voor Damesvoetbal: Hoek verslaat Terneuzen Eric Nagelkerke schiet weer raak voor Steen HVV in slotfase toch naar zege in Temeuzen Trimtocht langs elf dorpen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen I aalvoetbal n Axel Zaalvoetbal damesteams Belangrijke punten St. Aloy en Sar 2 VC WON IN MIDDELBURG: 11-15, 0-15, 0-15 Martijn Scheers sterkste surfer Clubkampioenen tennis Zaamslag PHILIPPINE MET 4-1 OPGEROLD THUISCLUB VERLIEST NA 2-1-VOORSPRONG Handbaltoernooi van Operatie'71 Stonedunkers zegevieren in basketbaltoernooi PZC/ sportkrant ecreatief T TAFELTENNIS 1,1 A AN DAG 28 SEPTEMBER 1987 IrAAUW - Met de 55-jarige André jjbrie uit Sas van Gent en de 66-jarige Iplg Rene Hamelink als opvallendste Ipers sloot een groep atleten van SV ||oy zondagmiddag omstreeks half les de eerste 'Elf dorpentocht' af. Ge- jiirende twee dagen kwamen daarbij Ingeveer vijtig trimmers in actie. Zij Iepen langs elf dorpen in Oost- leeuwsch-vlaanderen en legden in to- jaal 85 kilometer af. leze trimloop was bedoeld als een re- lameloop voor het trimmen, zoals Re- my Mngnus later uitlegde. „Het is weer eens wat anders dan altijd rond de kerktoren. Daar zijn al zoveel dingen aan kapot gegaan. Maar iets nieuws gaat niet altijd zonder problemen". De voorzitter van SV Aloy gaf daarmee aan ietwat teleurgesteld te zijn in de animo die er op de dorpen voor de zo genaamde afwachtingswedstrijden bleek. „Het was juist de bedoeling dat er in die plaatsen meer mensen warm zouden lopen voor het trimmen". De groep lopers vertrok zaterdagmid dag uit Graauw en liep vervolgens langs Kloosterzande, Vogelwaarde en Axel naar Westdorpe. Daar werd de tocht zondagmorgen voortgezet. Via Zuiddorpe, Koewacht, Heikant, Sint- Jansteen en Lamswaarde werd zondag aan het eind van de middag in Graauw gefinisht. Er werd op een schema van dertien kilometer per uur gelopen. In de dorpen konden lopers afhaken of zich aansluiten. André Obrie en René Hamelink liepen heel de tocht. De 66- jarige Belg deed dat zelfs zonder on derweg te rusten. uime volleybalzege NIEUWVLIET-BAD Bij gebrek aan voldoende wind zaterdag werd de dit weekeinde geplande branding-surf- wedstrijd voor de Zeeland-bokaal uitgesteld naar 10 en 11 oktober. Zon dag, toen de wind wel hard genoeg blies, organiseerde De Verklikker voor de surfers alsnog een slalom bij surfcentrum Martour in Nieuwvliet. Van de 29 deelnemers toonde Martijn Scheers uit Terneuzen zich uiteinde lijk de sterkste. In de drie finalemanches had de Ter- neuzenaar aan achtereenvolgens een eerste, tweede en derde plaats genoeg voor de eindzege. Edwin de Baare uit Breskens strandde bij „de eindafreke ning op één punt van Martijn Scheers. Ondanks zijn twee imponerende zeges in de laatste twee races rond de boeien, trok de Bressiaander aan het kortste eind. Zijn matige vijfde plaats in de eerste manche deed hem de das om. De zestienjarige Richard de Jonge uit Nieuwvliet reikte in zijn eigen omge ving naar de derde plaats. Uitslag: 1 Martijn Scheers, Terneuzen, 6 punten; 2 Edwin de Baare, Breskens, 7; 3 Ri chard de Jonge, Nieuwvliet, 9; 4 Mare Bon- dewel, Breskens, 11; 5 Gert-Jan Boekamp, Terneuzen, 15. Vlaanderen en