tigd- en ouderenwerk orden 42.000 gekort Topman van Dow Chemical opeiuie nieuwe kantine B en w Oostburg blijven tegen vierde lokaal voor basisschool in Breskens B en w van Oostburg steunen uitvoering j eugdwerkgar antieplan Olau Den Dullaert wil gemeentegarantie voor squashbanen Ter Schorre heeft Vriendenfonds voor bewoners Transportbedry f bouwt koeOoods ondernemend - zeeland - Cursisten ZVU bezoeken Parijs Opleidingen fysiotherapie Homeopaat WSTEL DRIE WETHOUDERS Stichting Recreatie maakte kust-excursie c onder redactie van Koen van Dijen Verouderd Politie |rDAG 12 SEPTEMBER 1987 ■fï-C' a ga IbURG - De Streek Jeugdcen- Lde Stichting Welzijn voor Ou- Jjn West-Zeeuwsch-Vlaanderen ln gezamenlijk 42.000,— bezui- I Dit voorstel werd hen vrijdag- r voorgelegd door de drie por- Ijlehouders van de gemeenten lurg. Aardenburg en Sluis. De |e twee regionaal werkende in- Tgen, die met kortingen op het p'tjcjp Lcultureel werk te maken krij- 1 Kjn de bibliotheken en de Stich- IMaatschappelijke Dienstverle- hun geld gebruiken. Dit wordt natuur lijk wel getoetst aan hun beleidsplan en hun jaarlijkse afrekening", zegt De Vries. De drie wethouders willen daarmee voorkomen dat er ieder jaar opnieuw inhoudelijk over de werksoort wordt gesproken. lel de instellingen moeten bezui- I wilden de drie wethouders niet V Wat de gevolgen voor de in- Igen zijn van deze bezuinigingen 4 niet duidelijk. De voorstellen Je drie wethouders moeten nog in lemene besturen van de instellin- lorden besproken, instellingen blijven buiten het Zeeuwse Instituut voor Iztanige Vorming en de Muziek- Jl. De portefeuillehouders J. de Ivoor (Oostburg), A. Oosterling I en A. Keijmel-Cambier (Aar- willen verder overgaan tot Itfinanciering. Dit betekent dat J instelling een bepaald budget en zelf de prioriteiten binnen |organisatie moet aangeven. „Ze i dan zelf invullen waarvoor ze De Stichting Welzijn voor Ouderen verhuist binnenkort van Breskens naar Oostburg, waar zij onder een dak komt te zitten met de Streek Jeugd- centrale. Van de twee stichtingen werd aanvankelijk verwacht dat ze alleen zouden samenwerken op het administratieve vlak. Nu blijkt dat de drie wethouders een fusie voorstellen per 1 januari 1988. De korting op het sociaal-cultureel werk in Oostburg bedraagt 110.000,„In totaal eigenlijk 150.000,—, omdat we ook een deel nieuw beleid hebben", aldus De Vries. Oostburg wil de wachtgeldcompensa tie, 38.000,voor de kortingen ge bruiken. Naast de kortingen op de re gionale instellingen, wordt ook bezui nigd op de gemeentelijke gebouwen en op de sportsector. Zo gingen de zwem baden dit jaar later open en was het overdekte bad in Oostburg in plaats JWERSHAVEN Grote Kerk, Klank- en lichtbeeldconcert. - 't Beest, 22 uur: Concert di- popgroepen. ;LLE N.H. Kerk, 20 uur: orgel- ■rt door Henk van Putten. DEKERKE Ger. Kerk, 20.30 irgelconcert door Iman de Zwar- IELBURG Kloveniersoelen, uur: concert door cellist Anner na. (AN'DETent Mr. dr. Messtraat, 23 uur: Bluesfestival. 1EUZENImageclub, 22.15 uur: rockformatie 'Avital'. E-Grote Kerk, 20 uur: concert Ronald Stevenson (piano) en Sa- aStevenson (Keltische harp). SINGEN Walk Inn, 14-24 uur: ivse Popdag. rcobskerk, 20 uur: orgelconcert Gijsbert Lekkerkerker. IRZEE Libertas, 20.30 uur: op- iband Air-Air Project. IAG SEN OP ZOOM Hofzaal Mar- nhof, 12 uur: Concert door het iche Klarinetkwartet. sINGEN Vestzaktheater, 16 Concert door het Mendelssohn lELBURG Molenwater, 9.30-T? Miniatuur Walcheren. ZANDE Hoofdstraat e.o. 11-18 Braderie; Tent, 16-21.30 uur: Di- optredens. SINGEN Badstrand, 12 uur: wse Strandmotorcross. IKENSZAND De Stenge, 20.15 Jitvoering Stichting Dansz. DELBURG—Molenwater, 9.30-17 Miniatuur Walcheren, heater, 20.30 uur: Toneelgroep aatmet 'Vulgaris Extremis'. ore—Nieuwe Kerkplein, 10 uur: itmarkt. NEUZEN Parkeerterrein Zuid- theater, 11-18 uur: kunstkaravaan diverse voorstellingen; 19 uur: op- aScapinoballet. iSINGEN St.