EMM-heren klaar voor de competitie Scheldesport wint van De Polder: 3-0 Monsterzege Stormvogel PZC/ sportkrant IRAN JE IMPONEERT BIJ EK IN BELGIË bernooizege Iteffi Graf [ansell boekt Spanje zijn pjfde zege Tinman voelt iete adem van oncurrentie Gardner pakt de wereldtitel OPEN NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP Stephen Roche wint in bloemenveiling Succes voor Jean Polvliet vanuit de kruipruimte? Bel uwTermokomfort specialist. TERiMO KO/MFORT IaANDAG 28 SEPTEMBER 1987 15 sUSSEL (GPD) Zelfs vanuit het machtige Sovjetblok druppelden de complimenten ge- Lag binnen. Scheutig met woorden zijn de Sovjets doorgaans allerminst, maar het afgelopen Ukeinde in Brussel liet de Russische bondscoach Rarkin de verbale handrem eindelijk los. bit nieuwe Nederlandse volleybalteam heeft me verrast. Het is capabel voor wereldniveau. Merland kan het in de toekomst elke topploeg heel moeilijk maken". Dames Isolatiewerken Voets b.v. Bergen op Zoom 01640-44050 Mottet snelt naar record MLandenprffl Nijdam Tolhoek {EINDZEGE IN HANDBAEDRIEKAMP Walcheren VG CURSUS CAFÉBEDRIJF 295,- olleybalteam kan zich et de wereldtop meten overwinningen op Joegoslavië lijdag), en Italië (gisteravond) en de looie" nederlaag van zaterdag tegen J onverslaanbaar geachte Sovjets Irkeren de sprong voorwaarts on- Ibbelzinnig. Iderland heeft duidelijk het voordeel a de jeugd. De huidige kern (Benne, lodsma, Posthuma, Grabert, Zwer- r en Blangé) heeft een gemiddelde |ftijd van slechts 22 jaar en is volko- bezeten van volleybal. De sport is lor deze groep bijna een obsessie ge- Irden. Zo'n twintig tot dertig uur per lek zijn ze er actief mee bezig, baan- I of studie werden gevoeglijk terzij- 1 geschoven. Volleybal en niets an- ls dan volleybal. [lië werd gisteravond flink door el- gerammeld door de Nederlands Jndhoos. Een paar jaar geleden was |ze ploeg nog superieur aan Oranje, zijn de rollen drastisch omge- Jaaid. In anderhalf uur klaarde Ne tland de klus via de veelzeggende (standen 15-5,15-11,15-10. 1de vorm van gisteravond had een Winning tegen de Russen er wel- Lit ingezeten. Nu ging het feest zater- Ignet niet door, omdat Oranje op de Tassende momenten de koelbloe- theid een beetje verloor - wat gezien (leeftijd der spelers niet zo vreemd is. ]ettemin raakten de Russen bij vla- van de kook. In de derde set gin- i zij met liefst 15-4 onderuit. De set- Inden: 10-15, 2-15, 15-4, 13-15. JlMBURG (SID) Steffi Graf is zon- fpniddag winnares geworden van 150.000 dollar-tennistoernooi in Imburg. De Westduitse versloeg in I eindstrijd zonder veel moeite haar pdgenote Isabel Cueto met 6-2, 6-2. Argentijn Martin Jaite heeft het It 295.000 dollar gedoteerde tennis- ernooi van Barcelona gewonnen. In I finale versloeg de Zuidamerikaan |Zweed Mats Wilander in vijf sets: 7- 7-5), 6-4, 4-6, 0-6, 6-4. IrEZ (SID/ANP) Met zijn vijfde Izoenzege in de Grote Prijs van |anje heeft Nigel Mansell zondag op t circuit van Jerez zijn laatste kans I het behalen van de wereldtitel in (formule 1-klasse gegrepen. Met nog te Grote Prijzen op het programma, (nk de achterstand op zijn