igen technologische dienst eeuws-Vlaamse waterschappen PUZZEL polio de wereld In iedere zieke zie ik allereerst een mens. Bruinisse vreest wildgroei recreanten bij Philipsdam Delegatie uit Michelstadt vier dagen te gast in Hulst NCB mist beleidsvisie landbouw bij het kabinet OOR COLIJNSPLAAT DESASTREUS IrIJDAG 25 SEPTEMBER 1987 Hulster chirurg W. J. C- Aarts Hoekse kunstenaar wint eerste prijs Cursus algemene recreatie sportleid(st)ers [en HAAG - De visserijwereld is fel gekant tegen de plannen lan minister Braks (landbouw en visserij) om op korte termijn len nationale veilplicht in te voeren. De kottersector over- leegt om de bewindsman via een proces bij het Europese ge- Jechtshof op andere gedachten te brengen omdat de veilplicht Istrijd zou zijn met EG-bepalingen ter voorkoming van onge- Ijkheid en concurrentievervalsing. Voor de vismijn in de ha len van Colijnsplaat zal de regeling zelfs 'desastreuze' gevol- |en hebben. Brief Koppeling \ERK VOOR ZEVEN SPECIALISTEN m win prachtige prijzen MORGEN... alweer de vierde puzzel Geen gehoor Belasting Schandaal PLANOLOGISCH NOG NIETS GEREGELD isserij hekelt lannen veilplicht (Van onze Haagse redacteur) nu voorstaat opereren we op ariji- zand". Desgevraagd zei een voorlicht ster van het departement gisteren ech ter met nadruk dat de garnalen niet onder de veilplicht zullen vallen om dat voor garnalen geen vangstbeper kingen gelden. (t bleek donderdag op een hoorzit- jin de Tweede Kamer, waar verte- Inwoordigers van het Permanent jerlegorgaan visafslagen (Pov) en het jroduktschap voor vis en visproduk- }nhun kritiek op de veilplicht en op i gebrekkige communicatie tussen Je directie visserijen van het departe- lent en het visserijbedrijfsleven niet Inder stoelen of banken staken, e voorzitters van het produktschap Jihet Pov drs D. J. Langstraat en C. luining lieten de Kamercommissie lor visserijzaken onder leiding van Is H. Eversdijk (CDA) weten dat een lilplicht alleen zin heeft als deze ook 1de andere EG-lidstaten wordt inge- lerd. Gebeurt dat niet en komt er lou- Ireen Nederlandse veilplicht als mid- llom te controleren of de EG-vangst- lota niet worden overschreden, dan Itstaat voor Nederlandse vissers ten Izichte van het buitenland een on- Jrlijke concurrentiepositie, aldus Ingstraat en Buining. je vangstquota zijn gemaakt om over- liissing van de Noordzee tegen te lan. Langstraat wees op het gevaar It de vissers naar buitenlandse ha- |ns vluchten om daar hun vis aan id te zetten. Hij verzekerde de Ka- rdat het produktschap niet tegen is Jpdat de sector maar een beetje kan Inrommelen', maar omdat de veil- flcht de controle op het visserij gebeu- i'allerminst sluitend maakt'. Ir zijn vele mogelijkheden om de veil- flicht te ontlopen", voegde de Urker lsser K. Kramer - bestuurslid van het Ihap - er aan toe. „De uitwerking is to taal onwerkbaar". Het produktschap meent dat de controle niet wordt ver beterd door het vaststellen van nog meer regels, maar door meer adequate sancties tegen overtredende vissers. Er was veel kritiek op de verplichting, de vis te veilen in de plaats van aanlan ding, de zogenaamde koppeling. Met name voor de Zeeuwse vissershaven Colijnsplaat zullen de gevolgen hier van ernstig zijn. Burgemeester me vrouw E. J. Hoogendijk (PvdA) van de gemeente Kortgene, waartoe Colijns plaat behoort, zei dat in Colijnsplaat 65 procent van de geveilde garnalen el ders wordt aangeland en over de weg naar Colijnsplaat wordt vervoerd. De visafslag van Colijnsplaat is een rela tief kleine vismijn, die voor het groot ste deel van de omzet - 63 procent - af hankelijk is van het produkt garnalen. Het halve dorp is direct of indirect eco nomisch betrokken bij de visserij. Wanneer de koppeling onverhoopt doorgaat, aldus de burgemeester, ko men de in juli aanbestede uitbrei