak. Hij zei altijd: je bent geselecteerd, dus je zorgt maar dat je gemotiveerd bent. Maar zo werkt dat in Neder land niet. Hij kon ook niet op de man spelen en als hij het dan eens een keer deed, dan deed hij het al tijd op de verkeerde manier. Te vaak werden dan de negatieve din gen benadrukt". Doordat hij als arts in het Zeeuws- Vlaamse Hulst kon komen werken, moest De Bakker zijn grote liefde Quintus uiteindelijk in de steek la ten. „Ik heb twee jaar lang steeds op en neer gereisd, maar dat was op den duur niet meer op te brengen. Ik heb het meegemaakt dat ik vanuit Hulst naar een uitwedstrijd in Em- men moest, ik was een hele dag weg, dat werd gewoon te gek. Ik wilde stoppen, maar ja, toen kwam Cees de Ridder, de trainer van het Belgi sche Olse Merksem langs en vroeg of ik zin had daar te komen spelen. Ik zag het eerst niet zo zitten. Ik dacht dat ik die gebondenheid zoals ik die bij Quintus had meegemaakt niet bij Merksem zou terugvinden. Ik heb uiteindelijk ja gezegd en er geen spijt van gehad. Ik heb er met plezier gespeeld. Het ging op z'n Vlaams, hè. Ondanks een potje bier toch presteren. Als we een trai ningsweekend hadden, dan was er altijd één avond bij, dat men uit de band sprong. Maar de andere dag stond men er weer". Dit jaar zette De Bakker een punt achter zijn actieve loopbaan, omdat hij het handbal niet langer kon com bineren met zijn werk en gezin. Oud-voorzitter Jacques Valckx van het Terneuzense HVSV greep zijn kans en benaderde De Bakker. „Ik kende Jacques via mijn werk en hij vroeg of ik trainer van de dames wil de worden. Dat zag ik wel zitten. Het is een club in de buurt en twee keer trainen in de week, dat is te doen". Zo kan het gebeuren dat hij dit sei zoen zijn debuut maakt als trainer/ coach. „Het is een hele omschake ling", erkent hij na enkele weken van voorbereiding. „Alles is nieuw voor me. Daar komt nog bij, dat ik altijd gewend was aan herenploe- gen. Ik zit me voortdurend af te vragen of ik de dames niet te veel belast". René de Bakker staat niettemin ge heel onbevangen tegenover het avontuur. „Ik wil het eerst eens een jaartje bekijken. Aan het eind van de rit zal ik een soort kosten-baten- analyse maken. Als het me plezier heeft gebracht, ga ik er zeker mee door. En ik denk wel dat ik het leuk ga vinden. Maar misschien praat ik over enkele weken wel anders als we een paar keer verloren hebben en de kritiek komt", zegt hij met een bre de grijns op zijn gezicht. „Nee, ik heb niet het gevoel dat ik me moet bewijzen. HVSV is een club, die aan de weg timmert. Dat vind ik prettig, maar nogmaals het moet niet ten koste van alles gaan. Als straks de competitie begint, gaan we voor de eerste plaats spe len. Maar begrijp me goed, het moet niet per se. Het is tenslotte maar een spelletje". ti MIDDELBURG - Zelf vindt ze het niet zo bijzonder dat ze met haar 1.65n* als trainster staat tussen basketbal-mannen. De Vlissingse Janny der weet eigenlijk al niet beter meer, want ze traint de heren van Dynamo')? Middelburg nu al weer voor het tweede seizoen. „Ach, mannen zweteitl: sneller en dan lijkt het al snel een stuk fanatieker dan wanneer je dame het werk zien. Mannen gaan ook sneller tot het uiterste. Vrouwen bo?' meer reserve in", zegt ze. Als speelster maakte Janny de Vries enkele jaren geleden de gouden tijd van de Dynamo-dames mee. Onder lei ding van trainer-coach Kees Rijnberg stootte de Middelburgse ploeg door naar de eerste divisie. Janny de Vries hield er een schat aan ervaring aan over. Bij Marathon speelt ze nu zelf nog. In het eerste, maar op een lager niveau. „We trainen ook minder zwaar dan indertijd bij Dynamo. Daar had je meer de instelling van: keihard door gaan. Toen hadden we acht tot tien meiden, die allemaal wilden. Het scheelt al snel als je een paar meiden hebt, die hun grenzen lager leggen". De 28-jarige Vlissingse legt zich vrij ge makkelijk neer bij die mentaliteitsve randering, al zou ze nooit als trainer- coach van een vrouwenploeg in actie willen komen. Waarom eigenlijk niet? „Dan moet je met veel te veel dingen rekening houden. Vrouwen zijn moei lijker te motiveren dan heren. Ze heb ben een heel andere denkwereld. Je moet je als coach echt inleven in een ander en bij de heren doe je dat nooit, daarom train ik liever mannen. Vrou wen zijn ook sfeergevoeliger. Als het onderlinge contact slecht is, loopt het niet". Als trainer-coach van de Dynamo-he ren voelt ze zich daarom in haar ele ment. Ze heeft er ook geen moeite mee de 'dubbele meters' flink te laten werken. „Problemen zijn er tot nu toe eigenlijk nog niet geweest. Ik was ge lijk ingeburgerd. Vorig jaar heb ik nogal veel gewisseld. Nu ga ik toch uit van een wat vastere basis. Dat bete