,,Ik kan tweey drie keer beter dan nu bij Feyenoord". loegleider Priem in lag met kopstukken Nederlaag voor Aouita duel tegen Rinus Michels krijgt oefenruimte voor Cyprus Timman neemt geen risico's PZC/sP°rt 'öureurs zonder motoren McEnroe in beroep tegen schorsing PSV-FEYENOORD Fonteijne-Puis aan de leiding in bridgestrijd Juniorenvoetbal Midlotto Vierde plaats Job Matthijsse Goede resultaten Emiel Roodenburg 25 ROTE KANS OP KOMST ANDERSON EN LAURITZEN" IELDINGE Cees Priem houdt zich aan zijn woord. Na- lij het leiderschap van de Nederlandse profwielerforma- tansvemij op zich had genomen, liet de renner uit Wemel- e weten de zaken groots aan te willen pakken. Insiders be- uwden het als bluf, maar de laatste dagen blijkt toch 's meer dat Priem niet schuwt grote namen voor zijn for- e te benaderen. Zo legde hij de Australiër Phil Anderson e ploeg van Peter Post een contract voor en woensdag be rde hij de Noor Dag Otto Lauritzen, dit jaar onder meer aar van de klassieker Rundum den Henninger Turm en de iende etappe van de Ronde van Frankrijk tussen Pau en Ardiden. Scoren d budget iot 25 SEPTEMBER 1987 Inderson (links) en Dag-Otto Lauritzen, begeerd door ploegleider Cees Priem. zeggen. En als we niemand vinden, doe ik het zelf." Inmiddels is de naam ge vallen van Piet Liebregts, ex-bonds- coach en voormalig ploegleider van Priem bij de amateurs en beroepsren ners. Liebregts, momenteel in het Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht her stellend van ernstige verwondingen die hij in juli bij een verkeersongeval opliep, is nog niet officieel benaderd door Priem. „Maar hij zou inderdaad een kandidaat kunnen zijn, al is het van een heleboel factoren afhankelijk. Ik weet zeker dat wanneer hij op een mogelijk voorstel van mij in zou gaan, hij dat alleen voor mij zou doen." ergert zich er aan dat er wordt jfeld of die aanbiedingen wel se- genomen moeten worden. „Wij n niet onder te doen voor ande- beweert hij, „en het zijn dan ook erieuze aanbiedingen. Renners derson en Lauritzen hebben niet roordelen die Nederlanders mis- wel hebben. Die bekijken heel jk wat ze krijgen kunnen, hoe de er uit ziet, wie er achter de orga- zit en nemen dan een beslis- oor hen is het veel minder moei de eerste stap te maken. Trou- nu het loopt en renners horen j benaderen, zijn er een heleboel g eens naar me toekomen. Maar dels hebben ze wel ergens anders ïnd." hij natuurlijk bij ons komen. Inmid dels is Swerts moeilijk gaan doen, omdat hij wel ziet dat hij geen renner overhoudt. Hoewel Capiot nog een contract heeft, denk ik toch dat de kans groot is dat hij volgend seizoen bij ons rijdt," stelt Priem resoluut vast. Dat Driessens, aan wiens hand Capiot het profpeloton werd binnen geleid, daarbij een belangrijke rol speelt staat wel vast. Toch is dat, net als de komst van Phil Anderson en de in Amerikaanse dienst rijdende Dag Otto Lauritzen, nog erg onzeker. Net als over de ploegleiding. „We zijn in gesprek met twee kandida ten: een Belg en een Nederlander. Meer kan ik er op dit moment niet over Priem heeft in deze periode van het jaar volop tijd om aan zijn nieuwe ploeg te werken. Het wielerseizoen loopt op zijn eind en ploegleider