teamge- Nelson Piquet, in Jerez slechts fcrde, tot achttien punten. jidanks de overwinning van Mansell Is diens teamgenoot en grootste ri- |al Piquet de opvallendste coureur in 5. Twee bandenwissels maakten echter kansloos voor de zege. fensell beleefde de avonturen van fn teamgenoot slechts met behulp de achteruitkijkspiegel. Hij haal- I de van pole-position gestarte Pi- let aan het einde van de eerste ronde ■en bleef aan de leiding tot de finish. (uitslag van de Grote Prijs van Spanje in (formule 1-klasse is: pgel Mansell (GBr) Williams 303,696 km uur, 49 minuten en 12,692 seconden n. snelheid 166,848 km/uur), 2. Alain 1st (Fra) McLaren op 22,22 seconden, 3. (fan Johansson (Zwe) McLaren op 30,81,4. Ison Piquet (Bra) Williams op 31,45, 5. irton Senna (Bra) Lotus op 1.13,50. Ind WK-klassement na dertien van de (tien wedstrijden: 1. Piquet 70 punten, 2. Insell 52, 3. Senna 51, 4. Prost 46, 5. Jo- Jisson 26,6. Gerhard Berger (Oos) Ferrari |l. Boutsen 10, 8. Alboreto (Ita) 8. LBURG (ANP) Bij het begin van I returnprogramma van het Inter- lisschaaktoernooi staat Jan Tim- in nog steeds aan kop, maar hij eft er een geduchte concurrent bij treden. Arthur Joesoepov, die zijn ■entieve spel in de eerste cyclus 4 geheel naar behoren beloond zag, tn opnieuw van Ljubojevic en mg daarmee op naar de met Hüb- r gedeelde tweede plaats. 1 Timman behield zijn voorsprong [i een half punt door met de West- itser remise overeen te komen. De rtijen Sokolov - Andersson en 'rtsjnoi - Nikolic werden afgebroken t wit in het voordeel. Kortsjnoi be- ïikt over een loper meer, het mate- le overwicht van Andersson is be- tkt tot een pion. uitslagen van de partijen, die zondag zijn peeld voor het internationale schaak- mooi in Tilburg, zijn: 'tste ronde: tor Kortsjnoi (Zwi) - Predrag Nikolic ei afg bomir Ljubojevic (Joe) - Arthur Joesoe- '(Sov)O-l irej Sokolov (Sov) - Ulf Andersson (Zwe) Timman (Ned) - Robert Hübner (Wdl) 1/ 2 stand na acht ronden is: Timman 5 1/2 'ten, 2. Hübner en Joesoepov 5,4. Nikolic II afg. partij, 5. Andersson 3 1/2 en 1 afg. tij, 6. Kortsjnoi 21/2 en 1 afg. partij, 7. Lju- evic 2 1/2 8. Sokolov 2 en 1 afg. partij. Het sleutelduel tegen de Fransen (van daag is er een rustdag) staat voor mor genavond op het programma. Bij winst is Oranje zo goed als zeker van een plaats bij de eerste vier. Bij verlies mag men strijden om plaats vijf tot en met acht. Het bronzen tijdperk van de dames- volleybalploeg is haast voorbij. Maar de aansluiting met de het door het Oostblok gedomineerde top van Eu ropa is tot stand gebracht. De ploeg (Advertentie) verloor zaterdag in het opwindende duel tegen Tsjechoslowakije (1-3) het onbelemmerde uitzicht op het toe gangsbewijs voor de halve finales. Maar het oog bleef er schuin op ge richt dqor de overwinning van een dag later op het temperamentvolle Italië (3-1). De zege verzekerde de ploeg in alle gevallen van een plaats bij de beste acht van Europa. Het dient op een misstap van de Tsjechen in de resterende duels tegen Italië en Polen te wachten voor het entreebe wijs tot de laatste vier. De uitslagen zijn: Heren: Groep A (Oudegem): Italië-Roeme- nië 3-1, Frankrijk-Joegoslavië 3-0, Sovjet Unie-Nederland 3-1 (15-10, 15-2, 4-15, 15-13), Frankrijk-Roemenië 3-0, Italië-Nederland 0- 3 (5-15,11-15,10-15), Sovjetunie-Joegoslavië 3-0. Stand: 1. Sovjetunie 3-6,2. Frankrijk 3-6, 3. Nederland 3-4,4. Italië 3-2, 5. Roemenië 3- 0, 6. Joegoslavië 3-0. Groep B (Genk): Tsjechoslowakije-Spanje 3-0, Zweden-België 3-1, Griekenland-Bulga- rije 3-1. Zweden-Tsjechoslowakije 3-2, Bel- gië-Bulgarije 0-3, Griekenland-Spapje 3-0. Stand: 1. Griekenland 3-6, 2. Zweden 3-6, 3. Tsjechoslowakije 3-2,4. Bulgarije 3-2,5. Bel gië 3-2, 6. Sparye 3-0. Dames: Groep A (Eupen): Tsjechoslowakije- Nederland 3-1 (15-11,12-15,15-10,15-1), Sov- jetunie-West-Duitsland 3-0, Polen-Italië 3-1. Tsjechoslowakije-West-Duitsland 3-1, Ita lië-Nederland 1-3 (4-15, 12-15, 15-13, 9-15), Sovjetunie-Polen 3-0. Stand: 1. Sovjetunie 3- 6, 2. Nederland 3-4 3. Tsjechoslowakije 3-4, 4. Italië 3-2, 5. Polen 3-2, 6. West-Duitsland 3-0. Groep B (Gent): Bulgarije-Roemenië 3-0, Hongarije-België 3-0, Oost-Duitsland- Frankrijk 3-0, België-Bulgarije 0-3 Roeme- nië-Frankrijk 0-3, Oost-Duitsland-Honga- rije 3-0. Stand: 1. Oost-Duitsland 3-6,2. Bul garije 3-4,3. Frankrijk 3-4,4. Hongarije 3-2,5. Roemenië 3-2, 6. België 3-0. CANNE S (AFP)Charly Mottet heeft zondag dubbel succes geboekt in de Grote Landenprijs. De Franse be roepswielrenner, ook twee jaar gele den zegevierend, won de individuele rit over 89 kilometer in Cannes met een recordtijd van twee uur en 36 se conden, hetgeen neerkwam op een ge middelde snelheid van 44,276 kilome ter- Het vorige record stond op naam van Mottets beroemde, inmiddels ge stopte landgenoot Bernard Hinault, die in 1984 tot twee uur en vijftig se conden kwam. Mottet versloeg Jean-Francois Ber nard, zijn rivaal in het tijdrijden, met maar liefst drie minuten en twaalf se conden. De Spanjaard Marino Lejarre- ta werd derde in 2.04.05. Sean Kelly, de winnaar van vorig jaar, eindigde als vierde op 4.11. De enige Nederlandse deelnemer, de Noordhollander Peter Stevenhaagen uit de ploeg-Gisbers, gaf tijdens de zware rit op. De uitslag van de Grote Landenprijs is: 1. Charly Mottet (Fra) de 89 kilometer in 2 uur en 36 seconden (44,276 km/uur), 2. Jean- Francois Bernard (Fra) op 3 minuten en 12 seconden, 3. Marino Lejarreta (Spa) 3.29, 4. Sean Kelly (Ier), op 4.11, 5. Mare Madiot (Fra) 4.20, 6. Claude Criquielion (Bel) 5.05, 7. Daniël Gislger (Zwi) 5.37, 8. Sean Yates (GBr) 5.41, 9. Toni Rominger (Zwi) 5.43, 10. Edwig van Hooydonck (Bel) 6.13, 17. Lau rent Fignon (Fra) 12.05. Jelle Nijdam won zondag de profron de van Breda. De tijdrijder uit Zun- dert versloeg na honderd kilometer Eric Breukink, Jacq van der Poel en Gert-Jan Theunisse, met wie hij in de finale was ontsnapt. De uitslagen van de zondag gehouden wie lerwedstrijden zijn: Profronde van Breda: 1. Jelle Nijdam (Zun- dert) 100 km in 2.11.58,2. Eric Breukink (Ber gen op Zoom) zelfde tijd, 3. Jacq van der Poel (Hoogerheide) z.t., 4. Gert-Jan Theunisse (Kerkdriel) z.t., 5. Theo Appeldoorn (Zegge) op 0.08. Patrick Tolhoek won zaterdag