)omburg moet huidige iadgasten niet afstoten Vlissinger ontwerpt als enige kunstwerk voor Scheldebuurt Olau fiUGJE KUUROORD KAN MEEGENOMEN „Fenomeen" Bromfietser (16) gewond bij val Vonnis één jaar voor dievenduo J. Minderhout 25 jaar bij Vitrite Wijkcomités in Vlissingen bijeen Toelichting plan energieproj ecten in Reimerswaal ondernemend - zeeland - Consul VERBINDING TUSSEN WINKELGEBIEDEN Opleidingen fysiotherapie Homeopaat Hervormde Jeugdraad houdt kunstfestival erDA G 12 SEPTEMBER 1987 BUR(i - Het dagelijks bestuur ie Stichting Badplaatsbelangen burg v indt dat Domburg niet alle len moet zetten op het ontwikke- ,an een kuuroord. „Een vleugje Dord" kan wel worden meegeno- in de t ekomstplannen, maar de berse badplaatsen (inclusief japell 3) doen er goed aan hun listen niet van zich te ver- iden. de SF D is geen taak weggelegd et ontwikkelen van een budge- ■1 met bungalowpark. chrijft het dagelijks bestuur in oorlopig standpunt over het on- ek Toeristisch Totaal', waarin ederlands Wetenschappelijk In- it vjr Toerisme uit Breda een re koers bepleit voor het toerisme imburg De gemeente zou zich presenteren als .„modern, ^Buroord met de nadruk op ide lichaamsverzorging". Daarbij nBmburg en Oostkapelle zich "hoog seizoen richten op gezinnen indeien tot 15 jaar en voor het en naseizoen op gezinnen zonder ren, ctieve jongeren van 25 tot r en oudere koppels vanaf 45 in Ijjh.sklasse vanaf respectieve- 000 gulden of 22.000 Duitse mar- fjaar ^Bks bestuur van Badplaats- JtSHAVEN Grote Kerk, ink- en lichtbeeldconcert. I 't Beest, 22 uur: Concert di- föpgroepen. lLÈ-N.H. Kerk, 20 uur: orgel- tdoor Henk van Putten. ÊRKE Ger. Kerk, 20.30 oncert door Iman de Zwar- feLBURG Kloveniersoelen, ur: concert door cellist Anner iE—Tent Mr. dr. Messtraat, Bluesfestival. [t'ZKXImageclub, 22.15 uur: irmatie 'Avital'. rote Kerk, 20 uur: concert d Stevenson (piano) en Sa- /enson (Keltische harp). :N Walk Inn, 14-24 uur: ipdag. :erk, 20 uur: orgelconcert rt Lekkerkerker. ELibertas, 20.30 uur: op land Air-Air Project. iG IN OP ZOOM Hofzaal Mar- of,|l2 uur: Concert door het ie Klarinetkwartet. NGEN Vestzaktheater, 16 Hrt door het Mendelssohn LBI G—Molenwater, 9.30-17 nialuur Walcheren. NDE Hoofdstraat e.o. 11-18 ie; Tent, 16-21.30 uur: Di ens. N Badstrand, 12 uur: ;randmotorcross. ZAND De Stenge, 20.15 ring Stichting Dansz. LBURG—Molenwater, 9.30-17 nia|uur Walcheren. 20.30 uur: Toneelgroep ^_t 'Vulgaris Extremis'. IE 4-Nieuwe Kerkplein, 10 uur: lUZEN Parkeerterrein Zuid- ll-18uur: kunstkaravaan voorstellingen; 19 uur: op- icapinoballet. NGEN St.-Jacobskerk, 10-17 tiging en tentoonstelling lentendag). dot >nc belangen, dat donderdag het alge meen bestuur polst over een reactie op het onderzoek, vindt dat er in Dom burg „een slagvaardig samenwer kingsorgaan" moet komen, dat het maken van een toeristisch 'produkt- Plan' hoog op het prioriteitenlijstje heeft staan. Voor nader onderzoek van een aantal details is eigenlijk geen tijd meer, menen de leden van het dage lijks bestuur. Aanzienlijk kritischer is het dagelijks bestuur over een discussiestuk van ODRP over de verhouding van de Stichting Badplaatsbelangen met de gemeente Domburg. Het onderzoeks bureau vindt weliswaar dat er niet gesleuteld hoeft te worden aan de stichtingsvorm door van Badplaats belangen -bijvoorbeeld- een gemeen telijke tak van dienst te maken, maar zet anderzijds vraagtekens bij de ge groeide praktijk. Zo zouden risicodragende projecten eerst op hun politieke wenselijkheid moeten worden