Incident met bril speelt Olympia geen parten Vanavond debuut Jan Leendertse bij RBC Tafeltennisteams gaan moeilijk jaar tegemoet Kelly niet meer in de leiderstrui PZC/sP°rt WC en ppertal nen In winnaar )tto 37 n tennistitel poor Lendl ïteal-Napoii riiet qp ty iö Spaojé Demonstratie- training llJpAG 15 SEPTEMBER 1987 15 J ZAL FANTASTISCH LOPEN' ^TERDAM (ANP) Johan Cruijff heeft, met het oog op het "pa-Cupduel van woensdag tegen FC Dundalk, geen disci- jre maatregelen genomen tegen zijn spelers. Ondanks de pile competitiestart in de eredivisie, drie nederlagen in ze- mw edstrijden, straalde Cruijff maandag vlak voor het ver- dlii ar het trainingskamp in Wassenaar een en al optimisme ■Het zit er dik in, dat het bij ons fantastisch zal lopen", zei Iff over de partij in de eerste ronde van het Europese toer- b der bekerwinnaars, waarin Ajax titelhouder is. uitverkocht Hiele niet JaAG (ANP) - Geen van de deel- i heeft de uitslag van lotto en juist voorspeld. De resultaten sportprijsvragen zijn: TERNEUZEN WINNEN HOCKEYDERBY TEGEN RAPIDE Boere niet Dames Sterrenteam Sterrenelftal Topscorers EG-ronde ruijff vol timisme 01 Ide Ierse semi-profs kan Cruijff Minn De Meer niet beschikken geblesseerde linkermiddenvel- .•ensen. Ook Blind, Witschge en ampen met kwetsuren, al is het hijnlijk, dat de eerste twee op zullen zijn. de opstelling wilde Cruijff niets rijt dan: „Ik heb hem al in mijn jfd.' Feitelijk zijn voor Cruijff sys- ane discipline belangrijker dan de Hn, waarvan hij er dit seizoen al B>n gebruikte. „We moeten met ■nste 3-0 winnen. Dat lukt niet met een instelling in het veld in v-n „tegen Dundalk moeten de Inde van de competitie wegvoet- Dan gaat het juist mis. We oppassen voor een voortijdige keling. Het verleden heeft be- dat een elftal dan in de compe- ikinde put raakt." bliek liep nog niet warm. Er wa- andag enkele duizenden kaar- kocht. Uit Ierland worden ze- supporters verwacht, loedelijke opstelling van Ajax |et duel tegen FC Dundalk is: Blind, Spelbos, Rijkaard en ye; Wouters, Winter en Mühren; |Schip, Meyer en Witschge. If- tot dertienduizend suppor- jillen woensdagavond in het jadion de spelers van Galatasa- ray trachten te doen vergeten dat de club uit Istanbul een uitwedstrijd speelt. Rond de helft van het aantal toeschouwers dat in Eindhoven de tribunes van het stadion bevolkt zijn Turkse gastarbeiders uit Nederland, België en West-Duitsland. De 25.500 toeschouwers bij het eerste treffen tussen PSV en de Turkse kam- pioensploeg voor de openingsronde van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen zijn goed voor een recette van 350.000 gulden. De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de ontmoeting gerangschikt on der de wedstrijden met een verhoogd risico. PSV verwacht geen problemen. Hoofdtrainer Guus Hiddink verwacht woensdag weer te kunnen beschikken over Frank Amesen, die zaterdag de competitiewedstrijd tegen Volendam wegens een blessure miste: „Ik denk dat er 75 tot 80 procent zekerheid is dat hij speelt. Hij wordt nog enkele malen behandeld." Wim Kieft heeft maandag de training van PSV wegens, wat Hiddink noemde „kleine probleempjes" niet kunnen meemaken. De technisch leider van PSV rekent er echter op dat de nieuwe aanwinst uit Italië woensdag in actie kan komen. Johan Cruijff bespreekt de training met enkele spelers. AMSTERDAM (ANP) - De kassa's van het stadion De Meer blijven zondag op