ubliek Goes merkt niet eel van Veurnse week Herbouwde Ichtusschool Wolphaartsdijk geopend Olau PZC/ provincie bij Bromfietser (16) gewond bij val Raad Zierikzee bespreekt publiek commissies Toelichting plan ener gieproj ecten in Reimerswaal Transportbedrijf bouwt koelloods ondernemend - zeeland - Opleidingen fysiotherapie Homeopaat t( TTEITEN ACHTER GESLOTEN DEUREN Tegenstanders Hervormde Jeugdraad houdt kunstfestival IeRDAG 12 SEPTEMBER 1987 ,S - Nog een paar dagen wappert ele vlag met de Vlaamse leeuw i0p de toren van het Goese stad- Ticn jaar uitwisseling tussen -Beveland en de Vlaamse west- is al het hele seizoen reden voor an evenementen, variërend van onstellingen tot muziekfestivals Etudiedagen. Van het evenement nu ten einde loopt, de Veurnse in Goes, heeft het grote publiek fêr maar weinig notie gehad. Een initiatief van de Veurnse bevol- Tom speciaal gebrouwen 'lustrum- 1 naar Goes te transporteren liep (op de geringe belangstelling in de bestad. De activiteiten van de fnse week speelden zich daardoor lal achter gesloten deuren af. Daar |en verschillende groepen Belgi- i gasten deze week uitleg over tal Jzaken. Op het programma stond fér meer een themadag over gehan- btenzorg, een vrouwendag, een ■rver ruimtelijke ontwikkeling, een lag oor ouderen en een dag voor de bouw. fet'Veurnse raadslid mevrouw C. Lip- [-Verplaatsen, die donderdag de ag over ouderenzorg bezocht [het bejaardenoord 'Gasthuis' te is zeer te spreken over het pro- (ima. „Je kunt door deze uitwisse- ■van elkaar leren. Dat is ook de be doeling, want de mensen komen hier niet louter voor een dagje uit". De Veurnse schepenen (wethouders) M. Heughebaert en G. Goens zijn bei den van het begin af aan betrokken bij de uitwisseling tussen beide regio's. „Het zijn allebei landelijke gebieden, zodat we veel gemeen hebben", stelt schepen Heughebaert. „In Veurne hebben we inmiddels enkele ideeën overgenomen, zoals de aankleding van het winkelcentrum met bloembak ken". Zijn collega Goens vult aan dat de culturele uitwisseling tevens een verrijking is: „Van weerszijde steekje iets op". De Vlamingen hopen dat de banden in de toekomst nog strakker worden aangehaald. De gedachten in Goes daarover slaan echter voorzichtig een andere kant in. In de gemeenteraad gaan stemmen op om maar een punt te zetten achter de uitwisseling. Na tien jaar is het mooi geweest, stellen de tegenstanders. De uitwisseling kost nogal wat geld, en in tijden van bezuinigingen kan dat wellicht beter aan nijpender zaken worden uitgegeven. De Goese wethouder M.F. van Tooren- Loerakker, die donderdag de thema dag over de bejaardenzorg opende, is het daar volstrekt niet mee eens. „Je lUWERSHAVEN Grote Kerk, Ir: Klank- en lichtbeeldconcert. IS 't Beest, 22 uur: Concert di- popgroepen. lELLE N.H. Kerk, 20 uur: orgel- lert door Henk van Putten. ÉDEKERKE Ger. Kerk, 20.30 (orgelconcert door Iman de Zwar- DELBURG Kloveniersoelen, I uur: concert door cellist Anner ■ria. PVE 1ANDETent Mr. dr. Messtraat, ■j0-23 uur: Bluesfestival. GEUZEN Imageclub, 22.15 uur: Irockformatie 'Avital'. RE Grote Kerk, 20 uur: concert iRonald Stevenson (piano) en Sa- Ta Stevenson (Keltische harp). jSINGEN Walk Inn, 14-24 uur: Iwse Popdag. ■acobskerk, 20 uur: orgelconcert [oor Gijsbert Lekkerkerker. JtlKZEE Libertas, 20.30 uur: op- fn band Air-Air Project. DAG