Formele discussie over bevoegdheid gemeenteraad Axel I estuur Showband Axel il oud-voorzitter terug Raad Sluis akkoord met verkoop 'goedkope' grond Jubilerende organiste IJzendijke gehuldigd College Hulst moet aan werkgelegenheid denken PvdA-raadslid wil terrein afkopen van motorcrossclub Axel fWBSS&i JLGesaws* thmiiuot bvv Bejaardencentrum Ongelukken door modder op de weg AANVRAAG SUBSIDIE SPORTCLUB \OENSDAG LEDENVERGADERING temmen RAADSLEDEN OVER UITBREIDING NECKERMANN Detailhandel CLUB KOST TEVEEL GELD PZC/streek jEMEENTERAAD achter aankoop huizen IEL ROEDE as VAN GENT 'ERNEUZEN VIDZANDE J. D. de Voogd opent nieuw steunpunt provinciale wegen Concert fanfares in katholieke kerk Natuurexcursie in 't Zwin PVDA-RAADSLID TEGEN von de BMW-dealer Garage Veffaruggebv llJDAG 25 SEPTEMBER 1987 ntsluiting mogelijk oor Vlaanderenhal Sas [S VAN GENT De ontsluiting van I Vlaanderencomplex in Sas van nt kan eindelijk worden verbeterd, gemeenteraad besloot donderdag- ond tot aankoop van vier woningen :t daarbij behorende gronden aan IVestdam die rechtstreeks aan de ialle ingang van het Vlaanderen- ;in zijn gelegen. Naast verbreding verfraaiing van de ingang van het ■in, waaraan de sporthal, stadskan- ir en evenementencentrum liggen, ;i het Sasse college van burgemees- en wethouders uitbreiding van rkeervoorzieningen aan het Vlaan- renplein. ijuist dat laatste vond fractievoor- ter C. Barbé (vvd) geen reden om al- taan te kopen. „Er is op particulier trein parkeergelegenheid genoeg", md de VVD'er. „Op honderd meter stand is het terrein van de Prijsslag. ridge Bridgeclub Axel speelde eerste wedstrijd van de najaars- mpetitie in het cultureel centrum Halle. uitslag, groep A: 1 de heren Bisschop/De inol, 2 mevrouw Pieters/de heer Pieters, 3 heren Scheele/De Block; groep B: 1 echt- srHuisman, 2 de dames Mattheeuws/Car- re, 3 mevrouw Van Himschoot/de heer uderHeyden; groep C: 1 echtpaar Loch- 2 echtpaar David, 3 de dames Van de steel/Van der Heyden; groep D: 1 echt- jr Van de Wagt, 2 de dames Vereeeken/ nWaes, 3 de dames Ranschaert/Zwartelé. ilm - De Streek Jeugdcentrale ver- ont zondag in 't Paviljoentje in de toedse Duintjes de film Blow Out in Brian de Palma. De film begint om '"0 uur. Daar kunnen ook auto's staan". „Maar particulieren kunnen dat dan ook wel eens verbieden", weersprak wethou der J. Platschorre (pvda) Barbé. Alle raadsfracties waren tevreden met de aankoop van de vier panden. „De huizen verkeren in een deplorabele toestand", zo schetste drs A. J. de Wol- de (pvda) de huidige staat van de wo ningen. Tegelijkertijd nam hij de gele genheid te baat om erop te wijzen dat ook het aangrenzende particuliere evenementencentrum belang heeft bij verbreding van de ingang van het Vlaanderenplein. „U kunt eens probe ren om ook hier een bijdrage in de kos ten te vragen onder het motto 'niet ge schoten is altijd mis' Maar daarop wilde Platschorre niet ingaan. De aan koop van de huizen plus gronden aan de Westdam zullen de gemeente 186.000 gulden kosten. Met de bolclub die zijn onderkomen heeft in de gebouwen achter de vier woningen wordt onderhandeld over een nieuw clubgebouw terwijl de ge bruikers van de volkstuintjes volgens wethouder L. E. M. Marquinie (ggs) een nieuw stuk grond zal worden aangebo den. Het Sasse college van b en w mag voor taan zelf grondverkopen van kleine, onrendabele stukjes regelen. De lapjes grond mogen dan niet groter zijn dan 150 vierkante meter en de grondprijs mag niet hoger zijn dan tien gulden. Anders moet toch eerst de raadsverga dering worden afgewacht. Dat ging zeer tegen de zin in van het voltallige college. „Geef ons de ruimte voor een goed koopmanschap", zo hield de raadsvoorzitter burgemeester me vrouw J. M. H. M. van Rest de indiener van het voorstel drs De Wolde voor. De meerderheid van de raad schaarde zich echter achter het voorstel van De Wolde, zodat het college volgens bur gemeester