Zorgen om verlies bij zorgwoningen Duinoord Brug in Grevelingendam krijgt een grote beurt Tholenaren missen de kracht van het water IKV krijgt nog een kans in Zierikzee Schippers in actie Milieu monument Vestiging M' in Oude Ton waarschijnlij Zweeds bedri Skandjuice komt naar Gi Gemeenteraad oneens over benaming wegen Geslaagden aan Groot Stelle in Goes Twee auto's bij botsing beschadigd Honden doden en verwonden geiten Werkgroep gaat problemen met Schouwse wegen onder loep nemen II IIR. Fietser gewond bij aanrijding PZC/ provincie /A GEMEENTERAAD WESTERSCHOUWEN Onkruid wieden Verlies camping VAN 9 TOT 29 NOVEMBER GESLOTEN Spannend Bedenkingen GEMEENTE VERLEENT GEEN MEDEWERKING Internationale vakpers bezoekt haven van Gent vri^ifcii a^nWPfGlf DINSDAG 22 SEPTEMBER 1987 HAAMSTEDE De fractie van de PvdA in de gemeenteraad van Wester- schouwen wil duidelijkheid over mo gelijke exploitatieverliezen van de zorgwoningen bij het rusthuis 'Duinoord' in Haamstede. Burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer kreeg daarover maandagavond tijdens de raadsvergadering in Haam stede vijf schriftelijke vragen voorge legd. En daarbij plaatste het raadslid C.Verton (pvda) nog de kanttekening: „De zorgwoningen van de Stichting HAAMSTEDE B en w van Wester- schouwen hebben maandagavond een voorstel tot naamgeving van twee wegen van de agenda van de gemeen- terraad afgevoerd op aandrang van de PvdA-fractie. Het voorstel van het college hield in een doodlopend pad naast de leefge meenschap Ti-dorp de naam Galgen- veldwekken te geven. En de door b en w voor het pad tussen congrescen trum 'De Burcht' en manege Lisiduna voorgedragen naam luidde Moolwek- ken. PvdA-raadslid C. Verton echter nam fors stelling tegen deze op historische overwegingen voorgestelde namen. 'Galgenveldwekken' noemde hij een zeer lugubere naam die 'de autochto nen ongetwijfeld de rillingen over de rug zal jagen'. En voor 'Moolwekken' had Verton geen goed woord over om dat Westerschouwen al een Oude Moolweg en een Moolweg heeft. Nog een Moolwekken erbij geeft dus alleen maar verwarring, aldus Verton. Het collegegevoorstel werd van de agenda afgevoerd waarbij burgemees ter Niemantsverdriet nog de voor waarde stelde dat de fracties met een stemmige suggesties voor de naamge ving van de twee Schouwse paden waar overigens niemand aan woont moeten komen. (Slot van pagina 9) van misbruik van de wet op de even redige vrachtverdeling. In die wet is voor beurtvaarders een uitzonde ringspositie opgenomen. Verladers die een vergunning voor eigen ver voer willen, beroepen zich op deze uit zondering. „Maar het zijn geen beurt vaarders. Ze varen niet eens volgens een vaste dienstregeling. Kijk, die wet is bedoeld voor tijden van crisis. En voor de schippers is er de laatste jaren zeker sprake van een crisis. De overheid zou eigen vervoer niet mo gen toestaan, zelfs niet als het echt ei gen vervoer is." Beide bestuurders vrezen, dat de boy cot-actie niet het laatste middel is dat in de strijd tegen de verladers wordt gebruikt. „We horen al geluiden dat het desnoods met grof geweld gestopt moet worden. Een schipper laat zich niet zomaar het brood uit de mond sto ten. Want het is niet alleen zijn werk, het is zijn hele leven. Als ze op deze ma nier de binnenvaart kapot willen, gaat er bloed vloeien." De Federatie van Schippersbonden, een bond die aanmerkelijk kleiner is dan de ONS, is het niet eens met de boycot-actie. De Federatie vindt dat de binnenschippers zich niet via acties moeten weren, maar moeten proberen de dienstverlening aan de verladers te verbeteren. Ook de reactie van de Al gemene Verladers en Eigen Vervoer Organisatie (EVO) wijst daar op. Vol gens de EVO, die de actie betreurt, zou door een betere dienstverlening be reikt kunnen worden, dat de behoefte van verladers aan eigen vervoer af neemt. (Slot van pagina 9) gen in