Onvermijdelijk verlies voor St.-Aloy en MZ MZ verspeelt één punt tegen hekkesluiter: 17-1 Eerste verlies Wissenkerke Meeuwen bedwingt SPS: 1-1 Winst Zeeuwse vierde klassen Hontenisse verspeelt punt Zeeland Sport pakt uit: 6-0 Westkappelse korfballers rollen alle rivalen op Renate Louws wint drie maal Derby Derde klas HATTRICK VAN VIVIAN BLANCKAERT PZC/ sportkrant 12 VLISSINGEN - DE eerste overwinning van Swift in de over gangsklas veldkorfbal brengt de Middelburgse ploeg meteen in de middenmoot. „Zeker zo belangrijk als die eerste zege is het vertrouwen dat we uit dit resultaat putten. Als de gebles seerde mensen terug zijn moeten we ook in deze klas mee kun nen", keek coach Erik Maljers zaterdag na de seizoensaanloop JuilioVCll van vier wedstrijden vooruit. Animo-SMS 11-9 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 Swift met één zege al in middenmoot kansloos. Dichter dan 9-7 kwam men in de slotfase niet. Zuidwesters-doelpunten: Astrid Koole; Marjan van Gilst; Inge Kasse; Harry Buijs; Jacco de Mey; Peter Poppe en Chiel van Schijndel. Swift-Pernix was een vierpuntenwed strijd met twee hardwerkende ploegen die het belang van dit duel onderken den en voor het resultaat veel wilden geven. Die instelling had bij de betere start van de thuisploeg ook wat onno dige foutjes tot gevolg waardoor de gasten na achterstand (3-1,5-3) telkens terug in de wedstrijd konden komen. Na een 6-5 ruststand kwamen de ploe gen zelfs gelijk en vreesde men dat Swift zijn - traditionele - zwakke vier de kwartier weer op zou voeren. ,,Dat begin van de tweede helft is echter al en paar keer onderwerp van gesprek geweest, we wilden dit keer per se niet wegzakken", haalde Jan Peter Pouwer die periode terug. De ploeg ging op dat moment krachtig door en forceerde de beslissing door binnen een handvol minuten naar een 10-6 voorsprong te lopen. Pernix gaf zich gewonnen waar na de zege rustig verder uitgebouwd werd naar 13-8. Swift-doelpunten: Peter Joziasse (3), Jan Peter Pouwer (3): Marian Neufeglise (2 en daardoor een fraaie come-back): Leo Lange- beeke (2); Sieka Geldof: Carla Pouwer en Eu gene Jansen. Animo legde in de eerste helft de basis voor de overwinning. Met veel bewe ging en snelheid in de acties en voor treffelijke combinaties liep Animo in het eerste bedrijf storm op de korf van zijn tegenstander. Uit dat optreden werd 7-4 voordeel gehaald. Kennelijk het sein om het daarna wat minder te doen. „Ze dachten weer eens dat ze al binnen waren", zei trainer Ko Crucq, die zijn team bij 8-7 aanspoorde de za ken weer serieus aan te pakken. Toen dat gebeurde was er geen vuiltje meer aan de lucht: 11-9. Animo-doelpunten: Ronald Kraaye- veld (3); Peter Crucq (3); Ad Vos (2); Liesbeth Dingemanse, Aamout Crucq en Peter de Pagter. in de periodes dat het een veldmeer- derheid bezat niet scoren. De vakken draaiden best, de combinaties liepen ook wel, maar eenmaal in de aanval bleek de ploeg onmachtig. Sagitta ge bruikte de weinige kansen die het kreeg wel en won daarom verdiend. Jacco van Beugen, Gerda Kloet en Dennis Voshart scoorden. Ventura Sport-Zuidwesters 9-7 Zuidwesters is doorgaans een ploeg die de resultaten binnen haalt op