last van de Amsterdamse burgemeester Van Thijn dicht voor het competitieduel Ajax - FC Den Haag. Beide clubs vallen onder de noemer „risicodra gend". Gezien de gespannen situatie na de ongeregeldheden van vorig seizoen en het uitblijven van een passensysteem in het betaald voetbal laat Van Thijn geen Haagse supporters toe. Voorzitter Stoop van FC Den Haag heeft inmiddels ge zegd dat zijn bestuur uit protest niet naar Amsterdam zal gaan. Toegangsbewijzen kunnen alleen op doordeweekse dagen en zaterdag-ochtend aan het Ajax-stadion worden ge kocht. Elke koper dient zich te legitimeren en mag zich ma ximaal twee kaarten aanschaffen. De rechtbank in Rotterdam heeft maandag de 19-jarige C.G. van E. (Emmerik) uit Gorinchem veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan honderdveertien da gen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, wegens het gooien van een bom na de voetbalwedstrijd Feyenoord- Ajax in november van het vorig jaar. De officier van justitie had acht maanden geëist, waarvan drie maanden voor waardelijk. irljs: geen winnaar. Tweede prijs: maar. Derde prijs: 54 deelnemers, iruto 7.304,40 ontvangen. Vierde 43 winnaars, die elk 111,30 ontvan- de prijs: 67.090 deelnemers, die elk. tvangen rijs: geen winnaar. Tweede prijs: 12 ers, die elk bruto 1.210,70 ontvan- de prijs: 151 deelnemers, die elk mtvangen ijk 37: rijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 er, die ƒ343,60 ontvangt. Derde deelnemers, die elk 90,40 ontvan- rde prijs: 640 deelnemers, die elk tvangen. 0RK (AFP, Reuter) De als Seplaatste Ivan Lendl (Tsj) aandagavond voor de derde envolgende maal de Open aanse titel in het enkelspel d. Lendl versloeg in 4 uur en ten de Zweed Mats Wilander, ïplaatst, in vier sets: 6-7,6-0,7- Navratilova (VSt) heeft maan- twee open Amerikaanse ten- veroverd. Met haar landgeno- Shriver won Navratilova, die in het enkelspel al had ver efinale van het dames dubbel- ahaar winst in de dubbelspel i dames moest Martina Navra- fcer de baan op. Ook die derde ld, in het gemengd dubbelspel, 1 met winst af. ■BURG De dames van het se Wuppertal en de heren JC uit Vlissingen zijn gisteren ■vinnaars geworden van het internationale volleybaltoer- de plaatselijke vereniging 10 georganiseerd had. eindzege van de Vlissingers nipte, want de heren van •al hadden uiteindelijk maar jwedstrijdpuntje minder. Bij Sing het zilver naar Mytilus. de heren waren de krachts- m verder nogal groot. De één, twee en drie van de bei- mdepoules vormde zaterdag arspoule en daarin scoorde ■mdhoven) vier punten min- Wuppertal; Köln en Dynamo I nen het Zierikzeese Mevo 80 zondag zelfs maar een halve werkten een halve competi- l^gen wedstrijden in totaal, I tnog een soort van slotronde I nook de damesteams net als 1 staat te stellen tien keer te I n dames van Wuppertal ble- I een in de halve competitie maar ook in de 'finale', die waarin Mytilus op 1-1 gehou- setsaldo besliste de eind- f Ktduits voordeel. Die slot- te EVVC de derde plaats. 