het water door de Nederlandse industrie gesaneerd zijn. Helaas is het internationaal nog niet zover, maar er vindt overleg plaats met één van de grootste vervuilers van de Wester- schelde: België. Dit land mag wel iets terug doen voor ons, want zij maken tenslotte al jaren gebruik van onze vaarwegen zonder tol of vignet,,' aldus Den Besten. Dat minister Nijpels zich goed voorbe reid had op de onthulling van het mo nument, bleek al uit het feit dat hij van het bestaan van de actiegroep 'Schone Schelde' afwist, maar ook doordat hij aan het slot van zijn toespraak rea geerde op een uitspraak van het Vlis- singse gemeenteraadslid C.J. van der Weele (RPCU). Nijpels zei namelijk dat als Van der Weele gelijk zou krijgen en er zou door de plaatsing van het monu ment niets meer aan onkruidbestrij- ding worden gedaan, dat hij dan sa men met burgemeester Van der Doef onkruid zou gaan wieden. De officiële onthulling verliep zonder incidenten. Na het eerste schot van Nijpels maakte de reddingsbrigade 'Dr. Staverman' het kunstwerk van Li- dy Hoewaer zichtbaar. De fanfare barstte los en de vlootschouw begon met tussen zich de kleine bootjes van Hoechst en Neptunus. De zeegod over dekte het monument met vlaggen van milieu-organisaties en sprak tegen over Nijpels de hoop uit dat er in no vember tijdens het overleg van milieu ministers in Londen eindelijk eens re sultaten worden bereikt. De minister zei dat verlangen met hem te delen en bood hem vervolgens een oorlam aan. De 'goddelijke' actie voerder pakte die gretig aan. Het le verde een uniek plaatje op: Nijpels en Neptunus samen proostend „op het milieu!". Rusthuizen Westelijke Schouwen ge ven de PvdA zorg in meer dan één be tekenis". De PvdA-fractie Westerschouwen wil onder meer antwoord op de vraag of er toezeggingen aan de Stichting Rust huizen Westelijk Schouwen zijn ge daan met betrekking tot een vergoe ding of verrekening van het zogenaam de geactiveerde deel van de rente van de klimgeldlening ten laste van het rusthuis. Zou het in feite niet van meer werkelijkheidszin getuigen om de post immateriële vaste activa gewoon ver- lies-exploitatie zorgwoningen te noe men, zo tekende de financieel deskun dige Verton van de PvdA-fractie nog aan. In het vragenlijstje wordt voorts nog opgemerkt dat uit de balanscijfers GOES - Bij het beroepsbegeleidend onderwijs, afdeling brood/banket en banketbakken van de scholengemeen schap Groot Stelle in Goes slaagden de volgende leerlingen: voor het examen Gezel: J. Boeije, Axel, W. J. van den Boomgaard, Middelburg, M. Duin- houwer, Zonnemaire, F. P. B. Fey, Middel burg, M. C. de Glopper, Ellemeet, W. P. A. A. van Iersele, Ovezande, C. P. Kruysse, Krab- bendijke, A. Meyer, Middelburg, H. Nieu- wenhuijzen, Kruiningen, J. M. de Pagter, Westkapelle, J. J. Passieux, 's-Gravenpol- der, M. Poppe, Middelburg, T. J. Rijswijk, Middelburg, L. J. Sturm, Vrouwenpolder, P. W. Verdonk, Hoedekenskerke, J. M. Ver meulen, Heinkenszand, W. P. Vinke, Bres- kens, M. M'haidra, Middelburg, C. M. Kop- mels, Wolphaartsdijk, D. Minnaard, 's-Hee- renhoek. Voor het examen le Gezel: T. Adriaanse, Middelburg, A. R. L. Desmedt, Koudekerke, A. S. P. Huybreehtse, Colijns- plaat, T. Klapwijk, Colijnsplaat, J. A. Lu- teyn, Oostdijk, J. A. van der Maale, Rilland- Bath, R. L. Maas, Goes, N. Niamat, Kapelle, B J. Nieuwehuyze, Heinkenszand, R. J. de Nooyer, Vlissingen, F. C. F. Otto, Koewacht, C. S. Schrijver, Krabbendijke, B. Mijnsber- gen. Middelburg. Voor het examen 2e bediende V.B.O.B.: J. Liplijn, Goes, T. van Drongelen, Axel, R. Persijn, Terneuzen. Voor het examen le be diende V.B.O.B.: P. Bliek, Middelburg, R. Krekel Kelderman, Vlissingen, S. Willem- sen, Breskens. Voor het vrije examen S.B.E.B.: J. Adriaanse, Heinkenszand, J. Schrieks, Middelburg. Beste geslaagde leer ling le Gezel: G. Kroese, Sommelsdijk. Bes te geslaagde leerling Gezel: T. J. Rijswijk, Middelburg. Beste geslaagde V.B.O.B.: T. van Drongelen. van de Stichting Rusthuizen tevens een overfmanciering voor de uitge voerde investeringen blijkt. Burge meester Niemantsverdriet zegde raadslid Verton toe zijn vragen ter beantwoording naar het bestuur en de accountant van het rusthuis 'Duinoord' door te zullen spelen. Het tijdens de raadsvergadering beë digde VVD-raadslid ir C. W. Veerhoek, benoemd in verband met de benoe ming van dr H. J. van Zuijlen als op volger van de overleden wethouder J. Deïst, benadrukte naar aanleiding van de begroting 1988 van het natuur- en recreatieschap de Grevelingen niet erg ingenomen te zijn met de door het recreatieschap geëxploiteerde camping Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam. Want deze camping heeft met een vijftigtal staanplaatsen het afgelopen eerste seizoen een ver lies geleden dat in feite voor rekening van de Grevelingen- gemeenten komt, aldus Veerhoek. En daar voegde hij nog aan toe: „Het is niet juist dat in deze tijd van privatise ring een semi-overheid als het Greve- lingenschap een camping gaat exploi teren". Burgemeester Niemantsver driet gaf Veerhoek onder andere in overweging dat de komst van de cam ping aan de Kabbelaarsbank is voort gevloeid uit het door de gemeenten overeengekomen beleidsplan voor de Grevelingen. ZIERIKZEE - De autobestuurder G. J. S. uit Haamstede is maandag op het kruispunt de Tol in Zierikzee tegen de auto gebotst van J. van P. uit Yerseke. S. dacht dat van P. door zou rijden bij de verkeerslichten, maar van P. stopte omdat het oranje was. Beide auto's werden beschadigd. NOORDGOUWE - Twee honden heb ben bij Noordgouwe een geit doodge beten en een andere geit zwaar ver wond. De eigenaresse van de geiten G. A. uit Zonnemaire, heeft de honden zelf weggejaagd. Het waren volgens haar een grote donkere herder en een kleinere hond. De politie weet niet van wie de honden zijn. De ophaalbrug in de Grevelingendam blijft in november drie weken voor de scheepvaart gesloten. BRUINISSE De ophaalbrug in de Grevelingendam te Bruinisse blijft in de periode van 9 tot 29 november ge- HAAMSTEDE Een werkgroep van het provinciaal bestuur en gemeente lijke vertegenwoordigers gaat zich op korte termijn bezighouden met de we- genproblematiek op Schouwen-Dui- veland. Burgemeesrter J. L. Niemantsver- driet-Leenheer deelde dit maandag avond mee tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Wester schouwen in Haamstede. Het provinciaal bestuur kwam maan dag met deze toezegging nadat de col leges van b en w op Schouwen-Duive- land over de huidige wegen aan gede puteerde staten een brandbrief schre ven. Het is de bedoeling dat de direc teuren van gemeentewerken en des kundigen van provinciale waterstaat in de werkgroep zitting zullen nemen. Woordvoerders van alle fracties maak ten duidelijk te hopen dat de werk groep snel met concrete oplossingen voor een aantal verkeersknelpunten komt.- Burgemeester Niemantsver driet voegde hier nog aan toe: „Want dat is hard nodig". De burgemeester meldde de gemeen teraad verder een verklaring van geen bezwaar van gedeputeerde staten ver wachten tegen het maken van een vis- steiger voor gehandicapten, een toilet gebouw en een passantensteiger in het Schelphoekgebied. Gevolg hiervan is dat deze werken in de loop van volgen de week kunnen worden aanbesteed. In dit verband zegde de burgemeester desgevraagd door de VVD-fractie nog uitgebreide informatie toe over de ver dere invulling van Schelphoek. sloten voor de doorvaart van schepen hoger dan ongeveer zes meter. De slui ting van de brug voor de scheepvaart is noodzakelijk in verband met onder houdswerkzaamheden aan het bewe- gingswerk. Want dat moet gerevi seerd en gedeeltelijk vernieuwd wor den, aldus de heer G. C. de Bruijn, plaatsvervangend hoofd van de scheepvaartdienst Oosterschelde. De ophaalbrug