jesopov blundert: imman profiteert VO€TBfiL in fèl zeemnD Twee spelers met een 'negen' beloond Spelersvakbond VVCS opent aanval op transfersysteem let dopingonderzoek wordt hand gelicht :ht winnaars toto 38 PZC/sP°rt Ivandalisme in Rusland Hoondert ongenaakbaar TWEEDE TRAINER NEEMT ONTSLAG GSC-DAMES SCOREN VEEL IN DUEL MET HONTENISSE 17 OOMSTART VOOR NEDERLANDER VLISSINGEN - Het is weliswaar niet zijn stijl om tussentijds op te stappen, maar voor Leo Koch zijn er ook grenzen. De Terneuzense voetbaltrainer is niet meer van plan om zich nog verder in te zetten voor de voetbalclub Vlissingen. Na drie wedstrijden staat hij met het twee de elftal van de hoofdklasser troosteloos onderaan, zonder punten en met een doelgemiddelde van twee voor en vijftien tegen. Uit fatsoen PAUL SCHIPPER EN WERNER BLANCKAERT Het sterrenelftal: Zeeuws topscorer: KORT GEDING CEES SCHAPENDONK Lijfeigene :nAG 22 SEPTEMBER 1987 )SKOU(Rtr- Voetbalvandalisme steekt ook in de Sovjetunie de kop op naroep aanhangers van Dinamo Kiev bekogelde zondag een trein met svoti Spartak Moskou met stenen en flessen. Enkele uren eerder was landskampioen uit de Oekraïne met 1-0 verslagen door Spartak. Igens het dagblad Izvestia moest de politie machteloos toezien hoe de ibalsupporters uit Kiev de trein bekogelden. De krant meldde niet of 'men gewond waren geraakt bij dit voorval. Tijdens de wedstrijd wa il2.000 toeschouwers aanwezig. Hierbij deden zich geen ongeregeldhe- tsoor. URG (ANP) - Jan Timman heeft al wat weggehad van een zon- ind. Maar nooit eerder behoed- t engeltje op zijn schouder hem »r alle kwaad als in het huidige idistoernooi. Ergens schijnt in iht geschreven, dat Amsterdam- de elfde editie op zijn naam zal et brengen. „Ik kan gewoon niet genoeg spelen", merkte hij iro- op, toen maandag niemand min- an Arthur Joesoepov het derde reenvolgende punt na een grove er bij de Nederlandse groot- inleverde. Ier uit vijf kent Timman een start in te dromen. De score van plus lie kenners bij aanvang voldoen- ïtten voor de eindzege in de lood- dubbelrondige achtkamp, heeft al bereikt. Niet door zelf met op- arende nieuwtjes te komen, maar ijn tegenstanders in staat te stel- ch dramatisch te vergissen. Ook een kwaliteit, die een grootmees- :rt. Ireenvolgens heeft Timman nu men van Sokolov Kortsjnoi en epov. Dat zijn precies de drie rs van Tilburg, die zich samen rimman hebben geplaatst voor andidaten-toernooi, dat volgend n het Canadese St. John begint. tan ontmoet daar in de eerste amp weliswaar niet één van die het wordt Speelman of Sax -, slecht voor het zelfvertrouwen iet niet zijn. iiburg nam hij een voorlopige prong van anderhalf punt, aan- a twee partijen werden afgebro- in de ontmoeting tussen Ulf An on en Ljubo Ljubojevic na 22 me tis slappe zetten in remise ein- i. De Spaans sprekende Zweed en laans sprekende Joegoslavier de lkaar in een symetrische Engelse geen kwaad. slagen van de partijen, die maandag espeeld voor de vijfde ronde van het lationale schaaktoernooi in Tilburg, idersson (Zwe) - Ljubomir Ljubojevic 12-1/2, Robert Hübner (Wdl) - Pedrag ic(Jsl) afg, Jan Timman (Ned) - Arthur epov (Sov) 1-0, Andrej Sokolov (Sov) - /Kortsjnoi (Zwi) afg. aid na vijf ronden is: l.Timman4pun- Hübner en Nikolic beiden 2 1/2 en 1 irtij,4. Joesoepov 2 1/2, 5. Andersson 2 partij, 6. Ljubojevic 2, 7. Sokolov 1 fg. partij, 8. Kortsjnoi 0 en 2 afg. par- rtij tussen Timman en Joesoepov had olgende verloop: wit: Jan Timman Arthur Joesopov (Sov) Spaans 1. e2-e4, e7-e5,2.Pgl-f3, Pb8-c6, 3. Lfl-b5, a7-a6, 4.Lb5-a4, Pg8-f6, 5. 