College Borsele wijst bezwaarschriften af Tarieven gemeente Kortgene omhoog Veel publiek bij open dag van waterzuivering Dominee Van der Wind ereburger van Veere Open dag vogelopvangcentrum romjiiilimr^iTi Walcheren PZC/ streek JONGENS die van aanpakken weten VOORLIEDEN WN-afdelingen Tholen werken niet mee aan verkeersonderzoek Auto beschadigd na stuurfout Lionsclub ontving visueel gehandicapten NIEUW COMPLEX BURGH -HA AMS' fpoal/.:':-' Zulvértóg Tholen ïrekt veel befqjks Diefstallen uit geparkeerde auto's 4 TEGEN NIEUWE WIJK 'S-HEERENHOEK Jubilerend Sé-ros vierde twintigste verjaardagsfeest Bungalows Uitwisseling van Keiem en Ovezande voor tiende maal BEGROTING VOOR 1988 BIEZELINGE Collecte De collecte voor Prinses Beatrixfonds heeft in Biezeï ge een bedrag van 1006,55 gulden gebracht. DRIEWEGEN Oud papier De sportverenigi Driewegen houdt zaterdag 3 oktol een inzameling van oud papier enlo pen in Driewegen en EZllewoutsdi De inzameling begint om 9.00 uur. opbrengst is bestemd voor de acti teiten van de vereniging. KAMPERLAND Schrijfavond - Amnesty inten tional houdt maandagavond van h zeven tot half negen een schrijfavo in het gereformeerd jeugdgebouw Kamperland. KAPELLE Collecte De collecte voor j Prinses Beatrixfonds heeft in Kape een bedrag van 2731,30 gulden opj bracht. KRUIN IN GEN Collecte - De collecte voor het Pi ses Beatrix Fonds heeft in Kruining 2041,25 gulden opgebracht. LËWËDÖRP Avondruilbeurs Ruilbeurs Verzamelaars vani 'der meer oude munten, ansichtka ten, en postzegels kunnen vrij dag 91 tober terecht bij een ruilbeurs in c De Goede Verwachting in Lewedo De zaal is vanaf 19.15 uur open. SCHORE Collecte De collecte voor 1 Prinses Beatrixfonds heeft in Schi een bedrag van 349,70 opgebracht. 'S-GRA VENPOLDER Collecte De PIT-collecte heeft 's-Gravenpolder 892,05 gulden op bracht. Viswedstrijd Hengelverenigi Het Lege Net uit 's-Gravenpolder hie afgelopen zaterdag een viswedstrije Uitslag: 1. F. de Pree, 2. H. Huisen, 3. J, li brugge, 4. J. Liplijn, 5. G. Lukas. Jeugd: 1 Huisen, 2. R. Adams. Tennistoernooi Wedstrijden voor reddend zwemmen MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 i HEINKENSZAND Het Borselse college van burgemeester en wethou ders stelt voor bijna alle bezwaar schriften rond de bouw van 61 wonin gen in het nieuwe bestemmingsplan Grooten Blikhoek in 's-Heerenhoek ongegrond te verklaren. De bezwaren richten zich onder meer tegen de af stand tussen de nog te bouwen wonin gen en het eigen huis, een toename van het verkeer en een te dichte be bouwing. Verder denkt een aantal van hen dat de marktwaarde van de eigen woning straks daalt. Eén inwo ner voorziet problemen tussen de nieuwe bewoners van Grooten Blik hoek en zijn vee, dat op weiden naast het bestemmingsplan graast. Het ontwerpplan en de vijf hiertegen ingediende bezwaren komt dinsdag 6 oktober aan de orde in de gemeente raad. die vanaf 19.00 in het gemeente huis in Heinkenszand vergadert. Het college wil drie bewoners van de De ken Tomaslaan, de straat die grenst aan Grooten Blikhoek, wel tegemoet komen in hun bezwaren. Gevraagd is THOLEN In de PZC van zaterdag is ten onrechte gemeld dat de afdelingen Stavenisse en Poortvliet/Scherpenis- se Tholen van Veilig Verkeer Neder land zijn ingegaan op het verzoek van de gemeente Tholen om mee te werken aan een onderzoek naar verkeersknel punten in hun kernen. Het wegvallen van het woordje 'niet' in de eerste zin van genoemd artikel had als gevolg dat ook de kop boven het artikel sug gereerde dat alle Veilig Verkeer Neder land-afdelingen op Tholen meewerken aan het onderzoek. De gemeente Tho len wil de knelpuntoverzichten betrek ken bij de plannen om de verkeersvei ligheid in de zeven kernen te verhogen. De afdelingen Oud-Vossemeer, Sint- Annaland en Sint-Maartensdijk van Vejlig Verkeer Nederland leverden wel een knelpuntoverzicht in bij de ge meente. SEROOSKERKE