Werkgroep gaat dorpsplan voor Ossenisse ontwikkelen Weinig veranderingen bij badmintonteams Bewoners Terhole in beroep tegen bouw van nertsenfarm 4198 PZC/streek KARBONADE RIBLAPPEN SOEPVLEES TARTAAR GEMEENTE HULS1 Busreis naar opera in Gent V rou wenleerj aar in Terneuzen Hulst en Axel Vrouwen voor yj*0^0ddibebbenverloren"aldusIdediesa in Uzendijke Nieuwe koning Zeeuws-Vlaamse wipschutters Veel brommers in slechte staat bij controle Bromfietser bij botsing gewond gemeei FAMILIEBERICHTE! J Wteml Z60UW$~VsmMimw TER VERBETERING LEEFBAARHEID axel Kaarting - De Axelse wijkvereni- ging De Boemerang hield vrijdag de eerste seizoenkaarting voor zeventig deelnemers. Geslaagd -Annelies de Ridder-Wie mes uit Axel is in Utrecht geslaagd voor het vakexamen uitvaartbezorger. Dit examen gaat uit van de Nederland se Unie van Ondernemers in het Uit- vaartverzorgingsbedrijf. clinge Dansavond Zaterdag 26 septem ber wordt in het gemeenschapscen trum Malpertuus te Clinge een dans- bingo-verlotingsavond gehóuden. Ie dereen van 50 jaar en ouder is welkom. De feestavond begint oml9.30 uur. hulst Inzameling - De Rotaractclub Zeeuwsch-Vlaanderen heeft 35.000 gulden bijeen gebracht voor de bestrij ding van polio. Het totale bedrag, dat door de Stichting Ter Ondersteuning van Poliobestrijding (STOP) is opge haald, is hiermee gestegen tot 358.000 gulden. Het geld is bestemd voor polio bestrijding in Burkina-Faso. De inza melingsactie werd een groot succes dankzij een internationale sponsor- tocht per amflbieflets. Vrouwenorganisatie De Ka tholieke Vrouwenorganisatie (KVO) kring Hulst houdt donderdag haar jaarvergadering in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' aan de Sport- laan in Hulst. Op het programma staan onder meer het kas- en jaarver slag. Voor de bestuursverkiezing zijn aan de beurt van aftreden rayon Graauw, Lamswaarde en Terhole me vrouw R. Verrassel, die niet herkies baar is. Voor rayon Kloosterzande, Vo gelwaarde mevrouw R. Verschuerenp- van Daele welke ook niet herkiesbaar is. Verder volgt er een toelichting op het kringprogramma 1987-1988. oostburg Thema-avond vam 'Lotje' Mime-theater Het Frans-Belgi sche mime-theaterduo Les Turlupins treedt 18 november op in het sociaal- cultureel centrum Den Hoekzak in Oostburg. Het optreden, georgani seerd door Jongeren Organiseren Eve nementen in West, begint om 20.30 uur. i NCVB Ds Slenger uit Halsteren houdt 1 november in het Hervormd kerkcentrum in Oostburg een lezing over stervensbegeleiding. De lezing begint om 14.00 uur. Slenger komt naar Oostburg op uitnodiging van de Nederlands Christen Vrouwenbond. Commissie financiën - De raads commissie financiën van Oostburg vergadert vrijdag om 14.00 uur. Op de agenda staan: het afwijzen van een subsidieverzoek van primair beroeps gerichte volwasseneducatie; subsidie aan het vrouwengezondheidscentrum Katelijne en aan de voetgangersver eniging VBV. JasVan gent Collecte - De collecte van het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding heeft in de gemeente Sas van Gent ruim 6.500 gulden opge bracht. kaart ing sint-jansteen Bejaardenschieting De rk za am slag Culturele avond welzijn ouderen Kaar ting - De strijd om de club titel van de Zaamslagse kaartvereniging DVV blijft vooralsnog geheel open. In clublokaal 'Het Wapen van Zeeland' won Nico Knol. BRIGITTE VAN DE WATER TERUG BIJ TERNEUZEN Subsidie terneuzen Handlijnkunde De stichting Aurin houdt woensdag 24 september een lezing over handlijnkunde. Spre ker is Pierre Brepoels, hij volgde tien jaar geleden een cursus parapsycholo gie bij de Engelse professor Tony Al- lard. De lezing begint om 20.00 uur in 'Pro Rege' in Terneuzen. Aquariumvereniging - De aqua riumvereniging De Albino