0-0, Pf6xe4, 6. d2-d4, b7-b5, 7. La4-b3, d7-d5, 8. d4xe5, Lc8-e6,9. Lcl-e3, Pe4-c5, 10. c2-c3, Pc5xb3,11. a2xb3, Lf8-e7,12. Pbl-d2, Le6-g4, 13. Ddl-c2, Dd8-d7, 14. Le3-g5, Lg4-f5, 15. Dc2-dl, Le7xg5, 16. P13xg5, 0-0, 17. Tfl-el, Tf8-d8, 18. Pg5-i3, d5-d4, 19. Ddl-cl, a6-a5, 20. Pd2-e4, Lf5xe4, 21. Telxe4, Dd7-d5, 22. Te4-el, d4-d3, 23. c3-c4, b5xc4, 24. b3xc4, Dd5-c5,25. Dcl-c3, h7-h6,26. e5-e6, f7xe6,27. Telxe6, Pc6-d4,28. Pf3xd4, Dc5xd4, 29. Te6- e8+ zwart geeft het op. Leo Koch, in zijn dagelijks leven werkzaam op de meldkamer van de rijkspoli tie, stopt op als trainer bij Vlissingen. WEMELDINGE - Rinus Hoondert van de biljartvereniging DOS Ovezande behaalt de laatste seizoenen het ene succes na het andere. Na districtsti- tels en een gewestelijk kampioen schap werd hij een paar jaar geleden zelfs nationaal kampioen driebanden. Sinds de drie Zeeuwse districten het Scheldetop-toemooi op hun program ma hebben staan, is de directeur van de basisschool in Ovezande ook het kaderspel gaan beoefenen. Zijn eerste serieuze toernooi in die spelsoort, het kader 38/2, leverde zondag meteen het kampioenschap van het district Wal cheren/De Bevelanden op. Samen met Lou Westdorp, Jo Alleijn, Tonnie van Iwaarden en Wim Sandee ging de latere kampioen vanaf het be gin aan de leiding. Gaandeweg het toernooi moesten Van Iwaarden en Sandee afhaken. Nadat Jo Alleijn ook uitgeschakeld was moest dé partij Hoondert-Westdorp de kampioen aan wijzen. Hoondert won vrij gemakke lijk, 120-67. Uitslag: 1. Rinus Hoondert DOS Ovezande 9-9.59-60; 2. Lou Westdorp DOS Ovezande 8.7.82-59; 3. Jo Alleijn VEG/ABV 8-6.79-50; 4. Wim Sandee HBC 6-7.20-86; 5. Tonnie van Iwaarden Onda 5-8.65-49; 6. Jan Westdorp ALM 4-5.90-35; 7. RobTupanwel VEG/ABV 2-4.65-22. Leo Koch stapt op na leegloop bij Vlissingen Leo Koch: „Toen ik dit jaar werd aan gesteld werden er grote beloften ge daan. Ik zou de aankomende talenten van Vlissingen gaan trainen. Dat moest de kweekvijver worden voor het eerste elftal, maar van alle plannen is er niets terecht gekomen. Dertien spe lers van dit elftal zijn er inmiddels weg gegaan of gestopt". Bekende namen zijn Werner Blanc- kaert, Juijen Swiers en Ron Kapelle (naar Middelburg), Eddie Termate en Henk-Jan de Koning (Noormannen), Leo Kaiser en Donald Waasdorp (Wal cheren) en verder zijn Ruud de Wolf, Jos Kaiser en Richard van Ruiten voorlopig gestopt. „Het schijnt", zegt Leo Koch, „dat de vorige trainer, Jan Kapelle, de schuldi ge is. Dat beweren ze tenminste in het bestuur van Vlissingen. Misschien is dat ook wel waar. Twee weken geleden hadden ze bijvoorbeeld een reünie met de spelers en Jan Kapelle. Een dag la ter hebben er weer vier spelers be dankt". Jan Kapelle (nu trainer bij Noorman nen) ontkent dat hij ook maar iets te maken heeft met de leegloop. „Ik heb ze zelfs nog gewaarschuwd", verzekert hij„Toen ik in januari wist dat ik weg zou gaan, heb ik een gesprek gehad met Piet de Jong en Aad de Koster. Ik heb ze gezegd: pas op, want