De ruitervereni- ging Sé-ros vierde zaterdag onder gro te belangstelling het twintigjarig be staan in manege De Eendracht in Se- rooskerke. De feestdag begon om half elf met spelletjes voor kinderen tot twaalf jaar die hierbij hun rijvaardig heid konden demonstreren. Winnaars werden: groep A, Evelien Strouchen, groep B: Pieter Götte, groep C: Natasja Vette. Vanaf half twee werd een zeskamp gehouden, waaraan zeven groepen deelnamen. Zonder paarden dit keer werden de krachten gemeten door middel van een kruiwagen-race, ringsteken op de fiets, gewichtheffen, een estafette en een kussengevecht en zelfs het trek ken van een vrachtwagen. De groep van Jan Meyers kwam als winnaar uit de bus. Hoogtepunt voor de paardenliefheb bers was ongetwijfeld het optreden van Helène Albert, een amazone op in ternationaal niveau, die op muziek van Mozart een dressuurdemonstratie gaf met haar paard Mister X. In de avonduren was er groot feest in de ma nege met muzikale medewerking van de band Muszette. Naast de eigen leden, met familie, be zochten ook leden van andere Zeeuw se rij verenigingen de jubileumdag. HULST Vrijdagavond om 23.50 uur werd bij een ongeval op de Beesten markt in Hulst de auto van J. van der P. uit Axel zwaar beschadigd. Van der P. raakte op de Beestenmarkt met zijn voertuig de stoeprand en verloor daar door de controle over het stuur, botste tegen een woning en kwam vervolgens tot stilstand op de rijbaan. De schade aan de woning was gering. GROEDE Zondagmiddag ontving de Lionsclub West-Zeeuwsch-Vlaan- deren een groot aantal visueel gehan dicapten in hotel-restaurant 'Het Vlaamsche Duyn' in Groede. De Zeeuwse organisatie van blinden en slechtzienden bezocht in het kader van een weekend-fietstocht onder meer het vormingscentrum Hedenes- se waar de nachten werden doorge bracht, terwijl er tevens een voor dracht-avond werd verzorgd onder leiding van de directeur van het cen trum, N. Peterse. De fietstocht strekte zich uit over het westelijk gedeelte van het landje van Cadzand. Vrijwilligers waren hierbij behulpzaam. Namens de Lionsclub sprak voorzitter George van Vooren over de goede contacten die er zijn tus sen de Zeeuwse organisatie en de Lions. Mevrouw Frijman uit Sluis, voorzit ster van de regionale werkgroep, sprak haar dank uit voor de jaarlijkse ont vangst in het Vlaamsche Duyn en voor de steun van de Lionsclub. Namens de afdeling Zeeland van de vereniging voor blinden en slechtzienden sprak de heer Cor van de Lijcke uit Vlissin- gen. Vooral het sociale contact tussen visueel gehandicapten en zienden is uiterst belangrijk. Een volledige inte gratie van de blinden en slechtzienden is een grote wens, aldus Van de Lijcke. Het dagelijks bestuur van de Lions club zegde steun toe bij een te organi seren culturele excursie naar Brugge. De Lions zullen dan voor vervoer zor gen. de rooilijn van de aan de overkant te bouwen huizen met drie meter te ver leggen, zodat de totale afstand vieren twintig meter bedraagt. Eén inwoner aan dezelfde straat had een soortgelijk verzoek, maar het handelt hier om een aanblik tegen de zijgevel. Het college stelt dat de dertien meter tussen zijn woning en die zijgevel aanmerkelijk groter is dan de afstand tussen de aan grenzende bebouwing aan de achter kant van zijn huis. De situatie is vol gens het college niet vergelijkbaar met die van de andere bewoners van de De ken Tomaslaan. Een andere inwoner aan deze straat verwacht met de aanleg van een rond weg een grotere verkeersdruk. Hij is bang dat zijn woning hierdoor in waar de zal dalen en zijn woongenot af neemt. B en w krijgen het advies om de woonwijk te onsluiten op de Nassau- weg, hetgeen ook in een vierde be zwaarschrift wordt voorgesteld, maar dan met het oog op de veiligheid van schoolgaande kinderen. De indiener hiervan spreekt verder van het op proppen van woningen in het middel punt van het bestemmingsplan. Hij