'Sse dames waren na negen 'n op de positie geëindigd [geeft op het brons, maar de ontmoeting met de et Sarto (Tilburg) in 1-1 ein- e Brabantse tegenstanders ten overhielden, moest ^Plaatsgenoegen nemen met ï'pvSrf8' 1 WuPPertal: 2 Myti- ivr,;,t?.:Heren: 1 EWC; 2 Wup- 4 Köln; 5 Dynamo I; 6 Mevo. Feyenoord zal het in de eerste Europa Cup-wedstrijd tegen Spora Luxem burg alleen zonder doelman Joop Hie le moeten stellen. Volgens coach Ri- nus Israel zijn de licht geblesseerde Mario Been en Keje Molenaar woens dagavond vrijwel zeker inzetbaar. Hiele wordt in het duel vervangen door Ricardo de Jongh. Op de reserve bank neemt de jeugdspeler Harold Wapenaar plaats. Israel waarschuwde maandag zijn spe lers voor onderschatting: „Ik heb de ploeg één keer aan het werk gezien in de eerste competitiewedstrijd. Het ni veau is vergelijkbaar met een ama teur-hoofdklasser. Het nationale team verloor vorige week echter slechts met 1-2 van Ierland. Dat zegt voldoende." Remco Boere, dit seizoen met drie tref fers de topscorer bij FC Den Haag, zal woensdag niet spelen in de Europese bekerwedstrijd in Budapest tegen Uj- pest Dosza. Trainer Pim van de Meent wil in de uitwedstrijd tegen de Hon gaarse ploeg, met twee vleugelspitsen voetballen en niet met een aanvaller, die in het midden voortdurend tegen een overmacht moet opboksen. VLISSINGEN Een brilincident heeft de hockeyderby tussen de heren van Rapide uit Hulst en Olympia uit Terneuzen voor de Terneuzenaren niet ongunstig kunnen beïnvloeden. In de eerste helft brak Frans van de Hemel zijn bril en omdat hij niet zon der dat hulpmiddel kan en geen reser- vebril bij zich had, sprong hij in de au to om snel thuis in Terneuzen een bril te gaan halen. Rapide keek toen door treffers van Luc de Jong (uit een straf- corner) en Maarten de Heus al tegen een 2-0 achterstand aan. Via een straf- corner van Pascal Fassaert scoorde Rapide tegen. In de tweede helft kwam in die stand geen wijziging meer. De Vlissingse heren (vierde klas) speel den thuis tegen Oudenbosch en kwa men in de eerste helft goed weg omdat de Brabanders twee keer voor open doel misten. Na de spelhervatting had Vlissingen meer greep op het spel en scoorde via een frommeldoelpunt van Martin van Hierop 1-0. Oudenbosch leed steeds meer balverlies, waardoor de Vlissingse aanval veel kansen kreeg. Uit een van die kansen kwam een strafcomer voort, die fraai werd af gerond door Gustaaf Mijnlieff. De Bra banders scoorden vlak voor tijd nog via een strafbal 2-1, maar daar bleef het bij. In dezelfde poule speelde Goes uit te gen HSD en liep tegen een 3-1 neder laag aan. De Goesenaren scoorden in de eerste helft al snel uit een mooi inge slagen strafcomer van Bart van der Veen 0-1, maar konden niet doordruk ken, door het goede tegenspel van HSD. Na de rust bracht André Vis de teams op gelijke hoogte, waarna de HSD steeds beter speelde en Goes na twee velddoelpunten van Jurgen En- sing met een 3-1 nederlaag naar huis stuurde. De wedstrijd HCGD-Middelburg werd afgelast en Barendrecht had een vrij weekeinde. MADRID (AFP) - Real Madrid - SSC Napoli, het toptreffen uit de eerste ronde van het Europacuptoernooi van de landskampioenen zal niet op- de tv in Spanje verschijnen. De andere Spaanse vertegenwoordi gers in de Europacup hebben bezwaar gemaakt. FC Barcelona (tegen Bele- nenses), Sporting Gijon (AC Milaan) en Real Sociedad (Slask Wroclaw) spe len woensdagavond thuis en vrezen, dat een rechtstreeks tv-verslag van Real - Napels van invloed zal zijn op de toeschouwersaantallen. Voor de aanhang van Real Madrid is het tv-verbod een hard gelach. Als ge volg van de straf van de Europese voet balunie (UEFA) mag er woensdag avond geen publiek worden toegela ten op de immense tribunes van het Bernabeu-stadion. In de derde klasse kwam Vlissingen met een 3-2 nederlaag