een wielerwedstrijd in Kieldrecht. Hij ont snapte kort voor het einde uit een kop groep van dertien man. De wedstrijd ging over 118 kilometer. Tweede werd Thijs Fase. Zondag behaalde Tolhoek een achtste plaats in het Belgische Wernhout. Antoine Goense werd der tiende en Pierre Raas 16e. Nieuweling Onno Hofstee uit legde bij een tijdrit over 18,5 kilometer in Leeu warden beslag op een zesde plaats. Hij realiseerde een tijd van 26.20,09. Een dag later werd Hofstee bij een crite rium over 40 kilometer in Breda twaalfde. GOIANIA (SID) De combine van de Amerikaanse Yamaha-coureurs Ed die Lawson en Randy Mamola heeft niet kunnen voorkomen, dat Wayne Gardner zondag op het circuit van Goiania zijn eerste wereldtitel in de halve-literklasse veroverde. De 27-ja- rige Gardner, de snelste in de trai ning, soleerde in de Grote Prijs van Brazilië naar zijn zevende zege in veertien wedstrijden. Gardner, op volger van Lawson, leidde op het 3,8 kilometer lange circuit van start tot finish. De uitslag is: 500cc: T. Wayne Gardner (Aus) Honda 47 minuten en 39,57 seconden (gem. snelheid: 155,590 km uur), 2. Eddie Lawson (VSt) Yamaha op 5,19 seconden, 3. Randy Mamola (VSt) Yamaha op 12,61,4. Didier de Radigues (Bel) Cagiva op 24,42, 5. Christian Sarron (Fra) Honda op 25,62, 6. Shunji Yat- sushiro (Jap) Honda op 42,41op een ronde 7. Tadahiko Taira (Jap) Yamaha, 8. Niall Mac- Kenzie (GBr) Honda, 9. Pier Franchesco Chili (Ita) Honda, 10. Mike Baldwin (VSt) Yamaha. Stand WK: 1. Gardner 168 punten, 2. Lawson 146,3. Mamola 142,4. Ron Haslam (GBr) 71, 6. Taira 53. Edwin Davidse nummer 14) van EMM tracht te scoren in de wedstrijd tegen Internos. VLISSINGEN Een week voor de start van de handbalcompetitie in de eerste divisie wonnen de heren van EMM een handbaldriekamp. Met een nagenoeg nieuwe ploeg vijf nieuwelingen ten opzochte van vorig seizoen won EMM van de tweede divisie ploegen Internos (23- 14) en Aristos (21-10). De winst die EMM boekte in hun ei gen driekamp was volkomen ver diend. De Middelburgse heren moe ten het dit jaar hebben van hun vechtlust hebben. Coach Enrico van Cauter zag Ed Schuitema (langdurig geblesseerd), Rob de Groot (stapje terug) en Mark Sallet (hij stopte vo rig seizoen halverwege en wordt nu weer bij de GSC heren gesignaleerd) afhaken en moet het voorlopig ook zonder hoekspeler Ronny Onwijn stellen. Daarvoor zijn er spelers uit het tweede team gehaald, die gretig hun plaats in het eerste willen opei sen. Met name Olaf Houtepen en Ed win Pasman maakten een goede in druk. In Vlissingen werd er een toernooi gespeeld voor tweede divisieploe- gen. Gastploeg Walcheren had zich voorgenomen om het toernooi te winnen en leek daarin te slagen. De Vlissingers wonnen van Celeritas en Aristos met respectievelijk 7-15 en 12-9. In de derde wedstrijd echter kreeg de ploeg van trainer John Jansen problemen met de afwerking. Tegen SVM werd dan ook met 18-17 verlo ren. Het falen in de afwerking had zijn weerslag in de laatste wedstrijd tegen Tongelre. Walcheren kreeg kansen genoeg om de winst naar zich toe te trekken, maar zag de vele aanvalspogingen