-Jacobskerk, 10-17 bezichtiging en tentoonstelling nonumentendag). GEN OP ZOOM Roxy I, zat. 19 ■30, zon. 14,16.30,19 en 21.30 uur: ator, 16 jr; II, zat. 19 en 21.30, zon. 14, 16.30, 21.30 uur: Tough guys, a.l. te'Actueel I, zat. 19 en 21.30 zon. 19 en 21.30 uur: Blind date, ^Actueel II, zat. 19 en 21.30, zon. 19 en 21.30 uur: The living «hts, a.l.; ffl'Acuteel II, zat. 19 en 21.30, zon. en 21.30 uur: Lethal weapon, S-Grand, zat. 19, zon. 14 en 19 The living daylights, a.l.; zat. en 21.30 uur: Children of a lesser God, ;ST De Koning van Engeland, '9,zon. 14.30 uur: Silky; zat. 19 en ■»n. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: »1 weapon, 16 jr.; zat. 19 en 21.30, 1345. 16.15, 19 en 21.30 uur: The 5daylights, a.l.; zat. 19 en 21.30, 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Na °ltijd; zat. 21.30, zon. 16.15, 19 en "uur: Morning after. IDELBURG Electro, zat. 20 en zon. 15 en 20.30 uur: The living "ghts a.l. ittershoftheater, zat. en zon. 14 Een avontuur met een staartje, ®t. 20 uur: De Kleur van de gra- tuppels; zat. 22 uur: Les favorits de ®e; zon. 20 u«R Moskou gelooft 111 tranen. Keuzen Luxor, zat. 14 en 19, 13.45 en 19 uur: Desperately see- 1 Susan, a.l.; zat. 14, 19 en 21.30, '3.45 en 16,19 en 21.15 uur: Croco- hundee, a.l. 'SINGEN Alhambra I, zat. en '"uur: Superman IV, a.l.; zat. en 21.30 uur: Lethal weapon, 16 jr. '4 uur: Een avontuur met een "je, a.l; ®bra II, zat. 19 en 21.30, zon. 14,19 •30 uur: The living daylights. van één maand, twee maanden geslo ten. In Aardenburg moet zo'n 19.000,— worden bezuinigd. In Sluis is de wel- zijnscommissie al akkoord gegaan met de bezuinigingsvoorstellen. Hier moet men 14.500,— bezuinigen. toonstellingen pNNALAND De Meestoof, za. UUf: 'Schoolklas oude stijl' (t/m Galerie Bellemans, 10-18 uur: 'Grenzeloos' mail-art van diverse kun stenaars. Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: werken Jos Tolhoek (t/m 26/9). BERGEN OP ZOOM Markiezenhof 14-17 uur: 'De Heerlijke Stad' (t/m 1/ 11). Galerie 47, zat. 13-17 uur: houtdrukken van Zita Theelen (t/m 25/9). BIERVLIET Art House, zat. 9-12 en 13-16 uur: werken Loes Cozijnsen en Gerard v. Grieken. BROUWERSHAVEN De Vervulde Garnaal, zat. 14-17 uur: Zeeuwse kle derdrachten (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: Scheeps modellen (t/m 12/9). De Burght, 9-18 uur: werken Liesbeth Binkhorst. CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: werken Urbain Marin. COLIJNSPLAAT Voorstraat 22, 15- 20 uur: werken vijf Zeeuwse kunste naars (t/m 30/9). DREISCHOR Landbouwmuseum, zat. 13.30-16.30 uur: 'De landbouwge- schiedenis van Schouwen-Duiveland' (t/m 15/9). GOES Museum, zat. 11-16 uur: werken Rien Poortvliet uit 'Langs het tuinpad van mijn vaderen' (t/m 30/9). Lunchcafé, zat. 9-18 uur: werken Erna Walrave. Galerie la Strada, zat. 11-20 uur, zon. 16-20 uur: werken Wim Bakker. GROEDE Galerie Minou, 14-17 uur: werken van Wilma v.d. Lee. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur, zon. 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HOOGERHEIDE 'De Mattem- burgh', 12-18 uur: beelden, objecten, sieraden en schilderijen van diverse kunstenaars. KORTGENE Galerie Prunier, zat. 10-17 uur: werken Frans Pruimboom en Koos Zon. MIDDELBURG Zeeuws Museum, zat. 10-17 uur: 'Johan Niehof, China- reis 1655' (t/m 12/9). Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: diverse exp. m.b.t. de VOC (t/m 12/9). Galerie De Wijnstock, zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken diverse kunste naars. Balans 17, zat. 11-16 uur: werken Jan Zembsch. Kloveniersdoelen, zat. 14-17 uur: 'Country cries' (t/m 30/9). NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: 'Delta Expo'. OOST-SOUBURG Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken cursisten KW. TERNEUZEN Galerie Trouvaille, zat. 9-18 uur: werken Marijke Lourens. VEERE Grote Kerk, 10-17 uur, zon. 14-1T uur: exposities over diverse his torische en hedendaagse onderwerpen (t/m 30/10). De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: werken Ripollés en klederdrachtmut sen in kant zilveren broekstukken en scheepsmodellen (t/m 25/9). Stadhuis, zat. 12-17 uur: 'Balthasar de Moucheron en de VOC' (t/m 12/9). VLISSINGEN Galerie Bellamy 19 (Museum) zat. 13-17 uur: De VOC en overzichtsexpositie van 't Vliegent Hart (t/m 26/9). Reptielenzoo, 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insek- ten. v.m. Smederij De Schelde, 11-18 uur: 'Zeven Zeeeuwen' (t/m 30/9). Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken Rian Krul. IJZENDIJKE Streekmuseum, 14-17 uur: 'De posterijen in verleden en he den' (t/m 25/10). ZIERIKZEE Maritiem Museum, zat. 10-17 uur: relatie Zierikzee-VOC, 'de koopvaardij in het algemeen' (t/m 12/9). De Dikke Toren, zat. 11-16, zon. 12-16 uur: werken Dini van Leeuwen. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwseh-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 10821 of 01180-15564 (ook voor vrouwen); COC regio Zeeuwseh-Vlaanderen, tel. 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. HULST Het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst wordt uitge breid met twee squashbanen. Het be stuur van de Stichting 'Den Dullaert' heeft de gemeente Hulst verzocht een garantie te geven op een te sluiten geldlening. Met de uitbreiding van het Dullaert- complex is een bedrag gemoeid van 220.000,-. Aangezien de stichting een sluitende exploitatie verwacht, vraagt het stichtingsbestuur geen subsidie, maar enkel een gemeentegarantie op de noodzakelijke lening. B en w van Hulst juichen het toe, dat het Dullaertcomplex met de squash banen wordt uitgebreid. Het is de ver wachting dat de streekfunctie van het gemeenschapscentrum door de uit breiding verder zal worden gestimu leerd. Het college van b en w vindt de exploitatiebegroting van het stich tingsbestuur reëel opgesteld, maar be twijfelt nog of de voorgestelde bezet ting van beide squashbanen haalbaar is. Het bestuur van Stichting 'Den Dul laert' acht een sluitende exploitatie mogelijk bij een bezetting van beide banen van vier uur per dag gedurende 35 weken. Alvorens de gemeenteraad een voor stel te doen over de gevraagde garan tie, willen b en w eerst nader advies van de commissie financiën. De com missie vergadert maandag. Het college wil verder 70.000,- extra uittrekken voor de stads- en dorpsver nieuwing. Hiermee komt het totaalbe drag, dat aan subsidies zal worden uit gekeerd, op 170.000,-. Het geld is be stemd voor de bewoners van huur- en eigen woningen. TERNEUZEN Twee leden van de familieraad, een bewoonster, een vrij willigster en een familielid vormen sinds vorige week het bestuur van de Stichting Vriendenfonds Bewoners Ter Schorre. De Stichting is een ini tiatief van de familieraad van het ver zorgingstehuis aan de Churchilllaan in Terneuzen. Volgens voorzitster J. Emours bestond het idee al langer. „Wij hebben tijdens een excursie naar een ander verzor gingstehuis voor het eerst kennis ge maakt met een dergelijke