die en die jongens raken jullie kwijt. Daar werd maar eens om gelachen. Zo'n vaart zou het niet lopen, zeiden ze". „Dat van die reünie is inderdaad ge beurd", moet Jan Kapelle toegeven. „Maar dat was niet mijn schuld, inte gendeel. Ik w^s in mei met de jongens van het tweede naar de Kemperven nen geweest. Daar waren foto's ge maakt, die gingen we een paar weken geleden bekijken. We spraken af bij de Chinees, om er een gezellig avondje van te maken. Toen, op die avond, hoorde ik van vier spelers dat ze zou den stoppen. Ik heb nog gezegd: jon gens, doe dat nou niet, jullie kunnen nergens meer terecht". Jan Kapelle noemt het „een sneeuw baleffect". „De spelers hebben van el kaar gehoord dat ze weggingen. Ze wisten dat er niets over zou blijven en zo zijn er steeds meer gegaan. Daar heb ik Leo Koch zelfs ook nog voor ge waarschuwd. Ik weet wel, dat als ik was gebleven er misschien maar drie man waren weggegaan. Maar mijn zorg was het verder niet en het bestuur heeft er verder nooit aandacht aan be steed". Vorige week vrijdag heeft Leo Koch zijn ontslag ingediend. Hij wil „uit fatsoen" deze maand nog uitdoen, maar houdt het daarna voor gezien. „Ik had het eigenlijk na één week al bekeken", vertelt hij. „Toen zag ik al dat er van dit elftal niets terecht kon komen. Voor de vakantie had ik nog een gesprek gehad. Ik zei nog: er gaan geruchten dat er zo veel spelers weg gaan, maar dat zou allemaal wel mee vallen, zeiden ze van het bestuur". HAAG (ANP) - De resultaten van redstrijden op toto-formulier 38 Iblijkbaar gemakkelijk te voor- |en geweest. Bij stichting De Na- ile Sporttotalisator meldden ichttien personen die de kruisjes juiste plaats hadden gezet. De leverde geen winnaar van de 'prijs op. Eén deelnemer raadde )iste combinatie van het cijfer- goed voor een prijs van 100.000 sn. «uitaten zijn: >38 prijs: geen winnaar, tweede 5 winnaars, die ieder bruto WO,00 ontvangen, derde prijs: 197 aars, die ieder bruto 1.161,20 ingen, vierde prijs: 6.212 win- die ieder 36,80 ontvangen, vijf- rijs: 74.019 personen, die ieder ontvangen rspel 38 prijs: 1 winnaar, die bruto 0,00 ontvangt, tweede prijs: 3 'aars, die ieder bruto 10.000,00 gen, derde prijs: 16 winnaars, Nor 1.000,00 ontvangen, vierde 219 winnaars, die ieder 100,00 'gen, vijfde prijs: 3.322 perso de ieder 10,00 ontvangen. 38 Prijs: 18 winnaars, die ieder bru- 913,60 ontvangen, tweede prijs: innaars, die ieder 39,30 ontvan- |derde prijs: 3.529 personen, die ie- i',30 ontvangen gelijk 38 Prijs: geen winnaar, tweede geen winnaar, derde prijs: 8 win- die ieder 248,60 ontvangen, 'e Prijs: 261 personen, die ieder '9 ontvangen. De blije junioren tonen de beker. Rechts Lucien Roelandt van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren. OOST-SOUBURG Voor het tweede achtereenvolgen de jaar heeft RCS A-l de sportiviteitsbeker veroverd. Een prijs, die ingesteld is door de scheidsrechtersver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen. De Souburgse A-junioren kregen in het voorbije seizoen de minste straffen en werden daar gisteravond voor be loond. Lucien Roelandt reikte namens de scheidsrechtersver eniging de beker uit. Leo Koch: „Ik heb na één training weer vragen gesteld: wat zijn jullie nu van plan? Dit kan toch onmogelijk een elftal