t0W0ike periode de mooiste 0ri M^ leven9 Middelburg wil 'gaten' in binnenstad opvullen Drukke kijkdag voor zuiveringsinstallaties Linex BV in Koewacht huldigde medewerkers Lionsclub Auto beschadigd na stuurfout Delegatie uit Michelstadt in Hulst verwelkomd ontving visueel gehandicapten VEEL PUBLIEK BU VERKOPING ZONDAG SCHEIDENDE PASTOOR VAN DOORN: Oostburg wil subsidie voor Katelijne PZC/ streek ONTWERPBEGROTING 1988 Gelukkig toeval in Muzikaal Uur HULST De Reynaert vierde jubileum Jubilerend Sé-ros vierde twintigste verjaardagsfeest Industrie grond TIJDENS JUBILEUMFEEST Transfiguratie brengt eigen stuk Commissie bijeen v!v!v!v!v!v!v!v!v!v!;!vxv!;!vxvxv!;!vx;.vvv.;.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.;.v.v.vv;.v.vvvvvv;vvvvvxv ^ELECTED DEALER MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 De heren F. W. van Lith, I. den Exter, J. C. A. Jansen, J. L. den Exter, M. M. Ber tram, C. M. Verhelst, E. M. Bertram en P. F. Buise ontvingen voor dertig jaar trouwe dienst het gouden insigne van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel met daarbij be horende getuigschrift. De heer H. E. M. M. Audenaerde, als ploegbaas in de plaatproduktie werkzaam bij Linex, vierde zaterdag zijn zilveren jubileum bij het bedrijf. Hij ontving van burge meester Hack de zilveren legpenning van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel met bijbe horend getuigschrift. Namens het be: drijf zelf bood directeur ir S. P. Ster- kenburg de jubilaris een schilderij aan van de fabriek en een envelop met in houd. Uiteraard waren er voor de part ners van de jubilarissen bloemen. SAS VAN GENT—Een mooier toeval dan zondag in Sas van Gent kan haast niet. De grote klok van de rk kerk aan de Markt sloeg precies half vier op het moment dat in de kerk Orpheus zijn klaagzang over het sterven van zijn geliefde Euridice, het Lento van Mon teverdi's 'Orfeo', had voltooid. De zware bronzen klanken verlengden het dramatische moment precies op tijd voor het strijkensemble van Diver timento uit Eeklo (B) dat juist twee instrumentale delen van de opera uitvoerde. Dirigent William Spittael wachtte tot de laatste galm van de kerk klok weggestorven was en liet zijn ensemble toen het volgen de deel inzetten. Het succes van het Muzikale Uur in Sas van Gent, een jaar lijks weerkerend concert, was niet alleen aan dit toeval te danken. Divertimento, in 1978 als jeugdensemble opgericht en inmiddels een volwaardig orkest met strijkensemble en blazersgroep, heeft inmiddels een zekere faam opgebouwd. De Koewachtse platenfabriek Linex, die dit concert ter gele genheid van zijn dertigjarig ju bileum sponsorde, kan ook te vreden zijn gezien de waarde ring van het in groten getale opgekomen publiek. De Belgen brachten in Sas van Gent een programma van ba rokmuziek. De Terneuzense Arie Karreman leidde hen op het kerkorgel in met Handels Orgelconcert opus 4 nr. 5 in F. In het overbekende Adagio van Albinoni waren Karreman en orkest samen te horen, maar daarin ging de meeste aan dacht toch uit naar Elise de Baerdemaecker die de vioolso lo voor haar rekening nam. Eveneens uit België kwam de solist Peter de Clercq, in Sam- martini's Concerto in F voor orkest en sopraanblokfluit. De twintigjarige Joop de Pooter uit Zaamslag maakte gisteren in Sas van Gent zijn debuut als trompetsolist met orkest in To- relli's Concerto in D. KLOOSTERZANDE Nadat vrij dagavond de veertiende Bamisfees ten in Kloosterzande waren geopend door loco-burgemeester P. Mangnus en acht teams een zeskamp speelden met als thema Tirol, vulde de feest tent zich zaterdagochtend vroeg met jeugdige Kloorianen, die tot het mid daguur konden genieten van de clown Niko en zijn assistente Joke. Met hun goocheltrucs en clowneske vertonin gen wist het tweetal vooral de aller kleinsten te boeien. 