I Hiddink: we speelden angstig en onrustig ieal Madrid •verleeft leksenketel Bekerwinnaars Landskampioenen Doelman bekogeld UEFA-cup MAAR NET OVEREIND IN TURKIJE Toto DUNDALK (GPD) De 2-0 winst ten spijt maakt Ajax gisteren in het gezellig volle stadion van FC Dundalk wei nig goede sier. Aan de hoogge spannen verwachtingen van de circa 6000 toeschouwers, veroorzaakt door lyrische ver halen over de Amsterdamse ploeg, werd geen moment vol daan. Met de overwinning, die inclusief de 4-0 van Amster dam natuurlijk genoeg was voor de tweede ronde, werd de Europa Cup Il-houder dan ook veel te dik beloond. X X X X X X X X X X X X Landskampioenen Bekerwinnaars Club Brugge ZWAKKE VERTONING VAN CUPHOUDER ISTANBUL (GPD) Het elftal van PSV staat bol van de erva ring. Maar ondanks al die routine liet de sterrenformatie zich gisteren als brave kostschooljongens afbluffen door een stel letje middelmatige voetballers uit Istanbul. Het was bar en boos wat de Brabanders in het sfeerrijke Ali Sami Yen-stadion tegen Galatasaray op de mat legden. Oude liedje Hoofd kwijt Rommelig UEFA-Cup Gebaar Hoofdklas SERONDERDAG 1 OKTOBER 1987 ibenhg-: brachir ortabelii i zijn ah weel va^ lontafer ISTANBUL (GPD) Opgelucht stapte Guus Hiddink uit de kleedkamers. „Ik ben enorm blij met een plaats in de tweede ron de", gaf de PSV-trainer uiting aan zijn gemoedstoestand. Waarna hij een poging deed de 2- 0 nederlaag van zijn ploeg tegen Galatasaray nader te analyse ren. „We hebben een hele moeizame eerste helft gespeeld, waaraan we zelf debet waren. Er werd slordig op balbezit gespeeld en het mag zeker in de eerste vijf minuten niet voorkomen dat je achter komt te staan. Je weet dat die gasten dan vleugeltjes krijgen. We waren in de eerste helft onze eigen tegenstanders". „In de rust heb ik tegen de ploeg gezegd dat ze alle angst van zich af moesten gooien. Het is die tweede helft ook wat beter ge gaan, al bleven we te onrustig en te angstig in balbezit. Nee, eigen lijk mag deze ploeg niet zo ang stig spelen, zeker niet met die 3-0 stand van Eindhoven in het ach terhoofd. Hoe dat dan komt? Als we dat lek boven krijgen weten we meer... Onderschatting? Nee, daar geloof ik niet in". Sören Lerby, die na een wilde tackle van Yusuf een vleeswond in zijn kuit opliep die gehecht moest worden, sprak na afloop wel over onderschatting. „Onbe wust zijn we de wedstrijd mis schien toch wel ingegaan met de gedachte dat alles al gespeeld was". Ronald Koeman dacht daar pre cies zo over. „Het zou best eens meegespeeld kunnen hebben dat we thuis met 3-0 hebben gewon nen. We zijn op alle fronten afge troefd en hebben geen moment in de wedstrijd gezeten. Toen we direct achter kwamen zag je de bui al aankomen. Maar goed, we zijn een ronde verder geko men..." Guus Hiddink juicht na het ver lossende eindsignaal in Istan- boel. PSV is geplaatst voor de tweede ronde. APELS (SID/Reuter) - Real Madrid seft het hoofd koel gehouden in de sksenketel van het stampvolle San- aolostadion van Napoli. Voor bijna >.000 toeschouwers, met reclame- en devisiegelden goed voor een recor- recette van acht miljoen gulden, wam de Italiaanse kampioen gister- yond niet verder dan 1-1, een stand ie al bij de rust was bereikt, e puntendeling was voor de ploeg an trainer Leo Beenhakker na de zege an 2-0 in Madrid ruim voldoende voor 2 gang naar de tweede ronde van het aetbaltoernooi der landskampioe- en. Napoli verloor in de slotfase nog e voor Giordano ingevallen Camava- Hij kreeg van de Westduitse :heidsrechter Pauly de rode kaart aorgehouden na een harde actie te en de Madrileense doelman Buyo. Iet zag er voor de Italianen in de be nfase zeer gunstig uit. Zij hadden ch al behoorlijk opgewonden door ït bericht, dat als een lopend vuurtje Dor het stadion ging: Diego Marado- 1 had zijn contract bij Napoli tot 1993 erlengd. De vreugde werd dubbel zo root, toen Francini al in de negende ïinuut scoorde na een vloeiende aan- al, die over de Braziliaan Careca ver- ep. Maar Real Madrid is dit seizoen ngenaakbaar. Het heeft niet alleen 2n sterke aanval, maar ook een verde- iging die bijzonder weinig „vreemde" lementen toelaat. Spelend uit de ge- loten defensie hielden de Spanjaar- en Napoli, ondanks vele pogingen _^an Maradona, meestal ver van het oei. 'och kreeg Napoli kort achter elkaar wee riante mogelijkheden. In de 37e ïinuut kon de doelman Buyo ternau- 'ernood een kopbal van Careca ver- rerken. De Braziliaanse spits was vier ïinuten later gevaarlijk, toen hij allen p Buyo afging. Weer stuitte Careca op e keeper. Real speelde zuinig en was i de schaarse tegenstoten uiterst herp. Nog voor rust zorgde Butra- eno uit een pass van Michel voor 1-1. )e tweede helft bood feitelijk het zelf- e beeld. Napoli had ogenschijnlijk en licht veldoverwicht, Real stichtte, p gerichte momenten onrust in de Italiaanse achterhoede. fjirbiter Pauly gaf gele kaarten aan J lagni en De Napoli. Ook Real-spelers -■Tichel en Mino kregen een waarschu wing. De irritatie ontlaadde zich in de lotfase in de rode kaart voor Carna- ale. Pauly trok zich niets aan van de 101 egen van projectielen, die van de tri- 15unes daalde. Het duel, dat van te vo lei en zo veel spanning had opgeroepen, iracht op het sportieve vlak weinig 50 lijzonders meer. Slechts twee Ajacieden sprongen er gisteren in positieve zin uit: Scholten en Wouters. Beiden namen hun werk serieus, hetgeen van de overige duur betaalde profs niet kon worden ge- BELFAST (Reuter) - De wedstrijd tus sen Linfield (Noord-Ierland) en Lilles- tröm (Noorwegen) in het voetbaltoer nooi van de landskampioenen werd gisteravond na de pauze twee keer on derbroken. Woendende Noordierse toeschouwers gooiden flessen en een steen in de rich ting van de doelman van Lilleström, dat zich door een zege van 4-2 plaatste voor de tweede ronde. DEN HAAG (ANP) De resultaten van toto 39a zijn: 1 Galatasaray-PSV 2 Dundalk FC-Ajax 3 FC Den H.