Middelburg wil 'gaten' in binnenstad opvullen Kunstgrasbanen voor Vlissingse hockeyclub Gemeentebelastingen in Middelburg niet omhoog Ópen dag vogelopvangcentrum Dominee Van der Wi..„ ereburger van Veere PZC/Streek Diefstallen uit geparkeerde auto's Vervolgcursus gezondheid en ouder worden ontving visueel gehandicapten wmz WAARSCHUWING! Lionsclub Gelukkig toeval in Muzikaal Uur Jubilerend Sé-ros vierde twintigste verjaardagsfeest Industrie grond RIOOLHEFFING WEL DUURDER NW.- EN ST. JOOSLAND SKW begint het nieuwe seizoen Kledingbeurs De afdeling Nieuw- en St. Joosland van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt woensdag 14 oktober een kle- dingbeurs in de openbare lagere Van Randwijckschool aan de Van Aken- straat. Het is de bedoeling dat er win- terkleding voor jong en oud wordt ver kocht. Het inleveren kan dinsdag 13 oktober tussen 15.30 en 16.45 uur en de verkoop is 14 oktober van 13.30 tot 15.00 uur. De niet verkochte kleding kan daarna tot 15.30 uur worden opge haald. De helft van de opbrengst is voor de organiserende vereniging. Kle ding die niet wordt opgehaald gaat naar het Leger des Heils. SOUBURG Ouderenbijeenkomst De af deling Oost-Souburg/Ritthem van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt morgen, dinsdag een ver gadering in Bachtenpoorte in Oost- Souburg. Mevrouw R. Heijdens, hoofd- verpoleegkundige van het kruiswerk in Vlissingen, vertelt over het onder werp 'Gezondheidszorg en ouder wor den'. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Wedstrijden voor VLISSINGEN reddend zwemmen Fancy-fair De Franciscusschool in Vlissingen houdt, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, zaterdag een fancy-fair in de tuin van de school. Er is tevens een rad van avontuur. De fan cy-fair begint om 10.00 uur. Vrouwenraad De stichting Vlis singse Vrouwenraad begint donder dag het nieuwe seizoen met een bij een komst in het jeugdgebouw bij de Pe trus Kerk in Vlissingen. Mevrouw Rijndorp spreekt vanaf 13.45 uur over milieu en voeding. SKW bijeen Het algemeen be stuur van de Stichting Kultureel Werk in Vlissingen houdt woensdag de eer ste vergadering van het nieuwe sei zoen in het Woltershuis. Op de agenda staat onder meer de financiële afreke ning over 1986. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wijkcomité Het Vlissingse wijk- comité Paauwenburg komt vanavond bijeen in buurthuis De Paraplu. Op de agenda staan onder meer de evaluatie van de geraniummarkt in mei en de nota die de woningbouwvereniging Basco begin deze maand over de wijk heeft uitgebracht. De vergadering be gint om 19.30 uur. WESTKAPELLE Filmvertoning over diakonaat N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND SCHOONMAKEN LEIDINGNET ONTWERPBEGROTING 1988 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 MIDDELBURG B en w van Middel burg willen de komende jaren de na druk leggen op opvulling van 'gaten' in de binnenstad. Dat staat te lezen in de ontwerpbegroting voor 1988. Extra aandacht wil het college ook besteden aan leegstand in woningen boven winkels. Gedacht wordt aan een on derzoek naar het gegeven of een ge meentegarantie bij het afsluiten van leningen voor het opknappen of aan kopen van zo'n woning een bijdrage kan leveren aan het tegengaan van leegstand in die woningen. Als actiegebieden op het punt van de stadsvernieuwing stellen b en win de ontwerpbegroting de Vogelstraat, de Sint Jansgang, de Lambrechtstraat en de Penninghoek voor en in Nieuw en Sint Joosland de Veerstraat. Concrete plannen voor sociale woningbouw op oude bedrijfsterrein in de binnenstad Jansstraat en voor het gebied van het garagebedrijf De Dreu in de Zuster straat. B en w willen onderzoeken of er nog meer van dergelijke projecten kunnen worden ontwikkeld. Er is nog zijn er voor volgend jaar voor het ter rein van het bedrijf Wiegel in de Sint een plan in voorbereiding voor het bouwen van woningen op het terrein van de voormalige kwekerij achter de Langevielesingel. De bouw in het plan Maisbaai zal waarschijnlijk volgend jaar kunnen RENESSE Uit een Westduitse auto zijn zaterdag in Renesse een radio cassetterecorder en twee kinderzitjes