werklust en karakter. Dat ontbrak nu totaal waardoor de moeilijkheden zich automatisch aandienden. In de eerste helft kon men dat nog camoufleren (4- 5), maar na een stevig uitgevoerde tus- sensprint van de tegenstander waren de bezoekers bij 8-5 achter zo goed als Tegen kampioenskandidaat Snel ging Animo lang mee in de wedstrijd. Bij 2-5 in de tweede helft liet men echter drie strafworpen op rij onbenut waardoor de aansluiting uitbleef. Snel duwde in de finale toen door naar 8-4 winst. Pie- terNoordenbos, Marco van Lomwei, Corné van Lomwei en Stefan de Nooyer scoorden. In de beste wedstrijd tot nu toe slaag de ook Swift er in het bezoekende Vi tesse lang bij te houden. Rustand 4-5. Een minder vierde kwartier dwong bij 4-7 tot een achtervolging. Die viel bij 6-7 stil toen de krachten verbruikt wa ren, waarna Vitesse toch nog naar 7-10 kon. Sjoerd Sanderse (2); Pieter Gou dappel; Claudia Fritz; Peter Struyk; Anita Mosterd en Maaike de Munck scoorden. Jan-Peter Pouwer winst met Swift Ondo-Tjoba 9-10 In de Zeeuwse derby tussen deze tweedeklassers liet Ondo zich in de eerste helft door zijn gasten inpak ken: 3-6. Na de pauze, en door trainer Huibregtsen 'verlost' van alle angst voor de tegenstander, kwam Ondo sterk terug in de wedstrijd. Na de aan sluiting werd het zelfs 8-7 voor de thuisploeg. Met de winst bijna op zak viel de ploeg echter helemaal stil. De unieke mogelijkheid om met een laat ste demarrage de volle winst binnen te halen lieten de bezoekers toen niet liggen. Ondo-doelpunten: Kees Mari- nissen (3); Marius Besuijen (3); Hans Mesu (2) en Liesbeth Remijnse. Bij de derdeklassers kwam alleen At las tot een positief resultaat. Thuis werd met 6-4 van Vitesse gewonnen. TOP, TOGO en Zuidwesters verloren. Bolnes-TOP 15-11 Twee puur aanvallend ingestelde ploe gen maakten er voor het publiek best een aardige pot van, maar toen de ba lans werd opgemaakt keek TOP tegen zijn derde verliespartij aan. In een vrij wel gelijkopgaande wedstrijd namen de bezoekers de tweede helft voor hun rekening, maar vielen bij 10-9 voordeel stil. Met een rammelende verdediging ging Top in de slotfase toch nog de boot in. Invaller Jacco Poortvliet was met drie doelpunten Top's topscorer, John Dijke (2x), Ria de Ridder, Janti- ne Bezemer, Mirjam Bezemer, Pieter Meulmeester, Jan de Nood en Ina Leenhouts zorgden voor de rest van de score. Atlas-Vitesse 6-4 In een redelijk harde wedstrijd had At las vrijwel voortdurend het beste van het spel, maar wist dat in de eerste helft niet in de score tot uitdrukking te brengen: 2-1. Het beslissende gat werd pas bij 5-3 in het tweede bedrijf gesla gen. Bij die stand gaf Vitesse de ach tervolging op en kon de thuisploeg naar zijn eerste overwinning. Sandra Machielse, Angela de Bart, Gerrie Ce- vaal, Johnny van de Kreeke, Edwin Machielse en Harry Koppejan scoor den. Togo-Sagitta 3-5 Een erg wisselvallig spelend Togo kon Een speler van Ondo (rechts) scoort tegen Tjoba. VLISSINGEN - Geen enkele ploeg lijkt op dit moment de opmars van Stormvogels in de eerste klas afde ling veldkorfbal te kunnen stuiten: na Blauw-Wit, Ondo 2 en Tjoba 3 moest nu Swift 3 het loodje leggen tegen de Westkappelse