Jan Raas stelt hem niet meer op voor gro te wedstrijden, terwijl in een vlakke koers als Parijs-Brussel van afgelo pen woensdag voor de Zeeuwse routi nier zeker een rol weggegelegd zou zijn geweest. Denkt Priem dat de op handen zijnde scheiding met Raas iets te maken heeft met het niet op stellen? Priem: „Ik denk dat dat de gang van zaken is wanneer een renner heeft gezegd dat hij naar een andere ploeg gaat. Dan wordt ie niet meer voor grote koersen geselecteerd." LATAKIA (Rtr) - Said Aouita heeft donderdag tijdens de Middellandse Zeespelen in Latakia voor het eerst in twee jaar een nederlaag geleden. De Marokkaanse ster liét zich op de 3.000 meter steeple chase verrassen door de Italiaan Alessandro Lambru- schini. Aouita, die eerder in Latakia goud won op de vijf en de tien kilome ter, leek op weg naar zijn gebruikelijke overwinning toen hij drie ronden voor het einde de Tunesiër Fathi Baccou- che met een tempoverhoging van zich afschudde. De Marokkaan had echter geen reke ning gehouden met Lambruschini, die vanuit een op afstand volgend groepje aan een imponerende inhaalrace be gon. De Italiaan, in Rome slechts ne gende in de wereldtitelstrijd, achter haalde eerst Baccouche en passeerde op anderhalve ronde van het einde zo waar ook Aouita. De Marokkaan pro beerde na de laatste bocht nog uit alle macht Lambruschini tot de orde te roepen, maar hij slaagde daar bij lange na niet in. De Italiaan liet 8.19,72 af drukken, Aouita bleef op 8.21,92 ste ken. De laatste nederlaag van Aouita dateerde uit 1985, toen hij in Nice op de 1500 meter de Brit Steve Cram moest laten voorgaan. Aouita had in zeven jaar niet meegedaan aan een steeple chase. ROTTERDAM (GPD) De buiten landse strooptocht naar Neder lands voetbaltalent dreigt de eredi visie opnieuw van een paar smaak makers te beroven. Jaloers als Ma rio Been (en Frank Rijkaard en John Bosman) is op Ruud Gullit en Marco van Basten, die voor een smak lires wekelijks hun voetbal kunsten mogen vertonen in bom volle stadions, werkt het buiten land aanstekelijk op de rasechte Rotterdammer. Mario Been wil na vijftien jaar Feyenoord wel eens wat anders. „Sportief en financieel. Het buitenland trekt mij daarom wel." Het liefst zou Been meteen het voor beeld volgen van het duo Gullit-Van Basten. Dat zit er voorlopig niet in. „Ik droom er weieens van dat ik in Italië speel, in een stadion met 70.-, 80.000 mensen op de tribune en al die toeters en vlaggen. Zo'n ambiance, dat is toch het einde voor een voet baller. Als je al die namen ziet, als je daar tussen mag lopen... Maradona, daar zou ik hoog tegenop kijken als die hier ineens binnen zou komen wandelen. Ik denk niet dat ze in Ita lië op Mario Been zitten te wachten. Toch: ik wil mezelf niet op de borst kloppen, maar ik ben ervan over tuigd dat ik genoeg kwaliteiten heb om daar te spelen. Zelf heb ik het ge voel, dat ik twee tot drie keer beter kan dan nu bij Feyenoord." Vooralsnog moet de generatiege noot van Gullit, Vanenburg en Van Basten het echter doen met belang stelling vanuit België. Standard Luik zou bereid zijn 1,2 miljoen gul den voor de spichtige middenvelder neer te tellen. Mocht het echter tot zaken komen, dan verlangt