JEN OP ZOOM Hofzaal Mar- Inhof, 12 uur: Concert door het Ische Klarinetkwartet. ^JSINGEN Vestzaktheater, 16 ^■Concert door het Mendelssohn Brio. DELBURG Molenwater, 9.30-17 |Miniatuur Walcheren. ZANDE Hoofdstraat e.o. 11-18 [ur: 3raderie; Tent, 16-21.30 uur: Di- j optredens. pJSSINGEN Badstrand, 12 uur: Iwse Strandmotorcross. HEI* IKENSZAND De Stenge, 20.15 [ur: Jitvoering Stichting Dansz. ■DELBURG Molenwater, 9.30-17 ■Miniatuur Walcheren. Theater, 20.30 uur: Toneelgroep laat met 'Vulgaris Extremis'. ■ORE Nieuwe Kerkplein, 10 uur: Jstmarkt. JNEUZEN Parkeerterrein Zuid- Bpeater, 11-18 uur: kunstkaravaan [et diverse voorstellingen; 19 uur: op- ™tn Scapinoballet. ^BSINGEN St.-Jacobskerk, 10-17 liur: bezichtiging en tentoonstelling [ik. Monumentendag). BERQEN OP ZOOM Roxy I, zat. 19 121.30, zon. 14,16.30, 19 en 21.30 uur: [dor, 16 jr; Ju, zat. 19 en 21.30, zon. 14,16.30, ^^21.30 uur: Tough guys, a.l. ■[e'Actueel I, zat. 19 en 21.30 zon. 10.30,19 en 21.30 uur: Blind date, ^jn'Actueel II, zat. 19 en 21.30, zon. li 13.30 19 en 21.30 uur: The living (Mights. a.l.; VAcuteel II, zat. 19 en 21.30, zon. 19 en 21.30 uur: Lethal weapon, p6jr. WSS Grand, zat. 19, zon. 14 en 19 (BjThe living daylights, a.l.; zat. en 1®. 21,30 uur: Children of a lesser God, LST De Koning van Engeland, |9, zon. 14.30 uur: Silky; zat. 19 en f zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: 1 weapon, 16 jr.; zat. 19 en 21.30, fk 13.45. 16.15, 19 en 21.30 uur: The daylights, a.l.; zat. 19 en 21.30, ■13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Na Jiltijd; zat. 21.30, zon. 16.15, 19 en ■Kuur: Morning after. BpELBURG Electro, zat. 20 en f zon. 15 en 20.30 uur: The living Ights a.l. ^■ttershoftheater, zat. en zon. 14 V Een avontuur met een staartje, r zat. 20 uur: De Kleur van de gra- ■Mappels; zat. 22 uur: Les favorits de r lu,de; zon. 20 uur: Moskou gelooft tranen. ■REUZEN Luxor, zat. 14 en 19, ■13.45 en 19 uur: Desperately see- BSusan. a.l.: zat. 14, 19 en 21.30, 13.45 en 16,19 en 21.15 uur: Croco- ■undee, a.l. ■SINGEN Alhambra I, zat. en uur: Superman IV, a.l.; zat. en r nur: Lethal weapon, 16 jr. ■14 uur: Een avontuur met een [tie, a.l; Én ofóra H'Zat'19 en 21 -3°. zon-14>19 R41J0 uur: The living daylights. :15-17 De Meestoof, za. 115/9) lU®c^°°lklas oude stijl' (t/m Galerie Bellemans, 10-18 uur: 'Grenzeloos' mail-art van diverse kun stenaars. Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: werken Jos Tolhoek (t/m 26/9). BERGEN OP ZOOM Markiezenhof 14-17 uur: 'De Heerlijke Stad' (t/m 1/ 11). Galerie 47, zat. 13-17 uur: houtdrukken van Zita Theelen (t/m 25/9). BIERVLIET Art House, zat. 9-12 en 13-16 uur: werken Loes Cozijnsen en Gerard v. Grieken. BROUWERSHAVEN De Vervulde Garnaal, zat. 14-17 uur: Zeeuwse kle derdrachten (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: Scheeps modellen (t/m 12/9). De Burght, 9-18 uur: werken Liesbeth Binkhorst. CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: werken Urbain Marin. COLIJNSPLAAT Voorstraat 22, 15- 20 uur: werken vijf Zeeuwse kunste naars (t/m 30/9). DREISCHOR Landbouwmuseum, zat. 13.30-16.30 uur: 'De landbouwge- schiedenis van Schouwen-Duiveland' (t/m 15/9). GOES Museum, zat. 11-16 uur: werken Rien Poortvliet uit 'Langs het tuinpad van mijn vaderen' (t/m 30/9). Lunchcafé, zat. 9-18 uur: werken Erna Walrave. Galerie la Strada, zat. 11-20 uur, zon. 16-20 uur: werken Wim Bakker. GROEDE Galerie Minou, 14-17 uur: werken van Wilma v.d. Lee. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur, zon. 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HOOGERHEIDE 'De Mattem- burgh', 12-18 uur: beelden, objecten, sieraden en schilderijen van diverse kunstenaars. KORTGENE Galerie Prunier, zat. 10-17 uur: werken Frans Pruim',joom en Koos Zon. MIDDELBURG Zeeuws Museum, zat. 10-17 uur: 'Johan Niehof, China- reis 1655' (t/m 12/9). Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: diverse exp. m.b.t. de VOC (t/m 12/9). Galerie De Wijnstock, zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken diverse kunste naars. Balans 17, zat. 11-16 uur: werken Jan Zembsch. Kloveniersdoelen, zat. 14-17 uur: 'Country cries' (t/m 30/9). NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: 'Delta Expo'. OOST-SOUBURG Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken cursisten KW. TERNEUZEN Galerie Trouvaille, zat. 9-18 uur: werken Marijke Lourens. VEERE Grote Kerk, 10-17 uur, zon. 14-17 uur: exposities over diverse his torische en hedendaagse onderwerpen (t/m 30/10). De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: werken RipolléS en klederdrachtmut sen in kant zilveren broekstukken en scheepsmodellen (t/m 25/9). Stadhuis, zat. 12-17 uur: 'Balthasar de Moucheron en de VOC' (t/m 12/9). VLISSINGEN Galerie Bellamy 19 (Museum) zat. 13-17 uur: De VOC en overzichtsexpositie van 't Vliegent Hart (t/m 26/9). Reptielenzoo, 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insek- ten. v.m. Smederij De Schelde, 11-18 uur: 'Zeven Zeeeuwen' (t/m 30/9). Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken Rian Krul. IJZENDIJKE Streekmuseum, 14-17 uur: 'De posterijen in verleden en he den' (t/m 25/10). ZIERIKZEE Maritiem Museum, zat. 10-17 uur: relatie Zierikzee-VOC, 'de koopvaardij in het algemeen' (t/m 12/9). De Dikke Toren, zat. 11-16, zon. 12-16 uur: werken Dini van Leeuwen. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 10821 of 01180-15564 (ook voor vrouwen); COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01150- 30654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. moet af en toe eens de gelegenheid krijgen om ook eens andere ideeën te horen dan die in je eigen gebied opgeld doen. Anders blijf je stilstaan". De wet houder is het ermee eens dat het pro gramma niet elk jaar uitbundig hoeft te zijn. „Om de paar jaar kun je wel iets omvangrijks organiseren, maar die ac tiviteiten moeten wel nuttig zijn. Ie mand die alleen een dagje uit wil, moet dat zelf maar bekostigen". Mevrouw G. Boydens uit Veurne is al sinds het prille begin bij de organisatie van de culturele uitwisseling betrok ken. Zij heeft daarvan inmiddels de vruchten gezien. Zo stellen de Vlamin gen in de Westhoek nu plannen op voor de leefbaarheid in kleine kernen, naar Borsels voorbeeld. Ook de onder linge contacten en wederzijds begrip tussen inwoners uit beide regio's zijn verbeterd. De Veurnse stelt dat de uitwisseling niet veel hoeft te kosten. „Uitgebreide lunches bijvoorbeeld zijn niet nodig. Relatiegeschenken kunnen worden beperkt tot lekkernijen uit de eigen streek, die dan meteen kunnen wor den genuttigd. Het gaat tenslotte niet om tamtam en uiterlijkheden. Wij houden de