Zwaarddra ger in Terneuzen houdt zaterdag een informatiemiddag voor de jeugd in het wijkgebouw Het Rivierenhuis aan de IJsselstraat in Terneuzen. Van 14.00 tot 17.00 uur kunnen jongeren vrijblij vend en gratis advies krijgen over de verzorging van vissen, goudvissenkom of aquarium. Dat alles onder het motto 'Aquariumvereniging helpt jongeren'. Hengelwedstrijd - De junioren waren goed vertegenwoordigd in de derde kreekwedstrijd, die de henge laarsvereniging ONI uit Terneuzen aan de Uitwatering hield. Mike Fieret werd eerste voor respectievelijk Je roen Indenbos en Chris Pey. Er was, volgen het bestuur van ONI, sprake van een redelijke vangst. Fieret totali seerde 171 punten, Indenbos 142 en Pey 138. Bazar - Het kernbestuur van de stichting Welzijn voor Ouderen houdt 15 en 16 oktober de jaarlijkse bazaar in centrum De Veste in Terneuzen. Wet houder J. van Rooijen opent de festivi teiten donderdag 15 oktober om 14.00 uur. Werkbezoek b en w aan Schoondijke Sjuttul BIJ RAAD VAN STATE MAGER HART GEHAKT RUND-GEHAKT KROKETTEN GELDERSE GOES WAALWIJK MADE •SCHIJNDEL ROOSENDAAL PRINCENHAGE BC Schepnet HINDERWET Plan voor het bouwen van een magazijn op een perceel gelegen aan de Industrieweg te Hu| v.r.v. Morres Meubelbedrijven B Industrieweg 2 te Hulst DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 OSSENISSE De gemeente Honte- nisse heeft een werkgroep ingesteld, die een dorpsplan voor de kern Osse nisse moet gaan ontwikkelen. Het dorpsplan zal concrete voorstellen gaan bevatten ter verbetering van de leefbaarheid van de kern. Donderdag hield de werkgroep haar eerste inlei dende vergadering. Ossenisse hoort samen met het dorp Terhole tot de kwijnende kernen van Hontenisse. Het inwonertal bleef in 1986 weliswaar stabiel in tegenstel ling tot Terhole maar de gemeen schappelijke voorzieningen laten zeer te wensen over. Het dorpshuis moet dringend worden opgeknapt, er is geen enkel café in het dorp, de belangrijke weg naar Kloosterzande verkeert in slechte staat, het openbaar vervoer Uitslag: Jokeren: 1. mevrouw M. de Cock; 2. mevrouw T. O'Shea; 3. mevrouw J. Vercau- teren. Bieden: 1. J. de Waal; 2. mevrouw De Gijsel; 3. G. de Schepper. OOSTBURG In het vrouwencon tact 'Lotje' in Oostburg wordt donder dag een thema-avond gehouden. Het thema is 'moeder en zonen'. Naar aan leiding van een inleiding zal er worden gediscussieerd. De avond begint om .acht uur. CLINGE In het gemeenschapshuis in Clinge werd een prijskaarting voor ouderen en behandicapten gehouden waaraan 56 personen deelnamen. Uitslag: 1 L. Colsenb, Clinge, 2 R. Linthout, Axel, 3 O. van Overmeiren, Hulst, 4 A. Ruy-' loft, Clinge, 5 J. de Letter, Clinge. Uitslag kampioenschap heren: 1 J. de Letter met 9+74 punten; 2 J. de burger met 9+59 pun ten; 3 Fr. Piessens met 8+15 punten. Kam pioenschap dames: 1 mevr. Boone met 8+52 punten; 2 mevr. De Block met 8+43 punten. bond voor ouderen houdt woensdag de maandelijkse bejaardenschieting in het gemeenschapscentrum 'De Wa rande' in Sint-Jansteen. De zaal gaat open om 13.00 uur en de eerste pijlen vertrekken om 13.30 uur. Prijsjokeren - De afdeling Sint- Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen hield in het gemeenschaps centrum 'De Warande' een wedstrijd prijsjokeren. Er waren achttien, voor namelijk vrouwelijke, deelnemers. De eerste prijs ging naar mevrouw Esse-' ling uit Hulst, gevolgd door mevrouw Van Goethem uit Sint-Jansteen en i mevrouw Mens uit Hulst. De kaart- wedstrijden worden voortaan elke der de woensdag van de maand in 'De Wa rande' gehouden. Woensdag 23 sep tember begint om 13.30 uur een schie ting voor ouderen. schiet tekort en zo kan de lange was lijst van 'knelpunten' nog verder door gaan. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente en van de dorpsraad Ossenisse. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen hanteert de voorzittershamer. Er zal worden ge tracht op korte termijn een dorpsplan op te stellen, dat vervolgens door de gemeenteraad moet worden beoor deeld. Ook de provincie zal bij de op stelling van het dorpsplan worden be trokken, aangezien de provincie een speciale subsidiepot voor het kleine kernenbeleid heeft ingesteld. Vandaar heeft drs J. de Feyter van het Kleine- Kernenteam van de provincie Zeeland als adviseur zitting in de werkgroep. Secretaris van de werkgroep E. J. M. Eijsackers, die namens de gemeente Hontenisse deel uitmaakt van de werkgroep, kan nog geen mededelin gen doen over concrete voorstellen voor het dorpsplan. „De vergadering was een kennismakingsbijeenkomst, waarin geen concrete plannen zijn ge maakt. We hebben wat zitten filosofe ren over de knelpunten in het dorp Os senisse. Er is van de kant van de ge meente echter een duidelijke bereid heid om de kleine kernen te stimule ren". ZAAMSLAG - De afdeling Zaamslag van de stichting Welzijn voor Ouderen begint morgen, woensdag, het nieuwe seizoen met een culturele middag. Tij dens deze middag zal Israël in de be langstelling staan. De heer De Pooter uit Sluiskil, die jarenlang in Israël ver bleef, zal onder meer dia's over het land vertonen. Deze middag word ge- eert begint om 20.00 uur en houden in gebouw De Poort en begint pTPnt Vprtrpi,f nrT1 ion„eb OOSTBURG - De Stichting W est-Zeeuwsch-Vlaanderen m oktober een busreis naar de Gent. Er zal dan een bezoek gebracht aan het concert van ner Symphoniker, onder leid Gerd Albrecht. Solist is de vit Hoelscher. Uitgevoerd word Concerto voor viool en orkes opus 61 van Beethoven en desi nr 8 in G, opus 88 van Dvorak l Brigitte van de Water, terug op het oude nest. om 14.00 uur. De verdere uitslag: 2. J. Hamelink, 3. R. Mi- chielsen. Voor geinterreseerden begint er 17 ok tober in Oostburg een cursus handlijn kunde. De gespreksgroep van Aurin komt vrijdag 25 september in 'Den Hoekzak' in Oostburg bijeen. De aanvang is 20.00 uur. De verdere uitslag was als volgt. 4 T. Strij- donk 110; 5 H. Dellaert 109; 6 J. Harms 89; 7 A. Hamelink 82; 8 R. Suy 73; 9 J. van Houdt 63; 10 R. de Ruyter 54. Een dag eerder hield ONI een wedstrijd voor haar jeugdleden. Hiervoor kwamen 22 deel nemers opdagen aan de Oostkolk in Teneu- zen. De uitslag luidde: 1M. Dezutter; 2 E. De- zutter; 3 M. Florussen; 5 M. Rouw; 6 R. de Ruyter. De welwillendheid van de gemeente komt niet voort uit de wetenschap, dat de subsidie van de provincie voor het oprapen ligt. Eijsackers: „De ge meente moet eerst zelf al het mogelij ke doen, voordat er bij de provincie kan worden aangeklopt. De gemeente is in eerste instantie zelf verantwoor delijk voor het kleine kernenbeleid. Er is pas een beroep op de provincie mogelijk indien de gemeente kan aan tonen, dat ze zelf over te weinig finan ciële middelen beschikt om de nood zakelijke voorzieningen te treffen". De heer F. C. A. Z. Buyle van de dorps raad Ossenisse wil nog niet veel losla ten over de inhoud van het gesprek met de gemeente. „We hebben wel voorstellen gedaan namens de dorps raad, maar die moeten door zowel de inwoners van ons dorp als de gemeen te eerst nauwkeurig worden bekeken. Ik ben er echter van overtuigd dat de contacten met de gemeente vrucht baar zullen zijn. Ik geloof dat een groot deel van de gewenste verbeteringen nog vóór 1990 gerealiseerd zal zijn". Dat het slecht gesteld zou zijn met de leefbaarheid van Ossenisse wordt door de heer Buyle verontwaardigd van de hand gewezen. „Ossenisse is geen be labberde leefkern, maar bruist van ac tiviteit. We hebben geen