Protestkaravaan inwoners Kruibeke door Antwerpen Provincie wil duidelijkheid over afvalverbranding op zee Rechtssysteem van de Antillen wellicht ook hier bruikbaar PZC/ provincie iNTEVOGEL ZINSPEELT: Antiekveiling rsus muziek en dvaardigheid R* zes-jarigen jondsheidscursus zestig-plussers Zeeland krijgt 1,7 miljoen voor autowrakkenplan Bijeenkomst voor slechthorenden Schouwburg te Middelburg Installatie van pastoor Rosenberg in Middelburg Kennismaking met rolstoeldansen 13 ■toe te staan ïvelingen Expressieveld TEGEN OPHEFFING VEREN Beheerst Dinsdag 22 september aanvang 14.00 uur in de A. I. Verhage OPHELDERING BIJ MINISTERIES GEVRAAGD Vergelijking RECHTBANKPRESIDENT: TERDAG 12 SEPTEMBER 1987 isschien pch hotel eelt je Jans iELBURG Gedeputeerde J. B. Ventevogel (recreatie) it het niet uitgesloten, dat het noodzakelijk is op het eiland je Jans de bouw van hotelaccommodatie toe te staan. Hij it vrijdagmorgen weten in de statencommissie ruimteli j- pdening, waar de PvdA herinnerde aan het uitgangspunt beleid op het eiland geen recreatieve verblijfsaccommo- Lurvn tn ctoan leputeerde, die een paar weken ien stelde dat daarbij niet alleen [ren en appartementen, maar itelbouw buiten beeld zou blij- i, liet zich gisteren genuanceerder [r zover het om een hotel ging. erkende, dat ook in het plan-Van en niet met verblijfsvoorzienin- ■rekend wordt, maar zei: „Het [voo beleggers een stuk eenvoudi- Brden allerlei voorzieningen te maken als dat gepaard zou et enige verblijfsaccommoda- le vorm van een behoorlijk ho- logel: „Bij plannen als deze et |e nooit met absolute voorwaar- Trken. Ik kan in alle redelijkheid men ten bedenken waarom Tipak-Van Gasteren niet te rij- u zcu zijn met de bouw van een ho- ■Hij sloot de bouw van bungalows ipptoementen en aanleg van cam- :gs nadrukkelijk uit, toen commis- fzitter H. Venekamp daar naar Jgen van CDA, PvdA en VVD liet (jeputeerde weten, dat gs begin 0n het uitvoeringsprogramma recreatie met voorstellen zul- nen voor de de Kop van Schou- de Brouwersdam, waar de „een economische kwaliteits- Jering het hardst nodig maakt", lor het speerpunt Brouwersdam lij „afwachten het slechtste wat hnen doen: dan word je door de Ikelingen overruled". llde mee, dat de gesprekken tus- It Grevelingenschap en de do- p over de vraag wie Grevelin- UZEN - Het Zeeuws Instituut unstzinnige Vorming en de izense Muziekschool houden et tweede jaar een cursus alge- ;unstzinnige vorming voor kin van zes jaar. In de cursus wor- uziek en handvaardigheid sa- bracht. Het is een 'opstapje' Ie kinderateliers en de AMV- sen. Op de scholen werd direct iomervakantie een stencil uit- d, waarin de ouders opmerk- verden gemaakt op de cursus. stencil stond echter een ver startdatum (17 september in lts v: n 7 september). Gevolg: afge- ■Jnaandag viel de opkomst tegen, ig plaats voor nieuwe cursisten; tvolgende les is maandagmid- in 16.00 tot 17.30 uur in het Bgebouw aan de Leeuwenlaan. 'sus telt 33 lessen. Die lessen Bi in blokken gegeven, waarbij Batig een ander thema wordt ge- [stilleven, zomer of mensen). Tij de handvaardigheidslessen bijvoorbeeld gesproken over im- (nisme. De kleuren die gebruikt ten. welke kleuren de kinderen zelf B gebruiken voor de zomer....en B worden die ervaringen in de (k gebracht. In de muzieklessen Bonder meer gesproken over rit- fn k anken. Jt overigens nog een andere cur- stapel: algemene cultuurge- Bjenis. Het gaat om een driejarige Het eerste jaar is pen oriënte- par van primitieve kunst tot he- ■gse kunst binnen de muziek en Bnde vorming. In het tweede j aar fineer aandacht besteed aan spe- onderwerpen als bijvoorbeeld lamse primitieven, de Gouden romantiek. In het derde jaar (de nadruk gelegd op de twintig- _w. In het tweede en derde jaar |er nog het onderdeel literatuur angstellenden kunnen zich nog 