gestolen. De auto, eigendom van E. G. K. uit Hagen, stond geparkeerd aan de Rampweg. De schade wordt geraamd op 1500 gulden. In Nieuw Haamstede zijn vrijdagmid dag uit een kampeerbus 2100 Duitse mark en betaalcheques ontvreemd. Het geld en de cheques zaten in een tas, die later leeg werd teruggevonden. Eigenaar van de kampeerbus, waar van een ruit was vernield, is B. W. uit het Duitse Ketsch. SAS VAN GENTEen mooier toeval dan zondag in Sas van Gent kan haast niet. De grote klok van de rk kerk aan de Markt sloeg precies half vier op het moment dat in de kerk Orpheus zijn klaagzang over het sterven van zijn geliefde Euridice, het Lento van Mon teverdi's 'Orfeo', had voltooid. De zware bronzen klanken verlengden het dramatische moment precies op tijd voor het strijkensemble van Diver timento uit Eeklo (B) dat juist twee instrumentale delen van de opera uitvoerde. Dirigent William Spittael wachtte tot de laatste galm van de kerk klok weggestorven was en liet zijn ensemble toen het volgen de deel inzetten. Het succes van het Muzikale Uur in Sas van Gent, een jaar lijks weerkerend concert, was niet alleen aan dit toeval te danken. Divertimento, in 1978 als jeugdensemble opgericht en inmiddels een volwaardig orkest met strijkensemble en blazersgroep, heeft inmiddels een zekere faam opgebouwd. De Koewachtse platenfabriek Linex, die dit concert ter gele genheid van zijn dertigjarig ju bileum sponsorde, kan ook te vreden zijn gezien de waarde ring van het in groten getale opgekomen publiek. De Belgen brachten in Sas van Gent een programma van ba rokmuziek. De Terneuzense Arie Karreman leidde hen op het kerkorgel in met Handels Orgelconcert opus 4 nr. 5 in F. In het overbekende Adagio van Albinoni waren Karreman en orkest samen te horen, maar daarin ging de meeste aan dacht toch uit naar Elise de Baerdemaecker die de vioolso lo voor haar rekening nam. Eveneens uit België kwam de solist Peter de Clercq, in Sam- martini's Concerto in F voor orkest en sopraanblokfluit. De twintigjarige Joop de Pooter uit Zaamslag maakte gisteren in Sas van Gent zijn debuut als trompetsolist met orkest in To- relli's Concerto in D. beginnen. De verwachting is dat het ongeveer vier jaar zal duren voor het hele project met onder meer woonhui zen en een hostellerie gerealiseerd is. Aan de bouwwerkzaamheden in de SEROOSKERKE De ruitervereni- ging Sé-ros vierde zaterdag onder gro te belangstelling het twintigjarig be staan in manege De Eendracht in Se- rooskerke. De feestdag begon om half elf met spelletjes voor kinderen tot twaalf jaar die hierbij hun rijvaardig heid konden demonstreren. Winnaars werden: groep A, Evelien Strouchen, groep B: Pieter Götte, groep C: Natasja Vette. Vanaf half twee werd een zeskamp gehouden, waaraan zeven groepen deelnamen. Zonder paarden dit keer werden de krachten gemeten door middel van een kruiwagen-race, ringsteken op de flets, gewichtheffen, een estafette en een kussengevecht en zelfs het trek ken van een vrachtwagen. De groep van Jan Meyers kwam als winnaar uit de bus. Hoogtepunt voor de paardenliefheb bers was ongetwijfeld het optreden van Helène Albert, een amazone op in ternationaal niveau, die op muziek van Mozart een dressuurdemonstratie gaf met haar paard Mister X. In de avonduren was er groot feest in de ma nege met muzikale medewerking van de band Muszette. Naast de eigen leden, met familie, be zochten ook leden van andere Zeeuw se rijverenigingen de jubileumdag. Maisbaai wordt ook de vernieuwing van de Dokbrug gekoppeld. Reijersho- ve is eind dit jaar vol en daarna kan er begonnen worden akn de verkoop van kavels in de Erasmuswijk en de bouw daar. In de ontwerpbegroting staat al vermeld dat er "aanzienlijke" belang stelling is voor die nieuwe wijk van Middelburg-Zuid. B en w geven in de ontwerpbegroting ook aan dat ze willen proberen zoveel mogelijk gemeentelijke eigendom men, die niet voor de openbare dien sten bestemd zijn, te verkopen, bij voorkeur aan de huidige huurders of bewoners. Ook de trend om verhuurde percelen tuingrond en stukjes open baar groen te verkopen, die aan parti culiere tuinen grenzen, willen b en w volgend jaar voortzetten. De