Van Rest te maken krijgt met een handelingsbeperking. Er resten Sas van Gent nog enkele da gen voordat de mogelijkheid tot ver bouw van bejaardencentrum De Re doute vervalt. De aanvraag van de subsidie bij de provinciale overheid moet voor 1 oktober binnen zijn en IJZENDIJKE Doordat er modder op het wegdek lag zijn er donderdag morgen twee verkeersongelukken ge beurd op de Isabellaweg in IJzendij- ke. Omstreeks zeven uur ging de Belg R. G. uit Zelzate in de slip met zijn personenauto en belandde in een sloot. Hij werd met verwondingen aan zijn rug en hoofd overgebracht naar een ziekenhuis in Gent. De auto werd onherstelbaar beschadigd. Enige tijd later ging op hetzelfde stuk weg de motorrijder W. R. F. B. uitBres- kens onderuit. De motor werd bescha digd. De modder was op het wegdek gekomen doordat er werkzaamheden werden verricht aan het afwate ringskanaal bij Pyramide. De IJzen- dijkse brandweer spoot het wegdek schoon. Deze operatie duurde van half acht tot half elf. Het verkeer werd ge durende die tijd omgeleid. daar toonde met name A. van Belleg- hem (ggs) zich verontrust over. „Nog maar een paar dagen de tijd en dan kunnen we de verbouw vergeten. Laat er alsjeblieft snel een aanvraag uitgaan". Volgens burgemeester Van Rest treft het college geen enkele blaam. „Het bestuur van het bejaar dencentrum is dag en nacht aan het werk om de aanvraag rond te krijgen. Ik heb goede hoop dat het inderdaad op tijd komt in Middelburg. Het zou bijzonder triest zijn wanneer we te laat komen". Sas van Gent krijgt het beheer over ruim 22.000 gulden dat door de lande lijke overheid aan de gemeenten Sas van Gent en Axel beschikbaar wordt gesteld. Dit geld dient om de verkeers veiligheid in beide gementen te bevor deren. Daaraan wordt wel de voor waarde verbonden dat het aantal ver keersslachtoffers de eerstkomende vijf jaar telkens met vijf procent wordt ver minderd. „Als ons dat lukt krijgen we elk jaar een premie van vijfduizend gulden die we dan weer besteden aan de verkeersveiligheid", zo lichtte Van Rest toe. „Als we die vijf procent niet halen dan krijgen we ook niks". De extra's zaten donderdagavond in het staartje van de raadsvergadering. Toen kon wethouder L. E. M. Marqui nie van cultuur meedelen dat Sas van Gent vanaf 1991 forse subsidies krijgt voor het restaureren van monumen ten. In 1990 is dat nog maar 1510 gul den, een jaar later loop dat bedrag op tot 35.000 gulden. De tekening voor herstel van de getijdemolen aan de Kloosterlaan is inmiddels ingediend. „En als we voldoen aan de eisen van het nationaal restauratiefonds kun nen we met de resturatie beginnen", zo besloot een tevreden Marquinie. afeltennis De Sasse Tafelten- s Vereniging STV) houdt dinsdag 13 itober de open Sasse kampioen- iappen in 'De Vlaanderen'. De aan- mg is om 1900 uur. Inschrij ven is mo- tot 6 oktober. OC - De afdeling Zeeuwsch-Vlaan- tren van het COC houdt vanavond, lijdag, weer een soosavond voor ho- oseksuele mannen en vrouwen. De md wordt gehouden in het pand de Centrale Stichting aan de euwstraat en begint om 21.00 uur. stzegelvereniging - De Post- gelvereniging Zuidzande houdt orgen, zaterdag, weer een bijeen- imst in hotel De Zwaan in Zuidzan- Van 14.00 uur kunnen de liefheb- is er terecht om te ruilen. Er is ook si veiling. Zaterdagavond houdt de reniging een kaartavond in De taan. Het begint om 19.30 uur en de eien zijn bieden en jokeren. AXEL - Tijdens de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering in Axel ontbrandde donderdagavond een dis cussie over de bevoegdheden van de raad. Raadslid P. G. van den Bosse (cda) had bij voetbalclub AZVV ge hoord dat het college een aanvraag voor subsidie voor lichtmasten niet in de raad wilde brengen. „En dat kan natuurlijk niet. U moet gewoon met een voorstel naar de raad komen en dan kunnen wij daar over beslissen", vond Van den Bosse. AZVV wil voor haar derde veld