-Ujp. Dosza 4 FC Utr.-Lask Linz 5 Napoli-Real Madr. 6 Anderl.-Malmö FF 7 Glasg. Ran-Din. Kiev 8 Din. Buk.-KV Mech. 9 Espan.-Bor. Mönch. 10 Bor. Dortm.-Celt. 11 AC Milan-Gijon 12 Leverk.-Aus. Wien Het juist ingevulde rijtje ziet er als volgt uit: 1-2-1-1-3-3-1-2-1-1-1-1. DEN HAAG - De karakteristieken van de belangrijkste wedstrijden in de Europacup toernooien: Sredets Sofia (Bul)-Bayem München (WD1) 0-1 (0-0) 70. Kögl 0-1. Scheidsrechter: Hac- kett (GBr), toeschouwers: 10.000. Kuusysi Lahti (Fin)-Xamax Neuchatel (Zwi) 2-1 (2-1) 7. Lius 1-0, 10. Nielsen 1-1, 28. Kousa 2-1. Scheidsrechter: Sörensen (Den), toeschouwers: 10.000. Vardar Skopje (Joe)-FC Porto (Por) 0-3 (0-1) 38. Sousa 0-1, 64. Magalhaes 0-2, 66. Madjer 0-3. Scheidsrechter: Bergamo (Ita). Toe schouwers: 25.000. Dynamo Berlin (ODl)-Girondins Bordeaux (Fra) 0-2 (0-0) 58. Vujovic 0-1, 87. Ferreri 0-2^ Scheidsrechter: Valentine (GBr). Toeschou-' wers: 18.000. Napoli (Ita)-Real Madrid (Spa) 1-1 (1-1) 9. Francini 1-0, 43. Butragueno 1-1. Scheids rechter: Pauly (WD1), toeschouwers: 83.000. Glasgow Rangers (Sch)-Dinamo Kiev (Sov) 2-0 (1-0) 24. Falco 1-0, 50. McCoist 2-0. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe), toeschou wers: 44.500. Anderlecht (Bel)-Malmö FF (Zwe) 1-1 (1-0) 19. Vervoort 1-0, 62. Engqvist 1-1. Scheids rechter: King (Wal), toeschouwers: 18.000. Dinamo Bukarest (Roe)-KV Mechelen (Bel) Tromso(Noo.)-St.Mirren(Sch.)(0-1) 0-0j AtalantaBergamo(Ita.)-MerthyrTydfil(Wal.)(1-2) 2-0 DEN HAAG (ANP) AC Milan mag dan in de Italiaanse competitie aar zelend optreden, in het toernooi om de UEFA beker toonde de ploeg van Ruud Gullit en Marco van Basten aanzienlijk meer stootkracht. In de return van de eerste ronde werd Sporting Gijon binnen drie kwar tier in een uitzichtloze positie ge manoeuvreerd. Doelpunten van Virdis (twee keer uit een straf schop) en een fraaie treffer van Gul lit hadden de in Gijon opgelopen achterstand (0-1) ruimschoots goed gemaakt. Wegens ongeregeldheden in een ont moeting met Waregem was de for matie van de van woensdag 51 jaar geworden geldschieter Silvio Ber lusconi naar het diep in de Italiaan se laars gesitueerde plaatsje verban nen. Doorgans heerst daar ook in de laatste septemberdagen een verzen gende hitte. Woensdagmiddag werd Lecce verfrist door een regenbuien. Van Basten en vooral Gullit voelden zich onder die „Nederlandse" condi ties uitstekend op hun gemak. Voor 40.000 toeschouwers opende Virdis in de 21e minuut de score. De Joegoslavische scheidsrechter Pe- trovic had naar de elf-meterstip ge wezen toen Van Basten werd ge vloerd. In de twee minuten voor rust maakten Gullit en opnieuw Virdis het werk af. Na rust bleek Gijon niet over de vereiste veerkracht te be schikken om nog