uitgifte van industriegrond ver loopt prima. De voorbereidingen voor het nieuwe bedrijventerrein Water- wijck naderen hun voltooiing en de verwachting is dat er volgend jaar en mischien zelfs nog dit jaar begonnen kan worden met de grondverkoop. De schatting is dat er van Arnestein vol gend jaar ongeveer drie hectare in dustriegrond verkocht zal worden. Eind volgend jaar zullen waarschijn lijk de eerste graven gedolven kunnen worden in het nieuwe gedeelte van de algemene begraafplaats aan de Weste lijke Oude Havendijk. Tot ongeveer 2015 biedt dat terrein voldoende ruim te. B en w schrijven in de ontwerpbe groting voor 1988 dat het aulacomplex van de begraafplaats te weining op vangruimte voor belangstellenden biedt. Er worden geen verdere voor stellen gedaan de aula te vergroten. Pupillen spelen de kunstgrasbaan van de Vlissingse hockeyclub in. MIDDELBURG - B en w van Middel burg kunnen de raadsleden voor vol gend jaar een sluitende begroting voorleggen. De gemeente houdt zelfs 117.680 gulden over voor toevoeging aan de pot eenmalige middelen, reali sering van zaken op het wensenlijstje en dekking van rijksbezuinigingen op het welzijnswerk. Dit dankzij onder meer meevallers in het rijksuitkerin- genbeleid. De gemeentebelastingen hoeven dit jaar ook niet omhoog, al leen de rioolheffing wordt verhoogd, zodat de gemeente ongeveer 50.000 gulden extra binnenkrijgt. Hoe hoog de heffing volgend jaar per inwoner precies zal zijn is in de ontwerpbegro ting nog niet nader uitgewerkt. Een jaarlijkse verhoging van het riool- afvoerrecht tot 1990 was door de raad al afgesproken in 1986. Het extra geld gaat in een aparte pot. Volgend jaar komt er een rioolbeheersplan gereed, waarin onder meer wordt uitgestip peld hoe verouderde stukken in de Middelburgse riolering kunnen wor den aangepast aan de eisen van het Waterschap Walcheren. Verder wordt volgend jaar zoals gemeld een toeris tenbelasting van 50 cent per nacht in gevoerd om de nog op te richten Stich ting Middelburg Promotie wat finan ciële armslag te geven. De onroerendgoedbelasting zal waar schijnlijk komend jaar anders van op zet worden. Dit omdat er op rijksni veau een nieuwe regeling wordt voor bereid, die per januari 1988 van kracht wordt. De belasting voor eigenaars mag volgens de normen uit die nieuwe regeling dan niet meer dan 50 procent hoger zijn dan de belasting voor ge bruikers. In Middelburg is het tarief van de onroerendgoedbelasting voor eigenaars 75 procent hoger dan voor gebruikers en dus voorzien b en w voor komend jaar een daling van het eige naarstarief en een verhoging van het gebruikerstarief van respectievelijk 6 en 11 procent. De gemeente krijgt, na dat de wet wordt doorgevoerd, een paar jaar de tijd de tarieven te veran deren. B en w willen de wijzigingen in de belasting gefaseerd door voeren. B en w willen 55.200 gulden uittrek ken voor het teniet doen van de kor tingen op het welzijnswerk. Voor 1989 en daaropvolgende jaren ziet Middel burg die aanvullingsmogelijkheid echter niet meer en dan zullen de be zuinigingen structureel moeten wor den opgevangen binnen het welzijns budget, stellen b en w al in de ont werpbegroting voor 1988. Op het ge bied van het onderwijs wil het Mid delburgse college volgend jaar begin nen met de opzet van een gemeen schappelijke medezeggenschapsraad, zoals door de medezeggenschapsra den van Middelburgse scholen is be pleit. VLISSINGEN - De Vlissingse hockey club heeft als derde vereniging in Zee land nu ook een kunstgrasbaan. De club huurt de baan van de gemeente, die er 600.000 gulden voor heeft neer geteld. De vereniging heeft zelf ook nog eens 75.000 gulden betaald voor de nieuwe baan. Zaterdag werd het veld officieel in gebruik genomen door het Vlissingse burgemeester sechtpaar Van der Doef, dat de afslag deed in twee wedstrijden van de jong ste groepen. De hele dag was het feest op en rond het nieuwe veld. Van 's morgens tot 's avonds werden er wedstrijden ge speeld. Volgens C. Zwaan, secretares se van de vereniging, waren de voorde len van de nieuwe baan al duidelijk te bespeuren in het spel. Zo hadden som mige teams zich al echt ingespeeld op