koploper. Luctor dien de zich na de winst bij Blauw Wit als eerste achtervolger aan, Ondo 2 won thuis ruim van All Ready en Seolto krijgt het na degradatie ook in deze afdelingsklas moeilijk. Daarvan ge tuigt het 5-5 resultaat bij Olympia Stormvogels-Swift 3 10-4 Het vertoon uit de eerste helft wees al lerminst in de richting van een grote score. De thuisploeg gebruikte zijn veldmeerheid -en twee strafworpen- toen niet optimaal en sloot bij de rust af op 3-2. Na 3-3 ging het echter ineens wel lopen: van 3-3 naar 6-3 en daarna een tomeloos aanvallend Stormvogels dat de dubbele cijfers nog uit de pot haalde. Martin Fierloos en Daan de Pagter waren Stormvogels' topsco rers, Jorien Kastelein bezorgde zich zelf een verjaardagscadeau met het laatste doelpunt. Blauw Wit-Luctor 5-9 De bezoekers voerden een erg goede wedstrijd op waarin beweging, snel heid en variatie in de aanvalspatronen de wapens waren waarop de tegen stander gepakt werd. Blauw Wit hield de achtervolging tot 3-5 vol, maar had daarin zoveel gegeven dat Luctor in de finale nog gemakkelijk wegliep. Naar 9-5, een verdiende beloning voor een beste wedstrijd. Ina Minderhoud was bij Blauw Wit de enige scorende dame. Ondo 2-A11 Ready 15-9 Tot kort voor rust bleven de bezoekers aanklampen, toen moesten ze zich ge wonnen geven tegen de betere spelop vatting en technische uitvoering van Ondo. De thuisploeg sloeg bliksem snel een gat van vier doelpunten en bouwde dat in de tweede helft zonder veel weerstand verder uit naar 15-9. Olympia-Seolto 5-5 De thuisploeg had lang zicht op de vol le winst. Van twee gelijkwaardige ploe gen werkte Olympia in de eerste helft het best af: 4-2. Zelfs 5-2 en bijna 'bin nen'. De gasten kwamen echter nog langszij via drie strafworpen en na 5-5 liet Olympia een dergelijke mogelijk heid in de slotminuuten onbenut en de winst liggen. Ineke Hulshoff was met twee doelpunten topscoorster. MIDDELBURG De beide Zeeuwse vertegenwoordigers in de eredivisie tafeltennis dames hebben de schade in de moeilijke duels tegen de nog steeds ongeslagen koplopers Hotak en Irene weten te beperken tot een 3-7 nederlaag. Zowel MZ als St.-Aloysius kenden vooraf de beperkingen en MIDDELBURG - In de 2e divisie da mes heeft Zand met succes de achter volging ingezet op het leidende Shot 2. Het Wageningse trio was na vier wedstrijden zonder enig verlies. Maar zaterdag won Zand in Middelburg met 6-4. Renate Louws, die tot nu toe slechts twee partijen verloor, scoorde ook nu weer driemaal en zorgde daar mee voor de helft van de punten. MIDDELBURG In de Middelburgse tafeltennishal 'De Slaghvaert' moes ten de MZ-heren zaterdagavond in de eerste divisie tegen hekkesluiter Nieuw-Vennep met grote cijfers win nen. In deze competitievorm telt elke winstpartij voor een wedstrijdpunt. MZ startte al gehandicapt doordat de momenteel sterk draaiende Peter Roeland wegens ziekte moest worden vervangen door zijn neef Eric Roeland. Dat bleek overigens zeker geen ver zwakking want Eric Roeland kweet zich bijzonder goed van zijn taak door viermaal te scoren plus zijn aandeel in het dubbelspel met Mark Hackenberg. Laatstgenoemde maakte in de acht tien partijen het enige foutje door