iets uit te richten. Nog steviger dan AC Milan pakte Club Brugge zijn tegenstander aan. Veertien dagen geleden werden Vla mingen door Zenit met 2-0 uit Lenin grad naar huis gezonden, binnen veertig minuten had Kenneth Brylle dat verschil genivelleerd. De Deen kon met vier treffers worden gehul digd als de man van de wedstrijd. De vroegere PSV-er verdeelde de pro- duktie over beide helften. Ceule- mans, die vlak voor de pauze doel troef, maakte het kwintet treffers vol. DUNDALK (ANP) Ton Harmsen, de voorzitter van Ajax, neemt binnenkort plaats aan de onderhandelingstafel met Frank Rijkaard. Hij heeft gistermiddag vanuit Ier land een uitvoerig telefoongesprek gehad met de speler. Volgens de voorzitter had Rijkaard, gisteren 25 jaar oud ge worden, zelf gebeld. Meer wilde Harmsen niet meedelen over het contact dat twintig minuten had geduurd. De voorzitter deed aan de pers het dringende verzoek „de jon gen met rust te laten". Ton Harmsen heeft nog geen afspraak voor een gesprek on der vier ogen met Rijkaard, die sinds zaterdag niet meer bij zijn werkgever is verschenen. „Dat hoeft-ie van mij ook nog niet", baste de voorzitter, die de pers toebeet „niet te zeu ren en te zeiken". Deze week komt er volgens Harmsen in ieder geval niets van een bijeenkomst, omdat de Ajax-voorzitter vandaag doorreist naar Zwitserland, waar morgen (vrijdag) de loting voor de tweede ronde van de Europacuptoemooien wordt gehouden. Het initiatief van Rijkaard, die weigert langer onder de technische leiding van Johan Cruijff te voetballen, heeft er voor gezorgd dat Cruijff de affaire niet langer in handen heeft. Ruud Gullit scoort uit een vrije trap de twee treffer voor AC Milan. Ajax gênant slecht tegen Dundalk: 2-0 Aberdeen (Sch.)-Bohemians Dublin (Ier.)(0-0) 1-0 Belenenses(Por.)-Barcelona(Spa.)(0-2) 1-0 FC Utrecht (Ned.)-Linzer ASK (Oos.)(0-0) 2-0 ValurReykjavik(IJsl.)-WismuthAUE(O.-Dld.)(0-0) 1-1 BohemiansPraag(Tsj.)-Beveren(Bel.)(0-2) 1/10 EspanoKSpad-BorussiaMönchengladbach (W.-Dld.)(1-0) 4-1 Spora(Lux.)-Feyenoord(Ned.)(0-5) 1/10 VitoriaGuimaraes(Por.)-Tatabanya(Hon.)(1-1) 1-0 BorussiaDortmund(W.-Dld.)-Celtic(Sch.)(1-2) 2-0 Hellas Verona (Ita.)-Szcezecin (Pol.)(1-1) 3-1 Lokeren (Bel.)-Honved Boedapest (Hon.)(0-1) 0-0 Dundee United (Sch.)-Coleraine (N.-Ier.)(1-0) 3-1 Dynamo Dresden (O.-Dld.)-Spartak Moskou (Sov.)(0-3) 1-0 AIK Stockholm (Zwe.)-Vitkovice(Tsj.)(1-1) 0-2 Admira Wacker (Oos.)-Turku PS (Fin.)(1-0) 0-2 IFKGöteborg(Zwe.)-Brondby IF (Den.)(1-2) 0-0 Club Brugge (Bel.)-Zenit Leningrad (Sov.)(0-2) 5-0 Werder Bremen (W.-Dld.)-Mjondalen(Noo.)(5-0) 0-1 GKSKattowice(Pol.)-Sportul Bukarest (Roe.)(0-1) 1/10 Auxerre(Fra.)-Panathinaikos(Gri.)(0-2) 3-2 Victoria Boekarest (Roe.)-Larnaca(Cyp.)(1-0) 3-0 PartizanBelgrado(Joe.)-FlamurtariVlora(Alb.)(0-2) 2-1 ACMilan(Ita.)-RealGijon(Spa.)...„(0-1) 3-0 Juventus(Ita.)-LaVallette(Mal.)(4-0) 3-0 Chaves (Por.)