kent, dat er knopen doorgehakt moe ten worden, maar we hebben er duide lijk over gepraat en de consequenties moeten ze daarom maar aanvaar den". Janny de Vries was een jaar of twaalf toen ze in competitieverband haar eer ste score maakte. „We speelden toen nog met school mee in de competitie. Later ben ik overgestapt naar Mata dor en weer een paar jaar later naar Dynamo. Het was eigenlijk stom toe val, dat we toen zo'n goed team kre gen. We waren geen dikke vrienden, maar het klikte. We hadden alleen een vrij smalle selectie. Er was geen opvul ling. Nu zit het er niet zo snel meer in denk ik, dat er weer zo'n ploeg komt. Je bent te veel afhankelijk van toeval ligheden". Ze heeft die teruggang in niveau (p teloos geaccepteerd. Basketbal nog altijd een groot deel van haai' tijd op. De Vries realiseert zich r~ te zijner tijd een keuze zal moete:5 ken tussen spelen en trainen. Vei pig kan ze geen van beide miss., daarom schuift ze die beslissim voor zich uit. Het gevolg is wel c" Dynamo dit seizoen een aantal 1° aan zijn lot over zal moeten lateniS dat het coachen niet te combine:1; met de wedstrijden van de Mara" dames. „Meestal ben ik alleen op zondag! dinsdagavond thuis. Bij Mar: trainen we twee keer en ik trains* nog twee keer met Dynamo. Vede" je natuurlijk je wedstrijden. Ik> het niet erg. Ik heb er voor gekfi Het is ook niets voor mij om, avond thuis te zitten", zegt de t1( ster-speler-coach, die in het dage!?, leven werkzaam is als administrai;- op de provinciale griffie. u n Met de heren van Dynamo staT. voor een zwaar seizoen. De burgers komen uit in de (ri gangsklasse, omdat Volharding, afgelopen basketbaljaar af zag3i promotie. Dynamo kampt vooralZ een gebrek aan lengte en boven11 zal een aantal jongeren moetent33 nen aan het niveau. „De junioren^ petitie in Zeeland stelt weinig vcij als je bij de heren terecht komt 3 overgang vrij groot. Je wordt damr flink aangepakt en dan moet j«u van een redelijk niveau zijn, overeind blijven. Alleen junioreta een goede techniek kunnen men en ten opzichte van andere gen, van buiten Zeeland, is dat ee:n deel. Zij zijn vaak wel gewend ine goede competitie te spelen". :t r „We zullen door dat gebrek aan Is" keihard moeten knokken en erf1' concentreerd moeten spelen. den zelf graag in deze klas spele:e het is ook een goede leerschool. 0e: zou je een paar keer ingemaakt a den, dan nog steekje van zo'n jaain op", aldus Janny de Vries, die id overgangsklas vermoedelijk de T vrouwelijke coach is. „Daar krijg tuurlijk wel eens iets over te to maar in het algemeen wordt er:* vrij positief op gereageerd". e Janny de Vries tijdens de training: „Ja, ik train liever mannen". De indeling van de basketbalcompetities is als volgt: Dames hoofdklas: Blauw Wit, SV Heusden, WSC Waalwijk, Kimbria, BC Paulus, Erp '70, Attacus, Braggarts BV Souburg, VSV Marathon, Back Eagles 2, Quo Vadis DG. Dames overgangsklasse: Ardito, Vido, Flash '82 2, Virtus, Breda Pioniers, ELBC, Waldric, Fortuna '67, Mates Marathon 2, Agon Breda, Vossenberg. Meisjes hoofd klas: Ardito, JRC Boxtel, Flash'82, SV Heusden, Black Eagles, ELBC, OBC Oss, Springfield, BV Souburg, VSV Marathon, Eastwood Tigers, Bladel. Heren hoofdklasse: Attacus, PSV Almonte, Breda Pioniers, Buoyanci, Black Eagles, Tantalus, Nashua 2, SV Heusden, OBC Oss, Virtus, Hoppers '71, Quo Vadis DG. heren overgangsklas: Ardito, Dynamo'70 Sou burg, BC Paulus, COndor, Vossenberg, Wal dric, Breda Pioniers 2, WSC Waalwijk, VSV Marathon, Eastwood Tigers, Jumping Crabs. Jongens hoofdklas: PSV Almonte, Dynamo'70, Flash'82, BC Paulus, Black Eagles, Miniware BS Weert, Nashua, Springfield, OBC Oss, Virtus, ELBC, Beltis- tos. De Zeeuwse competitie: dames le klas*- rathon 3, Volharding 1, Volharding 2, M mo'70, BV Souburg 2, Voorwaarts 1, waarts 2, Smokkelhoek, Scheldesporl1 mes 2e klas: BC Sas, Marathon 4, Mar!1 5, Mevo'80, Scheldesport 2, De Poldeia Oostburg, Stonedunkers, Smokkelte? Volharding 3. Heren le klas: BC Sas, desport, Volharding, Marathon 2, Marr 3, BV Souburg 2, Dynamo'70 2. Her? klas: BV Oostburg, HTS, Mevo'80, waarts, Scheldesport 2, BV Souburg 3j harding 2, Matador. Heren 3e klas: thon 4, Mevo'80 2, Volharding 3, BV (J burg 2, BV Souburg 4, Dynamo'70 3, Sf kelhoek. Meisjes junioren: Marathon? Souburg 2, Dyanmo'70, Volharding. Me' kad./asp.: BV Souburg kad., Volhr kad., BC Sas kad., Marathon asp. 1, *j thon asp. 2, BV Souburg asp. 1, BV Soit asp. 2. Jongens junioren: Marathon: Souburg 1, BV Souburg 2, Dynamo'702' gens kadetten: Volharding, BV SOutj Dynamo'70, Marathon 1, Marathon 2| vo'80, BC Sas, Scheldesport. Jongens 1? ranten: BV Souburg 1, BV Souburg 2,1 thon, Dynamo'70, BC Sas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 22