zijn om de competitie mee in te gaan? Dus wat er nu gebeurt, dat heb ik zien aankomen. Dit is niet meer dan het derde elftal van Vlissingen. Ze ko men maar met zes, zeven man trainen en hebben ook totaal geen ambitie. Verjaart er bijvoorbeeld een tante, dan komen ze niet. Die verre uitreizen zien ze ook helemaal niet zitten". Tegenover Leo Koch heeft het bestuur toegegeven dat er ten opzichte van de tweede selectie „te laks" is gehandeld. „Ze zijn te veel met het eerste bezig ge weest.-Daar moet de vereniging nu voor boeten. Kees Vermunt zit ook met die problemen opgescheept. Hij heeft nu nog twee redelijke spelers op de bank zitten, maar verder is er niets meer om op terug te vallen". Voorzitter Piet de Jong betreurt het dat Leo Koch per 1 oktober opstapt, „maar zo voegt de praeses er onmid dellijk aan toe, „het is geen reden tot paniek. We zullen de bakens moeten verzetten. Ik ga deze week met de jon gens praten, die tussentijds zijn ge stopt. Ik hoop dat ze inzien, dat ze Vlissingen op deze manier niet goed' bejegenen. Ik reken er eigenlijk op dat ze zich weer beschikbaar stellen voor het tweede en dan hebben we toch weer een redelijk elftal. Nee, ik vind de basis helemaal niet wankel. Als die jongens terugkomen, is de selectie weer op peil". Piet de Jong wilde gisteravond niet in gaan op hetgeen Koch opmerkte over Jan Kapelle, de tweede trainer van vo rig seizoen. „Jan is een goede trainer en meer zeg ik er niet over", aldus de Vlissingen-voorzitter, die nog niet weet wie de opvolger van Koch gaat worden. VLISSINGEN Vlissingen is dit keer de hofleverancier voor het sterrenteam. Maar liefst acht spelers maken deel uit van het elf tal. De overige plaatsen worden in genomen door Henk Ottens, Rudy Snouwaert (beiden Breskens) en Werner Blanckaert (Middelburg). Werner Blanckaert deelde zondag niet mee in de malaise van zijn ploeg (4-2-verIies bij Breskens). In tegendeel: hij was de onbetwiste uitblinker, hetgeen hem een negen opleverde. Eenzelfde cijfer viel Paul Schipper ten deel. De 24-jari- ge aanvaller had enkele schitteren de acties in het duel tegen Sittard (3-0). Zo was hij bij alle doelpunten betrokken. Op de Zeeuwse topscorerslij st heeft zich nog geen echte opvolger aange diend voor Jan Leendertse, de Zeeuws topscorer van het seizoen 86/87. Na drie speeldagen wordt de eerste plaats momenteel gedeeld door drie spelers, te weten Jacob van den Berge (Bruse Boys), Martin van de Houten (Mevo) en Wemer Corijn (Philippine). Allen scoorden vier keer. De cijfer waarderingen waren als volgt: Vlissingen: Ron van Huizen 7, Jaap Meerman 8, Ruud Comelis 8, Ron van Dam 8, Taco van den Velde 8, Kees Hou tepen 8, Geert Bouwman 8, Johnny Spaans 8, Paul Schipper 9, Marcel Schenk 7, Leo Wesel 7. Arnemuiden: John Jasperse 7, Henk de Nood 6, Jacco Schroevers 7, Klaas van Belzen 6, Kees de Ridder 8, Dies van de Ketterij 7, André Marteyn 6, Paulus Poortvliet 6, Chris Schroevers 6, Ad Poortvliet 6, Hugo Crucq 6. Serooskerke: Jaap Pijnenburg 7, Arjen Luteyn 7, René Geschiere 7, Nico Jan Boogaard 7, Henk Wondergem 7, Pieter den Hollander 7, Marcel de Nijs 6, Hans Adriaanse 6, Hans Wattel 7, Harrie Kos ter 7, Bert Riemens 6. Hoek: Nico Knol 6, Adriaan Nieuwenhuy- se 7, Arjen Tollenaar 7, Wilco Braafhart 7, Adrie