bij de schutsluis in de Grevelingendam ter hoogte van het Zijpe is de enige toegang voor de scheepvaart vanaf Volkerak en Oos terschelde tot het Grevelingenmeer en omstreeks twintig jaar oud. Het voor het eerst uit te voeren groot onder houd aan het bewegingswerk omvat onder meer vervanging van inmiddels versleten tandwielen en ook de twee zogenaamde hevels, die de ophaalbrug op en neer bewegen, moeten door nieu we vervangen worden. Voor de revisie is een minder drukke periode van de pleziervaart naar en van de Grevelingen gekozen. „Overi gens kan de onmogelijkheid van pas sage voor schepen hoger dan circa zes meter voor de watersport toch wel eni- ye tijd een handicap betekenen. Want ook in november passeren er op mooie dagen vooral in de weekeinden nog heel wat jachtjes", tekent de heer De Bruijn desgevraagd aan. „Maar he lemaal zonder hinder kan het natuur lijk niet, al wordt er wel bewust naar gestreefd in korte tijd zoveel mogelijk te doen". Woordvoerder De Bruiijn verwacht heel weinig problemen voor de be roepsvaart, ook al omdat een periode van zandtransporten in het Grevelin- gengebied onlangs nog zijn beslag heeft gekregen. „Bovendien kan in de beroepsvaart de mast zonodig wat ge makkelijker gestreken worden dan in de pleziervaart. En daar komt nog bij, dat de vloot van de Bruse palingvis sers in de westelijke voorhaven van het Grevelingenmeer ligt afgemeerd". Door het verdwijnen van eb en vloed ontstond er een maanachtig landschap aan de boorden van de Eendracht. THOLEN Het water langs de stad Tholen is 'stilgelegd'. De aanleg van de dammen - onderdeel van het Del taplan - moet met het intomen van dit stukje Oosterschelde, de Een dracht, de inwoners van Tholen een gevoel van veiligheid geven. Het stilstaande, bijna rimpelloze water, dat na de sluiting van Oester- en Philipsdam niet meer onderhevig is aan eb en vloed, geeft veel Tholena ren echter een gevoel van weemoed. De kracht van het water, die hen in het verleden heel wat angstige uren bezorgde, wordt gemist. „Een buitenstaander zal dit niet be grijpen", beseft mevrouw A. Duijzer- Kwist uit Tholen. De geboren Thool- se mist de lawaaiige golfslag tegen de basaltblokken onder aan de dijk, en de steeds veranderende hoogte van het water. Zij is niet de enige met dergelijke gevoelens, zo merkte zij kort geleden. Met de inhoud van haar gedicht 'getijloos' bleek me vrouw Duijzer de gedachten van heel wat Tholenaren te hebben ver woord. Het verschijnen van het ge dicht in een Thools weekblad, als een van de bekroonde werken uit de inzendingen voor een Thools boek, leverde veel reacties op. Ze kijkt met blauwe ogen naar het water en vertrouwt het niet. Die stille golfjes zingen niet meer hun eigen lied van eb en vloed Zodat een mens die ziet, z'n bloed tenminste voelt De 'klappers' vochtig grijs-groen van een jeugd liggen snel dood te gaan Ik moet van deze plek voorgoed van daan Een spel bedoeld om eindeloos te spelen is nu uit en achter me ligt in een vreemde vei ligheid het polderland dan weet ik weer 'de Joker' in mijn hand. „Je bent geboren bij getijden en er mee opgegroeid", legt de 47-jarige Thoolse uit. „De schorren waren iets wezenlijks, als kind plukte je er de bloemetjes van zeekraal en lamso ren". Haar echtgenoot, J. Duijzer, is geboren in Sint-Annaland op het ei land Tholen. Hun jeugdherinnerin gen vertonen dan ook veel overeen komst. „We speelden op het schor. Je ging altijd dieper dan je eigenlijk kon en kwam steevast met stinken de laarzen thuis" Beiden weten ech ter ook nog van de spanning, wan neer ze als kind termen hoorden als 'springtij', en 'hoge of brede wind'. „Als kind kneep je 'm dan", vertelt Duijzer. „Ik heb dat vaak meege maakt, had ontzag voor die dingen". Als 25-jarige maakte hij in Sint-An naland in 1953 de watersnoodramp mee. „Dan zie je pas werkelijk de kracht van het water". Met een bus