-UNI Craiova (Roe.)(2-3) 2-1 Trakia Plovdiv (Bul.)-Rode Ster Belgrado (Joe.)(0-3) 2-2 Panionios(Gri.)-Toulouse(Fra.)(1-5) 0-1 Inter Milan (Ita.)-Besiktas (Tur.)(0-0) 3-1 Leverkusen(W.-Dld.)-AustriaWien(Oos.)(0-0) 5-1 Dinamo Tiflis(Sov.)-Lok Sofia (Bul.)(1-3) 3-0 FCSion(Zwi.)-VelezMostar(Joe.)(0-5) 3-0 Dinamo Moskou (Sov.)-Grasshoppers (Zwi.)(4-0) 1-0 Wim Kieft legt aan voor een schot in de wedstrijd tegen Galatasaray. Stormloop deed PSY wankelen Het enige positieve punt waarop zij te- sleten, moest in de rust plaats maken rug kunnen zien was het feit dat de ne- voor Addick Koot. Een prima ingreep derlaag net klein genoeg gehouden van Hiddink, de defensie werd er aan kon worden (2-0) om zich te plaatsen voor de tweede ronde van het Europa Cup I toernooi. Waardoor een record stand hield, want nog nooit werd een Nederlandse ploeg in Europees ver band door een Turkse tegenstander uitgeschakeld. Het derde, door Addick Koot gescoor de doelpunt veertien dagen geleden in het eigen Philips-stadion bleek goud waard. Al oordeelden de PSV'ers Ler by en Koeman na de erbarmelijke wedstrijd van gisteren dat zij juist door die 3-0 overwinning misschien on bewust in slaap waren gewiegd. Trai ner Hiddink wilde van onderschatting, laat staan van misplaatst superiori teitsgevoel niets weten. Het was in Istanbul weer hetzelfde oude liedje. Te veel spelers lieten het in een wedstrijd waarin het er echt op aankomt afweten; een kwaal die PSV eerder bij internationale wedstrijden ook al zo vaak parten heeft gespeeld. Vooral Vanenburg zakte weer eens door het ijs. Andermaal werd duide lijk dat de lichtgewicht weliswaar een balkunstenaar is, maar onge schikt voor dergelijke wedstrijden. Ook Jan Heintze, al herstelde de klei ne Deen zich na de rust redelijk, Berry van Aerle (een brok onrust), Hans Gill- haus, voor wie het allemaal net iets te snel ging, de nerveus keepende Hans van Breukelen en merkwaardig ge noeg ook Willy van de Kerkhof vielen door de mand. De bekendste stofzui ger van ons land, na 36 jaar bijna ver- zienlijk stabieler door. Voor de pauze had het er alle schijn van dat niet PSV, maar pakweg Excel sior tegen de Turkse landskampioen in de ring was getreden. Het was vanaf het begin een ongeorganiseerde bende bij de Brabanders, die hun 91ste Euro- pa-Cup-duel afwerkten en voor de 25ste keer een uitwedstrijd verloren. Toen Galatasaray bovendien na zes minuten al scoorde (Prekazi trapte de bal voor waarna Colak via de paal in kopte) raakte PSV het hoofd helemaal kwijt. Alleen de voortreffelijke Niel sen bleef kaarsrecht overeind, terwijl gaandeweg Koeman, de grieperige Lerby (pas in de tweede helft) en de zwoegende Kieft zich enigszins her stelden. In dit rijtje hoort ook de na de rust ingevallen Koot thuis. Eric Gerets werd door het soms bijna hysterische Turkse publiek als de gro te boeman beschouwd en voortdurend