Slechts 17 renners in Acht van Eede Atleten snakken naar rust Nieuwenhuijse: Ik heb nog een beetje angst voor het koppen kits voetbal PZC/sP°rt 1GELAND TEGENSTANDER IN EINDSTRIJD avratilova [f de finale Jos van Belzen in nationaal spoorwegelfial VOETBAL in zeeLAriD >p Derwall chorst voor ;1 tegen PSV itoppers Antwerpen STRIJD IN BRUSSEL WEINIG INTERESSANT VANDAAG DERBY HOEK-ARNEMUIDEN r V L tl j - Joho Van Hulst Middelburg Sluiskil Zierikzee Vlissingen Kloetinge i - Oostkapelle Serooskerke AZVV Arnemuiden Hoek j CRDAG 12 SEPTEMBER 1987 jlockeydames via nipte verwinning in finale EN (GPD) Het damesteam van de Bondsrepubliek Duitsland zorgde gisteren in de eindstrijd van het Europees kampioenschap in Londen eindelijk voor de oppositie, [op het Nederlands elftal zo lang had gewacht. Hoewel die tegenstand niet voldoende was titelhouder uit de finale (2-1 winst) te houden, kwam het eindsignaal als een bevrijding gen de armen voor het eerst in het kwaliteitsarme toernooi spontaan omhoog, tste eindstation in de bijna ein- den", blikte bondscoach Gijs van Heu- men gisteravond vooruit. J succesreeks volgt morgenmid- Igen Engeland, dat gisteravond to e Sovjetunie in de laatste tien Tn een 1-0 achterstand omboog En 2-1 overwinning. De nummer ■n het eerste EK in Frankrijk til- evenement met die prestatie ge organisatie naar een ongeken- Tax. Tegelijkertijd was het elftal verantwoordelijk dat op de dag dezelfde ploegen tegen- Ikaar komen te staan als bij het r heren in Moskou, waar Neder- je titel prolongeerde, ft,l best een moeilijk duel wor- V YORK (AFP) De als ede geplaatste Amerikaanse ■tina Navratilova heeft zich dag geplaatst voor de finale de strijd in het dames enkel- Ze versloeg de als zesde ge- itste Tsjechoslowaakse He lt Sukova in twee sets: 6-2,6-2. jslav Mecir geniet in het pro- ionele tenniscircuit de repu- e van „Zweden-doder". Bij toernooi op Flushing Mea- i van vorig jaar bereikte de .e Tsjechoslowaak de finale koste van onder anderen ts Wilander en Joakim Nys- n.In de editie van 1987 is Me ien stukje van die opvallende it kwijt geraakt. Wilander i donderdag wraak in de trtfinales van de open Ameri- inse tenniskampioenschap- ivia een zege in vier sets: 6-3, 6-4,7-6. krijgt het toernooi op Flus- g Meadow in elk geval een oedse finalist. Wilander ont- et in de halve eindstrijd zijn dgenoot Stefan Edberg. De nmer twee van de wereldrang- t plaatste zich eerder op de door een overwinning van keer 6-2 op de Indiase bal- ichelaar Ramesh Krishnan. ye finale, damesenkelspel: [tina Navratilova (VSt) - Helena ;ova (Tsj) 6-2, 6-2. en enkelspel, kwartfinales: ,s Wilander (Zwe/3) - Miloslav Me- Tsj/5) 6-3 6-7 6-4 7-6 nengd dubbelspel, kwartfinales: ïaellaReggi/Sergio Casal (Ita/Spa/ Jenny Byrne/Kim Warwick (Aus) 6-3 en dubbelspel, finale: Anders Jar- (Stefan Edberg (Zwe) - Ken Flach/ jert Seguso (VSt) 7-6, 6-2, 4-6, 5-7, Ines dubbelspel, halve finale: Ka- Jordan/Elizabeth Smylie (VSt - Ann Hobbs/Betsy Nagelsen Ir/VSt) 6-4,6-3. „Zeker met het luidruchtige publiek op de tribu nes. Maar ik denk, dat we ver komen als we goed geconcentreerd blijven en de Engelsen geen ruimte geven". Die ervaring deed de technisch be windvoerder eind augustus op tijdens het vierlandentoernooi in Amstelveen. Ook toen sponden beide ploegen in de beslissende tweekamp