Lading papierpulp in brand Honder^d^gëiti$Jiddelburg Stadsvernieuwingsfond: Vlissingen uitgebreid Geslaagd festival van kleine ensembles Goes INTERNATIONALE CONTACTEN Middelburgse parochie heeft nieuwe pastoor Druk bezochtt demonstratie Volharding Vroege meldingen vlucht Bourges Team De Visser wint sjeesjesrijden Zeeuwse titel voor politiehond Rakky BEZOEKERSAANTAL BOVEN VERWACHTING Kamerlid Smits op bijeenkomst CDJA in Goes PZC/ provincie 6 VOOR VOLGEND JAAR BIJNA 3,8 MLN Molukken Band Druk open huis in nieuwe Saronkerk in Oostkapelle MIDDELBURG - Een wereldwijd netwerk van hogere onder wijsinstellingen zou een impuls kunnen geven aan samenwer king op het gebied van ondermeer uitwisseling van informatie en onderzoeksresultaten. Daarbij zou dan wel rekening gehou den moeten worden met de speciale noden en behoeften van ontwikkelingslanden. Dat zijn de conclusies van een interna tionaal symposium over onderwijs en ontwikkelingssamen werking dat vrijdag, zaterdag en zondag in Middelburg en Vlissingen werd gehouden. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 De brandende papierpulp wordt uit de spoorwagon gelost. TERNEUZEN - Bij een brand op het terrein van overslag bedrijf Aug. de Meijer in Terneuzen is zaterdagmorgen in alle vroegte een hoeveelheid papierpulp in vlammen opge gaan. De pulp bevond zich in een goed afgesloten spoorwegwa gon. De schade bleef zeer beperkt. Onmiddellijk na het ont dekken van de brand werd de rij wagons uit elkaar gehaald. Met een vorkheftruck werd de stapel brandende papier pulp uitgeladen om vervolgens door de brandweer geblust te kunnen worden. Slechts een kwart van de wagoninhoud ging in vlammen op. De wagon zelf bleef onbeschadigd. heeft zaterdag het Zeeuws kampio schap voor politiehonden gewonn Met zijn hond Rakky prolongeerde de titel die hij vorig jaar eveneens de wacht sleepte. De winnende co binatie scoorde erg hoog; met 43 punten, van de 435 punten die beha! konden worden, boekte de kampii een 'superscore'. Ook C. van Liere uit Oost-Soubi scoorde met zijn hond Rudy erg ho Hij kreeg van de jury 421,5 punten werd tweede. B. de Ridder uit At muiden kreeg met zijn hond Yourif halve punt minder dan nummer tw hij won 'brons'. De vierde en laat plaats was voor R. Wink uit Borssi hij vergaarde met zijn hond Tarzan punten. De vijfde deelnemer, F. J. Kouijzer uit Zierikzee, trok zich i verwege de wedstrijd terug. Aanvankelijk hadden er zes combi ties ingeschreven voor dit Zeeu; kampioenschap voor politiehond maar de Sint-Philipslander Kos was op het laatste moment vert derd. Het kampioenschap werd deels gel» den in het Poelbos bij Goes en in Kachtsebos in Kapelle-Biezelir Het Poelbos was voor iedere deel mer 'neutraal terrein'; daar werden der meer het zwemmen en het vo werprevieren in de ochtenduren al werkt. In het Jachtsebos trok in middaguren vooral het stelwerk, het spectaculaire pakwerk, veel langstelling. De deelnemers werden beoorde door C. Minderhoud uit Domburg .Babijn uit Biggekerke en A. C. Jan uit het Brabantse Rijen. J. Damme Achthuizen (Z.-H.) en G. H. van Ee het Utrechtse Hoogland namen 'pakwerk' voor hun rekening. De oi nisatie van het Zeeuws kamp» schap voor politiehonden was in t den van de Politiehonden Verenig 'Walcheren'. Commissaris der koningin dr C. Boertien (rechts) en de Middelburgse wethouder S. Boersma-Smitskamp in ge sprek met de honderdjarige die altijd haar Bevelandse klederdracht trouw is gebleven. MIDDELBURG Mevrouw K. Pie- terse-Ruissen in Middelburg vierde zaterdag haar honderdste verjaar dag. De eeuweling stond de hele dag in het middelpunt van de belang stelling in het verzorgingstehuis Eben Haëzer, waarin zij al elf jaar tot volle tevredenheid verblijft. Zij geniet nog