zijn eerste enkelspel tegen Witterland uit handen te geven. Pascal Neve begon wat moeizaam tegen Schut maar won toch in de 3e game met minieme cij fers. In de overige partijen won hij ruimschoots en dat deed ook Bomhof die het ook nog even moeilijk had te gen Schut. MZ won dus met 17-1. De beide grootste concurrenten van MZ, te weten BT Lifters en OTTC deelden met 9-9 de punten tegen elkaar zodat MZ, pal achter Lifters weer naar de tweede plaats klom. Pelgrim 2 liet nog zes punten liggen bij NO AD. De stand is: BT Lifters 5-62 BI. Werelt2 5-43 MZ 5-61 NO AD 5-41 OTTC 5-58 Avanti 2 5-22 Pelgrim 2 5-57 Nw.-Vennep 5-16 Ook Salamanders kwam weer tot winst door ook met 6-4 van Limex te winnen. In de 3e divisie heeft MZ 2 het eerste winstpunt te pakken. De uit wedstrijd bij het Limburgse Sibbe le verde een 5-5 score op waarbij het trio Kasse, Slagter en Bruel zelfs nog een 3-5 voorsprong hadden. Hotak zag kans Rath op 6-4 te houden. In de 4e divisie moest SAR 1 opnieuw met lege handen blijven. Mare Maas stak tegen het Tilburgse Luto in prima vorm en hij etaleerde dat met driemaal winst. Zijn teamgenoten Wim 't Hooft en Hans de Block scoorden echter niet zodat de winst met 3-7 uit Klooster- zande werd meegenomen. Nog steeds weinig rooskleurig is de situatie voor de Zeeuwse teams in de 5e divisie. Wil- no hield in eigen huis iets te weinig over want de drie winstpartijen van Michiel Heeren en de ene partij van Dick Jeras waren onvoldoende voor puntenwinst (4-6). Heeren bleef overi gens wel ongeslagen. De spanning in de onderste regionen van groep 10 nam verder alleen maar toe doordat hekkesluiter Swift met 8-2 van Val- kenswaard 2 won. In groep 9 grepen zowel Zand 1 als MZ 3 net naast de punten. Zand be schikte ditmaal over Eric Meijers die zijn eerste optreden signeerde met driemaal winst. Maar dat was niet vol doende want Zuidweg kon slechts een maal winnen. Tegen Talani bleek Wil lem Jan Duininck voldoende inhoud te hebben voor drie winstpartijen. Hans Beukert scoorde echter slechts eenmaal en Henny Knol bleef op nul (6-4). i trachtten dan ook zoveel mogelijk winstpunten bijeen te schrapen. MZ begon overigens sterk in Hooger- heijde tegen landskampioene Hotak dat vooral in Emily Noor een niet te kloppen troef herbergde. MZ slaagde erin tot 3-3 gelijke tred te houden en met het laatste wapenfeit tegen Hotak van 5-5 in de vorige competitie in het achterhoofd, leek een remise tot de mogelijkheden te behoren. De drie te- genpunten van MZ waren tot stand ge komen via overwinningen van Ingrid van Osselaer op Marlies Somers-van Happen en tegen José Bongers terwijl Inge Treebusch goed was begonnen door in de openingspartij Bongers uit te spelen. Het Zeeuwse kruit bleek toen e'chter verschoten want zelfs de vooraf ingecalculeerde winst van An- kie Kersten op Hotaks derde speelster Bongers kwam er niet meer uit. In Graauw begon St.