dingsplannen voor de haven en de vis mijn op losse schroeven te staan. Op dit moment is er sprake van een im passe, omdat ambtenaren van het mi nisterie van visserij elkaar tegenspre ken ('zoveel hoofden zoveel zinnen') over de vraag of garnalen nu wel of niet onder de veilplicht komen te vallen. Wanneer dat niet het geval blijkt te zijn 'geeft dat ons meer zekerheid', ver telde Hoogendijk. „Maar zoals het er Ook de burgemeester kritiseerde de slechte communicatie tussen het mi nisterie en de gemeente Kortgene. Een in augustus door de gemeente aan de minister verzonden brief is nog steeds niet beantwoord. De aannemer die de Colijnsplaatse vissershaven voor 1,4 miljoen gulden wil aanpas sen handhaaft zijn prijs nog tot begin oktober, dus haast is geboden. De bur gemeester verzocht de Kamer spoedig duidelijkheid te verschaffen en bood commissievoorzitter Eversdijk om haar betoog kracht bij te zetten een zakje kersverse Zeeuwse garnalen aan. Haar partijgenoot A. Kosto (PvdA) zei desgevraagd dat zijn fractie voorstan der is van invoering van de nationale veilplicht. In het verleden heeft diens voorganger M. Konings daartoe al een motie ingediend. Wel liet Kosto door schemeren dat Colijnsplaat, maar ook Den Oever en Urk, uitgezonderd moe ten worden van de verplichte koppe ling van aanlanding en veiling in één plaats. Deze drie havens worden er vol gens het Pov het zwaarst door getrof fen. De Kamer zal waarschijnlijk op 14 ok tober met minister Braks overleg voe ren over de veilplicht. VVD-visserijspecialist J. te Veldhuis is tegen de regeling. Hij noemde het 'een lapmiddel' dat erger is dan de kwaal. CDA'er J. Nijland neigt er naar de plannen te steunen, zodat zich een Ka mermeerderheid af begint te tekenen die de CDA'er Braks zal volgen. Wel zal de CDA-fractie evenals de PvdA van de koppelingskwestie 'een hard punt maken' aldus Nijland. IISSINGEN - De Vlissingse Keersluisbrug is donderdag- men een half uur gestremd geweest. slagbomen wilden door een storing niet meer omhoog. flsers bogen de ruggen en trokken hun voertuig onder de hen door. Een eigenaar van een bakfiets, blijkbaar ook het wachten beu, probeerde hun voorbeeld na te volgen, maar vergat daarbij rekening te houden met de omvang van z'n vehikel. De storing zs waarschijnlijk veroorzaakt door onderhouds werkzaamheden aan de onderzijde van de brug. ISI^BURG - De drie Zeeuws-Vlaam- fvaterschappen Het Vrije van Sluis, 1 Drie Ambachten en Het Hulster jibacht gaan vanaf 1989 nauw sa- Inwerken op technologisch gebied. 1 gaan samen een technologische lust opzetten. De verwachting is t deze dienst werk zal bieden aan zeven mensen, die gespecialiseerd zijn in ecologie en geo-hydrologie. Daarnaast worden enkele; admini stratieve krachten aangetrokken. Dijkgraaf Th. Cambier van Het Vrije van Sluis maakte dit donderdag be kend tijdens de algemene vergadering (Advertentie) Doormeetedoen helptu polio de wereld uit. En bovendien heeft u kans op schitterende prijzen. ELKE ZATERDAG, 14 WEKEN LANG IN DE PZC Inzendingen naar: .Stichting Polio de Wereld Uit' Postbus 469, 4330 AL Middelburg Postgiro nr. 57.54.168 Bank NMB nr. 68.07.13.123 van het waterschap. De technologi sche dienst zal ondergebracht worden bij het waterschap De Drie Ambach ten. Beide andere waterschappen hu ren de technici van De Drie Ambach ten. Daarnaast betalen ze een vaste contributie aan het Midden-Zeeuws- Vlaamse waterschap. De drie waterschappen willen met de ze vorm van samenwerking het weg vallen van de Zeeuwse technologische dienst. Deze dienst, die momenteel voor alle waterschappen in Zeeland werkt, wordt in 1990 opgeheven. Het laboratorium en het nemen van mon sters blijft voor de zeven waterschap pen werken. Het Vrije van Sluis, De Drie Ambachten en Het Hulster Am- jaacht zijn op dit moment niet van plan