Feye noord twee miljoen gulden contant. Met zijn vier doelpunten van afge lopen zondag tegen DS'79 kan Ma rio Been voorlopig weer tegen een stootje. „Scoren is misschien niet zaligmakend, maar het is wel het mooiste wat er is. Goed spelen en niet scoren, dat geeft mij te weinig bevrediging. Ik had gewoon een doelpunt nodig. Toen ik zondag de eerste had gemaakt en ik door de spelers werd omhelsd, zei ik met een: wedden dat ik er drie maak". Dat werden er uiteindelijk vier, doordat Been deed alsof hij gek was, toen Israel vanaf de kant drif tig gebaarde dat Hofman de straf schop moest nemen. „Als ik me goed voel, kan Israël schreeuwen wat hij wil. Dan schiet ik die bal er gewoon in. Dan kan ik de bal neerleggen waar ik wil en schiet ik die bloempot daar op tafel gega randeerd omver. En wees nou eer lijk: vier goals in één wedstrijd, dat staat toch mooi." Of die produktie Israel op andere ge dachten zal brengen? Mario Been vreest van niet. Hij heeft het echter afgeleerd om tot vervelens toe met de trainer in de clinch te gaan. „Ik wil geen bonje meer, daar heb ik geen zin meer in. Daarom lig ik niet meer zo dwars en stel ik me bewust wat rustiger op. Vorig seizoen had ik een rotjaar. De verstandhouding met Israel was niet goed en werd ook nog eens opgeblazen door de kran ten. Daar heb ik van geleerd. Ik heb maar te doen wat de trainer van mij vraagt. Dat is geen kwestie van ont zag, maar het heeft geen zin om al tijd te lopen zeiken. Als trainer hoef je niet altijd uitleg te geven waarom je iets doet. Maar als ik er dan zon dag vier inschop," voegt Been er fijn tjes aan toe, „dan zal Israel toch ook wel gezien hebben op welke plaats ik het beste tot mijn recht kom. Of niet soms?" Ooit werd zijn naam in één adem ge noemd met die van Vanenburg en Van Basten, twee spelers die vier jaar geleden furore maakten bij het jeugd-WK in Mexico. Die ploeg stond toen onder leiding van Kees Rijvers, de toenmalige bondscoach en sinds iets meer dan een jaar tech nisch directeur bij FC Twente. Ma rio Been ging destijds door het le ven als een fierefluiter, als de Pietje Bel van het Nederlandse voetbal. Naar Mexico vertrokken als reser ve, viel hij halverwege de eerste wedstrijd in. „En hij is er niet meer PSV dendert met een sneltreinvaart door de vaderlandse competitie. Op een kwart van de puntenstrijd be draagt de kloof met Ajax al zes ver- liespunten en ligt Feyenoord er in middels al vier achter op de lands kampioen. „Qua voetbal", maakt Mario Been zichzelf niks wijs aan de vooravond van de confrontatie in Eindhoven tussen de nummers een en twee van de eredivisie, „is PSV een klasse beter dan Feyenoord., Maar dat zegt in voetbal niet alles. Het verschil in kwaliteit moeten wij door een hoop werklust compense- ren". De middenvelder klampt zich daar bij vast aan de 0-0 van vorig seizoen, die Feyenoord toen vooral dankte aan een door Hiele gestopte straf schop. „Met een klein beetje mazzel had ik vijf seconden voor afloop die kans ook nog benut. Ik zou met het' schaamrood op de kaken van het veld zijn gestapt, maar het zou wel lekker zijn geweest". Mario Been hoopt andermaal op een mirakel. „Anders is er in de competitie geen aardigheid