leegstand van woningen en er zijn zelfs mensen uit Terneuzen, die in ons dorp zijn gaan wonen. We doen allemaal ons uiterste best om het dorp voor zowel jong als oud aantrekkelijk te maken". SCHOONDIJKE Woensdag bren gen b en w van Oostburg een werkbe zoek aan de kern Schoondijke. In de middaguren worden enkele werken, waaronder de molen, bezocht. Daarna volgt een gesprek met het dagelijks be stuur van de dorpsraad van Schoon dijke, om half acht wordt een hoorzit ting gehouden waarop bewoners hun wensen of grieven kenbaar kunnen maken. Ter afsluiting van het bezoek hebben b en w nog een onderhoud met de voltallige dorpsraad. TERNEUZEN De badmintoncom- petitie is weer begonnen. In het voor bije weekend werd reeds de eerste wedstrijddag afgewerkt. Eerder had den al een aantal spelersmutaties plaatsgevonden bij de vijf Zeeuws- Vlaamse verenigingen. Echt grote veranderingen vielen er niet te note ren. De Zeeuws-Vlaamse topper BC Terneuzen timmerde nog het meeste aan de weg. Zij zagen Nanette van der Mark vertrekken naar de Middel burgse eersteklasser Avanti. Zeeuws kampioene Brigitte van de Water be wandelde de omgekeerde weg. Na een aantal jaren bij Avanti keerde de er varen speelster terug naar haar vroe gere vereniging. Ook Claudia van Raalten is weer terug op het oude nest. Zij vervangt de gestopte Marij ke van Driel. Zodoende heeft de landelijke der deklasser een geheel vernieuwde 'da meskant'. Dat zal in de eerste competi tiewedstrijden in de mixed- en de dub- belpartijen zeker enige gewenning en aanpassing vragen. Het herenduo Ro bert Peters en Marcel Wisse is daaren tegen wel al op elkaar ingespeeld. Zij vormden het vorige seizoen een ijzer- sterk koppel en zijn ook in het enkel moeilijk te kloppen. De tweede plaats van dat seizoen heeft in het Terneu- zense kamp van trainer Jan Peters voor deze competitie de nodige ver wachtingen opgeroepen. Brigitte van de Water, die vanaf vorig jaar minder is gaan trainen, zegt echter: „Ik vind het gevaarlijk hoor, om te zeggen, dat wij kampioen worden. Dat moeten we nog maar afwachten. We zullen in ieder ge val zo hoog mogelijk proberen te eindi gen. Ik zal zo goed mogelijk mijn best doen, meer kan een mens niet doen", aldus de 28-jarige Hoekse dame. Het verblijf in de vierde klas van het 2e team was slechts van korte duur. Zo dat zij evenals hun clubgenoten van de teams 3,4 en 5 weer uitkomen in de eer ste klas van-het district. De enige andere Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordiger op landelijk niveau is het Oostburgse Sjuttul. De Oostbur gers pendelen de laatste jaren op en neer tussen het landelijke niveau en het district. Het jeugdige team met nieuwelinge Mia de Rij, Jacqueline van Esch en de gebroeders Edo en Martijn Pfaff kunnen op herhaling in de vierde klas. Evenals twee jaar gele den is Ria Pieters de grote afwezige. TERHOLE - De bewoners van de No- tendijk in Terhole gaan in beroep bij de Raad van State om de bouw van een nertsenfarm in hun dorp te ver hinderen. Ze zullen de Raad van State verzoeken het besluit van de gemeen te Hontenisse te schorsen, waarin een vergunning voor de vestiging van een pelsdierenfokkerij werd verleend. „Zolang de schorsingsprocedure loopt, kan er in onze buurt geen nert senfarm worden gebouwd", laat een strijdlustige Jan Ottens na een spoed vergadering van de bezorgde bewo ners weten. „Het is onvoorstelbaar hoe deze zaak bij de bevolking leeft. Hoe wel velen geloven dat de nertsenfarm moeilijk tegengehouden kan worden, is de overgrote meerderheid van onze straat toch op de bijeenkomst vesche- nen. Iedereen is geweldig teleurge steld in de houding van het gemeente bestuur." Ottens is ervan overtuigd dat de bouw vergunning