pleit voor minder woningen en meer groen in het centrum van de wijk. vliegen en mogelijk het aanvreten van beplanting in de tuinen. Ook zijn die ren zullen het niet gemakkelijk krij gen. De man is bang voor het voeren met keukenafval en overlast van jeug dige plaaggeesten. Het college denkt dat het laatste wel meevalt. Het gaat maar om beperkt aantal beesten en ge loei is ook op grotere afstand hoor baar. Dit is nu eenmaal inherent aan het platteland: het geeft een landelijke sfeer die velen verkiezen boven het stadse gewoel, aldus b en w. B en w menen dat de verkeerstoena me klein zal zijn; het zal op de markt waarde van de woningen geen in vloed hebben. Het college wijst erop dat de verkeersdrukte zich concen treert op tijden, die voor en na de lesu ren van de basisschool liggen. Wat be treft de bebouwingsdichtheid wordt van gemeentezijde opgemerkt dat zo wel mensen met hogere als lagere in komens in Grooten Blikhoek moeten kunnen wonen. Dat betekent dat het plan niet alleen voorziet bungalows, maar ook in 'het blokje van twee' en rijtjeshuizen. Een inwoner aan de Nassauweg ver wacht dat zijn vee de nieuwe bewoners zal mishagen met geloei, stank, OVEZANDE - Harmonie Sint Caecilia uit het Belgische Keiem was afgelo pen weekend voor de vijfde keer te gast bij majorettenkorps De Fazant uit Ovezande. Het was het tiende uit- wisselingsbezoek, dat plaats vond in het kader van de jumelage tussen de gemeenten Borsele en het Vlaamse Diksmuiden, waaronder Keiem valt. De zestig Vlaamse gasten arriveerden zaterdag rond elf uur in Ovezande. Zij werden ondergebracht bij gastgezin nen. Tegen half drie haalden de muzi kanten hun instrument tevoorschijn voor een rondgang door het dorp, waaraan ook het majorettenkorps deelnam. Deze dames verzorgden hier na een show op het grasveld voor het bejaardencomplex. De belangstelling van de bevolking voor beide evene menten was redelijk groot. De Keiem- se harmonie musiceerde ook 's avonds tijdens eucharistieviering in de rk- kerk. Zondagmorgen verzorgden de Vlaamse gasten andermaal een con cert, dit keer op het plein voor de kerk. Voor de jeugd was er 's middags disco in De Klomp. Na een afscheidsborrel in bar R2, vertrok Sint Caecilia naar België. Volgend jaar gaat Ovezande weer naar Keiem. Veel ouders met kinderen lieten zich de werking van de installaties uitleggen, zoals hier op de 'slib-indikker' BURGH-HAAMSTEDE De open dag die het waterschap Schouwen- Duiveland zaterdag hield in de ver nieuwde rioolwater zuiveringsin stallatie te Burgh-Haamstede heeft een flink bezoekers getrokken. On geveer 100 belangstellenden wisten de installatie aan de Koudekerkse- weg te vinden. Ze werden daar opgevangen door medewerkers van het waterschap die rondleidingen verzorgden. Vol gens klaarmeester M. C. van Oude naarde waren de bezoekers erg nieuwsgierig naar de werking van de installatie en wat er allemaal komt kijken bij het zuiveren van afvalwa ter. Ze werden in groepjes over het terrein geleid en konden zich verder met behulp van foldermateriaal in formeren. Ook liet de heer Van Oudenaarde enkele bezinkproefjes zien. Dat zijn activiteiten die bij de dagelijkse werkzaamheden van klaarmeesters horen. De term klaarmeester komt uit het Engels en staat voor bedie ningspersoneel van een zuiverings installatie. Volgens de waterschaps medewerker was de goede belang stelling te danken aan het feit dat er van te voren nogal wat publiciteit aan de open dag was gegeven en aan het feit dat de uitbreiding van de in stallatie in Burgh-Haamstede nog niet zo lang geleden geopend is. LEWEDORP In café-pension Goede Verwachting in Lewedi wordt vrijdag de avondruilbeurs houden voor verzamelaars. De zaal open vanaf 19.15 uur. KORTGENE - Inwoners van de ge meente Kortgene gaan volgend jaar waarschijnlijk vijf procent meer be lasting betalen. B en w vinden dat het rioolafvoerrecht wel met tien procent