om op meer terreinen te gaan samen werken. „De advisering van de dage lijkse taken en de beleidsadvisering naar het bestuur moet bij iedere water schap zoveel mogelijk in eigen huis gaan gebeuren", aldus dijkgraaf Cam bier. Volgens Cambier komt deze vorm van samenwerking niet uit de lucht vallen. Tijdens de discussie eerder dit jaar over de concentratie van de Zeeuwse waterschappen zijn aan gedeputeerde staten verschillende suggesties voor gelegd over samenwerkingsvormen, zegt de dijkgraaf „Gs hebben daar ech ter geen gehoor aan willen geven. De staten hebben gelukkig wel naar de waterschappen willen luisteren." Chirurg W. J. C. Aarts: het grootste deel van alle ziekten geneest vanzelf. HULST Chirurg W. J. C. Aarts heeft woensdag 30 september zijn laatste werkdag in het St.-Liduina- ziekenhuis in Hulst. Hij houdt zijn officiële afscheid twee dagen later met een receptie in het ziekenhuis. „Ik heb genoten van mijn beroep en altijd gewerkt met zeer veel ple zier", vertelt hij in een terugblik op zijn veertigjarige loopbaan. „Daar om ga ik woensdag gewoon naar mijn werk, net als anders, en kun nen mensen tot twaalf uur 's nachts een beroep op mij doen". Drieëndertig jaar geleden kwam chi rurg Aarts naar Hulst, waar hij in dienst trad van het R.-K. Liefdehuis, een bejaarden- en verpleeghuis. „Het was daar een gezellige boel", weet hij zich nog te herinneren. „De mensen verbleven daar op grote za len. De mannen schilden de aardap pelen en de vrouwen bereidden de groenten. Later kwamen de bejaar den terecht in 'De Blaauwe Hoeve', maar daar zijn ze langzaam verpie terd want ze hoefden niets meer te doen. Ik vind dat mensen zo lang mogelijk actief moeten zijn. Dan blijven ze in goede conditie en wor den ze minder snel ziek". Het St.-Liduinaziekenhuis is ont staan uit het Liefdehuis en ligt op korte loopafstand van de woning van Aarts. „Wie echter meent dat ik tegenover het ziekenhuis woon, heeft het mis. Ik woon niet tegen over het ziekenhuis, maar het zie kenhuis is tegenover mijn woning gebouwd om het mij gemakkelijk te maken", zegt hij gekscherend. Aarts schat dat hij jaarlijks onge veer twaalfhonderd patiënten onder behandeling heeft gehad. Zijn erva ringen als chirurg hebben hem ge leerd zijn beroep te relativeren. „Bij mijn eerste operaties werkte ik zo veel mogelijk met plaatselijke ver doving. Later begonnen patiënten steeds meer de voorkeur te geven aan volledige narcose. Tegenwoor dig eisen de mensen dat ze weer plaatselijk worden verdoofd. Zo is het ook gegaan met de verstrekking van medicijnen. Vroeger waren de mensen pas tevreden, wanneer een arts hen met veel medicamenten naar huis stuurde. De moderne pa tiënt verlangt dat zijn arts terughou dend is bij het voorschrijven van ge neesmiddelen. Zo ga je vanzelf het betrekkelijke van je vak inzien". Als fervent amateurhistoricus is hij de geschiedenis gaan beschouwen als een op- en neergaande ontwikke ling, die ook in de gezondheidszorg waarneembaar is. „Neem nou de herinvoering van de burenhulp. Wanneer vroeger in mijn jeugd ie mand ziek was in mijn buurt, vond iedereen het vanzelfsprekend om hulp aan te bieden. De laatste tijd hoor je steeds vaker, dat men weer terug wil naar deze situatie. De ge schiedenis is als een slinger, maar met al dat slingeren komen we toch langzaam vooruit. Dank zij de mo derne geneeskunde sterven mensen niet meer op hun vijfendertigste maar worden ze gemiddeld zeventig jaar oud." Hoewel chirurg Aarts met een zeke re weemoed afscheid neemt, is hij blij eindelijk verlost te zijn van de zorgen en frustraties, die inherent zijn aan zijn verantwoordelijke functie. „Het werk is een enorm zware belasting. Je moet veel kun nen verwerken. Je moet a la minute belangrijke beslissingen nemen, waarop je niet meer kunt terugko men. Als een operatie niet