gedeeltelijk door Bel gië, te volbrengen. Het bewijs van de toenemende belangstelling vanuit de Randstad werd zaterdag in de Diekentoer geleverd door de motor club Contact. Deze vereniging uit Dordrecht kreeg de prijs voor de club met het grootste aantal verte genwoordigers. Er was zaterdag zelfs een deelnemer uit het Drentse Emmen. Tijdens de 150 kilometer lange tocht moesten de deelnemers verschillen de proeven afleggen en dienden en kele vragen beantwoord te worden. a feestelijke nacht 'ERNEUZEN - Voor Eric Burm zijn de wonderen de wereld iog" niet uit. De trainer van de volleybaldames van CVC had er aterdag een zwaar hoofd in, toen hij met zijn ploeg afreisde aar de reserves van Dynamo'70. „We waren vannacht pas om ijf uur thuis, omdat we naar het trouwfeest van Ingeborg Wil- aert waren geweest", vertelde de trainer na afloop van de ge- nakkelijk 11-15,0-15,0-15) gewonnen wedstrijd. „Daarom sta er zelf zo van te kijken". Voor de heren van Attack en Kikkers verliep het debuut in de eerste klas naar wens. Beide teams wonnen met 3-1. Vooral bij Attack wekte die overwin ning enigzins verwondering, omdat de ploeg nog geen enkele oefenwedstrijd had gespeeld. Onder leiding van coach Jo Seghers werd Even Kij ken zaterdag evenwel teruggewezen. „Zuiver op ka rakter", vond Ronnie Verbraeken. tic Burm had een nederlaag zelfs al gecalculeerd. „Ik had al gezegd: de •rste wedstrijd vergeten we maar. oen we in de kleedkamer stonden, zei ernadette Willaert zelfs nog: ik weet iet wat ik ervan moet denken, ik sta zweven op mijn benen. Maar je had moeten zien. De pass was goed, aan- iliend liep het goed, het blok zat op jn plek en ook verdedigend waren ze p dreef. Ze doken werkelijk naar alles, i, er werd na afloop al over gepraat", irtelde hij. „Zo van: kunnen we tegen olgende week niet nog even een 'ouwfeestje regelen"? lok de dames van De Sterre hadden ch al voorbereid op een nederlaag te- ;n de reserves van Morres/Hulst. In gen huis was De Sterre niet in staat n voor een verrassing te zorgen. De zoeksters trokken drie keer aan het mgste eind: 11-15,4-15 en 4-15. Deson- mks zag Matthy de Clerck van het op jf plaatsen gewijzigde De Sterre nog el een paar lichtpuntjes. „Het viel is nog niet tegen. Als we eens een aal ingespeeld zijn, is er misschien h nog wel wat van te maken". IVC verloor met 3-0 bij Ardito en hanatos ging met dezelfde cijfers ideruit tegen Sgravo. In Aardenburg liet Kikkers zich aan vankelijk verrassen door Athanatos, dat de eerste set met winst (11-15) af sloot. Het herstel van Kikkers liet ech ter niet lang op zich wachten. Na een aarzelend begin in de tweede set, kreeg de thuisclub steeds meer greep op de wedstrijd. Door drie achtereenvolgen de setzeges (15-9,15-5 en 15-1) werd de eindstand bepaald op 3-1. De reserves n De Sterre startten de competitie zo als werd verwacht:met een 3-0 zege op Sgravo. Minder goed verging het Sa- vok. In Sas van Gent verloor de degra dant uit de promotieklas kansloos met 0-3 van Ardito. Savok mocht daarbij een klein excuus aanvoeren. Na het uitvallen van Michel Stahl (later werd in het ziekenhuis een scheurtje in het kapsel van de schouder geconsta teerd) was