onderzocht en dient de directeur meer financiële bevoegd heden te krijgen. Volgens het dagelijks bestuur heeft de gemeente met het op zetten van de stichting „een gouden greep gedaan" maar weet ze zelf „nog {■NOPZOOM Roxy I, zat. 19 -zon. 14,16.30, 19 en 21.30 uur: Jlfijr; ,za .19 en 21.30, zon. 14,16.30, •30 lur: Tough guys, a.l. Actueel I, zat. 19 en 21.30 zon. en 21.30 uur: Blind date, Actueel II, zat. 19 en 21.30, zon. 019 en 21.30 uur: The living i ts, al; eel II, zat. 19 en 21.30, zon. 121.30 uur: Lethal weapon, and, zat. 19, zon. 14 en 19 tag daylights, a.l.; zat. en Children of a lesser God, - Ge Koning van Engeland, 14.30 uur: Silky; zat. 19 en 3.45,16.15, 19 en 21.30 uur: on, 16 jr.; zat. 19 en 21.30, 45.16.15. 19 en 21.30 uur: The aylights, a.l.; zat. 19 en 21.30, 5.16.15, 19 en 21.30 uur: Na d; jat. 21.30, zon. 16.15, 19 en f Morning after. pURG Electro, zat. 20 en 15 en 20.30 uur: The living ts a.l Ë||ftheater, zat. en zon. 14 11 afontuur met een staartje, Plur: De.Kleur van de gra- 'elsfcat. 22 uur: Les favorits de z°n. 20 uur: Moskou gelooft lanen. Luxor, zat. 14 en 19, Eb 19 uur: Desperately see- 1.1.; zat. 14, 19 en 21.30, '5 en 16,19 en 21.15 uur: Croco- 'dee, a.l. BIN Alhambra I, zat. en ™ffuperman al> zat- en I" uf>r; Lethal weapon, 16 jr. Uub Een avontuur met een a.l; 'ra II, zat. 19 en 21.30, zon. 14,19 HThe living daylights. K De Meestoof, za. ^^^B^oolklas oude stijl' (t/m Pde Bellemans, 10-18 uur: 'Grenzeloos' mail-art van diverse kun stenaars. Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: werken Jos Tolhoek (t/m 26/9). BERGEN OP ZOOM Markiezenhof 14-17 uur: 'De Heerlijke Stad' (t/m 1/ 11). Galerie 47, zat. 13-17 uur: houtdrukken van Zita Theelen (t/m 25/9). BIERVLIET Art House, zat. 9-12 en 13-16 uur: werken Loes Cozijnsen en Gerard v. Grieken. BROUWERSHAVEN De Vervulde Garnaal, zat. 14-17 uur: Zeeuwse kle derdrachten (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: Scheeps modellen (t/m 12/9). De Burght, 9-18 uur: werken Liesbeth Binkhorst. CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: werken Urbain Marin. COLIJNSPLAAT Voorstraat 22, 15- 20 uur: werken vijf Zeeuwse kunste naars (t/m 30/9). DREISCHOR Landbouwmuseum, zat. 13.30-16.30 uur: 'De landbouwge- schiedenis van Schouwen-Duiveland' (t/m 15/9). GOES Museum, zat. 11-16 uur: werken Rien Poortvliet uit 'Langs het tuinpad van mijn vaderen' (t/m 30/9). Lunchcafé, zat. 9-18 uur: werken Erna Walrave. Galerie la Strada, zat. 11-20 uur, zon. 16-20 uur: werken Wim Bakker. GROEDE Galerie Minou, 14-17 uur: werken van Wilma v.d. Lee. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur, zon. 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HOOGERHEIDE 'De Mattem- burgh', 12-18 uur: beelden, objecten, sieraden en schilderijen van diverse kunstenaars. KORTGENE Galerie Prunier, zat. 10-17 uur: werken Frans Pruir .boom en Koos Zon. MIDDELBURG Zeeuws Museum, zat. 10-17 uur: 'Johan Niehof, China- reis 1655' (t/m 12/9). Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: diverse exp. m.b.t. de VOC (t/m 12/9). Galerie De Wijnstock, zat. 11-12.30 en 14-17 uur: werken diverse kunste naars. Balans 17, zat. 11-16 uur: werken Jan Zembsch. Kloveniersdoelen, zat. 14-17 uur: 'Country cries' (t/m 30/9). NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: 'Delta Expo'. OOST-SOUBURG Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken cursisten KW, TERNEUZEN Galerie Trouvaille, zat. 9-18 uur: werken Marijke Lourens. VEERE Grote Kerk, 