Folkstone wil meehelpen aan ontwikkelingsproject Raad buigt Arnemuiden zich weer over Scholenplan Installatie van nieuwe leden Vlissingse raad Muziekfeest groot succes Gouden draaginsigne namens kerkvoogdij voor J. Cevaal UITNODIGING camcorder show PROBEER ZE EENS UIT! PZC/ streek van 24 t/m 26 RAAD ZUSTERSTAD IN MIDDELBURG NA KRITIEK GS Zwembad Dansje Vlissinger bekent inbraken Ledenvergadering PvdA Domburg Bejaarde vrouw in Vlissingen van handtas beroofd DONDERDAGAVOND MET PLAY-IN EN TAPTOE Diefstal video en tv in Middelburg VOC-project op onder wijsdag Cheque voor sod geestelijk gehandicapten M. de Wolf uit Ritthem winnaa ploegwedstrijd Marifoon gestol HERVORMDE KERK SEROOSKERKE %JAAP»^ %JAAIW MIDDELBURG Plantenquiz - De afdeling Walche ren van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde begint het 'groei- en bloeiseizoen' dinsdag met een plantenquiz. Aanvang: 19.30 uur in het 'Wapen van Middelburg'. Plattelandsvrouwen - De afde ling Middelburg van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen komt vandaag, maandag, voor de eerste keer in het nieuwe seizoen bijeen in ge bouw De Schakel in Middelburg. De ei genaresse van theeschenkerij het Ro- zemarijntje uit Bergen op Zoom ver telt dan opver thee en geneeskrachtige kruiden, zij doet dat aan de hand van een diaserie. De bijeenkomst begint om acht uur. SOUBURG Huisvrouwen Fysiotherapeute mevrouw Hylkema praat op de koffie- morgen van de afdeling Souburg van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen over 'Hoe belangrijk zijn onze voeten voor onze gezondheid'. De bij eenkomst is dinsdag 22 september in het Rode Kruisgebouw aan de Reho- bothstraat in Souburg en begint om 10.00 uur. T Sony CCD-V 50 E Sony CCD-V 100 E Sony CCD-V 30 E Bovendien tijdens de showdagen ons jubileum-geschenk. T D de 39-81 MAANDAG 21 SEPTEMBER 19b/ PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG - De burgemeester en raadsleden van het Engelse Folkesto ne -een van de drie zustersteden van Middelburg- gaan er alles aan doen om ook een bijdrage te leveren aan het ontwikkelingsproject op de Kaap- verdische Eilanden. Zij spraken dat zaterdagmorgen af, op een discussie bijeenkomst in het Middelburgse stadhuis. In het kader van de jaarlijk se uitwisseling tussen Folkestone en Middelburg waren de Engelsen dit weekeinde te gast in de Zeeuwse hoofdstad. Vanmiddag vertrekken ze weer. Zoals bekend wil Middelburg samen met de zustersteden een jonge- reninstituut voor beroepsopleidin gen adopteren. De definitieve beslis sing wordt genomen in de raadsver gadering van 28 september. Voor de-mensen uit Folkestone ligt de zaak wat moeilijker dan voor Middel burg. De Zeeuwse hoofdstad beschikt over gelden voor ontwikkelingssa menwerking en de 'Folkestoners' niet. Raad en burgemeester van die Engel se badplaats zijn meer een traditie dan dat ze iets in de melk te brokkelen heb ben. Enige jaren geleden werd Folkes tone ingedeeld bij het district Shep- way en daarin wordt het vertegen woordigd door raadsleden uit Folkes tone. Burgemeester Kelland Bowden bena drukte dat zaterdag nog eens. Hij zei: „Wij hebben geen eigen gelden zoals Middelburg, maar we vinden het een zustersteden zullen worden aange knoopt. Hij maakte verder bekend dat het Zeeuws Jeugdorkest volgend jaar mei of juni een optreden geeft in de Leas Cliff Hall in Folkestone en dat de Folkestoners daar nu al naar uitkij ken. Zondag werd er,met name voor de En gelse gasten, een dienst gehouden in de Engelse Kerk in Middelburg, zon dagmiddag kon iedereen zijn tijd naar eigen goeddunken invullen en van daag vertrekt het gezelschap om één uur weer richting Groot Brittannië. ARNEMUIDEN - De raadsleden van Arnemuiden gaan voor de tweede maal het Scholenplan 1988-1990 vast stellen. Dat gebeurt in de vergadering van maandag 28 september. De eerste vaststelling dateert van 29 juni. In het plan werd