stichting. Toen dachten we dat ook in Ter Schor re zoiets zou moeten lukken". De stich ting heeft als voornaamste doel geld bijeen te brengen voor extra activitei ten met de bewoners van Ter Schorre. Secretaresse E. Platteeuw legt uit dat het om aparte activiteiten gaat die niet in het gewone programma van het tehuis zijn opgenomen. „We denken bijvoorbeeld aan een kas waar de men sen hun eigen plantje kunnen stekken. Of een leuk uitstapje. Wij willen zoveel als mogelijk met de wensen van de be woners werken". De stichting hoopt dat veel bedrijven en particulieren ge bruik maken van het extra gironum mer. OOSTBURG/SLUIS - Vrijdag bracht het bestuur van de Stichting Recrea tie een bezoek aan de gemeenten Oost burg en Sluis. Het uit zestig personen bestaande gezelschap maakte een rondritJangs de West-Zeeuws-Vlaam- se kust van Breskens naar Cadzand. In Cadzand werd de gerenoveerde boulevard De Wielingen bezocht en de werken aan de duinen bij de Kieviten polder bekeken. Wethouder J. de Vries vertelde de bezoekers over het recreatiegebeuren in de gemeente Oostburg. 's Middags brachten de bestuurders een bezoek aan Sluis en wandelden door het Zwin. Loco-burgemeester J. du Fossé wees het gezelschap er op dat er een relatie kan zijn tussen het Zwin als natuurgebied en woongebied. Hij meende dat er in de Verche Polder nog ruimte was om uit te breiden in de re- cratieve sfeer. Du Fossé denkt dan aan een bungalowpark, dat ook plaats biedt aan huizen voor permanente be woning. Volgens hem wordt de druk op het Zwin daardoor niet te groot. vM W Voorzitter Larry Adcock van de raad van bestuur van Dow Chemical maakt na de overhandiging van de sleutels van de nieuwe kantine een keu ze uit de vele drankjes die tijdens de receptie worden aangeboden. NISSE - De Borselse wethouder H.F. Tijdens heeft vrijdag aan de Drieweg in Nisse de eerste paal ge slagen voor een koelloods van tran- portbedrijf M. Mooy uit De Lier. De loods is de eerste die de firma in Zeeland bouwt. In de toekomst wil het transportbedrijf nog twee op- slag- annex koelruimten in deze provincie realiseren. Mooy moet nog onderzoeken welke plaatsen daarvoor het meest ge schikt zijn. Vestiging in Zeeland heeft te maken met de centrale lig ging ten opzichte van de grote ha vens. In de loods, die het Lewedorpse aan nemingsbedrijf Fraanje nu in Nisse bouwt, is plaats voor de inhoud van 24 vrachtwagens. Het gaat om de op slag van fruit, dat per schip uit de he le wereld wordt aangevoerd. Tot op heden heeft de Zuidhollandse firma in Nisse slechts de beschikking over een parkeerterrein. De uitbreiding in Nisse helpt 10 tot 15 mensen aan een baan, inclusief chauffeurs. Tot nu was er alleen in De Lier een vestiging. Het ligt in de bedoeling dat het pand te Nisse inja- nuari bedrijfsklaar is. TERNEUZEN - Voorzitter Larry Adcock van de raad van bestuur van Dow Chemical heeft vrijdag middag op het fabrieksterrein van Dow in Terneuzen een nieuwe kan tine geopend, in de volksmond nu al 'Kantine Zuid' gedoopt. De kantine heeft 300 zitplaatsen. In totaal kun nen er in de middaguren 750 mensen terecht voor een koude of warme lunch. Er is gekozen voor een nieuw uitgif tesysteem, uitgaande van losse buf fetten, het zogenaamde Free Flow- systeem. Twee kassa's zorgen voor een snelle afhandeling. Met de bouw en inrichting van de kantine was een investering van twee miljoen gulden gemoeid. De hoofdaannemers waren Van Kerckhoven's Bouwbedrijf bv en Van Hecke Equip bv. De archi tect was Stefan Bertelot. Dit jaar worden overigens nog twee bestaande kantines verbouwd: die van het administratiekantoor en de centrale plantkantine. In