omhoog kan, gezien de investeringen die op dit gebied nog volgen. De ge meente heeft de nodige moeite gehad om de eindjes voor 1988 aan elkaar te knopen. Een aantal posten is ge schrapt om de begroting sluitend te maken. Er rest nu een post onvoorzien van 75.550 gulden. Het bedrag is voor het leeuwedeel al besteed. Een kleine vijftigduizend gul den gaat op aan de uitbreiding van het computersysteem voor de gemeente, een post die in de begroting nog niet was verwerkt. Die uitgave is onder meer mogelijk door een financiële meevaller. De geraamde algemene uit kering uit het gemeentefonds viel voor Kortgene veertig mille hoger uit. Aan vankelijk bedroeg de post onvoorzien een kleine dertigduizend gulden. De belastingverhoging brengt volgend jaar 55 mille extra in het laatje. Het is verder de bedoeling voor het gebruik van gymzalen en andere gemeentelij ke faciliteiten een hogere vergoeding te vragen. Ook de toerist moet zijn steentje bijdragen. De raad besloot in september tot een verhoging van de toeristenbelasting met vijf procent. De gemeente heeft om de begroting rond te krijgen verschillende potjes moeten aanspreken. Op de stads- en dorpsvernieuwing wordt vijftigdui zend gulden beknibbeld, terwijl aan het recreatiefonds dit jaar geen cent wordt toegevoegd. B en w vinden het niet nodig hierin de gebruikelijke veer tig mille te storten, omdat de reserve groot genoeg is (bijna zeventigduizend gulden) en ook voor andere zaken geen reserveringen (vooraf) meer in de be groting zijn opgenomen. Tenslotte is nog twee maal tien mille bezuinigd op de posten schrijf- en bureaubehoeften en vervanging van machines voor ge meentewerken. Een aanzienlijk deel van de reserves is bestemd voor uit breiding van de vissershaven in Co- lijnsplaat: tweeënhalve ton uit de alge mene reserve en twee ton uit het fonds dorpsontwikkeling. THOLEN Een kleine vierhonderd bezoekers, inclusief het meegebrach te kroost, hebben zaterdag een kijkje genomen bij de zuiveringsinstallatie in Tholen. De zuivering was, in het ka der van het Europese jaar voor het mi lieu, van tien tot vier uur opengesteld voor publiek. Via een rondleiding en aan de hand van documentatie wer den de belangstellenden op de hoogte gesteld over het zuiveringsproces van rioolwater. Dat was volgens hoofd technische dienst ing M. J. Giljam van het water schap Tholen geen overbodige luxe: „Sommigen denken bijvoorbeeld dat we het drinkwater uit de Eendracht halen." Hoewel het streefgetal op vijf honderd lag, toonde ing Giljam zich niet ontevreden met de opkomst. De bezoekers kregen in het bedieningsge bouw wat algemene en meer op de Tholense zuivering toegespitste infor matie. Drie waterschapsmedewerkers leidden het publiek vervolgens in groepjes rond. Behalve op informatie tracteerde het waterschap zaterdag ook op koffie en frisdrank. MIDDELBURG Het vogelopvang centrum De Mikke in Middelburg hield zaterdag een goed bezochte open dag. Het in het park Tooren- vliedt gelegen asiel heeft als doel zie ke en gewonde vogels weer gezond in de natuur terug te brengen. Vooral in de wintermaanden is het druk in het vogelopvangcentrum, waar tien vrij willigers zich inzetten voor de zieke dieren. Asielhoudster Lia ten Hoorn geeft aan dat er nog veel moeilijkheden te over winnen zijn, voordat het asiel pro bleemloos kan functioneren. „We werken met man en macht aan de ver betering van onze accommodatie", zegt ze. „In de zomermaanden hebben we veel kunnen doen aan onze nieuwe quarantaineruimte, waar het verzor gen van de vogels een stuk eenvoudi ger zal worden". Het opvangcentrum draait van subsi diegeld van diverse Zeeuwse gemeen ten en heeft in 1986 een gift van negen duizend gulden gekregen van de Zo- merpostzegelactie. Ook ontving het centrum dit jaar een bedrag van ne genduizend gulden van de actie, die Jos Brink begon in 'Wedden dat' om vogels de winter door te helpen. „Dat