is hij over de dijk naar de stad Tho len gebracht, na enkele dagen kon het gezin weer terug naar Sint-An naland. Ook zijn vrouw herinr l zich nog de angst in haar familie. De stad Tholen bleef tijdens de ramp vrij wel gespaard, omdat de dijk aan de Brabantse kant doorbrak. Samen met haar ouders ging ze naar de on dergelopen Halsterse polders kij ken, waar haar broers hielpen bij de redding. „Zussen, die verder op het eiland woonden, kwamen weer thuis slapen. Als dertienjarig meis je ervaar je dat dan meer als iets spannends, het ging je niet zo per soonlijk aan". „Na de ramp zeiden buitenstaan ders: 'daar kun je toch niet blijven wonen'. Het komt vreemd over, het vijandig element is weg, en dat mis je tóch". Tot enkele maanden gele den reed het echtpaar Duijzer vaak met de auto naar het 'Deurloo's kaaitje' even buiten Tholen om van- daaruit met de hond langs de dijk te gaan wandelen. Na het dichten van de dammen hebben ze hun wandel pad resoluut verlegd. Ze rijden nu wat verder om langs de dijken aan de getijdekant van de Oesterdam te lopen. „Je moet nuchter zijn", geeft Duijzer toe. „De veiligheid van nogal wat mensen is ermee gemoeid". De Duij- zers hadden liever gezien dat de dij ken rondom het eiland Tholen tot Delta-hoogte waren opgehoogd en het water ongemoeid was gebleven. Ze vragen zich af of de waterwerken, zoals ze nu zijn gerealiseerd niet te uitdagend zijn. „De zee is sterk, er is ingegrepen in de natuur; grijpt dit element niet zelf weer in?" De 71 jarige Tholenaar A. van Vos sen, heeft ook zo zijn bedenkingen over de veiligheid door de afsluitin gen van het Thoolse water. „Het wordt als veilig voorgeschoteld, maar niemand kan voor de kracht van het water waken". Tot zijn ze ventigste liep Van Vossen bijna da gelijks de dijk achter zijn huis over om in het open water te gaan zwem men. „Het mooie is er af' zegt hij nu van het water langs de dijk, „door het steeds wisselende tij was het wa ter altijd veel zindelijker". „Weemoed", is het eerste woord dat de vijfenvijftigjarige mevrouw A. Boxhoorn laat vallen, wanneer het gesprek op getijloze water komt. „Het water is nu altijd eender. De vernieuwde Thoolse haven ziet er keurig uit", vindt de Thoolse, „maar voor mij iets te netjes, de romantiek is eraf'. „Eb en vloed hoort bij Zee land" vindt ook haar echtgenoot A. Boxhoorn. Het echtpaar woont nu 23 jaar in Tholen. „Wij zijn geen 'im port' meer", vindt Boxhoorn, „we voelen ons Tholenaar". De drie kin deren van het echtpaar zijn het huis uit en het eiland af. Van hun jeugd op Tholen bleven slechts de verha len, en die worden volgens mevrouw Boxhoorn door de kinderen nogal eens opgehaald. Hun herinneringen aan Tholen zijn onlosmakelijk verbonden met het water, zij groeiden op met eb en vloed.„Ze waren altijd aan de haven te vinden, vooral als de vloedplan ken geplaatst werden en daar zand zakken tegenaan gingen. De oudere Tholenaren stonden daar dan onder elkaar bij te redeneren, terwijl het water tussen de vloedplanken door sijpelde. Dan waren de kinderen niet weg te branden". Vader Boxhoorn ij verde jarenlang voor de realisering van een zwembad in Tholen. Toen het zwembad er eenmaal was, ble ken de kinderen Boxhoorn hieraan helemaal geen behoefte meer te heb ben. „Het nieuwe zwembad rook naar chloor, ze zwommen veel liever in de Kaai". Het echtpaar Boxhoorn leerde zijn kinderen zwemmen in de voormalige oesterputten. Met ver eende krachten schepte een aantal ouders het slik uit de putten, waarna door een schuif het water van de Oosterschelde naar binnen kon. Mevrouw G. Boelhouwers uit Tho len maakte deel uit van de jury, die uit de inzendingen voor het Thoolse boek, een initiatief van de Thoolse bibliotheek, onder meer het gedicht 'getijloos' bekroonde. Het onder werp sprak ook haar meteen aan. „Als ik vroeger met de hond over de dijk liep, dan kon je ruiken, dat het laag