de loop van '88 worden de drie overige kanti nes op het Dow-terrein gerenoveerd. Tenslotte wordt ook de centrale keuken vernieuwd. Het hele project moet voor de zomer van '89 zijn vol tooid. De 2700 Dow-werknemers be schikken dan over hypermoderne kantinevoorzieningen. OOSTBURG - De noodzaak om de christelijke basisschool 'Op de Bres' in Breskens met een vierde lokaal uit te breiden, is niet voldoende aange toond. Dat stelt het college van burge meester en wethouders in een voor stel aan de gemeenteraad. Al in februari 1986 verzocht het be stuur van de school om uitbreiding met een vierde lokaal. De gemeente raad en de staatssecretaris van onde- wijs en wetenschappen vonden uit breiding niet noodzakelijk. Het schoolbestuur verzocht in februari van dit jaar via een spoedprocedure de voorziening alsnog te realiseren, dit naar aanleiding van een gesprek van het schoolbestuur met een ambtenaar van het ministerie, waarbij de school nadere informatie had gegeven en de ambtenaar zijn medewerking aan het verzoek had toegezegd. De aanvraag en het daarop ingediende bezwaarschift van het schoolbestuur werden door de gemeente afgewezen. De aanvullende informatie van het schoolbestuur heeft het college niet kunnen overtuigen van de noodzaak van de uitbreiding. Het college begrijpt dan ook niet goed op welke grond de behandelend amb tenaar zijn medewerking heeft kunnen toezeggen. Volgens het college geven noch de gevolkingsgroei, noch de uit breiding van het woningbestand in Breskens enige aanleiding om te ver wachten dat de gevraagde voorziening noodzakelijk is. behandeld om een gedeelte van de Prins Willem Alexanderschool in Oostburg te verbouwen. Er wordt een doucheruimte gecreeërd, zodat de leerlingen zich na de gymnastiekles sen kunnen wassen. Verder wordt de gemeenteraad ge vraagd 930,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van kleding voor een verkeersbrigade en de verzekering voor de brigadeleden in Breskens. Als de raad dit goedkeurt, begint vrijdag de eerste les op de openbare basis school in Breskens. Er hebben zich elf volwassenen en tien jongeren aange meld voor de theorie en praktijkles sen. Na hun opleiding door wacht meester J. Krombeen van de rijkspoli tie, zal de brigade de schoolkinderen begeleiden bij het oversteken op twee gevaarlijke punten, te weten bij het Molenwater en bij de Dorpstraat in Breskens. TERNEUZEN De Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) brengt van vrij dag 23 tot en met zondag 25 oktober een bezoek aan Parijs. De bussen ver trekken vrijdagsmorgens om kwart over zeven uit Breskens (boot), om half acht uit Oostburg (markt), tien minuten later uit Aardenburg (markt) en om tien voor acht vanaf het Wal- plein in Sluis. Op die eerste dag wordt onder meer een bezoek gebracht aan het Centre National Georges Pompidou, Forum des Halles en omgeving, 's Avonds is er een diner. Op zaterdagochtend maakt het gezelschap een wandeling door de Marais. Die dag worden ook verschil lende musea bezocht, 's Zondags staat een uitgebreide rondrit op het pro gramma, gevolgd door een bezoek aan Montmartre. Belangstellenden kun nen nadere informatie krijgen bij het bureau van de ZVU in Middelburg, in het sociaal-cultureel centrum 'Den Hoekzak' in Oostburg of bij reisleider Fernand de Paauw, ook in Oostburg. „Een eerder door het schoolbestuur ingediende prognose was door ge bruikmaking van verouderde gege vens niet acceptabel", aldus het voor stel. Daarbij komt dat ook niet is aan getoond dat het vierde lokaal tenmin ste voor vijftien jaar noodzakelijk is. De gemeenteraad spreekt zich hier over uit op 17 september. De vergade