meer aan". uit geweest", herinnert Rijvers zich nog haarscherp, „Hij groeide uit tot een van de beste spelers van het toernooi. Been is nog altijd een van mijn favoriete spelers." Blij met de waardering van Rijvers zou hij echter liever zien dat Israel op dezelfde lijn zat. „Ik heb het hem vaak genoeg laten weten. Hij weet dus precies hoe ik erover denk. Is rael wil echter dat Elstrup diep moet spelen en ik wat verder achteruit aan de linkerkant. Maar daar ligt mijn ambitie niet, daar ben ik ge woon geen type voor. Verdedigen is niet mijn sterkste punt, dat vergt te veel kracht van mijEn ik vind dat j e de sterke kanten van een voetballer moet uitbuiten en zijn zwakke pun ten moet camoufleren. Als ik, zoals zondag na de rust, dicht achter de spitsen kan spelen, ben ik elk sei zoen goed voor 15 tot 20 goals. Dan kan ik toch beter daar mijn krachten verspelen." Het lijkt allemaal zo logisch als wat. De kwakkelperiode die Been nu al een tijdje doormaakt, moet er de oorzaak van zijn dat de inmiddels 24-jarige Feyenoorder het predikaat talent nog steeds niet is ontgroeid en hij in Zeist inmiddels volledig uit beeld is verdwenen. Met zijn kwali teiten had Been meer moeten en kunnen zijn dan 'het gezicht van Feyenoord', een zeker buiten de ei gen landsgrenzen vergane voet balglorie. Van een stilstand in zijn voetbalont wikkeling wil Been aanvankelijk niets weten. „De kracht van de ploeg bepaalt hoe sterk jij speelt. Als ik goed speel, speelt Feyenoord ook be ter. Maar je doet het wel met z'n el ven. Ik vind het daarom niet eerlijk als ik word beoordeeld in het shirt van Feyenoord. Als je ziet welk team er in Eindhoven staat en hier... De omstandigheden zijn toch niet te vergelijken met die bij PSV. Daar speelt iedereen al een klasse of twee beter, gewoon omdat de tribunes vol zitten en het balletje daar wél rolt. Maar als je hier het veld ziet... Voor dat soort dingen ben ik extra gevoe lig. Hoe meer mensen op de tribune, des te beter speel ik." Toch zal Mario Been het nooit in zijn hoofd halen om uit te wijken naar Eindhoven of Amsterdam. Dat beschouwt hij als hoogverraad. „Als Feyenoorder kun je het niet maken om bij PSV of Ajax te gaan voetballen. Feyenoord is óók een topclub. Ja, nog steeds. Ajax staat toch onder ons, of niet soms? De mensen zeggen wel eens tegen mij dat ik bij Ajax meer tot mijn recht zou komen. Maar in mijn ogen kan dat gewoon niet. Als Rotterdammer zal ik nooit overstappen naar PSV of Ajax, dan liever naar het buiten land." Mario Been (links): „Scoren is het mooiste wat er is". MIDDELBURG - De damesparen- competitie bridge in het district Zee land-Midden is van start gegaan met 40 paren. Deze werden ingedeeld in een hoofdklas van acht, een eerste klas van tien, een tweede klas A van twaalf en een tweede klas B met tien paren. Er wordt gebruik gemaakt van de schema's Howell 8 en draaiende Mitchell van 10 en 12 paren. In de hoofdklas waren de dames Fon teijne-Puis niet te verslaan. Winnaars in de eerste klas v.