water was. Je zag bij eb ver schillende soorten vogels in het slik pikken. Het water bewoog, de sche pen in de haven lagen dan weer hoog, dan weer laag. Ook de span ning van het soms extreem hoge wa ter mis je". Mevrouw Boelhouwers noemt de waterwerken rondom Tho len een 'prestigekwestie' en het re sultaat een 'verarming'. „Het is natuurlijk allemaal gevoels matig", redeneert ze, „toen wij hier 22 jaar geleden kwamen wonen, konden we met de boot zo het zeegat uit. Nu moet je eerst door of langs afsluitingen om in het open water te komen". ZIERIKZEE - Het interkerkelijk vre desberaad (IKV) krijgt nog een kansje om een tentoonstelling over Oost-Eu ropa in Zierikzee te houden. Welis waar vindt de meerderheid van het college van burgemeester en wethou ders dat de gemeente geen medewer king aan de expositie moet verlenen, maar er zijn andere mogelijkheden. Dat bleek maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering in Zierik zee. Het PvdA-raadslid D. van der Wekken kaartte de zaak aan. Hij was het er niet mee eens dat de meerderheid van b en w (wethouder J. Groen van de PvdA dacht er anders over) een verzoek van het IKV voor kennisgeving wilde aan nemen. Het IKV wilde graag een expo sitie houden in bijvoorbeeld het ge meentehuis. Van der Wekken vond dat b en w dat standpunt duidelijk moes ten argumenteren. Namens de CDA- fractie wees mevrouw M. A. Bij de Vaate er op dat het landelijke IKV be ter eerst contact had kunnen opnemen met de plaatselijke interkerkelijke werkgroep. Het raadslid W. F. Spren- gelmeijer (reformatorische unie) meende dat de gemeenteraad van Zie rikzee zich helemaal niet met dit on derwerp moet bemoeien. Dat is een zaak van de internationale politiek, bracht hij naar voren. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs was dat met de heer Sprengelmeijer eens en gaf aan dat die gedachte ten grondslag lag aan het standpunt van de meerderheid van het college. Overi gens was hij het ook eens met de sug gestie van mevrouw Bij de Vaate. Met instemming van de heer Van der Wek ken zal de IKV-brief over het houden van een tentoonstelling over Oost-Eu ropa dan ook aan de plaatselijke inter kerkelijke werkgroep worden doorge stuurd. De gemeenteraad stelde maandag avond ook een verordening voor de heffing van onroerend goed-belasting vast. Het ging eigenlijk om een ambte lijk voorstel van b en w omdat de ver ordening vóór 1 januari goedgekeurd moet zijn. Inhoudelijk wordt tijdens de begrotingsvergadering over de Zierik- zeese onroerend goed-belasting gedis cussieerd. Dan komt ook de hoogte van die belasting aan de orde. Vooruitlopend op die discussie wilde het VVD-raadslid J. J. Geleijnse wel kwijt dat hij voelt voor éen verlaging van de onroerend goed-belasting, om dat die naar zijn mening in Zierikzee al aan de hoge kant is. De heer Van der Wekken bracht naar voren dat de wij ze waarop in Zierikzee over de onroe rend goed-belasting wordt gediscus sieerd niet de schoonheidsprijs ver dient. Hij had vooral moeite met het feit dat als gevolg van de tijdsdruk de raad maandag een verordening moest vaststellen om deze later eventueel weer te wijzigen. Wethouder L. J. van Gastel (cda) was niet gelukkig met de term 'schoonheidsprijs' van de heer Van der Wekken. Hij legde uit dat geen andere oplossing mogelijk is om dat de datum van 1 januari onont koombaar is. De raad besloot voorts unaniem tot het openbaar maken van de vergade ringen van de commissies sociale za ken en museumzaken. Aanleiding daartoe was een initiatief-voorstel van de PvdA-fractie. (Van onze corresponds GENT - Begin oktober st Zweedse bedrijf Skandjuice Gentse havengebied activiteit de verpakking van vruchten Na Volvo is het de tweede Z onderneming die zich in de ha\ vestigt. Het in 1969 opgerichte juice ontwikkelde een nieuwe logie om vloeibare en diepg< vruchtensappen te verpak] blokjes. Volgens