10-17 uur, zon. 14-17 uur: exposities over diverse his torische en hedendaagse onderwerpen (t/m 30/10). De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: werken RipolléS en klederdrachtmut sen in kant zilveren broekstukken en scheepsmodellen (t/m 25/9). Stadhuis, zat. 12-17 uur: 'Balthasar de Moucheron en de VOC' (t/m 12/9). VLISSINGEN Galerie Bellamy 19 (Museum) zat. 13-17 uur: De VOC en overzichtsexpositie van 't Vliegent Hart (t/m 26/9). Reptielenzoo, 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insek- ten. v.m. Smederij De Schelde, 11-18 uur: 'Zeven Zeeeuwen' (t/m 30/9). Bibliotheek, zat. 10-12.30 uur: werken Rian Krul. IJZENDIJKE Streekmuseum, 14-17 uur: 'De posterijen in verleden en he den' (t/m 25/10). ZIERIKZEE Maritiem Museum, zat. 10-17 uur: relatie Zierikzee-VOC, 'de koopvaardij in het algemeen' (t/m 12/9). De Dikke Toren, zat. 11-16, zon. 12-16 uur: werken Dini van Leeuwen. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 10821 of 01180-15564 (ook voor vrouwen): COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01150- 30654. - Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. niet goed raad met dit fenomeen". Domburg had volgens het dagelijks bestuur beter eerst eens over het (in tern) functioneren van Badplaatsbe langen kunnen praten alvorens een onderzoeksbureau aan het werk te zet ten. Die gang van zaken zou wel eens afbreuk kunnen doen aan „wederzijds begrip en vertrouwen" binnen de stichting. Het dagelijks bestuur pleit tenslotte voor het handhaven van „slagvaardigheid" en „een bedrijfsma tige aanpak", eventueel door het aan passen van de statuten. Besluiten van het algemeen bestuur van de SBD moeten niet via raadscommissies of in gemeenteraadsvergaderingen op nieuw ter discussie worden gesteld. De vergadering van het algemeen be stuur is donderdag om 19.30 uur in De Halve Maan in Oostkapelle. OOSTBURG - De 16-jarige bromfiet ser J. B. uit Oostburg liep bij een val vrijdagavond omstreeks half acht op de Burchtstraat in Oostburg schaaf wonden en kneuzingen op. B. reed over de Burchtstraat. Een per sonenauto, bestuurd door mevrouw P. C. de B. uit Nieuwvliet, kwam vanaf de Markt en verleende geen voorrang aan de bromfietser. Het kwam niet tot aan rijding, maar B. schrok zo van de auto, dat hij onderuit ging. De bromfiets werd zwaar beschadigd. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft de 24-jarige A. M. de B. en de 20-jarige M. H. de G. conform de eis veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf voor ongeveer dertig in braken die zij grotendeels samen pleegden. Zij opereerden in Zeeland en Brabant en hadden het speciaal op cafés voorzien. De 20-jarige Middelburger F. de J. die hen op verschillende rooftochten ver gezelde, werd conform de eis veroor deeld tot drie maanden voorwaarde lijk en 150 uur dienstverlening. De J. was nog nooit eerder veroordeeld, ter wijl de beide anderen doorgewinterde recidivisten waren. MIDDELBURG Bij de Vitrite in Middelburg vierde de heer J. Minder- houd zijn 25-jarig jubileum. Na het vol tooien van zijn HTS-opleiding kwam hij op 20 augustus 1964 in dienst bij de Vitrite als tekenaar-constructeur, aan vankelijk machineconstructeur en la ter gereedschapsconstructeur volg- en zuilenpersen. In 1981 werd hij be noemd tot groepsleider van de diep- trekgroep. De jubilaris werd toege sproken door de heer Meijer, hoofd van de afdeling Innovatie, die hem ook de bij een jubileum horende zaken over handigde. Voor mevrouw Minderhout was er een