toen het verzoek van de Vereniging voor Algemeen Christe lijk Basisonderwijs opgenomen, die - zoals bekend - een nieuwe school wil stichten. Maar Gedeputeerde Staten- die het plan moeten goedkeuren - vonden dat de raad te weinig aan- formatorische geloofsovertuiging, ter wijl de nieuw te stichten school een meer algemeen karakter heeft en ruimte laat voor verschillende geloof sovertuigingen. In hun voorstel geven zij echter niet aan, wat er in de tweede versie van het Scholenplan veranderd dient te worden. De welpen van de Paul Krugergroep voor de aanvang van de tocht. Zij verdedigden met succes het vorig jaar behaalde wisselschild. dacht heeft besteed aan de richting uitstekend project en we gaan onze van nieuwe schoolvereniging, scholen en bedrijven benaderen om Burgemeester en wethouders van Ar via acties en giften aan geld voor het project te komen". Omdat het een kleinschalig project is -het gaat om honderd leerlingen in Kaap Verdië- denken de Engelsen dat het hun bevol king wel zal aanspreken. Het was overigens voor de eerste keer dat Folkestone en Middelburg een dis cussie-bijeenkomst hielden. Zij be spraken verder onderwerpen als werk gelegenheid (in Folkestone is 12 pro cent van de 44.000 inwoners werkloos), het sociale stelsel, huisvesting en on derwijs. Onderwerpen als bejaarden zorg en vandalisme stonden wel op het programma, maar kwamen dor tijdge brek niet aan de orde. Aan het einde van de bijeenkomst zeiden zowel Bow den als burgemeester mr C. Rutten dat het een zinvolle en succesvolle bijeen komst was geweest, die zeker in de toe komst herhaald zal worden. Vervolgens ging het gezelschap, na de lunch, naar Neeltje Jans en 's avonds was er een diner in de Burgerzaal waar onder begeleiding van Baby den Toonder ook een dansje werd ge waagd. In zijn tafelrede ging Rutten in op het feit dat dit jaar de zuster stadverbinding tussen Folkestone en Middelburg op de kop af twintig jaar bestaat. „Wij hopen ook te komen tot een toe ristische overeenkomst met East Kent (waar Folkestone ligt). Ons bureau voorlichting heeft al contact gehad met Engelse collega's. Het tekenen van zo'n overeenkomst kan de eerste stap zijn tot een betere promotie van elkanders toeristische mogelijkhe den". - In dat verband noemde Rutten ook de William and Mary-feesten -een Engels- Nederlandse happening die volgend jaar wordt gehouden. Bijzonderheden over deze fesiviteiten worden in de loop van volgende week bekend ge maakt. Ook Bowden ging in op de toe ristische banden die tussen de twee VLISSINGEN De 28-jarige Vlissin ger R. P. D. is in de nacht van zaterdag op zondag door de politie uit een trap portaal van een flat aan de Schutterij straat in Vlissingen gehaald. De man verkeerde onder Invloed van verdo vende middelen en lag daar te slapen. De slaper bleek spullen bij zich te heb ben, zoals injectienaalden, een tele foon en receptenboekjes, die hij had gestolen bij het Huiskamerproject aan de Coosje Buskenstraat,,Op het poli tiebureau bekende hij tevens afgelo pen week een inbraak te hebben ge pleegd aan de Van der Manderestraat. DOMBURG - De afdeling Domburg/ Oostkapelle van de PvdA houdt dins dagavond een ledenvergadering in het Schuttershof in Domburg. Deze bij eenkomst begint om 19.30 uur en dra- sagt een wat informeel karakter. Het is de bedoeling dat er onder meer van ge dachten wordt gewisseld over de mo gelijkheden om op plaatselijk niveau actief te zijn en over het meedenken met de fractie in de gemeenteraad. nemuiden vinden 'dat er wel degelijk sprake is van een verschil'. De vergelij king wordt gemaakt met de Vereni ging voor Bijzonder Basisonderwijs op Gereformeerde Grondslag die twee scholen beheert. Volgens b en w zijn die scholen kenmerkend voor de Re- VLISSINGEN Een 86-jarige vrouw is zondagmiddag in Vlissingen van haar handtas beroofd. De vrouw ver zette zich en kwam daardoor ten val. Daarbij liep