mislukken. Ton gelre won nipt met 9-8. De toernooi winst ging naar SVM. Dit mede door het staken van de wedstrijd SVM- Tongelre, waarbij de laatstgenoem de vereniging van het veld afstapte, toen vier spelers met tijdstraffen van het veld waren gestuurd. De eindstand luidt: 1 SMV 8, 2 Ton gelre 4 en een positief doelsaldo, 3 Walcheren 4, 5 celeritas 2 en 6 Aris tos 0 punten. Zaterdagavond stond er in de Sou- burgse sporthal een driekamp op het programma voor damesploegen. Doordat de Treffers uit Capelle aan de IJssel niet opkwamen dagen, het geen overigens vorige week in Hulst ook al het geval was, bleven HVSV uit Terneuzen en Walcheren alleen over. De beide teams speelden drie maal een half uur tegen elkaar. De derde divisieploeg HVSV won dit treffen met 18-8. Een aanval van Scheldesport in het duel met De Polder. VLISSINGEN - De eerste wed strijddag van de Zeeuwse volley balcompetitie heeft weinig specta culaire uitslagen opgeleverd. In fei te baarde alleen de vrij gemakkelij ke 0-3 zege van Scheldesport bij De Polder enig opzien. In één opzicht zou de competitie bij de dames dit jaar wel eens interes santer kunnen zijn dan die bij de he ren. Als er al kandidaten voor het kampioenschap zijn, dan zouden dat wel eens Morres Hulst en Savok kunnen zijn. De eerste titelpreten- dent kwam zaterdag nog niet in ac tie, de tweede wel, maar het ver plichte nummer tegen een sterk ge wijzigd Marathon mag absoluut niet als representatief voor de capacitei ten van het Sasse team worden ge zien. De Vlissingse trainer moet dit seizoen maar liefst vijf nieuwe speel sters inpassen en dat is een proces dat nog wel even zal duren. Mara thon maakte erg veel stopfouten en serveerde ook vaak uit of in het net. Kees Kosten, de nieuwe trainer/ coach van Savok, kon dan ook naar hartelust experimenteren. De set standen: 8-15, 8-15 en 14-16. Sterk gehavend is ook Dynamo, dat enkele speelsters naar EWC zag vertrekken. Weliswaar beschikken de Middelburgse dames over een pri ma service, maar op andere punten scoorden zij nog een onvoldoende. Sc Morres miste hoofdaanvalster Wilma van Geertrui en had twee voormalige Bevobo-speelsters mee gebracht. Via een voorbeeldige in zet, toch al een typisch handelsmerk van de Hulsterse dames, werd het via 10-15, 8-15 en 11-15 terecht 0-3. Voorwaarts kende een sterke start bij EWC 2 maar moest tenslotte toch toezien hoe de thuisclub met 3- 2 won. Bok won met 3-1 van de Myti- lus-reserves. Bij de heren had Scheldesport aan zes spelers voldoende om zich De Polder van het lijf te houden. Een echte verklaring hd men bij de thuisclub niet, maar het spel liep nog niet zoals in de tweede helft van het vorige seizoen. Bij Scheldesport speelden de twee voormalige Voor- waarts-mensen Wim Boeije en Cor Ypma mee. De setstanden: 10-15,13- 15 (na 11-3) en 13-15. Voorwaarts speelde tegen een geha vend Mytilus een degelijke en beke ken wedstrijd. Tijdens de trainings- uren van de voorbije weken was en vooral aan pass en verdediging aan dacht geschonken en die arbeid werd zaterdag naar behoren be loond. Bij de Axelse ploeg debuteer