deelnemende verenigingen altijd voor niet uitbundig te doen, want dan gaan beide steden tegen el kaar opboksen in gastvrijheid". De Veurnse week wordt maandag af gesloten met een dag voor de midden stand. Dit jaar worden nog enkele acti viteiten gehouden in het kader van de tienjarige uitwisseling, zoals een mu ziekfestival op 26 september en schrij versavond met Ward Ruyslinck op 20 november. Op 21 november vindt een grote slotmanifestatie plaats. OOSTBURG - De 16-jarige bromfiet ser J. B. uit Oostburg liep bij een val vrijdagavond omstreeks half acht op de Burchtstraat in Oostburg schaaf wonden en kneuzingen op. B. reed over de Burchtstraat. Een per sonenauto, bestuurd door mevrouw P. C. de B. uit Nieuwvliet, kwam vanaf de Markt en verleende geen voorrang aan de bromfietser. Het kwam niet tot aan rijding, maar B. schrok zo van de auto, dat hij onderuit ging. De bromfiets werd zwaar beschadigd. MIDDELBURG De hervormde jeugdraad Zeeland houdt een festival van kunst door kinderen. De werk stukken, tekeningen, collages, gedich ten, etc., worden zaterdag 24 oktober tentoongesteld in de Grote Kerk in Goes. Het onderwerp voor het festival is gekozen door de Wereldraad van Kerken, die in 1988 een wereldtentoon stelling houdt in Genève. De mooiste werkstukken zullen worden opgeno men in een Zeeuwse kinderkalender. Inzendingen worden uiterlijk 10 okto ber verwacht bij de hervormde jeug draad, singelstraat 19, Middelburg. ZIERIKZEE De gemeenteraad van Zierikzee zal zich beraden over de vraag of de vergaderingen van de commissies voor de musea en voor so ciale zaken voortaan openbaar zullen zijn. Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee is er voor om de deuren van de vergaderkamer van de beide commissies voor het pu bliek te openen. Wel tekenen b en w aan, dat in de commissie voor sociale zaken over personen en over 'zaken van dienstbelang' gesproken kan worden. Dit moet weer wel achter ge sloten deuren gebeuren. De gemeente raad vergadert over onder meer deze kwestie maandag 21 september in het stadhuis, de vergadering begint om 19.30 uur. De fractie van de PvdA in Zierikzee heeft de openbaarheid van vergaderin gen in eerste instantie aan de orde ge steld. Dat heeft al geleid tot openbaar maken van de vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening. Een andere zaak die in de gemeente raadsvergadering aan de orde komt, is het splitsen van twee woningen in vier wooneenheden in de Mastgatstraat te Zierikzee. De woningbouwvereniging Beter Wonen wil dat plan uitvoeren, maar heeft daarvoor de medewerking van de gemeente nodig. B en w zijn voor het plan. Voorts bespreekt de gegemeenteraad het vaststellen van de tariefen voor de gemeentelij ke onroerendgoedbelas- ting. De commissie financiën van Zie rikzee heeft deze kwestie onlangs be sproken, maar kon geen eensluidend advies aan het college van b en w for muleren. Het woord is nu aan de ge meenteraad. KRUININGEN B en w van Rei merswaal staan positief tegenover de plannen van het Adviesbureao Ener gy Connection en de Vereniging Zeeu- wind, die windenergieprojecten wil len uitvoeren bij respectievelijk de Kreekraksluizen en de Spuiboezem bij Bath. Vertegenwoordigers van beide initia tiefnemers en de rijks planologische dienst komen donderdag 17 septem ber met behulp van een dia- en video presentatie