goed af loopt, kun je de ingreep niet even overdoen. Daarom is het zenuwslo pend werk. Veel chirurgen gaan ge bukt onder deze zware belasting". Een chirurg heeft het volgens Aarts tegenwoordig extra moeilijk, omdat de patiënt mondiger is geworden en steeds hogere eisen aan de artsen stelt. „De mensen raken steeds meer verwend. Ze hebben tegenwoordig 'recht op volledige genezing'. Men kan niet accepteren dat volledige genezing niet altijd mogelijk is. Het grootste deel van alle ziekten ge neest vanzelf, zonder dat er een arts aan te pas hoeft te komen. Indien ik een redelijke kans aanwezig acht, dat een patiënt uit zichzelf zal gene zen, laat ik een operatie graag ach terwege. Iedere ingreep geeft nu een maal een beschadiging aan het li chaam, dus moet er alleen in het al lernoodzakelijkste geval worden ge opereerd. Bovendien kan geen enke le chirurg de garantie geven, dat een operatie zal slagen". Door de hooggespannen verwach tingen van de patiënten en de zware verantwoordelijkheid van zijn func tie is een chirurg zeer kwetsbaar. Duizenden succesvolle operaties worden snel vergeten, terwijl één foutieve beoordeling een stortvloed van kritiek kan veroorzaken. Aarts: „Hoge bomen vangen veel wind. Ie dereen maakt fouten en ook een chi rurg is niet onfeilbaar. Ik heb altijd getracht om mijn uiterste best te doen. Dat is het hoogst haalbare. Ik hoop dat men na mijn dood zal zeg gen: „Hij heeft zijn best gedaan". Dan kan ik tevreden zijn. Je mag al leen de meningen en handelwijzen van een mens afkeuren, maar hem nooit als méns veroordelen. Je moet altijd proberen om het goede in een mens te zien". Aarts hecht zeer grote waarde aan een goed contact met zijn patiënten. „In iedere zieke zie ik in de eerste plaats niet een patiënt maar een mens. Daarom heb ik ook met zoveel plezier in een klein ziekenhuis als het St.-Liduina kunnen werken. Hier in het land van Hulst ken ik de mensen en juist dit persoonlijke con tact is van het allergrootste belang". „Daarom beschouw ik de naderen de sluiting van het ziekenhuis als een grof schandaal. Het onpersoon lijke wordt voorop gesteld. De na druk valt ten onrechte op de ziekté in plaats van de zieké. Natuurlijk is er technisch gezien meer mogelijk in een groot, centraal ziekenhuis en natuurlijk is het beter om bepaalde specialismen, zoals bijvoorbeeld vaatchirurgie, te centraliseren. Maar men vergeet dat een klein zie kenhuis gemakkelijk negentig pro cent van de patiënten kan blijven behandelen". „Straks zullen de mensen uit Hulst aangewezen zijn op het ziekenhuis in Terneuzen. Ze raken dan hele maal geïsoleerd, want door de grote afstand zal het bezoek minder wor den. Al vanaf 1 oktober zal het zie kenhuis langzaam gaan wegkwij nen. Chirurgie is dan alleen nog maar mogelijk op kantooruren, van acht tot vijf. Daarmee is het zieken huis in feite afgelopen, want 40% van de spoedgevallen vindt plaats na vij ven en in het weekeinde. Wie om kwart over vijf iets mankeert, krijgt te horen, dat hij naar Terneuzen moet gaan. Dat is een enorme verar ming en achteruitgang". De meeste ongevallen, die door Aarts worden behandeld, gebeuren niet in het verkeer, maar bij de men sen thuis. „Je leest in kranten ge noeg over ongevallen op straat of op het werk, maar nooit over een huis vrouw die van een keukentrap is ge vallen. De thuisongelukken komen veruit het meest voor. Doe-het-zel- vers die door-de-weeks op een kan toor zitten, maar in het weekeinde cirkelzagen gaan hanteren". Aarts kent de chirurgie als geen an der, want hij heeft zelf de nodige in grepen moeten ondergaan in zijn le ven. „Ik heb bijna alles meege maakt en kan dus ook vanuit het oogpunt van de patiënt over ingre pen meepraten. Ze hoeven mij echt niet te zeggen: „Dokter, u zou het zelf eens moeten voelen", want vaak kan ik antwoorden, „dat