het onervaren team van slag. Ardito profiteerde: 3-15, 9-15 en 11-15. De winnaars van de Diekentoer in Zeeuwsch-Vlaanderen. ZANDSTRAAT - De motoren ronk ten zaterdag in Zeeuwsch-Vlaande ren dat het een lieve lust was. De Diekentoer van de motorclub Zeeuws-Vlaanderen is een volwas sen tocht geworden en heeft een ei gen plaats ingenomen in de rij van motorsport-evenementen. Die -terechte- conclusie kon het be stuur van de organiserende vereni ging zaterdag, na afloop van de vijf de uitgave van de Diekentoer, trek ken. Het aantal deelnemers aan deze tocht, blij ft ieder jaar groeien. Er wa ren ditmaal 73 rijders om de 150 kilo meter lange tocht door Zeeuwsch- Aan de hand van de resultaten van deze proeven werd uiteindelijk de eindstand opgemaakt. Bij de cluble den van de motorclub Zeeuws- Vlaanderen ging de eerste prijs naar Willem Everhartz; tweede en derde werden respectievelijk Johan Obrie en Sam Claeijs. Daarnaast was er een apart klassement voor niet-le- den. Daar ging de hoofdprijs naar G. Vliem, die Jan van de Velde en Jean- Pierre Dedecker voor wist te blijven. De prijsuitreiking vond zaterdag plaats in clublokaal De Straete in Zandstraat. XEL - Met een ruime 7-2 overwin ing op Jan Dieleman herstelde het am van De Pooter zich van de eerste tderlaag die de titelkandidaat in de rijd om het kampioenschap zaal- oetbal van Axel leed. De Pooter kstelde zich door de zege op de met rimus/Pluym gedeelde tweede laats, één punt achter leider Ratje- ie/ZSJ. ie koploper maakte vorige week te rn Dax Pallets geen fout en won in :n eenzijdige wedstrijd met 6-0. roosman/Smulders was ook al goed schot. Le Feber, dat eerder deze impetitie nog zo goed op dreef was te- in De Pooter, verloor kansloos met 6- i de tweede klas boekten La Bourse, m Alten Vastgoed en Wapen van xel opnieuw een overwinning. uitslagen in de eerste klas: Groosman/ nulders-Le Feber 6-1; De Pooter-Jan Die- nan 7-2; Dax Pallets-Ratjetoe/ZSJ 0-6. stand: Ratjetoe/ZSJ 5-9; De Pooter 5-8; imus/Pluym 5-8; Groovy Bar 5-6; Verpoor- 25-6; Groosman/Smulders 5-6; Disco Love i; Dax Pallets 5-6; Le Feber 5-6; Reizende m 5-5Electro De Maayer 5-2Bliek en Vos I; Number One 5-0; Jan Dieleman 5-0. tslagen tweede klas: Wapen van Axel- lton 3-2; CITO Tours-Eeuwige Lente 1-2; vine Service-Broomchemie 2-2; La Bour- TKVZV 4-1; Markt Boys/Dolf Schoot- iak Keukens 2-2; Moy Fa 2-Van Alten stgoed 1-2; Supermarkt Den Hamer-Ra- i Noordzee 1-1. n Oostburg ISTBURG Na twee wedstrijden Van de Bosse het enige team dat ider verliespunten is in de eerste is van de Oostburgse zaalvoetbal- npetitie. Na in zijn eerste duel met ite cijfers Bakkerij Zagers versla- te hebben, won het Oostburgse tobedrijf in zijn tweede partij met van Casino. Zagers pakte zijn eer zege door Oude Raedthuys met 9-4 /erslaan. Ook titelverdediger Bron n voor de eerste keer. Tegen het pen van Sluis werd 5-2. irige uitslagen: De Zwaan-Vooruit 5-5, ite-NMB 1-5, Markt 15-Sluisse Haven 13- uitenlust-sikkels 3-0, Cok du Commerce Jopie-De Ploeg 2-8. Eric Nagelkerke rechtsvan Steen scoort 1-0 tegen Philippine. ider ook maar een wedstrijd in ac te zijn geweest is het team van De He al uitgespeeld in de recreatieve