zij schaafwonden en een pijnlijke schouder op. De vrouw liep omstreeks kwart over een over de Burgemeester Van Woel- derenlaan, toen zij plotseling voelde dat aan haar tas waarin een bedrag van ongeveer honderd gulden zat werd getrokken. Zij weigerde echter de tas los te laten, waardoor zij ten val kwam. De dader slaagde uiteindelijk in zijn opzet en wist vervolgens te ont komen. Dat er nogal wat mankeert aan het zwembad in Arnemuiden is bekend. De gemeente gaf een ingenieursbu reau opdracht een onderzoek in te stellen naar de noodzakelijke verbe teringen. Het door het bureau gepre senteerde rapport toonde aan dat 'een zeer grote uitgaaf gemoeid zal zijn met aanpassing en herstel van het bad. Zo groot zelfs, dat b en w nu een onder zoek willen laten uitvoeren naar de kosten van een totaal nieuw zwembad inclusief een sporthal. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door de Centra le Dienst Gemeentewerken en het col lege vraagt de raad hiervoor een be drag van ruim 22 mille. Verder stelt het college voor om de ge meente aan te melden voor deelname aan het plan 'Actie-25%' van het Mi nisterie van Verkeer. Het plan behelst het terugdringen van het aantal ver keersslachtoffers met jaarlijks vijf pro cent. Voor deelname krijgt de gemeen te een startpremie van tienduizend gulden. Dat bedrag kan naar eigen in zicht» worden besteed aan verkeersvei lige maatregelen. Slaagt de gemeente in de daling van vijf procent dan wordt daarvoor van rijkswege een premie uitgeloofd van f 5000,- per 'bespaard slachtoffer'. De raadsleden buigen zich over deze voorstellen op 28 september, vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. MIDDELBURG - De Grote Trek - een jaarlijkse wandeltocht voor Walcher- se scoutingleden - is zaterdagmiddag voor de dertigste keer gehouden. Ou- baas J. Suurmond van de Christiaan de Wetstam - hij nam 30 jaar geleden het initiatief voor het wandelfestijn- woonde de start van de jubileumtocht bij. De heer Suurmond, tevens erelid van de Christiaan de Wetstam, zette in een korte toespraak de totstandkoming van de stamnaam uiteen. Christiaan de Wet behoorde tot de voortrekkers uit de boerenoorlog in Transvaal en Oranje Vrijstaat. Oubaas Suurmond schonk zaterdag de Christiaan de Wet stam een snoer kralen als herinnering aan die periode. Zo'n tweehonderdvijftig scoutingle den gingen zaterdagmiddag rond twee uur van start aan het Molenwater in Middelburg. DFe oudste liepen de Grote Trek (10 kilometer), de welpen en kabouters liepen de Kleine Trek (5 kilometer) en de bevers moesten in de Mini Trek 2 kilomter afleggen. De ge hele route voerde door de Zeeuwse hoofdstad, de Mini Trek door de bin nenstad en de Grote Trek door de bui tenwijken. De groepen werden onderweg beoor deeld op orde, netheid en opgewekt heid. De welpen van de Paul Kruger groep sleepten voor het tweede achter eenvolgende j aar het wisselschild in de wacht. De rowans van de Berdenis van Berlekom-groep werden eerste bij de Grote Trek. Twaalf muzikanten uit het publiek namen deel aan de play-in. VLISSINGEN De gemeenteraad van Vlissingen komt donderdag 24 september om 19.30 uur in het stad huis bijeen voor een openbare verga dering. Tijdens deze bijeenkomst zul len de nieuwe raadsleden mevrouw C.E. Postma-Willemse en de heer D. Vos (beiden CDA) worden beëdigd en geïnstalleerd. Zij volgen de heren ing G. J. A. M. Adan en M. Lorier op. Verder staat onder meer op de agenda: de straatnaamgeving in Rosenburg, de huisvesting van de basisscholen, het verkeersveiligheidsplan 'Aktie -25%' en een extra subsidie voor de Stichting Opbouwwerk Vlissingen. De raad buigt zich over het voorstel om de straten in Rosenburg-Oost niet de vastgestelde namen Kruiproos- laan, Theerooslaan, Bottelrooslaan en Leirooslaan te geven, omdat het ge bruik van planten als straatnamen ook al in de wijk Tuinstad voorkomt. Voorgesteld wordt om