tegenover el kaar. Met Nederland als winnaar (3-2). Het algemene optimisme werd ook nog eens gevoed door het feit, dat de laatste nederlaag tegen Engeland in april 1980 werd geleden. „Veel zorgen maak ik me niet", aldus Van Heumen. Op het vrieskoude Picketts Lock in de Londense buitenwijk Edmonton wa ren Nederland en West-Duitsland aan elkaar gewaagd. Voor het eerst sinds een week zochten de Nederlandse da mes dan ook bijna een half uur naar zichzelf, voordat de juiste balans was gevonden. Voor Nederland scoorden Marjolein Bolhuis (27.) en Lisanne Lejeune (45.) uit korte hoekslagen. De Westduitse tegentreffer kwam zeven minuten voor tijd van Viola Grahl. Scheidsrechters: Tong (Zwi) en Ache (Bel). Toeschouwers: 800. Halve finale: Engeland - Sovjetunie 2-1 (0-1) 15. Krasnlkova 0-1 (strafbal), 60. Sixsmith 1- 1, 62. Parker 2-1. Scheidsrechters: Crespo (Arg) en Hernandez (Spa). Toeschouwers: 1000. Om de vijfde plaats: Spanje - Wales 6-0 (5-0). Motos (2), Dorado en Antem (3) scoorden; Schotland - Ierland 2-1 (1-0). Doelpunten voor Schotland: Jordan en McLeod, Deasy voor Ierland. Om de negende plaats: Frankrijk - Oosten rijk 3-1 (0-0). Franse doelpunten: Bus- schaert, Deffri, Delavenne, Oostenrijk: Lo- renz. België - Italië 2-1 (na verlenging, 1-1,1- 0). Caesens (2) scoorde voor België, Scalia voor Italië. mmmrnm. Carina Benninga (rechts) breekt door in het duel tegen West-Duitslana. [iKFORT (SID) De uitslagen «wedstrijden, die vrijdagavond Bundesliga werden gespeeld, Bremen - Borussia Dortmund 4-0. slautern - Bochum 4-2, Eintracht urt-Waldhof Mannheim 5-1. CH (SIZ) Trainer Jupp Der ail de Turkse voetbalkampioen asaray is één van de 38 geschor- n de eerste ronde van de drie 'oien om de Europese bekers. De luitser, die vorig seizoen tijdens Vternationaal duel onenigheid |met de arbiter, mag van de Eu- s Voetbal Unie (UEFA) woens- i Eindhoven voor de wedstrijd PSV niet op de bank plaats ne- le tweede schorsing die Galata- trof was die voor speler Ismail riz. ;rLeo Beenhakker moet het met 'aanse kampioen Real Madrid le topper tegen de Italiaanse ti- 'der Napoli zonder de gevaarlij- tsHugo Sanchez stellen. Van Na- ijn Giovani Franchini en Con- 1 Celestini gestraft door de UE- In München mist tegen Sredets laanvoerder Klaus Augenthaler. sia Mönchengladbach, waar de 'landse spits Erik Willaarts in de etitie buiten de basis staat, kan Espanol niet beschikken over alerUweRahn. HERPEN Liefhebbers van de W zijn komend weekeinde in de inheid een aantal Europese top- an het werk te zien. Vandaag dag) en zondag wordt nabij Ant- 'n een groots ski-evenement ge- ;r1, waarbij verschillende Euro- papioenen aan de start komen, kunstbaan van de Casablanca- ^taan in het Belgische 's Gra- (vlakbij Antwerpen) zoge- e slalom en 'free stule' wedstrij- het programma. De meeste ïniers komen uit Zwitserland, Frankrijk en Duitsland, a gramma begint zaterdagmid- 15.00 uur met slalomwedstrij- prna aansluitend de 'free style' pjden volgen. r.