de plannen toelichten. Dat gebeurt tijdens een vergadering van de commissie volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieubeheer. De bijeenkomst heeft plaats in het ge meentehuis te Kruiningen en begint om 19.30 uur. Mede-directeur J. Barendse speldt de heer J. van den Boom de gouden Pitman-speld op. GOES - „Kunstenaars kunnen zich nog wel eens ver schuilen achter het bekende 'wachten op inspiratie'. Ondernemers kunnen zich die luxe niet permitteren. Zij moeten ideeën maken, of laten maken, creatief zijn. Die creativiteit is absoluut noodzakelijk om de compe titie met concurrenten te kunnen aangaan". Hans Ferrée, een van de bekendste reclameadviseurs in Nederland, zei dit donderdagmiddag in Goes. In hotel Terminus hield hij een causerie over commerciële crea tiviteit. De heer Ferrée luisterde daarmee de jubileum viering op van de heer J an van den Boom (46), die 25 jaar commercieel en creatief directeur is van reclamebu reau, fotostudio, drukkerij en uitgeverij Pitman bv in Goes. „Commerciële creativiteit kan worden aangeleerd en ontwikkeld", hield Ferrée zijn gehoor voor. Lang niet ie dereen is zich daarvan bewust. De ballast van de routi ne, de weerstand tegen verandering en de angst voor mislukkingen zijn voorname, maar onnodige obstakels voor commerciële creativiteit", aldus Hans Ferrée. De heer Van den Boom werd tijdens de officiële viering van zijn jubileum toegesproken door mede-directeur M. A. Smet en door de voorzitter van de ondernemings raad, D. Goede. Ook één van de oudste relaties van Pit man bv, de heer C. de Ruiter van de gelijknamige uitge verij van educatief materiaal in Dordrecht, voerde het woord. Mede-directeur J. Barendse van Pitman bv speldde de jubilaris de gouden Pitman-speld op; een on derscheiding voor iedereen die een kwart eeuw bij Pit man werkzaam is. Reclame-adviseur Hans Ferrée overhandigt de heer J. van den Boom (links) zijn in boekvorm uitgebrachte causerie. NISSE - De Borselse wethouder H.F. Tijdens heeft vrijdag aan de Drieweg in Nisse de eerste paal ge slagen voor een koelloods van tran- portbedrijf M. Mooy uit De Lier. De loods is de eerste die de firma in Zeeland bouwt. In de toekomst wil het transportbedrijf nog twee op- slag- annex koelruimten in deze provincie realiseren. Mooy moet nog onderzoeken welke plaatsen daarvoor het meest ge schikt zijn. Vestiging in Zeeland heeft te maken met de centrale lig ging ten opzichte van de grote ha vens. In de loods, die het Lewedorpse aan nemingsbedrijf Fraanje nu in Nisse bouwt, is plaats voor de inhoud van 24 vrachtwagens. Het gaat om de op slag van fruit, dat per schip uit de he le wereld wordt aangevoerd. Tot op heden heeft de Zuidhollandse firma in Nisse slechts de beschikking over een parkeerterrein. De uitbreiding in Nisse helpt 10 tot 15 mensen aan een baan, inclusief chauffeurs. Tot nu was er alleen in De Lier een vestiging. Het ligt in de bedoeling dat het pand te Nisse in ja nuari bedrijfsklaar is. onder redactie van Koen van Dijen De 4-jarige Tim Ringtering en de evenoude Annemarie Kloet bieden schooldirecteur W.N.G. Pikaar de sleutels aan van de verbouwde Ichtusschool. WOLPHAARTSDIJK - Met het opla ten van ballons is vrijdagmiddag de verbouwde protestants christelijke Ichtusschool in Wolphaartsdijk hero pend. Directeur W. N. G. Pikaar kreeg de sleutel