verlich ting aanleggen. Daar is 49.000 gulden voor nodig, 32 mille financiert de club zelf. Voor het tekort van 17.000 gulden ÏEL - Het bestuur van de Showband iel heeft voor woensdag 30 septem- t opnieuw een algemene ledenver- iering uitgeschreven. Belangrijk- ipunt is de voordracht door het be- rar van oud-voorzitter G. Heer- ink als zevende bestuurslid. Ook llen de notulen van de vergadering i donderdag 17 september worden handel d. jdens die vorige vergadering werden ïen leden uit de band gezet. Die ze il hebben nu een brief thuis gehad itzij uit de Showband zijn gezet. „Er aat niet in dat wij zijn 'ontzet' uit bus imaatschap en formeel hoort dat aldus Edwin van Overmeire één ai de uit de band gezette personen, ide brief stond ook dat de zeven le- d hun uniformen en andere eigen- immen van de vereniging voor zater- igbij het clubhuis moeten hebben in- leverd. Volgens Van Overmeire zul- ide zeven dat niet doen. „We sturen ist een bezwaarschrift naar het be- hr, omdat we het niet eens zijn met beslissing ons uit de band te ontzet- Voor die tijd leveren we onze spul- inietin." Overmeire is ontsteld over het op- iuw voordragen van Heerspink, herspink is 17 september wegge- (Md door de leden. Daar waren wij ig bij. Nu wij niet mee mogen stem- ffl, willen de overige zes bestuursle- 1 er toch nog even gauw de benoe- van Heerspink doordrukken, iiwijl dus gebleken is dat wij echt it de enigen zijn die Heerspink niet ig in het bestuur willen hebben, t is toch op zijn minst onbehoor- t" spel gezette leden sturen vandaag, vrijdag, een brief naar burgemeester A. Hack. Zij beklagen zich daarin over de 'bemiddeling' van wethouder J. M. van Schaik. „Die heeft alleen met het bestuur gepraat en tot twee keer toe geweigerd ook met ons te spreken." Advocaat G. E. Vioen bestudeert van af vandaag eventuele verdere stappen van de zeven uit de band gezette leden. klopte de vereniging bij de gemeente aan. B en w stuurden echter een be richt terug dat zij de subsidie-aan vraag niet aan de raad wilden voorleg gen. Van den Bosse wilde niet inhou delijk op de aanvraag ingaan. „Maar een dergelijk verzoek hoort gewoon in ons democratisch bestel in de raad te komen." Een duidelijk geïrriteerde burgemeester A. Hack trachtte tot vier keer toe de CDA-er er van te over tuigen dat het college 'in de geest' van een vorig raadsbesluit handelde. „De gemeenteraad heeft ermee inge stemd dat de gemeente bezuinigt op dit soort sportzaken. Het heeft geen enkele zin om dat dan nog een keer in de raad te brengen", vond Hack. Van den Bosse bleef echter op zijn raadslid- strepen staan. De burgemeester gaf toe dat de CDA-er „formeel gelijk" had. Hij vroeg daarna om een stem ming om te horen of de raadsleden nu wel of niet op de sport wilden bezuini gen. Van den Bosse haalde nogmaals aan dat het hem niet om het 'inhoudelijke van het voorstel' ging, maar om de be slissingsbevoegdheid van de raad als hoogste gemeente-instantie. Hack was duidelijk meer gecharmeerd van een pragmatischer standpunt, maar tot een stemming kwam het uiteinde lijk niet. De discussie ging als een nachtkaars uit en of sportsubsidie- aan vragen nu wel of niet volgende keer in de raad komen is waarschijnlijk niet eerder dan volgende maand bekend. IJZENDIJKE - Gedeputeerde J.D. de Voogd opent woensdag 30 september het vernieuwde wegsteunpunt van de provinciale waterstaat in IJzendijke. De vernieuwing van het steunpunt, dat bij het kruispunt Parkzicht ligt, heeft bijna 440.000 gulden gekost. De Voogd zal de openingshandeling om 9.40 uur verrichten. Het terrein van het steunpunt is ver hard. Verder is er een zoutloods ge bouwd met een beweegbare overka ping. Ook is er een nieuw magazijn ge bouwd met een werkplaats en een on derkomen voor wegwerkers. Vanuit het steunpunt bij IJzendijke wordt onderhoud verricht aan de weg- vakken IJzendijke-Oostburg, IJzen- dijke-rijksgrens en IJzendijke-Isabel- lasluis. TERHOLE - Ter gelegenheid van de kermis in Terhole houdt de plaatselij ke fanfare Excelsior morgen, zaterdag, haar jaarlijks concert in de r.