'lden bij de Terneuzense Mu- ool of op het stadhuis van Ter- [HEREN - Ouderdom komt met [en, maar vaak kun je daar zelf [el wat aan doen. Voor ouderen po lang mogelijk in goede ge leid en zelfstandig willen blij- jonen organiseert de 'Stichting In Ouderen Walcheren' een cur- :sus 'Gezondheid en ouder wor- bedoeld voor ouderen vanaf zes- r die nog zelfstandig wonen. De- r zijn de dorpen Aagtekerke, Me- K en Grijpskerke aan de beurt. s had de cursus succes in zeven plaatsen op het platteland van eren. jl bijeenkomsten komen onder le volgende onderwerpen aan de ouderdomsgebreken, voeding, 'de, veiligheid, gebitsverzor- ®edicijnen en de dokter. Deze herpen worden besproken door "digen uit de plaatselijke omge- ususplaats kunnen twintig ou- ach inschrijven. De cursus be- aandag 21 september. gengrond mag verkopen worden voortgezet. Zoals gemeld is er een con flict tussen de deelnemende gemeen ten met name en Doimeinen over de Grevelingengronden. Ventevogel hield de statencommissie voor, dat staatssecretaris Ploeg indertijd heeft verklaard dat de gronden met 'lusten en lasten' voor het schap zijn, terwijl Domeinen daar niet aan wil. „Zo'n zaak is niet te runnen als een derde de krenten uit de pap haalt", zei hij, erop wijzend dat ook de deelnemende pro vincies Zeeland en Zuid-Holland hun bijdragen aan een maximum hebben gebonden. De gesprekken worden voortgezet, zo zei hij. De statencom missie kan er mee instemmen dat er een ton uit het recreatief ontwikke lingsfonds wordt gegeven als bijdrage in de miljoenen kostende opspuiting van het strand Cadzand. DEN HAAG - De provincie Zeeland krijgt de komende vier jaar een be drag van ongeveer 1,7 miljoen voor de uitvoering van het autowrakkenplan. Tot 1991 heeft minister Nijpels van milieuhygiëne voor alle provincies 56 miljoen beschikbaar gesteld voor het opruimen van autowrakken. De opzet is vooral dat de provincies met dat geld zorgen voor de concentratie van de plaatsen waar autowrakken wor den verwerkt. Zeeland is een van de provincies, waar een autowrakkenplan inmiddels is sa mengesteld. De bijdragen aan de ver schillende provincies zijn gebaseerd op inwoneraantallen en het aantal sloopbedrijven. Zo komt Zeeland uit op die 1,7 miljoen, waarbij volgens een woordvoerder van het ministerie in de praktijk nog enige aanpassing moge lijk is. Uit de bief van de minister aan de provincies blijkt dat de komende tien jaar in totaal 140 miljoen voor het opruimen van autowrakken en het provinciale beleid op dit stuk van za ken beschikbaar zal zijn. Hans Kik uit Noordgouwe bij de laddercompositie van Amsterdammer Willem Nell: wei permanent als expressie- veld beschikbaar stellen... NOORDGOUWE Geen dwerg geitjes, schapen of koeien, maar kunst in de wei. Een confrontatie met kunst uit Amsterdam in het landelijke Noordgouwe. Een ver wondering, instemming en afkeu ring oproepende expressie- struc- tuurtuin van Willem Nell aan de Heereweg. En daar is het Hans Kik nu juist om begonnen. „Kunst onder de aandacht brengen. Want kunst geeft meer waarde aan het leven en zet mensen aan het denken". Hans Kik uit Noordgouwe houdt van kunst. „En vandaar dit kunst weitje". Met een eigen produktiebe- drijfje maakt de 32-jarige docent maatschappijleer en filosofie aan het CIOS (Centraal Intituut Oplei ding Sportleiders) zich sterk voor kunstenaars in de Randstad. Hij be middelt, adviseert en organiseert. Veel kunstenaars, vooral in Amster dam en Utrecht, rekent hij tot zijn vrienden en kennissen. En met na me Willem Nell (38) uit Amsterdam heeft hij als eerste de gelegenheid gegeven 'zijn geboortedorp met kunst te confronteren'. Op het Schouwse gras heeft Willem Nell met hulp van Hans Kik zijn zes honderd vierkante meter groot pro ject heringericht, dat hij eerder in het Amsterdamse Bos opstelde ter