-Aloy met Wilma van Riel als invalster voor Sterre Blanckaert wier kwetsbare arm rust werd gegund. Het sterke Irene kreeg daardoor relatief al een 0-3 voor sprong omdat de Zeeuws-Vlaamse in valster geen partij bleek voor de Til burgse dames. Bovendien stak ook Anja van de Vijver niet in glanzende vorm waardoor dit maal de tegenpunten alleen van Vi vian Blanckaert moesten komen. Die zorgde dan ook voor de hattrick waar bij het dubbel, samen met Anja van de Vijver met 19-21 in de 3e game verloren ging. „Meer zat er tegen Irene echt niet in", berustte aanvoerder Vivian na af loop die vooral al voor de 3-7 zou heb ben getekend. Ymah Koningslust zag kans bij Avanti een 2-8 score op te bouwen en Amster dam boekte een kleine 6-4 zege op Shot. De stand is: Irene 5-39 MZ 4-19 Koningsl. 5-28 Shot 5-18 Hotak 4-27 Avanti 5-15 St.-Aloy 5-22 Amsterdam 3-12 VLISSINGEN In de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompeti tie heeft Wissenkerke nu ook de eer ste nederlaag te pakken: 4-2 in Brouwershaven. 's-Heer Arends- kerke (5-0 winst op SKNWK) en Middelburg (0-1 winst bij SVD) gaan nu samen en ongeslagen aan de leiding. BROUWERSHAVEN-WISSEN- KERKE 4-2 Een leuke pot voet bal. Joop Krips en Martin Quist brachten Brouwershaven op een 2-0 voorsprong, die nog voor rust door Sjaak Dieleman tot 2-1 werd ver kleind. Brouwershaven was na rust toch overtuigender en nam beslis send afstand door René Roon en Joop Krips: 4-1. In de slotfase kon Sjaak Dieleman de uitslag nog naar 4-2 koppen. 's-HEER ARENDSKERKE- SKNWK 5-0 Binnen een halfuur was het al beslist. Achtereenvolgens scoorden Frank Goedegebuure (5e minuut), Wim Goedegebuure (18e) en Leendert Nieuwenhuize (28e): 4-0. Een makje dus voor de thuisclub. In de tweede helft werd ook duidelijk gas teruggenomen, maar een aan vallend SKNWK kon weinig gevaar lijk wroden. In de laatste minuut werd het nog 5-0 door invaller Rudie Rijk. SVD-MIDDELBURG 0-1 In het veld hield SVD de partij aardig in evenwicht, maar Middelburg had voor de rust toch net iets meer kwali teit. Na een kwartier knalde Hans Mewiss uit een vrije trap raak: 0-1. Het bleek voldoende voor de winst. SVD kwam na rust wel meer in de wedstrijd maar verzuimde de paar kansen te benutten. APOLLO-WOLFAARTSDIJK 0-1 En weer miste Wolfaartsdijk twee strafschoppen! Doelman Hans Peter Dijkstra stopte eerst een strafworp van Verheeze en in de 26e minuut deed hij dat nog eens met behulp van de paal op een strafschop van Jan Geene. Rust 0-0. Beide ploegen kregen na rust enkele kansen, maar toen de stand 0-0 leek te blijven ging Apollo feller op zoek naar de eerste winst. Het werd niets, want vier mi nuten voor tijd pikte Dick Reijn- houdt een verre uittrap op en scoor de 0-1. RILLANDIA-GPC 4-1 Rillandi: heeft de draad weer opgepakt. He aantrekkelijke duel was voor rust a beslist. Wim Moerland en twee tref fers van Edwin Indeweij brachten di ruststand op 3-0. Een beter Rillan dia kwam via Indeweij ook nog op 4 0, waarna Martin Swenne de eind stand op 4-1 bepaalde. Een minuu voor tijd werd Rillandia-doelmai Theunis wegens tc hard inkomer nog uit het veld gestuurd. HEINKENSZAND-COLIJNS- PLAATSE BOYS 2-2 Ondanks vier doelpunten toch een slecht wedstrijd. Foutief terugspelen wert na 8 minuten afgestraft door Gert Romijn: 0-1. Ad Schipper maakte ei vlak voor rust 1-1 van en via Edj Schipper werd het 33 minuten na rust 2-1. Twee minuten voor tijc werd het bij een scrimmage nog ver diend 2-2 door Wim Hoogerheide. VLISSINGEN