Meijer 7, Jean Pierre Hubregsen 7, Jan de Block 6, Ad de Rijke 6, Martin Quataert 6, Gijs Lokhorst 5, Frank He- melsoet 8. AZW: Wim Verpoorte 7, Jan Tilgen- kamp 6, Rinus Scheele 5, Frank van Drongelen 5, Jan van Drongelen 6, Wim van Langevelde 6, Theo Hanny 7, Nico Bouwman 7, Bram Schieman 5, Philip Wolfert 6, Antoine Thoen 6. Oostkapelie: Wemer van de Berg 4, Bram Sturm 5, Gerard Schipper 6, Bram Wattel 5, Jos Staps 5, Stoffel Schipper 6, Piet Baan 6, Ronald Mesu 7, Edwin Meerman 5, Marlen de Meij 7, René Vermeulen 5, Eric Wattel 6. Kloetinge: Henk van Sabben 7, Hans de Bruijne 7, Eddie de Dreu 7, Diederik Hiensch 7, Delanow Macow 7, Johnny Kole 7, Leonard van den Houten 7, Gé Wolters 7, AndréISchillemans 7, Ronald Bun 7 en Aijo den Dekker 7. Middelburg: Patrick Wauters 6, Dennis But 4, Ron Kapelle 5, Onno Mondeel 6 (46e min Mare Roose 6), Ron Kodde 6, Pa trick Vogel 4, Hans de Nooyer 6, Juijen Swiers 5, Ronald Hoekman 4, Wemer Blanckaert 9, Jan de Rijke 6. Breskens: Patrick Dobbelaere 7, Bennie Pielaat 6, Willy de Jaeger 6, Tonnie van Vooren 6, Ronny de Ruysscher 6, Rudy Snouwaert 8, Robbie de Muynck 7, Henk Ottens 8, Camiel van Rattingen 7, Hans Ritico 7, John Livramento 7. Zierikzee: Peter Noordijke 7, Wim Mul ders 6, Wim van der Maas 6, Patrick de Broekert 7, Bart Helbers 7, Ronald van Oeveren 7, Marco van Oeveren 6, Leen Koster 7, Martin Quist 6, Kees Verkaart 7, Rini Verwest 7, Rini Stoutjesdijk 6. Sluiskil: Rob Wieland 6, Werner Meijer 5 (46e min Paul van Kouteren 6), Ludwig Jurriëns 6, Alex Dehulsters 6, Ko de Jon ge 6, Karei Wullems 5, Dennis de Bruijne 6, Peter Zwart 6, Paul van der Hooft 5, Ge rard Maas 6, Mark de Kunder 6. 1. Wemer Corijn (Phlippine), Martin van de Houten (Mevo) en Jacob van den Ber ge (Bruse Boys), allen 4 doelpunten; 4. Carlo Blommaert (HW'24), Harm Rietjens (Koewacht), Ron van Rosevelt (RCS), Mohammed Azagari (Goes), Alex Wamica (Krabbendijke), Robbie Dek (Meeuwen), Albert Slinger (Nieuwland), Jan van de Vlies (Tholense Boys) en Har ry Koster (Serooskerke), allen 3. Zaterdag tweede klas: 1Walter van Put ten (SC Everstein), 4 doelpunten; 2. Har ry Koster (Serooskerke) en Rob van de Veer (Zwart Wit'28), beiden 3; elf spelers scoorden twee keer. Zaterdag derde klas: 1. Jacob van den Berge (Bruse Boys), 4 doelpunten; 2. Jan van de Vlies (Tholense Boys); zeven spe lers scoorden twee keer. Zaterdag vierde klas: 1. Martin van de Houten (Mevo), 4 doelpunten; 2. Robbie Dek (Meeuwen), Albert Slinger (Nieuw land) en Alex Wamica (Krabbendijke), allen 3; negen spelers scoorden twee maal. Hoofdklas zondag: 1. Theo Philipsen (Venray), Jan Habraken (Longa), Peter Wubben (Desk) en Patrick Kraus (Sit tard), allen 3; negen spelers scoorden tweemaal. Zondag tweede klas: 1. Louis van Raak (Baronie), 4 doelpunten; 2. negen spelers scoorden tweemaal. Zondag derde klas: 1. Paul van Rfjsber- gen (Roosendaal), Ad Kas (Ves) en Mo hammed Azagari (Goes), allen drie doel punten; negen spelers scoorden twee 'keer. Zondag vierde klas: 1. Wemer Corijn (Philippine), 4 doelpunten; 2. Carlo Blommaert (HW'24), Ron van Rosevelt (RCS) en Harm Rietjens (Koewacht), al len 3; vier spelers scoorden tweemaal. Ron van Dam Vlissingen Johnny Spaans Vlissingen) Rudy Snouwaert Breskens Ron van Huizen