het Gentse s tebestuur biedt de handige king voordelen bij de opslag produkten. Het bedrijf zal zich vestigen in laten gebouwen van de tec dienst van de haven. De herini van deze gebouwen is thans gang. Skandjuice is in zijn marktleider in Scandinavië cliëntèle bestaat vooral uit gn dingsketens. Een belangrijke: is de Scandinavische luchtvaa schappij SAS. De luchtvaa schappij wil zich op alle Ei luchthavens met produkte Skandjuice bevoorraden, i zocht het bedrijf een vestiging land van de Euromarkt. De keuze voor Gent werd m paaia door de aanwezigheid trus Coolstore, dat diepgi vruchtensappen invoert uit I Citrus Coolstore beschikt in he se havengebied over diepvriesli Tijdens de onderhandelinge Skandjuice speelden de Gen venautoriteiten de goede liggi de haven ten opzichte van het) ropese achterland en het gun ciaal klimaat als belangrijkste uit. De Zweden onderhandeld met Rotterdam en Amsterdan Skandjuice wil zich vanuit Gi richten naar kleine vruchten! porterende landen en deze trac interesseren voor de diensten bedrijf heeft aan te bieden op bied van opslag, vermengen pakking. In een eerste fase zal juice een tiental personen in hebben, vooral technici en la riumpersoneel. (Van onze corresponden GENT In het kader van het s rie over de haven van Gent 1 journalisten van gespecial transport- en maritieme blad derdag een bezoek aan het complex van Terneuzen en h keersbegeleidingssysteem Westerschelde. Het seminarie georganiseerd door de Ven Gentse Havengemeenschap di genwoordigers uit de industrii bare besturen en vakbondet peert ter promotie van de Ger ven. Tot de deelnemers behoren vei vers van International Bulk J Lloyd's Shipping Economist au tical Review, en de transportsp ten van de dagbladen Financia en het Franse Le Monde. Zij woensdag in Gent aan en woi onder meer toegesproken door gische minister van verkeer en landse handel H. de Croo, de schepen van de haven Verheekf directeur-generaal van het ha drijf André de Wilde. In het havengebied wordt ook e> tal bedrijven bezocht zoals Sidi het graanoverslagbedrijf Ghent Terminal. Het seminarie wordt besloten met een ontmoetin Gentse havenjournalisten. ZIERIKZEE In het adviespl scholen 1989-1991 van de pro Zuid-Holland is de vestiging o men van een middelbare tech school (MTS) met twee afdelin Oude Tonge. In het adviesplan gesteld dat een MTS, te verbind de bestaande MEAO voor de Zt landse en Zeeuwse eilanden ii Tonge wenselijk is gebleken. Dit op grond van verkenningen getalsmatige ontwikkelingen MEAO in Oude Tonge en van komst van de leerlingen, al overleg met de provincie Zeel: overwegingen van sociaal-ec( sche, sociaal-culturele en ond kundige aard. De combinati MEAO en middelbaar technis derwijs zal een levensvatbare opleveren, aldus het positief van Zuid-Holland aan de minist onderwijs en wetenschappen, aanvraag van de Stichting Saiw kingsschool voor Middelbaar Be onderwijs Zuidhollandse en Ze eilanden heeft de Nederlandse a. ne bijzondere schoolraad een p se geleverd. Bij de berekening v leerlingenpotentieel is uitgegae een voedingsgebied bestaanc Goeree-Overflakkee, Schouwe veland, Hellevoetsluis, Tholen, Brabant en het zuidelijk deel i Hoekse Waard. De NABS (Nederlandse Algeme zondere Schoolraad) verwacht v aangevraagde MTO-afdeling a MEAO Oude Tonge in 1987 4871 gen en voor 1993 460 leerlinge stichtingsnorm voor een MTO in lengemeenschap is 375 leerlinge ministerie wil overigens uitgae een verhoogde norm van 800 ei de school in Oude Tonge afde elektrotechniek en werktuigbo betekent dit dat 400 leerlingen zakelijk zijn. RENESSE - De Duitser M. V- vrijdagmiddag beenletsel opg bij een ongeval met een nets. kruispunt Vrouwenweg-KabDe weg in Renesse kreeg D. geen v van de Rotterdamse autobes J. S. H. De fietser is voor onaf naar het Zierikzeese Rode n- kenhuis gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 26