aangereikt van de twee jongste leerlingen, Annemarie Kloet (4) en Tim Ringtering (4). De verbou wing van de school aan de Van der Baanstraat was noodzakelijk, nadat de wet op het basisonderwijs van kracht was geworden. Tot voor kort waren de kleuters nog gevestigd in de oude kleuterschool. In zijn korte openingswoord zei voor zitter J. Schipper dat de chef onderwijs van de gemeente Goes er wellicht eni ge grijze haren bij heeft gekregen. „We zijn een behoorlijk moeilijk bestuur geweest, maar dat is niet uit eigen be lang gebeurd. Maar uit het belang van de school die ons lief is". De voorzitter sprak de hoop uit dat de twee andere scholen in Wolphaartsdijk, de Calvijn- en de Wilhelminaschool, binnen niet al te lange tijd over eenzelfde verbouwde accommodatie kunnen beschikken. In de nieuwe gemeenschapsruimte onthulde de directeur, in aanwezig heid van vele tientallen ouders, een ge denkplaat met een vers uit het lied boek 'Alles wordt nieuw'. In dat lied staat het begrip 'liefde' centraal. Pi kaar: „Want wat is een christelijke school zonder dit gegeven? Een holle, lege ruimte. Met alleen het predikaat christelijk ben je nog geen christelijke school. We willen proberen de naam waardig te zijn. Door een schitterend gebouw, een prima onderlinge sfeer zal Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. Nog maar onlangs fuseerden alle Ho gere Beroeps-Opleidingen in Zeeland tot de Zeeuwse Hogeschool. Enkele opleidingen zijn klein; samen zijn ze echter sterk. In de PZC van 5 september lezen we dat dr J. M. F. Box van de Hogeschool West-Brabant een begerig oog heeft la ten vallen op de opleiding voor fysio therapie van de Zeeuwse Hogeschool. Zijn argumentatie is dat in Brabant 15 van de Nederlandse bevolking woont en dat er veel gezondheidsin stellingen zijn. Dit geeft volgens hem recht op twee van de zes opleidingen voor fysiotherapie die in de toekomst over zullen blijven van de huidige achttien. De opleiding in Breda moet naar zijn opvatting in elk geval katho liek büjven. Als in Noord-Brabant 15 van de Ne derlandse bevolking woont is dat on geveer een zesde deel. Dat betekent dan dus één van de zes opleidingen voor fysiotherapie. Er zal in Brabant gekozen moeten worden tussen de op leiding in Breda en die in Eindhoven. Die overblijvende opleiding daar kan zonder enig bezwaar katholiek zijn. Het is toch al te gek, dat omdat in Bra bant, de kool en de geit (Breda en Eindhoven) gespaard moeten worden, Zeeland een deel van de nieuwe - be slist niet Katholieke Hogeschool met een weer in kan leveren. Als alle kleine re opleidingen weggehaald worden blijft er in Zeeland een mini-hoge- schooltje over. G. R. Heerebout Kloetinge Oostmolenweg 40 het wel lukken de liefde van God voor ons aan elkaar door te geven". Tijdens de verbouwing van de school, die duurde van april tot juli, waren de leerlingen verspreid over vier lokaties: de gereformeerde kerk, de oude kleu terschool, het dorpshuis en de boven verdieping van de Ichtusschool. Eén lokaal is vergroot tot kleuterlokaal, de vroegere uitgang annex documenta tiecentrum is veranderd in een lokaal, er is een kleuterplein bijgekomen en een nieuwe, zonnige gemeenschaps ruimte. Daarnaast is nieuw materiaal aangeschaft voor de kleuters. Tijdens de openingshandeling werden de leerlingen vermaakt door het Goese jeugdcircus