een goede gezondheid; alleen is ze soms wat in de war. Op haar verjaardag kreeg mevrouw Pieterse bezoek van onder andere commissaris van de koningin dr C. Boertien en zijn echtgenote. Wet houder S. Boersma-Smitskamp bracht de gelukwensen over namens het gemeentebestuur. Ook een de putatie van het bestuur van het be jaardencentrum was daarbij aanwe zig, evenals de bewoners van het te huis. Koningin Beatrix stuurde de Middelburgse een gelukstelegram. Mevrouw Pieterse-Ruissen werd honderd jaar geleden geboren in het Zuidbevelandse Waarde, als dochter van een landbouwersgezin. In het begin van de dertiger jaren vertrok zij uit haar geboorteplaats om in Middelburg als huishoudster te gaan werken. Vier jaar later trouwde zij met P. Pieterse, een weduwnaar uit Sint-Laurens. Zij kreeg daarbij tevens de zorg over de zes kinderen uit diens eerste huwelijk. Na een hu welijk van 36 jaar overleed haar echtgenoot. Voordat mevrouw Pie terse in 1975 in het verzorgingste huis Eben Haëzer werd opgenomen, woonde zij nog enkele jaren aan de Seissingel in Middelburg. Van de zes kinderen uit het vorige huwelijk van haar man zijn er twee niet meer in le ven. De kinderen en kleinkinderen (31) kregen samen met de eeuweling zaterdagavond een maaltijd in het verzorgingstehuis aangeboden, ge volgd door een receptie, die even eens werd verzorgd door het tehuis. Daarbij waren ook de 61 ach terkleinkinderen en de Zes achter achterkleinkinderen aanwezig. De hele dag wapperde de Nederlandse driekleur aan de vlaggemast van het verzorgingstehuis aan de Briand- laan voor de eeuweling. MIDDELBURG In het kerkelijk centrum De Hoeksteen in Middelburg vond zondag de installatie plaats van pastoor G. Rosenberg. Na een wel komstwoord van de secretaris van het kerkbestuur, de heer E. Donders, werd de pastoor geïnstalleerd door deken J. Aarts. Aan het eind van de eucharistieviering sprak ds Paulus van de gereformeerde Hoeksteen-kerk een slotgebed uit. Na afloop van de dienst werd een drukbe zochte receptie gehouden waarin men de gelegenheid kreeg pastoor Rosen berg de hand te drukken en tevens kennis te maken met zijn zuster, die in de pastorie zijn huisgenote is. Pastoor Rosenberg volgt in de Petrus en Pau lus Parochie pastoor J. Hendrikse op die met emeritaat is gegaan. Met dit vertrek is de parochie in Middelburg een combinatie geworden met de Em- manuel-parochie in Paauwenburg in Vlissingen, waar pastoor Rosenberg in '66 als kapelaan kwam en een paar jaar later werd geïnstalleerd als pastoor. Overigens is de nieuwe pastoor voor velen in Middelburg geen onbekende, want van 1954 tot 1966 was hij er kape laan. Ook was de pastoor aalmoeze nier van het Huis van Bewaring en hield hij zich bezig met de schoolcate chese. Gezien de veelomvattende taak in beide parochies wordt pastoor Ro senberg bijgestaan door een pasto raatsteam waarin vijf niet-geestelij- ken werkzaam zijn. Ook blijft pastoor Hendrikse beschikbaar voor het verle nen van bijstand. (Van onze medewerker) MIDDELBURG De vlucht uit Bour ges bleef ook vanwege de slechte weersomstandigheden één dag langer staan. De lossing geschiedde zondag morgen om 7.30 uur. De vlucht verliep zeer traag. Van de 2949 duiven waren zondagavond om 19.00 er ca. 700 thuis. Vroege meldingen zijn: M. v. Iwaarden Kruiningen 15.17 uur 1058 meter; Th. de Block St.-Jansteen 15.10/1029; J. v. Prenen Huls, 15.15/1026; Jo Pardon Graauw 15.20/1024; Bol en Co Lamswaarde 15.25-15.27/1019-1015; A. Rombout Westdor- pe 15.15/1009; R. Geirnaerdt Sas van Gent 15.25/1001; J. Notebaart Breskens 15.35/995; P.DellaertIJzendijke 15.30/990; Cor Hermes Lewedorp 15.51/989; Lex Thijs St.