®1 wordt zondag een open nW gehouden. Daarvoor kan orden ingeschreven. TRENTE (AFP) - Mare Madiot heeft vrijdag de vierde etappe van de Ron de van de Europese Gemeenschap, Verona - Trente, gewonnen en de lei derstrui overgenomen van zijn land genoot Joel Pelier. De Franse weg- kampioen ontsnapte in de beklim ming van de Bondone, de laatste zwa re hindernis van deze bergetappe. Hij behield zijn voorsprong in de afdaling naar Trente. Op de eindstreep had Madiot driekwart minuut voor sprong op zijn ploeggenoot Eric Boyer (Fra) en Janus Kuum (Noo). Pjotr Oegroemov (Sov) kwam als vierde binnen op ruim een minuut. Pelier moest in de blauwe leiderstrui meer dan vijf minuten toegeven aan Madiot. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Mare Madiot (Fra), 175 km in 4 uur 54 minuten en 11 seconden (gemiddelde snelheid 35,692 km/u), 2. Eric Boyer (Fra) op 47 seconden, 3. Janus Kuum (Noo) 0.47,4. Pjotr Oegroemov (Sov) 1.02, 5. Thomas Wegmüller (Zwi) 1.31, 6. Ruben Beltran (Col) 1.31, 7. Yves Bonna- mour (Fra) 1.33,8. Kari Myrrylainen (Fin), 9. Laurent Bezault (Fra), 10. Henry Cardenas (Col) zelfde tijd als Bonnamour. Het algemeen klassement na de vierde etap pe is: 1. Mare Madiot 13 uur 6 minuten en 1 seconde, 2. Oegroemov op 41 seconden, 3. Boyer 0.45, 4. Kuum 0.47, 5. Thedis Rinder- knecht (Zwi) 1.38, 6. Jerome Simon (Fra) 1.42, 7. Denis Leproux (Fra) 1.42, 8. Bonna mour 1.43, 9. Laurent Bezault (Fra) 1.43, 10. Beltran 2.00. nië, 165 km van Portosa naar Salou: 1. Ste- phan Joho (Zwi) 4.00.56,2. Manuel-Jorge Do- minguez (Spa), 3. Antonio Esparza (Spa), 4. Marc Gomez (Fra), 5. Mathieu Hermans (Ned), 6. Miguel Iglesias (Spa), 7. Luciano Boffo (Ita), 8. Maurizio Fondriest (Ita), 9. Jo sé Recio (Spa), 10. Alfonso Gutierrez (Spa), 19. Gert-Jan Theunisse (Ned), 20. Jorg Mül- ler (Zwi), 24. Laurent Fignon (Fra), 32. Pedro Delgado (Spa), 45. Peter Stevenhaagen (Ned), 78. José-Luis Laguia (Spa), 83. Gerard Veldscholten (Ned) allen dezelfde tijd als Jo ho, 94. Marc van Orsouw (Ned) op 0.31, 97. Henri Nijboer (Ned) op 1.24, 98. Wim Arras (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Sean Kelly (Ier) 9.25.42,2. Inaki Gaston (Spa) op 0.16,3. Fon driest 0.17, 4. Marino Lejarreta (Spa) z.t., 5. Juan Fernandez (Spa) z.t., 6. Joho 0.18,7. Re cio 0.19, 8. Federico Echave(Spa) 0.20, 9. Ro land Leclercq (Fra) z.t., 10. Miguel Indurain (Spa) z.t., 12. Hermans 0.22, 14. Müller 0.24, 16. Delgado 0.25, 18. Stevenhaagen 0.25, 31. Theunisse 0.31, 41. Laguia 0.36, 44. Fignon 0.38, 46. Veldscholten z.t., 88. Van Orsouw 1.08, 92. Arras 1.58, 96. Nijboer 2.21 De Zwitser Stephan Joho is vrijdag in de tweede etappe van de Ronde van Catalonië naar zijn achtste zege van dit wielerseizoen gespurt. De weg naar de overwinning van Joho werd gebaand door de kopman van zijn Spaanse ploeg, de Ier Sean Kelly, die het algemeen klassement aanvoert. Uitslag tweede etappe Ronde van Catalo- EEDE De 'Acht van Eede', een wie lerwedstrijd voor amateurs, die mor gen in het west-Zeeuws-Vlaamse grensdorp wordt gehouden, heeft een teleurstellend klein rennersveld: 17 inschrijvingen telde de organisatie op de sluitingsdatum. „De advertentie in het KNWU-bulletin is te laat verschenen", geeft Johan Blondeel van het wielercomité als re den op. „Daardoor missen we een aan tal Brabantse renners die nu voor een wedstrijd in Breda gekozen hebben." Voor die late verschijning in genoemd bulletin schuift het Eedese comité ove rigens alle schuld van zich af. Johan Blondeel: „We hebben onze wedstrijd op tijd aangemeld bij de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen, die de ver dere aanvraag bij de KNWU voor ons