-k. kerk. De fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge treedt hierbij als gast op. Tij dens het optreden worden enkele le den van Excelsior gehuldigd vanwege langdurig lidmaatschap. De uitvoe ring begint om 19.30 uur. HULST - De Zeeuws-vlaamse natuur beschermingsverenigingen De Steltkluut en 't Duumpje houden mor gen, zaterdag, een insektenexcursie in het natuurgebied 't Zwin nabij Retran- chement. De excursie start om 10.00 uur bij camping De Zwinhoeve en ein digt omstrees het middaguur. stuurslid R. Scheele denkt daar anders over. „Wij willen het be- 'ur graag aanvullen tot zeven man, 'Hat de ervaring heeft geleerd dat je «niet gauw last hebt van stakende "nmen. In Heerspink denken wij "goede kandidaat te hebben en als veel bezwaren leven dan kunnen le- zelf een andere kandidaat naar i'en schuiven." Als minimaal tien 'en een kandidaat steunen, kan die kop de stemlijst worden geplaatst, 't willen nu wel weer eens aan de "5. Het is nog zo onoverzichtelijk, 'hopen volgende week langzaam "beetje duidelijkheid te krijgen." 'zeven op non-actief gestelde leden "en ook graag de notulen inzien van 'laatste vergadering. Die zijn vol 's Scheele nog niet uitgewerkt. Of "an de 'ontzetten' worden gegeven hij nog niet. „In elk geval zijn ze #r alle leden in te zien." De buiten- SLUIS Een belachelijk lage prijs, vond het PvdA-raadslid J. F. A. T. Boogaard het bedrag van tien gulden per vierkante meter waarvoor tuin grond achter de woningen aan de Kloosterstraat in Sluis wordt ver kocht. Hij zei dit tijdens de raadsver gadering in Sluis waar over dit voor stel werd beslist. „Ik noem dit geen perceeltjes meer. Het zijn complete bouwkavels. De huizen van mijn buurman en mij pas sen erop. Ik vind het complete over drevenheid. Voor die prijs wordt nor maal alleen de meest vervuilde grond verkocht", aldus Boogaard. Hij vroeg het college dan ook om de vierkante- meterprijs in heroverweging te ne men. Maar het college voelde daar niets voor. Het CDA-raadslid H. Lokerse vond de prijs aanvaardbaar. „Maar misschien was een taxatie beter geweest", meen de hij. Het collegevoorstel werd aange nomen. Alleen Boogaard stemde te gen. Hij kwam al bij het begin van de verga dering in botsing met de nieuwe burge meester van Sluis, M. E veraers, die zijn eerste readsvergadering leidde. Een niet op de agenda staand punt over de bouw van een woning in Sint-Anna- ter-Muiden lag daaraan ten grondslag. Boogaard wilde, evenals de andere fracties, het punt niet behandelen om dat er geen overleg met de fractie was geweest. Everaers drong erop aan om toch het voorstel over te nemen, om dat het bouwplan anders nog een maand moest wachten. Na de vraag of iemand stemming wilde, gevolgd door een snelle slag met de hamer, was het voorstel erdoor. De raadsleden waren verbouwereerd door deze snelle han deling van de voorzitter. „Ik begrijp het niet meer", reageerde Boogaard. „Als vier fracties tegen behandeling zijn...". Boogaard stemde ook tegen het vast stellen van een nieuwe verordening voor de onroerendgoedbelasting. „Omdat ik vind dat die belasting naar beneden moet". Hij was de enige in de raad die er zo over dacht. Het bestemmingsplan Oost-II is kind- Mevrouw A. van Sorgen-Broer met de zilveren jubileumspeld die ze zojuist uit handen van dominee W. A. G. Meeu- se heeft gekregen. IJZENDIJKE Mevrouw A. van Sorgen-Broer is don derdagavond gehuldigd in verband met haar vijfen twintigjarig jubileum als organiste van de Nederland se hervormde kerk in IJzendijke. De bijeenkomst vond plaats in de kerk. De 'zilveren' organiste kreeg uit han den van ds W. A. G. Meeuse een zilveren jubileumspeld met bijbehorende oorkonde. De predikant sprak vol lof over de 'zilveren' organiste, op wie nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. „Me vrouw Van Sorgen bespeelt met grote liefde het orgel", zo zei ds Meeuse. De kerkeraad verraste mevrouw Van Sorgen met een cadeau. De IJzendijkse organiste bespeelt ook al meer dan twin tig jaar het orgel in de rooms-katholieke kerk. Pastoor F. A. Buysse dankte mevrouw Van Sorgen namens de katholieke gemeenschap voor haar betoonde inzet. Het feit dat zij zowel in de hervormde als in de rooms-katho lieke kerk speelt vond de IJzendijkse pastoor tekenend voor de goede verstandhouding tussen de twee kerken. Ook pastoor Buysse had een presentje voor de jubile rende organiste. Tevens werd donderdagavond mevrouw J. Riemens- Bakker in het zonnetje gezet omdat zij vijfendertig jaar het orgel in de hervormde kerk bespeelt. De drukbe zochte bijeenkomst werd muzikaal opgeluisterd door de IJzendijkse brassband 'Geduld Overwint', het da meszangkoor 'Zanglust' en Jan van Driel, die een orgel solo gaf. J. Masclee onvriendelijk. Dat vond het D66- raadslid H. Masclee tijdens de vast stelling van dit plan. „Er zijn geen speelmogelijkheden. Een zandbak en klimattributen moeten worden inge leverd omdat er parkeerplaatsen ge projecteerd zijn. Ons voornaamste doel is om het inwoneraantal naar bo ven te krijgen. Uitbreiding daarvan zal gepaard gaan met meer kleine kin deren", aldus Masclee. Hij kreeg de toezegging van het college dat er naar mogelijkheden voor speelruimte ge zocht zal worden. De raad ging akkoord met de aankoop van een pand aan de Nieuwstraat zo dat renovatie van de omgeving van de Zuidpoort afgerond kan worden. In ruil voor de aankoop worden aan de Gouverneurstraat negen garqges ge bouwd omdat de ruimte aan de Nieuw straat ook als zodanig in gebruik was. Het CDA-raadslid T. Tas vond het een vaag en onduidelijk voorstel. „Wat die garages gaan kosten weten we niet precies". Hij kreeg steun van zijn frac tiegenoot Lokerse die wel begrip toon de maar: „De consequenties van dit voorstel weten we niet. We hebben het niet zwart-op-wit". Tijdens de rondvraag wilde Masclee opheldering over berichten omtrent vervuiling van de volkstuintjes in Sluis. Burgemeester Everaers stelde hem gerust. Hij wees daarbij op een on derzoek dat in mei door Haskoning is gedaan. „Zij hebben vlakbij de locatie waar de volkstuintjes liggen, de grond onderzocht en daar was van geen en kele verontreiniging sprake", aldus de voorzitter. HULST De gemeenteraad van Hulst is ontevreden over de weige ring van het college van b en w om een filiaal van de firma Neckermann in het Milock-complex toe te laten. Vol gens diverse sprekers in de raadsver gadering moet het college zich meer inspannen voor de bevordering van de werkgelegenheid in de gemeente. De belangstelling van Neckermann voor een nieuwe vestiging in het leeg staande Milock-gebouw in de wijk Tra gel stuitte op het bestemmingsplan van de gemeente Hulst. De gemeente wil de detailhandel geconcentreerd houden in de binnenstad en de woon bestemming van Tragel handhaven. Vanuit de meeste fracties werd aange drongen op een nader onderzoek naar de mogelijkheid om het bestemmings plan alsnog te wijzigen. Het argument van werkgelegenheid speelde hierbij een overheersende rol. Mevrouw A. A. H. van Wees-Hegger sprak namens de PvdA-fractie de vrees uit, dat de kans op extra werkgelegenheid verloren dreigt te gaan, omdat bedrijven zullen uitwijken naar andere gemeenten. „Waarom kan het bestemmingsplan niet worden gewijzigd", vroeg ze zich af. „Het komt immers wel vaker voor dat de gemeente haar bestemmings plannen aanpast, indien de omstan digheden dat rechtvaardigen". Raadslid J. J. van Dorsselaer van de lijst Clinge voor Algemeen Belang was zeer duidelijk over zijn standpunt: „In dien er in de binnenstad geen ruimte te vinden is waarmee Neckermann tevre den kan zijn, moet het bestemmings plan desnoods maar worden aange past". CDA-raadslid H. Th. D. M. Ver- cauteren