bloemstuk. Tijdens een re ceptie in het bedrijfsrestaurant kwa men velen de heer Minderhout felicite ren. VLISSINGEN Een drietal wijkco mités gaat de komende weken weer vergaderen. Het wijkcomité Binnen stad gaat het 15 september om 19.30 uur in het Vestzaktheater onder ande re hebben over de Vissershaven, de overlast tijdens de zomerfestiviteiten en de ervaringen met een terras op de Oude Markt. wijkcomité Papegaaienburg verga dert 16 september om 20.00 uur in de Franciscusschool. Het zal zich buigen over het ontwerp-milieuactieplan van de gemeente en het voortbestaan van het wijkcomité. De Bossenburgers vergaderen op het zelfde tijdstip in het houten gebouw van basisschool De Houtuyn over het zelfde milieuplan, de wijkaccomoda- ties in Lammerenburg en de kabeltele visie. MIDDELBURG De hervormde jeugdraad Zeeland houdt een festival van kunst door kinderen. De werk stukken, tekeningen, collages, gedich ten, etc., worden zaterdag 24 oktober tentoongesteld in de Grote Kerk in Goes. Het onderwerp voor het festival is gekozen door de Wereldraad van Kerken, die in 1988 een wereldtentoon stelling houdt in Genève. De mooiste werkstukken zullen worden opgeno men in een Zeeuwse kinderkalender. Inzendingen worden uiterlijk 10 okto ber verwacht bij de hervormde jeug draad, singelstraat 19, Middelburg. KRUININGEN B en w van Rei merswaal staan positief tegenover de plannen van het Adviesbureao Ener gy Connection en de Vereniging Zeeu- wind, die windenergieprojecten wil len uitvoeren bij respectievelijk de Kreekraksluizen en de Spuiboezem bij Bath. Vertegenwoordigers van beide initia tiefnemers en de rijks planologische dienst komen donderdag 17 septem ber met behulp van een dia- en video presentatie de plannen toelichten. Dat gebeurt tijdens een vergadering van de commissie volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieubeheer. Procuratiehouder A. Punt verlaat na veertig jaar de ABN Bank in Vlissingen. VLISSINGEN - Een bank is geen keihard bedrijf, dat alleen maar naar de centen kijkt. Ad Punt zou het jammer vinden als zijn bank uitsluitend wordt geassocieerd met het maken van winst. „Juist het so ciale aspect in m'n werk heeft me al tijd aangetrokken. Me verdiepen in een zaak, de achtergronden kennen van een kredietaanvraag. Dan ont staat na verloop van tijd een band met zo'n bedrijf; je voelt je betrok ken bij het wel en wee van een on derneming..." Veertig jaar werkte de heer Punt uit Vlissingen bij de Algemene Bank Nederland (ABN) in de Scheldestad. Meer dan de helft van die tijd was hij daar procuratiehouder. „Inderdaad, je kunt die functie bij een bank ver gelijken met die van wethouder van een gemeente". Hij was verbonden aan de afdeling die zowel bedrijven als particulieren adviseert over kre dieten en leningen en waar effecten worden verhandeld. Tevens beheer de de heer Punt een assurantiepor tefeuille. Vrijdag nam de Vlissinger met een drukbezochte receptie in Britannia in Vlissingen afscheid. De in 1925 in het Westbrabantse Fij naart geboren Adam Punt was als enige zoon van een landbouwer voorbestemd zijn vader op te volgen. Na het lyceum en een landbouw school te hebben doorlopen kwam hij evenwel bij de Nederlandse Han del Maatschappij in Breda terecht. Samen met de Twentse Bank en de Hollandse Bank Unie fuseerde de NHM in 1964 tot ABN. Onderaan be ginnen betekende in die tijd onder meer met een schaar de kluis inge stuurd worden om dagelijks coupon netjes van effecten te knippen... De overplaatsing naar Vlissingen