apetitie. De nieuwe ploeg diende al ■e keer in de Oostburgse sporthal te schijnen, maar liet beide malen der bericht verstek gaan. Voor de ipetitieleiding was dit een reden De Stelle uit de competitie te zet- rassend was de nederlaag van Oud is in de A-poule. De kampioenen gen tegen De Cocq een 4-1 neder- te verwerken. rigeuitslagen: OBS-WOD 3-2, De Block- Looy/Groosman 6-1, Lekens-De Rode iw 2-3, Rabo 1-ZWN 3-7, Jansen-FNV 1-2, lisport-Riemens 5-2, PZEM-Amro 0-3. SINT JANSTEEN - Aan het eind van het vorige seizoen kondigde Eric Na gelkerke zijn vertrek aan bij Steen. De spits-speler kampte reeds langere tijd met rugklachten, waardoor hij voetbal op vierde klas-niveau in feite niet meer zag zitten. En omdat trainer Peter van de Bogaart ook nog spelers als Paul Dobbelaer en Jo van Remor- tele zag afhaken, was Steen ee com plete voorhoede kwijt geraakt. Tegen Hontenisse in de competitie-ouvertu re brak dat al op: 1-4 nederlaag. Maar inmiddels is Eric Nagelkerke op zijn beslissing terug gekeerd. Zondag, thuis tegen Philippine, scoorde hij twee maal en daarmee had hij efn be langrijk aandeel in de uiteindelijke 4- 1 overwinning van zijn ploeg. Reeds vorige week, in de uitwedstrijd tegen Noormannen, was Eric Nagel kerke van de partij. In die wedstrijd maakte hij de enige treffer. „De terug keer van Nagelkerke is onmiskenbaar een versterking voor onze ploeg; we misten in de eerste competitie-wed- strijden nu éénmaal stootkracht. Dat is nu blijkbaar weer terug en daarom denk ik, dat we weer mee kunnen gaan draaien. Al hebben we natuurlijk nog niet de ploeg van een paar jaar gele den, maar we hebben uiteraard een paar flinke aderlatingen moeten doen ook", meende Peter van de Boogaart na afloop van de aantrekkelijke wed strijd. Want anders dan de uitslag doet ver moeden heeft Steen de grootste moei te gehad om Philippine op de knieën te krijgen. Immers, in de eerste helft liep Steen constant achter de tegenstan der aan te hollen, maar omdat de meest eenvoudige kansen om zeep werden geholpen (zo miste Tonnie Goossens tot twee maal toe voor een leeg doel), kon de genadetik niet wor den uitgedeeld door de ploeg van Ri- nie Dey. „Ja, als die kansen worden be nut gaan we met een riante voor sprong rusten. Maar daar zat het hem niet in. Kort na de rust werden er een paar persoonlijke fouten gemaakt en die werden goed afgestraft. Want sta je met 3-1 voor en door twee van die fou ten, is het kort na de rust toch ook weer 3-3. Dus aan het missen van die kansen til ik niet zo zwaar", vond Dey later. Het was dan ook verrassend dat het aan de rust 1-1 stond. Reeds vroeg in de wedstrijd scoorde Eric Nagelkerke de openingstreffer en vlak voor de rust maakte Marcel Meijer verdiend gelijk, maar toen had Philippine in feite al op rozen moeten zitten. In de eerste minuten na de rust deelde Steen dan de genadeklap uit. Eerst Er- win Nachtegael (samen met Nagelker ke de uitblinker bij Steen) en later Na gelkerke tekenden voor 3-1. Bij Philip pine verliet toen laatste man Jan Ha melink zijn stek om te trachten nog wat aan de scheve situatie te doen, maar dat had alleen maar tot gevolg dat Steen meer kansen kreeg. Eén van die