opluistering van een theatergebeu- ren. Een vrolijke ruimtelijke compo sitie van in de wind ritmisch als bal letdansers wiegende en in perspec tief geplaatste felgekleurde ladders. „Idylisch in de zomer", vindt Hans Kik. „En een schitterend constrast opleverend in de winter. Want de kunstwei knalt er vooral uit als het groen weg is". Kik noemt het thema 'de onmoge lijkheid om de hemel te bereiken' ka rakteristiek voor Nell. „Daarvan ge tuigde Willem onlangs nog met een olievatenproject in Barcelona, en momenteel in het kader van een kunstenaarscollectief met een on derwater expositie in het Amster damse Marnixbad". Hans Kik zegt zijn aan een toeristi sche route gelegen en veel uiteenlo pende reacties opleverende kunst wei permanent als expressieveld beschikbaar te willen stellen. „Dwergeitjes lopen maar weg en uiteindelijk worden ze geslacht. En het is toch leuk op een mooie plek als hier kunst neer te zetten". De theater-laddercompositie van Willem Nell uit het Amsterdamse Bos blijft overeind tot zo lang een ander kunstenaar inspiratie krijgt voor een ruimtelijk project in Noord gouwe. „Een doolhof of een labyrint. Daar zou ik graag eens met iemand over willen brainstormen", aldus Hans Kik. (Van onze verslaggever) ANTWERPEN De dreigende bezet ting van de Waaslandtunnel in Ant werpen door boze actievoerders uit Kruibeke, is op het laatste moment voorkomen door toezeggingen van de Belgische regering. Donderdagavond werd beslist dat de veerdienst Krui- beke-Hoboken toch blijft gehand haafd. De regering blijft echter bij haar standpunt dat de veerdienst Ba- vel-Hemiksem op zeer korte termijn moet verdwijnen. Bovendien wenst de Belgische overheid niet langer op te draaien voor de exploitatiekosten van het veer bij Kruibeke. Ondanks de late toenaderingspoging van de Belgische regering was de sfeer in Kruibeke vrijdagavond nog zeer ge spannen. Onder leiding van burge meester A, Denert toog een lange auto karavaan alsnog van Kruibeke naar Antwerpen om kracht te zetten achter de eis voor handhaving van de be staande Schelde-veerdiensten. De tocht van de autocolonne naar Ant werpen had aanvankelijk een zeer moeizaam verloop. Al bij de gemeente grens van Kruibeke werden de demon stranten opgewacht door een over macht van de Belgische Rijkswacht. Pas na spoedbemiddeling door de bur gemeesters van Antwerpen en de buurgemeente Zwijndrecht mochten de protesterende Kruibekers hun weg vervolgen. Burgemeester Denert moest echter uitdrukkelijk beloven, dat de demonstratieve optocht een vreedzaam verloop zou hebben. MIDDELBURG De afdeling Zee land van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt vrijdag 18 september een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk in Middelburg. De heer H. J. G. Sander, medewerker van Sennhei- ser Nederland, zal de aanwezigen dan informeren wat infrarood precies in houdt. Na de pauze laat de heer Marks dia's zien van vogels op een onbe woond eiland in Schotland. Er is een ringleiding aanwezig. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Uit vrees voor een totale lamlegging van het verkeer rond Antwerpen wa ren er honderden rijkswachters op de been gebracht. Alle op- en afritten van de E 17, die aansluit op de druk ge bruikte Kennedytunnel onder de Schelde, werden angstvallig bewaakt. De rijkswacht was niet alleen paraat met busjes en motoren, maar zette ook pantservoertuigen in om de belangrij ke verkeersader open te houden. De passage van de waasianatunnei verliep zonder incidenten, maar leidde wel tot extra verkeersdrukte en file vorming bij de overbelaste Kennedy tunnel. Onder voortdurende bewaking van de massaal aanwezige politie trok ken de betogers vervolgens via de Schelde-oever naar Hoboken, waar burgemeester Denert de actievoerders toesprak. Hierna werd de demonstra tie