Een beter debuut had Bevelanders zich niet kunnen wensen in de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal. Zelf won de nieuwkomer met 4-1 van SSV, terwijl SPS 1-1 speelde bij Meeuwen. VCK scoorde voor het eerste en pakte maar gelijk de winst bij Mevo: 1-3. BEVELANDERS-SSV 4-1 De wedstrijd begon naar voor Bevelan ders. Peter Verburg werd grof ge vloerd door Marco Govers, die na 13 minuten al het veld kon verlaten en even later moest Bram Jan Balke nende zwaar geblesseerd het veld verlaten (vermoedelijk een gebro ken enkel). Tegen tien man had Be velanders een overwicht en met twee treffers van Peter Verburg kwam de rust: 2-0. Ook na rust was Bevelanders beter en nu nam Leo Versluis twee doelpunten voor zijn rekening: 4-0. Een strafschop in de slotfase van Peter Valk bracht de eindstand op 4-1. MEEUWEN-SPS 1-1 De thuisclub miste te veel kansen. Ondanks een overwicht werd het bij een uitval zelfs 0-1 door Bram Hage en met die stand mocht Meeuwen nog blij zijn voor rust. Kees Davidse en Adrie de Nooijer weigerden na rust opnieuw de kansen te benutten, totdat tien minuten voor tijd eindelijk Kees Da-, vidse verdiend gelijkmaakte: 1-1. MEVO-VCK 1-3 Een uitermate slechte wedstrijd. René Dekker maakte er 1-0 van, maqj vlak voor rust strafte Louis van Vliet foutief te rugspelen af: 1-1. Twee minuten na rust scoorde Eddie van Hanegem 1-2 en met die voosprong knokte VCK zich naar het einde. Vijf minuten voor tijd werd het nog 1-3 door Enno van de Meule. NIEUWLAND-KRABBENDIJKE 3- 0 Een makje voor Nieuwland. De thuisclub sprong veel te slordig met de kansen om, die een zwak spelen de Krabbendijke-verdegiging bij bosjes weggaf. Arthur Aarssens scoorde voor rust tweemaal: 2-0. Het was een zwakke afspiegeling. Na de rust was het spel minder, maar kwam Nieuwland nog verdiend op 3- 0 door Wim Dieleman. KOGELVANGERS-WEMELDINGE 1-0 De thuisclub was net iets beter in deze vrij harde wedstrijd. Kogel vangers kreeg ook iets meer en bete re kansen. De beslissing viel pas een kwartier voor het einde, toen Kees van Gemert een vrije trap inkopte' 1-0. DFS-KLUNDERT 0-2 de Braban ders speelden het betere voetbal, maar bleken voor rust nog onge vaarlijk. DFS bakte er helemaal niets van. Pas 31 minuten na de rust kopte Ad van Wingerden een voor zet van Wim Lankhuijzen in (0-1), Marco Jonker en Jack van Rees kre gen toen wel enkele kansjes op de ge lijkmaker, maar acht minuten voor tijd kwam de winst verdiend bij Klundert door Jaap Tolenaars: 0-2. Een wedloop om de bal tijdens de wedstrijd tussen Meeuwen donkere shirti en SPS (lichte shirts). VLISSINGEN - Het gaat goed met de Zeeuwse ploegen in de Brabant se vierde klas G. Winst voor Wal cheren (2-0 tegen Oudemolen), Vos meer (1-2 bij Unitas) en ook de eer ste overwinning voor Patrijzen: 3-0 op Grenswachters. WALCHEREN-OUDEMOLEN 2-0 - Zeker na de rust was er volop sensa tie. Beide ploegen waren gehandi capt (Oudemolen met vijf invallers en Walcheren zonder Van de Rafe laar, Donald Waasdorp en Corr'e), maar voor Walcheren was dat het minst problematisch. De Vlissingers speelden beter en goed verzorgd. Rust 0-0. Nadat in de tweede helft Henk Lenaerts enkele uitvallen van