's Middags was het parkeerterrein voor de Bamistent omgetoverd tot een marktplein voor kooplieden in mini formaat die hun waar aan de man brachten. De concurrentie was groot want zeker 25 kinderen hadden hun oude speelgoed naar het Marijkeplein gesleept voor de snuffelmarkt. Tijdens de catch-wedstrijden 's avonds heerste een gezellige sfeer. De worstelkam pioenen wisten er een echte show van te maken, soms tot grote hilariteit van het publiek. De grootste belangstel ling tot nu toe was er zondagmiddag voor de verkoop per opbod. Etienne de Koek, die als veilingmeester optrad wist een scala van artikelen voor een goede prijs van de hand te doen. De meest opmerkelijke dingen van antiek tot auto-wassers en babysitters gingen onder de hamer. Ook de standhouders in de beurstent waren zondag uiterst tevreden over de publieke belangstel ling. Buiten op het Marijkeplein hield een viertal garagebedrijven uit de re gio een show in tweedehands auto's. Zondagavond hield de carnavalsstich ting een bingo. Voor vandaag hebben de Kloorianen een modeshow op het programma staan, die om 14.00 uur be gint en die wordt verzorgd door de standhouders Joke Pouwels, Petronel- la, de Kikvorsch, Karei Wentzler en Mimosa, 's Avonds na de traditionele touwtrekwedstrijden strijden familie orkesten om de Bamis-trofee. MIDDELBURG B en w van Middel burg willen de komende jaren de na druk leggen op opvulling van 'gaten' in de binnenstad. Dat staat te lezen in de ontwerpbegroting voor 1988. Extra aandacht wil het college ook besteden aan leegstand in woningen boven winkels. Gedacht wordt aan een on derzoek naar het gegeven of een ge meentegarantie bij het afsluiten van leningen voor het opknappen of aan kopen van zo'n woning een bijdrage kan leveren aan het tegengaan van leegstand in die woningen. Als actiegebieden op het punt van de stadsvernieuwing stellen b en w in de ontwerpbegroting de Vogelstraat, de Sint Jansgang, de Lambrechtstraat en de Penninghoek voor en in Nieuw en Sint Joosland de Veerstraat. Concrete plannen voor sociale woningbouw op oude bedrijfsterrein in de binnenstad HULST De openbare basisschool De Reynaert in Hulst heeft afgelopen week het vijfjarig bestaan gevierd. Be halve de 'open week', waarbij heel wat belangstellenden kennis konden 'ma ken met het onderwij sgebeuren op school, stond er vrijdag een feestdag voor de leerlingen en leerkrachten op het programma. Voor deze gelegen heid werden de leerkrachten 's mor gens in het gemeenschapscentrum Den Dullaert afgehaald door de leer lingen. In een lawaaioptocht vertrok het gezelschap naar het schoolgebouw aan de Sportlaan. De leerkrachten, die traditioneel ook hun verjaardag vier den, kregen hier eerst cadeautjes aan geboden en enkele leerlingen zongen een zelf gecomponeerd feestlied. Daar na werd op het schoolplein een spelen- kermis gehouden en maakten de kin deren in groepjes een rondrit door Hulst in een koets. Na een gezamenlij ke maaltijd begon het middagpro gramma met een ballonwedstrijd en een poppenkastvoorstelling. Hoogte punt van de eerste lustrumviering was de kindervoorstelling van de Zeeuws- Vlaamse troubadour Piet Brakman, 's Avonds werd het lustrumfeest afge sloten met een receptie in de school. HULST Vrijdagavond om 23.50 uur werd bij een ongeval op de Beesten markt in Hulst de auto van J. van der P. uit Axel zwaar beschadigd. Van der P. raakte op de Beestenmarkt met zijn voertuig de stoeprand en verloor daar door de controle over het stuur, botste tegen een woning en kwam vervolgens tot stilstand op de rijbaan. De schade aan de woning was gering. HULST - In de burgerzaal van het Hulster stadhuis ontving burgemees ter mr F. A. W. Jacobs zaterdagmor gen officieel een delegatie van 24 men sen uit het Westduitse Michelstadt die in het kader van de onderlinge verbroedering enkele dagen te gast in in Hulst. In het bijzijn van wethouders, verschil lende raadsleden en oud-burgemees- ter P. J. G. Molthoff, als ereburger van beide gemeenten aanwezig, sprak Ja cobs het gezelschap toe. „Sinds 1969 vinden er geregeld uitwisselingen plaats tussen Hulst en Michelstadt. Niet alleen de beide gemeentebestu ren maar ook verschillende particulie ren, verenigingen en scholen hebben goede contacten weten te leggen," zei Jacobs. Collega-burgemeester R. Ruhr uit de Duitse zustergemeente verduidelijkte in zijn toespraak het belang van inter nationale contacten. Hij verheugde