-Jansteen 15.35/981; Comb. Verplanke Terneuzen 15.39/980; H. Simpelaar Groede 15.40'977; G. v. Overloop Steen 15.36/977; D. v. Kerkho ven Retranchement 15.38/972; Jan Davidse Middelburg 16.00/969 m; J. v. Maldegem Heinkenszand 16.00/969; A. de Poorter Hoofdplaat 15.48/965; Jeremiasse/Zn. We- meldinge 16.11/964; J. en P. Nolet Axel 15.44/ 958; J. de Smet Oostburg 15.45/957; P. v. Goethem jKoewacht 15.45/957; J. Steen- hartd Goes 16.25/9.47; A. Zweedijke Kapelle 16.14/947; M. Prvoost 15.55/946; J. v. d. Broe- ke/Zn. Souburg 16.26/914; Meulenberg Vlis singen 16.32/901. GOES Dankzij een demonstrat die S.V. Volharding uit Goes sam met het Belgische Pantera uit Deur verzorgde, kon men zaterdag in h Goese Sportcentrum kennismak met alle aspecten die de gymnastie sport te bieden heeft. De vele belan stellenden zagen naast het beken heren- en damestoestelturnen en ja ook de in Nederland minder beken acro-gym en tumblingspringen. Beide clubs brachten in twee uur e wervelende spectaculaire show, die de show-business niet misstaan z hebben. Pantera, die in België één v de grootste clubs is op het gebied v sportieve acrobatiek, de acro-gym het tumblingspringen, wist het bliek geheel voor zich te winnen, l formatie van René van Asten, die Belgische kampioen Acro-gym in z gelederen heeft, bestaat reeds zesti jaar. René van Asten, ooit zelf nat naai kampioen bij het herenturnen België, is een expert op dit gebied probeert met instrukties ook in Ned land deze tak van de gymnastiek te troduceren. Volharding uit Goes is hier gretig ingegaan. De springgroep van Ben Weststrate is het resultaat. Met dt groep beoefent Weststrate in Ned land het springen, zowel op de lan| mat als bij het tumbling. Cora dek ning en André Korstanje, die san met Ben Weststrate een cursus vo den bij René van Asten, trainen ge; menlijk de acro-gymers. Dat dit Volharding geen windeier legt bleek uit het grote aantal deeii mers die de avond vulden met h prestaties. Tijdens het gezamenlijke siotnumir toonden beide clubs dat het spring van dubbele salto's en schroeven o mogelijk is op de tumblingbaan. Zov Pantera als Volharding demonstre den hun kunnen ook op het gebied v de Acro-gym, René van Asten geeft 31 oktober in Goes een instruk Acro-gym, waarbij ditmaal speciaal choreografie aan bod komt. VLISSINGEN De gemeente Vlissin gen kan voor het stadsvernieuwings fonds voor het komende jaar rekenen op een voorlopige bijdrage van het ministerie van VROM van 2.315.400. Het gemeentelijk aandeel in het fonds is vastgesteld op 1.465.000. De verho ging ten opzichte van 1987 bedraagt hiermee 810.000. Het merendeel hiervan, 620.000 komt voor rekening van de gemeente zelf. Dit blijkt uit het voorontwerp stadsvernieuwing 1988 van b en w van Vlissingen. De vergroting van het fonds vindt zijn oorzaak in de voorgenomen herstruc turering van het winkelapparaat en in verbetering van het particuliere wo- ningbezit. De verdeling en planning van de middelen is toegezonden aan de direct betrokkenen, die daarop tot 9 oktober schriftelijk kunnen reageren. Het is de bedoeling dat het vooront werp-raadsvoorstel over de stadsver nieuwing op 20 oktober wordt behan deld in de commissies volkshuisves ting, stadsvernieuwing en monumen ten, waarna het tegelijk met de ge meentebegroting op 17, 18 en 19 no vember aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Om de totstandkoming van rehabili tatie-uitvoeringsplannen te verge makkelijken willen b en w een bedrag van 250.000 beschikbaar houden voor de aankoop van panden. Voor de herstructurering van het winkelappa raat wil het college een bedrag van 500.000 bestemmen voor aankopen. Men denkt aan een actieve verwerving van winkelpanden in het kernwinkel gebied en hervestiging in het daarvoor in aanmerking komende gebied. Uit gangspunt is hierbij de Nota Binnen stad 1986. Ook voor komende jaren achten b en w een jaarlijkse uitgave van een half miljoen voor dit doel no dig. Met het beschikbaar worden van een rijksbudget voor de restauratie van monumenten wil de gemeente haar in- KLOETINGE De Zeeuwse ringrij- dersvereniging hield zaterdag een ringrijwedstrijd voor sjeesjes in Kloetinge. Er waren 14 deelnemers. 