Oudemolen onschadelijk had ge maakt nam Walcheren weer het heft in handen. Kuiper en Kattenbroek troffen eerst de paal, waarna tien mi nuten voor tijd Huib Meerman na een vrije trap van Egbert Katten broek 1-0 scoorde. Een minuut voor tijd werd de wedstrijd verdiend met 2-0 door Leo Kayser beslist. UNITAS'30-VOSMEER 1-2 - Over de gehele wedstrijd gezien is Vosmeer de verdiende winnaar. De Zeeuwen hadden een overwicht, dat pas na rust in doelpunten werd uitgedrukt. Toen scoorde Fred Hommel in de 5e en 6e minuut: 0-2. Uiteraard nam Unitas toen meer druk en kwam door Henk van Boxtel ook op 1-2, maar verder liet Vosmeer de thuis club niet komen. PATRIJZEN-GRENSWACHTERS 3-0 - Patrijzen gaat steeds beter spe len. Na een kwartier werd Chris weggeduwd en werd er hands maakt. Scheidsdrechter Ronnie Meeusen kende een strafschop toe, waartegen Grenswachtrers nogal protesteerde. Albert de Jonge verzil verde die echter (1-0), maar daarna werd er minder prettig gespeeld. Het leverde al met al vier boekingen op voor de Brabanders en een voor Pa trijzen. In de tweede helft kreeg Patrijzen met uitvallen alle ruimte en in de 25e minuut besliste Chris Bal de strijd, na een dieptepass; 2-0. Nog een uit val betekende 3-0 door Hubert Rent meester. VLISSINGEN - Via een 0-0 in Sou burg verspeelde Hontenisse een kostbaar punt in de vierde klas H. Vogelwaarde haalde dankzij een 1-1 tegen Koewacht eindelijk het eer ste competitiepunt binnen, maar blijft met Hoofdplaat op de laatste plaats RCS-HONTENISSE 0-0 - Zeker in de tweede helft heeft RCS veel te veel kansen verprutst. Voor de rust wa ren de ploegen gelijkwaardig. De strijd speelde zich vooral op het mid denveld af, maar allengs in de twee de helft oefenden de Souburgers meer druk uit. Jean Pierre van Lies hout schoot maar net over en Ron Rosevelt kopte tegen de lat. RCS had in die slotfase iets meer ver diend. VOGELWAARDE-KOEWACHT 1-1 - Het bleef spannend tot de laatste minuut. Beide ploegen speelden aanvallend en kregen voldoende kansen. Na een kwartier opende Harm Rietjens de score voor Koe wacht (0-1maar vier minuten na de hervatting kopte Werner Crombeen de stand gelijk: 1-1. En zo bleef het, ondanks de nodige kansen in deze levendige wedstrijd. HOOFDPLAAT-LEWEDORPSE BOYS 1-2 - Hoewel de bezoekers dankzij een strafschop van Paul Huiskens al vrij snel op 0-1 kwamen hield Hoofdplaat iets betere kansen. Die bleven echter onbenut, ook al door de nodige irritatie in het veld. Scheidsrechter Asselman had nogal wat boekingen te noteren en moest na rust Lebo-speler Vermeulen bij een tweede boeking zelfs uit het veld sturen. Intussen had Johnny de Ja ger kort na de hervatting 0-2 aange tekend. Het werd vijf minuten voor tijd pas 1-2 door Henry Mookhoek. IJZENDIJKE-NOORMANNEN 0-1 - Gezien het vertoonde spel na rust had IJzendijke wel een puntje ver diend. Noormannen was voor rust wel iets gevaarlijker geweest (wind- voordeel), maar tot de rust bleef het 0-0. Een kwartier na de rust kogeldi Marcel Krant een vrije trap door d( muur: 0-1. Daarna was alles voor IJ zendijke. Tot driemaal toe keerde d( lat (schoten van Peter de Putter er Werner van de Bulcke) de gelijkma ker, die beslist verdiend was weest. TERNEUZEN-HVV '24 2-3 (1-0). 