-aren de dames Pa- rent-Schoolmeester. De dames Van Dijk-Pijl eisten de eerste plaats op in de tweede klas A, terwijl de dames Bennis-Woudenberg nummer één wer den in de tweede klas B, met de hoog ste score over alle lijnen, 67,71 procent. Uitslag hoofdklas: 1 dms. Fonteijne-Puis 60,71: 2 Frantzen-De Schipper 57,74; 3 Hen- driksen-v. d. Zande 52,98; 4 Koopen-Leupen 50,60, 5 De Vlieger-Weststrate 47,62; 6 Aers- sens-Minet 47,02; 7 Akerboom-De Wit 45-83; 8 Kloosterman-Wullems 37,50 procent. Eer ste klas: 1 dms. Parent-Schoolmeester 56,25; 2 Dieleman-Mol 54,91; 3 Geijsen-Hage 53,13; 4 v. d. Boomgaard-Kramer 52,68; 5 Brouwer-Ter Weele, Merk-Korstens en Po- ley-De Jonge 50.00; 8 v. boven-Mulder 48,66; 9 Maldegem-Wiosse 44,20; 10 Polderman- Westveer 40,18 procent. Tweede klas A: 1 dms. v. dijk-Pijl 59,64; 2 Dees-Lenshoek 56,43; 3 Verhaart-Duijvendijke 55,71; 4 Bosch-v. Sandberg 55,36; 5 Bergwerff-v. Vor- stenbosch 52,14; 6 Mei-Verbeek 50,36; 7 Kips-Nieuwenhuijze 49,29; 8 Kloosterman- Lok 48,21; 9 v. d. Berg-Terwisscha en Noord- hoek-Ruissen 46,07; 11 Groen-Morsheim 44,64; 12 Dekker-v. Liere 36,07 procent. Tweede klas B: 1 dms. Bennis-Woudenberg 67,71; 2 Bezemer-Verstoep 58,85; 3 v. d. Wee- le-v. d. Weele 56,25; 4 Prins-De Regt en Vries- Meerman 52,08; 6 v. Haaften-v. Haaften 51,04; 7 Koevering-Pak 43,75; 8 Dingeman- se-Meerman 42,71; 9 Melse-Heijman 41,15; 10 Meijer-Meester 43,38 procent. Hoofdklas 1 (C-jun): Kloetinge Cl-Kapelle Cl 0-0, MVAV Middelburg Cl-Kapelle Cl 1- 3; hoofdklas 2 (C-jun): VCK Cl-Dauwendale Cl 1-3, RCS Cl-Walcheren Cl 5-1, Vlissingen Cl-Zeelandia Cl 4-0; hoofdklas 3 (C-jun): Tem. Boys Cl-AZW Cl 8-0, HW'24 Cl- Steen Cl 4-1; groep A3: DFS Al-Bruse Boys Al 3-2, Bevelanders Al-Zierikzee A2 6-0; groep A4: Kapelle A2-Bruse Boys A2 3-0; groep A5: Wissenkerke Al-Serooskerke Al 3-2, Oostkapelle Al-Veere Al 2-7; groep A6: Middelburg A2-RCS A2 5-2, Lewed. Boys Al- Wolfaartsdijk Al 4-1; groep A7: Zeelandia Al-VCK Al 2-11, Meeuwen Al-Heinkens- zand Al 5-4, GPC Al-Dauwendale Al 2-6; groep A8: SSV Al-Yerseke Al 5-0, Kloetinge A2-Kruiningen Al 3-8; groep A9: RCS A3- Vlissingen A2 0-6, Walcheren A2-GPC A2 5- 0, Heinkenszand A2-Arnemuiden A2 7-2; groep AIO: Tem Boys Al-Hoek Al 1-1, Ter- neuzen Al-Sluiskil Al 3-0, Philippine Al- Corn Boys Al 3-2; groep All: Hoek A2-Tern Boys A2 0-2, AZW A2-Philippine A2 0-2, Steen A2-Axel A2 2-1; groep A12: Hoofd plaat Al-Sluis Al 1-3, IJzendijke Al-Oost burg Al 3-2; groep A13: HVV'24 A2-Honte- nisse Al 0-5, Koewacht Al-Steen Al 2-1, Clinge Al-AZVV Al 2-3; groep B3: Bruse Boys Bl-DFS BI 1-4, Mevo Bl-Renesse Bl 6-2; groep B4: Renesse B2-WIK Bl 1-4, ZSC Bl-Zonnemaire Bl 2-11; groep B5: Kloetin ge B2-SSV Bl 2-8, Kapelle Bl-Apollo Bl 4-0; groep B6: Serooskerke Bl-Wissenkerke Bl 1-5, Oostkapelle Bl-RCS B3 2-3; groep B7: SVD Bl-Kwadendamme Bl 1-2, Bevelan ders Bl-ArnemuidenBl 0-19; groep B8: Yer- seke B2-Kloetinge B3 5-4, SSV B2-Hoede- kenskerkeBl 3-4; groep B9: RCS B2-Zeelan- dia Bl 3-1, Jong Ambon Bl-Vlissingen B2 3- 10, Walcheren Bl-Nieuwland Bl 18-0; groep B10: Vlissingen B3-VCK B2 3-1, Dauwenda- le B2-Middelburg B3 0-2, RCS B4-Breskens B2 5-3; groep Bil: RoburBl-WemeldingeBl 8-1, Hansw. Boys Bl-Heinkenszand Bl 10-0, Krabbendijke Bl-Lewed. Boys Bl 4-2; groep B12: Zaamslag Bl-Graauw Bl 3-3, Koe wacht Bl-Steen Bl 2-2; groep B13: Tern Boys B2-HW24 B2 1-3. Hoek B2-Temeuzen B2 