ring in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. Dan wordt ook het voorstel OOSTBURG Het is een goede zaak dat geprobeerd wordt om jongeren van 16 tot en met 20 jaar ter vervan ging van hun uitkering werk te geven. Deze conclusie trekt het college van burgemeester en wethouders van Oostburg. Het college stelt de ge meenteraad dan ook voor om uitvoe ring te geven aan het jeugdwerk garantieplan Zeeuwseh-Vlaanderen (JWG). Het doel is jongeren een arbeidsplaats te bieden bij de gemeente of bij een ge subsidieerde instelling zoals het zie kenhuis en bejaardentehuizen, gedu rende zes maanden voor negentien uur per week. Naast de negentien uur ar beid blijft er dan voldoende ruimte voor scholing. Volgens het college is de Advertentie tel. tel. koppeling van werken en scholing het doelmatigst omdat bekend is dat on voldoende scholingsniveau en geen er varing de arbeidsinpassing in de weg staan. Het uiteindelijke doel is dat jongeren doorstromen naar de reguliere arbeid. Volgens het college heeft een moment opname aangegeven dat er in de ge meente Oostburg met ongeveer tien plaatsbare jongeren rekening moet worden gehouden. Er zijn circa twintig mogelijk te vervullen arbeidsplaatsen aangemeld. De nu tijdelijk getroffen regeling wordt op vrijwillige basis door de gemeente uitgevoerd. Slaagt deze opzet, dan verwacht het college dat het jeugdwerkgarantieplan verplicht zal moeten worden uitgevoerd door de gemeenten. De uitvoering doet iedere 'gemeente in Zeeuwseh-Vlaanderen af zonderlijk binnen een samenwerkings verband in de vorm van een stichting. Het voorstel van het college komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering donderdag 17 sepember, om 19.30 uur in het gemeentehuis. COLLEGE HERENSCHOEN ECHT LEER maten 40 - 46 kleuren bordeau en zwart overal elders TERNEUZEN - DREBBELSTRMT 10 maandagmiddag geopend - vrijdag koopavond OOSTBURG - MARKT 12 maandag, gesloten - woensdag koopavond Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. Nog maar onlangs fuseerden alle Ho gere Beroeps-Opleidingen in Zeeland tot de Zeeuwse Hogeschool. Enkele opleidingen zijn klein; samen zijn ze echter sterk. In de PZC van 5 september lezen we dat dr J. M. F. Box van de Hogeschool West-Brabant een begerig oog heeft la ten vallen op de opleiding voor fysio therapie van de Zeeuwse Hogeschool. Zijn argumentatie is dat in Brabant 15 van de Nederlandse bevolking woont en dat er veel gezondheidsin stellingen zijn. Dit geeft volgens hem recht op twee van de zes opleidingen voor fysiotherapie die in de toekomst over zullen blijven van de huidige achttien. De opleiding in Breda moet naar zijn opvatting in elk geval katho liek blijven. Als in Noord-Brabant 15 van de Ne derlandse bevolking woont is dat on geveer een zesde deel. Dat betekent dan dus één van de zes opleidingen voor fysiotherapie. Er zal in Brabant gekozen moeten worden tussen de op leiding in Breda en die in Eindhoven. Die overblijvende opleiding daar kan zonder enig bezwaar katholiek zijn. Het is toch al te gek, dat omdat in Bra bant, de kool en de geit (Breda en Eindhoven) gespaard moeten worden, Zeeland een deel van de nieuwe - be slist niet Katholieke Hogeschool met een weer in kan leveren. Als alle kleine re opleidingen weggehaald worden blijft er in Zeeland een mini-hoge- schooltje over. G. R. Heerebout Kloetinge Oostmolenweg 40 Ook het voorstel om het pand aan de Mariastraat te Cadzand, waar de rijkspolitie tot nu gehuisvest is, open baar te verkopen, komt aan de orde. Het college is van mening dat het pand gebruikt moeten worden voor permanente bewoning. De fotoclub West-Zeeuwsch-Vlaande