Geen steun voorstel voor derde wethouder weekendebemtm DE ROVER 200 HEEFT MEER TE BIEDEN AutobedrijfBerbo, DAN ALLEEN EEN FRAAI UITERLIJK. Maak kennis met een pittige manier I van zaËendoen. VUssingen neemt deel aan actie verkeersveiligheid GEMEENTE ARNEMUIDEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN 20 VAN WD-RAADSLID WESTKAPELLE WESTKAPELLE Kledingbeurs De peuterspeel zaal 't Kwetternest in Westkapelle houdt morgen (zaterdag) van 9.00 tot 12.00 uur een beurs van winterkleding voor kinderen. De Valk Artsen Cursus voor aanstaande ouders VLISSINGEN Kinderkledingbeurs in het Gevonden voorwerpen - Bij de Appèldienst - - In de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen wordt zondag 4 ok tober weer een appèldienst gehouden, met als thema 'Bidden is als ademen'. Muzikale bijdragen zijn er van orga nist Beekman en de harmonie 'Ons Genoegen'. Medewerking verlenen verder de kindernevendienst en de jeugdkerk. Voorganger is ds J. de Boer, die bij de uitleg gebruik zal maken van dia's. De samenzang begint om 9.45 uur. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. Expositie werken Trees Verwittigen SEROOSKERKE Concert - De Veerse muziekve: ging Veere's Genoegen geeft zoi vanaf 16.00 uur een concert op het! rein van Vakantiecentrum Seroosj ke in Serooskerke(W), als afslui] van een studieweekeinde. Doel dat weekeinde is het instuderen verschillende muziekstukken vooi topconcours in Hapert en het vooj reiden van een aantal leerlingen o; meespelen in het grote orkest, Di lij ke studieweekeinden worden o: jaar gehouden; dit jaar voor de| keer. MIDDELBURG Collecte - De jaarlijkse huis-d huiscollecte van de afdeling Mij burg van de Koninklijke Nederla] Vereniging E.H.B.O. heeft in Mij burg 6.037,- opgebracht. Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige HINDERWET U rijdt de auto die bij u past. En succes mag gelukkig weer gezien worden. Er is dus geen enkele reden meer waarom u zich niet zou laten zien in een Honda Accord Sedan. De Accord biedt u meer vermogen in z'n mooiste vorm. Honda's ervaringen in de wereld van de Formule I vormden de uitgangs punten voor deze schit terende auto. U merkt dat niet al leen aan de uiterst ge avanceerde 12 kleppen 'cross-flow' motor, maar ook aan het absoluut unieke Double-Wish- bone wielophangings systeem voor een ongeëvenaarde weglig- g'ng- En welke auto biedt u meer remkracht, meer veiligheid, meercomfort, meer ruimte en boven dien meer stijl? Maak eens een proefrit, 'ns kijken hoe succes u staat. Gildeweg 21, Vlissingen, 01184-10220. AUTOBEDRIJF RENTON Noordmonsterweg 4, 4332 SC Middelburg, tel. 0H80-36815 (eigenaar: Henk Moolenaar) VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1 >ER 198 WESTKAPELLE Het Westkapelse WD-raadslid K. Huiszoon wil dat er in deze gemeente een derde wethou der wordt aangesteld. Hij pleitte hier voor donderdagavond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Zijn voor stel werd door geen enkel ander raadslid ondersteund ook niet door zijn fractiegenoot J.P. Minderhoud en verdween dientengevolge in de prullenmand. Het voorstel van het college om de tijd waarvoor de twee huidige wethouders worden vergoed te verhogen van dertig naar veertig procent haalde het wel en zal aan Ge deputeerde Staten worden voorge legd. Het college van b en w was van mening dat de tijdsbestedingsnorm (de hoe veelheid tijd die wethouders geacht worden aan hun werk te besteden en waarvoor zij een vergoeding krijgen) niet overeen komt met de werkelijk heid. De wethoudersfunctie vergt vol gens het college, mede door de extra zware portefeuille 'toerisme', mini maal twee dagen in de week. De VVD- er Huiszoon zei als reactie hierop te be treuren dat het wethouderschap niet is weggelegd voor iemand met een vol ledige baan. Hij beaamde dat er een verzwaring van deze functie plaatsge vonden heeft, maar weigerde alleen toerisme als kapstok te gebruiken. Het raadslid noemde daarnaast oorzaken als de toenemende mondigheid van de burger en decentralisatie. Huiszoon kon zich echter niet achter het op tafel liggende voorstel scharen. ,,Ik zou iets anders willen voorstellen. Verlaag de tijdsbestedingsnorm tot 25 procent en neem er dan een derde wet houder bij. Het kost de gemeente min der geld, want in plaats van tweemaal 40% hoeft dan maar driemaal 25% be taald te worden en bovendien zou er ook één