beëindigd en keerde de protestka ravaan onder politie-escorte huis waarts. Advertentie Veilingmeester MIDDELBURG - Het dagelijks pro vinciebestuur wil méér duidelijkheid over het tijdstip waarop een eind komt aan de verbranding van afval stoffen op zee. Algemeen wordt, over eenkomstig het Verdrag van Oslo, 1990 aangehouden als jaar van beëin- l'ERNEUZEN - De negentienjarige kapster Jacqueline Elzen uit Ter- neuzen zit letterlijk en figuurlijk met d'r handen in het haar. Zij wil dolgraag aan de wereldkampioen schappen meedoen maar heeft nog geen modellen om te knippen en te watergolven. Jacqueline, die sinds drie jaar bij Kapsalon Van der Hout in Terneuzen werkt, werd eerder dit jaar al kampioene tijdens de na tionale leerlingwedstrijden in Am sterdam. „Mijn grootste wenwwas altijd al een echte goede kapster te worden, nu lijkt die droom werkelijkheid te wor den", zegt Jacqueline, terwijl zij en thousiast met de uitnodiging om mee te doen aan de selectiewedstrij den voor de nationale jeugd-equipe zwaait. „Het is al heel wat als je bij de 21 deelnemers van de voorronde bent. Na alle wedstrijden en trainin gen blijven uiteindelijk zeven men sen over. Zij vormen dan de nationa le jeugd-equipe die aan internatio nale wedstrijden meedoet." Haar blijdschap over de selectie wordt op dit moment enigzins ge temperd door een gebrek aan model len. Jacqueline heeft een kapsel uit gezocht dat na knippen en watergol ven hoofdzakelijk met de handen ge legd wordt. „Het is een apart mo dieus kapsel dat je ook gala-kapsel kunt noemen. Bij dit soort kapsel is de techniek zeer belangrijk. Daarom moet ik extra oefenen. Het model wordt één keer geknipt en dan ie dere keer alleen maar in vorm ge bracht. "De kapster legt uit dat er in ieder geval lang haar voor deze ele gante stijl noodzakelijk is, omdat anders geen golven in het haar ge legd kunnen worden. „Het wordt een zware tijd, voor mij, maar ook voor de eventuele modellen. Iedere week wel vier dagen trainen en dat is dan wel het minimum. Ik zoek dan ook iemand die veel vrije tijd heeft.Jac- queline wil heel duidelijk stellen dat van de modellen net zoveel doorzet tingsvermogen wordt gevraagd als van de kapster zelf. „Als ik met ie mand maanden geoefend heb dan moet ik er toch van uit kunnen gaan dat zij mij niet in de steek laat. Mijn toekomst is hiervan afhankelijk en dat moet ook een model altijd ont houden. Ook de haarkleur is niet onbelang rijk. Het staat nu al vast dat dit een aparte tint blond wordt. „Maar nu hoeven de mensen die van zich zelf donker zijn niet te schrikken. Bij al le wedstrijden is namelijk juist ge verfd haar verplicht. Dus geen na- tuurblond, iedere haarkleur wordt toch op de gewenste tint geverfd. Kapster Jacqueline Elzen: modellen gevraagd.. De kapster vertelt dat haar leven ge vuld wordt met haar baan. Zij is er overdag mee bezig maar ook in de weekeinden en 's avonds. Voor de se lectie staan zes wedstrijden op het programma. De puntentelling maakt tenslotte uit wie er verder mag naar de jeugd-équipe. „De wed strijden zijn zeer zwaar en voor de eerste wedstrijd moeten we bijvoor beeld naar Hengelo. Dus dat wordt vroeg uitje bed en pas laat erin." 't Liefst wil zij twee of drie modellen voor de training. „Tja, wat dat be treft kun je het kappersvak bijna met een topsport vergelijken. Wij zijn verplicht om ons aan een inten sieve training te onderwerpen. Niet alleen hier in onze eigen salon maar ook op centrale trainingen." Deze trainingen worden volgens Jacqueli- ne in Utrecht gehouden en staan on der vakbekwaam toezicht van de Technische Artistieke Kappersor ganisatie Nederland. „Kijk, je staat er achter of niet. Als je aan topsport doet ben je ook je vrije tijd kwijt. Maar ik heb er alles voor over om met de wedstrijden door te gaan." diging. In een nota