ren krijgt, als het aan de meerderheid van het college ligt, een subsidie van iets meer dan 300,— voor het houden van een fotomanifestatie in het Streekmuseum te IJzendijke. Wethou der A. de Feijter is tegen subsidiëring vanwege het hobbyachtige karakter van deze activiteit. Ook de CDA-frac- tie, het VVD-raadslid K. Malcorps en de welzijnscommissie zijn eveneens te gen dit voorstel. De Middelburgse huisartsen zijn woe dend over vestiging van een homeopa- tisch werkend arts. Naar mijn mening is het arts zijn nog altijd een vrij be roep, ondanks het feit dat de persoon lijke herkenbaarheid zwaar geleden heeft ander dienstregelingen, taakver delingen en afspraken. Woedend, waarover? „Een gevaar voor de volksgezondheid". En dat wordt ge zegd van een collega-arts. Geloofwaar dig? Nee. Gaarne opheldering waar dat gevaar in schuilt en voor wie? Gezien de opmaak van het artikel zou dat kunnen zijn dat dr Van den Boom gaard homeopatisch werkend arts is. De negatieve indruk die het op mij maakte begon al met 'homeopaat' dat zou dan zo ongeveer een pyromaan, beunhaas of kwakzalver op medisch gebied kunnen zijn. Helaas heren huisartsen in Middelburg, ondanks al uw goede afspraken en dat u „vóór 9 uur en na 5 uur" dan wel uw patiënten helpt, vanwaar dan die enorme be langstelling voor onze vergaderingen vorig jaar in Middelburg waar op de tweede vergadering meer dan 200 be zoekers geteld werden. Een vergade ring heren, van de Zeeuwse afdeling met plm. 650 leden van de vereniging homeopathie Nederland. Wat denkt u dan? Als nu deze homeopatisch werkende arts op die kennelijk aanwezige be hoefte inspeelde, is dat niet zijn goed recht? Een gevaar voor de gezondheid? Ge lukkig zijn er ook artsen buiten de allo- patische geneeswijze, dus de homeo pathie mijns inziens tot zegen van de lijdende mensheid en dat niet omdat het mode is is zogenaamd alternatief na te lopen. Maat uit rijke en jarenlan ge ervaring met ons gezin. Heren huisartsen, probeer door uw medische kennis en hulpvaardigheid, in een ver trouwelijke relatie met uw patiënten een homeopatisch werkend arts over bodig te maken, gezien de homeopa thie als geneeswijze in handen van een bekwaam arts: sterkte! M. Lokerse Rijksweg 23 Kruiningen (Slot van pagina 1) groot vrachtdek ter beschikking. Ui teraard heeft de hele operatie te ma ken met de aanleg van de Kanaaltun nel. We proberen rekening te houden met in de toekomst mogelijke veran derde verkeersstromen. Het feit dat we van de veerdienstmaatschappijen zo ongeveer de laatste zijn die met Jum bo-schepen komen plaatst ons dacht ik in een gunstiger uitgangspositie. Het geeft ons alle kans op toekomstige ontwikkelingen in te spelen". De inzet van aanzienlijk grotere capaciteit op het traject Vlissingen-Sheerness zal ertoe leiden dat men in Vlissingen meer walruimte nodig zal hebben, al dus Hartmann. Maar die ruimte is al beschikbaar. Eventuele consequen ties in de personele sfeer vallen op dit moment nog niet te overzien. In Sheer- ness wordt momenteel gebouwd aan een nieuwe terminal. Die zal in maart 1988 gereed zijn. Er is een bedrag van ongeveer 5 miljoen pond mee gemoeid. Olau Line heeft voor de nieuwbouw van de twee schepen voor de Seebeck- werft gekozen door de gunstige finan ciële voorwaarden en leveringstermij nen alsmede de kwaliteit van de werf. Seebeckwerft bouwde ook de Olau Hollandia en Olau Britannia. Voor TT - Line bouwde de werf de Peter Pan en de Nils Holgersson en worden in 1988 twee zogenaamde 'combi-carriers' op geleverd. Met de opdracht van Olau Line is de werf tot midden 1990 van werk voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 45