3-8; groep B14: Corn Boys Bl-Philippine Bl 7-2, Sluiskil Bl-Ria Bl 0-0; groep B15: Sluis Bl-Schoondijke Bl 6-0, IJzendijke Bl- Aardenburg Bl 6-1; groep C4: Bruse Boys C2-Dreischor Cl 0-14, Brouwershaven Cl- Cortgene Cl 2-5, Ouwerkerk Cl-ZSC Cl 10-4; groep C5: DFS Cl-Bruse Boys Cl 6-1, Mevo Cl-Bevelanders Cl 18-0, SKNWK Cl-Wis- senkerke Cl 19-1; groep C6: Wemeldinge Cl- Kloetinge C2 4-2, Hansw Boys C 1-Waarde Cl 2-2; groep C7: Krabbendijke Cl-Robur Cl 5- 0, SSV Cl-Rillandia Cl 2-2; groep C8: Kwa- dendamme Cl-Volharding Cl 4-2, Nieuw- dorp Cl-Borssele Cl 7-2, RCS C2-Patrijzen Cl 5-1; groep C9: Kapelle C2-Zierikzee C2 0- 4, Yerseke C2-Kruiningen C2 4-7groep C10: Lewed Boys Cl-Zeeland Sport Cl 3-3, 's-H. Arendskerke Cl-Veere Cl 1-1, Wolfaartsdijk Cl-Jong Ambon Cl 0-11; groep Cll: Seroos kerke Cl-Noormannen Cl 2-6, Meeuwen Cl- Amemuiden Cl 2-1, GPC Cl-Óostkapelle Cl 10-0; groep C12: Dauwendale C2-VCK C2 5- 1, Meeuwen C2-RCS C3 0-11, Amemuiden C2-RCS C4 8-1; groep C13: Middelburg C2- RCS C5 3-2, Heinkenszand C2-Dauwendale C3 8-1, Vlissingen C2-Goes C2 8-0; groep C14: Hoek Cl-Zaamslag Cl 2-7, Vogelwaarde Cl- Clinge Cl 1-4; groep C15: IJzendijke Cl- Oostburg Cl 1-5, Breskens Cl-Aardenburg Cl 0-6; groep C16: Aardenburg C2-Spui Cl 1-3; groep C17: HW'24 C3-SDO Cl 0-10, Steen C2-HW24 C4 3-1; groep C18: Sluis Cl-Biervliet Cl 6-4, Sluiskil Cl-HW'24 C2 15-1. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de donderdagavond gehouden trekking voor de midlotto 38a is: Winnende getallen: 7 - 9 - 17 - 21- 37 - 40. Re servegetal: 18. Winnend getal cijferspel 38a: 037958. Extra prijzen op: 51464. Aantal deelnemers midlotto 38a: 453.841. In leg f. 1.695.812,-. Prijzengeld: f. 805.510,70. Aantal deelnemers cijferspel 38a: 214.578. Inleg f. 321.868,-. Prijzengeld f. 128.747,20. VLISSINGEN Job Matthijsse van Dynamo'70 is donderdag bij een atle tiekwedstrijd over tien Engelse mijlen in Hellevoetsluis als vierde geëindigd. Hij realiseerde een tijd van 57.02. De resultaten van de overige Zeeuwen zijn: 5. Adrie Gerards (Delta Sport), 57.43; 12. Hans Schaap (Zeeland Sport), 61.59; 18. John Guequierre, 63.45. Er waren 60 deelnemers. ZEIST (ANP) - Bondscoach Rinus Mi- chels heeft toch ruimte gekregen voor het EK-kwalificatieduel Nederland - Cyprus op woensdag 28 oktober enige trainingen af te werken. Het bestuur van de sectie betaald voetbal reageer de positief op het verzoek van Michels de clubs die spelers aan Oranje leve ren vrijaf te geven in het weekeinde voor de wedstrijd. Dit betekent, dat de wedstrijden Haar lem - PSV, Feyenoord - FC Den Haag en VW - Ajax naar een andere datum worden verschoven. Competitieleider Jan Huijbregts overweegt de ge schrapte wedstrijden in te halen in het weekeinde van 14 en 15 november, de data waarop de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker wordt ge speeld. AMSTERDAM Emiel Roodenburg (Marathon) behaalde tijdens de offi cieuze Nederlandse atletiekkam- pioenschappen voor D-junioren één zilveren en twee bronzen medailles. Hij veroverde een tweede plaats bij het kogelstoten met 13.59 meter. Bij het speerwerpen kwam hij tot 43.48 meter en op het hoogspringen kwam hij tot 1.60 meter, hetgeen hem op