mogelijkheden werd door Peter van Dorsselaer benut (4-1). Philippine kreeg ook nog wel een paar kansjes, maar de overtuiging ontbrak daarna. TERNEUZEN - In de tweede klasse C van de damesvoetbalcomjjjetitie won Hoek met opvllend ruim verschil in en van Terneuzen: 1-5. Spui bleef on geslagen en bond ditmaal AZVV met 5-0 aan de zegekar. Uitslagen derde klasse C: Breskens-Hoek 2 10-1; Temeuzense Boys-Terneuzen 3 15-2; Philippine-Biervliet 0-3. Terneuzen-Hoek Voor Terneuzen goed besefte dat het binnen de lijnen stond, had Hoek al vijf keer gescoord. Bijzonder gemakkelijk combinerend profiteerden de bezoe kers knap van de ongeconcentreerd spelende tegenstander. Willy Haak en Petra de Braai brachten Hoek al bin nen enkele minuten op 0-2. Marleen van Bremen, opnieuw Willy Haak en een eigen doelpunt zorgden na twintig minuten voor een 0-5 stand. Hierna ging Terneuzen beter spelen, al kwam de Hoekzege niet meer in gevaard. Marcia Bosten wist in de tweede helft nog tegen te scoren. Spui-AZVV Een goed spelend Spui had tegen AZVV weinig moeite om met 5-0 te winnen. Met een kopbaldoelpunt opende Jacqueline Leunis de score. De van vakantie teruggekeerde Gisel van Aerts zorgde met een prachtige vrije trap voor 2-0, waarna ze de ruststand op 3-0 bracht. Jacqueline Leunis en Liesbeth Verbunt maakten de vijf vol. Breskens-Hoek 2 Breskens legde vooral in de eerste helft de basis voor de hoge score. Na de 7-0 ruststand verslapte de concentra tie, waardoor er slechts drie van de ve le kansen benut werden. Hoek kon in deze periode een keer tegen scoren. Anja Spieringhs (5), Monique Schou ten (2), Marianne van de Sande, Mari na Notebaart en Yvonne de Clerck doelpunten voor de thuisploeg. Terneuzense B.-Terneuzen 3 Een eenvoudige zege in een wedstrijd waarin vooral Henriëtte Talma en Wanda Zegers zich met respectievelijk vijf en zeven doelpunten naar harte lust konden uitleven. Ingrid Storm, Ir ma van Winkel en Jacqueline de Cook er maakten de vijftien treffers com pleet. In de tweede helft scoorde Ter neuzen twee keer tegen. Philippine-Biervliet Nadat een gelijkopgaande eerste helft geen doelpunten had opgeleverd, nam Biervliet in de volgende periode het initiatief. Lia Ongena bracht de bezoe kers aan de leiding. Via de binnenkant van de paal scoorde Marcia van Gend 0-2, terwijl Natasja Moggre met een af standschot voor een 0-3 eindstand zorgde. ZAAMSLAG Maarten van Kerk- voort en An van de Berg zijn clubkam pioen geworden van tennisvereni ging Zaamslag. Van Kerkvoort won in de finale met 6-1,6-7 en 6-2 van Paul van de Berg. Ook de eindstrijd bij de dames nam drie sets in beslag. Uitein delijk was het An van de Berg die met 6-2, 4-6 en 6-3 Loes Eijcke klopte. Overige uitslagen: herendubbel: Kouwijzer/ Van Kerkvoort-Roth/Cobben 6-2 en 6-2. Da- mesdubbel: Dieleman/Eijke-De Jonge/De Bock 6-2, 3-6 en 7-5. Gemengdubbel: Van de Berg/Verschoor-Eijke/Kouwijzer 6-2 en 7-5. Uitslagen B-finales: herenenkel J. Nouwen- M. de Putter 6-4 en 6-2. Damesenkel: A. de Braal-J. de Bock 6-3 en 6-2. Herendubbel: De Putter/De Putter-Meyer/De Jonge 6-2 en 6-0. Damesdubbel Van Sonderen/De Kort-Gala- ma/Hamelink2.o. Gemengdubbel: Nouwen/ Nouwen-Dieleman/Van