betreffende straten te noemen naar vrouwen die zich maatschappelijk dienstbaar heb ben gemaakt; gedacht wordt aan Wil- helmina Drucker, Marga Klompé, Aletta Jacobs en Joke Smit. De gemeenteraad stelt vast welke blij vende voorzieningen er voor de perio de 1989 tot en met 1991 nodig zijn in de huisvesting van bijzondere en openba re scholen. De volgende voorzieningen zullen bij het ministerie worden aange meld: ingrijpende aanpassing en on derhoud van de Frans Naerebout- school, dezelfde voorzieningen voor de Ichtusschool en uitbreiding en aan passing van het gebouw en het terrein van de St. Jozefschool. De gemeente Vlissingen zal, als de raad het voorstel goedkeurt, de Stich ting Opbouwwerk een extra subsidie van ruim tienduizend gulden verstrek ken om het exploitatietekort over 1986 weg te werken. Door de vele wisselin gen in het bestuur en het personeel kon de stichting namelijk niet alle noodzakelijke bezuinigingen doorvoe ren, terwijl er een groter aantal bewo- nersgroepen een beroep heeft gedaan op de stichting. B en w vinden dat de Stichting Opbouwwerk in het verle den heeft aangetoond tot een goed fi nancieel beheer in staat te zijn. MIDDELBURG - In de nacht van za terdag op zondag werd ingebroken bij A. de B. aan de Noordweg in Middel burg. De dader(s) haalde(n) een kleu rentelevisie en een videorecorder weg. De waarde bedraagt ruim drieduizend gulden. Om binnen te komen werd de buitendeur opengebroken. RITTHEM - De kinderen van de christelijke Jenaplanschool 'Rie- theim' in Ritthem, die hebben gewerkt aan een project rond het VOC-festival, mogen de resultaten hiervan laten zien op de Zeeuwse Onderwijsdag. De ze onderwijsdag wordt woensdag ge houden in 'De Stenge' in Heinkens- zand, van 8.30 tot 13.00 uur. VLISSINGEN-Het Comité» Zomerzegels heeft zaterdai een cheque van 1500 gulden digd aan het bestuur van del ging Ouders van Geestelijk rT capten (VOGG), afdeling Wal De penningmeester K. Bood de cheque in ontvangst nam» zich er zeer blij mee en zei toe) een goede bestemming te gev De VOGG is een organisatie lei sociale en culturele activit touw zet voor geestelijk gek ten en hun ouders. Vorig jaar kreeg de VOGG de beschikk een eigen gebouwtje aan de? Falckstraat, dat omgedoopt 'Ons Plekje'. Daar het de vel aan voldoende financiële n ontbrak om alle gewenste bi heden aan te schaffen, ginger tal verzoeken aan verschillen! sen de deur uit met de vraag ei tje bij te dragen. Het Comité voor de Zomerzi weten dat het zaterdag 19 Se| „een zonnig bericht" zou koi gen. Mevrouw H.R.H. Telle) reikte namens het comité di uit. K. Boogaard vertelde aai aanwezige leden van het comi VOGG iedere zaterdagavond voor geestelijk gehandicapten I dat er eens in de twee wekef stuif op de zaterdagmiddag heleboel mensen willen dan ven tot 's avonds en daarom duizend gulden besteden aan schaf van servies en dergelijl er voortaan normaal gegeten den. De resterende vijfhonderi zal waarschijnlijk opgaan aanl beidmateriaal", aldus de meester. Hij en de aanwezigi bezoekers dankten het comi lijk voor zijn bijdrage. NIEUW- EN SINT JOOSLAl| de Wolf uit Ritthem is zaterf dag winnaar geworden van d wedstrijd, die de Walchersel gen van de agrarische orgaf voor hun leden hielden. De t nemers moesten elk een stu ploegen op eeen perceel van aan de Eersteweg in Nieuw- |n) Joosland. De winnaar scoo punten en veroverde tevens de| beker. J. K. Crucq uit Nieuw- en Si land werd met 193 punten tv kreeg de ereprijs voor zijn pi Eén deelnemer gebruikte e scharige ploeg, de overigen met tweescharig materiaal. Ei goede belangstelling voor dej krachtmeting van de Walche gers. Voor iedereen was een schikbaar en als extraatje mo le deelnemers gratis tanken. VLiSSINGEN Een arts ui gen heeft aangifte gedaan vai van zijn marifoon. Het voorw tussen 15 en 19 september ges zijn spreekkamer aan de Beetsstraat. De waarde van foon is onbekend. MIDDELBURG - De derde editie van het Middelburgs Muziekfeest is zater dagmiddag en -avond een groot suc ces geworden. De concerten en de play-in op de Vischmarkt kregen 's middags al veel bezoekers en zater dagavond tijdens de taptoe op de Markt was de opkomst van het pu bliek bijzonder groot. Het idee van de organiserende Julia- na-korpsen, om het Muziekfeest uit te breiden met een play-in en een taptoe, kan zeker een schot in de roos worden genoemd. Ook de kinderbraderie - een ludieke omlijsting van het evenement op de Vischmarkt - had ook over deel nemers niet te klagen. Zo'n vijftig jeug dige 'marktkooplieden' prezen daarbij hun handel, waaronder veel speelgoed en boeken, met verve aan. De organisatoren kregen nog wel een tegenvaller te verwerken. De Edel weiss Buben uit Hoogerheide - een or kest dat 's middags op de Vischmarkt zou optreden - haakte op het laatste moment af. Er kon geen vervangend gezelschap meer worden aangetrok ken. Het Juliana Blaasorkest en het Wilhelmus Blaasorkest uit Sliedrecht vingen dat hiaat op. Beide orkesten speelden wat extra nummers. De play- in, waaraan behalve de deelnemende orkesten ook iedereen met een mu ziekinstrument kon deelnemen, be sloot het middaggedeelte. De deelna me uit het publiek aan de play-in was niet groot. Slechts twaalf muzikanten kwamen de beide orkesten versterken. Zaterdagavond gaven in een anderhalf uur durende taptoe op de Markt Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge, Rust Roest uit Zierikzee, Johan Friso en Juliana uit Middelburg een vlotte en aantrekkelijke show weg die werd be sloten met een finale waaraan alle korpsen, colorguards en majoretten deelnamen. SEROOSKERKE (W) - Om veertig jaar vrijwilligerswerk voor de kerk te doen heb je veel moed, kracht en lief de voor het werk nodig. Dit zei de heer P. Koole in zijn functie als president kerkvoogd tijdens een receptie, die de heer J. Cevaal door de kerkeraad kreeg aangeboden, omdat hij veertig jaar ontvanger en secretaris is van de kerkvoogdij van de Nederlandse her vormde kerk in Serooskerke. Namens de vereniging van kerkvoog- President-kerkvoogd Koole speldt de heer Cevaal het gouden draaginsigne op namens de vereniging van kerkvoogdijen. Geheel links op de foto staat me vrouw Cevaal. dijen in Nederland kon de president kerkvoogd de jubilaris het draaginsig ne in goud opspelden en de bijbeho rende oorkonde overhandigen. De heer Koole memoreerde, dat de heer Cevaal de wens te kennen had gegeven te willen stoppen, maar dat het erg moeilijk is een opvolger te vinden. Vanaf 1902 bekleedden maar twee mensen deze functie. De heer P. Broer- se vanaf 1902 tot 1947 en de heer Ce vaal van 1947 tot heden. Burgemeester G. W. van Montfrans- Hartman sprak namens het college van b en w van Veere de jubilaris toe, die naast kerkelijk ontvanger en secre taris ook lid is van de raad van Veere. Ds F. H. A. van de Wind sprak als oud predikant en de heer F. Willeboordse als vriend. Namens het muziekkorps EMM, waarvan de heer Cevaal voorzit ter is, sprak de heer L. Groenleer en na mens de kerkeraad ds G. de Lang. Al len lieten zich lovend uit over de heer Cevaal, die tot slot een dankwoord uit sprak. De feestelijke receptie werd mu zikaal opgeluisterd door de plaatselij ke muziekvereniging EMM. De nieuwste.... met digitaal geheugen om zelf gemaak te tekeningen of tekst te mixen met uw opnamen in diverse kleuren CCD beeldchip met 290.000 pixels voor een perfekt scherp beeld 6 x zoom macro De meest uitgebreide... 6 x zoom macro regelbaar diafragma fade in-fade out wiper met ingebouwde titelgenerator in 7| kleuren interval opname insert tuner aajislüitbaal De goedkoopste.... zoomlens 12 - 30 mm macro record review goede geluidskwaliteit lüMj| K$D Nieuwendijk 35-39. Vlissingen. (bij oude vissershaven) Tel.: 01184 - 12209 Oók op maandag-middag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 6