de Andre Tak, die vorig jaar nog in het tweede speelde. De setstanden: 15-11, 10-15, 8-15, 15-7 en 11-15. Hoe wel Dynamo 2 het voortaan zonder Rob Verhage moet doen, die naar EWC 1 terugkeerde, bleek de Mid delburgse ploeg nauwelijks ver zwakt vergeleken met vorig jaar. Be halve in de derde set had gastheer Bok dan ook maar weinig in te bren gen. Steeds als de thuisclub gevaar lijk dreigde te worden, verscherpten de gasten hun systeem net genoeg om de dreiging te weerstaan: de aan- vllen werden gevarieerder, de servi ce dieper. Via 9-15,2-15 en 14-16 werd het tenslotte 0-3. EWC 2 versloeg debutant Layellov met 3-1 en CVC kwam niet opdagen voor de uitwedstrijd tegen Dyna mo 1. Escapade heeft wind in de zeilen COLIJNSPLAAT Onder gunstige weersomstandigheden is zaterdag de vierde wedstrijd om het Open-Neder lands kampioenschap zeilen in de IOR-klassen 3 tot en met 7 gehouden. Bij een noordelijke wind werd ten oosten van de Zeelandbrug een olym pische baan gevaren. Ofschoon van daag (maandag) pas de definitieve eindstand na de berekening van de vijfde wedstrijd bekend gemaakt kan worden, hebben enkele deelnemers zich'inmiddels in een riante uitgangs positie gemanoeuvreerd. Zo heeft in de klasse 4 de Escapade de beste kansen op de eerste plaats. Na de twee zeges en de tweede plaats van vo rige week, eiste het jacht ook zaterdag de eerste plaats voor zich op. De rol AALSMEER (ANP) - Wereldkampioen Stephen Roche heeft zaterdagavond in de bomvolle Aalsmeerse bloemen veiling het indoorcriterium gewon nen. In de laatste ronde ontsnapte de Ier uit het peloton en ging met een voorsprong van honderd meter over de streep. De uitslag van het criterium is: 1. Ste phen Roche (Ier), 110 km in 2 uur 22 mi nuten en 52 seconden, 2. Teun van Vliet (Baarle-Hertog) op 8 seconden, 3. Eddy Schurer (Bakkeveen), 4. Gerrie Knetemann (Huybergen), 5. Theo Smit (Zwanenburg), 6. Marc Elliott (GBr), 7. Michel Cornelissen (Amster dam), 8. Adri van Houwelingen (Zalt- bommel), 9. Theo de Rooy (Spaubeek), 10. Jan van Houwelingen (Ophemert) dezelfde tijd als Van Vliet. Amateurs: 1. Johannes Draaijer (Son- del), 90 km in 2.11.18, 2. John Broere (Castricum), 3. Jan Goedenhoorn (Ou denhoorn). INNSBRUCK Jean Polfliet (AV '56 Goes) nam deel aan de zesde wereld- spelen voor sportmensen met getrans planteerde organen. Polfliet die een niertransplantatie heeft ondergaan behaalde in de Oostenrijkse stad Inns bruck goud op de 400 meter, zilver op het hoogspringen en een bronzen me daille op de 1500 meter. van de Jelfix van de Goesenaar Peter Carels lijkt in deze klasse zo goed als uitgespeeld. Alleen de derde race wist Jelfix te winnen. Zaterdag werd Carels gediskwalificeerd vanwege een pro test na een verkeerde startprocedure. Een zwakke dag van de Escapade en een goede voor de Jelfix kunnen nog voor een Goes' succes zorgen. In de klasse vijf won Solution Again voor de vierde achtereenvolgende maal. Al leen tegenslag kan een kampioen schap nog in de weg staan. Easy Living van Rinus de Jonge ('s-Gravenpolder) zeilde naar een verdienstelijke tweede plaats op drie minuten