Sonderen 6-3 en 6-3. TERNEUZEN - Een kwartier voor tijd nog met 2-1 voor staan, bij het eindsignaal toch tegen een 2-3 neder laag aankijken: zo zag de verrassende finale van Terneuzen-HVV '24 er uit. Een teleurstelling voor de thuisploeg die de wedstrijd op zak leek te heb ben, maar die zich in een turbulente en spannende slotfase nog twee keer verslikte. Het commentaar van Ter- neuzen-kant was begrijpelijk: „weg gegeven". De beschuldigende vinger ging daarbij naar de verdediging. Niet helemaal onterecht overigens. De linie voor doelman Ronald Gort gaf al direct na het begin van dit streekduel blijk moeite te hebben met de organisatie waardoor Carlo Blommaert alleen voor de Terneuzense goalie kon ver schijnen. De HVV-schutter schoof die unieke kans op een vroege openings treffer echter naast en zou van die mis ser een hele wedstrijd 'last' hebben. Het gevolg was dat twee goed voetbal lende ploegen een attractieve eerste helft met wisselende kansen op kon den voeren. De beste waren daarin voor de gasten waar de laatste pass meer gevaar schiep dan die van de thuisclub. Maar de score kwam pas na de rust op gang. En verliep in het voor deel van Terneuzen dat in de tweede helft Stefan van de Ameele ingebracht had voor -de zieke- Lucien van der Mark. De invaller zou een gouden wis sel blijken: bij een vrije trap van Jan- Willem Leunis kopte hij zijn ploeg over een verkeerd uitgelopen Hulster doel man naar 1-0 en na een blunder van Gort (de Terneuzense keeper liet in de zelfde minuut een afstandsschot van Paul Seghers door zijn vingers glip pen) was het weer Van de Ameele die de winst binnen bereik bracht. Na een fraaie solo van Peter Vasseur stond hij op de goede plaats en zette alle Hulster verdedigers voor schut, 2-1. Terneuzen had op dat moment het beste van de wedstrijd, maar ging op zoek naar een derde -beslissende- doel punt inplaats van de zaken achterin onder controle te houden. Ook na de waarschuwing van Peter van Eekelen (de HVV-aanvoerder schoot naast na Rinus Kolijn er uit gelopen te hebben) verzuimde men de verdedigende ta ken. Het kostte de wedstrijd: Eerst ging Angelo Verbraken maar wat graag liggen na een duw(tje) van Paul Krijger waar arbiter Walter Gijs een strafschop in zag. Paul Seghers schoot die keihard langs Gort naar 2-2. En na dat Theo Gijsel weer door de Temeu- zen-verdediging mocht lopen maar miste schoot Jan Leendertse op slag van het einde met een 'klutsbal' via een van de Temeuzen-verdedigers zijn ploeg naar 2-3. Een 'gekregen' over winning waarvoor de bezoekers vooral de Terneuzen-defensie voor mochten bedanken. Een moment uit de wedstrijd tussen Terneuzen (gestreept shirt) en HVV. OOSTBURG OBS Oostburg 1 en OBS Breskens hebben het zaalhand- baltoernooi voor basisscholen van Operatie'71 gewonnen. Het Oostburgse team verloor in vier partijen slechts één punt, terwijl de Bressiaanders in de andere groep alle vijf hun duels in winst omzetten. Als extraatje speelden Oostburg en Bres kens nog tegen elkaar. OBS Oostburg won met 3-2. Eindstand, groep A: 1 OBS Oostburg 1, 7 punten; 2 Sint Bavo 2, 6; 3 Sint Bavo 1, 5; 4 OBS Oostburg 2, 2; 5 Sint Bavo 3, 0. Groep B: 1 OBS