ik de zelfde kwaal heb gehad". BRUINISSE - De burgemeester van Bruinisse, T. C. Hekman, vreest voor een recreatieve wildgroei langs de oe vers van het Zijpe, na de opening van de weg over de Philipsdam. Voor dat gebied is met het oog op de toekomsti ge ontwikkelingen planologisch nog niets geregeld, aldus de Bruiniser burgemeester. „En dat is wel nodig, want Bruinisse is dan het eindpunt voor al het verkeer dat over de nieu we weg komt", aldus de heer Hekman. Hij acht het niet uitgesloten dat met name dagtoeristen vanuit west-Bra bant en Zuid-Holland massaal op zoek zullen gaan naar recreatiemogelijkhe den langs de Schouwse kust. Ze zullen dan vooral hun oog laten vallen op ge bieden direct in de buurt van de nieu we Philipsdam. De heer Hekman vertelde dit donder dagmorgen tijdens een persexcursie die werd gehouden in het kader van het ondertekenen van het beleidsplan Krammer-Volkerak, aanstaande za terdag in Oude Tonge. Uit zijn woor den bleek dat voor het gebied aan de binnenzijde van het Grevelingenmeer, met name het Grevelingenstrand, wel de (planologische) zaken geregeld zijn. Daar geven het rijk en de provincie prioriteit aan, aldus de heer Hekman, maar het gevaar bestaat dat daardoor de ontwikkelingen langs de Zijpe-oe- vers wat naar de achtergrond verscho ven worden. En dan is er het risico van wildgroei, zei hij donderdagmorgen. Hekman pleitte voor het nemen van maatregelen. Hij heeft daar al contac ten met ambtenaren van de provincia le planologische dienst over gehad. Op bestuurlijk niveau heeft de gemeente Bruinisse dat nog niet aangekaart. Tijdens de excursie werd duidelijk dat het water van het Krammer-Volkerak snel aan het verzoeten is. Voor de af sluiting van de plas was het zoutgehal te nog 16.000 miligram per liter, mo menteel is het 1000 miligram per liter en gestreefd wordt naar 500 miligram per liter. Die situatie wordt het vol gend seizoen verwacht. Een van de problemen waar het Kram- mer-Volkerak mee te maken krijgt is de oeververdediging. Het is nu al dui delijk dat grote stukken van de oever als gevolg van de erosie in het water zullen verdwijnen. Om daar wat aan te doen zijn twee alternatieven mogelijk; een vaste oververdediging of een voor- oeververdediging. Deze laatste moge lijkheid bestaat uit het storten van een oeververdediging in het water. Met het beschermen van de oevers in het Krammer-Volkerak-gebied is echter een enorm bedrag gemoeid. Donder dagmorgen werd duidelijk dat oever verdediging gemiddeld 1 miljoen gul den per kilometer kost. Waarschijnlijk zal dit probleem zaterdag bij de onder tekening van het beleidsplan ook on der de aandacht worden gebracht. HULST - In het kader van de verbroe dering met Hulst maakt een delegatie van 24 mensen uit het Westduitse Mi chelstadt vanaf vandaag (vrijdag) tot en met maandag weer een excursie naar de Reynaert-stad. De delegatie, onder leiding van burgemeester R. Ruhr uit Michelstadt, wordt van avond om 19.45 uur op het Hulster stadhuis begroet door burgemeester mr. F. A. W. Jacobs, wethouders en en kele leden van de raad. Hierna be zoekt het gezelschap in de Willibror- dusbasiliek een concert van het Hul ster gemengd koor, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filiaal van de Banque Parisbas. Na afloop is er in het Bonte Hert nog een informele gezellige bijeenkomst. De gasten overnachten in twee hotels én het pension De Hoeksteen in Sint- Jansteen. Zaterdag worden de bezoe kers uit de zusterstad om 11.00 uur offi cieel ontvangen in de burgerzaal van het gemeentehuis, 's Middags brengt men een bezoek aan het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde waar het resultaat van de Deltawerken wordt bekeken. Zondag maakt het ge zelschap een rondrit door de gemeen te. De bus zal bij enkele bezienswaar digheden halt