Hogerop. Daarna volgde met de ouders een broodmaaltijd in het plaatselijke dorpshuis. De Middelburgse huisartsen zijn woe dend over vestiging van een homeopa- tisch werkend arts. Naar mijn mening is het arts zijn nog altijd een vrij be roep, ondanks het feit dat de persoon lijke herkenbaarheid zwaar geleden heeft ander dienstregelingen, taakver delingen en afspraken. Woedend, waarover? „Een gevaar voor de volksgezondheid'En dat wordt ge zegd van een collega-arts. Geloofwaar dig? Nee. Gaarne opheldering waar dat gevaar in schuilt en voor wie? Gezien de opmaak van het artikel zou dat kunnen zijn dat dr Van den Boom gaard homeopatisch werkend arts is. De negatieve indruk die het op mij maakte begon al met 'homeopaat' dat zou dan zo ongeveer een pyromaan, beunhaas of kwakzalver op medisch gebied kunnen zijn. Helaas heren huisartsen in Middelburg, ondanks al uw goede afspraken en dat u „vóór 9 uur en na 5 uur" dan wel uw patiënten helpt, vanwaar dan die enorme be langstelling voor onze vergaderingen vorig jaar in Middelburg waar op de tweede vergadering meer dan 200 be zoekers geteld werden. Een vergade ring heren, van de Zeeuwse afdeling met plm. 650 leden van de vereniging homeopathie Nederland. Wat denkt u dan? Als nu deze homeopatisch werkende arts op die kennelijk aanwezige be hoefte inspeelde, is dat niet zijn goed recht? Een gevaar voor de gezondheid? Ge lukkig zijn er ook artsen buiten de allo- patische geneeswijze, dus de homeo pathie mijns inziens tot zegen van de lijdende mensheid en dat niet omdat het mode is is zogenaamd alternatief na te lopen. Maar uit rijke en jarenlan ge ervaring met ons gezin. Heren huisartsen, probeer door uw medische kennis en hulpvaardigheid, in een ver trouwelijke relatie met uw patiënten een homeopatisch werkend arts over bodig te maken, gezien de homeopa thie als geneeswijze in handen van een bekwaam arts: sterkte! M. Lokerse Rijksweg 23 Kruiningen (Slot van pagina 1) groot vrachtdek ter beschikking. Ui teraard heeft de hele operatie te ma ken met de aanleg van de Kanaaltun nel. We proberen rekening te houden met in de toekomst mogelijke veran derde verkeersstromen. Het feit dat we van de veerdienstmaatschappijen zo ongeveer de laatste zijn die met Jum bo-schepen komen plaatst ons dacht ik in een gunstiger uitgangspositie. Het geeft ons alle kans op toekomstige ontwikkelingen in te spelen". De inzet van aanzienlijk grotere capaciteit op het traject Vlissingen-Sheerness zal ertoe leiden dat men in Vlissingen meer walruimte nodig zal hebben, al dus Hartmann. Maar die ruimte is al beschikbaar. Eventuele consequen ties in de personele sfeer vallen op dit moment nog niet te overzien. In Sheer- ness wordt momenteel gebouwd aan een nieuwe terminal. Die zal in maart 1988 gereed zijn. Er is een bedrag van ongeveer 5 miljoen pond mee gemoeid. Olau Line heeft voor de nieuwbouw van de twee schepen voor de Seebeck- werft gekozen door de gunstige finan ciële voorwaarden en leveringstermij nen alsmede de kwaliteit van de werf. Seebeckwerft bouwde ook de Olau Hollandia en Olau Britannia. VoorTT- Line bouwde de werf de Peter Pan en de Nils Holgersson en worden in 1988 twee zogenaamde 'combi-carriers' op geleverd. Met de opdracht van Olau Line is de werf tot midden 1990 van werk voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 39