Breskens, 10; 2 Sint Bavo 4, 7; 3 OBS Oostburg 3, 6; 4 OBS Oostburg 4, 5; 5 Sint Bavo 5, 2; 6 Sint Bavo 6,0. SAS VAN GENT - De basketbalver eniging BC Sas hield dit weekeinde in Sas van Gent ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan een basketbaltoer nooi. Bij de dames ging zondag de eerste plaats naar Stonedunkers uit Sint- Jansteen. De heren van Hoger Op uit Gent (B) wonnen ook hun toernooi. Verder kwamen ook de jongens en meisjes kadetten, mini's en jongens adspiranten in actie. De eindstanden van het toernooi: Dames 1. Stonedunkers; 2. BC Sas; 3. Volharding. H( - ren: 1. Hoger Op Gent; 2. Cady'73 uit Capelle aan de IJsel; 3. BC Sas. Meisjes kadetten: 1. BV Souburg; 2. BC Sas; 3. Marathon. Jongens kadetten: 1. Cady'73; 2. BC Sas; 3. BV Souburg. Mini's: 1. Voorwaarts Axel; 2. BC Sas; 3. Smokkelhoek. Jongens adspiranten: 1. Beltistos Rijen; 2. Dynamo'70; 3. BV Souburg. TERNEUZEN - In de eerste wedstrij den van de zaalvoetbalcompetitie voor damesteams haalden de beste ploegen van vorig seizoen fors uit. De grootste overwinning kwam op naam van AZWZ, dat het Sasse Johan de Block met 9-0 terugwees. De uitslagen: Th. Biesbroeck/Klaus- Dolf Schoot 5-0; AZWZ- Johan de Block 9-0Hans Boehlé- STadsherberg/Bobo's Gym 8-0; DZS- Disco Love 5-0; RIA- Van Jole/Anto- nius 7-1. TERNEUZEN Sint Aloysius 1 en SAR 2 behaalden in de tweede compe- titieweek weer belangrijke punten in de strijd voor handhaving in de voor ste klas van het Zeeuwse afdelingsta- feltennis. SAR 2 maakte een succes volle oversteek door met 7-3 te win nen bij Big Smash 1 in Biggekerke. Sint Aloysius 1 kwam daarentegen niet met de volledige buit van de overkant terug, 5-5. JoBogaert, de 44-jarige Graauwse vas te kracht, ziet de versterkte degrada tie nu al met gemengde gevoelens na deren. „Ik denk dat er aan het einde van het seizoen zeven van de twaalf teams zullen degraderen, omdat er naar mijn mening uit de landelijke vijf de divisie zeker twee teams zullen te rugkeren. Achter de top-3 Amemui- den 1, Zand 2, en MZ 5 in onze klas valt er dus maar weinig meer te verdelen. Voor die paar plaatsen komen veel ploegen in aanmerking, waaronder ook wij", aldus Bogaert, die evenals Bas Kindt tegen Goese Polder een maal tot winst kwam. Samen met de twee zeges van Eddy Tieleman en de overwinning in het dubbel leverde dat de 5-5 eindstand op. Bij SAR 2 gaf trainer Joop Maas het goede voorbeeld door tegen Big Smash ongeslagen te blijven. Ook Jo han 't Hooft en Jan van Acker leverden hun aandeel in de 7-3 zege. In 2B won Sint Aloysius 2 met 6-4 van Zand 4. ONA 1 zegevierde in 3D ook in de tweede competitiewedstrijd. Effect 2, vorig jaar door de Oostburgers van het kampioenschap gehouden, was weer de mindere: 8-2. Effect 3 en SAR 3 waren de andere winnaars in deze klas tegen respectievelijk STV 1 en Rey- naert 1. Voor SAR 3 verzamelden Etien van Acker en Wim Kindt alle ze ven punten. Steen 1 met een ongeslagen Jo Delfor- ge versloeg in 4E een gehandicapt SAR 4. De jongeren Van de Voorden en Van de Branden verloren ieder een maal van hun veel oudere tegenstan ders, de gebroeders Van Waterschoot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 21