in 1959 betekende een regelrechte promotie. „In die tijd was een bank nog voor mensen met geld. Je keek er tegen op, daar liep je niet naai- bin nen. Die drempel is nu gelukkig ver dwenen". Het aantal Vlissingers nam toe, de toeristenstroom kwam op gang, het Sloegebied werd geïn dustrialiseerd en het aantal mede werkenden van de ABN in Vlissin gen steeg van 11 naar 45. „En na tuurlijk rukte de technologie op; de automatisering werd steeds belang rijker. Maar er zijn nog zoveel dingen die niet met de computer worden ge daan, niet met de computer kunnen worden gedaan". De heer Punt geeft eerlijk toe, dat hij niet zo dikwijls aan zijn bureau te vinden was. „Bedrijven die kredie- onder redactie van Koen van Dijen ten nodig hebben, moetje leren ken nen. je moet ze bezoeken; je een in druk vormen over zo'n onderne ming. Ook ging ik met m'n assuran tiën vaak naar mensen toe die zelf niet in de gelegenheid waren om naar het kantoor te komen". De heer Punt geniet in Vlissingen echter ook bekendheid door zijn bereidheid om mensen te helpen, die bijvoorbeeld door een sterfgeval van een partner assistentie nodig hadden om hun fi nanciële zaken af te handelen. Mede daardoor heeft hij met veel Vlissin gers een hechte vertrouwensband opgebouwd. Het sociale aspect. Deze term komt in een gesprek met de scheidende procuratiehouder vele malen terug. Daaronder vat hij ook het zoeken naar mogelijkheden om bedrijven door financieel moeilijke tijden te slepen. „Verliezen financieren in de hoop dat er winst komt, maar wel weten hoever je kunt gaan". Eveneens onder de noemer sociale aspecten rangschikt de heer Punt zijn activiteiten voor de Onderne mingsraad van de ABN in Vlissingen en voor de Ondernemingsraad van het ABN-concern in Amsterdam. Daaraan is met ingang van gisteren ook een eind gekomen. Maar wat de heer Punt voorlopig niet wil opgeven is zijn functie van Belgisch consul; opnieuw een socia le activiteit. „Paspoorten afgeven, vragen beantwoorden over het stu deren of wonen in België, bemidde len bij problemen tussen Belgen en de Nederlandse justitie en de Belgi sche overheid vertegenwoordigen en representeren", vat de heer Punt in het kort zijn functie samen. „Maar ook het aan- en afmonsteren van zeelieden op schepen, waarbij ikzoals zo fraai staat omschreven 'voor eigen rekening en risico' aan boord van schepen moet klim men". Trots is de heer Punt op de onder scheiding die Koning Boudwijn hem oegin dit jaar verleende. De heer Punt mag zich nu Ridder in de Orde van Leopold II noemen. „Doorgaans wordt die onderscheiding alleen ver leend aan consuls die hun functie neerleggen..." Contacten met cliënten stonden in de loopbaan van de heer Punt cen traal. Hij is ervan overtuigd dat die contacten niet zullen verdwijnen. „Neem een hypotheekaanvraag. Er zijn zoveel persoonlijke omstandig heden van de aanvrager. Die kent de computer niet. De computer rekent, maar de bank en de cliënt kunnen met elkaar van gedachten wisselen. En daarom zal het gesprek ook altijd blijven bestaan...." VLISSINGEN Het Vlissingse wijk comité Scheldebuurt wil op de hoek van de Scheldestraat met de Aagje Dekenstraat een kunstwerk plaatsen. Alle beeldende kunstenaars in Vlis singen zijn aangeschreven met het verzoek een ontwerp in te dienen. De ze actie heeft slechts één reactie opge leverd en wel van Kees Roovers, zo dat de kans bestaat dat zijn plan wordt gerealiseerd. Bertus van Loon van de Stichting Op bouwwerk, die de wijkcomités in hun activiteiten begeleidt, vertelt