verzorgt". Districts-sportcommissielid Arjaan de Schipper uit Kapelle maakt een hele boel duidelijk: „Via Zeeuwsch-Vlaan- deren is de aanmelding van de wed strijd in eerste instantie niet bij mij te recht gekomen, maar door de PTT ver-, keerd bezorgd bij een 'Schipper' op de Dijkwelsestraat. Die mensen waren op vakantie waardoor de aanvraag van Eede weken te laat bij mij binnen kwam. Ik heb er meteen vaart achter gezet, bij de drukkerij nog gevraagd of er voorrang geven kon worden aan de wedstrijdadvertentie van Eede, maar dat was helaas niet meer mogelijk". De Schipper zegt verder geen pro bleem te hebben met bijschrijven: „Van mij mogen er dertig bij." „Graag natuurlijk", reageert Blondeel op die toestemming. Hij vraagt zich overigens af of het zover komt. „Er speelt namelijk ook dat de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen met vier renners naar Polen is en daarnaast uit gerekend dit weekend ook nog met coureurs in Londen start. Dat scheelt ons zo'n man of tien", aldus het comi télid, die bij die uitzendingen toch wel een kanttekening wil plaatsen. „Al bij de kalendervergadering weet de wie lervereniging wanneer wij een wed strijd hebbenn. Als ze zo nodig op die dag een groot aantal renners weg moet sturen vraag je je toch af waar je het allemaal voor doet". BRUSSEL (ANP) - Aan het eind van een overladen atletiekseizoen, met als hoogtepunt de wereldtitelstrijd in Rome, werd vrijdagavond tijdens de elfde editie van de Ivo van Damme Memorial in Brussel nog een prijzen- pot van 763.000 dollar verdeeld. Het was de inzet van het derde Grand- Prixcircuit, dat de Internationale Amateur Atletiek Federatie jaarlijks organiseert. Na zestien voorwedstrijden in vijftien landen traden in het Heizelstadion de hoogst geklasseerden aan in de finale. De sporen van het zware seizoen waren duidelijk te zien. Het merendeel van de deelnemers is aan het eind van zijn krachten en snakt naar rust. Wereld- of Europese records, waarop de verwen de Belgische organisatoren hadden gehoopt, vielen niet. Bovendien werkten de weersomstan digheden in het Heizelstadion, waar een stevige wind stond, niet mee. De sprintnummers werden alle met een forse tegenwind gelopen en op de ron de-nummers werkten de atmosferi sche omstandigheden al evenmin mee. De Amerikaanse 110-meterhordenlo- per Campbell en de Jamaicaanse sprintster Merlene Ottey werden met de hoogste puntentotalen eerste in het algehele klassement. Zij werden daar door, naast de 10.000 dollar voor de overwinning op hun nummer, nog eens 25.000 dollar rijker. Elly van Hulst eindigde als tweede in het klassement van de Grand Prix op de mijl. De Rotterdamse werd daar mee 8000 dollar (ruim 16.000 gulden) rijker. Van Hulst eindigde in de finale van het Grand Prix-toernooi als derde op de mijl. De wedstrijd in Brussel werd ge wonnen door de Zwitserse Sandra Gasser (4.23,84) voor de Roemeense Doina Melinte (4.24,05). Nelli Cooman, in Rome in de halve fi nales uitgeschakeld, mocht dankzij haar zevende plaats in het klassement van het Grand Prix-circuit, in Brussel proberen nog iets goed te maken van een tegenvallend seizoen op de buiten baan. De snelste van de wereld op de 60 meter op overdekte banen eindigde in Brussel in 11,37 seconden als zesde. Die zesde plaats leverde haar nog zes punten op, waardoor