beide num mers een derde plaats opleverde. Tijdens een werpdriekamp voor de beste atleten van Nederland leverde Robert van de Vegt (Delta Sport) bij de B-junioren drie goede prestaties. Bij het discuswerpen kwam hij tot 43.15 meter, kogelstoten 14.19 meter en met speerwerpen behaalde hij een afstand van 51.28 meter, hetgeen een persoon lijk record betekendé. In totaal werd Van de Vegt derde. (is dat Anderson en Lauritzen id jaar voor zijn ploeg rijden Priem, die onlangs wel de Belg Segers definitief contracteerde, procent. „Dat geldt zeker voor son." Of de sponsor inderdaad 1 geld heeft voor dergelijke ve- i beantwoordt Priem met een ,ja". „Ik heb vanaf het begin als aarde gesteld dat er een goed 1 moest zijn, omdat ik er anders in wilde beginnen. Dat budget is gaan er wel op een andere ma le om dan sommige ploegen. We i zestien renners genoeg in een anderen willen er 25. Maar met ld dat die negen jongens meer ikunnen wij heel wat doen," al- iem, die deze week de Transve- ieg via een telex aan de directie Tour de France kandidaat ;esteld voor deelname aan de rittenwedstrijd. i verkenningstocht die vooraf- aan zijn nieuwe positie van begeleider" wordt de Zeeuw ter- estaan door een ouwe rot in het legendarische Belgische sport- :ur Lomme Driessens, die Eddy f Roger de Vlaeminck en Fred- irtens onder zijn hoede heeft ge- iook Jan Raas wegwijs maakte metier van ploegleider toen hij ïntum-ploeg van de grond tilde. met Driessens bezocht Priem tostenrijkse Villach het wereld- lenschap wielrennen. „Lomme at als kameraad. Hij zal geen in de ploeg krijgen, maar hij wil helpen. Via hem kom ik in con st organisatoren en zo." ns zo belangrijk is de invloed lessens nog altijd heeft op de :he sprinter Johan Capiot, die lag in de finale van de klassie- rijs-Brussel bij een valpartij (utelbeen brak. Capiot staat (jaar onder contract bij de Bel- ploeg van Roger Swerts. „Maar heeft tegen mij gezegd dat hij eer met Swerts te maken wil en als hij daar weg gaat kan 1NIA (SID) - Drie dagen voor training. Door de hevige regenval 'ote Prijs van Brazilië is er gro- konden de voor het vervoer van de niek uitgebroken onder de mo- wegmotoren ingeschakelde vracht- Ureurs. wagens de stad niet bereiken. Ook de tijdwaarneming bleek niet op het Ierdag ontbraken de machines circuit aanwezig te zijn, waardoor t circuit in Goiania, dat op 30 de wel beschikbare machines aan ten vliegen van de hoofdstad de kant bleven. De verkenning van Ilia ligt. Slechts vijf motoren het circuit werd door een aantal s gearriveerd voor de eerste coureurs joggend gedaan. Graeme Souness, speler-manager van de Schotse eerste-divisieclub Glasgow Rangers, is donderdag door de tucht- commissie van de Schotse Voetbal bond geschorst voor vijf competitie duels naar aanleiding van zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Celtic. Sou ness was na het duel ook betrokken bij een vechtpartij met scheidsrechter David Syme. Bij het bepalen van de strafmaat betrok de tuchtcommissie tevens het verleden van de speler, die zich vorig seizoen ook enkele keren op het veld misdroeg. TILBURG (ANP) - De aalgladde ont snapping van Ulf Andersson uit een ogenschijnlijk totaal verloren