terug uit Hen drik Ido Ambacht. De thuisclub had meer ervaring op kunstgras en profi teerde daar in de eerste helft van met drie doelpunten. Alleen Ina de Looff scoorde uit een strafcomer tegen; ruststand 3-1. Na de rust probeerden de Vlissingse dames aansluiting te krijgen, maar verder dan een strafbal, die goed benut werd door Monique Spruit, kwam Vlissingen niet. Marjan van Hierop, invaller-keepster, voor kwam dat de nederlaag nog verder opliep. In dezelfde poule speelde Middelburg thuis tegen Aeolus. De eerste helft ver liep rommelig. Het spel golfde van de ene cirkel naar de andere zonder dat één van de partijen echt sterker was. Aeolus ging de rust in met een 0-1 voor sprong, na het benutten van een straf bal. De Middelburgse dames konden die stand na de rust, ondanks het iets betere spel, niet veranderen en verlo ren van de Rotterdammers met 0-1. De Hulster-dames werden in de uit wedstrijd bij De Waele geconfronteerd met een 1-0 achterstand, maar Rapide scoorde al snel tegen door een veld- doelpunt van Diane van Damme. De dames van De Waele kwamen echter sterk terug en scoorden twee keer bin nen drie minuten, wat de ruststand op 3-1 bracht. Na de rust joeg Rapide ge forceerd op treffers, wat echter maar één doelpunt opleverde. De Waele ver dedigde met succes de 3-2 voorsprong. Olympia verloor thuis verrassend met 0-1 van Goes. Die stand was in de eer ste helft al bereikt door een treffer van Jolanda de Mol uit een strafcorner-re- bound. De tweede helft bracht daar, door een rommelig spel van beide par tijen, geen verandering in. De dames van HSD in de vierde klasse verloren thuis met 0-1 van Den Dunc uit Raamsdonkveer. De gasten waren veel sterker, maar konden dat niet om zetten in doelpunten. De rust ging in met een 0-0 stand. Na de rust scoorde Den Dunc 0-1 uit een velddoelpunt en lieten het daarbij zitten. VLISSINGEN - De 20-jarige Jan Leendertse maakt vanavond (dinsdag) zijn competitiedebuut voor RBC. De Zeeuwse topscorer van vorig jaar speelt met de tweede selectie thuis tegen Roda JC. Vorige week vrijdag kreeg RBC van de voetbalbond definitief toestemming om de jeugdige aanwinst op te stellen. Jan Leendertse moest aan kunnen tonen dat hij en zijn vriendin inmid dels zijn verhuisd naar Etten Leur. „Dat is altijd een kwestie van enkele weken", zo wist trainer Epi Drost van RBC uit ervaring. „We hebben de overschrijving eind augustus aangevraagd. Vorige week ben ik in Zeist geweest om de zaak af te handelen". De Zeeuwse aanvaller, die vorigjaar De cijfers van dit weekeinde zijn: Vlis- nog voor Serooskerke speelde, heeft één wedstrijd moeten missen. RBC 2 begon de competitie vorige week met een uitwedstrijd tegen NEC (3- 3). Door zijn verhuizing liep Jan Leendertse bovendien een lichte achterstand in training op. Epi Drost: „Vanavond speelt hij voor het eerst een volledige wed strijd en kan ik hem aan het werk zien. Hij had een geweldige achter stand op de rest van de groep. Wij zijn twee maanden geleden al be gonnen met trainen. Jan Leendert se is er pas een paar weken bij. Hij moest verhuizen, is tussendoor nog ziek geweest en zal dus voorlopig vooral wedstrijdritme moeten op doen" Het Zeeuwse sterrenteam bestaat deze week voornamelijk uit zondag voetballers. Ruud Cornells blonk bijvoorbeeld uit als mandekker bij Vlissingen, Taco van den Velde speelde weer een sterke wedstrijd en Paul Schipper is met twee tref