van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en Milieu, over de verbranding van Nederlandse afvalstoffen op de Noordzee, wordt echter de mogelijkheid van verbran den op zee na 1990 open gehouden. Dat is gebeurd, omdat volwaardige alter natieven voor het verbranden op zee van buitenlandse afvalstoffen moge lijk onvoldoende beschikbaar zijn. In een reactie op de nota van de twee ministeries vragen gedeputeerde sta ten opheldering. Het college tekent er bij aan dat verbranding op zee ongun stiger is dan verbranding op land. MIDDELBURG De heer G. Rosen berg, pastoor van de Emmanuel paro chie in Vlissingen is per 1 september ook benoemd tot pastoor van de H. H. Petrus en Paulus Parochie in Middel burg als opvolger van pastoor Hen- drikse. De heer Rosenberg wordt za terdag 26 september geïnstalleerd door deken J. Aarts tijdens een plech tige eucharistieviering in het kerkcen trum 'De Hoeksteen' in Middelburg- Dauwendaele. De plechtigheid begint om 19.00 uur. Door het rijk is gesteld dat de kans op een ongeval met een verbrandings schip klein is en dat om die reden het toegevoegde risico van transport per schip te verwaarlozen is. Gedeputeer de staten zijn echter van mening dat het effect van een ongeval met een ver brandingsschip - gezien de hoeveel heid lading die kan vrijkomen en het feit dat deze nauwelijks meer is op te ruimen - in ecologisch opzicht zo ern stig is, dat dit bij een vergelijking van beide verbrandingsmethoden (zee/ land) zwaar moet meewegen. Een goede vergelijking tussen zee- en landverbranding kan volgens het Zeeuwse provinciebestuur aanleiding zijn in het beleid nog sterker aan te dringen op beëindiging van de ver branding op zee dan nu in de nota van de twee ministeries is gebeurd. Boven dien zou van een scherpere formule ring in de vorm van beëindiging van verbranding op zee, binnen enkele ja ren een stimulans kunnen uitgaan voor het verder terugdringen van het ontstaan van halogeenhoudende af valstoffen aan de bron, aldus gedepu teerde staten. Ook kan de duidelijk heid over het tijdstip waarop de zee ta boe wordt voor verbranding, ertoe lei den dat vlugger verbrandingsfacilitei ten op land tot stand komen. Burgemeester Denert was zeer tevre den over het beheerste optreden van de demonstrerende Kruibeekse be volking, die op haar tocht werd verge zeld door een aantal parlementsleden van de oppositie. Voor de rijkswacht had hij na afloop echter geen goed woord over. „We hebben bewezen dat we geen oproerkraaiers zijn, ook al heeft de rijkswacht ons bij voortdu ring geïntimideerd en geprovoceerd. Alleen de gemeentepolitie heeft de de monstratie goed begeleid". Volgens burgemeester Denert maakt de Belgische regering een grote blun der door het veer Bavel-Hemiksem per 1 oktober te willen opheffen. „In het contact met rederij Flandria is vastge legd, dat de veerdienst bij Bavel tot ju ni 1988 moet blijven bestaan. Het is dus niet mogelijk om de dienst over een paar weken stop te zetten". Hoewel de laatste plannen van de re gering de veerdienst bij Kruibeke on gemoeid laten, blijft Denert bij zijn ve to. „Het veer bij Bavel is voor ons van even groot belang als ons eigen veer. Om het arbeidsverkeer en de recreatie in onze streek te kunnen behouden, zijn we aangewezen op twee veerdien sten. Ook is het volstrekt onaanvaard baar, dat de overheid ons wil opzade len met de kosten van het veer. Het zijn immers niet alleen de inwoners van Kruibeke, maar ook de burgers van omringende gemeenten, die ge bruik maken van het veer. De exploi tatie van de veerdienst zou eerder door de provincie moeten worden gefinan cierd". De actiebereidheid van de bevolking van Kruibeke lijkt na de protestrit naar Antwerpen alleen maar verder toegenomen. Denert: „We wachten nog één week af wat de regering gaat doen. We hebben nu