hartstochtelijk uitgejoeld. Dit, omdat de beelden van PSV-Galatasaray, waarin Gerets nogal onstuimig tekeer ging, ook breedvoerig op de Turkse te levisie werden uitgezonden. De Belgi sche vuurvreter speelde gisteren een zeer ingetogen wedstrijd en maakte als enige PSV'er negentig minuten lang geen enkele overtreding. Galatasaray-PSV bleef qua hardheid toch binnen de perken. De Turken kwamen tot een totaal van 22 overtre dingen, waaronder twee maal geel (Co- lak en Yusuf). De Brabanders gingen 23 maal over de schreef. Grootste boosdoener bij PSV was Lerby met vijf overtredingen. Nadat Heintze al eens een inzet van Gunes op het laatste moment geblok keerd had, Lerby een verkeerde terug speelbal ternauwernood nog goed had zien aflopen en Colak na slecht uitver dedigen van Koeman een enorme kans had verprutst, kwam Galatasaray vlak voor rust op 2-0. De Joegoslaaf Prekazi trok er op rechts tussenuit en diens voorzet werd door Van Aerle pa niekerig in eigen doel gegleden. In de rust drukte Hiddink zijn spelers op het hart alle schroom en angst van zich af te schudden. Maar al te veel uitwerking hadden zijn woorden toch niet. Het spel van PSV bleef lange tijd rommelig en onrustig. Pas na een on begrijpelijke wissel van de Turkse trainer Mustafa Denizli kreeg PSV controle over de wedstrijd. De collega van Hiddink haalde halverwege de tweede helft zijn beste man, Prekazi, die er zichtbaar ook niets van be greep, naar de kant, en verving hem door Ilyas. Met het vertrek van Prekazi verdween ook het raffinement uit de Europese middenmoter. Bovendien raakte Ga latasaray moegestreden. PSV kreeg in de slotfase via Kieft en Gillhaus nog wat mogelijkheden, zonder dat zij daar hun voordeel uit haalden. De zwakte van het PSV van gisteren wordt mis schien nog wel het beste geillustreerd door de vermelding dat doelman Si- movic pas in de 63ste minuut zijn eer ste schot te verwerken kreeg. De Joe goslaaf stopte de harde inzet van Koe man bekwaam. Galatasaray - PSV 2-0 (2-0) 5. Colak 1-0, 41. Van Aerle 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: Nemeth (Hon), toeschouwers: 25.000. Gele kaarten: Colak en Yusuf Altintas (beiden Galatasaray). PSV: Van Breukelen; Gerets, Van Aerle, Koeman, Nielsen en Heintze; Vanenburg, Van de Kerkhof (Koot) en Lerby; Kieft en Gillhaus. Hamrun Spartans (Mal.)-Rapid Wien (Oos.)(0-6) 0-1 Vardar Skopje (Joe.)-FC Porto (Por.)(0-3) 0-3 Glasgow Rangers (Sch.)-Dinamo Kiev (Sov.)(0-1) 2-0 Dinamo Berlin (O.-Did.)-Bordeaux (Fra.)(0-2) 0-2 Partizani Tirana Alb. i-Benfi c a Por.)Partizani uitgesloten Sredets Sofia (Bul.)-Bayern München (W.-Dld.)(0-4) 0-1 MTK Budapest (Hon.)-Steaua Bukarest (Roe.)(0-4) 2-0 Anderlecht (Bel.)-Malmö FF (Zwe.)(1-0) 1-1 Napoli (Ita.)-Real Madrid (Spa.)(0-2) 1-1 Kuusysi Lahti (Fin.)-Xamax Neuchatel (Zwi.)(0-5) 2-1 Galatasaray (Tur.)-PSV (Ned.)(0-3) 2-0 Sparta Praag (Tsj.)-Fram Reykjavik (IJsl.)