Vlissingen) Jaap Meerman Vlissingen) Ruud Cornells Vlissingen) Kees Houtepen Vlissingen) Paul Schipper Vlissingen) Taco van den Velde Vlissingen) Henk Ottens Breskens) Werner Blanckaert Middelburg) UTRECHT (GPD) De spelersvak bond VVCS heeft gistermiddag weer eens de aanval geopend op het vergoe dingssysteem in het betaalde voetbal. Of, zoals WCS-advocaat Janssen van Raay het noemde, opnieuw gewezen op „deduistere clandestiene manipu laties in de voetbalwereld". Namens Cees Schapendonk, gesteund door de WCS, diende voor de Utrechtse rechtbank een kort geding, dat was aangespannen tegen de KNVB. De voetbalbond weigert de aanvaller toestemming te geven om voor RKC uit te komen. Schapendonk (31) kwam met de Waal wij kse koploper van de eerste divisie een vierjarig contract overeen, maar staat door het besluit van de KNVB momenteel noodgedwongen op non- actief. De KNVB weigert een registra tie af te geven vor Schapendonk, voor malig doelpuntenmaker van Eindho ven, MW, het Belgische AA Gent en Excelsior, omdat de Belgische voet balbond niet met de transfer instemt. "EN (RTR) - Met regels op het on- )ek naar verboden stimulerende u in atletiek wordt de hand h' bij niet-officiële kampioen- Ppen. Die mening verkondigde /Dagavond de Britse topatleet e Cram in een interview met de /stelde dat de tests „aangepast" ih!iWOrclen k/J dergelijke wedstrij den de organisatoren voldoen eer druk worden gezet döor top- De Europese kampioen op de meter voegde eraan toe dat er, zo 'JK, nog meer pressie wordt uit lek a^e^en te vriiwaren voor on- k door televisiemakers, spon sors en andere belanghebbenden bij het deelnemen van vooraanstaande sportmensen. Cram, oud-wereldkampioen en -re cordhouder zei ervan overtuigd te zijn dat organisatoren bereid zijn zich te schikken naar de wensen van de sport mensen op het punt van de dopingcon trole. „Er gaat een massa geld om in het circuit. Een atleet zal, in principe, eerst tot overeenstemming proberen te komen over zijn financiële vergoe ding. Wanneer dat probleem is opge lost, kan worden overgegaan tot het bereiken van een „overeenkomst" over het controleren op de verboden middelen. Ik ben ervan overtuigd dat de regels, of de procedure, worden aan gepast aan de verlangens van een be paalde atleet", besloot Cram. De Britse Sport Raad is overigens van plan met ingang van 1 januari veel in grijpender te gaan controleren op het gebruik van verboden middelen. In principe zal het onderzoek bij iedere sportwedstrijd in Groot-Brittannië kunnen plaatsvinden. De Raad heeft van de Britse minister van sportza ken, Colin Moynihan, en zijn eigen vi- ce-voorzitter Sebastian Coe, een ver zoek gekregen sportmensen die do ping gebruiken veel harder aan te pakken. Moynihan en Coe, de Olympisch kam pioen op de 1500 meter, verlangden een systeem waarbij een onafhanke lijk instituut bij iedere sportwedstrijd controles zou kunnen verrichten, na dat er twee maanden gewerkt was aan een onderzoek naar het gebruik van stimulantia in de Britse sport. Inlich tingen, verzameld door honderden in stanties op het gebied van sport, on derstreepten het vermoeden dat do ping in verschillende takken, waaron der atletiek, boksen en snooker, plaatsvindt. De raad maakte bekend dat uitgewerkte voorstellen voor een