fers een van de produktiefste spe lers in deze klasse. Ronald van Oeveren schitterde bij vlagen op het middenveld van Zie- rikzee in de uitwedstrijd tegen Sluiskil. Hij was de gangmaker van een soepel draaiend elftal, dat mede dank zij de inbreng van Kees Ver- kaart, Theo Wittenberg en Patrick de Broekert meer verdiende dan de 1-1 die er na afloop op het scorebord stond. In die wedstrijd liep midden velder Frank van Doeselaar van Sluiskil, naar gisteren bleek, een ge scheurde enkelband op. Daardoor is hij voorlopig uitgeschakeld. Stoffel Schipper drong ook weer eens door tot de beste elf van deze week. De libero van Oostkapelle leidde de achterhoede, die in Kloe- tinge pas na rust tot overgave werd gedwongen. „Maar dat was niet de schuld van de verdedigers", zei Stoffel Schipper later. „We werden op het middenveld voorbij gelopen door Kloetinge, dat toch ook niet tot de sterkste ploegen behoort in deze klasse". singen: Ron van Huizen 6, Jaap Meerman 7, Ron van Dam 6, Ruud Comelis 8, Taco van den Velde 7, Roy Hendrikse 7, Ruud Corré 7. Kees Houtepen 7, Paul Schipper 7, Peter van Vossen 6, Leo Wesel 7. Sluiskil: Rob Wieland 7, Karei Wullems 7, Ludwig Jurriens 7, Alex Dehulsters 7, Ko de Jonge 6, Dermis de Bruijne 7, Paul van der Hooft 7, Frank van Doeselaar 7, Peter Zwart 7, Mark de Kunder 6, Gerard Maas 7. Zierikzee: Peter Noordijke 7, Wim Mul ders 7, Wim van der Maas 7, Patrick de Broekert 7. Bart Helbers 6, Martin Quist 7, Marco van Oeveren 7, Leen Koster 6, Theo Wittenberg 7, Ronald van Oeveren 8, Kees Verkaart 7. Middelburg: Patrick Wauters 6, Ron Ka- pelle 6, Ron Kodde 7, Patrick Vogel 7, Dennis But 6, Jurrien Swiers 6, Hans de Nooyer 6, Alex Lourens 6, Jan de Rijke 6, Ronald Hoekman 6, Wemer Blanckaert 7. Breskens: Patrick Dobbelare 5, Tonnie van Vooren 5, Willy de Jaeger 5, Bennie Pielaat 6, Ronnie de Ruysscher 6, Rudy Snouwaart 6, Robbie de Muynck 6, Ca- miel van Rattinge 6, Henk Ottens 6, John Livramento 6, Hans Ritico 6. Kloetinge: Henk van Sabben 7, Hans de Bruyne 7, Eddie de Dreu 6, Diederik Hiensch 6, Delano Maccow7, Johnny Ko- le 6, Leonard van den Houten 7, Gé Wol- ters 7, Niek van den Houten 5, André Schillemans 7, Ronald Bun 8. Serooskerke: Jaap Pijnenburg 5, Henk Wondergem 6, Arjen Luteyn 5, René Ge- schiere 4, Nico Jan Boogaard 6, Hans Adriaanse 6, Marcel de Nijs 6*, Pieter den Hollander 6, Harry Koster 7, Jan Rie- mens 6, Adrie Moelker 6*. AZW: Wim Verpoorte 7, Jan Tilgen- kamp 6, Frank van Drongelen 6, Rinus Scheele 6, Jan van Drongelen 6, Theo Hanny 7, Nico Bouwman 6, Wim van Lan- gevelde 6, Bram Schieman 7, Philip Wol- fert 6, Antoine Thoen 5. Hoek: Nico Knol 6, Adriaan Nieuwenhuy- se 6, Jean Pierre Hubregtsen 5, Wilco Braafhart 6, Ad de Rijke 6, Jan de Block 6, Guido van Boom 5, Gijs Lokhorst 5, Jack Caluwé 6, Martin Quataert 7, Frank Hemelsoet 5. Arnemuiden: John Jasperse 7, Henk de Nood 6, Klaas van Belzen 5, Jos van Bel- zen 5, Cees de Ridder 6, Chris Schroevers 7, Paulus Poortvliet 6, Jacco Oosterling 5, Dies van de Ketterij 5, Ad Poortvliet 8, Hugo Crucq 6. Oostkapelle: Wemer van de Berg 6, Bram Sturm 7, Stoffel Schipper 7, Bram Wattel 7, Piet Baan 6', Jos Staps 6', Eric Wattel 5, Gerard Schipper 6, Ronald Mesu 6, Ed win Meerman 5, Peter Heinz Schoolkate 5, Marien de Mey 6. Dennis de Bruyne Sluiskil Ronald van Oeveren Zierikzee Paul Schipper (Vlissingen) Peter Noordijke Zienk.ee Stoffel Schipper (Oostkapelle) Ruud Comelis Vlissingen André Schillemans (Kloetinge) Ad Poortvliet Arnemuiden Taco van den Velde (Vlissingen) Roy Hendrikse (Vlissingen) Ronald Bun (Kloetinge) Zeeuws topscorer: 1. Ron van Rosevelt (RCS), Alex Warnica (Krabbendijke), Al- bert Slinger (Nieuwland), Robbie Dek (Meeuwen), Martin van de Ouden (Mevo), Jacob van den Berge (Bruse Boys), Jan van de Vlies (Tholense Boys), allen 3, ne gen spelers scoorden twee keer. Zaterdag tweede klas: 1. Walter van Put ten (SC Everstein), 4 doelpunten; 2. An dré Schillemans (Kloetinge), Ad Poort vliet (Arnemuiden), Theo Hanny (AZW), Marco van der Stelt (Altena), Andy de Jong (SC Everstein) en Rob van de Veer (Zwart Wit '28), allen 2. Zaterdag derde klas: 1. Jacob van den Berge (Bruse Boys) en Jan van de Vlies (Tholense Boys), beiden 3; 3. Hans de Korte (Tholense Boys) en Jan de Koeijer (Yerseke), beiden 2. Zaterdag vierde klas: 1. Alex Warnica (Krabbendijke), Albert Slinger (Nieuw land), Robbie Dek (Meeuwen), Martin van de Ouden (Mevo), allen 3; 5. Peter Valk (SSV) en Wim de Groen (SPS), bei den 2. Hoofdklas zondag: 1. Paul Schipper (Vlissingen), Maarten de Veer (Desk), Pe ter Wubben (Desk), Glen Golding (Sit- tard), Janny Sangers (Sittard), Paul Len- ferink (EHC), Wim Bruijnaars (Wilhelmi- na'08), Jan Habraken (Longa) en Naut Jansen (Venray), allen 2. Zondag tweede klas: 1. Louis van Raak (Baronie), 4; 2. Johan van der Laar (Baro nie), 2; 24 spelers scoorden eenmaal. Zondag derde klas: 1. Fonny Verstraeten (Axel), Wilfried Bennaars (Moc'17), Eric Aarden (Moc'17), Vic Karremans (Moc'17), Ad Kas (Ves'35), Paul van Ros bergen (Roosendaal) en Tonnie Vriens (Divo), allen 2. Zondag vierde klas: 1. Ron van Rosevelt (RCS) en Wemer Corijn (Philippine), bei den 3; 3. Carlo Blommaert (HW'24), Mar cel Krant (Noormannen) en Johan van Leeuwe (IJzendijke), allen 2. Tonny Hannewijk rechtszoekt naar de juiste richting. Links Izak Joosse uit Middelburg. RILLAND-BATH Carel Keim uit Serooskerke heeft dit weekeinde revanche genomen op nationaal rally- crosskampioen Tonny Hannewijk uit Vrouwenpolder. Tijdens rallycrosswedstrijden in de klasse van 1600 tot 2000 cc op het circuit te Rilland-Bath was Hannewijk in de manches superieur, maar in de finale kwam de natio naal kampioen veel slechter weg dan Keim en de Ter- neuzense Tineke de Poorter. Keim won, Hannewijk werd - voral omdat hij door de opspattende modder geen zicht meer had - slechts vijfde. De uitslagen luiden: Standaardklasse 0-1300 cc: 1 Bram Dekker, Grijpskerke. 2 Cees Jansen, 3 Joh. Prop; 1300-1600 cc: 1 Piet 't Gilde, Middelburg, 2 Sjacco Bliek, Scherpenisse, 3 Jack van de Staal, Goes; 1600-2000 cc: 1 Carel Keim, Serooskerke, 2 TINEKE DE Poorter, Terneu zen, 3 Johan van de Veer; Divisie 11-1600 cc: 1 Dick Krijger, Wol- phaartsdijk, 2 Peter Bartho, 3 Cor Kroon; Divisie I: 1 Rob Bul, Specials: 1 Jos Alewijnse, Arnemuiden. VLISSINGEN - Als de voortekenen niet bedriegen wordt het sinds vorige week gestarte najaarsseizoen tafel tennis voor de meeste Zeeuwse teams, die in de landelijke competitie spelen, een martelgang. Zaterdag wisten al leen de dames van Zand en de heren van Wilno zich te ontworstelen aan de onderste regionen van de ranglijst. Zand trok, overigens toch wel moei zaam, in Tilburg tegen de Irene-reser ves met 4-6 aan het langste eind, waar bij Renate Louws andermaal haar vi sitekaartje afgaf met drie winstpar tijen. Sandra