(2-0) 8-0 GornikZabrze(Pol.)-01ympiakosPireaus(Gri.)(1-1) 2-1 Omonia Nicosia (Cyp.)-Shamrock Rovers (Ier.)(1-0) 0-0 Jeunessed'Esch(Lux.)-Aarhus(Den.)(1-4) 1-0 Linfield (N.-Ier.)-Lillestrom(Noo.)(1-1) 2-4 Dinamo Bukarest Roe. )-KV Mechelen (Bel.)(0-1) 0-2 HamburgerSV(W.-Dld.)-AvenirBeggen(Lux.)(5-0) 3-0 01ympiqueMarseille(Fra.)-LokLeipzig(0.-Dld.)(0-0) 1-0 Hajduk Split(Joe.)-Aalborg(Den.)(Hajdukw.n.s.) (0-1) 1-0 FC Dundalk (Ier.)-Ajax (Ned.)(0-4) 0-2 SlaskWroclaw(Pol.)-RealSociedad(Spa.)(0-0) 0-2 FC Tirol (Oos. (-Sporting Lissabon (Por.)(0-4) 4-2 Genclerbirligi(Tur.)-Dinamo Minsk (Sov.)(0-2) 1-2 Glentoran(N.-Ier.)-Rovaniemi(Fin.)(0-0) 1-1 SliemaWanderers!Mal.)-VlaziniaShkodra(Alb.)(0-2) 0-4 Young Boys (Zwi.)-DunajskaStreda(Tsj.)(1-2) 3-1 KalmarFF(Zwe.)-Akranes(IJsl.)(0-0) 1-0 OFI Kreta (Gri.)-Vitosja Sofia (Bul.)(0-1) 3-1 FCDenHaag(Ned.)-UjpestDosza(Hon.)(0-1) 3-1 0-2 (0-1). 39. Hofkens 0-1, 70. Den Boer 0-2. Scheidsrechter: d'Elia (Ita), toeschouwers: 19.000. Hajduk Split (Joe)-Aalborg BK (Den) 1-0 (1- 0) n.v. Hajduk wint na strafschoppen. 43. Asanovic 1-0. Scheidsrechter: Deda (Tsj), toeschouwers: 12.000. Slask Wroclaw (Pol)-Real Sociedad (Spa) 0- 2 (0-0). 75. Loren 0-1, 82. Beguiristain 0-2. Scheidsrechter: Keizer (Ned), toeschou wers: 30.000. FC Tirol (Oos)-Sporting Lissabon 4-2 (1-0). 16. Marko 1-0, 53. Roscher 2-0, 57. Sealy 2-1, 67. Cascavel 2-2,69. Pezzey 3-2,85. Linzmaier 4-2. Scheidsrechter: Casarin (Ita), toeschou wers: 4.500. Hamburger SV (WDl)-Avenir Beggen (Lux) 3-0 (1-0). 9. Kroth 1-0,72. Kaltz 2-0,82. Labba- dia 3-0. Scheidsrechter: Damgaard (Den), toeschouwers: 6.500. Olympique Marseille (Fra)-FC Lok. Leipzig (OD1) 1-0 (1-0). 9. Allofs 1-0. Scheidsrechter: Gachter (Zwi), toeschouwers: 35.000. IFK Göteborg (Zwe)-Bröndby IF (Den) 0-0. Scheidsrechter: Savtsjenko (Sov), toe schouwers: 25.148. Werder Bremen (WDl)-Mjöndalen IF (Noo) 0-1 (0-0). 78. Marcussen 0-1. Scheidsrechter: Mc Knight (N-Ier), toeschouwers: 15.000. Dundee United (Sch)-Coleraine (N-Ier) 3-1 (1-0). 31. Gallacher 1-0, 48. Edgar 1-1, 73. Sturrock 2-1, 79. Clark 3-1. Scheidsrechter: Gunn (Eng), toeschouwers: 8430. Auxerre (Fra)-Panathinaikos (Gri) 3-2 (2-2). 23. Dutuei 1-0, 31. Vassiliou 1-1,41. Cantona 2-1, 44. Saravakos 2-2, 73. Courtet 3-2. Scheidsrechter: Agnolin (Ita), toeschou wers: 21.000. Rode kaart: Georgamlis (Pana- thinaikos). Dynamo Dresden (ODl)-Spartak Moskou (Sov) 1-0. 8. Minge 1-0. Scheidsrechter: Mul der (Ned), toeschouwers: 26.000. Club Brugge (Bel)-Zenit Leningrad (Sov) 5- 0 (3-0). 20. Brylle 1-0,39. Brylle 2-0,44. Ceule- mans 3-0, 56. Brylle 4-0, 69. Brylle 5-0. Scheidsrechter: Delmer (Fra), toeschou wers: 25.000. Inter Milaan (Ita)-Besiktas Istanbul (Tur) 3- 1 (2-1). 15. Feyyaz 0-1,36. Altobelli 1-1,44. Al- tobelli 2-1, 86. Serena 3-1. Scheidsrechter: Biguet (Fra), toeschouwers: 15.000. Espanol (Spa)-Borussia Mönchengladbach 4-1 (2-0). 