nieuw beleid op het gebied van de do pingcontroles binnen zes weken ver wacht kunnen worden. Steve Cram De KB VB liet weten dat Schapendonk formeel nog eigendom is van AA Gent, dat hem vorig seizoen uitleende aan Excelsior. Het bouwbedrijf van Jean Pierre De Meester, na het overlijden van zijn va der de sterke man van Gent, claimt ei genaar van de Bosschenaar te zijn en wenst van RKC ruim 300.000 gulden te ontvangen. De patstelling ontstond toen RKC liet weten onder geen voor waarde akkoord te zullen gaan met dat bedrag. De WCS maakt er geen geheim van de 'zaak Schapendonk' te gebruiken om de misstanden van het vergoedings systeem aan te pakken. Dat het sys teem veel van een jungle weg heeft, werd in Utrecht duidelijk, waar discus sies over (al dan niet rechtsgeldige) contracten en huurovereenkomsten tussen speler en club(s) voor veel ver warring en misverstanden zorgden. Mr. Janssen van Raay betoogde giste ren dat AA Gent of „de een of andere Belgische bouwondernemer" geen en kele claim meer op Schapendonk kun nen doen gelden. „Het is te absurd voor woorden als de KNVB zou erken nen dat Schapendonk particulier ei gendom is van een Gentse aannemer die zijn lijfeigene geèrfd heeft van zijn vader en daarna verhuurde aan een Nederlandse club". „Voor Nederlandse begrippen is Scha pendonk transfervrij", concludeerde Janssen van Raay. „Hij valt onder het Nederlandse voetbalregime. Het be treft hier een transfer van de ene Ne derlandse club naar de andere, van Ex celsior naar RKC. Het kan toch niet zo zijn dat bijvoorbeeld de Italiaanse voetbalbond opeens moeilijkheden maakt met de overschrijving van een speler van Ajax naar Feyenoord op grond van het feit dat die speler enige jaren tevoren voor een Italiaanse clubs is uiteekomen?". De KNVB liet bij monde van mr. Uter- mark weten de internationale regle menten nauwkeurig toe te passen. „De KNVB kan en mag niets doen als de Belgische bond Schapendonk niet vrijgeeft. Dat schrijft artikel 12 van de FIFA-regels nu eenmaal voor. De vor dering is daardoor tegen de verkeerde partij gericht en volkomen misplaatst. Schapendonk moet met zijn eis in Bel gië zijn, niet hier". Cees Schapendonk krijgt op 6 oktober van de president van de Utrechtse rechtbank, mr. baron van Harinxma Thoe Slooten, te horen of de kNVB hem toestemming moet verlenen om de aanval van RKC te versterken. VLISSINGEN In de voorbereiding op het zaalhandbalseizoen heeft het damesteam van GSC uit Goes een sterke indruk gemaakt. De ploeg won met 23-5 van Hontenisse. De Zeeuws- Vlaamse formatie beschikt over te weinig schotkracht uit de tweede lijn. Margreet Luysterburg was met tien treffers de productiefste speelster van GSC. De heren van EMM speelden een drie kamp in Amsterdam. De wedstrijd te gen Schagen (2e divisie) eindigde in een 19-12 overwinning, tegen eerste di visionist OSC werd met 16-11 verloren. De heren van Walcheren verloren tij dens de eigen driekamp van HW'75 (eerste klas afdeling) met 13-17. Dat was vooral te wijten aan het ontbreken van basisspelers als José Dierickx, Ben van de Linde en Arno Wouters. De i onmoeting met Fortuna eindigde in 13-19. HW won de driekamp. Behalve van Walcheren won de ploeg ook van Fortuna: 12-19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 17