stel ling lijkt de dadendrang van Jan Tim man enigszins te hebben beteugeld. De Amsterdamse grootmeester nam donderdag in de zevende ronde van het Interpolistoernooi genoegen met een korte remise tegen Predrag Niko- lic en consolideerde daarmee zijn lei dende positie. Halverwege heeft hij met vijf punten uit zeven partijen een halfje meer dan Robert Hübner, die voor zijn remise tegen Andersson slechts acht minuten bedenktijd uit trok. Uit taktisch oogpunt bezien was het begrijpelijk, dat de koploper risico's uit de weg ging. Zijn positie is riant. In de tweede toernooi-cyclus, die zondag begint, heeft hij bovendien viermaal wit tegen driemaal zwart. Toch leek Timman iets van zijn ge bruikelijke scherpte te missen. Het vervolg van de afgebroken partij tegen Andersson verscheen in de demon stratiezaal op vele borden en spookte waarschijnlijk ook door Timmans hoofd, toen hij geacht werd Nikolic partij te geven. Hij vond het allang goed, toen de Joegoslaviër op de vijf tiende zet remise aanbood. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Lju- bomir Ljubojevic (Joe)-Viktor Kortsjnoj (Zwi) afg; Arthur Joesoepov (Sov)-Andrej Sokolov (Sov) 1-0; Predrag Nikolic (Joe) -Jan Timman (Ned) 1/2-1/2; Ulf Andersson (Zwe)- Robert Hübner (Wdl) 1/2-1/2. De stand is: 1. Timman 5 punten, 2. Hübner 4 1/2, 3. Nikolic en Joesoepov beiden 4. 5. An dersson 3 1/2,6. Kortsjnoj en Ljubojevic bei den 2 en 1 afg. partij, 8. Sokolov 2. De partij Joesoepov-Sokolov verliep als volgt: Arthur Joesoepov (Sov); Andrej So kolov (Sov); dame-indisch 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7-e6, 3. Pgl-f3, b7- b6, 4. g2-g3, Lc8-a6, 5. Pbl-d2, La6-b7, 6. Lfl- g2, Lf8-e7, 7. 0-0, 0-0, 8. Ddl-c2, d7-d5, 9. c4xd5, e6xd5, 10. Pf3-e5, c7-c5, 11. d4xc5, b6xc5,12. Pd2-c4, Tf8-e8, 13. Lcl-f4, Dd8-c8, 14. Pc4-a5, Lb7-a6, 15. Tfl-dl, Pb8-d7, 16. Lg2-h3, Dc8-c7,17. Pe5-c4, Dc7-c8,18. Pc4-e3, d5-d4,19. Pe3-c4, La6xc4,20. Pa5xc4, Dc8-a6, 21. e2-e3, Pd7-b6, 22. Pc4xb6, Da6xb5, 23. e3xd4, c5xd4, 24. Lf4-c7, Db6-c5, 25. Dc2xc5, Le7xc5,26. Tal-cl, Pf6-e4,27. Lh3-f5, Lc5-b6, 28. Lf5-d7, Te8-e7, 29. Ld7-c6, Ta8-f8, 30. Lc7xb6, a7xb6, 31. Tdl-el, f7-f5, 32. f2-f3, d4- d3,33. Tcl-dl, d3-d2,34. Lc6-d5 Kg8-h8,35. Tdlxd2, Pe4xd2, 36. Te2xe7, g7-g6, 37. Te7- e2, Pd2-bl, 38. Te2-el, T18-d8, 39. Tel-dl, zwart geeft het op. NEW YORK Reuter- John McEnroe is in beroep gegaan tegen een schor sing van twee maanden wegens beledi ging van de scheidsrechter. Na de open Amerikaanse titelstrijd werd de tennisspeler voor twee maanden uit gesloten omdat hij voor de tweede keer binnen twaalf maanden 7500 dollar ruim 15.000 gulden) aan geldstraffen had verzameld. Naast de schorsing kreeg Enroe een boete van 10.000 dol lar opgelegd. Tijdens zijn partij in de derde ronde op Flushing Meadow te gen de Joegoslaaf Slobodan Zivojino- vic ging de Newyorker voor de zoveel ste keer over de schreef. De Men s Pro Council, de spelersraad, zal op 28 sep tember over het beroep beslissen. John McEnroe werd gisteren overi gens voor de tweede maal vader. Zijn vrouw Tatum O'Neal schonk het leven aan een zoon, die de namen Sean Ti mothy zal dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 25