55 1-0 Stefan van de Ameele; 55. Paul Seghers; 67. 2-1 Stefan van de Ameele; 80. 2-2 Paul Seghers (penal ty); 88. 2-3 Jan Leendertse. Scheids rechter Walter Gijs. Boekingen Theo Gijsel en Angelo Verbraken (beiden HVV '24) en Carlo Notebaert (Terneuzen). Toeschouwers: 350. STEEN-PHILIPPINE 4-1 (1-1). 11 Eric Nagelkerke 1-0; 43. Marcel Meij er 1-1; 46. Erwin Nachtegael 2-1; 51 Eric Nagelkerke 3-1; 59. Peter van Dorsselaer 4-1. Scheidsrechter: J Witte uit Vlissingen. Toeschouwers: 300. Boekingen: Peter van Dorsse laer en Eric Nagelkerke (beiden Steen). VLISSINGEN Biervliet blijft aan de leiding in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal (0-2 winst in Graauw), gevolgd door Dom burg, dat met 1-0 van Ria won. Jong Ambon (1-3 in Oostburg) en Kwadendamme (4-2 tegen Schoon- dijke) behaalden de eerste overwin ning. GRAAUW-BIERVLIET 0-2 Een pechwedstrijd voor Graauw. Het eerste kwartier werd een handvol kansen gemist en de eerste uitval van Biervliet was meteen prijs, door Erwin Duijsserinck: 0-1. Graauw bleef beter, maar Ronnie de Rijke keepte een schitterende wedstrijd. Nadat 16 minuten na de rust Ray mond Ingels (met een buitenspel- lucht) 0-2 had gescoord kon zelfs een strafschop niet helpen, want de inzet van William van Passel werd ook ge stopt door De Rijke. DOMBURG-RIA 1-0 De thuisclub startte prima. Na tien minuten stond het al 1-0. Hans Wisse zette voor en Peter Waasdorp kopte raak. De Domburgers speelden beter, maar omdat Jaap Brand een straf schop naast schoot bleef de rust stand op 1-0 steken. Toen werd het na rust nog moeilijk. Ria verkreeg een flink overwicht, maar met moeite bleef Domburg overeind. KWADENDAMME-SCHOONDIJ- KE 4-2 Kees Franse vierde zijn te rugkeer bij Kwadendamme met drie doelpunten. Hij scoorde al na zeven minuten 1-0. Sjaak Beulens maakte er 2-0 van, maar Dirk Geervliet hield de spanning erin:2-l. Kees Franse maakte er vlak voor rust 3-1 van. Kwadendamme hield ook na rust het beste van het spel. Guus de Smit scoorde wel 3-2, maar opnieuw Kees Franse maakte de zaak af: 4-2. OOSTBURG-JONG AMBON 1-3 Na een sterk eerste kwartier zakte Oostburg weg. Jong Ambon kwam door Bennie Waisapy op 0-1 en be heerste vanaf dat moment de wed strijd. Een strafschop wegens hands, na rust, van Tuhuleruw besliste ii feite de wedstrij d (0-2en het was he lemaal beslist, toen Rini Boidin ii eigen doel schoot:0-3. Rincky Houck maakte er nog 1-3 van. ZEELAND SPORT-CORN BOYS 0 De Sasse ploeg was voor eei punt gekomen en de verdedigend) taktiek hield veertig minuten stand Toen maakte Johan Tuin er na eet solo 0-1 van. Twee minuten na rust werd het 2-0 door Leon van Luijk ei een minuut later al 3-0 door Pedri Sicilia. De wedstrijd was beslist. D( dikverdiende winst kreeg nog mee: glans door Sicilia, Lion Hillebrani en Johan Tuin: 6-0. ROBUR-ZEELANDIA 1-3 Dl Goesenaren konden het tempo nie! bijbenen. Zeelandia was de beten ploeg en drukte dat voor rust al uil in 0-2 door Ronald van Koetsveld ei Menno Baak. Twintig minuten ni rust scoorde Rob de Nooijer 0-3 ei alleen Khathaby kon nog iets terug doen: 1-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 12