het kunstgras en dat bood voordelen tegenover andere teams van clubs uit de rest van Zeeland, die nog niet over kunstgras beschikken. De vereniging heeft zeker vijf jaar ge lobbyd voordat de gemeente geld be schikbaar wilde stellen voor een kunstgrasbaan. Kunstgras is erg duur, maar al bijna onontbeerlijk aan het worden in de Nederlandse hockeywe- reld. Voordelen van kunstgras zijn on dermeer dat er ook in natte perioden doorgespeeld kan worden en da.t de bal weinig weerstand ondervindt, waardoor er meer gerend moet wor den, wat de conditie van de spelers ten MIDDELBURG - De Stichting Welzijn voor Ouderen Walcheren houdt in drie Walcherse dorpen vervolgbijeen- komsten van de cursus over gezond heid en ouder worden. In Biggekerke worden de vier bijeen komsten vanaf woensdag 14 oktober wekelijks van 14.00 tot 16.00 uur ge houden in het dorpshuis, in Zoutelan- de vanaf vrijdag 6 november wekelijks van 14.00 tot 16.00 uur in het groene kruisgebouw en in Vrouwenpolder vanaf dinsdag 6 oktober van 9.30 tot 11.30 uur in het verenigingsgebouw. De onderwerpen-zijn hardhorendheid, slapeloosheid, homeopathie, straling en kernenergie en de werking van een notariskantoor. NIEUW- EN SINT JOOSLAND De jongerensoos van het SKW 'De Oude Bakkerij' in Nieuw en St Joosland be gint donderdag aan het nieuwe sei zoen. De eerste avond krijgen de be zoekers de gelegenheid om graffiti- posters te maken. Voorts wordt er een keer per maand een videofilm ver toond. De soosavonden zijn bestemd voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar en duren van 19.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG Het vogelopvang centrum De Mikke in Middelburg hield zaterdag een goed bezochte open dag. Het in het park Tooren- vliedt gelegen asiel heeft als doel zie ke en gewonde vogels weer gezond in de natuur terug te brengen. Vooral in de wintermaanden is het druk in het vogelopvangcentrum, waar tien vrij willigers zich inzetten voor de zieke dieren. Asielhoudster Lia ten Hoorn geeft aan dat er nog veel moeilijkheden te over winnen zijn, voordat het asiel pro bleemloos kan functioneren. „We werken met man en macht aan de ver betering van onze accommodatie", zegt ze. „In de zomermaanden hebben we veel kunnen doen aan onze nieuwe quarantaineruimte, waar het verzor gen van de vogels een stuk eenvoudi ger zal worden". Het opvangcentrum draait van subsi diegeld van diverse Zeeuwse gemeen ten en heeft in 1986 een gift van negen duizend gulden gekregen van de Zo- merpostzegelactie. Ook ontving het centrum dit jaar een bedrag van ne genduizend gulden van de actie, die Jos Brink begon in 'Wedden dat' om vogels de winter door te helpen. „Dat zijn leuke dingen", zegt Lia ten Hoorn, „daarvan kunnen wij voedsel kopen en bijvoorbeeld een bassin aan leggen voor 'olievogels'. We kregen trouwens ook vijfhonderd gulden van een huisvrouwenvereniging, waarvoor we een nieuwe kooi konden aanschaf fen". Verder zijn er ongeveer 250 dona teurs, die via het 'vogelkrantje' op de hoogte worden gehouden van het wel en'wee in het asiel. In 1988 viert de Stichting Vogelopvang het eerste lus trum. Naast gewonde en zieke vogels worden er ook gekwetste egels ver zorgd en brengt de veldpolitie wel eens een ander hulpbehoevend dier naar het asiel. Om zo goed mogelijk te kunnen hel pen, zou het opvangcentrum graag over een auto beschikken om gewon de dieren op te halen. Niet iedereen wil of kan de moeite nemen om de zie ke dieren in het asiel te brengen. Door middel van de open dagen, die een maal per jaar worden gehouden, wil len de medewerkers van het asiel de goede komt. Voor het spelen op kunst gras zijn wel weer andere technieken noodzakelijk bij het spel. Verenigin gen zonder kunstgras komen daardoor steeds meer in het nadeel, wanneer zij bij uit-wedstrijden wel op een dergelij ke baan moeten spelen en thuis alleen maar hebben kunnen oefenen op gras. GROEDE Zondagmiddag ont de Lionsclub West-Zeeuwsch-Vl deren een groot aantal visueel dicapten in hotel-restaurant Vlaamsche Duyn' in Groede. Zeeuwse organisatie van blinde slechtzienden bezocht in het k van een weekend-fietstocht meer het vormingscentrum