zijn leuke dingen", zegt Lia ten Hoorn, „daarvan kunnen wij voedsel kopen en bijvoorbeeld een bassin aan leggen voor 'olievogels'. We kregen trouwens ook vijfhonderd gulden van een huisvrouwenvereniging, waarvoor we een nieuwe kooi konden aanschaf fen". Verder zijn er ongeveer 250 dona teurs, die via het 'vogelkrantje' op de hoogte worden gehouden van het wel en wee in het asiel. In 1988 viert de Stichting Vogelopvang het eerste lus trum. Naast gewonde en zieke vogels worden er ook gekwetste egels ver zorgd en brengt de veldpolitie wel eens een ander hulpbehoevend dier naar het asiel. Om zo goed mogelijk te kunnen hel pen, zou het opvangcentrum graag over een auto beschikken om gewon de dieren op te halen. Niet iedereen wil of kan de moeite nemen om de zie ke dieren in het asiel te brengen. Door middel van de open dagen, die een- mensen attent maken op de mogelijk- maal per jaar worden gehouden, wil- heden die er zijn om aan dieren hulp len de medewerkers van het asiel de te verlenen. Een Jan van Gent krijgt een visje voorgeschoteld tijdens de open dag van voge lopvangcentrum De Mikke in Middelburg. SEROOSKERKE In een volle her vormde kerk van Serooskerke werd ds F. H. A. van der Wind zondag tot ereburger benoemd van de gemeente Veere. Dit gebeurde tijdens een spe ciale kerkdienst, die werd gehouden ter gelegenheid van het feit dat ds Van der Wind veertig jaar geleden intrede deed in de Nederlandse hervormde gemeente van Serooskerke. Burgemeester G. W. van Montfrans- Hartman overhandigde de erepenning met de daarbij behorende oorkonde BROUWERSHAVEN Op de tennis velden in Brouwershaven en Kerkwer- ve werden afgelopen weekend de eer ste en tweede ronde van het Schouwse jeugdtennistoemooi gespeeld. De deelnemers van zeven verschillende tennisverenigingen werkten in totaal vierentwintig wedstrijden af. Zowel de jongens als de meisjes komen uit in leeftijdscategorieën: tot en met elf, veertien en zeventien jaar. Van iedere vereniging zijn er nog spelers in de ra ce. Volgende week zaterdag en zondag (3 en 4 oktober) ontmoeten ze elkaar weer voor de halve finales en de finales (zes wedstrijden) op het tennispark in Brouwershaven. RENESSE Uit een Westduitse auto zijn zaterdag in Renesse een radio cassetterecorder en twee kinderzitjes gestolen. De auto, eigendom van E. G. K. uit Hagen, stond geparkeerd aan de Rampweg. De schade wordt geraamd op 1500 gulden. In Nieuw Haamstede zijn vrijdagmid dag uit een kampeerbus 2100 Duitse mark en betaalcheques ontvreemd. Het geld en de cheques zaten in een tas, die later leeg werd teruggevonden. Eigenaar van de kampeerbus, waar van een ruit was vernield, is B. W. uit het Duitse Ketsch. Burgemeester G. W. van Montfrans: Hartman van Veere overhandigt ds F. H. A. van der Wind de erepenning met oorkonde. met de woorden: „U heeft hem ver diend, u bent voor alle inwoners, on geacht leeftijd of kerkgenootschap al tijd aanspreekbaar. Een gewaardeerd medeburger, meelevend, meewerkend en een echte vriend. Opgewekt, ande ren opwekkend. U bent", aldus de bur gemeester, „hier nu veertig jaar lang onze dominee Van der Wind". De kerk gangers beloonden ds Van der Wind met een warm applaus. ZIERIKZEE In zwembad On( dak in Zierikzee vinden aanstaa zaterdag (3 oktober) de districts^ strijden Zuid-West van de Koninkl: Nederlandse Bond tot het Redden Drenkelingen (KNBRD) plaats reddingsbrigades uit Goes, Midi burg, Oostburg, Vlissingen en Zie zee verschijnen aan de start. Het d nemersveld bestaat uit zestien p gen van elk zes personen. De wedsl den beginnen om 16.00 uur. Wij hebben m.i.v. morgen werk voor een aan tal Tevens zoeken wij een drietal die de leiding over een zestal jongens willen nemen. Geïnteresseerd? Neem dan z.s.m. kontakt met ons op. Uitzendburo Walcheren, Westwal 7, 4461 CM Goes. Tel. 01100-16014, of 01100-30976.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 18