'De meeste ringen werden gestoken door Corrie en Jan de Visser uit Sou burg met 65 ringen in 75 beurten. De eerste prijs voor de versiering ging naar Lena en Bram Rose uit Oostka- pelle. De verdere uitslagen zijn: (totaal aantal gestoken ringen), 2 Lydie en Erik Bostelaar uit Zuid-Beveland met 64 rin gen, 3 Lenie en Simon Louws, 60,4 Paula Mol en Jan-Willem Minaard, 59,5 mevrouw Hage en Kees Hage, 59, 6 Sandra van Rosendaal en Peet Lambregts, 53, 7 Thea de Hamer en Jan Besuyen, 52,8 Mieke Loeve en Peter Bil- terijst, 52, 9 Mary Roelse en Tom Bostelaar, 51, 10 Lena en Bram Rose, 44, 11 mevrouw Van de Guchte en Henk van de Guchte, 43, 12 Rosita van Luyk en Ad Schout, 41,13 de heer en mevrouw Mol, 40,14 Mar Antheunis- se en Michael Antheunisse, 29. Uitslag versiering: 1 Lena en Bram Rose, Oostkapelle, 2 Paula Mol en Jan-Willem Minnaard, Zuid-Beveland, 3 Lenie en Simon Louws, Oostkapelle. spanningen meer concentreren beeldbepalende panden die buitei rijksregeling vallen en aanvullei bijdragen om restauratie van schermde monumenten financieel gelijk te maken. Het verbeteren van eigen woning wordt in '88 in de visie van b krachtig gestimuleerd. Men wil hi toe 3 ton bestemmen voor rehabili tiegebieden, 1 ton voor overige get den en 2 ton voor experimenten. Voor woonbuurtaanpassingen sti een bedrag van 450.000 op het lij; evenals voor herinrichting van wink gebieden. Drie ton wordt besteed de herstructurering en verbeter van het winkelapparaat. 2Voor tijdelijke huisvesting van woners, verhuiskostenvergoedinj en het benoemen van een contactf soon wordt 460.000 nodig geac Omdat het rijk in de nieuwe gedec traliseerde regeling voor verhuisk tenvergoeding beduidend lagere dragen hanteert dat tot nu toe, daarover overleg worden geopend» de woningbouwcorporaties en stelt gemeente een extra bedrag ter schikking uit het stadsvernieuwir. fonds. Met 20 mille voor voorlicht en een post onvoorzien komt het tot Stadsvernieuwingsfonds voor 3.780.400. KAPELLE-BIEZELINGE L. Keur uit Nieuw- en Sint-Joosla Symposium van de Hogeschool succes Zo gaat er in november een delegatie van ondermeer de Hogeschool Zee- Hef kwintet Kalenda Maya uit Veurne in de trouwzaal van het Goese stadhuis. Molukken. Die instelling heeft be langstelling voor de technische oplei dingen van de hogeschool. Dit om tot verbetering van de eigen technische faculteit te komen. Of en hoe er met de Indonesische instelling samenge werkt zelf worden, zal in november worden besproken. Er bestaan ver schillende mogelijkheden. Zo zouden er stafmensen of studenten van de Mo lukken naar Zeeland kunnen komen terwijl ook een omgekeerde uitwisse ling mogelijk is waarbij studenten of docenten van de Hogeschool Zeeland naar Indonesië gaan. Vanuit Tanzania, een speerpunt van het Nederlandse ontwikkelingssa- menwerkingsbeleid, waren twee me dewerkers van het Cooperative Colle ge in Moshi aanwezig op het sympo sium. Begin dit jaar ging een missie van de Zeeuwse hogeschool naar Tan zania om die contacten voor te berei den. De Tanzanianen blijven de ko mende weken in Zeeland om een mo gelijke uitwisseling te bespreken. Een andere opvallende deelneemster aan het symposium was mevrouw Wei Er- Qing van de universiteit van Wenzhon in China. Zij kwam niet alleen voor het symposium, maar ze zal vandaag een bespreking hebben met de Vlissingse burgemeester J. van der Doef over een