dat het kunstwerk de twee aparte winkelge bieden Walstraat en Scheldestraat met elkaar moet verbinden. „De op dracht luidde tevens dat de relatie van deze buurt met De Schelde tot uit drukking moet worden gebracht," zegt hij. „Helaas is maar één kunste naar bereid geweest deze uitdaging aan te nemen." Die kunstenaar, Kees Roovers, vindt het wel jammer maar niet vreemd dat er slechts een ontwerp binnen is geko men. „Het wijkcomité heeft er het klei ne bedrag van twintigduizend gulden voor uitgetrokken, wat niet veel is als je daar alles dus ook vervoer, spuit en laswerk en fundering van moet betalen. Bovendien moet het kunst werk op een rare plaats komen: op een soort vluchtheuvel voor de poort van De Schelde, waar nu verkeersborden en vlaggemasten staan," aldus Roo vers. Zijn ontwerp behelst een vijf meter ho ge constructie van plaatstaal in de Scheldekleur blauw. Van een afstand bekeken lijkt het door de optische wer king die van het object uitgaat op drie op elkaar gestapelde kubussen, maar wanneer je ernaast staat is het slechts een plat vlak. Volgens Roovers past het in de directe omgeving met De Schelde op de achtergrond en kan het dienen als identificatiepunt, omdat het uit beide straten goed te zien is. Roovers' ontwerp wordt naar de Cul turele Raad gestuurd die het bekijkt op originaliteit en adviseert over de realisatie, ook financieel. Van Loon: „Wanneer dat advies positief is, gaan we op zoek naar sponsors onder de middenstand, maar ook onder grote bedrijven als De Schelde." Roovers vindt dat De Schelde het ontwerp best gratis kan uitvoeren met mate riaal dat ze daar gebruiken. Dat de gemeente ook nog toestem ming moet geven voor plaatsing van het kunstobject, zien de opbouwwer ker en de kunstenaar niet als obstakel. Volgens hen is dat slechts een formali- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. Nog maar onlangs fuseerden alle Ho gere Beroeps-Opleidingen in Zeeland tot de Zeeuwse Hogeschool. Enkele opleidingen zijn klein; samen zijn ze echter sterk. In de PZC van 5 september lezen we dat dr J. M. F. Box van de Hogeschool West-Brabant een begerig oog heeft la ten vallen op de opleiding voor fysio therapie van de Zeeuwse Hogeschool. Zijn argumentatie is dat in Brabant 15 van de Nederlandse bevolking woont en dat er veel gezondheidsin stellingen zijn. Dit geeft volgens hem recht op twee van de zes opleidingen voor fysiotherapie die in de toekomst over zullen blijven van de huidige achttien. De opleiding in Breda moet naar zijn opvatting in elk geval katho liek blijven. Als in Noord-Brabant 15 van de Ne derlandse bevolking woont is dat on geveer een zesde deel. Dat betekent dan dus één van de zes opleidingen voor fysiotherapie. Er zal in Brabant gekozen moeten worden tussen de op leiding in Breda en die in Eindhoven. Die overblijvende opleiding daar kan zonder enig bezwaar katholiek zijn. Het is toch al te gek, dat omdat in Bra bant, de kool en de geit (Breda en Eindhoven) gespaard moeten worden, Zeeland een deel van de nieuwe - be slist niet Katholieke Hogeschool met een weer in kan leveren. Als alle kleine re opleidingen weggehaald worden blijft er in Zeeland een mini-hoge- schooltje over. G. R. Heerebout Kloetinge Oostmolenweg 40 teit, omdat het kunstwerk alleen maar ten goede komt aan de stad. Wanneer de kubus wordt geplaatst, zou dat Kees Roovers' tweede culturele bij drage aan Vlissingen zijn. Op de Sloe- weg staat al een plastiek van zijn hand. En naar alle waarschijnlijkheid komt er op het terras