achterstand' van de winnaar. Celestine en Speedy Gonzales (respectievelijk klasse 6 en 7) hebben na hun tweede plaats in de der de wedstrijd, de smaak van de over winning weer te pakken. Op de Ooster- schelde werd de derde zege gepakt voor Overdrive en Ourage, die tweede werden. Uitslag vierde wedstrijd. Klasse 4: 1 Ami; 2 Check Mate; 3 Twee Gezusters; 4 Nightshift. Klasse 4: Escapade; 2 Raspa; 3 Duvel. Klas se 5:1 Solution Again; 2 Easy Living; 3 Blue Peter; 4 Smeervogel; 5 Non Plus Ultra. Klas se 6:1 Celestine; 2 Overdrive; 3 Gouden Rui ter; 4 Mascote. Klasse 7:1 Speedy Gonzales; 2 Outrage; 3 Fluctor. (Advertentie) Binnenkort starten in Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen de cursussen Cafébe drijf. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van 19.30-22.00 uur. De totale kosten zijn 295,- en men kan zich nog aanmelden. Ook kan men de cursus schriftelijk thuis volgen. Voor hén die de komende wintermaanden zinvol willen besteden én een erkend diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is in januari 1988. Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen gevolgd uit pure hobby. Sommigen hebben dan in het achterhoofd om ooit nog eens een eigen (horeca)bedrijfje te beginnen. De aantrek kende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze diploma's. De lesstof gaat over bier, wijn, hygiëne etc. en wordt zéér levendig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijn proeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een bierbrouwerij om de praktijk van het bierbrouwen te zien. Met dit vakbekwaamheidsdiploma kan men zelfstan dig een café, bar, disco, restaurant etc. starten of overnemen. Voor een gratis brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onderwijs 076-144351. VLISSINGEN De heren water- poloploeg van Stormvogel heeft ook de tweede wedstrijd in de derde klas se tot een overwinning gebracht, in Gouda werd GZC met maar liefst 2-11 afgedroogd. De Vlissingse heren staan nu alleen op de eerste plaats, alle ze ven andere ploegen leden immers al ergens puntverlies. In de eerste periode duurde het ook de ze week weer lang voor er gescoord werd. Pas bij een man-meer-situatie wist Pim Bekkers de Vlissingers op voorsprong te brengen, en vlak voor tijd scoorde Pim Bekkers opnieuw: 0- 2. SZC kon weinig terug doen omdat Stormvogel verdedigend erg goed speelde, pas in de tweede man-meer-si tuatie kon de ploeg uit Gouda op 1-2 komen. Stormvogel nam via Ad van 't Westende en Harry den Boer echter een 1-4 voorsprong aan het einde van twee periode. Toen de Vlissingers in de derde periode weer een man-meer-si tuatie kregen was het Pim Bekkers die zijn derde treffer maakte: 1-5 GZC wist nog wel op 2-5 te komen. Patrick Vader scoorde vervolgens uit een strafworp 2-6 en in de laatste periode was Storm vogel conditioneel veel sterker en wis ten Ad van 't Westende nog te scoren en een verdiende 2-11 overwinning was binnen. Stand: 1 Stormvogels 2-4,2 Donk 2-3, RWV 2-3, 4 SZC 2-2, 5 alkemade 2-2, 6 Scom 2-1, GZC 2-1, 8 Wiekslag 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 15