zij de zevende bleef in het eindklassement van de 100 meter. Zij krijgt daarvoor binnenkort 2000 dollar (ruim 4000 gulden). Merle ne Ottey, die dit seizoen bepaald niet heeft stil gezeten, zegevierde ondanks een tegenwind van 1,27 meter per se conde in 11,09. De belangrijkste uitslagen zijn: Dames: 100 meter: 1. Merlene Ottey (Jam) 11,09, 2. Ju liette Cuthbert (Jam) 11,19, 3. Anelia Nune- va (Bul) 11,27, 6. Nelli Cooman (Ned) 11,37 Verspringen: 1. Jackie Joyner-Kersee (VSt) 7.07 meter. 2. Galina Tsjistjakova (Sov) 6.92, 3. Helga Radtke (OD1) 6.84 Mijl: 1. Sandra Gasser (Zwi) 4.23,84,2. Doina Melinte (Roe) 4.24,05,3. Elly van Hulst (Ned) 4.25,13. Hoogspringen: 1. Stefka Kostadinova (Bul) 1.99,2. Svetlanalssajeva(Bul) 1.97,3. Tama ra Bykova (Sov) 1.97. 400 meter horden: 1. Sabine Busch (OD1) 54,28 seconden, 2. Debbie Flintoff (Aus) 54,56, 3. Sandra Farmer (Jam) 55,30. Heren: 200 meter (A-loop): 1. Carl Lewis (VSt) 20,31. 2. Thomas Jefferson (VSt) 20,43, 3. James Butler (VSt) 20,58, 4. Calvin Smith (VSt) 20.61. 200 meter (B-loop): 1. Ben Johnson (Can) 20.76. 2. Desai Williams (Can) 20,83, 6. Ach- med de Kom (Ned) 21,35. 400 meter horden: 1. Kevin Young (Vst) 48,65. 2. David Patrick (VSt) 49,50. 3. Henry Amike (Nig) 49,88. Polsstokhoog: 1. Sergej Boebka (Sov) 5.80 meter, 2. Earl Bell (VSt) 5.70, 3. Thierry Vig- neron (Fra) 5.60. 5000 meter: 1. Arturo Barrios (Mex) 13.28,34, 2. Sydney Maree (VSt) 13.29,73, 3. Paul Wil liams (Can) 13.31,75. Verspringen: 1. Mike Powell (VSt) 8.20 me ter, 2. Robert Emmijan (Sov) 8.14. 3. Larry Myricks (Jam) 8.06, 4. Jaime Jefferson (Cub) 8.05, 5. Mike Conley (VSt) 7.98. 1500 meter: 1. Abdi Bile (Som) 3.31.80,2. Jim Spivey (VSt) 3.36,87, 3. Markus Hacksteiner (Zwi) 3.37,91. Adriaan Nieuwenhuijse KRUININGEN/HOEK Zeven maanden nadat hij zijn wervel brak bij een verkeersongeluk, is Adriaan Nieuwenhuijse weer volledig terug aan het voetbalfront. Hij maakte de voorbereiding van zijn nieuwe club Hoek mee en afgelopen zaterdag speelde hij na ruim acht maanden weer een competitiewedstrijd. „En dat ging redelijk. Ik voel dat het steeds beter gaat", vertelt de 27-jarige vrije verdediger opgewekt. Je bent eigenlijk wonderbaar lijk snel hersteld. Hoe is dat mogelijk Nieuwenhuijse: „Ik heb veel te dan ken aan Jack Caluwé, de fysiothera peut. Ik heb in de afgelopen periode elke dag bij hem geoefend. En ook nu nog sta ik onder behandeling. Als ikdatniethad gedaan, had ik nu nog niet kunnen voetballen. De specia list in Rotterdam vindt trouwens ook dat ik heel snel vooruit ga. Toen ik laatst op controle ging, stond hij er versteld van. Hij had gezegd dat het het genezingsproces wel twee jaar in beslag zou gaan nemen". Is het niet moeilijk geweest om terug te komen Nieuwenhuijse: „In de voorberei ding heb ik het best wel moeilijk ge had. Ik wilde verschrikkelijk graag, maar het ging gewoonweg niet. Ik kon goed merken dat ik lang stil had gelegen. Dan had ik weer last van mijn rug, dan weer van mijn knie. Gek werd ik ervan. Nee, ik ben nooit bang'geweest dat ik het niet zou halen". „Ik denk dat ik in het begin gewoon te hard van stapel ben gelopen. Ik was zo fanatiek, wilde zo graag, dat ik me ging forceren en dan krijg je last van allerlei dingen. Ik had de zaak beter moeten opbouwen. De trainer (Jacky van de Walle) heeft