voor de nertsenfokkerij ten onrechte is verstrekt. Hij be schouwt de gemeente Hontenisse als de hoofdschuldige, maar ook het Wa terschap gaat volgens hem niet geheel vrijuit. „Ik vind het opmerkelijk dat het Waterschap niet heeft gereageerd op de bouwplannen. Waarschijnlijk is er geen enkel contact geweest tussen de gemeente en het Waterschap. Het zou me verbazen als het Waterschap zomaar akkoord gaat met de komst van een nertsenfarm. Al het afval van zo'n bedrijf komt immers via het re genwater in de sloten van het water schap terecht. En dan te bedenken dat die nertsenfokker zelfs geen lozings vergunning heeft aangevraagd." De bewoners van de Notendijk voelen zich extra gekrenkt, omdat de ge- SCHOUDER (OP OP) DIKKE MAGERE MAGER FIJNE RUND P.K. P.K. P.K. 3* Groothandels-KORTING f 1,— p.k. korting bij afn. van 5 kilo per vers vleessoort. Excl. reclame's. VOOR UW HUISDIER VARKENS - RUND MOOI FIJN BECKERS VLEES GEKOOKTE (STUK) Kamperfoeliestr 85 Grotestr. 309 Den Deel 4 Hoofstr. 166 Maandag gesloten Koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag tot 14.00 uur. Voltastr. 9 P. v. Spaandonstr. 60 in Almarkt Geopend zoals supermarkt Afgelopen seizoen hielp zij Sjuttul nog wel naar de afdelingstitel. Maar vanaf dit seizoen houdt Ria Pieters het competitie spelen voor gezien. Ondanks deze aderlating is trainer Hans Brand samen met zijn sterkste TERNEUZEN - Vrouwen die na de la gere school niet hebben doorgeleerd of slechts enkele jaren voortgezet on derwijs hebben genoten, kunnen dit seizoen nog terecht bij het Vrouwen leerjaar in Terneuzen, Hulst en Axel. In de cursus van een jaar wordt de kennis van taal en rekenen opgefrist en aangevuld. Daarnaast komen be paalde thema's aan bod die van be lang zijn voor vrouwen.-Die thema's worden door cursisten en begeleid sters samen bepaald. Vrouwen die de cursus in voorgaande jaren volgden, kregen meer zelfver trouwen. Velen schreven zich na het leerjaar in voor een andere cursus of opleiding. Ook vrouwen met kleine kinderen kunnen zonder probleem deelnemen. Voorgratis kinderoppas wordt gezorgd. De bijeenkomsten in Terneuzen zijn iedere dinsdagochtend van 8.45 tot 11.15 uur, in Hulst 's maan dags van 9.00 tot 11.30 uur en in Axel op woensdagen van 9.00 tot 11.30 uur. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen; 01150-12942. dame Jacqueline van Esch optimis tisch gestemd. Van Esch: „We krijgen sinds Hans Brand trainer is veel meer aandacht dan vroeger. Toen werd er helemaal niet getraind. Dat is nu wel het geval. Ik geef ons daarom een goe de kans om erin te blijven." Bij het Sluisse BC Schepnet, dat dit jaar zijn vijfjarig bestaan viert, heeft men veel minder aspiraties. Het zag er zelfs naar uit dat men niet van start zou kunnen gaan. De Sluisse club stoomde vanuit zijn oprichting gelijk door naar de hoogste afdelingsklas. Daar werd men het slachtoffer van de inkrimping van het aantal clubs in de eerste klas, waardoor de zesde plaats toch nog degradatie betekende. Erg vindt men dat gezien de penibele om standigheden niet. Speler Marcel Ide: „Onze sterkste dame Ellen Ruesen is gestopt. Zij heeft de voorkeur aan het tennis gegeven. Mijn eigen vrouw, die ook speelt, is pas bevallen. We konden in de persoon van Emmy Bodderij slechts één vervangster vinden. Naast onze vaste dame Fien Hoste was zij al leen voor de thuiswedstrijden beschik baar. Districtsvoorzitter Jan Hof heeft ons toen uit de nood geholpen. Hij hielp ons voor de uitwedstrijden aan Wilma van Ham uit West-Souburg. Bijna al onze uit-matches vinden na melijk aan de overkant plaats. Eerste klasse zou voor ons dan ook te hoog ge weest zijn. Dat bleek in onze eerste wedstrijd tegen Jong Ambon die we IJZENDIJKE - De