zich al op het jaar 1989, wanneer de we derzijdse uitwisseling 20 jaar bestaat. Ruhr overhandigde Jacobs behalve een herdenkingsplaat, waarop in een historische terugblik 500 jaar Michel stadt is afgebeeld, ook een cheque voor het werk van Pater Swinnen in Colombia. Acht Hulster gemeente ambtenaren hebben met pinksteren een gesponsorde fietstocht Hulst-Mi- chelstadt gemaakt voor dit project. Ook Michelstadt liet zich niet onbe tuigd en haakte in op dit project. Na de officiële ontvangst bracht het gezelschap een bezoek aan het werkei- land Neeltje Jans in de Oosterschelde waar het resultaat van de Deltawer ken werd bekeken. Zondag maakte men een rondrit door de gemeente, waarbij een bezoek werd gebracht aan enkele bezienswaardigheden. Een visi te aan het pas heropende verzorgings- en verpleeghuis De Blaauwe Hoeve en de open dag van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Clingeweg stonden ook op het programma. Van daag (maandag) vertrekken de gasten rond het middaguur weer naar Michel stadt. zijn er voor volgend jaar voor het ter rein van het bedrijf Wiegel in de Sint Jansstraat en voor het gebied van het garagebedrijf De Dreu in de Zuster straat. B en w willen onderzoeken of er nog meer van dergelijke projecten kunnen worden ontwikkeld. Er is nog een plan in voorbereiding voor het bouwen van woningen op het terrein van de voormalige kwekerij achter de Langevielesingel. SEROOSKERKE De ruitervereni- ging Sé-ros vierde zaterdag onder gro te belangstelling het twintigjarig be staan in manege De Eendracht in Se- rooskerke. De feestdag begon om half elf met spelletjes voor kinderen tot twaalf jaar die hierbij hun rijvaardig heid konden demonstreren. Winnaars werden: groep A, Evelien Strouchen, groep B: Pieter Götte, groep C: Natasja Vette. Vanaf half twee werd een zeskamp gehouden, waaraan zeven groepen deelnamen. Zonder paarden dit keer werden de krachten gemeten door middel van een kruiwagen-race, ringsteken op de fiets, gewichtheffen, een estafette en een kussengevecht en zelfs het trek ken van een vrachtwagen. De groep van Jan Meyers kwam als winnaar uit de bus. Hoogtepunt voor de paardenliefheb bers was ongetwijfeld het optreden van Helène Albert, een amazone op in ternationaal niveau, die op muziek van Mozart een dressuurdemonstratie gaf met haar paard Mister X. In de avonduren was er groot feest in de ma nege met muzikale medewerking van de band Muszette. Naast de eigen leden, met familie, be zochten ook leden van andere Zeeuw se rij verenigingen de jubileumdag. De bouw in het plan Maisbaai zal waarschijnlijk volgend jaar kunnen beginnen. De verwachting is dat het ongeveer vier jaar zal duren voor het hele project met onder meer woonhui zen en een hostellerie gerealiseerd is. Aan de bouwwerkzaamheden in de Maisbaai wordt ook de vernieuwing van de Dokbrug gekoppeld. Reijersho- ve is eind dit jaar vol en daarna kan er begonnen worden ahn de verkoop van kavels in de Erasmuswijk en de bouw daar. In de ontwerpbegroting staat al vermeld dat er "aanzienlijke" belang stelling is voor die nieuwe wijk van Middelburg-Zuid. B en w geven in de ontwerpbegroting ook aan dat ze willen proberen zoveel mogelijk gemeentelijke eigendom men, die niet voor de openbare dien sten bestemd zijn, te verkopen, bij voorkeur aan de huidige huurders of bewoners. Ook de trend om verhuurde percelen tuingrond en stukjes open baar groen te verkopen, die aan parti culiere tuinen grenzen, willen b en w volgend jaar voortzetten. De uitgifte van industriegrond ver loopt prima. De voorbereidingen voor het nieuwe bedrijventerrein Water- wijck naderen hun voltooiing en de verwachting is dat er volgend jaar en mischien zelfs nog dit jaar begonnen kan worden met de grondverkoop. De schatting is dat er van Arnestein vol gend jaar ongeveer drie hectare in dustriegrond verkocht zal worden. Eind volgend jaar zullen waarschijn lijk de eerste graven gedolven kunnen worden in het nieuwe gedeelte van de algemene begraafplaats aan de Weste lijke Oude Havendijk. Tot ongeveer 2015 biedt dat terrein voldoende ruim te. B en w schrijven in de ontwerpbe