me op den duur ook afgeremd. Dan zette hij me er gewoon naast. Op het ogenblik voel ik me prima en vorige week ging het in de eerste competi tiewedstrijd als laatste man redelijk. Ik heb heel rustig gespeeld, ben niet te veel ingeschoven". Ben je nu weer honderd pro cent fit Nieuwenhuijse: „Nee, dat nog niet. Als ik een wedstrijd heb gespeeld, voelt die nek nog een beetje stijf aan. Dat moet slijten, heeft de dokter ge zegd. Qua voetbal zit ik ook nog niet op mijn oude niveau. Een balletje koppen, dat doe ik nog niet zoveel. Ik ben vorige week in de wedstrijd tegen Wilhelmina bij corners wel mee naar voren geweest, maar dat was meer om de aandacht te trek ken. Ik heb er nog een beetje angst voor. Maar ik hoef ook niet zo nodig te koppen. Die Braafhart, onze voor stopper, kopt toch alles weg. Die heeft volgens mij een houten hoofd, die kopt alles". Hoe bevalt het tot nu toe bij Hoek Nieuwenhuijse: „Ik pas me overal makkelijk aan en dat heb ik ook bij Hoek gedaan (Nieuwenhuijse spelde vorig seizoen nog bij Oostkapelle). Het is een jonge groep, waar veel spi rit inzit. Ik ben met Jack Caluwé en Jan de Block één van de oudere". Er wordt dit jaar veel van Hoek verwacht. Hoe kijk jij daar tegenaan Nieuwenhuijse: „Ik denk dat de mensen iets te veel van Hoek ver wachten. Deze ploeg moet nog rij pen en is zeker nog niet klaar voor de eerste klas". Vandaag staat de derby tegen Arenmuiden op het program ma. Een zware wedstrijd Nieuwenhuijse: „Arnemuiden is volgens mij één van de titelkandi daten en met een puntje ben ik te vreden. Ja, ik denk wel dat ik in c i basis sta. Dat hoor ik vlak v wedstrijd. Dan houdt Var. een bespreking van vijf a t' ten. Langer niet. Dat vin; nodig. Hij zegt dat we van gen mogelijkheden uit moer en ons niemand moeten aamas- Jos van Belzen, in actie voor Arne muiden. VLISSINGEN Arnemuiden-ver- dediger Jos van Belzen is gekozen in het elftal van de Nederlands Spoor wegen, dat maandag voor een tien daagse trip naar Moskou vertrekt. De 29-jarige rechtsback is verguld met zijn uitverkiezing. „Ik vind het een eer om in het nationale spoor wegelftal te spelen". Het spoorwegelftal bestaat voorna melijk uit spelers, die uitkomen in de hoofdklasse zondag en zaterdag eerste klasse. Jos van Belzen rekent op een basisplaats, „omdat ik rede lijk goed gespeeld heb in de oefen wedstrijden". In het laatste duel moest Van Belzen, die in Goes werk zaam is bij de NS, uitvallen met een niet al te ernstige liesblessure. „Af gelopen week heb ik niet voluit kun nen trainen, maar ik denk wel dat het goed komt". Maandag reist de Arnemuiden-speler af naar Moskou. „We blijven er tien dagen. Het is be taald verlof en we krijgen nog een zakcentje ook. Mooier kan toch niet". Jos van Belzen maakte vorig jaar ook al deel uit van het landelijk spoorwegelftal. Hij maakte toen een trip naar Athene mee. BRESKENS Routinier Robby de Muijnck maakt zondag in de uit wedstrijd tegen „titelkandidaat" Baronie zijn opwachting weer in het eerste elftal van Breskens. Vori ge week werd de middenvelder ge passeerd (De Muijnck viel later nog wel in) door trainer Jaap van Maris. „Maar omdat Baronie een lastige tegenstander is, stel ik de de meest ervaren jongens op. De jeugd inpas sen komt later wel, eerst moeten er maar eens punten worden gepakt", aldus de Vlissingse