van café The Flyin' Dutchman ook een aan zijn brein ont sproten bedenksel. De Vlissingse kunstenaar Kees Roovers naast zijn kunst-ontwerp van de vijf meter hoge constructie van plaatstaal, bedoeld voor plaatsing op de hoek Scheldestraat-Aagje Dekenstraat. De Middelburgse huisartsen zijn woe dend over vestiging van een homeopa- tisch werkend arts. Naar mijn mening is het arts zijn nog altijd een vrij be roep, ondanks het feit dat de persoon lijke herkenbaarheid zwaar geleden heeft ander dienstregelingen, taakver delingen en afspraken. Woedend, waarover? „Een gevaar voor de volksgezondheid". En dat wordt ge zegd van een collega-arts. Geloofwaar dig? Nee. Gaarne opheldering waar dat gevaar in schuilt en voor wie? Gezien de opmaak van het artikel zou dat kunnen zijn dat dr Van den Boom gaard homeopatisch werkend arts is. De negatieve indruk die het op mij maakte begon al met 'homeopaat' dat zou dan zo ongeveer een pyromaan, beunhaas of kwakzalver op medisch gebied kunnen zijn. Helaas heren huisartsen in Middelburg, ondanks al uw goede afspraken en dat u „vóór 9 uur en na 5 uur" dan wel uw patiënten helpt, vanwaar dan die enorme be langstelling voor onze vergaderingen vorig jaar in Middelburg waar op de tweede vergadering meer dan 200 be zoekers geteld werden. Een vergade ring heren, van de Zeeuwse afdeling met plm. 650 leden van de vereniging homeopathie Nederland. Wat denkt u dan? Als nu deze homeopatisch werkende arts op die kennelijk aanwezige be hoefte inspeelde, is dat niet zijn goed recht? Een gevaar voor de gezondheid? Ge lukkig zijn er ook artsen buiten de allo- patische geneeswijze, dus de homeo pathie mijns inziens tot zegen van de lijdende mensheid en dat niet omdat het mode is is zogenaamd alternatief na te lopen. Maar uit rijke en jarenlan ge ervaring met ons gezin. Heren huisartsen, probeer door uw medische kennis en hulpvaardigheid, in een ver trouwelijke relatie met uw patiënten een homeopatisch werkend arts over bodig te maken, gezien de homeopa thie als geneeswijze in handen van een bekwaam arts: sterkte! M. Lokerse Rijksweg 23 Kruiningen (Slot van pagina 1) groot vrachtdek ter beschikking. Ui teraard heeft de hele operatie te ma ken met de aanleg van de Kanaaltun nel. We proberen rekening te houden met in de toekomst mogelijke veran derde verkeersstromen. Het feit dat we van de veerdienstmaatschappijen zo ongeveer de laatste zijn die met Jum bo-schepen komen plaatst ons dacht ik in een gunstiger uitgangspositie. Het geeft ons alle kans op toekomstige ontwikkelingen in te spelen". De inzet van aanzienlijk grotere capaciteit op het traject Vlissingen-Sheerness zal ertoe leiden dat men in Vlissingen meer walruimte nodig zal hebben, al dus Hartmann. Maar die ruimte is al beschikbaar. Eventuele consequen ties in de personele sfeer vallen op dit moment nog niet te overzien. In Sheer- ness wordt momenteel gebouwd aan een nieuwe terminal. Die zal in maart 1988 gereed zijn. Er is een bedrag van ongeveer 5 miljoen pond mee gemoeid. Olau Line heeft voor de nieuwbouw van de twee schepen voor de Seebeck- werft gekozen door de gunstige finan ciële voorwaarden en leveringstermij nen alsmede de kwaliteit van de werf. Seebeckwerft bouwde ook de Olau Hollandia en Olau Britannia. Voor TT- Line bouwde de werf de Peter Pan en de Nils Holgersson en worden in 1988 twee zogenaamde 'combi-carriers' op geleverd. Met de opdracht van Olau Line is de werf tot midden 1990 van werk voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 17