groting voor 1988 dat het aulacomplex van de begraafplaats te weining op vangruimte voor belangstellenden biedt. Er worden geen verdere voor stellen gedaan de aula te vergroten. KOEWACHT Platenfabriek Linex Nederland bv uit Koewacht vierde za terdag in hotel 'De Linde' in Klooster zande het dertigjarig bestaan van het bedrijf tijdens de jaarlijkse perso- neelsavond. Burgemeester A. Hack van Axel was met zijn echtgenote bij de feestelijkheden aanwezig en sprak het jubilerende bedrijf met lovende woorden toe, daarbij gebruik makend van citaten uit een artikel dat ir A. van de Velden over Linex schreef in het vakblad. „Linex is de enige vlasspaanplaatfa- briek in Nederland die wist te overle ven", zo zegt Van de Velden in dat arti kel. De reden daarvan ligt ongetwijfeld in de aard van de grondstof. De Linex- spaanplaten worden vervaardigd uit vlasscheven, een afValprodukt dat vrijkomt bij de verwerking van vlas tot linnen. Naast de gewone vlasspaan platen produceert Linex ook geïsoleer de dakplaten, dakelementen en sinds kort geprefabriceerde kapsegmenten. Na een terugblik op dertig jaar Linex werden negen personeelsleden door de burgemeester gehuldigd voor hun langdurig dienstverband. HULST Ter gelegenheid van de ker mis in Hulst brengt de plaatselijke to neelvereniging Transfiguratie zater dag en zondag een eigen geschreven produktie op de planken. Zalencen trum Tiffany maakt van dat gebeuren een traditie door het café-theater een vaste plaats in zijn jaarprogramma te geven. Het ontspannend stukje Tus sen veger en blik is geschreven door Arnold Coenen en geregisseerd door Wies de Maat-Kas. De spelers zijn Car lo Buysrogge, Arnold Coenen, Yvonne Vermandel-Wauters, Marieke Wee- maes-de Witte en Jenny Jansen-van de Wiele. De voorstellingen beginnen bei de aovnden om 21.00 uur in zalencen trum Tiffany. De jeugd van Kloosterzande amuseerde zich kostelijk tijdens het optreden van de clown Niko en zijn assistente op de tweede dag van de Bamisfeesten. GROEDE Zondagmiddag ont\ de Lionsclub West-Zeeuwsch-Vh deren een groot aantal visueel gel dicapten in hotel-restaurant Vlaamsche Duyn' in Groede. Zeeuwse organisatie van blindet slechtzienden bezocht in het ks van een weekend-fietstocht oi meer het vormingscentrum Hede se waar de nachten werden doo bracht, terwijl er tevens een v dracht-avond werd verzorgd or leiding van de directeur van het trum, N. Peterse. De fietstocht strekte zich uit over h westelijk gedeelte van het landje Cadzand. Vrijwilligers waren hie behulpzaam. Namens de Lionst sprak voorzitter George van Vot over de goede contacten die er zijn sen de Zeeuwse organisatie en Lions. Bezoekers worden voorgelicht tijdens de open dag bij de zuiveringsinsta latie in Walsoorden. De open dag in de Nederlandse wa terzuiveringsinstallaties en drink waterbedrijven vond plaats naa aanleiding van het Europese Jaa van het Milieu. De waterzuiveraar in den lande hebben de dag ook aar gegrepen om voorlichting te geve over wat er allemaal niet aan he riool mag worden toevertrouwd. Z kan bijvoorbeeld het succes van d AIDS-campagne in de zuiveringsir stallaties worden bevestigd. Doo condooms treden verstoppeninge op. Colsen: „Het is niet zo dat we ei mee overstelpt worden maar er zi ten er tegenwoordig wel erg veel i het water. Als we eens een verstof ping in de pompen hebben komt d: vaak door condooms en ook va maandverband". ZC-i HULST - Van de open dag die zater dag in verschillende waterzuive ringsinstallaties werd gehouden is druk gebruik gemaakt door jong en oud. Zo kon de installatie van het waterschap Het Hulster Ambacht in Walsoorden 200 bezoekers ver welkomen en die bij Hulst bijna 300 belangstellenden. Mevrouw Frijman uit Sluis, voo ster van de regionale werkgroep, sf haar dank uit voor de jaarlijkse vangst in het Vlaamsche Duyn en i de steun van de Lionsclub. Namen afdeling Zeeland van de verenig voor blinden en slechtzienden sf de heer Cor van de Lijcke uit Vlij gen. Vooral het sociale contact tuf visueel gehandicapten en'ziende uiterst belangrijk. Een volledige i gratie van de blinden en slechtzien is een grote wens, aldus