onze tanden laten zien, maar straks gaan we bijten". OOSTKAPELLE In de sportzaal van de Mytylschool Zonneveld aan de Duinvlietweg 1 in Oostkapelle wordt donderdag 17 september een kennis makingsavond rolstoeldansen gehou den. Deze avond wordt verzorgd door mevrouw W. Makkelie, rolstoeldans lerares, in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en de gehandi captensportvereniging 'De Vrienden kring'. Tijdens de bijeenkomst, die duurt van 19.45 tot 20.45 uur, wordt informatie, gegeven over het rolstoeldansen, er wordt een demonstratie gegeven en de aanwezigen kunnen ook zelf een po ging wagen. Indien er voldoende be langstelling is, kunnen er het komende seizoen rolstoeldanslessen op Walche ren worden gegeven. In overleg met de deelnemers wordt dan de meest ge schikte plaats uitgezocht. Nadere in formatie kan verkregen worden bij Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Sportraad. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbankpresident mr G. André de la Porte ziet wel iets in het systeem dat op de Nederlandse Antillen wordt ge bruikt. Daar functioneert maar één gerechtelijke instantie, namelijk het Hof van Justitie. „Alles zit daar onder een dak. Bij ons moet je bijvoorbeeld voor hoger beroep naar Den Haag, op de Antillen is dat niet nodig. Dat geeft grote voordelen voor het publiek: er hoeven geen verre reizen meer ge maakt te worden, de rechter kent de plaatselijke situatie en voor de rech ters zelf werkt zo'n systeem snel, praktisch en efficiënt". „Daardoor kan er, denk ik, ook bezui nigd worden. Je zou in Nederland, dat negentien arrondissementen telt, dan negentien Hoven van Justitie krijgen. Op de Antillen heb je tevens een één voudige kamer en niet zoals bij ons een meervoudige. Daar behandelt dus één rechter de zaken, hoe zwaar die ook zijn. Op de Antillen is men zeer en thousiast over die manier van werken en ik vraag me af of dat systeem ook niet naar Nederland kan worden over geplaatst. Het lijkt me interessant om daar eens een enquete over te hou den". André de la Porte deed deze ontboeze mingen vrijdagmiddag in het Middel burgse rechtbankgebouw tijdens de officiële installatie van mr H. Warnink als vice-president. Warnink (43) was de afgelopen driejaar lid van het Hof van Justitie op de Nederlandse Antillen. Hij werkt al sinds 1 augustus in Mid delburg, maar de installatie werd in verband met vakanties uitgesteld tot de dag van gisteren. De nieuwe vice-president van de Mid delburgse rechtbank, mr. H. Warnink. De Middelburgse rechtbankpresident zag ook een klein nadeel in het Antil liaanse systeem. „Er kan gevaar be staan dat de rechters onvoldoende on afhankelijk ten opzichte van elkaar staan. Dat een rechter in hoger beroep bijvoorbeeld overleg pleegt met de rechter die een bepaalde zaak in eerste instantie heeft behandeld. Het publiek zou misschien kunnen denken dat er dan sprake is van twee handen op één buik. Aan de andere kant heb ik ge hoord dat dat op de Antillen nooit ge beurt. Eigenlijk moeten we niet te lang stil staan bij die mogelijkheid, want hier in Middelburg zitten het openbaar ministerie (officier van justitie) en de rechters ook in hetzelfde gebouw. En wij houden de zaken ook strikt ge scheiden", vertelde André de la Porte. De enige echte vrees die hij had was, dat wanneer een rechter in zijn eentje, werkt er gevaar kan bestaan voor ver starring. „En niets is erger dan een ver starde rechtspraak", meende de presi dent. Mr Warnink werd gisteren verder wel kom geheten door hoofdofficier mr J. Huijgen, arrondissementsgriffier J. Butselaar en de deken van de Orde van Advocaten in Zeeland, mr C. Brinkman. Na het officiële gedeeltê re cipieerde het echtpaar Warnink-van Golen in de Gobelinzaal van het ge rechtsgebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 13