werkgroep Vrou wen voor Vrede in West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt woensdag, in het kader van de Vredesweek, een koffie ochtend in IJzendijke. Vanaf 9.30 uur kan men dan terecht bij Els Verdur- men, Prinsessenstraat 1. men met Peter Vercruysse het heren- deel van het team vormt. BC Groot Sas speelt dit jaar weer in de eerste afdelingsklas met Piet Beze- mer, Frank Wauters, Tjitske Baars, Lia de Bock, en Chantal Wauters. BC Den Ossaert is een vereniging waar de recreanten het gezicht bepalen. Zij spelen met twee teams in de lagere klassen. Gent vertrekt om 18.00 uur ui burg. AARDENBURG De nieuwe van de Zeeuws-Vlaamse bo staande wipschutters heet T van de sociëteit 'De Batavit Hulst. Ondanks het slechte w ren veel koningen en keizers denburg aanwezig. Na vijf werd de eerste vogel afgeschotf dertiende ronde schoot de he< ser de koningsvogel af. Dit b tevens, dat de sociëteit 'De I ren' volgend jaar het kampi0f mag organiseren. De nieuwe ontvang uit handen van vo Bruggeman een grote beker. De uitslag van de blokschieting in burg luidt: wip 1:1. W. d'Hondt.Elv H. Geernaert, Aardenburg, 3 r Aardenburg, 4. E. Pottelberghe, Zr 5. J. Dossche, Knokke. Wip 2:1 'j Oostende, 2. C. de Block, Zuiddor Veldkamp, Aardenburg, 4. J, pia Ellewoutsdijk. TERNEUZEN - De gemeent van Terneuzen heeft gisteren controle op de deugdelijkhe bromfietsen aan 29 brommerb ders een bekeuring uitgedeeld, trole vond plaats op het sluiz plex. Slechts zes brommers w een zodanige staat dat ze dooi ten rijden. Het meest voorki euvel aan de voertuigen was hel te vermogen. Ook kwam het v| de brommers niet alleen ware! voerd maar ook slechte remmj den. Drie brommers werden i ter plekke in beslag genomen. KOEWACHT - Bij een aanrij Koewacht zondagmiddag om kwart over vijf raakte de II Belgische bromfietser W. v. d wond. Hij werd met een bov< breuk en een gebroken sleu naar het Elisabethziekenh Sluiskil overgebracht. De bromfietser uit Lokeren ree Nieuwe Karnemelkstraat Koewacht. Hij gaf geen voorn de 59-jarige automobilist R. Ij Koewacht die van het Kruisp; ting 't Zand wilde rijden. M. rei vankelijk door, maar meldde zii zelf op het bureau. De omsta; den waaronder het ongeluk worden nader onderzocht, politiewoordvoerder. meente zich blijkbaar minder interes seert voor haar eigen inwoners dan voor een buitenstaander. „We vragen ons af hoe de gemeente het belang van één man zwaarder kan laten wegen dan de belangen van 27 gezinnen. Een inwoner uit ons eigen dorp heeft ja renlang vergeefs geprobeerd om de grond te kopen, waarop nu een nert senfokkerij dreigt te verrijzen," zegt Ottens. Volgens Ottens is het de bewoners nu werkelijk menens. Men wil niet lijd zaam wachten op het oordeel van de Raad van State, maar intussen zelf al het mogelijke doen om de nertsenfarm uit het dorp te weren. Alle gemeente raadsleden zullen worden benaderd, opdat de raad alsnog zijn veto over het gewraakte besluit kan uitspreken. „We zullen niet toelaten dat er in ons dorp een nertsenfokkerij wordt ge bouwd". Bestuur, bewoners en personeel van Bejaarden centrum 'De Vurssche' te Axel geven met leedwe zen kennis van het overlijden van de heer H. A. M. SIKKEMA vanaf 1963 tot 1981 penningmeester, vanaf 1981 voorzitter Met bijzonder respect gedenken wij zijn toewij ding aan de ouder wordende mens. Wij wensen mevrouw Sikkema en haar kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Axel, 20 september 1987. Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend dat zij voornemens zijn om vergunning te verlenen ingevolge de hinderwet naar aanleiding van een aanvraag van: A. de Belie, Vismarkt 6 te Hulst tot het wijzigen van een slagerij in een inrichting bestemd tot het bewerken, bakken en verkopen van vis en visprodukten, op het perceel Vismarkt 6 te Hulst; P. F. van Poele, 's-Gravenstraat 273 te Clinge, tot het oprichten en inwerking hebben van een machineberging annex opslag van landbouw gewassen, op het perceel Tlberghienweg 10 te Clinge, e.e.a. zoals op de bij de aanvragen behorende be scheiden nader is aangegeven. Daaraan zullen voorschriften worden verbonden ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvra gen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende twee weken alsmede daarna tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de geschik- king op de aanvraag ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, Grote Markt 21 te Hulst ter inzage, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Bovenbedoelde bescheiden liggen bovendien op 26 september en 3 oktober 1987 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage op het groepsbureau der rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst; De aanvrager, degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag alsmede een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende twee weken na heden bij het gemeentebestuur ge motiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen met betrekking tot de ontwerp-beschikking. De be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschift indient kan even wel verzoeken zijn persoonlijke gegeven niet be kend te maken. Zij vestigen er voorts de aandacht op dat de aan vrager, degenen die bezwaren hebben ingebracht tegen de aanvraag/ontwerpbeschikking en de be langhebbenden die aantonen dat zij daartoe rede lijkerwijs niet in staat zijn geweest, te zijner tijd naar aanleiding van de beschikking beroep kun nen instellen bij de Kroon. Hulst, 22 september 1987 Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs, de secretaris, mr. H. J. v. Geesbergen Geheel onverwachts is van ons heengegaan, broer en zwager PIETER LUTEIJN op de leeftijd van 72 jaar. Oostburg: A. Masclee-Luteijn Aardenburg: M. van Iwaarden-Luteijn H. van Iwaarden Zuidzande: P. van Cruijningen C. M. van Cruijningen-deBn Aardenburg: E. van Daalen-van Cruijning 20 september 1987. De burgemeester van Terneuzen brengt ter mene kennis dat op donderdag, 24 septei 1987, te 19.30 uur in het stadhuis van Terne een openbare vergadering van de raad de: meente zal worden gehouden. Terneuzen, 22 september 1987. De burgemeester voomoemc C. Ockeloen zeehaven industrie recrea De burgemeester van de gemeente Hulst brei op grond van artikel 19a van de wet op de ruit lijke ordening, ter openbare kennis dat het col! van burgemeester en wethouders van Hulst v) nemens is bouwvergunning te verlenen met1 passing van artikel 19 van de wet op de ruimt ke ordening en artikel 50. lid 8, van de woninf voor het bouwen van een magazijn op een perj tussen enerzijds de Absdaalseweg 21 t/m 2, Absdaalseweg 33 en anderzijds de Industriewf Hulst, kadastraal bekend Hulst, sectie D, no, en 747. Ter plaatste geldt het bestemmingsplan daalseweg'. Het betreffende gedeelte van het. I ceel waarop het magazijn zal worden geboi heeft de bestemming 'bedrijven'. j Aangeziën de maximaal toelaatbare gootnoog van 10 m wordt overschreden, is het bouwplajj strijd met het ter plaatse geldende bestemrm'l plan. Met ingang van 23 september 1987 ligt het bo H plan gedurende veertien dagen op de afdeling I gemene zaken van de gemeentesecretarie W een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaren heeft tegen het bouwpj kan deze gedurende voornoemde termijn sennj lijk indienen bij burgemeester en wethouders, Hulst, 22 september 1987. De burgemeester van mr. F. A. W. Jacobs. HUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 34