30. Valverde 1-0, 45. Inaqui 2-0, 49. Golobart 3-0, 59. Rahn 3-1, 54. Pineda 4-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng), toeschou wers: 18.000. Dinamo Moskou (Sov)-Grasshoppers (Zwi) 1-0 (1-0). 33. Vasiljev 1-0. Scheidsrechter: Neuner (WD1). Juventus (Ita)-La Valetta (Mal) 3-0 (1-0). 23. Magrin 1-0, 60. Vignola 2-0, 87. Rush 3-0. Scheidsrechter: Antoniou (Cyp), toeschou wers: 5000. zegd. Spelbos (hij schoot na negen mi nuten een strafschop in de handen van doelman O'Neill), Rob Witschge, Bos man en Stapleton leken hun zinnen te hebben gezet op de poedelprijs. In dat streven werden zij echter na 72 minu ten ruimschoots overtroffen door de Ier Paul Newe. Hij werd ongewild het lachertje van de avond door zijn eigen doelman met een buitengewoon fraaie lob het nakijken te geven. Dat Ajax zelfs op een marge van twee treffers finishte was te danken aan in valler Hennie Meijer. Hij reageerde vlak voor tijd attent nadat O'Neill een schot van Scholten had laten weg springen: 0-2. Dat doelpuntje hielp Meijer overigens niet aan een voldoen de. In het half uur dat hij toebedeeld had gekregen kon hij zelfs de droevige Stapleton niet overtreffen. Johan Cruijff heeft er, tevergeefs, alles aan gedaan om het zijn gastheren naar de zin te maken. Zo het hij bij wijze van gebaar naar Ierland Frank Stapleton (al weken bankzitter) in de punt van de aanval beginnen. Maar de captain van de Ierse nationale elf had, gezien de re putatie die hij in eigen land heeft, be ter op de bank kunnen plaatsnemen. Nu was zijn 'eigen' volk getuige van het feit, dat de tand des tijds ook Sta pleton niet ongemoeid heeft gelaten. Een voortijdige wissel, samen met Bosman (Richard Witschge en Hennie Meijer vielen in), maakte het leed voor de 31-jarige aanvaller compleet. „We hebben met name in het begin niet slecht gespeeld", nam Cruijff na derhand zijn gênant opererende spe lers in bescherming. „Na een kwartier hadden we op 3-0 kunnen staan. Sco ren blijft kennelijk het probleem". Een waarheid als een koe, want ondanks het zwakke Amsterdamse spel kwam bijna iedere Ajacied wel een keer in scoringspositie. Hetgeen ook alles zegt over de kwali teiten van FC Dundalk, dat hard werk te, maar geen moment boven het Ne derlandse hoofdklasse-niveau kon uit stijgen. De Ieren kregen zowaar nog enkele kansen, maar met name Dessie Gorman raakte bij die gelegenheden dermate van streek, dat hij de bal in de richting van de hoekvlag knalde. Dundalk FC (Ier) - Ajax (Ned) 0-2 (0-0). 71. Newe 0-1 (e.d.), 87. Meijer 0-2. Scheidsrech ter: Larsson (Zwe), toeschouwers: 5000. Ajax: Menzo; Blind, Spelbos en Winter; Wouters, Bosman (Richard Witschge), Scholten en Mühren; Van 't Schip, Staple ton en Rob Witschge. Frank Stapleton, in duel met een verdedig er, faalde ook nu weer voor Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 21