Hedi se waar de nachten werden doi bracht, terwijl er tevens een dracht-avond werd verzorgd leiding van de directeur van het trum, N. Peterse. De fietstocht strekte zich uit ove westelijk gedeelte van het landje Cadzand. Vrijwilligers waren hi behulpzaam. Namens de Lions sprak voorzitter George van Vo over de goede contacten die er zijn sen de Zeeuwse organisatie Lions. Mevrouw Frijman uit Sluis, vot ster van de regionale werkgroep,! haar dank uit voor de jaarlijkse vangst in het Vlaamsche Duyn en de steun van de Lionsclub. Namei afdeling Zeeland van de vereni voor blinden en slechtzienden i de heer Cor van de Lijcke uit Vli gen. Vooral het sociale contact tu visueel gehandicapten en ziendf uiterst belangrijk. Een volledige gratie van de blinden en slechtzier is een grote wens, aldus Van de Lij Het dagelijks bestuur van de L club zegde steun toe bij een te ori seren culturele excursie naar Bri De Lions zullen dan voor vervoer gen. Burgemeester oorkonde. G. W. van Montfrans-Hartman van Veere overhandigt ds F. H. A. van der Wind de erepenning mensen attent maken op de mogelijk heden die er zijn om aan dieren hulp te verlenen. SERffbSKERKE In een volle her vormde kerk van Serooskerke werd ds F. H. A. van der Wind zondag tot onze dominee Van der Wind". Dek gangers beloonden ds Van der II met een warm applaus. ereburger benoemd van de gemeente Veere. Dit gebeurde tijdens een spe ciale kerkdienst, die werd gehouden ter gelegenheid van het feit dat ds Van gemeente van Serooskerke. Burgemeester G. W. van Montfrans- Hartman overhandigde de erepenning met de daarbij behorende oorkonde met de woorden: „U heeft hem ver diend, u bent voor alle inwoners, on geacht leeftijd of kerkgenootschap al tijd aanspreekbaar. Een gewaardeerd medeburger, meelevend, meewerkend en een echte vriend. Opgewekt, ande ren opwekkend. U bent", aldus de bur gemeester, „hier nu veertig jaar lang ZIERIKZEE In zwembad Ou dak in Zierikzee vinden aanstaa zaterdag (3 oktober) de districts! strijden Zuid-Wést van de Koninkl Nederlandse Bond tot het Redden Drenkelingen (KNBRD) plaats, reddingsbrigades uit Goes, Mie burg, Oostburg, Vlissingen en Zif zee verschijnen aan de start. Het nemersveld bestaat uit zestien gen van elk zes personen. De weds den beginnen om 16.00 uur Een Jan van Gent krijgt een visje voorgeschoteld tijdens de open dag van voge lopvangcentrum De Mikke in Middelburg. WESTKAPELLE Als opening van het catecheseproject over zending en werelddiakonaat van de hervormde en gereformeerde kerk in Westkapelle vertoont de stichting kruistochten morgenavond, dinsdag, de film 'Niko lai'. De voorstelling is te zien in het jeugdgebouw aan de markt en begint om 19.00 uur. Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Aan alle bewoners in de wijk Paauwenburg en de Gerbrandystraat (gemeente Vlissingen) en de kern Kou- dekerke. De NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) zet de werkzaamheden betreffende het schoonmaken van het buizennet voort. In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag en zo nodig een enkele maal 's nachts. De bewoners van de straten in genoemd gebied waar op een bepaalde dag de leidingen worden schoonge maakt, zullen hiervan door middel van een huis-aan- huis bezorgde brief persoonlijk op de hoogte worden gebracht. Gebleken is dat het leidingnet zodanig vervuild is, dat ook omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen. De bewoners van het genoemde gebied wordt daar om aangeraden voor alle zekerheid een kleine voor raad schoon water bij de hand te houden. Bruin water kan vlekken op het wasgoed achterlaten. WMZ doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water niet voorkomen, zolang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. In bijzondere gevallen kan overleg worden gepleegd met ons districtskantoor te Vlissingen, tel. 01184- 13956. WMZ heeft getracht bedrijven en instellingen ook in dividueel te waarschuwen. WMZ aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijk heid voor schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ir. P. Stoter, directeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 4