Tahapary herstelde zich van BAQUEIRA BERET (ANP) - Sean Kel ly heeft zijn koppositie in de konin- ginne-rit van de ronde van Catalonië niet kunnen behouden. De Ier werd maandag in de vijfde etappe, een bergrit van Viella naar Baqueira Be ret over 185 kilometer, door de Span jaard Alvaro Pino uit de leiderstrui gereden. Pino won de rit met 33 seconden voor sprong op zijn landgenoot Minguel In- durain en de Colombiaan Patricio Ji- minez. Kelly verloor meer dan drie mi nuten. De Nederlander Gert-Jan Theunisse, geplaagd door een ontste king aan het zitvlak, had een sterke dag. Hij finishte als twaalfde op ruim twee minuten van de winnaar. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Alvaro Pino (Spa) 185 km in 5 uur, 15 minuten en 34 seconden, 2. Miguel Indurain (Spa) op 33 se conden, 3. Patricio Jimenez (Col) z.t., 4. Ed gar Corredor (Col) op 0.43, 5. Angel Arroyo (Spa) op 1.32, 8. Pedro Delgado (Spa),10. Laurent Fignon (Fra) allen in dezelfde tijd als Arroyo, 12. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 2.24, 23. Sean Kelly (Ier) op 3.33. Het algemeen klassement is: 1. Pino 22.39.19,2. E. Corredor op 0.58,3. Jimenez op 1.10, 4. Gaston op 1.20, 5. Delgado op 1.35, 9. Fignon op 1.59,13. Theunisse op 2.33,18. Kel ly op 3.11. Kari Myyrylainen heeft maandag de zesde rit van de ronde van de Europese Gemeenschap gewonnen. De Fin ont snapte in de rit van Ingolstadt naar Augsburg over 144,5 kilometer met de Deen Per Pedersen, die hij in de eind sprint versloeg. De Fransman Mare Madiot behield de leiding in het alge meen klassement. De uitslag van de zesde etappe is: 1. Kari Myyrylainen (Fin) 144,5 km in 3 uur, 57 mi nuten en 7 seconden, 2. Per Pedersen (Den) z.t., 3. Stephane Guay (Fra) op 51 seconden, 4. Dimitri Konisjev (Sov), 5. Henny Dorgulo (Ned). Algemeen klassement: 1. Mare Madiot (Fra) 20.59.29, 2. Laurent Bezault (Fra) op 1.43, 3. Yves Bonnamour (Fra) op 1.53, 4. Abelardo Rondon (Col) op 1.57, 5. Pjotr Oegroemov (Sov) op 2.13. haar slechte start van vorige week via twee winstpartijen. Opnieuw slecht was het resultaat in de 3e divisie heren voor MZ 2 dat bij ttcv Rath een 9-1 ne derlaag moest incasseren met een maal winst voor Riny Kasse. SAR deed het opnieuw slecht in de 4e divisie door bij Treffers slechts twee maal te scoren, waarvoor Mare Maas en Wim 't Hooft tekenden. Zand 1 ont ving in de 5e divisie het Brabantse Sti phout en verder dan eenmaal winst van Jeroen Louws en Leo Zuidweg kwam de thuisclub niet. MZ 3 had thuis kansen tegen Red Star doch sneuvelde tenslotte met 4-6 waarbij de score van Hans Beukert met tweemaal winst nog positief was. MZ 4 werd door Korenbeurs met 2-8 onderuit gehaald in groep 10 waarin Wilno beter acteer de bij Swift. De Vlissingers zorgden voor 2-8 waarbij alleen Jeras en Pries ter een partij af moesten staan. De eerste derby in de landelijke C-klas jeugd tussen Zand 1 en Arnemuiden leverde Zand na een 1-4 achterstand toch nog een 6-4 winst op mede dank zij een hattrick van Gerbrand de Her der. VLISSINGEN Op uitnodiging van de handbalvereniging Walcheren geeft Erik van der Wel vandaag (dinsdag) een demonstratietraining aan de se- lectiegroep van Walcheren. Van der Wel maakte furore als trainer van Ni- loc, Hellas en Van der Voort Quintus. Deze handbaltrainings-demonstratie begint om 19.15 uur in de sporthal Bas- kensburg in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 15