houden. Zo staat een vi site aan het pas heropende verzor- gings- en verpleeghuis De Blaauwe Hoeve en de open dag van de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de Clingé- weg op het programma. Maandagmor gen is er nog gelegenheid om te winke len of te markten. Rond de middaguur vertrekken de gasten weer naar Mi chelstadt. Ook oud-burgemeester P. i. G. Molthoff zal als ereburger van beide gemeenten van de partij zijn. Onder zijn bewind ontstond in 1969 de ver broedering tussen Hulst en Michel stadt. HOEK - De Hoekse kunstenaar Ernest Joachim heeft een eerste prijs gewon nen bij een wedstrijd van het Amster damse Beeldhouwers Collectief. Deelnemers moesten in een klein plastiek „het dagelijks leven integre ren en het werk voor een breed pu bliek toegankelijk maken". Het beeldhouwwerk mocht niet groter zijn dan twintig centimeter. Joachim kan zijn werk 'Schijven' nog niet laten zien want het staat tot eind oktober op een expositie bij het Amsterdams Col lectief aan de Zeilmakersstraat. TILBURG - In de toelichting op de miljardennota ontbreekt een beleids visie voor land- en tuinbouw. Minis ter Braks heeft zijn kans laten liggen om duidelijkheid te brengen en de on rust onder de boeren weg te nemen. Dit zei voorzitter ir A. Latijnhouwers van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) tijdens een verga dering van het hoofdbestuur in Til burg. Hij vroeg zich af welke waarde het ka binet nog toekent aan land- en tuin bouw. „Wat heeft men over voor de melkkoe die land- en tuinbouw voor de schatkist toch altijd nog is?" Voorzitter Latijnhouwers stelde dat er van coördinatie tussen de verschillen de ministeries nauwelijks sprake was. In zijn vergadering kwam het hoofdbe stuur tot de conclusie dat er samen hangende visie voor land- en tuinbouw moet komen. Ten aanzien van de ak kerbouw zou een structuurbeleid ge voerd moeten worden, zowel door de Europese gemeenten en de lidstaten. Ook vindt hij dat er meer duidelijk heid moet komen rond het milieube leid en het fiscaalbeleid. GOES De Zeeuwse Sportraad houdt vier informatieavonden over de komende cursus voor algemene re creatie sportled(st)ers. Deze RSL-A- cursus begint in november. De cursus is bestemd voor vrijwilligers die graag leiding willen geven aan re creatieve sportbeoefening of dat mis schien al jaren doen en leert vlot te or ganiseren, spelregels van een aantal takken van sport, wat te doen om blessures te voorkomen en vooral een goed spelleid(st)er te worden. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan spelvormen in de zaal en buiten, gezelschapsspelen, grote organisatie vormen en kampactiviteiten. De cur sus wordt afgesloten met een examen, wat in geval van slagen recht geeft op een diploma dat officieel door het mi nisterie van wvc is erkend. Om deel te kunnen nemen aan deze cursus, die ge durende een half jaar één avond per week wordt gegeven, moet men mini maal 17 jaar zijn. De Zeeuwse Sport raad verleent subsidie in de kosten van de cursus, die wordt gegeven door docenten van de Nederlandse Katho lieke Sportfederatie. Volgens de Zeeuwse Sportraad bestaat er een dui delijke behoefte aan recreatiesportlei ders onder trim- en recreatiegroepen bij sportverenigingen, maar ook daar buiten. Met name in Zeeuwsch-Vlaan deren en op Walcheren en Beveland is de vraag naar recreatiesportleiders groter dan het aanbod. De informatieavonden over de RSL-A- cursus worden gehouden in de volgen de plaatsen: maandag 5 oktober (19.30 uur) in 'De Legerdiek' aan de Westwal in Goes; dinsdag 6 oktober (19.30 uur) in het gebouw van de sportvereniging Walcheren aan de Olympiaweg in Vlis- singen; woensdag 7 oktober (20.00 uur) in 'De Hoekzak' in Oostburg; maan dag 12 oktober (19.30 uur) in 'Den Dul- laert' in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 17