mogelijke jumelage tussen de Chinese en de Zeeuwse havenstad. De organisatoren van de Hogeschool zijn erg tevreden over de uitkomst van de discussiedagen. Contacten zijn ge legd en verstevigd met ondermeer on derwijsinstellingen op de Philipijnen, in Tanzania, in Amerika en Canada en in een aantal Europese landen. „Je kunt natuurlijk ieder voor zich probe ren het wiel uit te vinden, maar dat is weining zinvol", zegt L. van Colmjon, voorzitter van het symposium en hoofd stafbureau onderwijsontwikke ling van de Hogeschool Zeeland, na af loop in een reactie op het besprokene. „Samenwerking biedt voor iedereen grote voordelen." GOES - In de statige entourage van de Goese trouwzaal valt de dame met de gebakdoos uit de toon. Na de zater dagse boodschappenronde, kan ze on der de kalmerende muziek van een blokfluitensemble even tot rust ko men op een dik gestoffeerde stoel. Zij is wellicht één van die luisteraars die 'en passant' in aanraking komt met het internationaal muziekfestival voor kleine koren en ensembles, dat zich in het stadhuis, de Grote Kerk, het Museum voor Noord- en Zuid-Be veland en de Manhuistuin afspeelt. Anderen zitten, de oren gespitst, op het puntje van hun stoel en volgen aandachtig de golvende toonladders van het ensemble. Deze groep bewus te 'liefhebbers' wordt zaterdag op de wenken bediend met een programma van rond de veertig concerten. De gezichten van mensen uit deze ca tegorie kom je zowel in de koorkerk, de trouwzaal als in het museum tegen. Het publiek rouleert; maakt uit het omvangrijke programma een al dan niet overwogen keuze en wandelt naar de betreffende concertlokatie. Het mu ziekfestival, dat zaterdag gratis wordt gesponsord door de najaarszon, trekt meer mensen dan bij zijn première twee jaar geleden. Aan het eind van de dag maken de verschillende gastvrou wen en -heren - vooral leden van de cul turele raad - de balans op. De trouw zaal scoort, gezien de beschikbare ruimte, met een gemiddeld van dertig a veertig luisteraars per concert niet slecht. Een uitschieter vormt het ener verende herenkwintet Intermezzo uit Utrecht. Met vijfenzeventig bezoekers wordt het dringen. In de Grote Kerk krijgen de musici en vocalisten een steuntje in de rug door de natuurlijke galm van het gebouw. Dat blijkt onder meer als het vocaal ensemble Twilight uit Zwijndrecht een a-capella versie van het olijke Mr. Sandman inzet. De gastheer merkt op dat gemiddeld tachtig a honderd belangstellenden per concert boven verwachting is. En hij mag bepaald niet mopperen over de geboden kwaliteit. Eenzelfde aan tal bezoekers woont naar schatting de concerten in het museum bij. De en thousiaste gastheer laat niet na de lof trompet te steken over het festival. Dat is naar zijn overtuiging zeker voor herhaling vatbaar. Niet alleen voor het publiek, maar ook voor de deelnemers is het festival aantrekkelijk. Wethouder G. R. Hee rebout van cultuur legt 's morgens bij de opening uit dat „door samen musi ceren een band ontstaat die heel diep gaat." Aan de hand van essays van Maarten 't Hart kijkt de wethouder naar het fenomeen muziek vanuit zo wel de spelers als het publiek. De mu sicus slooft zich uit om een instru ment te beheersen en wordt tijdens de les voortdurend gekweld door de vraag of'het ooit wel wat zal worden.' De musicus heeft echter na veel studie OOSTKAPELLE - Ter gelegenheid van de ingebruikname van de Saron kerk, het nieuwe kerkgebouw van de gereformeerde gemeente in Oostka pelle, werd zaterdag een druk bezocht open huis gehouden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik het nieu we gebouw, dat onder architectuur van bureau Fierloos uit Goes tot stand kwam, te bezichtigen. Opvallend in de kerkzaal is dat de ban ken in een ronde vorm om de kansel staan. Door middel van een vouwwand kan een tussenzaal bij de kerkzaal worden getrokken. In dat geval heeft men de beschikking over ongeveer 800 zitplaatsen die alle goed zicht bieden op het liturgisch centrum. Het be staande orgel, dat pas tien jaar oud is, is weer ingebouwd. 