drukte zich wat voorzichti ger uit: „Indien de werkgelegenheid kan worden verbeterd, moeten we de ze gelegenheid met beide handen aan grijpen. Deze zaak moet dieper worden bekeken". „De gemeente is niet bevoegd om het Milock-complex te gebruiken voor de detailhandel", was het verweer van wethouder G. A. van de Voorde. Een wijziging van het bestemmingsplan was wat de wethouder betreft niet aan de orde. „Afwijken van het be stemmingsplan maakt pas een kans, indien onomstotelijk kan worden aangetoond, dat detailhandel niet mogelijk is in de binnenstad". Zonder (Advertentie) dat een voorstel in stemming werd ge bracht, ging men over tot een volgend agendapunt. Na enige misverstanden kwam einde lijk vast te staan, dat de PvdA-raadsle- den wel degelijk meegaan op een ex cursie van de raad naar de kerncentra le in het Belgische Doel. De PvdA stelt de aanwezigheid van een externe nu cleaire deskundige niet als voorwaar de voor haar deelneming aan het be zoek. De raadsvergadering van donderdag verliep in een voor Hulster begrippen onnavolgbaar tempo. Al vóór negenen kon de zitting worden beëindigd, ook tot de lichtelijke verbazing van burge meester mr F. A. W. Jacobs: „Mis schien heb ik wel eens ten onrechte be weerd, dat voor een vergadering van de Hulster gemeenteraad veel zitvlees vereist is". Wethouder G. A. van de Voorde Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 AXEL - Het Axelse PvdA-raadslid J. S. Jongepier wil dat het college onder handelt met de motorcrossclub over afkopen van het gebruik van het ter rein Smitschorre. „De motorclub heeft ons al zoveel geld gekost. We moeten er vanaf. Bovendien is het voor de club zelf ook beter als ze niet zo dicht bij het centrum zitten. Op een ander terrein kunnen ze veel vaker crossen", meent Jongepier. De PvdA-er wilde in de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering van het college weten wat er dit jaar nu precies binnenkomt aan rijksbijdragen voor stads- en dorpsvernieuwing. „We heb ben recht op 436.000 gulden en het ziet er naar uit dat we twee ton verliezen omdat bouwplannen niet kunnen door gaan", vreest Jongepier. Hij doelde op bejaardenwoningen die aan de Burchtlaan gebouwd zouden worden. Dit jaar kon de bouw niet van start gaan omdat de wet geluidhinder dat niet toeliet. Het motorcrossterrein Smitschorre ligt te dichtbij. Intussen is van gedeputeerde staten ontheffing binnen en mag volgend jaar toch ge bouwd worden. Of dat voor andere bouwpercelen in de toekomst ook geldt is nog sterk de vraag. In elk geval gaat het opschuiven van de bouw naar volgend jaar ten koste van het contin gent volgens Jongepier. Of dat zo was, werd gisteren niet ge heel duidelijk. Wethouder P. T. A. M. R. Apers vond dat Jongepier het alle maal wat „geladen en overtrokken voorstelde". Volgens Apers loopt het zo'n vaart niet. Het contingent voor volgend jaar is waarschijnlijk toch niet geheel nodig en eventueel kan er ook nog met toewijzingen aan andere ge meenten geschoven worden, dacht Apers. Wethouder J. M. van Schaik viel partijgenoot Jongepier bij. Hij vond ook dat de motorcrossclub de ge meente ontzettend veel geld had ge kost. „Ik heb ook al horen verluiden dat voor vrije sectorwoningen in elk ge val geen ontheffing zal worden ver leend. Dat betekent dat de gemeente met een hoop kavels blijft zitten en wat kost dat aan rente? We moeten toch maar eens een afweging maken en daarbij het afkopen van de cross club betrekken", betoogde Van Schaik. Jongepier vroeg ook hoe het stond met de bouwplannen voor de Molenstraat en de Oosterstraat. Ook daar was vol gens hem nog geld te halen uit de rege ling voor stads- en dorpsvernieuwing. Burgemeester A. Hack beloofde hem dat hij zo snel mogelijk preciese gege vens over de verschillende plannen en subsidies toegestuurd kreeg. PvdA-raadslid J. S. Jongepier

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 39