Van de Lij Het dagelijks bestuur van de Li club zegde steun toe bij een te org seren culturele excursie naar Brug De Lions zullen dan voor vervoer gen. Volgens ambtenaar waterkwaliteit ing J. G. M. Colsen van het water schap betrof het vooral gezinnen met kinderen uit de directe omge ving die wel eens wilden weten wat er met het rioolwater gebeurt. „Dat is voor ons dankbaar werk", aldus Colsen, „de ouders vinden het leuk om te zien en de kinderen pikken er ook nog wat van mee". Parochianen staan in de rij om afscheid te nemen van Sluiskilse pastoor H. van Doorn (uiterst rechts). SLUISKIL Vele honderden Sluis kilse parochianen kwamen zondag in het Gildehuis afscheid nemen van pastoor H. van Doorn. Daarvoor werd in de r.-k. kerk een afscheidsdienst ge houden waarin pastoor Van Doorn niet onder stoelen of banken stak dat hij Sluiskil met spijt in het hart ver laat. De capucijner-pater heeft zeven jaar OOSTBURG - Het Oostburgse college van b en w is van plan om ook in 1988 subsidie te geven aan het vrouwenge zondheidscentrum Katelijne in Ter- neuzen. Omdat Oostburg, samen met Sluis en Aardenburg, nog de enige subsidiegevers zijn wil het college dat Katelijne naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen komt. b en w schrijven al thans in een brief aan de gemeente raad, die hierover volgende maand vergadert, dat Katelijne geadviseerd wordt naar het westen te verhuizen indien de gemeenten in Midden- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ook vol gend jaar volharden in hun afwijzing van subsidie. Het college wil alleen maar de uitvoe rende taak van Katelijne subsidiëren, zolang het dit geld vergoed krijgt uit de rijksbijdrage voor emancipatie werk. De ondersteunende taak van de ze organisatie is aan de provincie Zee land. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben zich al voorgenomen Ka telijne in 1988, 1989 en 1990 voor de helft te subsidiëren. A.an de andere helft van de begroting die Katelijne heeft opgemaakt wil Oostburg in ver houding van haar inwonertal ten op zichte van de rest van Zeeuwsch- Vlaanderen meebetalen. Dat betekent dat Oostburg 3145 gulden bijdraagt aan de 33.000 gulden die Katelijne in 1988 nodig heeft, indien de gemeente raad ermee instemt. de pastorale zorg voor de parochies in Sluiskil en Philippine voor zijn reke ning genomen. Per 1 oktober krijgt Van Doorn de leiding over drie paro chies in Breda. Het bisdom Breda heeft hem daartoe aangewezen omdat geen andere pater-capucijn meer voor handen was. In zijn afscheidswoord in het Sluiskil- se kerkblaadje 'De Babbelaar' noemt Van Doorn de periode in Sluiskil een periode van zeven vette jaren. „De mooiste jaren van mijn leven", zo schrijft hij letterlijk. Dat hij ook in het sociaal en maatschappelijk leven graag gezien was, bleek uit de vele at tenties die hij ontving tijdens de af scheidsreceptie. Een speciaal woord van dank richtte hij aan het actieve kerkbestuur. Denkend aan de zorgelij ke financiële toestand in Breda zal Van Doorn nog vaak aan 'zijn Sluiskil' terugdenken, zo vertelde hij. Over een eventuele opvolger is het kerkbestuur in onderhandeling met de heer N. Nooren, personeelschef en be noemingsadviseur van bisschop Ernst van het bisdom Breda. In de interim periode zullen de pastorale taken wor den waargenomen door drie priesters. De voorzitter van het kerkbestuur, H. van Overveld: „We hopen snel tot een oplossing te komen en door het bis dom is ons alle medewerking toege- OOSTBURG Morgen, dinsdag houdt de welzijnscommissie in de ge meente Oostburg een vergadering. Aan de orde komen de voorstellen om subsidieverzoeken af te wijzen van Vrouwen voor Vrede en van de stuur groep primaire beroepsgerichte vol wasseneducatie Zeeuwsch-Vlaande- ren. Ook moet de welzijnscommissie advi seren over een subsidieverzoek voor de praatgroep Vrouwen met baarmoeder verwijdering. De commissievergade ring begint om 19.30 uur en vindt plaats in het gemeentehuis van Oost burg. d. Maar we kunnen niet verwach- dat we van vandaag op morgen een uwe pastoor zullen hebben".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 20