's Middags werd in de Saronkerk een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsju bileum van ds C. Harinck. In verband hiermee wordt dinsdagavond om half acht een jubileumdienst gehouden. het vermogen om in mensen een snaar te laten trillen. De wethouder hoopt dat de bezoekers die dag met deze vluchtige rijkdom naar huis gaan. Achter in de middag hebben de diver se Vlaamse ensembles hiervoor nog een eindje te gaan. In totaal namen er ongeveer 50 men sen uit 13 landen aan deel. Voor het merendeel medewerkers, docenten en studenten van universiteiten en hoge scholen uit zowel de ontwikkelingslan den als de Westerse wereld. Aan het symposium deden met name instituten mee. die zich inzetten voor cooperative education, wat samen te vatten is als het beter afstemmen van onderwijs op de arbeidsmarkt. Het symposium werd georganiseerd door de Hogeschool Zeeland. De bedoeling van het symposium was naast discus sie en inventariseren van wensen ook het leggen van contacten tussen de in stituten uit verschillende landen om zo ondermeer al een aanzet te geven tot een wereldwijd onderwijsnetwerk. Het symposium was een vervolg op de vijfde wereldconferentie over coopera tive education, die vorige week in Am sterdam werd gehouden. De Hoge school Zeeland had het symposium speciaal de dagen daarna gepland om zo de deelnemers de kans te geven beu de bijeenkomsten te bezoeken. Dat de Zeeuwse hogeschool de organi satie van een dergelijk symposium op zich heeft genomen heeft ondermeer te maken met het feit dat de school al een jarenlange ervaring heeft op het ge bied van integratie van bedrijfswen- sen in het onderwijs en met het gege ven dat er sinds kort een experimente le studierichting ontwikkelingskunde bij de Hogeschool Zeeland is onderge bracht. Aan die cursus doen momen teel tien mensen mee. De opleiding is uniek in Nederland. De cursus staat open voor mensen met een volledig HBO-diploma. Zij worden voorbereid op het werken in een ontwikkelings land. De Hogeschool Zeeland zoekt nu met name contact met onderwijsin stellingen in ontwikkelingslanden, die een soortgelijk opleidingsaanbod heb ben. Dit om bij een eventuele uitwisse ling mensen te kunnen ontvangen of uit te laten gaan, die ook concreet iets in het andere land kunnen beginnen. land en het ministerie van ontwikke lingssamenwerking naar de universi teit van Pattimura in Amiborna op de GOES - Het CDA-kamerlid R. Smits spreekt vrijdag 2 oktober op een open avond de afdeling Zeeland van het Christen Democratisch Jongeren Ap pèl (CDJA) in Goes. Naast het kamer lid, komen ook de landelijke CDJA- voorzitter H. Huibers en de Goese hoofdcommissaris van politie L. Diepenhorst aan het woord. Aan de orde komt de kleine criminali teit en de relatie tussen het CDA en het CDJA. Parlementariër Smits houdt zich vooral bezig met het midden- en kleinbedrijf en wordt derhalve ook ge confronteerd met de kleine criminali teit. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in hotel Terminus. Het CD JA-Zee- land houdt een dag daarna (zaterdag 3 oktober) een informatiemarkt in een grote tent op de Grote Markt in Goes. In de verschillende stands treft de be zoeker informatie aan over volksge zondheid, ontwikkelingssamenwer king, sociaal-economische zaken. Voor de presentatie wordt tevens vi deomateriaal gebruikt. Het landelijk CDJA-bestuur zal op deze dag aanwe zig zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 6