trainer. Mark de Ruijsscher, die vorige week in de basis begon, zit nu op de reserve bank. Om niet voor onaangename verrassingen te komen staan, liet Jaap van Maris zich vrijdagmiddag door Jo Jansen (trainer van Hel mond Sport en oud Zeeuw) voor lichten over de tegenstander van zondag. Middelburg speelt zondag in de thuiswedstrijd tegen Voab in dezelf de opstelling als vorige week. Hans Tellier is deze week nog behandeld door fysiotherapeut Jack Caluwé en is weer volledig fit. Edwin Leijnse werkt momenteel aan zijn come back. Voor trainer Ron Schrier is Voab een grote onbekende, „maar zo erg is dat niet, we gaan van onze ei gen kracht uit". Bij Sluiskil, dat op eigen terrein Zie- rikzee treft, is Peter Zwart nog een vraagteken. Hij heeft vocht in zijn knie en zijn meespelen is onzeker. Karei Wullems wordt zijn mogelijke vervanger. Trainer Hans van der Wekke van Zierikzee kan in de uitwedstrijd te gen Sluiskil mogelijk niet beschik ken over Rini Stoutjesdijk (rugbles sure), Rini Verwest (griep) en Ro nald van Oeveren (enkelblessure). Zij onderwerpen zich nog aan een laatste test. Vlissingen zal het in de lastige uit wedstrijd tegen Halsteren, dat zon dag van debutant SVN met 3-0 ver loor, moeten doen zonder Geert Bouwman. De blonde middenvelder ondervindt nog te veel hinder van een dijbeenblessure, opgelopen in de thuiswedstrijd tegen Desk. Ver der ontbreken Marcel Schenk (hij herstelt weliswaar snel van een en kelblessure, maar is nog niet inzet baar) en Jonan le Conté (knieblessu re). Kees Vermunt maakt pas zon dag bekend wie op de plaats van Geert Bouwman komt te staan. „Via mijn tactisch plan wil ik een punt wegslepen bij Halsteren", aldus Ver munt. Kloetinge treedt in de derby tegen Oostkapelle in dezelfde opstelling aan als in het duel tegen Dinteloord. Aanvaller Arjo den Dekker is nog op vakantie. Oostkapelle-trainer Lery van den Velde kent geen problemen met het oog op het duel tegen Kloetinge. De Walcherse club speelt in dezelfde opstelling als vorige week. Jos Staps is ook weer hersteld van zijn blessure (spierscheuring), maar be gint vanmiddag nog op de bank. „Het leed is nog niet geleden", klinkt het somber uit de mond van Seroos- kerke-oefenmeester Jan Meulmees- ter. „Ik heb moeite om een beetje re delijk elftal op de been te krijgen. Wim de Fouw en Bert Riemens zijn beiden nog geschorst, terwijl Nico- Jan Boogaard nog een vraagteken (ziek) is". Serooskerke speelt van middag thuis tegen Wilhelmina. Tegenover het wegvallen van Carlo Tolhoek (hij moet waarschijnlijk een meniscus-operatie ondergaan) en Herman Pijpelink (militaire ver plichtingen) bij AZW staat de te rugkeer van Wim van Lange velde en Frank van Drongelen. Zij mogen in de uitwedstrijd tegen SSC'55 reke nen op een basisplaats. Arnemuiden moet het in de derby te gen Hoek stellen zonder Josje Poort vliet (enkelblessure) en Hugo Crucq (spierblessure). Crucq heeft inmid dels wel alweer getraind, maar is nog niet in staat om te spelen. Jacco Schroevers, die vorige week ziek was, is inmiddels beter. Bij Hoek kent men geen problemen. De ploeg van trainer Jacky van de Walle kan in de thuiswedstrijd te gen Arnemuiden op volle oorlogs sterkte aantreden. „Dezelfde elf als vorige week zullen spelen", stelt de Hoek-trainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 7