raadslid komen te vervallen. De PvdA zou, wanneer ze haar partij programma strikt volgt, het met mij VLISSINGEN - Het aantal verkeers slachtoffers moet omlaag en om die reden heeft de Vlissingse gemeente raad donderdagavond besloten deel te nemen aan de landelijke 'Aktie min 25%'. Geheel onbaatzuchtig is het streven niet. De gemeente ontvangt voor deel name aan de door het ministerie van verkeer en waterstaat opgezette actie 'éen gulden per inwoner, in het geval van Vlissingen komt dat neer op onge veer 45.000 gulden. De 'Aktie min 25%' heeft tot doel het aantal slachtoffers in het verkeer voor het jaar 2000 met een kwart terug te brengen. Aan het be sluit van de Vlissingse gemeenteraad is onmiddellijk vastgekoppeld de op stelling van een verkeersveiligheids- plan. Hiervoor werd ruim 36.000 gul den beschikbaar gesteld. Wethouder W. Wisse van verkeer toon de zich maar matig gelukkig met de actie en de fmancïele middelen die nu daarvoor beschikbaar worden gesteld. Minister N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat geeft wat geld voor ver keersveiligheid, stelde Wisse, maar blijft ondertussen wel prioriteit geven aan de aanleg van rijkswegen en tun nels. Geen enkel raadslid voelde zich geroepen op dit standpunt in te gaan. eens moeten zijn, want mijn voorstel zou bijdragen tot herverdeling van ar beid en van macht", aldus het VVD- raadslid. Burgemeester H.A. van Maldegem zei hierop: „Een derde wethouder is niet toegestaan voor een gemeente met een omvang als de onze. Al lijkt uw bereke ning op eerste gezicht aantrekkelijk, het is slechts in zeer uitzonderlijke ge vallen toegestaan". Huiszoon: „Uw ar gument is niet steekhoudend, want een tijdsbestedingsnorm van 40% is in principe ook niet toegestaan. Voor een gemeente als Westkapelle is 30% de norm en wordt er ook maar incidenteel van deze maatstaf afgeweken. Voor zo wel uw als mijn voorstel moet bij GS een verzoek worden ingediend en daarom wil ik dat er toch over mijn voorstel wordt gestemd". Zover kwam het echter niet, omdat CDA-wethou- der L. Wouters, zeer zeker van zijn zaak, de feiten op tafel legde: „Een der de wethouder is voor Westkapelle vol strekt uitgesloten; dat kan alleen bij afwezigheid van een lid van het colle ge. En een tijdsbestedingsnorm van 25% is ook niet mogelijk, omdat wette lijk vastgesteld is dat 30% het mini mum is". Wethouderschap in deeltijd, wat SGP-er J. Houmes tussen neus en lippen voorstelde, is volgens Wouters ook onmogelijk in Nederland, wat de heer Huiszoon deed verzuchten: „Er zijn te veel regeltjes in dit land". De raad schaarde zich na afloop van de discussie unaniem achter het voorstel om bij GS het verzoek in te dienen per 1 oktober a.s. de tijdsbestedingsnorm voor de Westkapelse wethouders te verhogen tot 40%. De raad besloot tevens een onafhan kelijke deskundige en wel de Stich ting Adviesbureau Onroerende Za ken te Rotterdam in te schakelen om advies uit te brengen over een ver zoek tot schadevergoeding van de ex ploitanten van hotel-restaurant De Valk. Zij beweren namelijk schade geleden te hebben als gevolg van de uitbreiding van het gemeentehuis. Het opstellen van een rapport door genoemde stichting zal ongeveer vier duizend gulden kosten. Huiszoon stel de voor deze kosten te laten betalen door de verliezende partij, wie dat ook zou zijn. Hij kreeg weer wethouder Wouters te genover zich. „Het is niet redelijk om de verliezer te laten betalen, want dat schrikt de burgers af om een procedure tegen de overheid te starten. De rechtszekerheid van de burger zou daarmee aangetast worden. De ge meente heeft het geld om een onafhan kelijke deskundige te betalen en de burger niet altijd", aldus Wouters. De raad kon zich vinden in zijn woorden en ging akkoord met het voorstel om aan de hand van een deskundig advies te beslissen over het al dan niet toe kennen van een schadevergoeding. WALCHEREN 26 EN 27 SEPTEMBER CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zo. 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zo. 0.00-24.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen VQór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zo. 0.00-24.00 uur: R. G. G. Groot, Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: M. Mol en W. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: Voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Christiaan P. Ph. Cloet; Jean Jones; Christel van de Guchte; Dennis Knook; Roenis Bipat; Maarten Chr. de Witte; Mandy van der Velde; Jeroen W. Kuijper; Thijs P. Hoekman; Priscilla Wielemaker; Feikje R. Gunst; Stephan R. Boersma; Miriam A. West- strate; Ricardo Zweedijk; Koen Schouten; Kimberly M. Ch. Wattime- na; Nikki Hoogesteger; Christiaan J. Neeteson; Lorenzovan Trijp; Jose Rie- mens; Pieter F. van Maaren. Getrouwd: P. J. de Leeuwen, 25 jr. en L. Raaphorst, 22 jr.; P. Meerman, 26 jr. en M. van Belzen, 22 jr.; C. H. Meer man, 32 jr. enL. C. C. M. Vermeulen, 25 jr.; R. Veen, 25 jr.en M.M. Chr. de Rie, 24 jr.; R. P. Valckx, 24 jr. en A. M. de Kraa, 24 jr.; R. Luitwieler, 21 jr. en M. C. M. Goedhart, 20 jr.; J. 't Hoen, 21 jr. en E. M. Verschuren, 18 jr. Overleden: C. Huser geb. de Rijke, 83 jr.; S. J. C. Faas geb. Melis, 99 jr.; L. de Keijzer, 82 jr.; P. Rikmanspoel geb. Verstraate, 89 jr.; J. van der Pijl, 67 jr.; J. Davidse geb. Gebraad, 81 jr.; A. A. de Looff geb. van den Berg, 79 jr.; A. C. van Dalen, 64 jr.M. E. Woltering, 86 jr. ARNEMUIDEN Geboren: Maria G. van Belzen; Willem G. Poppe; Pieter C. M. Marijs; Martien Joosten; Nicky Klaasse; Suzanne G. M. Botter; Esther Leune; Leendert de Nooijer; Gilles H. Poortvliet. Ondertrouwd: J. A. Schroevers en J.' G. Wattel; W. Adriaanse en T. M. Mar- teijn; M. J. van Belzen en M. W. van Belzen. Getrouwd: A. P. Louwe Kooijmans en J. de Nooijer; J. Pleijte en M. F. van der Maas. Overleden: D. van Belzen; C. Klap. MARIEKERKE Geboren: Warner J. zv G. B. Kamphof en D. Dingemanse; Adriaan A. zv W. Witte en S. Wisse; Tannetje M. dv M. van de Woestijne en J. Overbeeke; Klaas, zv J. Houterman en M. Wouters; Herman, zv J. A. Maljaars en B. C. An ker. Ondertrouwd: W. Moens, 23 jr. en J. Wisse, 20 jr. Getrouwd: M. Spruijt, 21 jr. en J. L. Willemse, 19 jr.; T. van Lambalgen, 22 jr. en L. de Visser, 21 jr. MIDDELBURG Geboren: Noortje, dv J. B. A. van der Stam en G. v.d. Kleij; Hayo, zv A. J. C. Castel en F. B. J. Lenos; Sebas, zv P. M. Boone en I. M. Zwartepoorte. Getrouwd: A. G. R. Jongeneel, 23 jr. en E. M. J. de Munck, 21 jr.; R. W. van der Stel, 25 jr. en S. F. T. Mondeel, 25 jr.; J. M. Schipper, 22 jr. en H. Gollin, 23 jr.; R. P. Tobias, 26 jr. en W. R. E. Frangois, 20 jr.; P. van den Buuse, 27 jr. en S. F. Dirven, 26 jr.; R. Melse, 22 jr. en J. P. A. van der Schoor, 23 jr. Overleden: J. Marijs, 64 jr. geh gew met C. v.d. Gruiter; A. H. A. Sitsen, 67: jr. ev H. P. Arends; A. P. van 't Veer, 78> jr. geh gew met M. A. Quakkelaar; S. A. Vermeulen, 85 jr. geh gew met W. Dek ker; M. Geelhoed, 45 jr. geh gew met H. J. Landman; M. S. van de Velde, 70 jr geh gew met W. C. van Oost. VLISSINGEN In het Kruisgebouw, Leliënlaan 1, Vlissingen, wordt vanaf 30 september een cursus gehouden voor aanstaande ouders. De cursus be staat uit zeven wekelijkse bijeenkom-, sten van 20 tot 22 uur. kerkcentrum 'De Schaapskooi' in de Vlissingse wijk Papegaaienburg wordt vrijdag 9 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Belang stellenden kunnen terecht tussen 9.30 en 11.00 uur. Kleding en speelgoed kunnen dinsdag 6 en woensdag 7 okto ber 's morgens tussen 9.00 en 10.15 uur worden ingeleverd. De helft van de op brengst is bestemd voor het jeugdwerk van de kerk. gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 16 tot 23 september de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljetten, parkietje, angora kat, kinderzitje en crossfietsje, stamkaart bus, tennisracket, colbertjasje, zomer- jas met inhoud, damesportemonnee met inhoud, linnen zakje met porte feuille en inhoud, speld voor sjaaltje, SOS-armband, 3 autosleutels aan ring, 2 sleutels aan koordje, 2x2 sleu tels aan labels en 2 autosleutels aan ring. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in deze periode een lapjes-poes aangege ven. TERNEUZEN - In het stadhuis Terneuzen worden vandaag, vrij tot 23 oktober werken van Trees willigen uit Middelburg geëxposi Trees Verwilligen, die in 1942 in. werd geboren, maakt onder meer tekeningen en schilderijen. Por] ten, bloemen, de natuur in het meen en werk dat het spirituele bei weer te geven behoren tot haar oei Hoewel zij al jong aan het teki sloeg nam zij pas op latere leeftiji sen in tekenen en schilderen academie te Sint-Niklaas. Zij mi inmiddels kalenders met ragfijne tekeningen en geeft ook les aan ren. Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: H. Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 01180-15306. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: L. J. J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend: Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: J. M. H. v. d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel. 12066. Middelburg en Arnemuiden: tel. 14366. Vlissingen (alle wijken): tel. 13769. Platteland Walcheren: tel. 01187-2333. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: mevr. A. M. de Gaaij, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: mevr. C. S. M. de Crom, tel. 27325. Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken ingevolge het bepaalde in artikel 24 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer B. J. W. Schuurs, Oranje Nassaustraat 34 te Arnemuiden, voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hou den van een garagebedrijf gelegen aan de Lion- straat 9a te Arnemuiden, positief te beschikken onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De aanvraag, de eerste ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken hebben reeds van 22 juni 1987 tot 22 juli 1987 ter inzage gelegen. Naar aanleiding van een ingekomen bezwaar schrift is er een nieuwe ontwerp-beschikking op gesteld. De nieuwe ontwerp-beschikking, alsmede de aan vraag en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van 28 september 1987 tot 12 oktober 1987 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage en wel elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, alsmede elke dinsdag van 17.00 tot 20.00 uur. Vanaf 12 oktober 1987 tot het einde van de termijn, waarbinnen be roep kan worden ingesteld tegen het geven van de beschikking, liggen de stukken elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aan vraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe re delijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen vanaf 28 september 1987 tot 12 oktober 1987 gemotiveer de schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanlei ding van de nieuw opgestelde ontwerp-beschik king. Een bezwaarschrift dient aan ons college te wor den gericht. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het schriftelijk verzoek daartoe moet te gelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons worden ingediend. Voor het inzien van de stukken op dinsdagavond dient men zich te wenden tot de gemeentebode, Markt 43 te Arnemuiden (tel.nr. 01182-1576). Arnemuiden, 25 september 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, M. M. Markusse de secretaris, J. Kroon Als u voorstander bent van het no-nonsense zakenprincipe, zult u in onze 190E 2.3 of 2.6 een gelijkgestemde partner ontdekken, 'n Partner die alle vertrouwde eigenschappen van Mercedes-Benz vertegenwoordigt. Maar die mede door zijn compacte vorm direct opvalt door z'n pittig en dyna misch weggedrag. Z'n top van 218 km/uur en z'n uiterst felle acce leratievermogen zijn daarvan slechts voorbeelden, No-nonsense zijn ook zijn opvattingen over veiligheid, waardevastheid en styling. Concessies kent de 190E niet. Dus, mocht u het succes zoeken, dan kon een proefrit in de 190E 2.3 of 2.6 daartoe wel eens een interessante aanzet zijn. De Rover 200. Een auto met 'n verras send uiterlijk. De stijl van een rijke traditie gekombineerd met eigentijdse sportiviteit. Fraai gelijnd en zeer luxueus afgewerkt. Maar er is méér. Ook van binnen heeft de Rover 200 veel te bieden. Een smaakvol interieur; kompleet met fluwelen stoelbekle- ding, een verstelbaar stuui; getint glas, verstel bare hoofdsteunen en een toerentcller. En bovendien een soepele 5-versnel- lingsbak. De Rover 200 heeft alles wat er te wensen valt. Hij is leverbaar in vier aantrek kelijke uitvoeringen. Op'deze Rover 200 krijgt u 2 jaar garantie* (inklusief 24-uurs hulpverlening onderweg in heel Europa) en bovendien een inruilwaardegarantie, die een vaste inruil- pnjs na twee of driejaar garandeert. Dat betekent zekerheid op zekerheid. Hij is er al vanaf f 25.950,-. Een uitgebreide proefrit is de beste manier om z'n vele kwali teiten te leren kennen. We hopen u dan ook snel te ontmoeten in onze showroom. Het tweedejaar middels een verzekering. Prijzen zijn inkl. BTW, at fabriek, exkl. rijklaarmaakkosten. Prijs-en spe- cifikafiewijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 20